54"e Jaargang. Zaterdag 28 April 1900. No. 10227. Tusschen twee liefdes. Kennisgeving. BUITENLAND. UINNENLAND. SCHIEDAM! iCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen- Prijs per kwartaal: Voor Schiedam en "VI aar dingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. BureauBotentraat 08. Ad verten tiën: Van 16 regels fl. 0.92iedere regel Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij Prijs der meer 15 cents, innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Taneven hier van zyn gratis aan bet Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Meina adeertentiSn opgenomen tot den pry's van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon So. 133. Kleinhandel In sterken drank. Burgemeester en wethouders van Schiedam "brengen, ingevolge art, 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap (Staats blad no. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen een verzoek is ingekomen van I II. BERGHOUT om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein-voor het pand aan de Nieuwstraat no. 45. Schiedam, den 26sten April 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd VERSTEEG. De Secretaris, v. LUIK, L. S. Algemeen orerelcltt. SCHIEDAM, 27 April 1900. DE OORIiOO. De toestand. Lord Roberts' plan. wordt nu duidelijk. Men derako zich een 'halven cirkel met de lijn Wepener-Ladybrand a's middellijn; uit den cirkelomtrek marohecren dan van verschillen de punten de Britsche troepen op om een kbeteljacht te beginnen op de Boerenkom- mando's van De Wet, Botha en Olivier. Ten Zuiden van Wepener staat de divisie-Rra- bant met de brigade-Hart; noordwestelijk sluiten zich daarbij aan de 8ste divisie onder generaal Bundle en de 3de divisie onder Chcrmside; deze staat bij Dewetsdorp; ten Noorden daarvan opereeren de 11de divisie onder Pole-Oai ew met de 3de en de 4de cava- lerie-brigade en liet grootste deel der bereden infanteriedeze laatste houdt voeling met de cavalerie van French lie van lord! Boberts in opdracht heeft den Boeren den terugtocht naar het Noorden af te snijden. Blijkbaar hebben de Boeren gemerkt waar om het te doen was, en volle bewondering verdient wederom hun aftocht van Wepener en Dewetsdorp. Waren zij eerder van De wetsdorp teruggetrokken, dan zouden de kommando's bi] Wepener gevaar hebben ge- loopen; een voorbarige afmursoh van deze zou De Web en Botha met afsnijding van het Noorden hebben bedreigd. Evenals toen indertijd Ob'vier's kommandb uit de Kaapkolonie terugtrok, is ook nu een wedloop tusschen Boeren en En gelachen naar het Noorden begonnen. Wij mogen hopen op een even goeden uitslag ah toen. Alles hangt er van af of Fiench er in. slaagt den Boeren den pas af te snijden en vast te houden tot Pole-Carew, Chermside, Bundie en Brabant zijn aangerukt. Tot nog toe hebben dezen echter niet van groote vlugheid in hun opeia- ties blijk gegeven. Het tooneel van den strijd wordt dus we der verplaatst naar het Noorden van den Yrijstaat. De Boeren zullen daar vermoede lijk front maken tegen de Engelsch-en langs een lijn die zich van Brandfort oostelijk over Thabanchu uitstrekt naar Ladybrand, en DOOR CHARLOTTE M. BRAEHME. 99) Het antwoord kwam spoedig kort, maar vol beteekenis; het bestond uit deze paar regels „Ik vergeef je met geheel mijn hart; aan mij lag de schuld. En ik ben volkomen geluk kig-" Anders niets. Daarmede was Sir Clinton gedwongen zidh tevreden te» stellen; maar voor hem lag in die paar woorden. „Ik ben volkomen gelukkig", .-neer dan in een. boek deel vol verwijten. Zij had hem vergeven dat moest hem genoeg zijn. En nu moest hij afscheid nemen van zijn schitterenden, mooien droom, die het geluk zijns levens had uitgemaakt; hij moest voortaan leven voor vrouw cn kind. Hij was vast in zij®, besluit; maar de vloek van den rampzalige rustte op hem. Hij had even goed kunnen beproeven 2ijn warm, kloppend hart uit zijn lichaam te rukken en zondier dab te leven, als uit zijn geest elke ge dachte aan haar te bannen. Hij was vastbe sloten geen minuut te verspillen aan ijdel ge- droom over haar; hij beproefde elke herin nering aan haar uit zijn leven te wisschen maar nooit slaagde hij daarin geheel, omdat zij heb leven zelf voor hem had beteekencL Toen hij sterk genoeg was om te reizen, vroeg hij Daisy of zij naar Leville terug wil den gaan. Maar Daisy was verstandig gewor- d'enzij hield zeer veel van haar lieve woning noordwestelijk naar Hoopstad met een voor uitgeschoven linie Boshof-Windsorton-War- renton. Want niet alleen dat Methuen's kolonne door de Boeren is teruggeslagen maar dezen hébben Dinsdag Boshof weder be zet, nadat dit door Methuen was ontruimd. Van Mafeking is er geen betrouwbaar nieuws. Naar lord Boberts seint, zijn tot 10 April goede berichten uit Mafeking ontvangen. Be Boeren namea talrijke Kaffervrouwen gevan gen, die trachtten te ontsnappen, en dwon gen ze, in de stad terug te keeren na ze afge ranseld te hebben. Dit bericht draagt echter alle ken teeltenen van leugenachtigheid. Omtrent öarrington's kolonne in Bhodesië heeft Beuter uit „welingelichte bron" verno men. dat haar oorspronkelijk doel volstrekt niet het ontzet van Mafeking is, maar de verdediging van Bhodesië tegen een uittocht der Boeren naar het Noorden en de beveili ging van het Bechuanal and-pro Lectoraat. Nu echter Mafeking nog steeds belegerd wordt, heeft Carringtoa zonder twijfel overwogen wat hij kan doen om do stad te ontzetten. De welingelichte zegsman, die de rek van Beira naar Mafeking heef gedaan, vestigt er evenwel de aand'acht op dat het een te opti mistische besohouwing is te meenen dat Ma feking door Carrington's kolonne reeds den 24a Mei ontzet zou kunnen zijn, zooals som mige Engelsche correspondenten beweren. Een eigenaardig bericht ontvangt de „Dai ly Mail" uit Lorem^o Marquez. Bij Komati- poort, waar de Dela goa-spoorlij n de Trans- vaalsche grens overschrijdt, zouden de Boeren nog tijdig gewaarschuwd zijn voor een stout moedige poging om de spoorbrug in de lucht te doen springen. De Bóeren-bezetting van Komatipoorb zou daarop versterkt zijn, ter wijl de brug door prikkeldraadversperringen beveiligd is. Verspreid1 nieuws. De jDaily News" verneemt uit Bloemfon tein dat met de reparaties aan de water werken by Sauna's Post niet meer dan twee dagen gemoeid zullen zyn. Daarentegen zeggen andere correspondenten dat de Boeren mncliinedeeten hebben mede genomen die moeilijk te verschaffen zullen zijn Router's bureau ontving over Gaberones van 14 April een ongedateerd bericht uit Mafeking, waarin verteld wordt dat 25 Kaf fers do stad' verlieten om vee te rooven. De Boeren zouden hen allen, op één na, gedood hebben. Kom mandaat Snijman zond toen aan Baden-Powell een op een der Kaffers ge vonden vrijgeleide en protesteerde er togen dab vrijgeleiden aan Kaffers werden gegeven, die uittrokken om te ïooven cm to moorden. Baden-Powell ontkende den pas te hebben ge geven en wierp iedere verantwoordelijkheid van zich. 1 Naar Reuters correspondent in het Boe- renlaager bij Tabnnehu heeft vernomen, is de helft der Vrijstaatsche artilleristen buiten ge vecht gesteld; de mannen zijn gesneuveld, gewond of krijgsgevangen. Deze groote ver houding wordt toegeschreven aan de buiten gewone dapperheid door de artilleristen in de gevechten betoond. De Engel sch en schijnen ook meer op de Bóeren-artilleristen te mikken; bij Wepener waren daarmede bijv. 70 Engelsche scherp schutters bezig. Twee aan de Boerenkommando's die van tusschen de wijnstokken en de olijfboomen maar "zij wilde daarheen niet terugkeeren; zij wist dat hot voor hem bevolkt zou zijn met herinneringen, aan het verleden. Daar was het dat hij gedroomd had van, gedacht aan, geleden om Lady May. „Laat ons niet naar Levi lie teruggaan, Ca- ro," zeide zij. „Het is een lieve woning, maar erg stil. Waarom zouden, wij niet reizen? Dat zou het beste voor je zijnhet zou je opvroo- lijken en ik zou er veel van loeren. Ik héb al tijd! een, groot verlangen gekoesterd Spanje eens to leeren kennen wil je er met mij heengaan V Aldus werd besloten. Daisy wilde niet dat Sir Clinton naar Leville zou terugkeerenzij ging er alleen heen. Mevrouw Erne, die maar al te blij was dat zij naar Engeland kon te rugkeeren, ging als een rijker en wijzer vrouw huiswaarts; tot den dag van haar dood werd zij heb nooit moede van dat vreemde Tand te vertellen; zij werd do heldin van de geheele streek en een autoriteit, die door al de arme re buren werd geraadpleegd. De brave vrouw was niet weinig trotsch op haar meerdere keu nis. Heb huis te Leville werd' gesloten. Baby en zijn Kindermeid gingen mede op reis. Sir Clin ton had met een glimlach toegestemd in Dai sy's wensch, dat do jongen Clifton zou worden genoemd. Hij was liet lachende knaapje met zijn blond kopje begonnen lief te hebben, dat hem tegenlachte en zijn armpies naar hem uitstrekte. Toen was het zonneschijn voor Daisy. Haar echtgenoot was hartelijk en voorkomend! voor haar en, wat nog veel beter was, hij liad het kind lief. Zij geloofde dat hij niet meer aan Wepener terugtrokken, ontsnapte verspieders zijn te Aliwal Noord aangekomen. Zij zeggen dat de krijgsraad der Boeren den door de Engelschen te Wepener benoemden land drost Van der Hoeven ter dood heeft ver oordeeld. Volgens Engelsche 1 laden is kommandant Prinsloo wegens hoogverraad veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf. Deze lichte straf zou d'e kommandant alleen te danken hebben aan zijn hoogen leeftijd. Te Johannesburg moet de Transvaalsche regeering erorme quantiteiten zijde hebben gerequireerd voor militaire ballons. De noodlottige ontploffing in het Traos- vaalsche arsenaal vond plaats te Johannesburg, niet te Pretoria, en wel aan het andere eind der straat van de fabriek der firma Begbie en Co.. Dus niet in die fabriek Duidelijk is dit bericht niet. Naar een Engelsch correspondent te Lo- renpo Marquez uit Pretoria heeft vernomen, zijn van de 3000 Engelsche gevangenen te Waterval sedert het begin van den oorlog er 47 overleden, terwijl er nog 50 ernstig ziek liggen. Uit Durban wordt bericht dat een helsche machine zou gevonden zijn onder do ammu nitie aan boord van -.en transports-chip dat 2000 man naar Kaapstad moest brengen. Het spreekt vanzelf dat wij hier weer te doen hebben met een misdadige poging der ver foeilijk 3lechte Boeren. Het parlementslid Sir Howard Vincent, die van het oorlogsterrein, is teruggekeerd', heeft voor zijn kiezers Ic Sheffield lord Kit chener -verheerlijkt. Als deze niet in een stof wolk in de verte de aftrekkende Boeren had vermoed en daarop op eigen verantwoording zijn marsohroute veranderd' had en de vervol ging begonnen, was, zou Cronjé bi] Mager- fontein onbemerkt zijn ontsnapt. Veteranen uit de oorlogen van 1864,1866 en 1870 in en om Sohngen hebben voor president Kruger in deze bekende wapenstad een eeresabel laten vervaardigen met het opschrift »Vrees!oos, dapper, trouw en goed, ïTot den laatsten droppel bloed." Semcngdc Üfedcdccllngea. Koningin Victoria heeft gisteren Ierland! weder verlaten. Do minister van hand'el Ritchie sprak Woensdag te Craydon. Hij noemde het eind der onafhankelijkheid der Boeren-repub 1 ieke.i de noodzakelijke voorwaarde voor den vrede. De telegrammen over Spionkop rijn, naar hij zeide, met zonder Roberts' toestemming ge publiceerd; de terugroeping van. Buller ma ken zij niet noodig. Do conservatieve „Morning Post" spreekt haar voldoening uit over de vriendelijker stemming in Duitschland jegens Engeland, en beantwoordt die met eetnge aangename opmerkingen over drn Duitsclien handel en het vlootontwerp der rtgeermg. In de Belgische Kamer is gisteren het debat over de Congo-gruwelen voortgezet. De minister van buitenlandsche zaken De Favereau nam weder de Congo-regeering en koning Leopold in bescherming tegenover den liberaal Lorand de minister verklaarde o. a. Lady May dacht. Zij gingen naar Spanje, waar da door Daisy gedroomde verrukking werkelijkheid werd. Zij reisden door het schoone Castilië en het zonni-o Granada, waar, naar het haar voorkwam, een nieuw cn schooner leven voor hen begon. Zij bleven daar meer dan een jaar; Daisy besloot niet naar Engeland bea-ug te keeren. Nu ging alles goed, maar wat zou er gebeuren, indien zij weer in Engeland waren en Sir Clinton zijn verloren geliefde weder ontmoette? Als ver standige vrouw begreep Daisy dab voorko men beter is dan herstellen dat heb wij zer was hem verre van verzoeking te houden dan er tegen te strijden. Heb heden behoorde haar toe; niemand kon zeggen hoe de toekomst zon zijn. Zij deed haar best om een goede metgezellin voor haai man te zijn. Zij las veel en goedzij dacht over alles ernstig nazij luisterde naar het geen verstandige menschen zeiden. Zij liet geen gelegenheid voorbijgaan om zich te ont wikkelen, en het resultaat was dab m de aan vallige, schoone Lady Ad air niemand' de een voudige Daisy Erne zou hebben herkend. Zij oogstte groote bewondering. De don- keroogige Spanjaarden vooral bewonderden de leere, blonde schoonheid van Sir Clinton's vrouw. In welke stad zij ook kwamen, overal werden zij met warmte well:om gehccten in de beste kringen. Indien Sir Clinton geneigd ware geweest tot jaloezie, zou hij zeker zeer jaloerseh zijn geworden, want nooit had een mooie vrouw meer aanbidders. Daisy echter bleef er onverschillig onder; voor haar be stond er maar één man op de wereld, en dio man was haar echtgenoot. Toen zij meer dan een jaar in. Spanje had dat het provisie-stelsel der agenten van den Congo-staat is afgeschaft. Lorand kwam er tegen op dat men zich met patriotische frazen van de zaak trachtte op te maken en beriep zich op de indirect erkende beschuldiging in de jKóln. Ztg." tegen majoor Fiébez die zich in 4897 doer zijn soldaten 1308 afgehouwen handen had laten brengen van inboorlingen. Hij vroeg waarom de regeering niet opgekomen was voor de eer van het leger door het blad te vervolgen, wanneer het niet waar was. Ook wees hij op de onthullingen van Paul Coureur in de sPetit Bleu". Hij stelde een motie voor, waarin de gruweldaden afge keurd en inlichtingen van de regeering ge vraagd werden, ook over de maatregelen die zy denkt te nemen om voor het vervolg dergelijke feiten te voorkomen. Na eenig debat, waarin graaf d'Ursel o. a. de onthullingen van Paul Coureur onbe trouwbaar noemde omdat deze socialist is geweest, nam de Kamer met 58 tegen 25 stemmen een door Woeste vooi gestelde een voudige motie aan om om- te gaan tot de orde van den dagde liberalen en sociaal democraten stemden tegen. De vlootwet is weder in behandeling bij de begrootingscommisae uit den Duilso'nen Rijksdag. De belangrijkste discussie wordt geheim gevoerd. Het Duitsche Centrum is druk in do weer om de behandeling der onzinnige lex-IIcinzo spoedig te doen. voortzetten. Het sociaal-democratische Rijksdagslicï voor Mülilliausen (Elzas) Bueb heeft zijn mandaat neergelegd. De commissie voor de geloofsbrieven be sloot de geldigheid der verkiezing van Frlir. Von Stumm te betwisten. Het staat nu vast dat de piins van Na pels naar Berlijn gaat ter gelegenheid van de meerderjarigheid van een Duitschen Kroon prins. Grootvorst Koostaritijn zal het Russische hof vertegenwoordigen en den Ktoonpuns de orde van St. Andreas overhandigen. Yves Guyot gaat voort m de „Siècle" zijn vriendschap jegens Engeland te luchten. I-lij tracht nu aan to toonen dat De Villebois-Ma- reuil en de ingenieur Léon door hun deelne ming aan den Boerenoorlog hun F ransel ie nationaliteit hebben verloren. Voor een gedénkteeken voor De Villebois- Mareuil is tot nu toe 21,700 francs ontvan gen- Te Genève loopt Let d'waze gerucht dat de protestanten^ aldaar zullen beproeven Dreyfus tot het protestantisme te bekeuren. Naar aanleiding van de stichting van een Albaneesch comité in Italië, waarschuwt de „Standard" Oostenrijk voor Italië dat Alba nië begeert om de Adiiatische Zee tot een Italiaansdhe zee te maken. Voor den Oosten- rijkschen handel aan de Middellandsehe Zee zou dit de nekslag zijn. In het klooster te Kief, waar zij als non haar laatste levensjaren doorbracht, is over leden, 62 jaar oud, grootvorstin Alexandra Petrowna, prinses vaa Oldenburg, weduwe van grootvorst Nicolaas Nicolaiewitsch, oud oom van den Czaar. den doorgebracht, vroeg Sii Clinton haar of zij naar huis zouden terug keeren. Zij sloeg dit af. Nog niet zij was nog niet klaar, zeide zij hem, wat hem haar verwonderd deed aanzien. „Vertrouw je mij niet, Daisy?' vroeg hij En zij antwoordde: „Jawel, ik vertrouw je; maar de ware wijs heid is de verzoeking te ontwijken, niet die te zoeken." Eu zijn tiart zeide hem dat zij gelijk had. „Waar zullen wij dan nu heengaan, Dai sy?" vroeg hij vriendelijk. „Ik zou wel naar Italië willen, Caro," antwoordde zij. Dus gingen zij naar Italië. Do kleine Clifton groeide inltissclien op tot een. lief knaapje hij kon reeds loop-en en praten. Het was een bekoorlijk kind met een lief gezidhtje en een onwecrstaanbaar-bckcor- lijke en grappige maniertje». Sir Clinton hield innig van zijn kind; hij vergat al het leed dat hij had geleden, wanneer hij den jongen hij zich had; zij waren als twee kameraden. Daisy's hart was verblijd, toen zij zag hoe in nig do vader zijn zoon hef had, voor wien hij eerst zoo onverschillig was geweest. Sir Clin ton was vrooUjker en natuurlijker wanneer hij liet kind bij zich had. dan anders. Hij praatte er ernstig mee; hij zag er den la te ren lieer van E-astwold m; cn het kind scheen dien ernst te begrijpen. Tot Daisy's groote blijdschap scheen Sir Clinton allengs niet ge lukkig te kunnen zijn zondei zijn jongen. En met een half-droevigen glimlach dacht zij bij zich zelf, hoe weinig zij vroeger gedroomd had d'ab zij nog eens jaloerscli zou zijn op haar eigen. kind. De Berlijnscliö correspondent der „Mor ning Post" spreekt van Londen»clie geruchten betreffende een vlootdemonstratie tegen Chi na, welke geruchten men te Berlijn in zoo verre verbetert, dat waarschijnlijk een krach tige diplomatieke pressie voldoende zal zijn om do öiuneesche regeering tot rede te bren gen. Baat dit niet, dan zal Duitschland zich niet onttrekken aan een vlootdemonstratie, die in ieder geval reeds wordt voorbereid. Het bericht uit Tieu-tsin dat de Boxers een groot aantal katholieke Cliineezen zouden vermoord hebben, is >njuist. Een troep Bo xers heeft wel is waar een dorp aangevallen waar cenige katholieken leven; maar werd door de inwoners verdreven, van wie één werd gewond. Volgens Cliineesclie berichten zoudën 70 Boxers gedood of gewond zijn, maar dit cijfer schijnt overdreven te zijn. Volgens con depêche uit Caracas, te New- York ontvangen, zijn de revolutionairen in Venezuela moester van Cartagena. In do Argentijnselie Republiek hcersehen veeziekten, weshalve de uitvoer van levende dieren wordt tegengegaan. De minister van landbouw heeft echter den Britsclien gezant verzekerd' dat de verscheping van paarden naar Zuid-Afnka zal worden toegelaten. Dc Koninginnen In de Hooldstad Audiëntie der Koningin. Omtrent de audiëntie van gisterenmiddag door de Koningin gegeven hebben wij nog een paar punten aan te stippen, allereerst die omtrent een hulde aan het Huis van Oranje. liet sVerbond der Hervormde Kerken van het Pre?bytenaan--che stelsel" kortweg ge noemd de nGeneral Piesbyterian Alliance" heelt op zijn congres, in October j.l. te Was hington gehouden naar aanleiding van de inhuldiging van H. M. de Koningin besloten aan den laatsten telg uit het Oranjehuis een adres van hulde aan te bieden ter erkenning tan de weldaden en den steun door dit Doorluchtig Vorstenhuis door alle eeuwen heen verleend aan onderdrukte geloofsge- nooten uit alle oorden der wereld. De uitvoering van dit denkbeeld werdop- gediagen aon epn commissie van 6 leden, de heeren ds. P. Rochedieu, voorzitter van de Synode van hel Verbond der Belgische kerken te Brus=ei, ds. J. H. C. Wegener, onder voorzitter van dezelfde synode te Antwerpen, G. Brugmann, consul \an Zweden en Noor wegen te Brussel, penningmeester van voor noemde synode, ds. K. Anet, secretaris-gene raal van de Belgische zendingskerk, ds. Meyhoffer, onder-voorzitter van de synode van de Zendingskerk, en baron Ph. Prisse. Deze commissie die 59 groepen van kerken in 35 verschil!' v landen met 25 mlllioen zielen verleg" cdigt, heeft heden ter nudicnlie bij H. M. de Koningin zich van de haar opgedragen taak gekweten. De zes gedelegeerden weiden allereerst ont vangen door B. M. de Koningin-Moeder aan wie zij mededeeling deden van het doel van hun komst. H. M. toonde zich zeer getroffen door de hulde aan het Vorstenhuis en onder hield zich minzaam met elk der gedelegeer den, daarbij met belangstelling informeerende naar den vooruitgang van het protestantisme in alle landen. Was zij volmaakt gelukkig? Wie zal het. zeggen? Haar kind was lief en, beminnens waard; haar man was al hartelijkheid en voorkomendheid; zij was Lady Adair van. Eastwold; zij had alles wat het hart eener vrouw kon wensehen of btgeeren Was zij gelukkig? Misschien was dit het antwoord! dat, toen zij eens het ondergaan der zon gade sloeg, toen zij een roodgouden glans zag rus ten op den tevoren «chit terend-blauwen he mel, zij haar handen vouwde en ze ophief als iemand dio een gebed stamelt, terwijl zij zei de: „Ik zou liover, o zooveel liever, daar dan hier zijn." Haar echtgenoot sprak nooit Lady May's naam uitmaar het gebeurde dikwijls dat zij hem. 's morgeus in zijn slaap hoorde fluiste ren, en dan lispelden zijn lippen: „May." .Jlij1 zal haar altijd liefhebben," dacht Daisy. „Hij kan het niet helpen het is zijn noodlot. O, ik ongelukkige, dat ik tus schen hen in sta." Lady Adair was wel zeer schoon, maar zij was niet lieel sterk. Men zeide haar dat zij voorzichtiger moest zijn, en dan verbaasde men zich over den vreemden glimlach waar mede zij naar dien verstandige® i-aad luister de. Haar echtgenoot was zeer bezorgd voor haar hij lette er op dat zij zich goed voedde en Wilde niet dat zij de nachtlucht inademde. Eons, toen li ij haar weer vroeg toch voor haar gezondheid te zorgen, legde zij haar han den op zijn wangen. Wordt vervolgd.") wit i

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1