Zondag 29 en Maandag 30 April 1900. 54Jaargang. No. 10228. Eerste Blad Tusschen twee liefdes. BUITENLAND. SCHIEDAMSCHE ÏOURAHT Deze courant verschijnt dage lp ks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco eer post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. Bureaus JBoterstraat 68. Advertentiën: Van 16 regels fl. 0,92iedere regel Reclames 30 cents per regel. Groote lettere naar de plaats die zij Prjjs der meer 15 cents, innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Taneven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde leleinm advertentiën opgenomen tot den prjjs van 40 cents per advertentie, by vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon No. 123. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 28 April 1900. DB OORLOC. De toestand. Het loont wel de moeite een blik achter ons te slaan op de laatste period© van den oorlog waaraan de naam Wepener verbonden is. Want d'at tijdvak, nu geëindigd door den aftocht der Boeren naar het Noorden, heeft andermaal het duidelijk bewijs geleverd dat de Boeren, al hebben zij zei ven misschien be langrijke fouten gemaakt, toch verre de meer deren der Emgelschen zijn in de kunst van oorlogvoeren. Immers, 8 a 10,000 Boeren slagen er in op een afstand! van enkele dagmarschen voorbij de centrale positie (Bloemfontein) van den overwinnenden vijand te trekken, die 40 a 50,000 man telt. Zij behalen eenige belangrij ke overwinningen (Sauna's Post en Redders- burg) on dringen, tot ver in den rug der En gelschen, fourageeren het geheele land door, zenden hun konvooien ongehinderd naar het Noorden, bewegen hun stamgeaooten die zioh onderworpen hadden, om opnieuw de wapens op te vatten, bedreigen de verbindingslijn van hun overmachtigen vijand en sluiten ten laatste een paar duizend man in bij Wepener. De vraag zij daargelaten oi de Boeren niet, zij het ook ten koste van verliezen hunner zijds, de positie van Dalgetty hadden moeten bestormen; wij weten nu eenmaal dat de Boeren niet gaarne ftormen. Nog kan ge vraagd worden of do Boeren hun eigendom men niet wat al te zeer ontzien, of zij niet, ook ten koste van groote offers, de spoorlijn en vooral de waterwerken bij Sauna's Post hadden moeten vernielen. Tooh, al is Dalgetty's kolonne liua ont gaan, al zijn zij gedwongen naar het Noorden terug te trekken, hebben de Boeren een be langrijk voordeel behaald: zij hebben lord Roberts gedwongen van front te veranderen en de organisatie der Engelsche legers weder geheel in de war gestuurd. Opnieuw is gebleken ihoe slecht de Engel sche legermachine werkt. Van 9 tot 24 April houden de Boeren een Engelsche kolonne vast op slechts drie of vier dagmarschen van het dichtst bijzijnde spoorwegstation Betha- nië en even ver van twee troopencentra, Bloemfontein en Aliwal Noord, terwijl zij te gelijk met succes front maken naar het Zui den, het Westen en het Noordwesten tegen de veel sterker© Engelsche divisies die tot ent- zetting van Dalgetty aanrukken. Want ook voor die overmacht zijn de Boeren niet naar DOOR CHARLOTTE M. BRAEHME. 100) „Arme Caro!" zeide zij met haar zachte stem. En hij begreep niet waarom zij mede lijden met hem had. Toch maakte hij zich met in het minst on gerust over haar waarom ookl Zij lachte en praatte zij was altoos vroolijk en opge wekt; da mensahen spraken over haar als een der zonnigste naturen die zij kendonzij was verwonderlijk eerlijk en opredht; zij wist geestig te antwoorden; eiken dag ontdekte Sir Clinton een nieuw» eigenschap in haar die bewondering verdiende. Hij was wellicht nooit meer verbaasd geweest dan toen zijn eenvoudige Daisy zich ontpopte als wat zij werkelijk was een geestige en wijze vrouw. „Ik wil Italië niet verlaten zonder Rome te hebben gezien, Caro,zeide Daisy. „Wan neer wij naar Engeland terugkeeren, zullen wij het wel niet zoo spoedig meer verlaten. Misschien komt er dan niets meer van red- zen. Laat ons Rome gaan zien, terwijl wij hier zijn, Caro." Ben of twee Engelsche vrienden: aan wie hij hun plan mededeelde, ontrieden hem naar Rome te gaan. Het was geen goed! seizoen voor een bezoek aan de Eeuwige Stad. Vreem delingen die er om dezen tijd) heen gingen, waren licht vatbaar voor koorts; het wasbe- ter te wachten. Maar Daisy lachte er om. „Ik zal geen ziekte opdoen, Caro," zeide zij. „Laat ons gaan dan zullen wij in het voor jaar naar Engeland terugkeeren." Zij gingen, en de reis deed' Lady Adair blijkbaar goed'. Zij scheen beter en sterker te worden; misschien werd zij juist onvoor zichtig, omdat zij* zich beter voelde. Terwijl zij door de Campagna zwierven, pakte het ongezonde klimaat haar aanzij werd aange tast door de gevreesde koorts, waarvoor men haar zoo dikwijls had! gewaarschuwd. In b eerst was hot slechts een lichte aan val, en niemand was ©enigszins ongerust of bevreesd. Sir Clinton bracht haar bloemen en vrachten mede; hij praatte met haar als zij het Noorden gewekenalleen de vrees voor afsnijding van hun iftochtslijn dwong hen tot den meesterlijk uibgevoeTden terugtocht. Men vergelijkt een oorlogsterrein wel eens met een schaakbord. Maar met divisies werkt men niet zoo gemakkelijk als met raadshee- ren en paarden en kasteden. Ronduit erken nen bladen als de „Wesfcm. Ga®." en de „Hancih. Guardian" dan ook dat, waar Ro berts bijna zijn geheele leger, ongeveer 45,000 man, in het veld heeft moeten zenden om dë 8 a 10,000 Boeren uit het Zuiden van den Vrijstaat te verdrijven, zijn organisatie geheel verstoord is en van een opmarsch naar het Noorden voorshands geen sprake kan zijn. Smde einde Maart zwermden de Boeren om Bloemfontein heen; twee weken reeds hielden de Boeren bij Wepener die kolonne van Dalgetty omsloten, voordat een krachti ge poging tot zijn: bevrijding kon worden ge daan. Hoe lang zal het nu weer duren, voor dat andermaal do Engelsdh» legers om Bloemfontein geconcentreerd en voor den op marsch naar het Noorden, naar Pretoria ge organiseerd zijn? En is Roberts zoo ver, misschien beginnen dan de Boeren het oude spelletje opnieuw en bedreigen zij weder in het Zuidwesten en Zui den de Engelschen in den rug, zoodat weder Roberts' plannen onaangenaam doorkruist worden. De „Manch. Guardian" is dan ook niets ge rust op de toekomst. Het blad vermoedt dat Roberts' veldtochtplan mislukt is. De opera ties gedurende de laatste zes weken hebben geen resultaat opgeleverd. En wil lord' Ro berts op Pretoria aanrukken, dan zal hij 50,000 man beschikbaar moeten houden om zich in den rug te dekken. Intusschen verneemt de „N.-Y. Herald" van Donderdag uit Pretoria dat de onheil spellende stilte op het oorlogsterrein een be langrijke operatie d'er Engelschen schijnt aam te kondigen. Voorloopig blijkt daarvan echter niets. Verspreid' nieuws. Een telegram aan de Londensche bladen, van 26 dezer uit Lorenjo Marque®, geeft thans de volgende cijfers aan voor de Boeren legers, die vrij waarschijnlijk lijken13000 te Kroonstad onder Louis Botfha; 10,000 in Natal onder Lukas Meijer; 6000 te "Veertien Stroomen onder De la Rey; 700 om Mafe- king onder Snijman; 1000 te Pretoria en 250 op weg om de kolonne-Carrington in Rhode- sié te onderscheppen; te zamen dus 30,950. De kommando's van Botha, Olivier en De Wet schijnen dan onder de 13,000 man der Boeren-hoofdmacht te zi]r begrepen. Het telegram zegt voorts dat de Boeren- artillerie onlangs versterkt is met zeven ka nonnen, die heimelijk m de Kosi-baai ont- wonschte te praten, en las haar zacht voor, wanneer zij daarin zin had. Zij zou weer geheel hersteld zijn, zeide hij, in enkele dagen, en dan zouden zij er eens aan. gaan denken naar het vaderland terug te keeren. Maar de eene dag volgde op den an deren, en zij ging steeds achteruit. Een plotselinge aanval van ijlende koorts maakte Sir Clinton voor he< eerst ongerust. Toen hij op zekeren dag op haar kamer was, dacht zij dat zij te Leville was en riep Bedina luid toe dat het huis m brand stond. Hij bracht haar tot bedaren, maar het trof hem diep te zien hoeveel erger zij was. „Ik ben aan. hot droomen geweest," zeide zij tot hem met een zwakken glimlach. „Ik doüht dat Bedina hier was." Hij praatte eenige o-ogenblikken met haar, maar tot zijn ontsteltenis bemerkte hij al spoedig dat zij weder aan het ijlen was. Van dien tijd aan ging zij voortdurend achteruit allengs werd het zeker dat zij niet zou herstellen. Sir Clinton was wanho pig hij zocht de beste doctoren op hij zou hemel en aarde hebben bewogen om haar te reddten; maar zij was met meer te redd'en. Het pleit was beslist Daisy moest sterven. In het eerst wilde Sir Clinton het niet geloo- ven. Hij zeddb dat de doctoren zich moesten vergissen; dat al wat zij zeiden onzin was; dat zij beter moest worden. Niemand kon hem nu koel en onverschillig noemen; al zijn achteloosheid was verdwenenzijn vrouw was in gevaar; nu vergat hij geheel dat er een andere vrouw nog was. De dag kwam waarop Daisy hem met zwakke stem toefluisterde: „Caro, ik ga sterven. Ik dacht wel d'at het zou gebeuren; het was de eenige wijze waarop een goed eind! aan de geschiedenis kon ko men." „Om 's hemels wil, Daisy, zeg niet zulke verschrikkelijke woorden," antwoordde hij. Maar zij boog zich naar hem over en zeide „Caro, wil je Lady May vragen te komen Ik wil haar zien voordat ik sterf." LVII. Daisy's verzoek. „Daisy gaat eterven en wenscht je te zien," schreef -Sir Clinton aan Lady May. „Ik west scheept en vandaar door Swazi-land verder vervoerd zijn. Een telegram van Renter's correspondent van den 23stc-n uit Brandfort leert dat de Engelschen daags te voren, gedreven door wa tergebrek te Bloemfontein, reeds een poging deden om zich weer van de waterwerken meester te maken. De twee uitgezonden ko- lonnes slaagden niet; hun rechtervleugel werd teruggeworpen. Een detachement van 50 man werd afgesneden en twaalf van hen werdën neergeschoten. Landdrost Wessels Is te Thabanchu een on derzoek begonnen naar de geweldenarijen waaraan Kaffers zich tijdens de korte Engel sche bezetting schuldig hebben gemaakt. Kolonel Roes is lien mijlen ten Oosten van Karee Siding slaags geweest met een Boerenkommando dat deel uitmaakte van de linie Brandfort-Thaibanchu. De Boeren be hielden hun stellingen. Lord Roberts seint nu dat generaal War ren, op verzoek van. Sir A Milner, voor den duur der vijandelijkheden benoemd ia tot mi litair gouverneur van Griquala nd-Wesfc. De „Daily MaiT'-correspondent te Preto ria heeft de bij Sanaa's Post in handen der Boeren gevallen Engelsche kaarten en gehei me rapporten gezien. Hij zegt dat die de mee ning der Boeren bevestigen dat de oorlog door do Engelschen werd voorbereid om de Boeren-republieken te amnexeeren. De correspondent der ..Daaly Mail" te Pre toria schrijft de ontploffing in het arsenaal te Johannesburg aan booswillig opzet tee; van de overzijde der straat zou een tunnel zijn gegraven. De ontploffing vond plaats in een magaaijn van ontplofbare stoffen buiten de eigenlijke werkplaatsen. Reuter seint dat dertien werklieden letter lijk verscheurd werden, terwijl er 50 gewond' werden. Naar uit Johannesburg wordt gemeld, zal de arbeid met een dag of veertien weer wor den hervat. Léon, dë ingenieur der Creusot-fabrieken, heeft in een interview met de „Liberté" ge zegd dat de Boeren niet bang behoeven te zijn voor gebrek aan ammunitie, daar de di recteur van het Johannesburgsche arsenaal beschikt over vijfhonderd bekwame arbeiders. Het stadsbestuur van Johannesburg heeft 10 mannen, 42 vrouwen en 429 kinderen, al len van Engelsche nationaliteit, over de Por- tugeesche grens laten brengen. Naar de „Daily Mail" uit Lorenjo Mar- quez verneemt, gaat het -'nvoeren van oorlogs- contrabande daar lustig voort, deels direct door het douane-kantoor, deels onder adres sen aan buitenlandsche handelshuizen, deels ook door nachtelijke ontscheping en vervoer der goederen per roeiboot naar landingsplaat sen stroomopwaarts en vandaar per wagen naar het station Pi&ene. Nog onlangs moet op d'io wijze roekloos kruit zijn verzonden in dat je geen tijd zult verliezen om te komen." De brief werd terstond verzonden; maar hij werd van Cliffe House naar Trevlyn Nest gezonden en vandaar naar Cowes, zoodat er eenige tijd verliep, voord'at Lady May hem ontving. Maar toen verloor zij geen uur; zij gunde zich nauw don tijd Miss Lodnvood den brief voor te lezen. „TJ moet meegaan,' zeide zij. En de goed hartige vrouw verzette er zich niet tegen. „Daisy stervendeGedurende heel die lan ge reis hoorcfe Lady May in het schokken der wielen en het stampen der locomotief, in i»t slaan der golven en het sissen der stoom niets anders dan deze woorden „Daisy gaat sterven." En nog andere woorden kwamen haar tel kens voor den geest ook deze die zij zelf had' gesproken „Je hieldt een daisy in je hand' en je hebt haar van je geworpen." "Was het zoo? Zou zij Daisy stervende vin den door de veronachtzaming en liefdeloos heid van haar echtgenoot? De hesnel gave van niet! Zij rustten niet voordat zij te Rome wa ren. Sir Clinton had' met zijn familie en zijn bediende zijn intrek genomen in een groot huis aan de Via Condolti. Daarheen snelden zij. Lady May's eerste ademlooze vraag aan den man die de dbur voor hen opende, was naar Lady Adair. Belaashet was geen goed nieuws. Daisy lag op sterven de lieve, een voudige, hartelijk-liefhebbende Daisy die vreemde mengeling an kinderlijkheid1 en vrouwelijkheid de eerlijke, verstandige en toch zoo eenvoudige Daisy, die haar man zoo innig had liefgehad. Terwijl zij daar zat te wachten, vulden Lady May's oogen zich met tranen. Sir din ten kwam bij hen hij was zoo veroudferd, zoo door zorg verteerd', dat zij moeite hadden hem te herkennen. Hij stak Lady May groetend zijn hand toe. „Ik ben blij dat je gekomen bent,' zei hij. „Daisy is erg onrustig en vraagt voortdurend naar je." „Naar mij?" zei Lady May met trillendb lippen. „O, Clinton, is het waar dat zij op sterven ligt?" zakken, die van boven met meel gevuld wa ren. Labouchère verdedigt in do „Truth" het ïedit der Boeren om, wanneer dit noodig is, de Engelschen te beletten goud te halen uit de Randmijnen. Z. i. geeft het volkenrecht de Boeren evenzeer die bevoegdheid', als aan En geland om voor Transvaal bestemde kolen, ammunitie en wapenen verbeurd te verkla ren. De Afrikaanders in ZuidLAirika gaan syn dicaten stichten mot het doel den Britschen ihandel te boycotten. De Daltsche vloot. De begrootingscommissie uit d-en Duit- schen Rijksdag heeft gisteren art. 1 der vloot wet verworpen; de conservatieven, de natio- naal-liberalen en Frese van de vrijzinnige volkspartij stemden er voor. Aangenomen werd bij art 2 het bemidde lingsvoorstel van het Centrum, waartegen 1- leen de sociaal-democraten, de vrijzinnige volkspartij en de Polen stemden. Met dezelf de meerderheid werd'en do nrtt. 2, 3, 4 en 5 aangenomen. De regeering kan tevreden zijn. Want al word'en de kleine kruisers die zij voor vreem de wateren verlangde, u.tgcsteld, haar wordt toegestaan wat het voornaamste is, nl. alle linieschepen die zij verlangde. De weigering der kleine kruisers is slechts een voorloopige; later zvllen zij natuurlijk bij een nieuwe vlootwet toch worden toege staan. De regeering zal van dit uitstel geen hinder ondervinden. Zij was voornemens eerst in 1906 met d'en aanbouw van de kleine kruisers te beginnen, en door den verhaasten aanbouw der linieschepen komen de oude, maar nog zeer bruikbare schepen vrij voor het gebruik in vreemde wateren. De zaak komt dus hierop neef dat liet Centrum om tegenover de kiezers te blijven de partij die er voor waakt dat geen te zware lasten worden gelegd op de burgerij, het ont werp der regeering in tweeën hakt. In het wezen der zaak is evenwel geen verandering gebracht. Nu nog de vraag waar do gelden vandaan moeten komen. Daarover is de discussie gis teren begonnen en wordt Dinsdag voortgezet. flemengde üüeilcdccllngcn. Koningin Victoria heeft een proclamatie uitgevaardigd', waarin zij het lersclie volk dankt voor de haar bereide ontvangst. De Koningin zegt een aangename herinnering van haar verblijf mede te nemen en bidt God om eendracht onder het Iersehe volk, dat gelukkig en voorspoedig moge zijn. De Koningin heeft 1000 pond sterling ge geven voor dë armen van Dublin. De lord- mayors van Dublin en Belfast zijn baronet, „Het is helaas! waar," antwoordd'e hij. „Ik geloof dat alleen de vurige begeerte om jou te zien, haar nog zóó ,'ang in leven heeft ge- honden." „Wat scheelt haar?" ging zij voort. „Waar aan sterft zij Hij scheen haar half-veriiolen twijfel en vrees op haar gelaat te lezen. „May," zei hij ernstig, „ik heb menige zon de op mijn geweten, maar niot de minste on vriendelijkheid jegens mijn vrouw, jegens Daisy. Sinds ik wel, om het goed te zeg gen tot mijn verstand kwam, ben ik de hartelijkste en voorkomendbte echtgenoot voor haar geweest. Dat zal zij je zelf ook zeg gen." Onwillekeurig riep Lady May uit „De hemel zij gedankt!" „Dacht je dan dat ik onhartelijk voor haar was geweest?" vroeg Sir Clmton verwijtend. „Neen, niet onhartelijk," antwoordde zij. „Maar ik vreesde dat je haar misschien ver onachtzaamd had, en zij is zoo fijngevoelig die arme, lieve Daisy." „Neen, ik heb haar niet veronachtzaamd'. Ik heb mijn belofte letterlijk gehouden, May. Ik heb mijn vrouw loeren liefhebben, en ik lieg niet, wanneer ik zeg dat ik nu mijn le ven zon willen geven om het hare te redden." „Be geloof je," zei Lady May. „Willen we nu naar haar toe gaan 1" „Doe dan je mantel en je hoed' af," zei Miss Lockwood. ,.Je ziet er zoo slecht uit, May. Maai; Lady May had geen geduld om te wachten tot een glas wijn voor haar werd ge haald'. Zij wilde bij Daisy zijn Daisy die stervende haar tot zioh had geroepen. Zij ging met Sir Clinton naar de kamer waar Lady Adair lag. Geheel haar leven ver s-at zij niet het tafereel dat zich daar aan haar oog bood. Zij trad een mooie kamer bin nen met een breed venster op het Westen de zon ging ondier en haar laatste stralen dwaalden over hei door wingerd omrankte veneter. Er waren schilderijen en beelden, boeken en bloemen, groote antieke meubelen en een ledikant mei gebeeldhouwde pijlers en fluweelen draperieën. En op hei witte kus sen zag zij Daisy Adair's bleek gelaat. Stervende! O, mocht de hemel geven dat het anders ware! Dö schaduw, maar niet de de burgemeester van Cork is lord-mayor ge worden. De rStampa" verwacht dat Frans Jozef te Bellijn ook zal voorstellen tusscbenbeide te komen in Zuid-Afrika. De sReichswehr" acht dit bericht voor bevestiging vatbaar, maar daarom niet onmogelijk. Daarentegen meent de »Deutsche Zeitung" dat Engeland zich alleen zal storen aan interventie der Vereenigde StateD. Prins Albert zal koning Leopold der Belgen vertegenwoordigen bjj de meerderjarig-ver klaring van den Duitschen kroonprins. Prins Leopold van Beieren zal den kroon prins de Hubertus-orde komen overhandigen. De officieuse »Noidd. Allg. Ztg." zegt: In de buitenlandsche pers wordt een poging gedaan om de aanwezigheid van den Rijks kanselier te Parijs in verband te brengen met een voorgenomen reis des Keizers om de Tentoonstelling te bezoeken. Wij consta- teeren dat hier alleen spiske is van een verzinsel. De groothertogin-weduwe van Saksen- Coburg-Gotha, geboren prinses Aiexandrina van Daden, is op 80-jarigen leeftijd overleden. Koning Christiaan van Denemarken heeft nu het verzoek om ontslag van het Kaïbinet- Hörrmg aangenomen en een nieuw benoemd uit de rechterzijde. Minister-president met buitenlandsche zaken wordt Schested', onder voorzitter van het Landstingvoorts hebben, zitting in het ministerieGoos, justitieba ron Juel Ryssensten, openbare werken Friis, landbouw; W. Schcriing, financiën; Middelbon, marine; Bierre, eerediensten on derwijs. Sehnack, oorlog, en Brameen, bin- nenlandsche zaken, gaan van het oude in het nieuwe ministerie over. De Liberté" beweeit dat de aartsbisschop van Pat ijs, mgr. Richard, op zeer gespannen voet staat met de regeericg, omdat hij, ondanks de tusschenkomst van den nuntius, geen uitnoodiging heeft ontvangen voor de opening der Tentoonstelling en hem boven dien geweigerd werd de paviljoens der katho lieke missies in persoon te openen. De kardi naal zou zich nu tot den ""kus hebben gewend. De Portugeexche minister-president De Castro is ernstig ziek. Elf Spaansche anarchisten die begenadigd zijn, vei trokken gisteren van Barcelona naar Londen. De Amerikaansdhe zaakgelastigde te Kon- stantinopel dringt nu inderdaad in, een. nota aan. de Porta beslist aan op betaling der schadeloosstelling. Een ultimatum is deze no ta niet; zij beantwoordt veeleer aldus wordt uit Washington gemold aan het be- versohriklring des doods was hier. De blauwe oogen, groot en schitterend, zagen met ver langen naar haar uit; de zachte lippen, nog rood als koraal, waren even geopend; het schoone haar hing over hals en schouders heel haar vrouwelijke ziel leefde in db oogen. der lieve, eenvoudige Daisy. Zij stak belde haar vermagerde, blanke handen als zwijgen de welkomstgroet uit naar Lady Ma.y. Er was een oogenblik van stilte als het kloppen van één groot harttoen knielde Lady May neer aan Daisy's sponde en, het gelaat in de han den verbergend, begon rij bitter te weenen. „Ween je om mij vroeg Daisy zwak. „Dat moet je niet doen. C sloof me, ik ben gelukkig. Br sterf liever dan dat ik blijf le ven. Caro, kom hier." Hij knielde neer aan de zijde van Lady May en Daisy nam een hand van ieder in de hare en kuste ze. „De weet dat jullie mij ,nu lief hebt." „Ja, wij hebben je Jief.' zei Lady May, die snikte als wilde haar hart breken. Daisy zag niet naar haar, maar naar de roode zonneschijf en de purperen wolken. Het rosse licht streelde haar bleek gelaat en tiat^ te haar schoon haar goud. Langzaam scheen zij1 haar blikken en haar gedachten van de ondergaande zon terug te brengen tot de twee d'ie aan haar zijde knielden. „Denk niet, dat ik bedroefd ben, omdat ik ga sterven," zeide zij met een zwakke, zachte stem. „Ik heb nooit veel over geloof gespro ken, omdat het te diep in mijn hart was ge worteld om er over te spreken. Maar ik heb God liefgehad," zeide zij in haar ouden, krn- dtorlijken eenvoud. „Ik heb Hem ook nu hef; ik verlang er naar bij Hem te zijn en daar te rusten. In den hemel zijn geen vergissin gen, Caro, en ons huwelijk was een vergis- tl sing. „Daisy, lieveling, je bent voor mij de lief ste vrouw geweest." Slot volgt.)

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1