k 54s" Jaargang. Woensdag 9 IVlei 1900. No. 10236. GOUD EN EER. Kennisgeving. BUITENLAND. 7) - rf\" T- SCHIEDAMSCHE Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. d.25. Franco per post fl. 1.G5. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. Bueaa: Boterstraat 68. Prijs der Advertentiën: Van 1O regels fl. 0.92; iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Taneven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Jtleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. latere. Telefoon Xo. 123. Dn BuRSrEMEESTCR VAN SCHIEDAM, Brengt bij doze ter kennis van de ingezetenen: Dat de kohieren der Personeele belasting nos. G en 7 dezer gemeente, over het dienstjaar 1900, door den heer directeur der dnecte belastingen te Rot terdam op den 4den Mei 1900 executoir veiklaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen ter invordering zijn overgemaakt. "Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet be paalden voet te voldoen; alsmede dat heden de termijn van zes weken ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag belmoren te worden ingediend. Kn is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 8sten Hei 1000. De Burgemeester voornoemd, VERSTEEG. llgemcen «vfirzlcht. SCHIEDAM, 8 Mei 1900. BB oorloc:. Brandfort. Uitgebreider Engelsche berichten over de bezetting van Brandfort zeggen dat alle be wegingen gingen als een uurwerkniets ging verkeerd van het begin tot het eind en de Engelsche verliezen heeten slechts nomi naal. De tocht begon Donderdagmorgen om zes uur. Hutton's bereden infanterie-brigade en de elfde divisie met de garde-brigade waren op de linkeiflaDk en Tucker's divisitj met Maxwel Jones' en Hamilton's bereden infan terie-brigade op den rechtervleugel. Generaal Tucker gaf het eerste bataljon der Schotsciie garde en de Coldstreams bevel om een hoeve en eenige gevaarlijk schijnende kopjes op drie mijlen afstand van Karree- Siding te nemen. Men verwachtte dat de garde vei woed zou moeten vechten, voordat zij dit bevel kon uitvoeren, doch zij ontmoette geen tegenstand hoegenaamd. Zij nam bezit van de hoeve en de kopjes en sloegen daar haar bivak op. Middelei wijl bedreigde zij des vijands flank, toen de divisïe-Pole Carew oprukte. Hadden de Boeren sfand gehouden, dan zouden zij omsingeld zpn. Maar de machtige aanblik van de zich larigzaim ontwikkelende strijdmach ten der Engelsche troepen was te sterk voor de Boeren. Voordat de aanvallers ze konden vatten, waren zij reeds op de vlucht gesla gen. Generaal Pole-Carew zond zijn bereden infanterie den vluchtenden achterna, doch de Boeren waren hun te vlug af. Om twee uur Vrijdagmiddag troWde be reden infanterie Brandfort binnen, vlak achter den vluchtenden vijand. Kommavidant Korals werd gevangen genomen en vertelde dat de Boeren de Engelschen niet zoo dichtbij had den gewaand. Hij was nog teruggegaan om de achtergelaten telegraaftoestellen te vernielen, maar was daarin niet geslaagd. Tucker's divisie had niet zulk een gemak kelijke ti>ak gehad als die van Pole-Carew. Zij kwam te staan tegenover een 4000-tal Roman uit Transvaal VAN AUGUST NIEMANN. V. Een redder. Graaf Joaeliim Boy rits liep, met zijn sabel onder zijn arm, langzaam, den berg af en boog het hoofd niet alleen om don weg te vinden, maar blijkbaar meer nog omdat droevige ge dachten. 'hem bezig hielden. Een. frissche len teadem, die tegen het eind van Februari, of het^ begin van Maart door het gebergte strijjeb ,als die WestJewind het grootste deel der sneeuw reeds heeft weggevaagd', suizelde om zijn oorera. Bij een bocht van. aen weg bleef hij staan en. zag achter zich. Voor hem lag nu liet oude kaïsteel Niederpoyntz, dat hij had' be zocht, en vanwaar hij neerslachtig en nijdig weer naar beneden, kwam. Het kasteel ge Leek wel een vesting met zijn dikke torens on zijn wal!om en ophaalbruggen. Een groot göbouw mot tal van schitterende vensters. „Ja, ja.," dacht Joachim hij zich zelf, „dat is hot eind van de oude voornaomlheid1. Een kwakzalver troont in de burcht mijner vade ren, schraapt worm. veel geld. bij elkaar en teon't zich uit de hoogte jegens demi spruit uit hot oude geslacht. De tij'den staan op hun kop. Het ziet er raar uit in, do wereld. Oudfe adel Wordt verdrongen; speculanten Boeren met zes stukken veldgeschut en twee Vickers-Maxims, die een goede stelling had den ten Zuidwesten van Brandfort. Toen de Britsche troepen op gevechtsafstand kwamen, openden de Boeren geschutvuur op hen. De Britsche batterijen antwoordden krach tig en middelerwijl werd Maxwell's brigade voorwaarts gezonden. Zij moest het gecon centreerde vuur der Boeren weerstaan, zoo dat het geraden werd geacht haar voor een oogenblik terug te trekken. De Britsche artillerie bewees echter haar superioriteit en de vijand trok terug met twee beschadigde kanonnen. De Vetrivier over. Na Brandfort te hebben bezet, rukte het Engelsche leger toen verder naar het Noor den, naar de Vetrivier. Lord Robeits zelf seint over dien opmarsch de volgende nadere bijzonderheden »Ik trok heden tot hier voorwaarts met Pole-Carew's divisie, liet hoofdkwartier en Wa vel I's brigade van de zevende divisie zijn twee mijlen naar achteren. Maxwell's brigade van dezelfde divisie is evenver achterwaarts op onze rechterflank. De vijand staat met een aanzienlijke macht aan de overzijde van de rivier, ïOnze kanonnen vuurden drie uren lang op de hunne zonder dat wij erin slaagden den overtocht over de rivier te forceeren, maar kort voor donker trok de bereden infantei ie onder generaal Hutton des vijands rechter vleugel om en drong zij met kracht onder een hevig granaat- en geweervuur over de rivier. Wij bivakkeeren nu gedurende den nacht binnen drie mijlen van de Vetrivier. Ik hoop dat onze verliezen niet groot zjjn. ïGeneraal Ian Hamilton was Vrijdag in gevecht en slaagde er in de vereeniging van twee Boerenstrijdmacliten te beletten door een goed geslaagde beweging van een deel der Household-cavalerie, het 12e lanciers en Kitchener's ruiterij, die een afdeeiing van den vijand chargeerden en zware verliezen loe- nrachten. Zij vluchtten met achterlating van hun dooden en gewonden. sMacdonald's Hooglanders brigade verdreef den vijand op de rechterflank onder bedek king van het scheepsgeschut, waarbij de Zwarte Wacht zich onderscheidde en uitste kend aangevoerd werd. Hamilton rukte Zater dagmorgen voort naar een moeilijke drift over de kleine Vetrivier. »De verhezen zullen zoo spoedig mogelijk worden bekend gemankt." Reuter vult dit officieele telegram aan door te zeggen, dat de Boeren na den over tocht van generaal Hutton in den nacht hun stellingen ontruimden. Zij namen '26 man van het West-Australische contingent krijgs gevangen. Daarop is Zaterdag de strijd hervat en zijn de Engelsche» er in geslaagd de Vetrivier over te trekken, zoodat lord Roberts thans tot liet spoorweg-kruispunt Smaldeel is ge vorderd. Dat Ian Hamilton tegelijk Winburg heeft bezet, zooals het Reuter telegram van de Vetrivier meldde, is door Roberts niet bevestigd. We! blijken de Boeren de steike stelling die zij ten oosten van Thabanchu bezetten, onttuimd te hebben, die daarop door gene raal Rundie werd bezet. Terwijl de overmacht der Engelsche legers aldus de Boeren ten Noorden van Bloem en woekeraars en zwendelaars nemen ons on ze eigendommen, afalles wordt verlaagd en in het slijk geworpen. Is bet dan meit veel beter dat de laatste Poyritz zich een kogel door het hoofd jaagt Hij stond juist op he.t punt verder te gaan! toen hij een man. in hot kale geboomte dat dte holling van dbn berg bedekte, op een smal paadjo zag opduiken. Dat verbaasde Joachim, want alleen een zoon van; het land kon di't pad vinldem, en de man zag er uit als een bui tenlander. Hij droeg een geruit paik van dik ke stof, d'ie in Duitschlamd' geweven1 noch genaaid kon zijn; verder een Engelsche wol len pet, gel© schoenen met dikke zolen en in zijui das een diamant die ook bij dag als een ster straalde. Joaeliim vropg rich af hoe die vreemdeling met zijn breed gladgeschoren gelaat en zijn sluwe oogen wel op het denk beeld kon gekomen zijn. hier om dezen tijd van: liet jaar tegen de Niederpoyriltzer bergen! op te klauteren, toen de vreemdeling naar hem toekwam, hem aandachtig, bijna onbe schaamd' zelfs, opnam en hierop in zuiver Duitsrih, zij het ook met een cenigszins vreemd' accent zei „Ik geloof dat ik het ge noegen heb den jongen graaf van Poyrite- Ilolfeuberg te zien?" „Of het een genoegen voor 'u is, weet ik niet," antwoordde Joaeliim, „maar in mijn naam hebt u zich niet vergist." „Ja., het is ©en genoegen voor me. Want ik heb u nog als kleinen, jongen gekend, en ik beu) nu eenmaal een rare kerelik ben aan oude herinneringen gehecht. Vertelt u mij eens, mijnheer, hoe maken uw vader en uw modder heit?" „Mijn ouders zijn niet meer in. leven." fontein dwingt steeds meer op hun hoofdmacht terug te gaan, worden in liet westen de ope raties van generaal Ilunler, die feitelijk het opperbevel van lord Methusn schijnt over genomen te hebben, eveneens met succes bekroond. In het Westen. Terwijl generaal Barton met Hunter's voorhoede de Boeren in hun stelling bij Rooidam aantastte, viel generaal Paget lien bij Warrenton aan. De Boeren hielden bij Rooidam van negen uur des morgens tot vier uur des namiddags stand. Zij waren 2000 tot 3000 man sterk en openden het vuur op de Imperial Yeomanry op een afstand van 500 yards. Doordat de Engelscben in verspreide orde oprukten, wer den slechts weinigen van hen getroffen. De infanterie moest herhaaldelijk een stormaan val deen, doch de Boeren trokken eerst af, toen hun terugtochtsweg bijna was afgesneden. De Britsche verliezen zouden slechts 5 dooden en 25 gekwetsten zijn. De Boeren lieten 13 dooden achter, doch namen de overigen en al hun gewonden mede. Generaal Barton nam een troepje gevangenook de Zweedsche ambulance viel in zijn handen, maar werd vrijgelaten. De Engelschen kampeeren nu op den noordelijken oever der Vaalri vier, zegt Roberts. Meer s c h ij n dan wezen. Laat ons nu even nagaan wat deze zoo ernstig klinkende berichten beteekenen, Min der dan het den schijn heeft. Want tegen over het aanvankelijk voordeel, door lord Roberts behaald, staat het zeer ernstige na deel dat zijn operatie-ljjn zich weer aanmer kelijk heeft uitgebreid. Nu zou dit niets beteekenen wanneer hij noch ia den rng noch op zijn flank gehin derd werd. Maar het tegendeel is waar. Nog altijd trekken in het Zuiden en Oosten van den Vrijstaat troepen Boeren rond, die zich niet aan een ernstig gevecht wagen, maar waar en wanneer zij kunnen de En gelschen hinderen, konvooien onderscheppen, patrouilles overvallen, kortom den »kleinen oerlog" weren. Wrj hebben pas gehoord van dergelijke troepjes bij Donkerpoort en bij Smithfield. Roberts moet dus steeds een groot deel zijner troepen afzonderen om zijn verbin dingslijn te beschermen. In zijn opmaisch volgt Roberts de spoor lijn die niet belangrijk door de Boeren be schadigd schijnt te zijn, behalve aan de Vet rivier. Toen de Engelschen Brandfort bezet hadden, hebben de Boeren de spoorbrug over de Vetrivier laten springen. Dat de Boeren zijn teruggetrokken, mag niet tot mismoedigheid aanleiding geven. Te Brandfort stonden slechts het Heidelberg-en het Klein Modderrivier kommando benevens het Ie:seh-Amerikaansche legioen, waarvan een deel op Winburg en een deel naar de Vetrivier week. Ook daar heeft blijkbaar een geringe Boe- rcnmaclit zoo lang mogelijk de Engelschen tegengehouden om vervolgens in goede orde terug te trekken. Hetzelfde geldt blijkbaar ook in het Westen, bij Veertienstroomen. Hoe noordelijker Roberts nu komt, hoe meer het terrein zich gaat leenen voor de Bnerenvechtwijze, en het is bekend dat Kroonstad het punt is, waar de eerste groote „Niet meer in leven? Wel, dat spijt me." „En wie bent u 1" vroeg Jeacbini. „Ik? Ja, mij hebt u zeker niet herken'd. Ik ben uit dteze streek afkomstig; maar ik ben lang weg geweest eu smds lang hier niet geweest. Herinnert u zich den naam. Kersen- Pótech nog?" Ondanks zijn gedrukte stemming moest Joachim, la dien. „Ja, ik schaam. mij_or volstrekt niet voor dat mijn vader maar een boer was. Integen deel. Mijn vader was Kerson-Pötschzoo noemde iedereen ham, omdat hij de kersen- booongaard daar ben eden1 aan den straatweg ha'd gepacht. O, ik herinner heit mij nog hoe! goed, toen u geboren wendt, mijnheer. Dat was een feest voor ons. Mijn vader ging na melijk eiken morgen m de vroegte, zoo tegen drie, vier uur, spreeuwen schieten in don boomgaard, en uw moeder werd daardoor in haar slaap gestoord. Toen bewoonde uw fa milie nog do villa, daar beneden. Uw vader bood toen mijn vader een schadeloosstelling van twintig nuarlc aan als hij do spreeuwen mistig hun gang het gaan, en dat was een hoel goed zaakje voor ons." „Ja., ja, de villa," zei Joachim met een zucht. „Dat is het laatste stuk va,a onze vroegere bezittingen." „Dus hot is u niet voor den wind gegaan." „In liet geheel niet. Alles gaat naar da maan. Ik kom. juist van boven; dr. Meyer- brink heeft daar' op liet oude kasteel een sa natorium ingericht; ik wilde heim de villa ook verkoopen. Maar de man doet een bod dat ik onmogelijk kan aannamen." „Hm! En waarom wilt u de villa, verkoo pen?" beslissing zal vallen. Wel beweert de corres pondent der »Standaid" van een Boer uit Kroonstad te hebben vernomen dat er geen ernstige tegenstad is te wachten voordat de troepen de Vaalrivier bereiken. De Vrijsta- ters zouden meer dan genoeg hebben van den ooi log. De regeering belooft een aan staande tusschenkomst der mogendheden om den moed en het vertrouwen van het volk aan te wakkeren, doch de menschen zijn te dikwijls teleurgesteld. De correspondent ver wacht dan ook dat de bezetting van Kroon stad de onderwerping van den Vrijstaat zal nvoltooien." Wij weten ecliter wat wij van der gelijke berichten moeten denken. Divide et impera verdeel en heerschdat zouden de Engelsche gaarne wilipn. Ook te Kaapstad is men algemeen van gevoelen dat lord Roberts snel zal kunnen oprukken naar Pretoria. De voornaamste Boerengevangenen, zegt een Iteuter-hericht, verwachten geen ernstigen tegenstand legen de vereenigde operaties van een aantal goed uitgeruste kolonnes. Evenwel, noch in loid Roberts'Iioofdkwar- tier noch te Kaapstad zal daarover besloten worden. En te Kroonstad zal men wel anders oordeelen. Verspreid1 nieuws. Volgens den correspondent der »Standard" werden lord Roberts' troepen te Brandfort met groote vreugde ontvangen. De inwoners klaagden hevig over de ontberingen die zij zich hadden moeten getroosten en over het optreden der Transvalers die de mannen had den gevangen genomen en gedwongen mede te vechten. Generaal Brabant, die met zyn divisie bij Dewetsdorp staat, voorziet zich zooveel moge lijk in den omtrek van levensmiddelen en paarden. Een sergeant en dl ie man die op patrouille waren, werden door de Boeren gevangengenomen. De generaal heeft tusschen Wepener en den Thaba Pachoa-berg geopereerd. Zijn voorposten hebben herhaaldelijk met den vjjand geschermutseld. Blikbaar was Brabant's doel de Boeren die nog in het Zuidoosten van den Vrijstaat rondtrekken, den terugtocht naar het Noorden af te snijden. Een aanvullingslijst van verliezen der En gelsehen op 30 April en t Mei vermeldt; drie man gesneuveld, een officier en 11 man ge wond, 12 man vermist. Bovendien is gebleken dat van zeven man, die als vermist waren opgegeven vi,f zijn gesneuveld en twee ge kwetst, waaronder een kapitein. Volgens Reuter's correspondent te Maseru worden in de laatste dagen talrijke kudden uit de districten Wepener, Rouxville, Smith field en Dewetsdorp in de richting van Win burg en Kroonstad gedreven. Als opvolger van sir Chnrles Warren is generaal-majuor Ilddyard nu benoemd tot bevelhebber der 5de divisie in Natal. lieden komt de Transvaalsehe Volksraad byeen. Te Johannesburg is men nu weer druk bezig met het maken en vullen van granaten. De politie bewaakt de werkplaatsen. Blijkens geregelde rapporten van den Air.eukaanscHen consul te Pretoria aan zijn regeering hebben de Engel che gevangenen het b'(j voortduring zeer goed. „Omdat ik geld noodig heb, geld om mijn schuilden to betalen, waard© heer Potsdi." „Het spijt mij dat to moeten hooren. Uw ader wa® een goed administrateur." „U bedoelt dat ik het niet ben. Maar ik moet u zeggen dat er zich soms zeer ongeluk-,, kigo omstandigheden voordoen. Ik heb borg gestaan voor een acef die in goudmijnen heeft gespeculeerd, on daardoor lieb ik mij er zoo ingewerkt.' Potech' belangstelling scheen door die woorden te zijn opgewekt. Tot nu toe had hij gesproken als iemand die met oen gevoelig oog do plaatsen gadeslaat, die zijn. kindsheid kendo. Maar nu word zijn blik streng, bijna scherp. „In goudmijnen?" vroeg hij. „Kunc u mij daar mots naders van vertellen?" „O ja, mijn neef is hot slachtoffer gewor den van den een of anderen grooten oplichter te Londen of aan de Kaap, die zijn netten tot hierheen, had gespannen. Er zijn immers va.n die groote Engelsche speculanten die ons men'scii-en van hot "Va»ieland, van ens geld berooven." Poteen, keek nog strenger. „Wat voor mijnaandeelen had uw neef dan?" vroeg hij. „Do mijn die heim bijna gerumoerd had, heette True Blue. Hij had' op speculatie aan deden van Truc Blue gekocht, die hij met 3 pond betaalde. Opeens komt liet bericht dat in True Blue met het minste goud was gevonden, cn de aandeden daalden van dn© pond op vijf shilling. Maar dat was niets dan een streek der directie, die nu zelf zooveel aandeden kocht als zij maar kon krijgen. Mijn neef behoorde tot 'e ongelulddgen die bang worden en hun aandeden verkochten om toch nog iets te redden. Maar zes weken. Het verhaal van Schiel's poging om vóór de landing op St. Helena te ontsnappen blijkt geheel verzonnen te zjjn. Te Kaapstad liep Vrijdag een gerucht dat Cronjó, de zoon van de.i generaal, aan zijn wonden zou overleden zijn. In een meeting ten gunste dier Boeren' noemde Webster Davis, de afgetreden onder staatssecretaris van bumenlaindsch© zaken, Kruger dcai grootsteu man van onzen tijd en Cecil Rhodes den grooteten schurk die ooit do galg is ontkomen. De houding derYereenigde Staten. De komst van het Boerengezantschap in de Vereenigde Staten schijnt belangrijken invloed te zullen oefenen op de binnen- en buitenlandsche politiek der Unie. De gemeenteraad van Boston, de stad, die eens de eerste was om het Britsche juk af te werpen en nog het centrum der Aroeri- kaansche beschaving mag heeten, heeft reeds het sein gegeven en zich niet beperkt tot het uitnoodigen der deputatie, maar ook de hoop uitgesproken, dat er zegen moge rusten op hare komst. En het lijdt niet den minsten twijfel dat het voorstel van Boston navolging zal vinden. Wanneer men bovendien bedenkt dat Bryan, die zoo handig is geweest zijne caudidatuur voor het presidentschap met het opgeven van Amerika's lijdelijke houding tegenover de Boeren te vereenzelvigen, door de democratische conventies van Michigan, New-Hampshire, Virginia en door de popu listische van Illinois tot candidaat is gekozen; dat de conventie van New-Hampshire boven dien met veelzeggende uitdrukkingen het ver bond verwierp met Groot-Britannië en een staatsbestuur veroordeelde, dat belet dat de regeering de tolk is van het volk der Ver eenigde Staten door zjp innig meegevoel met de Zuid-Afiikaansche republieken te betuigen, dan is et' alle reden om aan te nemen dat in de Vereenigde Staten groote wijzigingen in de politiek verwacht kunnen worden. Of zullen ook nu de republikeinsche groot kapitalisten het winnen Semetigde Mtededecllngen. De prins van Wales heeft gisteren bij een parade der garde-ruiterij ook 300 man der marine-brigade die te Ladysmith en elders deel hebben genomen aan den veldtocht ge ïnspecteerd. Sipido, Meert en Peuschot zijn wegens den aanslag op den prins van Wales naar de assisen verwezen. Het „Mili t« r-Wochenblatt" bevat» de be noeming van den Kroonprins tot luitenant bij het le garde-regiment te v-oet en a la» sui te bij bet 2de garde-land'weer-regomient eu1 het grenadier-regiment J. Keizer Frans Jozef heeft den. Kroonprins tot eere-kolonel van Let 13de huzaren-regi ment benoemd. Crispi hoeft keizer Wilhelm een telegrari- schen gelukwensdh gezonden met de meerder jarigheid des Kroonprinsen. Keizer Wilhelm heeft graaf Waldersee, die dezer dagen zijn 50 jarig officiersjubiiee vier de, benoemd tot generaal-veldlmaaesehalk. In. geheel Frankrijk hebben, do gemeen to- raadsverkiezingen geleid tet d® overwinning der lihkseho groepen. Alleen to Parijs niet. Later kwam do tijding dat True Blue zeer veel goud opleverde. Toen stegen de aan dce- leu op vier pond; maar mijn neef had ze niet meer. Integendeel, ik moest hem mot vijftig duizend mark helpen <xm hem te red den En nu hob ik zolf geld noodig." Pobsdh. liep met eon somiber gezicht, bijna verlegen zelfs, naast Joaeliim voort; deze be merkte er echter niets van. Hij bleef staan en wees mot do hand raar do villa, terwijl hij zeido: „Hier is de villa. Zeg nu zelf eens, mijn heer Pótsch, is het huis met don grooten tuin en den wijnberg met meer dan vijftien dui zend mark waard Dat heeft dr. Meyerbrink mij namelijk geboden." Een huis, ia Zwiteeiuchen stijl gebouwd, lag tegen do berghelling aan en keerde zijn voorrijde naar den straatweg die in het dal voorbijliep. Een terras dat omzoomd weid door liooge accasia's, strekte zich aan d'e voor zijde rut, en een rotsachtige glooiing leidde vandaar naar den tuin. „Kom maar mee, mijnbeer Póisah," zei Joaeliim. „Misschien koopt u do villa als her innering aan oude tijden. Potsdi gaf geen antwoord. Hij ging met den graaf de stelle trap af die door den. wijn gaard naar do villa voerde, en trad met hem de tuinkamer binnen. Een oudo knecht, ge- ldead als arbeider, pookte het vuur in den haard wat op en haalde op bevel van dun graaf een flesch rooden wijn. Wordt vervolgd L *-5! li s. W. s f V Mi

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1