54*" Jaargang. Dinsdag 15 Mei 1900. No. 10241. GOUD EN EER. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. BUITENLAND. SCH EDAMSCHE COURAiil, Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prgs per kwartaal: Voor Schiedam en VI aar dingen fl, 4.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 40 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zgn. Bureau t Boteratraat 68. Prijs der Advertentiën:- Van 46 regels 11. 0.92iedere regel meer 45 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Taneven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde klein* ativeetentiën opgenomen tot den prigs van 40 cents per advertentie, bg vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon Ko. 133. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 14 Mei 1900. DB OOKLOQ. De toestand. Kroonstad bezet. Dat is het zeer belang- rgke feit dat lord Roberts meldt. DeBoeren hebben het dus wgzer geoordeeld niet aan de Valscbrivier stand te houden. Zij hebben de tgdelijke Vrijstaatsche hoofdstad ontruimd voor de naderende Britsche overmacht. Lord Roberts zelf bevindt zich nu met het gros van zijn leger te KroonstadTucker en Hamilton staan buiten het stadje, ten Zuiden en ten Zuidoosten er vannog meer /Zuide lijker is een deel van Brabant's koloniale vrijwilligers nog in contact met de Boeren. De toestand is nu zeer onduidelijk. Van de Boeren weten wjj alleen dat Lindley tot Vrijstaatsche hoofdstad is geproclameerd. Dit plaatsje ligt oostzuidoostelijk van Kroonstad, en hierin ligt een aanwijzing dat de Boereu voornemens zijn zich in het oostelijk gedeelte van den Vrijstaat te handhaven, wellicht met het stoute doel, terwij! Roberts naar het Noorden trekt, zijn verbinding met het Zuiden af te snijden, Zeker is het dat zich Boeren- kommando's ophouden in dit oostelijk, berg achtig gedeelte van den Viijstaat, dat zich uitnemend leent voor de Boerenvechtwijze. Of de Boeren tegelijk aan de Vaaalrivier lord Roberts den toegang tot Transvaal betwisten, bljjkt niet. Over het geheel, wij zeiden het reeds, is de toestaud zeer on duidelijk. Heerscht er een paniek onder de Boeren? Beginnen de Vrjjstaters, althans een deel van hen, de partij verloren te achten en onttrekken zij zich aan de gemeenschap pelijke zaak? Of is het voordeel der Engel- schen slechts tijdelgk en berust de terugtocht der Boeren op een weloverwogen plan Wij weten het Diet. Maar dit is zeker alleen door een zeer bijzonder krijgsplan dat ons, gewend als wij zijn aan de vechtwijze die in Europeesche oorlogen wordt gevolgd, eeist achteraf volkomen duidelijk wordt, kun nen de Boeren het winnen van den sterk- overmachtigen vijand. Wat wij dus kunnen en moeten doen is vertrouwen en hopen. En verlaten een aantal Vrijstaters wellicht ont moedigd de zijde hunner broederen, tegenover het numeriek verlies staat dan de grootere moreele kracht en onderlinge sameuweeking der overblgvenden. Om nog even op de bezetting van Kroon stad terug te keeren, willen wij wgzen op een belangrijk voordeel der Engelschen. Van Kroonstad loopt een zijlijn van den spoorweg in noordwestelijke richting naar de Vaal. Van het eindpunt van dit zijlgntje tot Klerks dorp, het eindstation der lijn die over Johan nesburg naar Pretoria loopt, is de afstand niet groot. Naar Klerksdorp rukt van War- renton de divisie-Hunter langs de Vaal op. Zoodoende kan wellicht samenweiking tus- schen Hunter en Roberts verkregen en de gemeenschappelijke opmarsch naar Pretoria vergemakkelijkt worden. Althans, indien de Boeren de spoorlijn niet vernield hebben. Het schijnt wel dat zij langzamerhand min- Roman uit Transvaal VAN AUGUST NIEMANN. 12) Hij bad zich op de lange zeereis flink in het Engefech geoefend', zoo dab hij tamelijk w-el met die taal overweg kon. „Mijn vader, mijnbeer Pudge, laa/t u groe ten, mijnheer Joaquin," zeide zij. „Hij zou vanmorgen nog hier komen." Joadhim antwoordde met een paar beleef de woorden en zag toen den ruiter aan, die naast het jonge meisje zijn paard inhield. Deze was heel wiat gesoigneerdter gekleed dan voor een. rit door de Afrikaansehe wildernis noodig scheenhij zag er fatterig uit in, zijn wit flanel met zeer breed© hemelsblauwe stre pen. Di'fc kostuum met een rijipet van dezelf de kleur herinnerde levendig aan een jockey- kostuum op een, wedren. Daarenboven dro©» hij lichtgele handschoenen, heel groote gou dten m&ncliebknoopen, een even grooten gou den ïioefijizer in zijn relb dos 'en lichtgefle schoenen. Zijn gel,vat was smal en bleek met een wipneus. Do uitdrukking was gebla seerd'; zijn. donkere oogen stonden dof; zijn knevel droeg hij omhoog gepunt. „Mijnheer Frederick Arnstein mijn heer Joaquin," zeide de jonge dame, do bedde hoeren voorstellend. De hoeren begroetten elkaar, Joadhim zeer gereserveerd'^ daar de ander hem niet bevieL „Ik ben ar nieuwsgierig naar, de mijn te aten die mijn vader heeft gekocht," ging de jonge dkme voort. Tegelijk wenkte zij een der zwarts bedien- der zuinig worden met hun eigendommen, Tusschen de Zandrivier en Kroonstad ten minste moet de lijn geducht gehavend zijn. De vliegende kolonne die tot ontzet van Kimbeiley oprukt, is volgens de laatste be richten gevorderd tot Vrijburg. Honderd Engelsche mijlen scheiden haar dus nog van Mafeking. Uit Natal blijft het nieuws uiterstschaarsch. Laffan's correspondent zegt dat Bulier op rukt in de richting van Helpmakaar. Donder- derdag zou er dicht bij Pomeroy en bg Helpmakaar hevig zijn geschermutseld. Verspreid1 nieuws. Naar aan de sMatin" uit Kaapstad wordt bericht, beeft president Kruger in den Volks raad verklaard, dat hij de bewijzen in han den had van een duivelsche samenzwering om de beide Republieken te vernietigen, Engelsche berichtgevers vertellen dat bij den opmarsch naar Geneva Siding een pa trouille Inniskilting dragonders (Ieren), seen typisch staatje va» Boeren verraad" ondervon den. Zij gingen naar een hoeve, waar de witte vlag woei, om te eten en te rusten. Terwijl zij bezig waren af te stappen, werd uit de vensters der hoeve op hen geschoten. Eenige hunner werden bij het eerste salvo gedood. Het huis bleek vol vijanden te zijn. Zestien dragonders werden gevangengenomen de meesten gekwetst. Het huis zal verwoest worden, de voorraden en de te veld staande gewassen worden verbeurd verklaard. Generaal Warreu >s benoemd tot militair gouverneur der Kaapkolonie ten Noorden van de Oranjerivier, behalve het district Kim- berley. Generaal Gatacre is Zaterdag te Sout hampton aangekomen. Er vond geen betoo ging plaats. Op-St. Helena zjjn Zaterdag 200 gevangen Boeren ontscheept. Drie sterfgevallen kwa men voor. Een Boer die den Ssten Mei van St, Helena trachtte te ontsnappen, is doodgeschoten. Op Ceylon worden inderdaad in het ge bergte verblijfplaatsen voor Boeren-gevan- genen gereed gemaakt. De militaire attaché van Frankrijk aan de zijde der Boeren is bij Ventersburg van het paard gestort en heeft zich gevaarlijk ge wond. De SEuld-Afrikaansche Mali. Hot Hollan der korps. Eeu particuliere correspondentie uit Kroonstad, dato -7 Maart, aan het „Ilbl." geeft do "volgend© bijzonderheden over het Hollai, Vrkorps Toen het leger dor Boeren van Colenso en Ladysmith naar Glencoe vluchtte, namen dc- Boeren daarbij hun wagons mede, doch met achterint;ug van. alles wat niet van hen zelf was. Zoo —Wam het dat, toen de vlucht bij Gleucoo eindigde, een groot aantal Hollan ders, die tob dte Boerenkommando's (vooral tot h©t Pretoria-laager) behoorden, aldaar be merkten dat hun goederen achter waren ge bleven voor Ladysmitb, Ben aantal Hollan ders die niet als burger, doch geheel vrijHvil- lig, deu oorlog medemaakten, verklaarden dan ook to Glencoe dat zij geen lust meer den dae haai- volgden, stoeg af en gaf hem haar paard over. Joachim reikte haar galant de hand toon zij uit den zadel sprong, en zij scheen wel wat langer cp zijn. arm to leunen dan bepaaM nool'ig was, Zonder zidh toen ook maar een, oogeniblik om de omliggende streek te bekommeren, zette zij, zich op Joa chim's stoel die voor de deur stond, en, vroeg hem, hoe het hem in de eenzaamheid herviel. De heer Frederick Arnstein was in tus schen ook afgestegen, tod zich, zonder Joa chim daartoe permissie to vragen, een stoel uit 't huis laten halen en strekte zich daar uit zoo lang als hij' was, terwijl hij rijn bee- nett om de beenleuningen legde. Want de stoel was daarop gemaakt; het was een easy-chair van teakhout, waarvan de rijleu- jiiflgen 'bijna hwee meter lang wiaren. Juf frouw Pudge scheen het volstrekt niet kwa lijk te nemen, dat haar cavalier zijn voeten ter hoogte van haar gelaat bracht. Dlaarvoor had zij! een Engelsche opvoeding genoten. Maar Joadhim voeld'e grooten lust om een duw te geven tegen de beenen van rijn onge- nooden gast. „U is een Portugees?" vroeg juffrouw Pud ge hem. „Neen, juffrouw, ik ben geen Portugees," antwoordde Jotioliim. Hij achtte het niet noodig haar een nade re verklaring te geven. „Van welke firma?" vroeg de heer Frede- ririck Aanstem. Joachim fronste de wenkbrauwen. „Heb ik u al gevraagd van welke firma u is antwoordde hij op scherpen toon. •'Mr.^FredericOc lachte. „De naam dien ik draag," zei hij, „maakt hot onnoodig naar de firma te vragen. Arastern Co. te Bei-lijn rijïn over de geheele wereld bekend." Juffrouw Pudge sprong op; riji sdheen d'e hadden den oorlog met een Boerenkom man- do mede te maken. Tot generaal Botha werd daarop heb ver zoek gericht een afzonderlijk Hollanderkorps te mogen vormen, wat t< egestaan werd, ook omdat reeds het plan vaster vorm begon te krijgen om verschillende uitlanderkorpsen te vereenigen onder de hoofdleiding van den kolonel De Villebois. Hoeveel er toch voor moge zijn om de uit- landers de tactiek der Boeren te dben volgen en hen daarom in de Boerenkommando's op te nomen, de levenswijze cn omgang lussehen de Boeren onderling verschilt te veel van dio der uiblandcrs om een volkomen eenheid in de gemengde kommand o's te verkrijgen en vooral in, de paar weken die we te wachten zijn en waarin vele kleine kommaudo's op zich zelf zullen strijd'en ie oen volkomen sa menwerking in die kommando's onmisbaar. Gaat een deel stoutmoedig tot den aanval over, dan moet het de zekerheid hebben, dat het even stoutmoedig door de overigen on dersteund zal worden en in de Boerenkom mando's ontbreekt die zekerheid. Zoodra toestemming was verkregen tot vor ming van een Hollandeakorps en zich daar voor een vrij groot aantal personen hadden opgegeven, gingen dezen terug naar Pretoria, waar. door heb gouvernement de uitrustingen werden gecompleteerd. Maandag den 19den Maart vertrokken van daar do eerste 50 leden naar Kroonstad, na dat op den -miidd'ag van dien dag heb korps zich had vereenigd voor de in ontvangstname van een vaandel, dat door mevrouw Becker aan liet korps werd vereerd, welk bewijs van sympathie door allen zeer word gewaardeerd. Dinsdag vertrokken een dertigtal anderen, zoodat "Woensdagmiddag heb korps ter sterk te van ongeveer 80 leden aan den 'kolonel De Villebois, die den titel van vechtgeneraal heeft ontvangen, kon worden gepresenteerd, wat na do inspectie met een toespraak ein digde. Hot korps heeft tot kommandanb gekozen den heer S. Smorenburg, die reeds van het begin den oorlog medemaakte, en koos als on- denko mm and an ten (korporaals) de heeren C. Boot, J. Nijenis, J. II. Kolenburg en J. Straub. De namen der overige leden zijn J. W. Smorenburg enz. enz. enz. Toetreding van een aantal andere Hollan ders wordt nog verwaclit. Hedenavond ko men nog zestig. Oorspronkelijk behoorden ook tob het korps de heeren Haenen en Claeren, beiden tot het begin van dit jaar onderofficieren van het 8e regiment vesting-artillerie te Gorin- oheim. Bij aankomst be Kroonstad, rijn zij echter bedden overgegaan bij de Vrijstaatsche artillerie, bij het stuk dab onder bevel staat van den luitenant Keulemans, den vroegereu luitenant-adjudant van hun regiment. Na de inspectie vaardigde generaal De Vil lebois Mareu.il de volgende dagorders aan het korps uit: Dagorder No. 1. De 'kommandeerende generaal van het Europeesch legioen geeft biji des® aan liet Hol!anderkorps dat onder rijn orders ge plaatst is, kennis van den inhoud van een schrijven door hem aan H. M. de Koningin van Holland gericht, die tegelijker tijd een stelling te huldigen dat een dam» geen twist moet laten ontstaan onder haar aanbidders. En al was Joachim nog geen aanbidder, hij 'kon heb toch worden. Zij behandelde hem ten minste op een wijze die Joochim als zeke re aanmoediging opnam. „Ik zou de mijn wel eens willen zien," zei- de zij'. „Zou u zoo vriendelijk willen zijn. mij eens rond te leiden, mijnheer Joaquin." „Gaarne." „Kom, mijnheer Am stem," zeide rij. „Ik lig hier zoo heerlijk," antwoordde hij, „en ik zou mij eerst wel met een glas sherry- brandy willen versterken, voordat ik den berg beklim." „-Schaam u, mijnheer Amsbern!" riep zij uit. „Overwin uw aangeboren luiheid maar eens." „Aangeboren luiheid? Ik meen dat wij twaalf a, vijftien mijlen over oneffen terrein hebben gegaloppeerd. Kijk maar eens naar de arme paarden, miss Pudge. Amstera had niet geheel ongelijk, wan neer hij medelijden had met de ^oarden. Het was Joachim al opgevallen hoe verhit de Pe ren waren. De Kafferbedienden liepen op en neer met de paarden, die geducht dampten, terwijl witte schuimvlokken onder de zadel dekken zichtbaar werden. Naar Joachim's xneening waren het zeer goede paarden, zoo- al niet Arabieren, dan toch met Arabisch bloed gekruistvooral de beide paarden van miss Pudge en dten heer Arnstern waren zeer flinke loopers. Miss Pudge had een schimmel beredenhaar metgezel een vos. „Onzin!" riep miss Pudge ongeduldig u.i. „Sta maar opik heb u meegenomen om mij te beschermen, en ik ben hier niet gekomen om hier te blijken ritten, maar om de mij'n te zien." De heer Arnstern 6cheen zich. zeer gevleid eerbewijs aan het korps en een verbond voor de toekomst ie. Mevrouw Door het Gouvernement van de Zuid-Afr. Republiek belast met de samenstelling van een Europeesch legioen, ter verdediging van deszelfs onafhankelijkheid, kon ik niet nala ten Uwer' Majesteit mede te doelen, met welk een trotsch gevoel ik liet schoono Hol landerkorps rich onder mijn orders zag stel len. Ik zal het gebruiken zooals het ver dient dat het waardig zij de groote be stemming van uw volk. Mij zal die eer blijven er door nader ge bracht te zijn, overeenkomstig mijn sympa thie en dio van heb Pransclio volk, tot het yolk van Uwe Majesteit en te mogen don ken hoe indirect het ook moge geweest zijn dat mijn degen een korten tijd in Uwer Majesteits dienst is geweest. Indien de taak van oen soldaat in het vuur de afstanden kan verminderen, zou het een eenvoudigen Pranscüiman betamen eer- biediglijk ©en Koningin, dochter van het groote 'Huis van Oranje, or op te wijizen, tot welk een graad de bloedvermenging tussdlien de Hollandsohe en Fransdlie volken, een ge meenschap van gevoelens heeft tot stand ge bracht, ten opzichte van het Odoine Boeren volk, dat men vorpletteren wil onder mach tiger legers dan hot zelf bezit. He t zal mij steeds aangenaam' zijn mij voor te stellen dat ik hier strijd overeen komstig de gevoelens des harten der jeugdi ge en gratievolle Vorstin, die ik to Parijs heb bewonderd en di t kan niet anders dan de krachten verdubbelen van den Fransdhen soldaat, geroepen de macht van het Trans- vaalsclie Hollanderkorps te leiden. Ik leg aan de voeten van Uwe Majesteit Mijn diepgevoelden eerbied. VELEEBOIS MAREUIL. _y\. r sS" Gemengde Medcdccllngcn. Ten aanzien van de onweersproken mede- deeling in de Daily Expiess", volgens welke koning Oscar \an Zweden en Noorwegen zich geheel stelt aan de zijde van Engeland in het Zuid-Afrikaansch conflict, heeft baron Lange, hei m, minister van buitenlandsche zaken, aan een journalist te Stockholm ver klaard dat 's Konings persoonlijke meening in deze onbelangrijk is, daar volgens de con stitutie alleen het ministerie uit politiek oogpunt de Vereenigde Koninkrijken verte genwoordigt. In den Duitschen Rijksdag had Singer er over geklaagd dat de voorzitter Von Balie- strem een conferentie had gehad met de partijleiders over de agenda, waarop geplaatst waren de lex-Heinze en de vieeschkeurings- wet, terwijl de linkerzijde van die conferentie was buitengesloten. Von Ballestrem heeft zich daarop Zater dag beroepen op een verklaring van zjjn voorganger Von Foickenbeck, dat er maar éen voorzitter is die de agenda vaststelt en daarbjj raadpleegt wien hij wilterwjjl het vanzelf spreekt dat hg dan niet raadpleegt met partijen die obstructie voeren tegen deze of gene wet. De uitslag van de herstemmingen voor den te voelen. De bestraffende toon der jong© da me had iets vertrouwelijks dat hem aange naam aandeed'. Hij stond op en ging mee. „Hoe komt men eigenlijk biji de mijn?" vroeg hij. „Zij ligt ginds aan den berg," antwoordde Joachim. „Wijj moeben de rivier over. Hoo- gerop is een brug." Hij wees den weg en voerde het paar den berg op dien hij zelf nog zoo weinig kende. Het voetpad, kon hij dan ook niet terstond vinden; maar hij zocht er ook niet lang naar. Hij nam een. kleine wraak door zijn weg te kiezen recht over het gesteente. Hij had na melijk opgemerkt dat miss Pudge flink ter heen was, maar dat de heer Arnstern te nau we en zeer dunne schoenen droeg, die zeer goed waren voor paardrijden, maar niet deug den voor een klimpartij' op een met steenen bezaaide berghelling. Miss Pudge was spoedig aan rijn rijlde en werd niet moede hem allerlei vragen te doen. Zij scheen niuwsgierig te zijn naar rijn her komst. Mr. Arnstern bleef achter. „Wij hebben een interessante reis ge maakt," zeide zij. „Vooral te Parijs beviel heb mijt goed'. Kent u Parijs?" „Ik ben er als jongen eens m'et mijn vader geweest," antwoordde liij. „Ook te Monaco ben ik geweest; daar is het ook zeer mooi." „Monaco ken ik niet." „Ja, liet is er heel mooi. Er wordt ge speeld, maar gewoonlijk niet erg hoog." „Zoo?" „Ja. En te Berlijn beviel heb mij ook zeer goed. De straten zijn er zoo zindelijk, en men riet er veel knappe officieren. Ik dweep met Dui'tsche officieren, weet u. Die rijn liet mooiste dab ilk in Europa hob gezien.' Joadhim voelde dab hij zeer rood wend, en gemeenteraad te Parijs is dat 49 nationalisten zgn gekozen en 11 radicalen of socialisten. De overwinning der nationalisten is dus schitterend. Onder de gevallen linksche can- didaten behoort Lucipia, die voorzitter van den gemeenteraad was. De vLïberté" hoogst onbetrouwbaar, zooals men weet, waar het de Zaak geldt bericht uit Londen dat Alfred Dreyfus daar is geweest om met Esterhazy te onder handelen, ten einde zich het nieuwe feit te verschaffen waarop het proces herzien zou kunnen worden. Zaterdagavond vonden politie-agenten te Parijs op de Bercy-brug een dame met ge scheurde kleeren zg hinkte en was in het gelaat gewond. Zij verzocht dat men haar naar den afgevaardigden Paulen Méry zou brengen en bleek te zgn de bekende novel- liste Gyp (gravin de Maitel). Zg deed een fantastisch verhaal van een wegvoering naar een kasteel buiten Parijs, vanwaar zij be weerde ontvlucht te zgn. Schoon men van het verhaal niet veel ge looft, is een onderzoek ingesteld. De Fransche vice-admiraal Zédé is over leden. Eveneens is overleden de Oostenryksche generaal-veldmaarschalk Von Pielsticker, aan wiens ingrijpen o. a. de overwinning der Oostenrijkers in den slag hg Custozza te dan ken was. Nog is gestorven graaf Moritz Esterhazy, Hongaaisch magnaat. By de ontvangst der dalegatiën te Buda pest verklaarde keizer Frans Jozef dat de nauwe betrekkingen tusschen Oostenrgk- Hongarije en Duitschlanu' die zoo treffend zijn gebleken bjj het jongste bezoek aan Berlijn, inderdaad worden aangevuld door de uitstekende betrekkingen met andere mogend heden, vooral met Rusland betreffende alle Oostersche quaesties. De Keizer besloot met de verklaring»Wij kunnen dus hopen dat de weldaden van den vrede voor de monarchie zullen behouden blijven". De prefect van Se villa seinde Zaterdag dat de orde hersteld is, zoodat hij het onnoodig achtte den staat van beleg af te kondigen. Te Barcelona en ook te Valencia heet de meest volmaakte rust te heerschen. Rusland heeft volgens het jiNeue Wiener Tageblatt", zijn geldelijken steun aan Monte negro van 70.000 op 350.000 roebels gebracht, opdat Montenegro er een volledig uitgerust bataljon infanterie met beroepsofficieren op na kan houden. Uit Yokohama wordt een nieuwe belang rijke aankoop door Rusland bericht van grondgebied op de westkust van Korea. Aan een bg den voorzitter van het hoofd comité van het Ned. Roode Kruis ontvangen schrijven van den consul der Nederlanden te Lorenpo-Marquezden heer Pott, is het volgende ontleend »De per K n i g aangevoerde zendingen hij. ergerde er zich te meer over, amidat miss Pudge het 'bemerkte en hem vroeg waarom hij zoo'n 'kleur kreeg. „Hebt u wel eens Duitsch» officieren ge zien, mijnheer Joaquin?" vroeg rij, toen hij geen antwoord gaf. Jcr.cl.im had geen lust op die vraag te ant woorden en ontweek 'haai. „Ik vrees dat wij te vlug loopen, rm'ga Pudge," zed hij. „Mijnheer .Arnstern is een 'heel eind achter." Miss Pudge keek om. „Waar blijft u toch, mijnheer Arnstern riep rij. „Kan u niet klimmen?" „Zeker wel, juffrouw Pudge," riep hij te- rag. „Als ik wil, ben ik eerder boven dan u." „Dat zou ik wel' eens willen zien." Iniderdaad was hij spoedig 'bij hen. Hij scheen slecht geduimd te rijn. Zonder een woord te zeggen, liep hij het tweetal voorbij en nam de leiding. Maar de ta-g werd steeds moeilijker be gaanbaar en op zeker punt, waar de berg wand steil bovenhet dal etond, was sdi'erp- kantig erts neergeworpen, dat onder den voet wegschoof. Mr. Arnstern .wilde eens too- nen 'hoe flink en moedig hij wasmaar rijn linkerschoen was reeds door een stuik kwarts opengereten, en nu lij een sprong deed', gleed hij met het losse erts achteruit; hij gaf een schreeuw en zou zeker van den stei- len wand afgegleden en vierhonderd voet diep in d'e Bessiespruit zijn gevallen, als Joa chim's hand hem niet vastgehouden had. Als een ijzeren tang greep die ïiand hem vast in den kraag, en de jonge man voelde rich met onweerstaanbare kracht opgetild en als een pop op vasten grond neergezet, Wordt vervolgd

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1