1 54"' Jaargang. Zaterdag 2 Juni 1900. No. 10256. GOUD EN EER. 4r j; li •.ia Prijs der meer 15 cents, innemen. «bessen BEKENDMAKING. BUITENLAND, t ill -4: 45i 4' Us w SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardi'ngen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. Bureau Boterstraat 68. Advertentiën: Van 16 regels fl. 0.92iedere regel Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. Tarieven hier in de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Itteine advertentiën opgenomen tot den prjjs van 40 cents per advertentie, by vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon MTo. 123. Regeling van liet voorbereidend Bllltalr Onderricht. De B ij koe meester van Schiedam, gezien de beschikking van den Hoer Minister van Ooilog, dd. 1 Juni 1898, VII afd. nn. 10, brengt bij deze ter kennis dat bovenstaande regeiing in hoofdzaak de navolgende bepalingen bevat Onder voorbereidend militair onderlicht be grijpt deze regeling het elementair practisch en theoretisch ondeiwijs in den dienst der Infanterie en der Vesting-Artillerie, dut door officieren en minder kader van het leger wordt gegeven aan jongelieden, buiten den troep, die zich tot het ontvangen van dat onderwijs vrijwillig aanmelden. Het voorbereidend militair onderricht heeft in het algemeen ten doel, door locale oefening, die zooveel mogelijk aansluiting zoekt bij het school- onderwijs in de gymnastiek, do bekendheid te bevorderen met de eenvoudigste mihtaiie exer citien, terwijl het tevens leert kennen de alge- meene plichten van den soldaat. Dat onderricht strekt bovendien om hen, die de verbintenis wenschen aan Ie gaan als vrij williger voor het reservekader, in de gelegen heid le stellen, zich do voor die vei bintenis govordeide bedrevenheid in de behandeling van het geweer eigen te maken en vooits tot opleiding van toekomstige mihtiepiichtigen, die aanspraak wenschen te verkrijgon op plaatsing bij hot korps en in het garnizoen hunner keuze, of die zich tijdens hun voiblijf onder de wapenen wenschen toe te leggen op het erlangen van eenen graad. Hat vooibereidend mihlair onderricht vormt eenen cursus, die loopt over twee achtereenvol gende wintertijdpeiken, telkens van ongeveer half October tol ultimo Fabiuari en gedurende ten minste 3 uren ner week. Het vooi bereidend militair onderricht is kos teloos voor de deelneuers en kan worden ge volgd door jongelingen van 16 tot 24-jarigen leeftijd. Het wordt zoo de daarvoor benuo- digde lonliteit beschikbaar of tegen billijke voorwaarden te verkrijgen is gegeven a. in plaatsen, waar Infanten» of Vesting- Artillerio in garnizoon ligt on in die, waai ten behoeve van de oefeningen van het reservekader instructeurs van het leger beschikbaar worden gesteld, indien daar ten minste 5 adspiranten voor het reservekader of in het geheel ten minste 10 deelnemers do lessen volgen b. in andere plaatsen, don die sub a bedoelt, indien daar ten minste 5 adspiranten voor het reservekader of in hot geheel ten minste 20 deelnemers de lessen volgen. De aanmelding tot deelneming aan het voor bereidend militair onderricht geschiedt, ook voor hen die aan liet eerste gedeelte van den cursus hebben deelgenomen en nog niet in liet bezit zijn van het getuigschnft W, jaarlijks vóór 1 Juli, in de zooev8ii bedoelde garnizoensplaatsen bij den eommamleei enden officier der Infanterie of der Vesting-Artillerie, in de overige plaatsen bij den burgemeester. De evengonoem le Hoofdofficier ioet jaarlijks in de maand Februari een onder, oek instellen naar de vorderingen der jongelieden, die aan Roman uit. Transvaal VAN AUGUST NIEMANN. 27) Het slot beviel Joachim in het geheel niet, hij zuchtte diep. Maar de geheels brief was een .bewijs van Ottilie's trouwe liefde. Zoo teeder, zoo liefelijk waren de uitdruk kingen. De liefde, die hij tusschen de regels door laa, bedwelmde hem. Hij las den brief voortdurend weer, kuste het papier en ging naar binnen, om een antwoord te schrijven, dat hij den heer Pudge wilde medegeven. Hij schreef, dat hij haar raad zou opvolgen, maar schilderde zijn lijden en liefde met hartstochtelijke kleuren. Hij verzocht haar, toch spoedig die bewuste gunstige gelegen heid te verschaffen, omdat hij van heimwee verging. Dezen brief gaf hij aan den lieer Pudge, met verzoek hem aan hot juiste adres tc be zorgen. 'Mijnheer Pudge beloofde het en zei- de, dat hij oen d'er volgende dagen met zijn dochter zou komen. Dc heer Dearson stond in de nabijheid, toen mijnheer Pudge dit zeide. Büj stootte Joachim vriendschappe'ijk aan en knipoog de listig met zijn kleine doffe oogen. Werkelijk kwamen mijnheer Pudge en Victoria twee dagen later te paard aanrij den, ditmaal zonder den heer Arnstern, slechts door Kafferbedienden te paard ver gezeld. Victoria was m het wit gekleed en droeg een stroolioed met witte linden. Zij scheen zeer vroolijk te zijn. het vooi bereidend militair onderricht deelnemen. Aan hen, dis voor de militie hebben geloot en den hoogei vermelden 2 jarigen cursus in zijn geheel en blijkens het onderzoek, met vrucht lipbben doorloopen, wordt uitgereikt een getuig schrift model W. Lotelmgen, die op het tijdstip hunner inlij ving bij de militie in het bezit zijn van het getuigschrift model W komen, behalve dat zij aanspraak kunnen maken op plaatsing bij hel korps en in het garnizoen hunner keuze, vóór ar.deie lotelingen hunner lichting in aanmerking voor de opleiding tot oenen giaad, indien het korps, waarbij zij zijn ingelijfd, een onderdeel is van het wapen, voor welks dienst zij voor bereidend onderricht genoten en zij ook in andere opzichten de noodige geschiktheid bezitten. SCHIEDAM, 1 Juni 1900. De Burgemeester voornoemd, VERSTEEG, Algctneeo omzicht. SCHIEDAM, 1 Juni 1900. BB OORIiOG. Johannesburg is nu inderdaad in Engelsche handen. Duidelijk zijn de gebeurtenissen die aan de bezetting zijn voorafgegaan niet. Vooral van het gevecht waaraan Hamilton het leeuwenaandeel heeft gehad, bezitten wij, ondanks Roberts* telegram, geen zeer klare voorstelling. Maar het schijnt wel dat de Boeren hardnekkigweerstand hebben geboden, Ook in de straten van Johannesburg moet nog gevochten zjjn. Terwijl de hoofdmacht der Boeren wegtrok naar Johannesburg, bood een niet zeer talrijk gedeelte der achterhoede nog weerstand in Johannesburg, maar werd door de Engelsche grenadier-regimenten verdreven. Nu de EngeFclien meester zijn van Jo hannesburg, kunnen de iutei nationale kapi talisten weer vrij adem halen. De mijnen zijn niet vernield, en thans zijn lord Roberts met zijn mannen de draak die lie! gulden vlies bewaken tegen de barbaarsehe Boeren. Voor ous die zoo warm medevoelen met de Boeren, zijn het kwade dagen. Hun zaak schijnt reddeloos verloren er ontbreekt nog maar aan dat president Kruger weikelyk in handen der Engelschen zou zijn gevallen. Hoe betrouwbaar de sWestm. Gaz." ook in vele opzichten moge zijn. en hoe sgoed op de hoogte" de kringen waarin dit geiucht liep, ook schijnen, voorloopig gelooven wij nie' dat er reeds Engelsche troepen ten Noorden van Pretoria slaan, en evenmin dat Kruger zoo gemakkelijk zou gevangen wordeD. 01 de Boeren bij Pretoria zullen stand houden Volgens Reuter's correspondent zeker niet. Hij meldt dat reeds de geheele bezetting der forten ontslagen is. Voorts is te Pretoria een commissie benoemd, bestaande uit rechter Gregorowski, Nel, Charles Marrais, Loveday, De Viliiers, Zeederberg, Bosch, Van der Bijl, F. Elolï en T. Grobler dat voor de orde in de stad zal zorg dragen. Een bemoedigend feit is .er waarop wij, zoekend naar een lichtpunt in den duisteren nacht, niet willen nalaten te wijzen. Het is de activiteit, waarvan de Vrijstaters in het Noordoosten van hun land nog blijK geven. Wel heelt generaal Rundie hen uit feenekal scheen, zeer vroolijk te zijn, vroeg Joachim of Mj zich niet verveelde en den lieer Dearson of hij weer ingemaakte vruchten wïld'a ]*eb- ben. Terwijl mijnheer Pudge zich met de in genieurs onderhield, vroeg zij Joachim, of hij een wandeling meit haar wilde maken, niet weder op den! berg, maar in liet dak „Maar kmdjehef," zei mijnheer Pudgte, ter wijl hijl zich tot haar wendde, „je zult je te zeer vermoeien. Eu je kunt toch met jo dun ne laarsjes niiot in het hooge gras gaan, wan delen. Dat is toch al te gevaarlijk." „Waarom gevaarlijk?" „Vraag jo dat nog J e weet toch wel, dat er in deze bergachtige streek veel slangen zijtn „(Da slangen, die in liet gras kruipen, zijn niet do gevaarlijkste'." „Onzin.Rijd toch liever „Maar ik wal niet. Ik1 wil te voet) gaan. Wij' kunnen immens do honden medenamen." "Ja, als wijl de honden medenemen, is het niet gevaarlijjb»" zeil Joachim. „Ik ga dikwijls uit xnet de honden, en zie dan nooit slangen. Zij] verbergen, zich, als zij de honden hoo- ron." „Mijnentwege," zei do hear Pudge. „Ik weet al lang"wanneer jij je iets in het hoofd hebt gezegt, is er niets met je aan te vangen. Maar laat dan 'tenminste ocnige Kaffers voor uitgaan; «Wij hebben! geen Kaffers noodig, zei Victoria en ging met Joachim op weig. De lieer Dearson had dffc toonedtje met vrool'ijfcheiid gade geslagen, lachte triomfan telijk teen Victoria met Joachim vertrok en beklom, met den heer Pudge den berg. Hst dal, dat naar do voet van den berg iep en door de 'Bessie-spruit doorsneden verdreven, maar de overvalling van patrouilles van Brabant's koionne bewijst dunkt ons dat er nog vele Vrijstaters zyn die den strijd willen en kunnen voortzetten, en door een guerilla den vijand zooveel mogeljjk afbreuk trachten te doen. Uit de Engelsche berichten over de ge beurtenissen bij Senekal, die tot Zondag loo- pen, blijkt trouwens dat daar nog een sterke Boerenmacht stond die een mislukte poging deed om de Yeomanry af te snijden. Dat de ïfut" er nog niet geheel uit is, blijkt ook uit het officieele bericht van Boerenzijde van 29 Mei. liet geeft het vol gende aperiju van den toestand in liet begin dezer week Zondag had een gevecht plaats bij Van Wyk's Rust in den Gatsraud. De Verbon denen vochten goed. De Britsche troepen schenen vermoeid te zijn. Tegen den avond zagen de Verbondenen zich genoodzaakt in de richting van Van "Wijk's Rust terug te trekken wegens de overweldigende getal sterkte van den vijand. Een groote troepen macht van de Engel schen heelt op verschillende plaatsen de Vaal overgestoken. Zeerust is door de Engelschen bezet; zij rnarcheeren van Mafeking op Lichtenburgaan. In Natal zijn de Engelschen te Utrecht. Eén man van den vijand is krijgsgevangen gemaakt. De Engelsche troepen lukken op Lang Nek aan en hun voorhoede is thans te logogo. Gisteren (Maandag) deden de Engelschen een aanval op Witwaterrrand. Zij kwamen in botsing met de Verbondenen aan Gatsrand en werden teruggeslagen. De Verbondenen behaalden goede resultaten onder Komman- danl-generaal Louis Botha. De Verbondenen werden den geheelen dag heftig gebombar deerd, maar behielden hun stellingen. De Britsche verliezen moeten aanzienlijk zjjn. Merkwaardig is een verklaring van dr. Leyds vóór zijn vertrek uit Brussel naar Nc-derland. De gezant heeft nog steeds ver trouwen in de dapperheid der Boeren. Zij znllen nog minstens twee maanden den En gelschen weerstand bieden. In dien tijd kan de deputatie in Amerika misschien eenig succes bereiken. Ook wist Leyds niet of de mogendheden niet ten slotte nog hun stem zullen verheflen. Leyds rekent er op dat de Engelschen bij Pretoria op een talrijke Boerenmacht zullen stuiten. Ook al bezetten zij echter Pretoria dan nog is de oorlog niet geëindigd. Krachtig protesteerde Leyds er tegen dat Kruger er aan zou denken te vluchten. IIjj zal blijven en een voorbeeld van moed geven. LI ij zal zich als een leeuw verdedigen. Wan neer hij niet gedood wordt, dan zal men hem waarschijn lijk naar St. Helena zenden. Maar zoover zijn wij nog niet. Nog eens sprak de gezant zijn hoop uit dat de mo gendheden tusschenbeide zullen komen. De kleine editie der uTemps" verneemt uit New-York dat Wessels, een der Boeren- deputaten, verklaard heeft dat het voornemen sinds lang bestaat Pretoria te verlaten. Het plan is volgens hem do Engelschen tot in het hart van transvaal te lokken. Als operatie- terrein is gekozen een district, dicht bij Victoria, dat gemakkelijk verdedigbaar is. Bedoeld wordt blijkbaar Ljjdenburg. wea-d, bezat, dank rij' het water, een. weelderi- gen plantengroei. Toch was 'fc niet gemakke lijk vanaf dezen kant c er beek daarheen, te gaan, vooral niet voor dames. Niet alleen, dat hot gras zeer hoog was, maar iC-en menigte planten bewezen door haar doormen groote vijanden van Victoria's japon, te rijn. vooral moesten riji voor de menigvuldige eactussoor- 'ten dikwijls uitwijken. Maar bijna even erg waren de aloês, en toen Victoria rich door eenig struikgewas een weg wilde banen, werd O O O een groot gat in haar nok gescheurd door de op visehangels gelijkende doornen eoner mi mosa', welke daar tusschen stond. Maar Vic toria lachte, en zeide, dat rij het hier heel mooi vond. Zij maakte Joachim opmerkzaam op do prachtige bloemen, die m rood'e, gele en hemelsblauwe kleru-en hoog boven hun hoofden uitkwamen. En toen ontdekte rij een vlinder en wilde hem vangen. Hij was prach tig purper en blauw en zat op een witten cactusbloesem. Bot dier zat daar zoo loom en licit rich inderdaad grijpenVictoria, trok een speld van haar ceintuur, stak diezen door den vlinder emi speldde hem op haar h'oed. „Is dat nu niet al te wreed?' vroeg Joa chim. Overigens vond hij dat het groote weer schijnende dier heerlijk mooi op den hooi stond, en de hoed met dezen tooi prachtig bijl Victoria's haar paste. „Het is niet wreed het hart van een vlin der te doorboren,zeide zij on koek Joachim boosaardig aan. ITij deed alsof hij haar niet verstond. „Het mooie dier moet lang spartelen," zeide hij. „Nu, wanneer uw modelijden zoo groot i3, wil ik hem wel weer vrijlaten," zeiidrij, nam. den vlinder van haar hoed en zette hem op Sleeds meer tiekt inlusschen de aandacht de houding der Portugeesche te Lorenco Marquez. Maakt Portugal zich gereed den stervenden Transvaalschen leeuw ook nog een stoot toe te brengen De Zuid-Afrikaanschc Mali. De Engelschen en hun gevangenen. Zooals wij reeds meldden heeft de heer ICannemeijer, de Transvaler die gevangen genomen werd, maar wist te ontvluchten en thans hier te lande vertoeft, eene beëedigde verklaring afgelegd over de mishandelingen door Engelsche tansiers. Belangwekkend is ook wat hij te Rotter dam aan de »N. R. Ct." mededeelde. Wij ontleenen er een en ander aan. Gezien heeft hij b.v., in welken jammerlij ken staat de 150 gevangenen van Cronjé's menschen waren, die in het gevangenkamp werden gebracht. Meer dan een maand lang hebben de gevangenen van Paavdeberg, die daar tien dagen hadden gevochten eu in holen geleefd zonder zich te kunnen verkleeden, in diezelfde plunje, vervuild, velen met het bloed van wonden aan het lijf, opeengepakt opschepen moeten blijven. In veertien dagen tijds stierven er 47. Toen werden dan 150 van die vervuilde, de kiemen van ziekten bij zich dragende ge vangenen van de schepen afgenomen en ge bracht aan wal in het kamp van de andere krijgsgevangenen, of zij er de besmetting moesten oveibrengen. En uit het kamp werden er 150 uitgezocht, allen uitlanders Hol landers (de heer De Witt Hamer o. a.), Duitschers, Scandinaviërs, Amerikanen, leren en in hunne plaats op die besmette schepen gebracht. Dat was de behandeling, die Lord Roberts in een berucht geworden missive aan de Transvaalsche regeering ten voorbeeld stelde. Over de ontvluchting van een Zweed, Hultein, van de Penelope vertelt de heer Kannemeijer Tweemnnl daags werden de gevangenen geleld, 's ochtends en 's avonds hij het eten. Men zat dan twaalf aan twaalf aan een tafel een officier telde dan gemakkelijk de aan wezigen. Ilultein's plaats was aan een tafel met elf Hollanders. Tegen den volgenden ochtend had men een pop gemaakt, die een broek en jas aange trokken, een hoed op gezet, en die zette men op de plaats van Hultein. De pop zat daar zwaarmoedig ineengedoken aan een hoek van de tafel. De officier kwam en telde de pop argeloos mede. 's Avonds weer. Dienzelfden avond, later, zouden vier man trachten te ontvluchten. Eerst ging Both ma die is ook teiecht gekomengelijk wij weten. Toen een andere, van Niekei k, ook een Atri- kaander; zijn naum is in de Zuid-Afrikaan- sche pers genoemd. Maar toen hij een klein stuk gezwommen had, kreeg hij kramp in den armhij was in de pols gewond ge weest. Hij moest terug en nu was het een werk hem weer tegen liet hooge dek op te trekken. De twee anderen, die vluchten zouden (de heer Kannemeijer en een Hollander), en al klaar stonden, uitgekleed, hun bundeltje klee- ren vastgemaakt op den rug, een zwemgordel om, verzuimden daarmede hun tijd. Een koelie kwam voorbjj de beman- een bloem. „Ik bewonder uw goed. hart, mijn heer." „Hoe bedoelt u dht?" „Voor een vlinder ,s uw hort bepaald te week." „U 'Spreekt dubbelzinnig, miss Victoria." „Dubbelzinnig V' „Ja Meen, u, dat mijn liart voor den vlinder te week is, of, aat ik geen vlinder kau rijn, omdat mijn hart te week as?" „Dat noom ik nu eerst de vraag omkeeren Zeg mij liever of u >rg verliefd is op miss Ottïlie?" Joachim gevoelde zich beleedigd. „Ik ver zoek u, inks Pudge, deze aangelegenheid1 er buiten tc laten," zeide hij. „Waarom? Is het iets heiligs? Ik zou wol Cpns graag willen weten, of u haar zeer lief heeft, omdat ik mij over u verwonder." „Verwondert u rich over mijd" „Ja. Ik sta er verbaasd over, dat u hier zoo kalm bij de Dearson mijn lean ritten. Want wanneer u miss Ottilio liefhad, zou u dat met uithouden. Maar, er bestaan ver schillende wijzen van liefhebben. Sommigen dwepen, gaarne met verwijdering. Daarom vroeg ik het u." „Dalt ïij'ix vragen, miss Pudge, diö men zoo niet op don man af doet." „U 'geeft mij uitmuntend'© zadolesson. Ik gedraag mij dus niet zooals hot behoort. Maar ik wil u zeggen, dat wanneer ik een verloofde had, dia weinige mijlen van mij' ver wijderd wobnd'e, en zes of zeven weiken liet voorbijgaan, zonder- zMi om mij te 'bekomme ren, ik dam woedend, zou worden.1' „U zeide 'te voren, er rijn velschillende wijzen van liefhebbers, maar ik denk d'aib er ook verschillende vrouwelijk© naturen rijn." nmg bestond uit koelies en zag het, Iljj ging dadelijk een officier waarschuwen. Haas tig vlogen toen de drie uitgekleede mannen naar beneden, de andere gevangenen namen hen in hun midden. Zoo snel mogelijk kleedden zij zich weer aan, en zoo kwamen de officieren niet te weten wie hadden willen ontvluchten. Maar bij de telling ontbraken er nu twee, Hulstein en Bothnia. Wanneer waren die ontvlucht vroeg een officier. O, werd er geantwoord, Bothma vanavond, en Hulstein gisterenavond. Dat kon niet, zeide de officier vanochtend en vanavond heb ik nog geteld, en toen ontbrak er niemand. De pop werd voor den dag gehaald maar die heeft u meegeteld, werd er gezegd. De officieren waren heel boos. De heer Knnnemeijer loochende ook perti nent dat er vijandschap had bestaan tusschen de gevangen Vrijstaters en Transvalere, en dat de gevangenen verbitterd waren op kolo nel Schiei. De gevangenen lazen die verhalen zelf in de Ivaapsche bladen en waren er verstomd van. De GnlHfePs aftreden. In do Fransehe Kaan er interpelleerde Grandmaison gisteren over de beweegredenen van generaal De Gallifefc om af te treden als minister. De minister-president Waldeck-Rousseau zeido dat generaal De Gallifet de re-domen, voor rijn ontslag uiteen gezet Jieeft; andere uitleggingen zijn niet noodig en hij vroeg uit stel van de mterpellatio voor een maand, wat met 313 tegen 171 stern men werd' goedge keurd!. Prins d'Alrenberg had vooraf beweerd dati De Gallifet's gezondheid uitnemend wae en. Gnaaiidm arson moest! tot de orde worden ge roepen met inschrijving in het proces-verbaal, omdat hij beweerde dat De Gallifetl inder daad minder bruusk dan Cbanoine het Kabï- Ïiet-Briisson, Waideek-Rousseau en diiens col lega's met rijn portefeuille had geoorvijgd. In den ministerraad' deelde de minister van justitie gisteren mede aat hij aam den, procu- reur-generïual een aanklacht van den. minister van oorlog had gezonden tegen de „Auror»" wegens een voor het leger beleedigend arti kel. Deze eerste ambtelijke daad van generaal Ancteé betreft waarschijnlijk een artikel van Urbaiu Gohier, don schrijver van „Het leger tegen de natie", waarin (hij op generaal De Gallifet afgeeft. Volgens d'e „Li berté" heeft ook kapitein Eritech. ean aajiMariht wegens smaad inge diend tegen Gohier. De „Echo de Paris" zegt dat André geen d'er hooge officieren die door Do Gallifet rijn aangesteld, aan heb departement zal houden, behalve misschien) generaal Delanne, die heb ambt van chef van den generalen staf waar neemt. Gemengde Sledcdcellngen. Te Liverpool is een door minstens 2000 personen bijgewoonde meeting gehouden onder leiding van Courtney tegen de an nexatie der Bóeren-Republieken, De Belgische sociaal-democraten hebben besloten een h'andne-kkive campagne te be ginner voor het algemeen kiesrecht. „Dat geloof ik ook. Ziet u, wanneer ik in, heb genoemde geval niet boos zou worden, zou ik er om lachen." „Lachen „Ja. Oordeelt ui zelf: een verloofde reist van Pruisen rijk meisje na naar Zuid-Afrika/ en wanneer hij goed -en wel overgekomen is, zoodat Mj| haar dagelijks zien kan, verbergt hij rich als oen slak in zijn huisje. Daar moet ik hoek om lachen. Of is dar mot belache- lijik P' „Dait hangt ervan, af, hoe men het beziet." „Misschien zou ik ook denken, dat hijl op een andere was verliefd geworden." „'Dat zm u denken, miss Pudge, maar u zal u toch waarschijnlijk wel een vrou welijk karakter voor 'kunnen stellen, dat sterk is door vertrouwen „Zoo? Is miss Ottilia isterk door haar ver trouwen „Ik spa-eek in 'ti algemeen." „Maar, mijnheer Joaquin, houd u -toch niet zoo dom. Dat is tu-sschen ons beidhn vol strekt niet noodig. Wij weten er toch. alles van Dc zeg u, dah ik u bewonder." „Nu drukt u rich wel ©enigszins anders uit. Zooeven zeide u dab u rich over mij ver wonderde." „Ja, maar ik bewonder u. U moeit oen groote macht over de harten hebben, dat ui haar, die u liefheeft, kunt dringen lief, kalm en geduldig op u te blijven, wachten, terwijl' u volstrekt geen haast 'hoeft, haar te naderen." Wordt vervolgd -1 -Al ,'|S S" t Wj ft "'W - fjj Ut: -ySfi J 4; Ir1- 'lï r, n.

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1