54"® Jaargang. Zondag 10 en Maandag 11 Juni 1900. No. 10262. Timede Blad. Kennisgeving. Hoogere Bnrgerschool UIT I) 13 PK ItS. FLORALI A. I I SCI IIEDAMSCHE COURi iNT. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 4.25. Franco per post fl. 1.65. Prgs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 40 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. Bureau i Botcrstraat 68. Prijs der Advertentiën: Van 46 regels fl. 0.92iedere regel meer 45 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Taneven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschenen, worden zoogenaamde Mei** advrrtentiSn opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bg vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon Ufo. 123. Kostelooze toelating1 van leerlingen op het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool en de Herhalingsschool, verbonden aan de school voor jongens met uitgebreid leerplan. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter kennis van belanghebbenden dat de aanvragen om kosteloos te wor den toegelaten tot den a.s. cursus 4o. van het Gymnasium, 2o. van de Hoogere Burgerschool, 3o, van de Herhalingsschool verbonden aan de school voor jongens met uitgebreid leerplan, uiterlijk den 4sten Juli a.s. bij hun College moeten zijn ingedienden dat de regelen voor de toelating vastge steld, op de secretarie der gemeente ter lezing liggen. Schiedam, den 8sten Juni 1900. Burgemeester en weihouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, G. J. BISSCHOP. met 5-JarIgen cursus, te Schiedam. Het toelatings-cxamen zal plaats heb ben II, 12 en 13 Jiull a.s. (Geen 2e toelatingsaxamea). Aangifte vóór 1 Juli a.s. bg den Directeur. De Directeur der H. B. School, A. A. BEEKMAN. Het besluit der Regeering. Het aanblijven der Regeering en de aan kondiging eener nieuwe Ongevallenwet is in de pers niet onbesproken gebleven. Het Vaderland" schreef in haar Kamer overzicht van Woensdag: »De crisis is reeds tot oplossing gekomen dat was de beteekenis der Regeeringsmede-: deeling in den aanvang der zitting zonder merkbare emotie of sensatie aangeboord. De Regeering heeft blijkbaar in het votum der Eerste Kamer geen volksstem gezien, die haar tot terugtreden behoefde te nopen, noch ook een motief om tot een nuttelooze ont binding van dat lichaam over te gaan, maar daarójö ook door de overtuiging zich laten Jeidi§ï& dat de Eerste Kamer niet ten tweeden fmaf^pen wil der volkskamer zal weerstreven. Zijzal ten spoedigste het wetsontwerp indienen, aangevuld met een bepaling, waar door aan de werkgevers bevoegdheid wordt gegeven hun verplichtingen tegenover de Rijksverzekeringsbank op vrijere wijze na te komen, Eierbjj is dus wel te verstaan, dat voor den eisch de Eerste Kamer in geen en •deele wordt uit den weg gegaan niet alleen, maar ook dat de werkgevers zullen gehouden blijven aan de hoofdbepalingen der wet, zoo als zj) thans luidde." „Alkveer een nieuwe vrreeniging," zal ze ker de verzuchting van velen gesweest zijn, toen. men hoorde dat „Fioralia." in onze staid ontstaan was. Wat is dat voor iets, Fioralia, wat is haar doel Misschien kan het zij'n nut hebben, iets omtrent ien naam en strekking mede te deelen. Het is een vereeniging, vrij van godsdienst en politiek, een vereeniging, waarvan dus ieder zonder onderscheid lid kan v/orden, die open oog heeft voor de schoone natuurof die liefde voor plantenen bloemen en al wat daarmede in verband staat, bij groot en kléin wil aankiweeken of versterken. Op ie tentoonstellingen, die van vege deze vereeniging zuilen gehouden woer den, zullen vaklieden laten zien,, wat d'e mensch vertraag, die de kunst verstaat om bloemen en planten te kweefeen, - en zullen kinderen en grooteren zich kunnetnf oefenen om het schoone in de natuur gade te' slaan en fee leeren kennen. Fl-oralia "dankt haar naam aan Flora', de godin der 'bloemen of wel in.-heb.,bijsonder der Lente. Reeds ten tijde van Romulua werd ter ©ene van deze lieftallige godin in de stad Rome een standbeeld opgericht; la ter voerde men voor haar bijzondere feesten in; de Floraliën, die in de laatste dagen van April, in den tijd van het ontluiken der bloe men, gevierd werdén. Natuurlijk speelden bij deze feesten de Hoe zal de nieuwe ongevallenwet zijn Het »Vad." vermoedt, dat de Regeering thans bereid is eeue regeling op te nemen, als door het amemieinent-Lohman was be oogd, maargezuiterd van de onvolkomenheden, die dit amendement nagenoeg onaannemelijk maakten. Bezwaar kan hiertegen, meent het »Vad." niet zijo, zoo maar tweeërlei vast staat, nl. dat het iveht van den werkman volkomen verzekerd blijft en dat hg voorde regeling zyner positie van den patroon niet afhankelijk zij. Te dien opzichte heeft de heer Lely zich h. i. te sterk gebonden, dan dat een afwijking van die hooidbeginselen ver ondersteld zou mogeo worden. Het »Vad." vertrouwt, dat het wetsont werp spoedig ingediend en snel behandeld zal worden. »De Tweede Kamer zal begrijpen, dat hernieuwd onderzoek van het tot ver velens onderzochfe volmaakt overhpdig is en alleen de bruikbaarheid der nieuwe bepaling ter toetso behoett te komeo. Ook in de Eerste Kamer kan de zaak dan spoedig be slist zijn. De heer Geertsema stemt natuurlijk voor en het is dan maar de vraag, merkt het iVad." aan, of de aanhang der groote werk gevers het op zich durft te nemen ten twee den male de privaatrechtelijk bezwaarde juristen te helpen de regeling ten val te brengen." In een later artikel zegt het »Vsd". nog Wanneer wg geschreven hebben, dat de crisis is opgelost, dan is dit natuurlijk nog slechts voorwaardelijk juist. De Regeering, de gedragslijn volgende, waartoe zij besloten is, gaat blijkbaar uit van de veronderstelling, dat de Eerste Kamer zich niet ten tweeden male verzetten zal. Van deze, van de Eerste Kamer, hangt alles af. Verwerpt zij de publiekrechtelijke regeling ten tweeden male, dau herleeft de crisis in nog bedenkelijker gedaante. Neemt zij haar aan, dan eindigt de crisis daarmede, dat zij het hoofd buigt voor den door de regeering in overeenstemming met de Tweede Kamer uitgesproken wil, naar sociale hervormingen. Tot deze nadere opmerkingen voelen wij ons verplicht door den uitval van» De Ned.", dat nu het Ministerie door ons aan den schandpaal der geschiedenis zou zijn genageld als even politiek onbewust, als de door ons bedoelde leden der Eerste Kamer en als het Kabinet Mackay »De Ned." miskent geheel het karakter van den strijd, waarom het ging. Zij leeft in het denkbeeld, daieigenlijkTweede en Eerste Kamer het volkomen eens wareD, en dat het nu de Regeering is, die voor beider oveieenstemmenden wensch liet hoofd gebogen heeft. Niets is minder juist dan dat. Laat het waar zijn, dat in de Tweede Kamer een meerderheid een minder centrali- seerende regeling gewenscht heeft, de meer derheid heeft dan toch, toen '.it welke oorzaken daa ook de pogingen daartoe schipbreuk hebben geleden, het voorgedragen ontwerp aanvaard, omdat zij in elk geval een publiek rechtelijke regeling wenschte. In de Eerste Kamer daarentegen hadden de juristen, die zich vierkant stelden tegenover elke publiek rechtelijke regeling, de leiding van het debat in handen. En de meerderheid der Kamer verwierp die regeling, omdat zg den eisch der sociale rechtvaardigheid niet verstond. Van deze botsing moest het politiek gevolg dit ziju, dat óf het Kabinet en de Tweede Kamer wijken voor de Eerste öf omgekeerd dat de Eerste wijkt. Eu wij herhalen, dat wie dit niet inzagen, blyk gaven van politieke onbe wustheid. bloemen een groote rolj ieder versierde zich met 'bloemkransen; men bekranste de hui zen; alle vertrekken en de met kostelijke spijzen voorziene tafels werden met bloemen bedekt en men gaf zich daarbij aan de meest uitgelaten vroolijkheid en feestvreugde over. Weldra ontaardden echter deze feesten en gingen, zij met groote onzedelijkheid gepaard, terwijl velen ook in hun eigen woning aan alle lusten den vrijen teugel vierden. Zoo ontstond het verhaal dat Flora zich een groot vermogen verworven had. en dit aan heb volk had vermaakt, dat uit dankbaar heid dit feest voor haar instelde. Nu kan ieder begrijpen, waarom de nieu we vereeniging Fioralia heet en al zal nu de commissie niet van plan zijn bij fakkellicht de Floraliën in te voeren, toch is 't niet on mogelijk dat ze wel eens zal trachten om, in dien de omstandigheden zulks toelaten, het aangename met het nuttige t© verbinden. Behalve de verschillende categorieën voor vaklieden, zullen dit jaar 5 verschillende planten ter kweeking worden uitgegeven, na melijk: geranium, fuchsia, heliothroop, col leus en varen. Wij. meenen dat het velen welkom zal zijn omtrent die verschillende planten het een en ander te vernemen en zijn daarom van plan achtereenvolgens elk der planten te bespre ken. We beginnen met de fuchsia. Nog geen volle eeuw is het geleden, dat de aerate fuchsia in Europa werd ingevoerd Deze toelichting schijnt ook niet overbodig aan het adres der »Arnh. Ct.", het eenige liberale blad, dat hevig verbolgen is over den weg, door de regeering gekozen, omdat zij daarin ziet een abdicatie, een wijken voor de Eerste Kamer, als wier dienstwillige zaak gelastigde het Kabinet optreedt. Ons dunkt, de Regeeringsverklaringen, in Eerste en Tweede Kamer afgelegd, moeten in dit opzicht nogal geruststellend werken. Alvorens te veroordeelen, het werk, dat uit handen der Regeering komen zal, verdient het overigens aanbeveling af te wachten. Het dunkt ons al te doctrinair per se elke rege ling te veroordeelen, die aan 't particulier initiatief meer vrgheid van beweging zal geven, zoo maar geen privilegiën worden geschapen en aan de zekerheid voor en de vrijheid van den werkman niet wordt tekort gedaan. Voldoet de voor te dragen regeling aan die eischen niet, wij zullen de eerste zijn haar te veroordeelen voldoet zij daaraan wel, waarom zouden wij haar bg voorbaat afwijzen De »Arnh. Ct." wier shevige verbolgen heid" aldus veroordeeld wordt, gaf haar afkeuring van het besluit der regeering waarlijk niet in bedekte termen te kennen. Het tegendeel is waar. Het meende zelfs den indruk weer te geven dien de regeerïngsver- klaring »op de naastbijstaande vrienden" der ministers Lely, Borgesius en van der Linden vermoedelijk zal hebben gemaakt, toen het zeide »De crisis is dus, gelijk te vreezen was, door modderen en plooien bijgelegd, of juister voorloopig bijgelegd, want opgelost is zij volstrekt niet. Feitelijk blijft zij latent; het Kabinet buigt voor den wil der Eerste Kamer en, rekenende op de slapheid der meerderheid van de Tweede Kamer, zal het beproeven de Ongevallenverzekering op pu bliekrechtelijken grondslag door haar opnieuw te doen aannemen, maar thans toegevende aan de tardieve en egoïstische oppositie der groote werkgevers. Wij zullen ons niet aan voorspellingen wegen, of dit voornemen vóór de vei kiezin gen van 4901 zal kunnen worden uitgevoerd, maar hetzij dit gelukt of niet gelukt, in beide gevallen blijft de zwakke houding van het Kabinet om geen krasser, hoewel juister uitdrukking te bezigen ten diepste te be treuren. Langs een omweg geeft het daardoor aan de Eerste Kamer eene bevoegdheid, welke de Grondwetgever haar uitdrukkelijk heeft willen onthoudenhet recht van amende ment »l)oor deze zoogenaamde bijlegging der crisis heeft het Kabinet zijn prestige en zgn politiek karakter prgsgegeven, de constitutio- neele verhoudingen, waarin haar het iniatief en der Tweede Kamer de beslissing toekomt, behoudens bekrachtiging door de Eerste Kamer, feitelijk omgekeerd en aan deze laatste de bevoegheid toegekend den wet- gevenden arbeid te bestellen, zooals zij dien wenscht uitgevoerd te zien." Terwgl de liberale pers over het geheel het besluit der regeering toejuicht, is »Het Volk" diep verontwaardigd. In zgn artikel »Da wijk genomen" zegt het orgaan der S. D. A. P. »De Regeering heeft voor de Eerste Kamer de wgk genomen. Zij, die geene wetswijziging wilde toezeggen, toen de Eerste Kamer deze stelde als voor waarde om de wet aan te nemen, zal nu toch LuSti*"* Vr en reeds kent men van deze bevalligste on der de bloemplanten, tal van soorten, terwijl de hybriden bij honderden te tellen zijn en het getal dezer laatste nog jaarlijks toe neemt. Geen plant is meer algemeen verspreid en meer afgemeen geliefd can deze Zuid-Ameri- kaansche heester; geen werd meer algemeen in alle landen en bij' alle standen dan deze, geen ook was minder ten speelbal van de grillige mode, noch behield beter het stand punt dat ze eenmaal in de tuinbouw ver kreeg. Wel mist de fuchsia het eigenaardig decorum der traditie, is ze onbekend in de historie der oude volken is zij niet het voorwerp van legenden of sagen en is haar korte geschiedenis in de beschaafde wereld niet in staat om veel lei angsteilmg te wek ken, maar toch schoon, hef en bevallig is d© fuchsia m hooge mate, zoo zelfs dat, hoe uit eenloopend de smaak ook moge zijn, zij in staat is allen te voldoen. Wij kunnen ons thans moeilijk verbeel den, hoe men het toch vroeger wel zonder fuchsia's gesteld mag hebben, zoozeer is deze bloem voor de liefhebbers een 'behoefte ge worden, zoozeer is ze onmisbaar geworden voor het vorstelijk perk zoowel als voor het bloemhekje van den poveren daglooner; en opmerkelijk inderdaad is het, hoezeer het haar taak als bijl uitnemendheid schijjnt te zijn, do sombere achterbuurten te verleven digen, hot leven, dat daar vaak een aaneen schakeling van zorgen en ontberingen is, op de geëischte wjjziging voorstellen, nu de wet is verworpen. De nieuwe behandeling der wet, die reeds eerstdaags in de afdeelingen der Kamer zal aanvangen, zal, vreezen wij, voor velen een gelegenheid zijn, om niet alleen het nparti- kulier initiatief" tegemoet te komen, doch óók, om in ander opzicht de wet slechter te maken voor de arbeiders. Van nu af weet de Eerste Kamer, dat zij door voet bg stuk te houden, kans heeft, haar zin te krijgen. De Grondwet onthield haar het recht van amendementzij heeft zich echter dat recht veroverd, dank zij de zwakheid en beginsel loosheid der huidige regeering. Het konservatisme, dat in de Tweede Kamer door een samenloop van omstandig heden de nederlaag had geleden, heeft zich met succes op de Eerste Kamer beroepen en de Regeering heeft voor de zooveelste maal den nek ervoor gebogen. Te kiezen hebbende tusschen de arbeiders klasse en het grootkapitaal, heeft de regeering voor de zooveelste maal de zijde van het laatste gekozen. Dat komt er van, als Borgesius vastzit aan De Beaufort en Lely aan Pierson, als een slechte kieswet de regeering in handen speelt van een klubje, dat alleen door een voort durend offerfeest van beginselen" aan 't bewind kan blyven. Groot is de ontstemming, door dit besluit teweeggebracht in liberale kringen, die den minister Borgesius zeer na staan wy had den alle gelegenheid, dit in de Kamer op te merken. Nog grooter zal de ontstemming zijo onder de arbeiders, die alle reden hebben, om te vreezen, dat er bij de tweede behandeling der ongevallenwet vrij wat aan geknoeid zal worden. En allen, die snakken naar frischheid en kloekheid in onze politiek die behoefte gevoelen bet juk van het kon«ervatisme, dat Regeering en volksvertegenwoordiging drukt, af te schudden zij allen zien thans meer dan ooit de noodzakelijkheid in, dat de bezem der grondwetsherziening worde ter hand ge nomen, opdat door invoering van algemeen kiesrecht de invloed der arbeiders en der demokratische burgerij worde versterkt, het- welke de conditio sine gua non is voor eene wezenlijke politiek van 'ociale hervorming". »Het Volk" spoort daarom de arbeiders aan het kiesrecht te veroveren. De »Stand." legt er den nadruk op dat het Kabinet besloten heeft een unieuwe" Ongevallenwet in te dienen »Niet het oude voorstel, met enkele wijzi gingen, maar een geheel nieuw ontwerp. Op dit nieuw leggen we nadruk. Ging men het toch voorstellen, alsof de Tweede Kamer nu eigenlijk alleen te oordeelen had over de artikelen die nu anders zullen zgn, dan in het verworpen ontwerp, dan stonden we voor een aanmerkelijke wgziging in ons constitutioneel staatsrecht. Voor de N ederlandsche usantie zou dan de Fransche in de plaats treden. In Frankrijk nu rust deze usantie op het recht van amendement, dat de Senaat bezit. Is zulk een amendement aangenomen, dan oordeelt de Wetgevende Kamer daarover by nieuwe lezing uitsluitend. En ze kan dat doen, omdat bet aangenomen amendement alsdan in geformuleerde uitdrukking het ge schil omlijnt en scherp aanwijst, Maar bij ons zou zulk een usantie insluipen te vroolijlken. Do „omnibusplant" werd zij1 weieens genoemd! en inderdaad, dat woord is niet zoo slecht gekozen. De „plant voor allen" is zij, zoowel door haar groote aan trekkelijkheid, als wegens haar eenvoudige en snelle vermenigvuldiging, en niet het minst om de groote gemakkelijkheid, waar mede zij zich naar versohillende omstandig heden schikt, zoodat ze leven, gezond groeien en bloeien kan in de meest uiteenloopende toestanden, terwijl ze zich gedurende den winter met ©en zeer bescheiden plaatsje te vreden stelt. Zien we nu eens wat er ten. op zichte van haar geschiedenis valt op te mer ken en wat omtrent haar culture is in acht te nemen, als men zich zooveel mogelijk ge not daarvan wil verzekeren en met ernst wil meedingen naar de door Fioralia uitgeloofde prijzen. De eerste fuchsia werd reeds in 1704 door Phonier, eigenlijk een Fr.inciskaner monnik, maar beter bekend als kruidkundige, op een reis tot onderzoek der kina, gevonden. Ze werd door liem beschreven en afgebeeld ou der den geslachtsnaam Fuchsia, ter eere van Leonhard Fuchs, ten beroemd kruidkundige der 16e eeuw, laatstelijk hoogleeraar in- de geneeskunde te Tubingen. Daar Fuchs een Duitseher was, wordt Jie naam als Foechs uitgesproken, ©n heet de plan't foeclisia, al wordt hij door het volk meestal „foksia," ge noemd. Vóór omstreeks 50 jaar kende men in Europa slechts enbtlo soorten, die zeker voor zonder die aanleiding en zonder dien waarborg. Wie toch zou het recht hebben en iu staat zijn, om het standpunt der Eerste Kamer, als staatslichaam, te formuleeren? Ze sprak als Kamer enkel negatiefhet positieve woord blijft voor rekening der enkele leden." Het blad wijst hierop reeds nu, omdat de minister Pierson op spoed zeer den nadruk lei, en dit aandringen op spoed zou, misver staan, zoo al niet formeel, dan toch zakelijk het recht der Tweede Kamer te na kunnen komen, meent de »Sland.", terwjjl zij onder dit beding de gegeven oplossing voor het be lang, dat in het spel is, zeker de veiligste noemt, onder voorbehoud van haar oordeel over de politieke zijde der gedane keuze, die uiteraard ook haar recht van beteekenis be houdt. Het „Hbl.", ingaa'ndo op 'fc spoed-beziwaar van de „Stand." deelt 6c meening van het ant.-rev. orgaan dat het toegezegde gewijzigd ontwerp van dé Ongevallenwet als een ge heel nieuwe wetsvoordracht moei worden be schouwd. „De Tweede Kamer zal het niet hebben te behaad'elen als ware door d© Eer ste Kamer een amendement aangenomen, waarover alleen te beslissen is. Het recht van amendement is aan de Eerste Kamer wel licht ten onrechte niet toegekend en daar om blijft aan dit college, als het overwegend bezwaar heeft, geen andere uitweg dan. af stemming. Daardoor is het ontwerp geheel van de baan en bij w-ederindiening moet het geheel van meet af aan weder door dé Twee de Kamer worden behandeld, als een geheel nieuwe voordracht. Hieruit volgt ook, dat de Tweedé Kaïn er bevoegd' is do artikelen weder élk afzonder lijk te behandelen en van haar recht van amendément ook gebruik te maken in de ruimste mate. Ook da Regeering heeft harer zijds het recht in andere artikelen dan die tot de moeilijkheid! geleid hebben, wijizigin- gen voor te dragen." Ondanks deze overeenstemming ten prin cipale, vraagt het „HM." evenwel, of het wijs is deze grondwettig© rechten in. dit geval dn toepassing te brengen. „De Regee ring zal het vermoedelijk niet doen, gelijk blijkt uit haar voornemen „ten deze met bijt zonderen spoed te handelen", ten einde „de totstandkoming eener vet, waarbij de belan gen van duizenden onzer medeburgers be trokken zijn, krachtig te bevorderen," En het verdedigt dien spoed door op te merken „Met dezen) spoed' heeft zij (de regeering) natuurlijk geenszins bedoeld, gelijk dé „Stan daard" schijnt te vreezen, de Tweede Kamer ook maar eenigsrins in haar rechten, te be korten. 'Deze blijft ook volkomen vrij het ontwerp to laten liggen en eerst in het na jaar of in heb volgend jaar te behandelen. Wij dénken er echter geen oogenblïk aan, dab de Kamer hiertoe in staat zou rijn. Ook harerzijds zal rij stellig gaarne medewerker» om de vertraging die door het votum der Eerste Kamer is ontstaan, zooveel mogelijk te bekorten door de nieuwe behandeling zoo veel mogelijk te bespoedigen en tob den 'kleinst mogelijken omvang, voor zooveel héb groot belang toelaat, te beperken." Dé „Tijd" vindt in het verloop dér „cri sis" aanwijzingen in meer dan. één richting „die voor heb vervolg onzer politieke historie niet zonder nut zullen rijn." „Ook voor de leden van het Kabinet-zelf," zegt het blad, „was het voorgevallene niét zonder leering. Of rij allen met die leering dien tijd schoon waren, maar die hij de la tere ver wegvielen. Vergenoegde men ridt aanvankelijk met de oorspronkelijke soorten, geheel anders werd dri nadat men geleerd had, van welk een verbazenden invloed bij verschillende geslachten de kruising of hy bridisatie op de schoonheid en ontwikkeling der bloemen was, en spoedig Waren honder den penseelen in de weer om het stuifmeel van de ééne over te brengen op den stempel van de andere, ten einde nieuwe hybriden, te krijgen. De fuchsia's zijii alle heesteraehtige gewas sen, die, 'behalve de enkele Nieuw-Zeeland- schc soorten, in Peru, Chili en Mexico oor spronkelijk groeien. Men vindt ze voorname lijk in hooge bergstreken, op vochtige en be schaduwde plaatsen, veelal als onderhout in de bosschen, waar ze vaak den vorm van lia nen aannemen, met haar slanke stengels en takken deels tusschen die der boomen als be vestigd, deels daarvan mer een overvloed van scharlakenroode bloemen naar 'beneden han gende. Ze liehben meestal twee aan twee te gen elkander overstaande bladeren, die som tijds, ten getale van dn-, kransvoraig om den stengel geplaatst zijn; in enkele geval len rijn de bladeren alle op ongelijke hoogte om dé takken geplaatst, en wisselen ze dus met elkander af. De bladeren zijn. gesteeld, xneer-eirond, somtijds bijna lancebvormig en; aan den rand oningesneden, maar daar veel al van fijne zaagtandjes voorzien. De bloe- -V ■L V' fl Wfji I „in .M

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 5