Transvaal en Oranje-Vrijstaat. BINNENLAND. STAMi^"ÖW& VLAARDINGEN. """"maassluis. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Laatste Nieuws. Telegrammen. Ia Ashanti-land wordt de toestand steeds «matiger. Volgens een officieel telegram, Woensdag aan. het Engelssche departement van koloniën van kolonel Will cooks ontvangen, schoen sir Frauds Hodgson en het garnizoen van BLu- masai een -wanhopige poging to tobben wil len wagen om zich dwars door den vijjand toen een weg te banen uit de stad. De „Daily Mail" •beschouwt het bericht als veer ernstig en vreest, diat infaussschen tot beleg van Kumassi reeds in een ramp geëin digd is. Kolonel Willoocks zou juist een brief van den gouverneur der stad ontvangen tobben, dat deze het tot den 20sten Juni kon vol houden. Daar nu de ontzettingstroepen niet v or dieren, door de regenc die het land in een moeras hebben herschapen, vreest men d'at Hodgson met de zijnen, zoo zijl zich al door de tienduizenden Ashan lijmen hebben kun nen heenslaan, zonder voedsel ronddolen in de ondoordringbare wonden. Den 26 d dezer is, blykens officieel bericht» dr. Lingbeek van Lorenpo Marquez naar Ne derland afgereisd. De overbly venden die zich hoogst waarschijnlijk lot dene ambulance heb ben vereenigd, blijven voorloopig in Zuid- Afrika, Er is moeten worden afgezien van het plan om den predikant, dr. Aalders uit Elburg, naar St. Helena te zenden tot het verleenen van geestelijken bijstand aan de krijgsgevangen Boeren op dat eiland. Dij do familie te Bloemendaal is van tot ministerie van bmtenlandscto zaken, bericht gekomen, dab, volgens een telegram van den consul-generaal to Kaapstad, overleden is de heer P. Meurs, hoofd van de isctool te Jaciit- fonteui! in het Transvaal scto district Potchef- etroom. Dis heer Meurs was verbonden aan tot commissariaat van generaal Piet Cronjé's leger. Hij- werd te Paard eberg gevangen ge nomen. Dat hij niet met tot legor van Cron- jé naar St. Helena is gezonden, maar aan do Kaap bleef, schijnt er op te wijzen, dat hij van al de ontberingen ziek was geworden. Maar den 22on Mei schreef de consul-gene raal 'te Kaapstad nog, dat hij1 in hot-gevan genkamp te Groenepunt en gezond was. De toer Mburs was 32 jaar en laat -een vrouw •achter en eon kind, dat ani de dagen van Paardeberg geboren werd. Eenige Nederlanders te Genève hebben aan het hoofdbestuur der Nederl.j Zuid-Afrikaan- sche Vereeniging te Amsterdam verzonden de som van tr. 900, z'ynde de opbrengst eener soirée, ten behoeve der invaliden, weduwen en weezen der in den strijd gevallen Doeren der beide Zuia-Afrikaansche Republieken. Tweede Kamer. De Tweede Kamer die gisteren op reces is gegaan, heeft onafgedaan laten liggen 49 wetsvoorstellen, 5 motiën en verschillende regeeringsinlichtingen op adressen. Onder de wetsvoorstellen komen de vol gende voor: nadere wijziging en aanvulling van éénige bepalingen der Kieswet (technische rege ling) wijziging en aanvulling van de bepalingen in het Burgeljjk Wetboek betreflende de erkening en wettiging van natuurlijke kin deren en daarmede samenhangende artikelen, alsmede van eenige bepalingen betreffende het vaderschap en de afstamming van wet tige kinderen v wijziging van de wet op het notarisambt wettelijke bepalingen betreffende de volks huisvesting regeling van het staatstoezicht op de volks gezondheid herziening der drankwet regeling betreffende de toelating als schip per op koopvaardijschepen en het aan boord daarvan in dienst hebben van stuurlieden en machinisten toekenning van eenige bevoegdheden aan de besturen van waterschappen, veenschap- pen en veeopolders; arbeids- en tusttijdenin fabrieken en werk plaatsen voor personen op wier arbeid de Arbeidswet niet van toepassing is voorstel-Pyttersen, houdende bepalingen tot het tegengaan van oveimatigen arbeid in brood- beschuit- koek- en banketbakkerij en broodfabrieken verzekering van de veiligheid van het ver keer op de openbare wegen het nieuw ingediende ontwerp-ongevallen- wet; verbod om phosphorlucifers te vervaardi gen en regeling van het vervoeren enz. daar van bepalingen betreffende de staatszorg voor de paardenfokkerij wetboek van militair strafrecht; wet op de krijgstucht; regeling van de samenstelling der land macht; nadere wijziging en aanvulling van de wet betrekkelijk de nationale militie en van daarmede in verband staande wetten regeling van de landweer en opheffing van de schutterijen; De onafgedane moties zijn die van de leden Van Gijn c. s., betreffende den waterweg van Dordrecht naar zee; Van Dedem c. s. tot afschaffing van tollenVan Raalte, betreffen de het consulaatwezen en Van de Velde omtrent de opleiding van Oost-Indische admi nistratieve ambtenarende interpellatie- Pyttersen omtrent de Kamers van arbeid. Zeeofficieren. Als gevolg van de door hem gedane toe zegging, heeft de minister van marine aan de Tweede Kamer doen toekomen een ontwerp tot nieuwe regeling van het korps zeeofficieren, dat ler griffie is nedergeiegd, ter inzage vao de leden. Ooi tegemoet te komen aan het geuite bezwaar, dat bij de indiening der begrooting de tyd ontbreekt om de voorgestelde regeling naar behooren na te gaan, heeft de minister het noodzakelijk geacht, reeds thans het con cept aan de Kamer te doen geworden, opdat de leden naar den eisch kunnen zijn voorbe reid, wanneer de behandeling van het hoofd stuk Marine aan de orde komt. Nederland en China. Olficieele berichten hier te lande ontvan gen, bevestigen de jongste geruststellende tijdingen omtrent den toestand in China. Den Cn ol 7n Juli woidt de sllolland" uit Indiedaar verwacht. De echtgenoote van oD/en minister-resident te Peking, mevrouw Knobel, is reeds sinds eerugen tijd in Den Haag. De Eerste Kamer zal Donderdag en de volgende dagen der aanstannde weekjwijden aan de behandeling van Leerplichtwet, Bo- terwet enz., en dan die van de ontwerpen die Woensdag in de sectiën worden onder zocht. Bij Kon. besluit van 27 dezer is benoemd tot president der Nederlandsche Handel maatschappij, met ingang van 1 Juli, do lieer B. Heldring, thans directeur der Maat schappij. By Kon. besluit is aan mr. C. Pijnacker Hordijk, lid van de Eerste Kamer, vooizitter der Nationale Vereeniging voor Handels onderwijs, en aan den heer mr. P. Tjeenk Willink, secretaris der directie van de Delft- sche Gist-! en Spiritusfabriek en secretaris van voornoemde Vereeniging, opgedragen de Nederlandsche Regeering te vertegenwoor digen op het in de maand Augustus 1900 te houden congres voor handelsonderwijs. Volgens liet sDbl." komt de Shah van Perzië 28 Juli te 's-Gravenhagc en zal hem in het Paleis verblyf worden aangeboden. Op 1 Juli ia oen hooggeplaatst hoofdamb tenaar bij het Hoofdbestuur der posterijen en telegrafie, de heer A. Kruyt, chef der af- deeling „Algemeens zaken der telegrafie" en inspecteur der telegrafie in algemeenen dienst, 40 jaar aan tot dienstvak; verbonden. Deze hoofdambtenaar, die een eervolle loopbaan heeft volbracht, vervulde zijn ambt steeds met groote toewijding. Zijn verdien sten werden dan ook beloond door zijn be noeming in 1898 tot ridder in de orde van den Nederlandsctom Leeuw. Dut jubileum zal in de kringen der telegraafambtenaren niet onopgemerkt worden gelaten, daar de toer Kruyt zich in algemeen© toegenegenheid mag verheugen en men in hem een. alleszins hu maan clief waardeert. Ook de pers heeft re den om. den jubilaris dankbaar te zijp, daal de heer Kruyt er steeds naar streefde haar in de vervulling van haar taak tegemoet te komen. OVERSCHIE, 29 Juni. De heer G. H. Ruhaak van hier heeft met goed gevolg examen afgelegd voor tweede stuurman by de groote stoomvaart. „Schiedam vooruit." „Schiedam Vooruit" vergaderde gister avond in het Vcrkooplokaal' aaax de Lange Haven. Slechts een 60 ledeni waren bij( de opening aanwezig; toon 't op stemmen aan kwam, bleken in 't geheel 69 leden aanwezig te rijm. De notulen worden gelezen. Een voorstel om de statuten, zooails die an de vorige var- gadering zijn goedgekeurd, joi de notulen op te nemen, word door tot bestuur overgeno men en vervolgens de statuten goedgekeurd. De voorzitter, de heer M. C. M- de Groot, deelt mede dat het bestuur met in achtneming der besluiten van de /vorige ver gadering de redactie der statuten heeft vast gesteld. De statuten wordten aldus goedge keurd. De Voorzitter deelt vervolgens mede dat de oph'aling der circulaires langer heeft ge duurd dan mem wel dacht. Het aantal leden is nu geklommen tot 472; do inkomsten voor het eerste jaar tot f 1340. Het bestuur gelooft dat meerderen mog lid zullen worden. Het bestuur stelt zich voor ,een subsidie, waarschijpiijk van f 1000, aan den; gemeen teraad te vragen. Dan zal men niet <zoo heel ver verwijderd rijm van tot in de eerste cir culaire genoemde bedrag. Spr. damikt de heer en die zich tol ast heb ben met het ophalen der biljetten. {Applaus.) De ondervinding sedert de vorige vergade ring opgedaan, pleit wel voor „Schiedam Vooruit". Reeds rijn verscheiden, aanvragen omtrent panden ontvangen. Het voorloopig bestuur heeft alvast die zaken behartigd. Eem aanvraag om het adres te steunen voor verlaagd tarief voor vischsctopen innende 't echter te moeten overlaten aan tot definitief bestuur. Aan d'o orde stelt spr. mu de bestuursver kiezing. Het voorloopig bestuur adviseert, zooveel mogelijk uit verschillende groepen te kiezen. Het bestuur wenscht candidaten voor •te laten stellen, gesteund door 5 leden, en daarna gekozen te achten rij die de meeste stemmen; hebben, als geen volstrekte meer derheid! bereikt. •Benig debat ontstond hierover, waaruit bleek dat mem algemeen tot belangrijke van deze verkiezing begreep. Een voorstel om de verkiezing te verdagen, en eerst schriftelijk candidaten te laten indienen, werd verwor pen. De vergadering bed ooi echter de gewo ne meerderheidsstemming met herstemming te volgen, uit vrees dat personen met eeni ge ring stemmemaamtal door versnippering van stemmen gekozen zonden orden. Heit denk beeld om bij referendum te laten kiezen werd niet gesteund. AQsnu werden 24 candidaten gesteld en voldoende gesteund. Over ton zou dus de stemming loopen. Eenige candidaten, onder wie de toeren A Cool, H. J. Jansen, M. C. M. de Groot en A. Zoetmulder, verzochten niet op hen te stemmen. -De vergadering besloot echter daarvan voorloopig geen nota te nemen en bracht de volgende stemmen uit: T. E. J. Kramers 36, H. J. Jansen 34, Arm. Zoetmulder 29, A Cool 28, M. C. M. de Groot 27 Louis van Einden 25, J. M. A. Zoetmulder (19, F. J. Smit 19, D. L. Ingelse 18, J. Vürttoim 17, M. J. Vincent 13, A. E, Mendell 11, G. Goas 9, M. J. "Wouterlood 8 en de overigen 7, 7, 7, 6, 6, 5, 2, 2, 1 en 1 stem. De heer Kramers alleen was dus verkozen, maar bedankte voor de benoeming. Ook die toeren Cool, De Groot en Jansen wilden met in aanmerking koenen, zoodab de voorzitter een herstemming wenschte te doen plaat® vinden fcusschen de toeren Ara. Zoet mulder, Louis L. van Emüeu, J, ML A Zoete mulder, F. J. Smit, D. L. Ingelse, J. Vürt- hoim, M. J. Vincent, A E Mendell, G. Boas en M. J. Wouterlood. Eenerrijids werd echter opgemerkt dat voor de vacaturoKra- mers een nieuwe vrije stemming noodig was Anderrijde besloot a© vergadering nogmaals geen rekening te houden met do „bedankjes", maar de gekozenen te verzoeken om het groote belang dat hier geldt, hun benoeming alsnog in beraad te nemen. Herstemd werd dus over de toeren Cool, De Groot, Jansen, Arn. Zoetmulder, v. En den, J. M. A. Zoetmuldfer, Smit eni D. L. Ingelso, waarna gekozen werden de toeren M. C. M. de Groot, met 43, Ara. Zoetmulder met 40, D. L. Ingelse met 28 en Louis L. van Emden met 26 stemmen, die dus met den heer T, B. J. Kramers het 'bestuur uit maken. Bij bedanken vani gekozenen zal een nieu we stemming plaats vindon. Aan tob be stuur werd' echter door eeu der leden 'in over weging gegeven om, indien de werkzaamhe den te bezwarend zijn, vooratellen te doen tot uitbreiding van het bestuur of zich door commissies te laten bijstaan. De vergadering werd daarna gesloten. Het aantal kiezers in het district Schiedam bedraagt voor de Tweede Kamer Schiedam 2728, Overschie 469, Schiebroek 59, Kethel 221, Vlaardingen 1801, Vlaardiriger-AmLacht 476, totaal 5454. In 1899 was bet aantal kiezers 5573. Te Schiedam zyn 2335 belastingkiezers, 74 huurkiezers, 286 loonkiezers, 0 groot boekkiezers, 42 spaurbankkiezers en 24 examenkiezers, totaal 2728. Het liuis aan de Lange Haven no. 65, dat reeds zoo langen tijd ongebruikt, onoogolijk en vuil als een beeld van verlatenheid daar heeft gestaan, zal weldra weer .bewoond eni ais vroeger een sieraad van de Haven, rijn. Het gebouw zal betrokken worden dloor broe ders van deen H. Joannes db 'Deo en inge richt warden voor ziekenhuis en pension ten dienste van mannelijke personen, zonder on derscheid van godsdienst. Het zal staan on der patronaat van de H. Barbara. Zeer zeker zal dfeze inrichting van veel practisch nut kunnen rijn, terwijl de repu tatie, die de ordebroeders (bezitten, tob mees te vertrouwen mag wekken. Het gebouw zal' gleheel gerestaureerd wor den en in rijin vroegeren .toestand als het oude deftige hoerenhuis worden terugge bracht. Gistermorgen vertrok van hier d© salonboot Merwed© I met de zangveteeniging „El- thebo", dl-acteur de heer J. Schellevie, aan boord, die een uitstapje maakte naar Nïjtme- gen, Neerbosch en Berg-en-Dail. Een groot aanbal personen had gebruik ge maakt van de aangeboden gelegenheid om dit reisje mede te maken. Eerst te 2 uur 's nachts keerde de boot hier terug, doordien men in Botterdam on geveer li uur voor de spoorbrug had moeten wachten. Zooais wy reeds in ons nummer tan Maandagavond mededeeldeu, is de processie naar-Kevelaar op den bepaalden tijd vertrok ken en arriveerde te Kevelaar eveneens op dat daarvoor vaslgestelden tyd. Nadat de reizigers zich wat verfrischt hadden, werd de stoet opgesteld en begunstigd door prachtig weer trok men te 4 uur Keve laar binnen. Een teleurstelling was het dat de processie met het 11. Sacrament Dinsdag tengevolge van het ongunstige weer met kon plaats hebben. De groote processie van het Roode Kruis heeft plaats gehad zonder de sieraden, omdat de krachtige wind het gebruik der banier onmogelyk maakte Woensdagmiddag ging de processie naar het Kerkhof, en deze kon in vollen luister geschieden omdat de bedevaartgangers zich toen mochten verheugen in een gunstiger weersgesteldheid. Om 7 uur (Midden-Europeesche tijd) Don derdagmorgen werd de tocht naar Boksmeer ondernomen, waar het muziekgezelschap nde Harmonie" hen afwachtte benevens een aantal kleine bruidjes die den stoet naar het dorp begeleidden. Te 9 uur had een pontificale mis met predikatie plaats welke werd gehouden door een der paters Carmelieten. Nadat de pelgrims zich hadden versterkt werden zy weder door ide Harmonie uit geleide gedaan om de reis naar Schiedam te beginnen. Hier arriveerden zij tegen 7 uur ongeveer. Gezamenlijk ging men naar de Singelkerk, waar een plechtig lof werd gehoudenpater Rodermans hield de predikatie. De bedevaart was hiermede gesloten. Mej. F. A Bekras alhier komt voor op d». voordracht voor eon onderwijzeres aam een openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs te Botterdam. SpringtyMorgen (Zaterdag) ochtend 6 u. 9 m. Van den trein, die gistermorgen te 8 uur van hier moest vertrekken naar Hoek van Holland, ontspoorden bij bet overgaan van den wissel de twee achterste personenwa gens. De reizigers kwamen meit den schrik vrij en konden, na te zijn overgestapt in een anderen waggon, met A uur vertraging hun reis voortzetten. De aanvoer ter kaasmarkt was heden, we gens den invallenden R..-K. feestdag, bedui dend' minder dan andere weken. Aangevoerd werrlen 18 stapels, wegende 8330 'K.G., prijs 2531J cent. Handel gewoon. Het Rotterdhmsche Trvoli-gezelscliap is voor het volgend seizoen als volgt samenge steld! HoerenFrits Bouwmeester, E. ,Erfmann, Henri Morrion, Joh. Mulder, M. van War- melo, G. Pilger, C. Specht, D. Dirkeen, M. Meunier, Van Staaldnijnen, M. A van der Lugt Melsert, C. Batman. Dames: A. Mulder-Roelofsen, M. Erf- mannSasbach, B. van Besrkel, Gin*. Staas, G. v. W a rm el oFa assenC. Car el sen, C. de Jaeger, Nelly Wertwijn, A de Leeuw. Hooger onderwijs. Amsterdam. Met gunstig gevolg i3 afgelegd het candidaats-examen in de wis- en natuur kunde (met lof) door de heeren B. M. van DalLen en J. Geest; het candidaats-examen in de pharmacie door den heer H. M. Quanjer hel doctoraal examen in de geneeskunde dooi mej. P. P. Slaterus en den heer M. P. A Beliiuihet doe. examen rechtswetenschap door de heeren H, W. Groeneveld en P. A. Diepenhorsthet theoretisch geneeskundig examen door den heer G. A. Ball. Met gunstig gevolg is afgelegd het 4ste natuuikundig examen door de heeren W. C. Haverkamp, J. G. Rups, A. Kappelhoff, C. W. Schetterhet 2de natuurkundig examen door de heeren H. C. van der Schatte Olivier en M. C. Henriquez. Bevoiderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift. De diagnostische waarde der Wortelsymptomen voor de operatieve behan deling der Spondylitische Paraplegie", de heer J. J. P. Hilbers, arts, geneesheer van het St. Catharina Gasthuis te Grave, geboren te Zutfen. De Staatscommissie te Amsterdam heeft aan het einde van haar tweede zitting, van de 1ste groep candidaten beden het diploma van apotheker uitgereikt aan de toerenM. J. M. Bijivoet, geb. te Gtemert; D. T, Keur, gefo. te Groningen; A Otto, geb. te Alk maar; P. M. Schïecht, geb. te Btoogeveen. Tot directeur der Hbogere Burgerschool voor jongens to Leiden is benoemd dir. J. L. Andrea© te Snook, Het hospitaalschip. Aan een schrijven van schipper K. Schol van het Hospitaal-Kerkschip De H o o p, ont leent het »Hbl." de volgende bijzonderheden omtrent de laatste reis van dat schip. Na 6 dagen werd door De Hoop opge nomen een Du:' -.her, die een schot in de zyde had gekrege.,. Een der opvarenden van een ander Duitsch vaartuig kon, na door den dokter te zyn behandeld, weer vertrekken. De nummers dezer schepen, die heide thuis be hooren te Bremen, zijn B V 15 en B V 16 Zaterdag werden weder eenige patiënten opgenomen van de schepen V L 13Ö eo V L 16, terwijl op dien dag en den volgenden dag patiënten werden behandeld van de te Maassluis thuis behoorende schepen 470 en 62. Later werd dcor den dokter hulp ver leend aan opvarenden van V 74, M A 75 en Sch 174. Volgens dit schry ven blijft het schip steeds goed voldoen. Welverdiend. Namens den burgemeester van Den Haag is bij afzondeilyke dagorders bijzondere tevre denheid door den hoofdcommissaris van politie betuigd aan den inspecteur jhr. Quintus, aan den brigadier van politie Blokpoel en den controleur van politie Haasnoot, wegens hun manmoedig gedrag bij het redden van een dienkeling in zee, en aan den inspecteur Slot boom voor zyn kalm beleid bij een stoomtram botsing op Zondagavond j.l. Een dure mop. „Het Volk" tovat de laatste dagen de vol gende eigenaardige advertentie „Va®. 1 Juli a.s. af zal Mr. P. J. Troela tra, een der kampioene® va® tot Becfct in een zaak val ongerechtigheden, door zoogenoem de en zick-zoo-noem en d e Dienaren der Reckt- vaardigheid, voor dertig lange dagen beroofd rijn van rijk vrijheid, van alle liefs daaraan voor hem verbonden. „Allen, die zeggen; sympathie met torn. te tobben, d. w. z. met torn te willen lij'den, vriji dan toah altijdtoonen dit I „Miaken riji, materieel, die dertig diagen voor rich zooveel mogelijk aan de rijne gelijk I En kome dit dan aan de Partijfeas ten goede En daaronder met kleinere letters tusschen haakjes: „Deze advertentie, natuurlijk niet tot dag- in-dag-ui ted overs en -hongerlijders gericht (mogen riji er bij! welvaren!) wordt tot 1 Augustus 'toe telkens herhaald. In het laatste nummer van het sociaabde- mocraitasch orgaan nu schrijft de directie on der het opschrift „Elen dwe mop" .ter toe lichting o. a. „Het behoeft geen 'betoog, dat ook door ons bedoelde advertentie met de noodige hi lariteit is ontvangen. „Uit welken hoek rij kwam, bleek reeds uit heb papier, waarop rij was geschreven en dat bedrukt was met het hoofdje„Nieuwe of Litteraire Sociëteit 'e-Gravenhage". „Wïj zoude® er dan ook geen oogenblik aan gedacht hebben, het dwaze ding te plaatsen, indien er niet bij geschreven stond „over een dag of vier zal f 140 gezonden wor den voor advertentielcosteningesloten, vast een muntbiljet van f 10". „Had onze grappenmaker van de Witte Sociëteit er 150 gulden voor over, dan, zoo meenden we, konden we hem gerust een handje helpen, om zijn dwazen, inval' onder de advertentiën op te nemen. „Heden ontvingen we die resteerende f 14.0 de onbekende inzender heeft dus woord gehouden en we rijn verplicht, rijn ad vertentie tot 1 Augustus te laten staan. „'Hij kan ons echter niet verhinderen, haar op zulk een wijjze en met zulke bijvoegingen onzerzijds te plaatsen, dat ze geen misver stand meer kan teweegbrengen. „Wie meer zulke dure en onschadielijke moppen weeit te bedenken, zaïl steeds op onze medewerking kunnen rekenen." Staking van betaling. Uit Groningen schryft men aan liet nDagbl.", dat een der grootste bouwonder nemers aldaar, de heer M., zijn betalingen heeft gestaakt. Het passief bedraagt ruim f500,000. Dit faillissement zal langer dan 5 jaren duren, omdat het groote aantal wonin gen by gedeelten wordt geveild. Van een baars en een big. In de Friesche gemeente Haskerland ving een zoontje van D. niet een hengel een baarsje, maar liet bet in *t land vallen. Een bigge, die in 't land liep, zou het vischje gulzig doorslikken, maar het nog levende baarsje zette zijn scherpe vinnen uit, zoodat het in de keel bleef steken. Daar het onmogelijk was het vi°chje te verwijderen en de bigge dreigde te slikken, werd zij dadelijk ge slacht. Italiaansche roovers. Een boer heeft Zondagavond in de bossehen van Grosseto den beruchten rooverFioravanti gedood, die reeds twintig jaar de omstreken van Rome onveilig maakte. Ongevallenwet. In de afdeelingen der Tweede Kamer namen 70 leden aan het sectieonderzoek van de nieuwe Ongevallenwet deel. Tot rappor teurs zyn gekozen de heeren Van Slyrum, Van Gilse, Heldt, Van Gijo en Roessingh. De rapporteurs over het vorig ontwei p had den zich voor een herbenoeming geëxcuseerd. Enkele afdeelingeu waren reeds in een paar uren met hun arbeid gereed. De directeur-geneiaal der posteryen en telegraphie, de heer Havelaar, is verhindeid als Nedeil. gedelegeerde op te tredeu te Bern, bij de herdenking van het 25-jarig bestaan der wereldpost-unie. De inspecteur, de heer Van Veen, is heden vertrokken om zijn mandaat van medeafgevaardigde te ver vullen. Overzicht van de Benrs van den dag. Even flauw als tot gisteren was, zoo willig was heden het verloop der Londensdie markt, uit hoofde dat de uit New-York ont vangen koereen erg medevielen. Omvangrij ke aankoopen werden in de gewone soorten verricht, waaronder vooral de Union, Sou thern on Common Topeka. Hier was natuur lijk dei stemming ook aangenamer, waardoor de koersen boven New-Yorksche pariteit lie pen. Het slot was over tot algemeen leven dig en willig. Nationale staatsfondsen waren nagenoeg onveranderd. Buitenlandsche staatsfondsen zeer vast, hoewel' kalm. AMSTERDAM, 29 Juni. Koffie goed ord. Java 34i&, Santos 25, Suiker vast. Juli f 13% t® koop. Tarwe op lev. lager, Nov. f194. Rogge op lev. traag; Oct f134. PARIJS, 29 Juni. Spiritus. Juni frs. 35,75; Juli frs. 35.25; Ju'i/Aug fr. 35 25 vier laatste maanden fr. 34.50. BERLIJN, 29 Juni. Spiritus per loco (r. 50.10. LONDEN, 29 Juni. De ïDaily Telegraph" ontving gisteien uit Pretoria het bericht: Na een gevecht van drie dagen ten Oosten van Silverton, met French op den linkervleugel. Hamilton op den rechtervleugel en de elfde divisie in het centrum, trokken de Boeren terug in oostelijke richting, langs den Dela- goabaai-spoorweg. BEBtLIJlN, 28 Juni. De chef va® tob Duitschö eskader meldt van 25 dezer uit Ta-ku: Bij tot ontzet van Tien-tain, door de ver bonden troepen op 23 Juni rijn van tot Duit sch© detachement zee-soldaten! gedood luite nant Friedrich en 10 man, gewond 20 man. Het detachement vocht aicht uur. SHLANG-HAI, 28 Juni Mien verzekert uit goede 'bron, dat de onderkoning va® Nan king de opdracht ontving, onmiddellijk de consuls alhier te doen weten, dat d© gezant schappen va® Peking in veiligheid rijm en be zig rijn met tot ontworpen der vredesvoor waarden. LONDEN, 28 Juni. In tot Hoogertons zei de lord SalisburyVoor zoover wij weten, is admiraal Seymour ontzet «n veilig. Wij weten niets van Maodonald of de ander© ge zantschappen, maar er is reden om te hopen, dat hun geen geweld is aangedaan.. Tr tot Lagerhuis zeide de onderstaatsse cretaris Brodrick: De ingekomen ibenchte® laten geen twijfel, dat Seymour's strijdmacht

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 2