Staten-Generaa STADSNIEUWS. YLAARDINGEN. MAASSLUIS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Gemengd Nieuws. Bij de -villa, va® den lieer mr. D. Ragay, ad ministrateur van het kroondomein en wet houder der gemeente Utrecht, werden aan Ha» Majesteiten door de dochter van den heer Ragay een paar bloemstukken aangebo den. De rit ging daarop door de verschillende 'buurtwijken, vroeger nooit bezocht, door H. ÏL M. M., naar Paushuize, alwaar Zij te on geveer 4 uur arriveerden. Hier vooral was hat swart van het volk, doch, 'als overal, hand haafde politie op uitstekende wijze de orde. Een commissie uit de Provinciale Staten, bestaande uit de heeren mr. A. W. van Beeck Calkoen, jbr. H. M. J. van Asch van. "Wïjck, jhr. Bosch van Drakenstein, mr. L. van Lier en mr. D. Ragay ear jhr. mr. J. E. Huydleco- per van Maaraseveea, ontving de Koningin nen. De Commissaris der Koningiti baron A. Schimmelpenninck van der Oye steldla dc heeren voor, en geleidde Hare Majesteiten daarop naar zijn salons, alwaar hij de Konin ginnen een bouquet aanbood. Baronnesse Schimmelpenninck: nam verder de honneurs -waar bij het gebruiken van de thee. H. H. M. M. begaven zich daarop naar Hare appar tementen. Ongeveer half zeven reden H. H, M. M. uit naar hot Gebouw v. K. en W. Wederom stond een groobe menigte heb vertrek uit Paushuize, en d!e komst op de Maria/plaats, bij het Gebouw v. K. en W. af te wachten. Aan het diner zaten H. H. M. 1L naast el kander. Keclrta van de Koningin zat de Com missaris, links van de Koningin-Moeder de heer mr. A. W. van Beeck CaJkoen. Tusschen generaal Schalken en mr. G-. H. van Bolhuis, president van het Hoog Militair Gerechtshof, had mevrouw de baronesse Schimmelpen ninck plaats genomen. Door den Commissaris der Koningin werd een toespraak gehouden, waarin hij herinner de aan den historiscben band tusschen Oran je en het Sticht. De Koningin antwoordde: „Mijnheer de Commissaris I „Ik ben zeer erkentelijk voor de hartelijke woorden welke u tob -Müj gericht hoeft en Ik geef u de vee-zekering d at Ik de gevoelens van trouw en verknochtheid van de Staten en de bevolking der provincie "Utrecht op beogen prijs stel. „Waar Ik bij Mijn verblijven in dit ge west steeds db levendigste bewijzen van be langstelling en hulde van alle zijden mocht ontvangen, werd de band welke in den loop der eeuwen tusschen het Sticht van Utïecht en Mijn Huis gevlochten is, opnieuw beves tigd. „Moge die band steeds hechter worden en moge <ïe bevolking van deze provincie Mij door haar liefde en trouw blijven schragen bij de vervulling van. Mijn gewichtige taak en zoo ouder Gods zegen medewerken tot den bloei van: ons dierbaar Vaderland. Het is Mijner Moeder en Mij zeer aangenaam he den aan te zitten aan dit feestmaal, waarop die Staten van dit gewest Ons genoodigd heb ben en daarbij uiting te kunnen geven aan de wenschen welke Wij koesteren voor die provincie Utrecht, door een dronk in stellen op haar geluk en voorspoed." Te ongeveer 9 uur reden H. H. M. M. naar Paushuize terug, vanwaar rij een oogenblik later terugkeerden naar Soestdijk, door de Maliebaan en over het Hoogeland. De illuminatie van de Maliebaan was won derschoon. Maar niet minder voldeed de ver lichting op het Hoogeland, waar aan iederen boom een verlichte W., B. of een ander em bleem prijkte, en boven fraai aangelegde parken driedubbele slingers van licht een heerlijk effect gaven. 'Bij Kon. besluit rijn: lo. mr. A. W. vam Beedk Calkoem, lid van Ged. Staten der prov. Utrecht; 2o. de hoogleeraar dr. 'H. Wefers Befctihk, rector-magnjficus der Rijjksimiversi- »'eit te Utrecht, en 3o. mr. C. R. Merkus, griffier der Staten van de prov. Utrecht, be noemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Hofbericht. Heden worden te Soestdijk verwacht de Vorst en Vorstin van Bentheim met twee dochters. Gedurende eenige dagen zullen zy de gasten zijn van H. M. de Koningin-Moeder. Nederland en China. Een der medewerkers van het »Dagblnd" heeft een onderhoud gehad met mevrouw Knobel, echtgenoote van Ministei-Resident te Peking. Mevrouw Knobel verklaarde dat het zoo openlijk party kiezen van de Chineesche regeering tegen de vreemdelingen, aan welk feit de jonste tijdingen uit China doen ge- looven, voor het corps diplomatique niet dan een geweldige verbazing moet zijn. De bejegen'ng der vreemdelingen van de zijde der Chineesche regeering liet gedurende haar langdurig verblijf te Peking niets te wenschen over en was van den meest wei- willenden aard. De party der Boksers werd steeds be schouwd, tegen de vreemdelingen zoowel als tegen de Regeering gekant te zyn. en volgeus haar meaning is het zeker, dat krijgen de -Boksers de overhand, alle vreemdelingen in groot gevaar verkeeren en geen Westersche natie een voorkeur zal genieten. De hervormingspartij van den jongen Kei zer acht mevrouw Knobel van gerïngen om vang en yer in de minderheid by de party der Keizerin, die zy als een energieke vrouw van karakter heeft leuren kennen, voor het corps diplomatique uiterlyk zeer vriendschap- pelyk. De dames bjjv. ontvingen zeer vaak vele kostbare geschenken. De vreesdijke gebeurtenissen van nu lie ten zich by haar vertrek uit Peking, eenige maanden geleden, daar niet in het minst vermoeden. Be Drankwet, Bet hoofdbestuur van den Ned, Vrouwen bond voor geheel-onthouding verzond dezer dagen een adhaesie-betuiging aan het adres in zake het ontwerp van wet tot wijziging der drankwet door de Neder!, vereeniging tot afschaffing van alcoholische dranken aan de Tweede Kamer gezonden. Nederlandsche itnndel-Maatschapplj In de gisteren, onder voorzitterschap van den lieer Aug. M. J. Hendrichs, te Amster dam gehouden vergadering van stemgerech tigde deelhebbers der Nederlandsche Handel- Maatschappij werd de heer M. C. van Hall als Commissaris en de heer Aug. M. J. Hen- iliichs als plaatsvervangend commissaiis her kozen. De heer Hendrichs wensehte den heer 13. Heldring geluk met zijn benoeming tot pre sident-commissaris der Maatschappij, waar voor de heer Heldring met een enkel woord bedankte. Naar aanleiding van de mededeelingen over de waarschijnlijkheid van een veibl'yf eerlang van den Keizer van Rusland hier te lande op een mogelijke reis naar de Parijsche ten toonstelling, meldt het »Dagbl.", dat nóch aan het Russische gezantschap bij ons Hof, nóch aan het departement van buitenland- sche zaken tot nu toe iets van een loornemen van den Czar.r, om ons land te bezoeken, bekend is. Met het oog op de ernstige verwikkelingen in China is een pleizierreis van den Czaar in deze dagen ten hoogste onwaarschijnlijk. EERSTE KAMER. Zitting van Dinsdag 3 Juli. Interpellatie over China. In de heden Dinsdagavond gehouden ver gadering heeft de lieer van Zinniiq Bergmann den Minister van Buitenl. Zaken inlichtingen gevraagd omtrent den toestand in China, meer bepaaldelijk wat het lot betreft van ous gezantschap aldaar eo van de Nederland sche instellingen en inrichtingen. De MINISTER VAN BUITENLANDSCI1E ZAKEN heeft die interpellatie terstond be antwoord. Uit zyn antwoord bleek, dat aan onzen gezant op zyne aanvrage den lOen Juni telegrafisch machtiging was verleend zich aan te sluiten by den collectieven stap, dien de gezanten bij de Chineesche regeering zooden doen onder leiding van den Üritschen gezaut, onder wien zij zich gesteld hadden. Nadere berichten zyn van onzen gezant sedert niet ontvangen maar onze consul te Shang-haï heeft gisteren getelegrapheerd, dat de toestand der gezanten te Peking hachelyk was en bevestigd den moord op den Duit- schen gezant. De minister deelt verder mede, dat de Holland uit Indië naar Shanghai is ge zonden. Van den loop der gebeurtenissen zal 't afhangen welke verdere maatregelen even tueel moeten worden genomen. De Minister gaf de verzekering, datbaarby voor de Neder landsche belangen en instellingen met zorg vuldigheid zat worden gewaakt. Na eene dankbetuiging van den heerZin- nicq Bergmann wordt de interpellatie ge sloten. De afdeel ingen der Kamer werden her nieuwd. De openbare vergadering is ver daagd tot Donderdag te 11 uur. Alsdan is de Leerplichtwet 't eerst aan de orde. Gemeentekas. B. en W, hebben den 23sten Juni bij den gemeenteontvanger istaat en gesteldheid" van de gemeentekas en de boeben opgenomen en alles accoord bevonden. In kas was f 49.433,95>/s. Verbouwlng-Hoogere Burgerschool. Naar heb oordeel van. d» Commissie van Toezicht op het M. O. en don, directeur der H. B. S. is deze school te klein. Meermallen hebben rij aangedrongen, op verbouwing. Maar -de financieel© toestand der gemeente dringt tot zuinigheid, en zoodoend© hebben B. en W. steeds getracht den toestand te ver beteren door partij-brakken van het bestaan de; de leerarenkamer werd bijv. nog verle den jaar ingericht tot schoollokaal voor de vijfde klasse. D© aanstaande cursus echter wijst meer leerlingen aan voor de vijfde en ook voor tere lokalen. Bovendien heeft ook de Burger-Avon d- school meer ruimte noodïg, vooral voor de lijn teehenzaal di© te bledn wordt. Daarom komen B. en W. nu dan toch tob den Raad' met het voorstel de H. B. S. te verbouwen. Die verbouwing zal spoedig moetengescbie- den, wfl. men niet met dien nieuwen cursus óf'aanvragen tot plaatsing moeten afwijzen óf voldoendo plaats missen voor de verschil lende klassen. Die vrees lichten B. en W. toe met een staatje, waaruit de voortdurende toe name van het aantal leerlingen blijkt. In 1891 .telde de H. B. S. 57 leerlingen, welk aantal voortdurend Mom tot 109 ia 1899, om in 1900 125 te "bedragen. Verschillend© plannen voor -deze verbou wing zijn door B. en W. overwogen, o. a, een tot het maken van een 'bijgebouw in den tuin, waarin db toekenziaJen ontworpen wa ren en tot het veranderen van een paar be staande lokalen; de kosten van dlit plan kwa men edhiter zoo hoog {behalve meubilair on geveer f 16000), dat B. en W. in verband! met den toestand der gcmeente-financiën meen den het niet bij den Raad te mogen indienen, Na bespreking met de Comxriasie van toe- richt op het Middelbaar Onderwijs en de di recteuren der Hoogere [Burger- en Burger- Avondschool, rijn B. en "W. ten slotte tob het volgemdle plan gekomen lo. Db tegenwoordige handteeken-zaal, over welke steeds tal van Machten rijn, daar het licht juist verkeerd in de zaal valt, zal! van bestemming veranderen. Daarkn zal eemi •afscheiding gemaakt worden en op deze wijze zullen twee ruime schoolldkafen verkregen worden. 2o. De "beneden-leerzaal, links van ingang gelegen, zal vergroot worden door het bij trekken van de vestiaire. De Hoogere Burgerschool verkrijgt dus twee nieuwe leerzalen, terwijl een der be staande vergroot wordt. 3o. De geheel» zolderverdieping, thans een verloren ruimte, zal tot kwaliteiten ingericht worden. Op deze verdieping zullen vier tee kenzalen gemaakt worden, al. a. een groobe handteekenzaal, di© een afme ting verkrijgt van 18.50 bij 7.30 M. en op den linkervleugel van het gebouw zal komen, ■die opgetrokken zal worden. De zaal zal haar licht hoofdzakelijk van boven ontvangen door een drietal bovenlichten en voorta uit ramen aan de voorzijde van. het gebouw te maken het licht zal uitsluitend uit het noorden in de zaal vallen. Aldus wordt oen goed belichte en tevens zeer ruime zaal verkregen. b. een groote Jijnteeken-zaal Als zoodanig zal de rechtervleugel van het gebouw inge richt worden, wat op eenvoudige wijzo ge schieden kam, nl. door het plaatsen van een beschot op 1 M. afstand der bestaande wan den en van een scheiding tusschen dezen vleugel en heb midden igedbelte van het ge bouw, terwijl bovendien een plafond! aange bracht zal worden. Deze zaal zal il6.30 bij 6.20 M. groot rijn. Op de ruimte tusschen a en b zullen door het plaateen van afscheidingen gemaakt wor den c. een kleine handteekenzaal, groot 8.80 bijl 5 M., meer bepaald voor diecoratie-teekenan, en d. een zaal voor machineteebemen, groot 10.30 bij 5 M. 'Daar de zalen sub b, c en d genoemd', al leen des avonds gebruikt zullen worden, is het aanbrengen, van meerdere venstens in di© zalen niet noodig. In verband met deze inrichting dér zolder verdieping zal een zuurkast weggenomen moe ten worden. Zoodoend!© zal ook d© Burger-Avondschool krijgen wat rij behoeft. De toosten worden geraamd op f 9000, en wel f 8000 voor de verbouwing en f 1000 voor meubilair, welk bedrag R. en W. wen schen te vinden uit een geldleening, waarover later voorstellen den Raad zullen bereiken. Daar, zoo mogelijk, de verbouwing 1 Sept. e.k. gereed moet rijn, wenschen B. en "W". een deel van heb werk in eigen beheer uit te doen voeren, en wel het maken dter Bjnteekenmal, de klein» handteekenzaal en de zaal voor ma ch ine-teekenen Cursus voor bewaarscboolhonderessen. Na het vertrek van den heer J. van Schie is de leiding van den Nuts-cursus tot oplei ding van bewaarschoolhouderessen overgegaan op mej. A. Kimmyser, hoofd der meisjesschool. Directeuren wenschten nu den cursus voortaan te doen houden in deze school en deden daartoe verzoek, eerst by B. en W„ daarna, van dit college vernemende dat de beslissing hierover bij den Raad is, aan den gemeenteraad. Dit adres werd aan B. en "W. verzonden ora advies. Dezen stelten nu voor directeuren het gebruik van een der lokalen der meisjes school toe ta staan gedurende 5 dagen per week, althans 1 uur per dag, maar daarvoor een retributie voor verwarming, licht enz. te vragen van f25 per jaar. De kermis. De tweede dag der kinderfeesten in »den Tuin" is ditmaal eens begunstigd geworden door droog en warm weder. En hoewel de ondervinding geleerd heeft dat de jeugdige deelnemers zich niet laten beïnvloeden door een minder gunstige weersgesteldheid, toch is het onbetwist veel prettiger niet alleen voor de toeschouwers maar ook voor de kin deren wanneer een vriendelyk zonnetje haar warme stralen en gouden glans tusschen de bladeren der boomen door op het terrein van het feest uitstort. De strijd die dezen dag plaats had, was tusschen kinderen boven 10 jaren voor eiken strijd was meer inspanning noodig, de buitelingen, die mislukte sprongen tengevolge hadden, waren dwazer; de mislukte proeven in het balanceerspel en het verre buiten de schijf steken door de geblinddoekte meiejes, dat alles had een bijna voortdurend levendig gejuich onder het publiek tengevolge, dat door aanmoedigende woorden of aatiwyzi- gingen xdinks' of srechtshouden" trachtte achterlijken aan te sporen, afgedwaal.fen op den goeden weg terug te brengen. In de zaal was een ^spectacle varié" en wy behoeven hier zeker ook niet te verkla ren dat de artisten voor een dankbaar pu bliek werkten en luiden dank oogsten. De uitslag van de wedstrijden was als volgt I. Balancperspel, voor meisjes van 10 tot 13 jaar, Adrienne Beukers, Truus Melcbers, Truus Perquin, Dora de Goederen, Marie van der Schouw, Cato van der "Vlies, Nelly van Luyk, Dora van Deventer, Anna Post- huraa, Anna "Windhorst, Cecilia Meijer. II. Stokspringen, voor jongens van 10 tot 13 jaar, J, Ris, J. J. T. Aleva, J. van Waart, D. R's, E. Zoetmulder, P. Kimmyser, W. Reterink. III. Geblinddoekt steken naar de schijf, voor meisjes boven 13 jaar, Jacoba v. Deventer, Jo Timmermans, Jac. v. d. Burg, Wilhelmina van Deventer, Adr. v. d. Burg, Maria Kim myser, Marie Bokhorst, Mina Perquin, Jeanne Ham, Cor Houtman, Suze van Deventer, Betsy van der Schouw, Francisca Tengeler, Jac. Pluijro. IV. Zakloopen, voor jongens van 13 tut 16 jaar, J. H. Backer, Jan Backer, Karei Windhorst. V. Kegelen, voor jongens van 16 tot 18 jaar, P. Engering, A. de Kroes, 'W. Dirk zwager, J. "Vetb, G' J. Vincent. VI. Kegelen voor heeren van 48 tot 23 jaar, C, Tuijl, J. Bakker. jOrpheus" heeft gisteravond andermaal een groot succes behaald met zyn kermis- soirée. Een groot en vooral een verdiend succes. Wy hebben gisteren niets van het programma willen zeggen om de nieuwsgie righeid levendig te houden by heu die er nog niet geweest waren. Nu willen wy niet onvermeld laten dat een ïdameskapel" grooten byval verwierf, vooral met den aardigen »Ouwe-ty>;rsmarscb", al waren ook de dames wat hoekig en ge spierd van beweging en al was menig gelaat meer nbehaard" dan ïdoozig als een perzik." Maar bovenal verdienen lof de operette zangers in sDe Trompetter van Kiachzingen"; lof en bewondering, met name sMarietje". Welk een inspanning van een man zoo lang een sopraanstem te imiteeren, en zoo goed I De operette werd los gespeeld en goed ge zongen de typeering was werkelijk ver dienstelijk. Ook in 't koddige heeft »0rpheus" getoond wat mans te zyn. Morgenavond geven de Tivoüërs de En- gelsche sensatie-klucht »De lotgevallen van Juffrouw Trilbie," wel geschikt om den lever in flinke schudding te brengen. Volksonderwijs", afd. Schiedam, zal Vrij dagavond 834 uur in j>Musis" vergaderen ter bespreking der voorstellen in den Raad ten opzichte der schoolgeldheffing. Bij de aan de politechnische school te Delft gehouden examens zyn o.a. geslaagd voor examen C art. 61 (civiel-ingenieur) de heer A. Backer, examen B, art. 60 (B 2 tweede gedeelte) de heer N. J. A. Roldanus. In de laatste aflevering van de ïllolland- sche Revue" geeft de heer Frans Netscher een van sympathie getuigende karakterschets van onzen stadgenoot, den heer H. A. M. Roelants. Zooals men weet is het beeld van de Venus van Milo in 1853 opgegraven zonder armen en met beschadigden voet. Onze vroe gere stadgenoot de heer Ary Bitter, thans te Marsaiile, schijnt er in geslaagd te zyo, een bevredigende oplossiog van dit moeie- lyke raadsel te vinden. Ziellier wat een Mar- seillaansch blad, »Le petit Marseillais", daar over schryft »Men heeft de armen van de Venus van Milo teruggevonden, te oordeelen naar wat ons de expositie van de heer Oudin, rue de la Darse (te Marseille), te zien geeft. »Men weet, dat de houding der armen van het beroemde Grieksche beeld ten allen tyde oudheidkundigen en beeldhouwers heeft bezig gehouden. Nu heeft men hier weer een nieuwe op lossing. sVenus is een Danaïde geworden, die droevig haar kruik ledigt. De beeld houwer Ary Bitter is er eerst na ontelbare nasporiDgen en, steunende op onbetwistbare gegevens, in geslaagd aan zijn beeld die hou ding te geven, welke op zijn minst genomen het voordeel heeft zeer aannemelijk te zijn. Deze herstelling doet hem de grootste eer aan. Is hij tot de zoozeer gewenschte oplos sing gekomen Dat zal men wel nooit te weten komenin allen gevalle, zal zyn zeer belangwekkende arbeid lot talryke discussies aanleiding geven." Door de politie zyn hedennacht aangehou den drie jongens van 10, 12 en 15 jaar, die hier slapende werden aangetroffen. Zij zyn aan de Rotterdamsche politie overgegeven om naar hun ouders te worden teruggebracht. Een ernstig ongeluk heeft hedenmorgen plaats gehad in de woning aan den Rotter damsche dijk, bewoond door de weduwe Verhagen. De 79-jarige H. J. Bakker, die bij haar inwoont, kwam hedenmorgen 93A uur van den zolder met een steenen pot in de hand. Onder aan die trap bevindt zich in het por taal een luik dat altijd geopend is en voor de beneden bewoners gelegenheid geeft om rechtstreeks naar den zolder te kunnen gaan. Door onbekenden oorzaak nu is de oude man voorover gevallen en met het hoofd omlaag deze tweede trap afgevallen. Hy kwam daarby met het hoofd in de scherven van de pot en op den steenen vloer terecht, tengevolge "waarvan hy aan den sche del zwaar gekwetst werd opgenomen en by de benedenburen, Zegert de Klerk, binnen gedragen. Oomiddellijk werd om geneeskundige hulp gezonden, maar daar op dat uur geen enkele dokter meer thuis wa«, vei liep er ongeveer een half uur alvorens geneeskundige hulp kon worden verleend. Toen bleek echter dat op name in het Ziekenhuis noodig was, waar heen de ongelukkige oude man, nadat een voorloopig verband was gelegd, per brancard werd gebracht. Hedenmiddag te 4 uur was de ongelukkige nog steeds buiten kennis. De toestand van het meisje dat uit eeu raam is gevallen, is reeds zooveel vei beterd, dat zij weder in het ziekenhuis loopt. Een geheel herstel en ontslag uit het ziekenhuis ban dus binnen niet te lang tydsverloop tegemoet gezien worden. Het knaapje dat onder de machine van de stoomtram heeft gelegen gaat, naar wy ver nemen, goed vooruit. Een zeer eigenaardig reciamewagenlje heeft de firma E. C. Papenhuijzen laten maken voor den depóthouder der Beschuitfabriek jde Adelaar". Het is door den wagenmaker A. Jordaans alhier vervaardigd en heeft den vorm van een liggende beschuitbug, dragende het fabrieksmerk: een adelaar met de wereld bol in zyn klauwen en het adres der fabriek daaronder. Het geheel ziet er zeer netjes uit en doet der firma zoowel als den vervaardiger alle eer aan. *De eerste haringjager van den heer J. Pot welke gisteren alhier arriveerde, had een lading haring van 116 ton overgenomen van 17 schepen. Dezer dagen wordt aan de kruithaven, tegenover Viaardingen, verwacht een party dynamiet, bestaande uit 1330 kisten, wegende 40830 K.G., die in den driemastschooner sZwei Gebrüder" zal worden overgeladen met bestemming naar New-Castle. Gisterenmiddag werden de 11-jarige A. A. P. en de 12-jarige W. J. door de Maasland- sche politie uitgeleverd aan die onzer ge meente. Beide deugnieten hebben een reeks kleine diefstallen op hun kerfstok, gepleegd zoowel te Maasland als hier. Waar zij verschijnen kan men verzekerd zyn binnenkort iets te zullen vermissen. De politie maakte proces- vei baal op. Het Upsala Studentencorps woonden giste ren het middagconcert op het Kurhaus by. Aan 't slot werden de Nederlandsche en Zweedsche Nationale liederen gespeeld. Deze hoffelykheid werd door de studenten beant woord door het zingen van twee koornum mers, welke daverend werden toegejuicht. De studenten vertrokken 's avonds weer naar Amsterdam. Kantongerecht te Schiedam. Vonnissen uitgesproken 4 Juli 1900. Schiedam. Politie-overtreding W. C. K., G. J. K., L. J, L., L. V,, B. v. d. H., J. R., M. C. R. wed. H. G. en J. G. S., ieder tot f 1 boete en P. J. de B., tot f 0 50 boete ieder subs. 1 dag hechtenis. Stroopery G. J. W., W. P., F. B. J., ieder tot 13 subs. 3d. h. Zooder daartoe gerechtigd te zijn in de maand Mei loopen op een hooiland J. V., F. W. F. en L. J. W. S., ieder tot f 1 la. subs. 1 d. li.F. A. d. G., P. G. A., en D. H., tot f2 b. subs. 2 d. h. Spoorweg-overtreding F. A. d. G., P. G. A. en D. EL, ieder tot f 2 b. subs. 2 d. h. Visschery-overtreding H. d. R,, tot fl boete subs. 1 d. h. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen visehtuig. Overtreding van de arbeidswet J. F. I. T., tot f4 b. subs. 1 d. li. Viaardingen. Openbare dronkenschap B. V. en A. S., ieder tot f 1 boete subs. 1 d. h. Maassluis. Openbare dronkenschap C. d. B. te Maassluis, tot f3 boete subs. 3d. h. In dronkenschap in 't openbaar eens anders veiligheid bedreigen A J. J. B. te 's-Gravenzande tot 6 d. h. Politie-overtreding A. v. d. EL te Maassluis, tot f 2 boete subs. 1 d. h. Spoorweg-overtreding W. V. te Maassluis, tot f2 boete subs. 2 d. h. Overtreding van 't Provinciaal Reglement L. v. S. te 's-Gravenzande, tot fl boete subs. 1 d. h. Voor de aiTondiseemen ts-reclitbanlk: te Rot terdam rwerd gisteren, bij verstek behandeld de zaak tegen: P. R., 14 jaar, en A. D., 12 jaar, zeevisschers te Viaardingen. Op 2 ver- sdh'illende tijdstippen in dl© maand! April hadden rij van de Tourgerschool aldaar ■eenig lood weggenomen, dit verkocht, en de op brengst gedeeld. Daar beklaagden volgens m-edfedteeling van het openbaar ministerie zeor slecht onderwijs hebben genoten en rij zelf wemschen in een: gesticht opleiding té ont vangen, werd hun plaateing verzocht in een rijks-opvoedinggesticht tot hun 18de jaar. De bootwerkersstaking te Botterdam. De kaden, te Rotterdam riort er nog niet nit alsof een algemeen© staking van bootwer kers was uitgeschreven. Zoowel aan. da Boom pjes en langs de "Wïllemakade als op stroom werd gisteravond druk gewerkt. Op Feaje- noord daarentegen werd noch in Spoor-, noch in Binnen-, noch in Rijnhaven1 iets gedaan. In den vooravond verzamelde zirihi een'troep van een vijfhonderd man, die voor de terrei nen. der HollandAimerikadijja begon te be- toogen. Onmiddellijk hadden rij evenwel een detachement beneden politie achter rich ©n behielden dit ook in hun gevolg, toen rij! de stad introkken, langzamerhand aanzwellende tot misschien een, duizend man, nog vermeer derd met een aantal nieuwsgierigen uit al lerlei sloppen en stegen, hetwelk wel- rijn! hoogtepunt bereikte aan dien Schiedam schen Dijk. Ongeregeldheden kwamen slechte hier en daar voor. Het meerendeel der politie is saamg©trokken in de oentra vam verkeer. Een, leegstaand huis der gemeente aan do Boompjes is tijdelijk in een poli tie-bureau herschapen. Van 's morgens heel vroeg tot 's avonds heel laat moet de politie dienst deen. *Heden wordt ons omtrent den toestand der werkstaking gemeld dat terwijl tem 11 uur nog overal gowerkfc word, 'ten 12' ure in do Rijnhaven: op bijina allo stoomschepen, ook Sde Rotterdam van dia Hollamd-Ame- a-lijn gestaakt werd door de bemoeiingen van d!e federatdéboot. Door de firma: Van dor Slik Co. werdl met de houtbewerikeiEs gecontracteerd voor f 3 extra ipea? nacht van 6 'tot 6 uur. iEEedenavomdi 6 uur wordt een meeting ge houden. Een struikrocver uitgeleverd. "Door de Rijkspolitie te Rotterdam weri

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 2