54"" Jaargang. Zaterdag 7 Juli 1900. No. 10285. Uit één wieg. BUITENLAND. BINNENLAND. SCHIEDAMSCHE Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Voor Schiedam en Vlaardi ngen fl. 4.25, Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor ochiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. BureauBoterstraat 08. Piijs der Adverten tiën: Van 16 regels fl. 0.92iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde ïeleinm advertentiën opgenomen tot den prqs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon Ufo. 123. smeen overzicht. SCHIEDAM, 6 Juli 1900. De oorlog met China. De berichten uit China worden steeds ont zettende*. Alle vreemdelingen te Peking zouden zijn vermoord. Keizer Kuang-su zou, door prins Tuan gedwongen, zich door opium van het leven hebben beroofd. De Keizerin- Weduwe zou zijn voorbeeld gevolgd hebben zij is echter niet dood, maar krankzinnig. Het is moeilijk te controleeren in hoeverre deze berichten op waaiheid zijn gegrond. Zij zijn uit Shang-hai geseind aan de Londensche bladen en heeten afkomstig van een Duitsch consulair ambtenaar, en nog wel als een officieele verklaring. Natuurlijk maakt dit geen bevestiging overbodig. Er zijn reeds meer berichten on waar gebleken die aanvankelijk betrouwbaar geleken. En zoo is het ook best mogelijk dat die onder prins Tuan's hoofd geboekte twee voudige vorstenmoord weer een poging is om de verantwoordelijkheid van de regeering af te wentelen. De Chineesche ambtenaren doen blijkbaar hun best het te doen voorkomen of er geen oorlog tegen de vreemdelingen bestaat, maar een opstand, een revolutie des noods, mei prins Tuan als leider. Wie is toch die prins Tuan die opeens zulk een groote wereldrol speelt? Hij is de vader van prins Pu-tschun, die bij keizerlijk edict tot troonopvolger is uitgeroepen, waarby hij tevens is aangewezen om als zoon aange nomen te worden van keizer Tung-tcchi die in 1875 zonder nakomelingschap is gestor ven. De offers aan de voorouders, waaraan in het Chineesche rijk zoovee! gewicht wordt gehecht, moeten door een eigen of een aan genomen zoon gebracht worden. Nu is Ivuang-su, de tegenwoordige Keizer, van hetzelfde geslacht als Tung-tschi; hij is als zoon aangenomen van den in 1861 ge storven keizer Ilsien-feng. Om echter Tung- tschi een nakomeling en offers te verzekeren, werd bij een edict bepaald dat de eerste zoon van Kuang-su zou aangenomen worden als zoon van keizer Tung-tschi. Maar Kuang-su heeft geen zoon en kan ook geen nakomeling schap verwachten. Zoodoende is bij het edict van 24 Januari 1900, waarbij Pu-tschun werd aangewezen als opvolger van Kuang-su, bepaald dat Pu-tschun zou worden aange nomen als zoon van keizer Tung-tschi. Prins Tuan nu is de leider der Boksers en de groote haler der vreemdelingen. Wat moet er dus van de vreemden te Peking ge worden zijn, indien hij werkelijk meester van het gezag is. Of wat zal hun lot zijn, bijaldien zg nog leven Want op hulp be hoeven zij niet te hopen. Niei vóór den herfst zullen de verbonden troepen naar Peking kunnen oprukken. Drieërlei redenen zijn daarvoorhet ge vaar dat Tien-tsin en Ta-ku loopen, het intreden van den regentijd met zijn onbe gaanbare wegen en zgn overstroomingen, de Chineesche macht die, 120.000 man sterk, van Peking oprukt naar Tien-tsin en reeds tot La-fang (Lofa is genaderd. Gelukkig zijn het voor het meerendeel slechte troepen. Volgens een schatting van Eten roman, VAN IDA BOYiBD. 4) Eln urn. was «hij plotseling weer evenzno met zijn gedachten, bij de vriendin zijner jeugd en haar tegen woord igem toestand, als twee mi nuten geleden bij de verbetering der rivier. „Twist zal' er wel niet uit voortkomen'," dacht (hij. „Een twintig- a dertigjarige op voeding van dien aard verloochenen jonge mensdhen niet. Anders kon het temperament wel eens parten spelen, 'inzonderheid bijl de drie jongs ten. Hënri is in zekeren zin dik huidig als oudste oolk bijna onaantast baar Nii, dat zal wel blijken." Hij stond beneden in d'e vestibule en schudde zich een beetje af. Maar de nattig heid zat niet in droppels op zij'n pels, maar had dien geheel doortrokken, en schudden hielp niets. In zijn eigen woning zou hij niet zoo met natte laarzen en een. druipnatte® pels de met een looper belegde 'trap hebban durven oploope®. Zijn oude huishoudster zou hem dan zeker een standje geschopt hebben. Dat schoot hem te) binnen, en eh over glim lachende, hoe goed hij gedresseerd wae, trok hij zijn overjas in de vestibule uit. Het groo te kantoor, waar d'e klerken aan liet werk waren, bevond zich rechts van de vestibule, het kleine der chefs, met de gezellige parti culiere kam«r daarnaast, 'links. Naast de den Russischen generalen staf kan China VU rnillioen mannen in het veld brengen, waarvan 205.000 actief-dienende, en 689.000 re»ervisten en 858.000 man gendaimerie, militie enz. Van het actieve leger zijn 175 000 man goed uitgerust, en goed geoefend. Van de re«erve liggen 88.000 man te Peking en 95.000 in Shan-tung; de overige 506.000 mau in de provinciën. Deze troepen zijn bij kei zerlijk besluit reeds naar Peking geroepen, maar verscheidene onderkoningen hebben dit bevel niet gehoorzaamd. De beste infanterie-troepen, gewapend met Mausers, slaan onder de bevelen van Yuan- Schi-Kai. Ook generaal Ni-T.-chi-Tschen heeft goede troepen. De cavalerie, die 60.000 man heet te tellen, is in werkelijkheid veel minder sterk bij gebrek aan paarden. Eindelijk de artillerie. Deze is niet bijzon der, ofschoon er ook heel goede batterijen bij zijn. Men ziet bet: er is in het Chineesche leger veel kaf onder het koren. Maar wat er overblijft is toch genoeg om een leger macht van 150.000 mau de handen vol werk te geven. En voordat een leger van die sterkte of van minstens 400.000 man beschik baar is, zullen de Europeanen niet veel kun nen beginnen. Rusland en Japan zullen daaraan het meeste kunnen bgdrngen, en met name Japan laat zich niet onbetuigd. In het geheel zijn, naar uit Shang-hai uit goede bron wordt gemeld, 15000 mao scheep gegaan; de helft is reeds te Ta-ku aangekomen. Nog 30,000 man wor den gemobiliseerd en zullen spoedig ver trekken. Japan kan en zal ook vermoedelijk wel veel meer doen. De sKöln. Ztg." schat dat, al heeft Japan slechts de helft van zijn nomi naal leger beschikbaar voor mobilisatie, het iu korten tijd 140.000 man met 378 stukken geschut in China aan land kan zetteo. En Rusland Zoolang de Transsiberische spoorlijn nog niet is voltooid, kan het daar niet tegen op. Het heeft alleen bij de hand de troepen uit het Amur-district en Siberië, d. w. z. een legerkorps en een divisie Kozak ken, te zamen 50 000 man sterk. Het is dus duidelijk dat Engeland door Japan vooruit te schuiven, een liooge troef uitspeelt tegen Rusland. Maar ook tegen zich zelf. Want Japan zal, hoe vaster voet het kiijgt, in het Verre Oosten een steeds gevaarlijker concurrent worden voor de Oude Wereld. Duitschland staat pr tusschon in en tracht den status quo te handhaven. Dat zelfde willen ook Rusland, Japan en Engeland in naam. De toekomst zal moeten uitwijzen of de schoone woorden omgezet zullen wor den in daden. Zonderling is intusschen dat de Chineesche gezanten nog altijd op hun post zijn. Vandaag zal Pioux in de Fransche Kamer daatovei interpelleeien. Hij zal de regeeting viagen sOm welke redenen hebben de Chineesche gezant te Parijs en zijn personeel hun pas poort nog niet gekregen De Chineesche gezant te Berlijn heeft den Keizer zgn leedwezen betuigd met het zware veilles, dat het Duitsehe rijk door het ver moorden van den gezant Von Ketteler had getroffen en namens zijn regeering de ver trap, die broed was en. vrij steil naar de eerste verdieping voerde, stond een ld eerenslan daard. Aldaar brandde een gaslamp, door een vitten ballon omgeven, en bij (fit schijn sel knapte Walcker" zich een weinig op en bracht zijn blcmd haar, dat al wat grijs begon to worden, wat in orde. Daarbij schoot hot hem. te binnen, hoe dikwijls hij hier gestaan en zijn 'toilet vóór het binnentreden van de feestzaal gemaakt had. Ja, dit huis was al tijd letterlijk door de 'gelukszon bestraald geweest. In de twee en dertig jaren, sedert zijln oielit Elisabeth daarin als echtgenoot© van Werlhof haar intrek had genomen, had' zieh slechts eenmaal zoo iets als een schaduw van treurigheid en 'teleurstelling daarover verspreid in den tijd, toen (Lydia het ongeluk met haar verloofde- moest doorleven. „Twee condoleantiebezoeken in tweo en dertig jaren! Gemakkelijker kan. mem. het zijn vrienden wel niet maken," mompelde Wakker en tarok zijn zwarte das recht, zonder te bemerken dat zij daardoor juist heel ©maal scheef kwam te zitten. Aan de trap moest men «schellen om tot de particuliere woning toegelaten to worden, De bediende, die opendeed, was hier reeds tien jareai in dienst, en Walcker gundei hem altijd een joviaal schertsend woord'. Heden hield hij dit bij geluk nog in op 'het oogen- blik, waarop het hem over de lippen wilde 'komen. Biehl zette een ©dit begraferisge- ziclit. Dit herimierde er Walcker aan, dat er toch nog conveu'tioneele plichten bestonden ent dat men niet met een vroolijk gezicht bij een rouwdragende familie ikan binnentreden. Bij! slaakte een) diepen zucht. Deze zucht zekering uitgesproken, dat voor de schande lijke misdaad volledige voldoening zou worden gegeven. Wel aardig, dat snamens zijn regeering." Brodiick heeft het gisteren nog in het Lagerhuis twijfelachtig genoemd of er wel een georganiseerde regeering in China be staat, met wie Engeland zich als in oorlog zijnde kan beschouwen. Brodrick gaf ook weer hoog op van de eenstemmigheid der admiraals. Ook de Amerikaansche regeering erkent, volgens de bN.-Y. Herald", den oorlogstoe stand niet. Staatssecretaris Hay zou dit aan de mogendheden hebben te kennen gegeven; de Vereenigde Staten hebben alleen schepen en troepen gezonden ter bescherming hunner onderdanen en hun belangen, tot ondersteu ning der Chineesche regeering en tot herstel dtr orde. Ten slotte nog eenige berichten, hier en daar bijeengelezen. Een te Sharig-haï aangekomen koerier die 27 Juni Peking verliet, meldt dat de oproerige soldaten aldaar 100.000 man sterk zijn. Het is hun echter niet gelukt de gezantschappen binnen te dringen. De gouverneur van Ilong-kong heeft het aanbod van een Duitsch korps voor de ver dediging der stad afgeslagen. Wel W'I 6ij het korps voor politie-dienst gebruiken. Zondagmorgen vertrekt de divisie Duitsehe pantserschepen van Kiel. Schout-bij-nacht Geissler zal de le divisie kommandeeren. De eerste tolk bij het Duitsehe gezantschap te Peking, Von der Goltz, is even vóór den opstand der Boksers met verlof naar Duitsch- land vertrokken. Gisteren kwam hg te Berlijn aan. Hij heeft de reis over land gemaakt. Dc Fransche generale staf. De overwinning der Fransche regeering, Donderdag in de Kamer behaald, is gisteren bevestigd. In den Senaat Meld Francik Chauveau1 nl. een interpellatie over liet ontslag van gene raal Dcianno als ohef van den generalen staf. Hij wees op het ernstige feit dat men den generalissimus Jamont heeft ontslagen, en verweet Waldeck-Rousseau, het hoofd van het legei- getroffen te hebben. De interpel- lant stelde ©en moti-e van orde voor, waarin de Senaat de maatregelen die het leger des- oiganiseeren, betreurt. De minister-president antwoordde, dat het feit, waarvan do interpellant .sprak, .op zich zelf veel ernstiger is dan in zijn gevolgen. Dc minister van oorlog had het recht te d'oen wat hij gedaan heeft. Als de verplaatsing van enkele officieren het leger reeds desorgani seerde, dan moest liet er wel treurig met het leger uitzien. Hij toonde verder aan dat uit geen enkel artikel valt af te leiden, dat de chef van d'en generalen staf niet onder de bevelen staat van den minister van oorlog; deze moet ai- tijd heb laatste woord hebben- Wat mon wil, dait is niet het leger verde digen, maai- zich verzekeren van invloed op het degerdaartoe worden alle middelen aan gewend. Men deed beter, aan het welzijn van liet leger te werken, zich .met de behoeften van hot leger bezig te houden. Maar de re geering zal tooneiL dat zij zich niet laat bang gold den lastige® dwang, dien hij zich moest aandoen. Maar Biehl zuchtte -om zoo te spre ken als antwoord', want hij wilde den notaris, die blijkbaar d'iep onder den indruk van heb sterfgeval was, toch laten blijken, dab hij in nig in aller droefheid deelde. „De dames venvachten, mijnheer den no taris," zeide BieM, nog zachter dan gewoon lijk sprekend, en deed een der drie witte, groote deuren, open, die op het portaal uit kwamen. Deze gaven den toegang tot drie mooie in elkaar looponde vertrekken, de pronkkamers van het huis, waar oude fami lieportretten, geërfde meubelen en pronk stukken in een gezellige orde eon bijzondere, men kon zeggen, trotsche stemming te voor schijn riepen. Door de broede ramen viel on- dantks de gordijnen en overgordijnen rijkelijk lielit. Op de vensterbanken stond een over vloed wam bloemen. Werlliof had va.ni weelde daarin gehouden. Walcker keek in de rondte. De kamer, 'waarin hij werd! binnengelaten, was leeg, in de beide andere verroerde zich niets. Een huivering ging hem door do leden. Bij kon alles verdragen, alleen geen nattigheid, en nu bekroop hem do vrees, dat hij weer rheu- matisme zou kunnen (krijgen. Hij zette zich op een stoel dicht bij dc (kachel neer, waarin achter Moscovisch brandde. Ergens ging een deur open, cm door den tocht bowogen zich de gordijnen, Toen ver schoon mevrouw Elisabeth Werlhof en achter haar drie jonge dames. Walcker stond op en snélde maar de wedu we toe, die in tranen uitbarstte, toen zij. hem glas eon roode gloed maken, eindigde de minister onder luide toe juichingen. 'Eon door Morelleb voorgestelde motie, lui dende: „De Senaat, de verklaringen en be sluiten der regeering goedkeurende, enz." werd met 164 tegen 91 stemmen aangeno men. Met 153 tegen 90 stemmen werd vervol gens besloten, d» redevoering van den. heer Waldeck-Rousseau aan te plakken. De s'Libre Parole" opent een inschrijving om den brutalen brief waarin Jamont ont slag vroeg, overal te doen aanplakken. De nationalistische pers verheerlijkt Jamont en schuimbekt tegen zijn opvolger Brugère. Een nieuwe reden tot woede en veront waardiging voor de nationalisten. Kapitein Freystatter, de man die de onwettigheid van het eerste vonnis over Dreyfus geveld, aan 't licht bracht, is tot bataljonchef bevorderd. Zuld-Afrlka. Er komen nu bijna geen berichten meer uit Zuid-Afrika. De Engelschen zijn nog altijd bezig met hun klopjacht op De Wet, Buller seinde gistermorgen uit Standerton dat Clery, van Grenlingstad komend, zich bij Zuiderbosch heeft vereenigd met de brigade-IIart die van Heidelberg kwam. Clery had slechts geringen tegenstand ontmoet. Maar waar is De Wet? Dat schynt nie mand te weten. Volgens een telegram van Roberts van gis termorgen hebben de Boeren weer een Engel- sche patrouille gevangen gemaakter wordt echter niet bij gezegd waar. Beweerd wordt dat de Engelschen, door Kosi-land opgerukt, Komatipoort hebben be zet. Waarschijnlijk is dit niet. Gemengde üffedcrïecllngen. De enquête-commissie naar den verplegings dienst in Znid-Afiika. bestaat uit twee medici en den lord-rechter Romer. Labouchère vond daarin het geneeskundig element te overwe gend en stelde gisteren voor verdaging van het Lageihuis bij wijze van protest. Ook CampbeH-Bannerman, Asquitli en de tory Sanderson meenden dat deze commissie geen vertrouwen kon wekken; >le eerste wildeer nog twee keken in benoemd zien. Halfour stemde daarin toe, eu Labby trok zijn voorstel in. In het Lagerhuis las Chamberlain gisteren een telegram voor, meldende, dat gouverneur Hodgson op 23 Juni Kumassi mot 600 jn- Jandscha soldaten 'heeft verlaten met het voornemen zich door ite slaan naar Cape Coast. Een kleine strijdmacht werd te Kn- ma.ssi achtergelaten met proviand tot 15 Juli. 'Do bevelhebber van de ontzettingsko- lonno maakt zich sterk, tegen dien datum Kumassi te zullen ontzetten. 'Het hof van assises van Brabant heeft bij breed gemotiveerd vonnis Sipido, die den aanslag op den prisn van Wales deed, vrijge sproken, zijn invrijheidstelling gelast en hem tot den 'leeftijd van 21 jaar ter beschikking van de regeering gesteld. De anderen beklaagden, Puchot, Meert en Meire, werden eveneens vrijgesproken en in vrijheid gesteld. zag. „Kom, kom zei de hg, „de tijd zal het wel verzachten. Wij moeten immors allen sterven." Het was hem niet gegeven, mooie en nieuwe woorden to vinden, als er d'aarbij geen waar gevoel in hem wakker werd. Maar de weenende vrouw had er blijkbaar weinig behoefte aan om maar hem. te luiste ren. 'Da handdruk, de klank der bekende stem dat was haar reedis vertroostend. „Dë moeilijkste uren zijn toch die, welke wij nu pas kobben, doorgestaan," zeide zij, haar tranon drogend, „toen zij1 hem zoo het liU's uitdroegen en teen wij allen alleen ach terbleven en dan boven rijn leego zieken kamer het is opeens, alsof er aam alle be zigheden een einde gekomen en alsof ons le ven op aarde doelloos geworden was." Walcker dacht ietwat cri.ti.ek„Natuur lijk, na al dio opeenstapeling van plechtig heden, van tranen en rouwmisbaar dan möeb heb aan die vrouwen wel voorkomen, alsof zij nu niets meer te doen hebben." „Hoe is (het op het 'kerkhof geweest en hoe heeft Hungar gesproken V' vroeg de jong© me vrouw Werlhof. Zij was Henri's vrouw, heet te eigentijk Elisabeth en waa, evenals haar •schoonmoeder, een Merkers, een lui van de groote, uitgebreide familie Merkers. Zij werd daarom sedert haar engagement 'tca* ouder scheiding Liesbeth genoemd en liet haar voornaam ook zoo op haar kaartjes drukken. Liesbeth was klein van persoon en reikte haar (schoonzuster slechts bijna tot aan de schou ders. Zelfs mevrouw Elisabeth Werlliof, of schoon nog beneden de gemiddelde lengte, stak nog boven haar schoondochter uit. „Hoe het op heb kerlkhof geweest ia? Nu, De Fransche Kamer heeftde instelling van een koloniaal leger aangenomen met 469 tegen 41 stemmen. Max Regis en zijn vriendeo Geaude en Gobillon zijn, van Barcelona komende, te Ceibère op de Spaansche grens gearresteerd. In het gebergte van Sparta heerscht op stand onder leiding van den gewezen majoor der infanterie Phikioris. De opstandelingen zijn slaags geweest met de troepen op eenige mijlen van Sparta3 officieren werden ge dood en 12 man gewond. Die te Kansas City vergaderde democrati sche conventie heeft een program, aangeno men, waarbij heb imperialisme der Ameri- kaanecbei regeering wordt gebrandmerkt, vooral de politiek ten opzichte van de PM- lippijnen en Cuba, en de trusts worden ver oordeeld. Verder wordt daarin ©en onmiddel lijke en onbeperkte aanmunting vam goud en zilver in de verhouding van 16:1 verlangd, het (kwalijk verborgen samengaan der repu blikeinen met Groot-Britannie veroordeeld, en sympathie uitgesproken met de Boeren. F. M. Knobel. In de „Tel." schrijft de heer F. S. eenige herinneringen aan do carrier© van onzen mi nister-resident in China, den. heer F. M. Knobel, wiens dood de schrijver reeds als vaststaande aanneemt Het lijdt thans wel geen twijfel meer, of ook onze minister-resident in China, de heer Frits M. Knobel,, is als slachtoffer gevallen onder het moordende staal van UMneesche horden. Schrijver deze9, die jaren lang in vriend schappelijke betrekking heeft gestaan tot den beminnelijken, energieken en kundige® ambtenaar, kan uit zijn hernmering het vol gende omtrent Knobel'e carrière mede doelen. Knobel werd in 1855 te Amsterdam ge boren, en werd oorspronkelijk voor het ta baksvak bestemd. Zijn liefde voor studie em een onbedwingbare lust om vreemde landen en volkeren te loeren kennen, deden hem ech ter besluiten zich te bekwamen, voor het «sa men van leerling-consul. In 1878 slaagde Knobel als zoodanig en werd spoedig daarop aan het Departement van Buitenlandsclie Zaken werkzaam gesteld. Reeds spoedig wist hij zich bij vélen bemind te maken. Groot niuriekbefhebber (hij speelde niet onverdien stelijk piano en had een zeer goede stem) hadi hij weldra een uitgebreide® lering van vrien den, die zich gaarne bevonden in het gezel schap van. den weetgieriger!, vlijtigen jongen' leerling-consul. In 1881 werd Knobel tijdelijk werkzaam gesteld bij het gezantschap te Berlijn en bleef daar geruime®, tijd. Het verblijf in Duitgcliland's hoofdstad heeft bij Knobel1 steeds aangename herinneringen wakker ge roepen. Hier toch kon hij zich in zijn vrije uren ook met zijn liefhebberij,, de muziek, be zig houden. Hij. nam er les in zang bij onzen Arnold Spoel, thans leeraan aan de Konink lijke Muziekschool te 's-Graveaihage. Van Berlijn, voor slechte korten tijd naar Den Haag terug verplaatst, werd Knobel ini aanmerking genomen, dat Schney hier al' bij het 'lijk had gesproken en aan (Hungaa- na tuurlijk veel wat er te zeggen viel, voor de voeten weggemaaid had, heeft Hungar het heel mooi gemaakt. Mij moet go echter naar zoo iets niet vragen. Maar alles bij elkaar "ge nomen, ging het heel plechtag toe cru was de deelneming kolossaal," zeide Walcker. „Och ja, men heeft in dezo dagen zoo recht de liefde en de vereering kunnen opmerken, welke die arme lieve papa genoot," vervolgde Liesbeth ietwat pathetisch. „Mijn mani zal den ©en of anderen bijzondere®. vorm van dankbetuiging moeten uitdenkon." Lydia, die er bleek uitzag, donkere oogen had en mooi mocht heeten, evenals haar broeder Henri, ergerde er zich over, dat Lies beth zoo het woord voor allen opnam. Zij richtte het trotsche hoofd op en zeide opeen scherpen toon„Die dankbetuiging is onze gemeenschappelijke zaak. Zij zal in den gewo nen vorm gesteld worden. Mama zal kaarten rondzenden en namens de nagelaten betrek kingen bedanken." Do kleine, dikke Liesbeth keek naar haar slanke schoonzuster op. „Je vergeet, dat Henri nu toch de chef en de representant der familie is," zeide zij zon der er zich van bewust te zijp, dat haar ge laatstrekken en haar toon een naïeve genoeg doening verrieden. „Chef van de firma., niet van de familie zeide Lydia kortaf. „Dat is niet van elkaar te scheiden. Niet waar, mama vroeg Liesbeth. Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1