f „Medal Vooruit" DIBECTEDR kmm en Agenten Plotögraslie-irtelei. nette DIENSTBODE, Eene Maatschappij Tandarts REGENSBURG, DAG-DIENSTBODE DIENSTBODE, kunnen DIRECT plaatsing Mom Mj Herman Spiekermann, PROEFLOKAAL. ruw houten TAFEL, 2 STANDAARDTALEN, Gezusters REDERS, HENRI REBERS, HoojStr. 146 SPORT. Laatste Nieuws. Telegrammen. Handel en Bedrijf. Heden Beursvacantiedag. Burgerlijke Stand. AD VERTES TIEN. Ecu nette geyraagd. Tool* BELGIË gevraagd een goede Hoogstraat 146. erlo- :alm bet voor die ooi de s> te iets 'ede isa- zoo- i en den ieel ich ca- aar nie lm» rde nie er- en eveneens op dezelfde stilzwijgende manier i7revue, zoodat deze gewichtige vergadering, de bekende rondviaag, in niet meer dan ijjfcien minuten fotaai was afgeloopen. De hitte. Uit binnen.- en buitenland komen bericü- over de ontzettende hitte en de vaak Jammerlijke gevolgen. Zoo werd gisteraamiddag do rietdekker jlacliielissen te Zevehbergschenhoek, terwijl hij bezig was een dak te dekken, door een zonnesteek getroffen en op de plaats gedood, jfen vond het lijk van den ongelukkige in de goot van bet dak. In de buurtschap Onna, gemeente Steen- wijkerwold is gistermiddag een boerenarbei der in het hooiland doodgebleven, vermoede- lijk tengevolge van de buitengewone hitte. De hitte te Berlijn, Donderdag,was verba lend, de thermometer wees 80 gr. in de scha duw. Sedert 1848 heeft men een dergelijke warmte niet gekend. Te Rome is Donderdag voor het eerst een warme dag geweest. Juli was over het alge meen een buitengewoon koele maand. Op Sicilië hoort men integendeel nog al van gevallen van zonnesteek. In het Noor den van Italië regent het evenwel en heerscht een vrij lage temperatuur. Te Weenen was het Donderdag- 86 gr. in de schaduw, maar een sterke bries van den kant der boeschen maakte de hitte dragelijk. Weeiprofeten voorspellen een wannen luchtstroom binnen vier dagen. P Te New-York werd de hitte eenigszins ver minderd door den koeleren luchtstroom. De temperatuur viel Donderdag tot 77 gr. met frissche westelijke briesen. Heb weer in de Oostelijke staten is over het algemeen, koe ler. Het weerbureau voorspelt, dat de koelte een dag of twee zal aanhouden, waarna weer een warme luchtstroom zich zal doen mer ken. •Drie en twintig personen werden Woens dag gedood en meer dan zestig werden in er- barm&lijken toestand naar do hospitalen vervoerd. Gisteren was het te New-York iets koeler, 's middags 25 gr. C. Het meteorologisch bu reau van d'e Vereenigde Staten meende dat de verminderde warmte een paar dagen zou duren, daarna zou het wel weer warmer worden. Te Parijs daarentegen was heb gisteren heeter dan de vorige dagen. Verleden week Woensdag wees de thermometer 28 gr., en sedert is de maximum-temperatuur slechts op dén dag beneden de 30 geweestVrijdag 13 Juli, en toen was ze nog 29. Als de warm te zoolang aanhoudt wordt de beproeving er ger, vooral in een wereldstad, waar dan haast nacht noch dag een koel plekje te vin den is. De kranten bevatten lange lijsten van menschen die op straat neergevallen zijn, en tegen het midden van den dag zijn de Cbamps-Elyséeg en dergelijke groote ver keerswegen bijna verlaten. Op de boulevards maken de venters goede zaken, met kleine waaiertjes, die zij kenschetsend genoemd hebben „Petit vent du nord'". Te Londen mag men, volgens de „Daily Mail", niet meer spreken van een „warm te- golf", men moet het „warmte-golf-stroom" noemen. Overal tetkende de thermometer van 27 tot 30 gr., te Londen was de grootste warmte gisteren 33 gr. Alle oefeningen te velde in heb kamp van Aldershot zijn afge last. Ook te Londen kwamen veel gevallen van zonnesteek voor. Sommige omnibussen reden niet, omdat de paarden of de koetsiers het niet meer konden uithouden. Men zag ver scheiden. koetsiers met stroohoeden op, ook paarden. Te Ashton-under-Lyne is een groo te brand in een. katoenmolen door de hitte veroorzaakt. TechniJcum Mitiweida. Heb Technikum Mittweida, een onder staatstoezicht staand hooger technisch insti tuut ter opleiding van Electro- en Machine ingenieurs, werktuigkundigen en opzichters telde in heb 33ste leerjaar 2734 bezoekers. Het onderricht in de electro-techniek werd ook gedurende de laatste jaren aanmerkelijk uitgebreid en door uitmuntende verzamelin gen, laboratoria, werkplaatsen en machine- riën practisoh aangevuld. De halfjaarlijksche wintèrcursus begint den 16en October en leerlingen worden wekelijks aangenomen van begin .September af voor den voorcursus, wel ke buiten, berekening blijft en den 26sten September aanvangt. Op aanvrage wordt gra tis uitvoerig prospectus verschaft door den secretaris van het Technikum Mittweida (Koninkrijk Saksen). Het Technikum Mitt weida verwierf op de Saksi.scli-Thüringsche tentoonstelling te Leipzig de hoogste onder scheiding, de Koninklijk-Saksische staateme- daille, voor lutmuntende bewijzen van tech nisch onderricht. De hrand te Queenloro. De correspondent te Londen van de iN. R. Ct." seint nog omtrent den brand van het havenhoofd te Queenboro, dat er ook een menigte goederen, die er gelost lagen of ingeladen moesten worden, verbrand zjjn. De nachtmailboot naar "Vlissingen had ook heden vertraging, waardoor de treinenloop moest plaats hebben als gisteren het geval was. O. J. M, Muller Massis. •{- Na een korte, doch hevige ongesteldheid is heden te Amsterdam overleden de heer - C. J. M. Muller Massis, sedert de oprichting in 4894 directeur-redacteur van het »Ned. Dagblad". De heer Muller Massis deed zijn intrede in de journalistiek door verslagen over wie lersport in de »N. Rott. Ct." en het sHan- delsbl," Trouwens, de overledene mocht ge rekend worden onder de meest bekende en ook geziene sportvrienden in ons land. Hjj heeft menige sport-functie bekleed; o.a. was hy tot aan hare oplossing voorzitter van de Vereeniging van Militaire Wielrijders. Menig geschriftje is van zijn hand versche nen; nog onlangs gaf de firma H. A. M. Roelants alhier een brochure van zijn hand uit over "Volksweerbaarheid. De heer Muller Massis, die slechts 32 jaar mocht worden, was echter meer dan sport man. Hij was een goed burger, een trouw vriend, een beminnelijk collega. Velen zullen den vroeg-ontslapene nog lang missen. H. M. de Koningin heeft benoemd tot directeur der Ned. Handelmaatschappij den heer P. Fraissinet, secretaris dier Maatschappij. Maandag 23 en Woensdag 25 dezer geeft baron Mïchiels van Verduynen, commissaris- generaal voor Nederland ter tentoonstelling te Parijs, aldaar in bet Hotel Rltz twee luis terrijke diners, elk voor 50 genoodigden, aan de Fransche Ministers, de voorzitters van Senaat en Kamer van Afgevaardigden, de directie en de hooge autoriteiten der ten toonstelling, de leden van het Nedflandgche gezantschap te Parijs, en de leden van de centrale commissie van Nederland, allen met hun dames. Te 's-Gravenliago is overleden de heer B. C. J. Heijman, lid van den gemeenteraad al daar en voorzitter van de anti-revol, kies ver nederland »n Oranje'' en vroeger in Indife o. a- lid "van de Algemeene Rekenkamer. De begrafenis had' heden op „N'ieuw-fEijk-en- Duinen" plaats. Ten. gevolge van zijn lijden den toestand heeft hij, na ten vorigen jare tot lid van den gemeenteraad te zijn gekozen, slechts enkele malen de vergaderingen van dit college kunnen bijwonen. YOMOHAMA, 20 Juli. De keizer van China richtte een schrijven aan den Mikado, waarin hij steun verzocht in den ophanden zijnde strijd tusschen het Oosten en het Westen. De Mikado raadde den Keizer aan de on lusten te onderdrukken en de vreemde ge zanten te redden. Geschiedde dit dan zou Japan z'yn invloed ten gunste van China aanwenden. BRUSSEL, 21 Juli. De minister van bui- tenlandsche zaken ontving van den zaakge lastigde van China te Brussel een telegram van den Chineeschen gezant te Londen, dat de gezanten te Peking behouden waren welk bericht afkomstig was van den onderkoning van Shan-tung. De minister drong er op aan om in recht- streeksche verbinding met den Belgischen ge zant te Peking te worden gesteld. WASHINGTON, 20 Juli. Do Chinecsche gezant alhier, Wu-Ting-Fang, heeft een cijfer telegram ontvangen van den heer Conger, den Amerikaanschen gezant te Peking. Dit telegram, geschreven in he>t cijferschrift van het Staatsdepartement, is overgebracht door de zorg van het Tsung-Li-Yamen en den taotai te Shang-hai. Het is door Conger vol uit geteekend, en werd door Wu-Ting-Fang aan don staatssecretaris Hay overhandigd. WASHINGTON, 20 Juli- Officieel. Het departement van buitenlandsehe zaken heeft de volgende mededeeling gepubliceerd In antwoord op onze depêche van 11 Juli, waarin wij berichten vroegen van onzen ge zant Conger, welke depêche Wu-Ting-Fang op zich nam aan Conger to doen toekomen, ontvingen wij heden een telegram van onzen consul Goodnow te Shang-hai, meldende, dat do gouverneur van Sha.ng-tung hom mede deelde, een cijfertelegram ontvangen te heb ben van Conger, gedagteekend 18 Juli. „Benige minuten later kwam de Chinee- sehe gezant Wu-Ting-Fang aan het departe ment van buitenlandsehe zaken met een te legram van den taotaï Tscheng, waarin het antwoord van het Tsung-Bi-Yamen voor komt. 'Deze Raad. erkent de ontvangst van de depêche van 11 Juli van hot departement, en heeft die aan Conger doen overhandigen. Het antwoord van Conger luidt als volgt: „In de Engelsche ambassade, onder voortdurend geweer- en geschutvuur der Chineesche troepen; slechts snelle hulp kan een algemeenen moord verhinderen," Het telegram is niet gedagteekend. Het departement beschouwt dit antwoord als echt. Tevens heeft het departement een bulle tin verspreid, meldende, dat in antwoord op de vraag aan den Almerikaansohen oonsul te Tschi-fu, of het berjcht dat de vreemdelin gen in Peking vermoord zijn juist is, de gou verneur van Shang-tung verklaard heeft, dat zijn koerier Peking den lln Juli verliet, en dat toen allen te Peking nog veilig waren, doch dat de oostelijke stad genomen, was door de opstandelingen, die de IbedoeUlig hadden de vreemdelingen te vermoorden. PARUIS, 20 Juli. De Chineesche gezant te Parijs deelde aan den minister 'Belcassé een telegram mede voor president Loubet, verzonden door don gouverneur van Shan tung den 19en Juli, waarin de bemiddeling van Frankrijk wordt ingeroepen. In dit tele gram wordt niet gesproken over de gezanten en de vreemdelingen te Peking. Minister Delcassó liet den Chineeschen ge zant mededeelen, dat het antwoord van pre sident Loubet zal worden verzonden aan de Franeclie legatie te Peking, waar de Chinee sche regeering het kan ontvangen. Maar de Fransche regeering wil vooraf de zekerheid hebben, dat haar gezant ongedeerd en vei lig is. BRiUiSSiEfL, 20 Juli. De minister van bui tenlandsehe zaken ontving het volgende tele gram. uit Shang-hai, gedagteekend van giste ren: De taotaï Tscheng deelt mede, dat de vreemdelingen te Peking den 18en Juli nog veilig waren. - Een Keizerlijk besluit van 16 Juli geeft den onderkoning van Tien-tsin last een op gave te maken van de schade, door de on lusten veroorzaakt. Tevens wordt daarin last gegeven aan de militie om den opstand te dempen. LONDEN, 20 Juli. In het Lagerhuis deel de de onderstaatssecretaris St. John Brodr sk mede, dat de vlootversterking, naar China gezonden, bestaat uit een slagschip, 7 krui sers en. 3 kanonneerbooten. Het zenden van verdere versterkingen zal afhangen van den loop der gebeurtenissen. Tien duizend man zijn uit Italië afgezonden, en daar zijn nog meer troepen gereed, om zoo noodig te wor den afgezonden. Op dit oogenblik zijn 16 Engelsche oor logsschepen op de Yang-tse-kiang of in de na bijheid. Minister Balfour verklaarde, dat onder de 'bestaande wet de regeering niet bij machte is het uitvoeren van oorlogsammunitie naar China te verbieden. De regeering is daarom voornemens een wetsontwerp in te dienen, waarin der regeering zoo noodig daartoe de macht wordt gegeven. In het Hoogerhuis werd door den kanselier een wetsontwerp ingediend, waarin wijzigin gen worden voorgesteld op de web betreffende heb uitvoeren, van oorlogsammunitie; het ontwerp werd in eerste lezing aangenomen. Bears van Schiedam, ZATERDAG 21 JULI. Officieële noleertng van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN f 91/4 por Hectoliter cont., zon Ier fust en zonder belasting. ROGGEzonder handel. GERST zonder handel. MAÏS: zonder handel. Namens de Comm. voor de noteering D. F. W. Prins. MOUTWIJNStemming willig. SPOELING: fO.80. SPIRITUS: f Ui/4, a f12. Noteering der Vereeniging Bond van Distil lateurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN f 93/4 per HL; JENEVER -131/, AMST.PROEF. - 15i/4 De Commissie voor de noteering. AMSTERDAM, 21 Juli. Koffie goed ord, Java 37, Santos 28. Suiker zeer vast; Juli en Aug. 145/i6 te koop. Tarwe op lev. vast; Nov. f182. Rogge op lev. vast; Oct. f128. ROTTERDAM 2i Juli. Rogge op termijn: per Oct. f127, f- Kolfie. Java 37 ets., Santos 28'/s ets. Suiker onveranderd. DELFT, 21 Juli. Kaas. Aangevoerd 49 stapels, wegende 15756 KG. Prijs f22.— a 32 50 per 100 KG. LOOSDUINEN, 21 Juli. Op de groentenveiling voor export zijn gis teren de volgende prijzen besteed peen le soort fl.10 a 1.40, 2e soort f0 80 a 0.90, asnvoai bos Engelsche komkommers le soort f 3.80 a 4.50, 2e soort 11.60 a 2.Hollandsche dito fa gele dito le soort 13.25 a 4.10, dito 2e soort f2 a 2.50, aangevoerd 110,000 stuks bloemkool 1e soort f 3.80 a 4.70, dito 2e soort fl.50 a 1.80, aangevoerd 50,000 stuks, salade de soort f a dito 2e soort 80 a 90 ct., snijboonen 25 a 35 c., prinsesse- bonnen 13 a 14 c., peterselie f 0.90 a 1.sel derij 45 a 55 c., andijvie f0.65 a 0.80, rabarber fa alles per 100; postelein f0 18 a 0.23, kleine komkommers f 0.40 a 0.75, Itapkool f 0.30 a 0.70, per ben peulen a c., doperwten 40 a 45 c. capucijners 39 a 43 c., groote boonen 17 a 19 c., per mand, dito dito faper baal, kruisbessen 18 a 21 c. per mand, roode aalbessen fö.10 a 6.60 per 50 kg., meloenen 17 a 20 c. per stuk. LEEUWARDEN, 20 Juli. Boler. le soort f43.Aanvoer 102 32 en 15 3/ja vaten, Fabriekshoter f 43.A f 46.Aanvoer 19 1li en 38 l/, vaten. T. v. d. Weerdt en anderen, I e keur-inbren- gers, f 42.50 tot f Landb, le keur f42.50 tot f 43 -1/4 genomen. 2e -41.50 - 42.-—, - 74 - 3e -40.-41.- 4e - 40.s- i/g vat: le keur f41.50 tot f42.'2e keur f40.tot f41,3e keur f40.tot f 4a keur f Aanvoer 25 1/4, 32 en 14 i/ie vaten. Fabrieksboter f 44.50 A f 46 Aanvoer 19 en 38 vaten. MASTENBROEK, 23 Juli. Hooi, Prima Kampereilands- f 14.a 16. Binnenvelds uit Mastenbroek, Generouiden en Grafhorst f 11.a 13.idem 2equal. f 7.a f9.stroo f9. all.alles per 1000 haive kilo, vrij spoor of schip. HAMBURG, 20 Juli. Petroleum loco 6.55, brief, dito -.geld. Spiritus per Juli 17, Aug./Sept. 17. Stemming kalm, BUDAPEST, 20 Juli. Tarwe kalm. BERLIJN, 21 Juli. Spiritus per loco fr. 50.40, HAMBORG, 21 Juli. Koffie. Sept. 46, Dec. 46%, Maart 47 i/S) Mei 48. HAVRE, 21 Juli. Koffie. Juli 55%, September 55, Dec. 56 Maart 50% K. Ontvangsten 20 Juli te Rio 6000 b. en te Santos 29,000 b. HAMBURG, 21 Juli Suiker. Biet- kalm; Aug. 11.95, Oct 9.92%, Dec. 9.65, Maart 9.85. NEW-YOKK, 20 Juli. Juli, Aug Sept. Oct. Tarwe. 82%82% Juli, Aug. Sept. Nov. Mais. 447/8 44% Dec. 83% Dec. 41% PARIJS, 21 Juli. Spiritus. Juli frs. 35.Aug. frs. 34.75 vier laatste maanden fr. 33 75, vier eerste maan den fr, 33.75. Call llssewentca. Vit de Staais-Courant. Uitgesproken: C. A. Gelondemans, winkelier te Rotterdam. R-coram. mr. J. W. Mulder. Cnr. mr, B. Limburg. P. C. J. M. van der Schalk, domicilie heb bende to Schiedam ten liuue van zijn curator Th. Penning. Rechter-corain. rur. J. II. van Meurs. Cuiator mr. D. Lodder te Schiedam. Jan Kousbroek, kapper te Rotterdam. Recht.- comm. mr. A. O. II. Teilegen Bz. Curator mr. J, C Astro. II. H. Stollenweik, schoonmaker te Gulpen. Rockier comm. mr. L, B. H. van Rijckevorsol. Cur. mr. E. J. II. Jasper. IJ, J. II. Klapdoor, kleermaker, Groningen. Reckter-comm. E. G. Kool. Curator mr. B. Hes. Surséance van betaling. Ingetrokken: Op zijn verzoek de sursémce van betaling, verleend aan J. W. van IJzendoorn, winkelier te Utrecht. KRAL1NGSCHE VEER, 21 Juli. Heden werden Ier markt alhier aangevoerd 4 groote zalmen, f 1.70 a 1 80, 79 kleine zalmen f 1.35 af 1.60, 81 St. Jacobszalmen 11.20 a 1.30 per 3/a KG. benevens 1 steur. SCHIEDAM, 21 Juli. Aangekomen: s.s. Lady Aline, kapt. Th. Hammond, van Seabam, ge laden met 740,000 kilo steenkolens.s. Noord- Holland, kapt. C. Westphal, van Newcastle, geladen met 1,560,000 kilo steenkolen; s.s. Nordlend, kapt. S. N. Pd, van lleinosand, ge laden met 2948 M' gezaagd kout; s.s. Ilolmside, kapt. John. Reed, van Newcastle, geladen met 1,200,000 kilo steenkolen. Vertrokkens.s. Skrina, kapt. H. Rismussen, naar Engeland; s s. Frfcja. kapt. II, Trovik, naar Engeland. STOOWVAAUTJLWWËJS. Maasdam (Hol!.-Am. Lijn) v. Rotterdam n. Nevv-Yotk, pass. 20 Juli nm. 4 uur Lizard. Lombok, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 20 Juli Gibraltar. Hoogwater te Schiedam. Juli 22: v.m, 12.nam. 12.36 s 23: 12.54 s 1.36 242.4 2.39 Hoogte van het water op de Rivieren. Berichten van 20 Juli. LOBITH, 2 uur 's midd. 11,28 Gev. 0.07 M. MAINZ, 2 uur's midd. 1,64 Gev. 0.04 M. KOBLENZ, 9 uur's roorg. 2.56 G»v. 0.07 Al TRIER, 12 uur's midd. 0.27 Gev. 0.00 M KEULEN, 11 uur 's morg. 2.64 Gev. 0 10 M. RUHRORT, 8 uur's morg. 2.15 Gev. 0.12 M. Zon en Maan. Zonsopg. Juli 22 4.7 v.m. onderg. 8.5 n.m '234.7 8.4 n 244.8 8.3 Nieuwe Maan 26 Juli Eerste kwartier 3 Aug. Familieberichten. (Uit eenige couranten.) Gehuwd: D. Poot en L. C. Anderzon, Rotterdam A. A. van Arnhem en C. E. Deirkauf, id.; dr. E. J. VV. Posthumus Meyjps en E. O. Fak Brouwer, Middelburg; dr. J. G. van Pesch en A. G. C. Nassau Voordewier, Delft. Bevallen: Mevr. Van StolkVirnly, z., Hof van DelftL. van Emmerich Duppen, z., Batavia; mevr. J. A. Wimerna Goeman, d. Leeuwarden mevr. S. J.Roozen Van Velsen, <J., Saisenheim. Overleden: G. J. Nelch, m. 50 j., Scheveningen 11. L, van der Wuliï, rn, 64 j., UtrechtO. Peck, v. 73 j., SehoorlB. J. de Haan, m. 84 j., Haarlem Th. Egidius, m. Ohristiania. SCHIEDAM. Geboren: 19 Juli, Antonia Johanna, dochter van A. J. Span en B, van der Knaap, Broersveld. 20 Juli. Jacobus, zoon van G. J.A.Mulder en A. M. van Sehijndel, Nieuwe Haven. Paulus, zoon van Th. Bokhorst en J. H. de Kaper, Lange Achterweg. 21 Juli. Adrianus Leonardus Marie, zoon van A. Q. Kouwenhoven en A. Rorneijn, Wilhelminaplein. Overleden: 20 Juli. Jannetje Stolk, 34 jaar en 10 mnd., eclitgenoote van B. Sonrieveld, Dwarsstraat. Frederik Willem Wuister, 40 jaar ea 9 mnd., Noordmolenstraat. Anna Liduina Roodenrijs, 3 weken, Zijlstraat. 21 Juli. Catharinn Maria Josepha van Pot ten, 8 mnd., Aohter de Teerstoof. F E. A A 11 DI GKA Geboren: 20 Juli. Leonardus, zoon van P. de Wolf en M, Hofman, Werfsteeg. Overleden: 21 Juli. Maartje Stam, oud 85 jaren, wed. vae G. Droppert, 2e Jloogsteeg. O FE H SC 11 IE, Geboren: 12 Juli. Ariaantje, dochter van L. Ilooger- btugge en A. Bak. Overleden: 17 Juli. F. Bazel, 69 j., wedn. van I. Mon ster, thans echtg. van D. Spierens, won. te Rotterdam. 18. C. Winterswijk, wed, van P. v. d. Berg, 50 j. Loon I IMO. Adres Bur. v. d. Blad. Mevrouw ROELANTS, Boterstraat 70, vraagt tegen Augustus een flinke voor noodhulp of voor vast. Mevrouw KREIJNS, Lange Haven no. 97, vraagt tegen Augustus eerie R. K. goed kunnende koken ,'ri van goede ge tuigen voorzien. Zich aan te molden des morgens tusschen 11 en 12 uur. avonds 8 en 9 Pnraplulefabrick. zoekt een actief en algemeen ontwik keld persoon, in slaat zelfstandig op te treden als van het aan de Vereeniging verbonden Kan toor voor inlichtingen betreflende Schiedam en de daar beschikbare panden, terreinen enz. Kennis van talen strekt tot aanbeveling. Salaris nader te regelen. Men wende zich schriftelijk tot den Voorzitter, M. C. M. DE GROOT te Schiedam, met opgave van oplei ding, werkkring, leeftijd enz. BET BESTUUR. Gevraagd: een CONCIERGE in het VOLKSHUIS. Loon 6.— per week en vrij wonen, vuur en ïicht. Aanmelding gchrif'tel\jH, met opgaaf van ouderdom en het aantal kinderen, vóór 1 Augustus a. s. bij A. VAN WAART, Broerseest 45. in het vak wel ervaren, en van goede ge- luig*chriften voorzien. Schrijven Motto G S3, Agentie DE CA UW ER, Antwerpen. van Verrekering og> het Leven, tegen Ongelukken en Invaliditeit vraagt in alle plaatsen ijverige en soliede tegen ilmke provisie. Adres den Hoofdagent J. DE LANGE, Jacob-Lcisstraat 31, Rot terdam. Over te nemen een net PROEF LOKAAL, voor f I?5.Bewijzen van omzet voothanden; te Rotterdam «unstig gelegen. Adres Bloklandstr. 169, b/d Bergweg. 't BESTUUR vraagt prijsopgaven voor 't huren gedurende hoogstens 5 dagen van ISO Meter 1 fff llCPPll een met nationale en een mei stede- lyke vlag de vlaggen X 3 M.J de palen 7 M. boven den gr ,d. Prijsopgaven vóór 1 Augustus in te zenden bij den len Secretaris, den Heer A. W. VAANDRAGER, Broersveld alhier. Laan van Meerdervoort 180, Den Haag. Maandag en Trydag van 2A uren te spreken bij Hoogstraat 100. Complete Uitrustingen voor Photo- grapliiën van onderstaande afme tingen en prijzen, ais: No. 1. De PHOTO QUINT 4 x 6cM. f 3.90 11. HAND-CAMERA MIGNON 6x9 cM. 9.— j> 14. HAND-CAMERA IMPERIAL5 9 x 12 cM- 27.50 s 17. IIANl) CAMERA WILHEL- MINA 12 x 16% cM. -65.— STATIEF-CAMERA VIC TORIA" 13 x IS cM. -45.— De Hand-Camera's zijn nlien voorzien van moment-sluiters, terwijl de resultaten schitterend zijn. Froeven ter bezichtiging. Inlichtingen gratis.

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 3