BINNENLAND. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. STADSNIEUWS. MAASSLUIS. Rechtzaken. Kerk en School. «op schynt men te Washington John Chinaman dan toch niet gezind. Rusland is zeker niet het minst voor China te duchten. De Chineesche gezant te St.-['etersburg heeft dan ook aan zijn regeering gesemd dat de toestand in Mandschuiye bedenkelijk wordt. Hij spreekt dat men erteipieke mantrege len zal nemen om den opstand te onder drukken eo de rust te hei'■tellen, daar de belangen van China anders gevaar loopen, Li-Hung-Tschang heeft te Shang-hai nu toch bezoeken ontvangen van de Fransche Russische, Japansche en Arnei ikaansche con sub. Hij beweert pertinent dat de gezanten en ook sir Robert Hart leven. De oveiige vreemdelingen kwamen er in zijn oog niet op aan. Uit een particulieren brief uit Kanton te Hong-Kong ontvangen blijkt dat het geheime genootschap de sDrievoudigheidshoud" een aanval op de vreemdenstad Schnmin beraamt Het gevoel van ongerustheid te Kanton neemt toe. De 10.000 Chineezen te f'ei-tsang bij Tien-tsin worden door Russische cavalerie geobserveerd. Nog steeds hooit men van veimoordezen delingen en verbrande missiën. In iMundshurije leveren de Russen dagelijks gevechten, gevvoonltjk met succes. Bljjkens een inededeeling van den Rus- sischen genei alen staf hebben de Chineezen een aanval gedaan op de voorhoede van het Mongoolsche detachement bij het fort Feko in Mandschurije, Zij werden met zware ver liezen afgeslagen. Ook de Fransche regeering heeft nu den uitvoer van wapens en munitie naar China en de aangrenzende landen verboden. De «Pelit BIpu" verneemt dat België dit voorbeeld zal volgen. Zutd-Afrlka. Charles Williams, de militaire medevvetker der «Moining Leader", kijkt ioid Roberts aardig in de kaart. Roberts meldde uit Balmoral dat de tele graaflijn zeer beschadigd is, zoodat het wel mogelijk is dat de vetbinding gedurende een dag of tw.ee gestoord zal zijn. Zoodra Roberts ecu flinke overwinning heek behaald by Middelbuig of die plaats heeft bezet, zal de telegiaaf wel weer piachtig werken, meent Williams. Hjj meent dat die lelegiaafgeschiedenis maar eeu smoesje is, omdat Roberts zelf dat terugtrekken der Boeren niet erg vertrouwt, en het voor hem wel eens gewenccht kan zijn een paar dagen niets te melden. Intusscheii is Robprts blijkbaar naar Pre toria teruggekeerd. Vandaar althans meldde hij gisteren dat French de Ohfantsrivier over is en Middelburg ziet liggen. Hulton i& echter nog aan deze zjjde der rivier, zoodat French moest wachten. "Wy hooren verder dat de troepen ont zettend lijden door het barre weer en uit putting. De manschappen houden zich «kranig", maar die kranighei t heeft toch zeker ook een grens. In den Vrijstaat is Hunter weer bezig in vereeniging mpt Rundie de Boeren bij Bethle hem te omsingelen. Zij kunnen alleen nog maar weg t.aat Harrismith, en dat zal moeilijk gaan, zegt Roberts met een beden kelijk gezicht. De Wet heeft echter getoond dat de Boeren zich met zoo gemakkelijk laten vangen. De Wet zeil is inderdaad ten Westen vau de spoorlijn, weinig bezuiden do Vaal. Broadwood houdt hem in 't oog. Wel moge hot hem bekomen. Hij is daar al een aardig tjjdje mee bezig. u y v/V Gemengde iffedcdecllngcn. Op een gastmaal dat door Roseberry eo Salisbury werd bijgewoond, memoreer de de eerste geruchten als zou het Parlement spoedig ontbonden worden. Salisbury zeide dat hij er niets van wist. Gisteren vond de ondertrouw onder mede werking van den metropoliet, de familie dar bruid en 'slvonings adjudant plaats. Te Weenen denkt men dat het huwelijk op 's Konings verjaardag, 45 Augustus, zal plaats vinden. Alexander's huwelijk begint allengs do proporties aan te nemen van een staatsgieep tegen Milan. Dat zou een zegen voor liet land zijn. De Russische zaakgelastigde te Belgrado is gisteren ook mevrouw Diaga Maschin, de aanstaande Koningin, gaan geluk wenschen. J. Janssen, D. J. E. Miac Lood en J. H Pa- meyerziekenverpleegstersmei. G. II Beynen, hoofd der zusters, M. F. Smit, S. G Smit, M. W. Schreudera, A. M C. Ge-enen A. E. 'Schipper, L. J. Metedcrkamp en A. v Stocktimziekenverplegersde heereai I. Bo nier, H. Jol tea on E- C. Leonbard. Administrateur do heer F. iH. Rissik. Te zamen 16 personen. Voor zoover bekend is dr. G. W. S. Lingbeek, do afgetreden lei der dezer ambulance, op de terugreis. 2e ambulance: arts, de heer J>. H- van der Goot; ziekenverpleegsters, mej. II, E, Slottors, G. van Sevenlioven en A. M. Dray ton Lee; ziekenverplegers: de heeren A- de Hoogo en A. v. a. Linde. Te zomen 6 perso nen. Voor zoover bakqtid zijn de verpleegsters H. G. C. Westorbeek van Eerdon on L. M. Heelomamis op de terugreis; terwijl do artsen dr. J. D. Kost-er, C. Pino en G. van Houtuan de adm mistra tour D- D. Ihie, de ziekenver pleger E. Mculeman en de kok van Oost-en krijgsgevangen zijn. -Het ijn Zuid-Afrika nog dienst doende per soneel van beide ambulances, te zamero 22 personen sterk, staat ondier leiding van dr Bierens de Haan. Van do Russ -Doll, ambulance is de leader, dr. E. C. van Leersum, reeds teruggekeerd, en dr. M. C. Cartier van (Dissel in krijgsge vangenschap. Omtrent dien toestand van het overige Ned«rlajndsohe personeel dier ambu lance, 1 arts, 1 administrateur, 5 verpleeg sters, 2 verplegers en 1 kok, ontving het lioofdoomité geen nadere bemcihten. In twee aan hoe hoofdcom-ité verstrekte en aan imevr. A. C. WertheimnRicker to Amster dam gerichte brieven wordt door de leiders der ambulances, de heerqn Bierens de Haan «n Koster, xn hot algemeen aan de Neder- landsdie vrouwen en de vele dam-escomité's on in liet bijzonder aan voornoemd dames comité te Amsterdam, hulde en dbnk ge bracht voor d'e vele giften ep gaven in natu- ra, de doelmatige keuze van voorwerpen en de goed verzorgde verpakking, waardoor -op zoo uitstekende wijze is kunnen worden voor zien in de velerlei en zoo omvangrijke behoef ten van onze ambulances. Bij die woorden van dank en hulde sluit 't hoofdcomité zich opnieuw vau harte gaarne aan. De Sultan moet boos zijn dat prins Nicolaas van Griekenland hem by zijn bezoek aan Konstantinopel niet heeft bezocht. De prins reisde incognito, Te Panama is de onrust bedaard. De re geering heeft met de revolutionairen een vredesverdrag gesloten en o. a. een amnestie toegestaan. Hier ter stede werd hedenmiddag een schrijven ontvangen van een oud-stadgenoot, de heer Zechner, laatstelijk chef van den goederendienst te Johannesburg, waarin hy de verwachting uitsprak reeds vóór dezen brief te zijn aangekomen. Waar, te Londen of te Vlissingen, was hem nog onbekend. De beer Zechner schijnt zich hierin te hebben vergist. Immers Reuter seint uit Londen «Men verwacht dat de A rundie Castle den len of 2en Augustus te Vlissingen zal aankomen." He voorzitter-penningmeester van. het hoofdoomité der vereeniging Het Nederland- schc Roode Kruis deelt mede dat de mo menteel© toestand van het personeel onzer ambulances in Zuid-Afrika de volgende is Yam de le ambulance zijn diaar nog te Pretoria of -elders werkzaamartsen, de 'hoe ren -dr. J. C. J. Bierens de- Haan, leider, L. Revue der vlsschersvloot. Er heerst te Muideu een ongekende bewe gelijkheid in verband met bet eerstdaags te wachten Hooge Bezoek op 3 Augustus. De ge meentenaren doen hun best Muiden in orde te maken, opdat het zyne Koninginnen goed kan ontvangen. De steiger, waar H.H. M.M. zullen afstappen, wordt door de firma Timmer in geleedheid gebracht. Een versiering van groen en bloemen zal daarbij niet ontbreken. Men verwacht tegen 6 uur de Koninginnen te Muiden terug, om dan een bezoek te bren gen aan het Muider Slot. Indieu het weder zich goed houdt, zullen de Koninginnen zich te voet daarheen begeven. De commissie voor de Zuiderzeevisschers- revue op 3 Augustus deelt in haar kennis geving aan de visschers onder meer mee dat een terrein wordt afgebakend dat recht hoekig 3000 M. lang bij 4800 M. breed is De ligging in de lengte is van de ton van het Muiderzand om de W.t.Z. tot nabij fort Pampus, de richting iu de breedte is van de ton van het Muiderzand om de N.t.W., welke lijn meest op Uitdam uitloopt. Op dit terrein worden de visschers in 44 lange ryen gelegeu. De richting der rijen is van O.t.N. tot W.t.Z. Uit deze kennisgeving blijkt voorts dat er deelnemen uit Wieringen 70 botters, Medem blik 30, Enkhuizen 40, Marken 80, Hoorn 45, Urk 70, Monnikendam 6, Volendam 200 Raosdorp 40, Elbuig 30, Kampen 26, Broek- in-Waterland en Oost-Zaan, te zamen 9, Bovencarspel 10, Volienhoven 70, Harderwijk 45, Bunschoten 100, Huizen 130, "Muiden 7 Stavoien 60, De Lemmer 60 botters. De 5 visschers, die aangewezen zijn om hun bedrijf aan H.M. de Koningin te toonen zullen liggen in rij 4. Dezen schepen wordt verzocht de oranjevlag in top te voeren. Er wordt verzocht zooveel mogelijk in de ryen te komen, opdat H.M. de Koningin desge- wenscht tusschen de ryen botters kan door- stoomen. Het sllbl." zegt: Steeds meer visschers melden zich aan nu weer de leden van den «Bond" te Wes- teriand op Wieringen, die eerst niet zoudeD meewerken. Er is verbazend veel geestdrift onder de visschers. l)e drankwet. Op uitnoodiging van de drankwetcommis sie der N. V. t. A, v. A. D, zijn te Amster dam verschillende leiders der anti-drank- beweging bijeen gekomen ten einde een programma voor gemeenschappelijke actie op te stellen. Aanwezig waren mr, M. van Regteren Altena, mej. E, Bieren, J. C. Cohen, A. Don, D. Hos, J. G. Jansonius, prof. dr. V. A. Julius, J. Kat Wzn.. C. A. de Klerk, Th. B. Makaay, mevrouw H. Mendels—Stok vis, mr. M. Mendels, P. v. d. Meulen, jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, dr. W. P. Ruysch, F. Schmidt, mr. S. J. Yisser en Th. W. v. d. Woude. Om verschillende redenen konden aan de uitnoodiging niet gevolg geven: dr. Aldh. Ariëns, A. Bakker, dr. F. B. Banning, mr. J. W. Belinfante, mr. J. Bool, mej. H. W. Crommelin, dr. J. H. Gunning Wz., G. v. Herwaarden, mr, J. M. Hoog, mevr. J. A. v. d. LeeBirnie, G. "W. Melehers, mr. R. J. H. Patyn, ds. A. H. Roose, A. J. Schreuder, mr. F. W. J. G. Snijder v, Wissekerke en F. J. Stork, die, voorzoover zy bericht zonden, unaniem met het- plan instemden. Na ampele bespreking worden de volgende punten vastgesteld als leiddraad voor de actie ter bevordering van de aanhangige drank- wetherziening. I. Het nemen van maatregelen tot scherper wering van clandestienen drankverkoop is een punt van zoo groot gewicht, dat de aan hangige wyziging der drankwet vóór alles daaraan moet worden dienstbaar gemaakt. (Middelen daartoe zyn o. a. kostelooze license (vergunning) voor alle lokalen waar dranken in 't klein worden verkocht, zwaar dere straffen op clandestienen drankverkoop, uitbreiding van het begrip kleinhandel. Ryks- drankwetsinspectie met bevoegdheid der daar toe aangewezen politie-beambten tot het binnentreden, daar waar overtreding vermoed wordt, meer gelykmatige verdeeling van het maximum der drankneringen over de ge- heele gemeente.) II. Het is gewenscht 4 Mei 4901 het wet telijk maximum van art. 2 der drankwet niet door te voeren, doch het bereiken van het maximum tot uiterlijk 4 Mei 1905 te verschuiven, mits thans het stelsel van door voering worde vastgesteld, in den geest als dat aangegeven in het wetsontwerp der Ned. Ver. (art. 26bis, recht van anciënniteit) des noods met schadevergoeding uit 's Rykskas, en met de bevoegdheid voor maatschappijen en vereenigingen om vergunningen op te koopen en de drankneering te staken met financieelen steun van den staat. III. Na invoering van het wettelijk maxi mum rnoet geen verhooging geoorloofd zijn, ook niet in den vorm van buitengewone vergunningen. [V. Het is noodig het geldelijk belang der gemeenten los te maken vsirhet vergunnings recht. V. Het beginsel, neergelegd in het 4e lid van art. IX wetsontwerp der regeering ver dient steun (nl. dat tappen na 's avonds 10 uur en voor 's ochtends 7 uur, op Zater dagavond, Zondag en Maandagmorgen abnor maal moet worden geacht.) VI. Drankverkoopopopenbare middelen van vervoer (stoombooten en restauratiewagens) in wachtkamers daarvan en op de publieke straat moet niet worden toegelaten. Voortaan moet geen vergunning voor drankverkoop worden verleend aan personen, die eenig nevenberoep uitoefenen, behalve die bedrijven waar de drankverkoop inherent is (koffiehuizen, restauraties, stalhouderij e.d.). VII. Actie voor local option en Gothen- burger stelsel is om redenen van tactiek thans niet aan te bevelen. Gewenscht is de leeftijdsgrens voor het tappen van drank aan kinderen le verhoogen van 46 tot 48 jaar; kinderen ben. 48 jaar zonder geleide van volwassenen niet in draok- neringen toe te laten, het volgens het Wet boek van Strafiecht bestaand verbod van drankverkoop aan kinderen ben. 16 jaar uit te breiden tot den bierverkoop. VIII De aanhangige drankwetherziening moet niet afhankelijk worden gesteld van het instellen van eene staatscommissie. Deze punten werden ten deele met a!g©- meene stemmen, ten deele met groote meer derheid aangenomen, terwij! besloten werd dat dit programma zou dienen tot leiddraad voor de gemeenschappelijke en de individueel© actie, en tot basis van een voor de propa ganda saam te stellen goedkoope brochure. De wenschelykheid werd uitgesproken deze brochure te doen uitgeven onder toezicht van de drankwet-commissie der Ned. Vereen, t. Afsch. van Alc.h. Dranken, terzyde geslaan door drie leden van den Volksbond, vereeni ging tegen drankmisbruik, welke zes personen zich uit de overige leiders der beweging een zevende lid zouden toevoegen. Het voornemen bestaat deze brochure spoe dig ui* te geven. Ds. Buitenhuis van Vreeswijk hield een belangrijk referaat, over de organisatie van bepaalde kringen tot gezamenljjken arbeid dat met instemming aangeboord en in zyn conclusiën aangenomen werd. 't Zal in Bethesda worden afgedrukt. Vervolgens hield Ds. Wisse van Gouda een referaat zover de barmhartig heid in het licht der Christelijke wereld beschouwing." Gedistilleerd. In de maand Juni bedroeg de invoer van gedistilleerd in ons land 4399 H.L, tegen 1515 in dezelfde maand van het vorig jaar de_uitvoer bedroeg 16762 H.L., tegen 13744 in Juni 1899. Volgens de zGurmania" bestaat er kans, dat mgr. Tarnazzi, pauselijk internuntius aan ons Hof, thans nog te Rome verblyf houdende, tot opvolger van den nuntius van Müuchen zal benoemd worden. Wanneer men kans hier enkel als mogelijk heid opvat, dan is er reden genoeg, om dit bericht niet tegen te spreken, zegt het «Centrum". De attaché bij het Fransche gezantschap te 's-Gravenhage de heer M. Jarousse de Sillac, is benoemd tot secretaris 3e klasse by die legatie. De Alg. Ned. Typografenbond heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waar in instemming betuigd wordt met het door de Ned. Vereen, tot Afschaffing van Alkohol- houdende Dranken in zake de drankwet ge zonden adres. Kamers van Arbeid. De minister van waterstaat heeft het eerste verslag over den werkkring der Kamers van Arbeid, gedurende 1899, in het licht gezon den. Tot 1 Januari 1900 zijn, zooals daarin vermeld wordt, 60 Kamers van Arbeid op gericht, waarin verschillende bedrijven ver tegenwoordigd zijn. Het verslag bevat o.a. a. eene lyst der namen van de Kamers, b. een overzicht ha^er inrichting en samen stelling, c. een alphabetisch register der bedry ven, in de Kamers vertegenwoordigd, terwijl aan het einde eeoige mededeelingen gedaan wor den uit de jaarverslagen der Kamers te Am sterdam, Dordrecht, Enschede, Gouda, Haar lem, 's-Hage, Kampen en Leiden. Ziekenverpleging. De jaarvergadering der «Vereeniging ter bevordering van Geref. Ziekenverzorging in Nederland" kwam ditmaal samen te Goes. Uit de verschillende verslagen bleek dat de Vereeniging zich steeds uitbreidt, al blevea de teleurstellingen, vooral vanwege gebrek aan geschikte zusters ter opleiding, niet achterwege. De inkomsten bedroegen f5590.68 Vs en de uitgaven f 4666.94'/s, waarbij nog de kosten der huishouding van Salem komen tot Nov. a.s. Versterking van financiën is dus noodig. In dit jaar waren eenige honderden nieuwe leden bygekomen. Er zyn nu 26 afdeelingen, 124 correspondenten en 63 corporatiën, die de belangen der Vereeniging bevorderen. Tot lid van 't Hoofdbestuur werd herkozen Ds. G. J. Bargergekozen werd in de vac.- Coepyn dr. £L Frans sen, eo in de vac.-prof. Lindeboom, ds. Q. Lindeboom te Sprang; terwijl ds. Feringa gekozen werd als plaats vervangend lid. Prof. Lindeboom, noode af scheid nemend, doch gedrongen door te veel arbeid, wordt hartelijk toegesproken en ge dankt voor al den arbeid len bate onzer Vereeniging, en hoopt een belangstellend lid te blijven, op wiens hulpe desgevraagd het bestuur steeds kan rekenen. By de behandeling van voorstellen wordt het hoofdbestuur gemachtigd de hulp van diakoniCn enz. te zoeken voor geschikte ar beidskrachten en in sommige gevallen tot kostelooze uitzending van verpleegsters over te gaan. OVERSGHIE, 28 Juli. Gisterenmiddag te 21/i. uur is een paardenkooper, die te paard reed, doordat het dier schrikte, gevallen. Tot van morgen lag bij nog bewusteloos in het armhuis. Hy is met het bootje van 12 uur naar zyn woonplaats te Rotterdam gebracht. *KETHEL EN SPALAND, 28 Juli. Toen hedenmorgen d© trein van ongeveer kvvari voor elven deze gemeente passeerde bevond zich op de baan een koe. Gelukkig werd hel dier door den machinist opgemerkt, die den tieïn onmiddellijk deed stoppen. Door om standers werd de koe verjaagd, doch nauwe lijks was de trein weder in beweging of het dier stond nogmaals op de rails, en moest voor de tweede maal de trein stoppen. Toen werd de koe in een nabyzynd land gejaagd en kon de trein zyn weg vervolgen met on geveer een kwartier oponthoud. Gemeenteraad van Ketkel en Spaland. Zitting van Zaterdag 28 Juli v.m. 41 uur. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig zijn alle 'leden. Ha Voorzitter opent da vergadering en zegt, alvorens tot de behandeling der za ten over to gaan, even zijln genoegen -te ken nen -te willen geven dat deze weder voltallig is. Was de heer B. v. d- Eijk door ziekte lan- gen tijd verhinderd deze vergaderingen bij te j wonen, zoo hoopt Inj dat deze nu weder een reeks vap. jaren zijn. krachten zal kunnen wij den. aan de belangen van de gemeente Ko bbe! on Spaland. (Applaus.) He notulen worden nu voorgelezen en on veranderd goedgekeurd1. Ingekomen is van. Ged. Staltepj Goedkeuring van iheb kohier van den H. O. Idem. Goedkeuring der venordbninot op het sfcraatschrobbem. Van hieb Hoogheemraadschap Delfland mis sive waarin heb zich onbevoegd verklaart den IToord-Kethelpolder te persuadeereni om aan heit verzoek der gemeente tot verwijHipig cfor koker aan den Noord-Rethelpol der te vol doen. B. -en W. -stellen voor Ged-. Staten in deoe zaak te moeien. Hiertoe wordt besloten. Ptovinci'aal blad van Zuid-HoHand, hou dende de onbruikbaar-verkl ari ng van de wo gen naar Ketihel met uitoqnriering van den Sahiedamscben weg voor motorrijtuigen. Proces-verbaal der kasopname bij dien ge meente-ontvanger, waaruit blijkt dat in kas is7 8282.23J. Wordt alles voor kennisgeving aangeno men. Aan de orde is de behandeling der gemeep.1 tebegrooting. He voorzitter stelt voor deze gedurende 14 dagen ter visie te leggen voor de leden van den Raad. Aldus besloten. Aan de orde is het suppletoir kohier van den. H. O. 'He Voorzitter schorst de vergadering. (Na heropening wordt dit kohier vastge steld tot een bedrag van 62.50. Het suppletoir kohier der hopid'enbedas- ting wordt vastgesteld tot een bedrag van 6.50. ODe Raad besluit verder om ingevolge de reclames op den. H. O. den aanslag van A- v. 'Puffelen te handhaven; van J. J. Roden burg te brengen op ƒ5 6; van -M. ÖEEam te handhaven; van A. Oostl-oorp) te brengen van f 65 op f 55 van, J. Verbraikel idem van ƒ3.50 op ƒ1.50; van P. v. «Benden idem van 25 op 20 en J. v. d. Drift idem van ƒ4 op ƒ1.50. Op zijn verzoek wordt J. v. d. Drift voor een haJf jaar ontheven van zijn aanslag in de hondenbelasting. Goedgekeurd Werd' een voorstel tot beta ling uit den post „Onvoorziene uitgaven" tot een bedrag van 113.42^. B. em W. bieden dep Raad vervolgens aian de gemeente-rekening van het afgelooper jaar. He heeren C. v. d. Eijk, <C. Bnegman en J. de Jong worden verzocht deze rekening na te zien, waartoe de vergadering wordt geschorst. Nai heropening deelt de Voorzitter mede dat de rekening in orde bevonden, is. Deze wordt vastgesteld tot een bedrag van inkomsten van 16,192.61% uitgaven'van f 11,969.86, al zoo sluitend met een batig saldo van f 4224.74j. Ook deze rekening zal! gedurende 14 dagen ter visie liggen. ODe voorzitter deelt mode dait de gemeen te-begroeting over 1900 moet verhoogd wor den en wel naar aanleiding van het Raads besluit van 28 April U. waarbij heb loom van den aaoh- en vuilnisman met 15 is verhoogd en met 180 voor de verpleging van arme krankzinnigen en z. eiken. He heer B r eg m a n verzoekt inlichtingen, omtrent deze verplegingahoeteni. He gemeen te-geneesheer heeft de verpleegde niet als krankzinnig verklaart, een geneesheer buiten deze gemeente echter wel; de patiënt wordt opgenomen -in een gesticht en wel voor ge- meentekoateru He V oor zit t er deeüt mede dat hieraan niets is te veranderen. Een geneesheer, welke is onverschillig, doet zijn verklaring en de ge meente ds verplicht de bij de web geregelde kosten te dragen. Wordt besloten- dat de tractemembsverhoo- ging van den asch- en vuilnisman- is ingegaan op 1 Juli 1.1. Op de vraag van den voorzitter of nog iemand -heb woord verlangt, vraagt de beer Brsgman of de landbouwer, wiqnis hooi berg broeit, verplicht is deze te ontruimen. De V oorzitter leest daarop -art. 113 van de politie-verordening voor, waaruit de verplichting blijkt. Verder zegt de heer B r egm an dat hier de -bergen nog gepeild werden met ijzers met weerhaken; hij heeft wel eens gehoord van boren. He heer Poot zegt dat hij deze boren wel eens gebruikt heeft -en zij opera-dig- veel beter zijn. Eir bevindt ziah' zulk een boor te Over- schia bij den heer M. v. d. Laan, Er wordt besloten zulke boren aan te schaffen, doch eerst te Overschio inlichtingen in te winnen. •He hear Verspeek zegt dat de straat tegenover het woonhuis van, d-en «heer Den Hoed geien water loost; hij verzoekt dit te doen veranderen. Wordt goedgevonden. Verder stelt dezelfde spreker voor langs de Kerklaam boom-en te planten. He Voorzitter juicht dit ten zeerste toe. He Raad) besluit aan heb Dag. Béstuur over te laten welk soort van boomen zijl liet geschiktst adbt en ze dan te doen aanplan ten wanneer de tijd daarvoor zal zijn «aange broken. Niets meer aan de orde zijinde, slui't de voorzitter de vergad'ermg. Thans liggen hier aan de havenwerken 4 kolenbooten te lossen, terwijl voor eene boot weder ligplaats is aangevraagd. Voor de akte Hoogduitsch L O. te 's-Gra- venhage is geslaagd onze stadgenoot de heer Th. J. H. Mouwens. Gisterenavond reed een vrachtwagen van den vrachtrijder Kooijman alhier, langs den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam, toen door een toeval de koetsier G. Ruiter van den bok viel eo door de wielen van den wag©n ernstig aan het hrofd gekwetst werd. Hij is naar zyn woning te Delftshaven gebracht waar geneeskundige hulp werd verleend. By het oprijden van de werf des heeren Kooijman aan den Rotterdamschen dijk viel hedenmiddag een paard, ongelukkig juist op een paal, zoodat het dier een ernstige kwetsuur aan den buik wam. Terwijl de heer J. V. wonende in de Kinderbuurt, hedenmorgen omstreeks 10 uur op het plaatsje achter de woning bezig was, kwam een steen uit den schoorsteen van de naast de woning staande branderij, die wordt afgebroken door den heer C. Verbeek te Delft, naar omlaag vallen, ongelukkigerwijze juist op het gelaat van den heer V. Zeer ernstig is hy daardoor verwond en door het groote bloedverlies verloor hy zijn bewustyn. Nadat hij voorloopig was verbonden is hy naar den dokter gebracht die de wond heeft genaaid en de geheole linkerzijde van het gelaat verbonden omdat op verschillende plaatsen verwondingen waren ontstaan. By de door het departement van Koloniën te Amsterdam gehouden aanbesteding was de heer J. M. v. d. Lely alhier minste in schrijver voor perceel 25: 1000 KG werk, 50 KG hennep, 100 KG vlas, voor f 437.50 en perc. 26touw en koord, voor f 1803.25. 'Toen gisterenmiddag het loggerschip Q u a r- t e t naar zee zou vertrekken sprong een 18 jarige matroos buiten de haven overboord en zwom naar den wal. By verklaarde niet mee naar zee te willen omdat de behandeling aan boord slecht was. De politie dacht er anders over en bracht hem spoedig weer op het vaar tuig, dat daarop zyn reis naar zee vervolgde. Een lOtal schepelingen van de haringvloot zyn gsdesei teerdvan de MA 49, van de MA 458, van de MA 161, van de MA 451 ieder 2 en van de MA 140 nog 1. De measten behooren thuis te Rotterdam. 'Gisterenmiddag half één uur sloeg_ de 6- jarige Adriaan van der Kemp op de Wip een jong paard van den heer van Dorssen van Rozenburg met een stokje. Het beest sloeg achteruit en trof den jongen in het gelaat. In bewusteloozen toestand werd de knaap naar dr. Nikkels gebracht die hem spoedig weder bijbracht. Gelukkig was het paard van achteren niet beslagen anders was de jongen er zeker niet zoo goedkoop afgekomen. Geveilde en verkeebte onroerende goederen. Verkocht 26 Juli. Notaris mr. L. Reeser. Een huis met tuin aan de N.Z. van den Zuidvliet J 49, voor f3725. Het kantongerecht te Delft veroordeelde A. V., te Overschie, wegens een vaartuig, waar in vee is vervoerd, na gemaakt gebruik niet reinigen, tot f. 5 subs. 3d. N. O. O. In de algemeene vergadering van het N. O.G. is nog, na een geheime vergadering, met algemeene stemmeD aangenomen een motie- Delft I:

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 2