BINNENLAND. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. MAASSLUIS. TL AARDEN GEN. Landbouw en Teeteelt. SPORT. Gemengd Nieuws. Bü Ook keizer Wilhelm, de saltan, de koningen van Italië en Rumenië en de vorst van Bul garije zonden gelukwenschen. Een te Bukarest gehouden groote meeting besloot haar vertrouwen uit te spreken in de kroon en de regeering en satisfactie te eischen voor de op Rumeensch gebied begane moorden der Bulgaarseh-Macedonische samen zweerders. De Rumeensche pers juicht deze conclusie toe, waaruit blijkt dat de spanning tusschen Rumenië en Bulgarije steeds grooier wordt. Bresci schijnt toch een advocaat te hebben gekozen, en wel den socialistischen afge vaardigde Turatti die, na ovetleg met zijn politieke vrienden, besloten zou hebben de verdediging van den anarchist op zich te nemen, op voorwaarde dat deze hem alge- heele vrijheid van spreken laat. Een Russische ukase verbiedt nu ook den uitvoer van wapeus naar China. Het proces in zake het complot ito Pretoria draait, volgens een Londensch. bericht, om •do vraag wie meer geloof verdient, de be klaagde Coidua of de Enge!echo geheime agent Gano. Volgens de »Evening World" te New-York zijn aan boord van verschillende schepen elf Italiaansche en drie Oostenrijksche anar chisten gearresteerd, verdacht van een com plot om Mc Kinley te vermoorden. Tal van bijzonderheden worden er nog bijgevoegd. De geheime politie zegt echter dat dege- heele geschiedenis onwaar is. Katholiek-Democratische Volkspartij. Op de eerste jaarvergadering dezer partij, den 26en Ang. to Arnhem te honden, zullen o. m. do volgende punten voor de samenstel ling van oen politiek programma behandeld worden I- Algemeen kiesrecht met evenredige ver' tegenwoordiging. 2. Pensionneering van den ouden en invaliden werkman op kosten van den Staat. 3. Leerplicht, zoo uitgebreid mogelijk, mits mot behoud der vrije school en gelijke subsidieering voor elke roügic. 4. 'Drankbestrijding, door invoering van 't local option, d. i. aan de meerderjarige man nen en vrouwen van iedere gemeente het •recht geven, bij1 meerderheid van stemmen den drankverkoop in de gemeente te beper ken of te verbieden. 5. Afschaffing van den gedwongen krijgsdienst. 6. Schadeloosstel ling aan onschuldig veroordeelden en preven tieve gevangenen. Kostelooze rechtspleging. 7. Ministerie van arbeid voor alle bedrijven, industrie, landbouw, mijnwezen en bouwvak ken. S. Bindende bepalingen betreffende mi nimum-loon en maximum-arbeidstijd in ge meentewerken. 9. Verbod' van vrouwen- en kinderarbeid in do afbrieken. 10. Invoering van Zondagsrust- 11. Verbod van loonkor- ting door boeten, gedwongen winkelnering enz. (trackstelsel). 12. Betere bescherming der vrouw. Bescherming van verwaarloosde kinderen, in verband hiermede beperking der ouderlijke macKt. Opheffing van het ver bod van onderzoek naar het vaderschap. 13. Vermindering der hooge traktementen en betere bezoldiging der lagere. 14. Sterke pro gressie ep de vermogens en 'het erfrecht. 15. Verkorting van arbeidsduur voor volwassen arbeiders. In het bijeenzijn van de Eerste Kamer na de opening van het nieuwe zittingjaar in September a.s. zullen worden afgedaan de wetsontwerpen omtrent het waterstaatsbe stuur en de gemeentelijke belastingprogressie. De ontwerpen betreffende de voogdij enz. kunnen dan, naar verwacht wordt in de afdeelingen worden behandeld. Het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van art. 240 c en 243 der Gemeentewet is versche nen. De Minister van Koloniën was gisteren te Soestdijk ter audiëntie bij H. M. de Koningin. Hr. Ms. commissaris in Zuid-Holland is voornemens morgen (Woeosdag) de gemeenten "Wateringen, Naaldwijk, De Lier en 's-Grave- zande te bezoeken. De heer Conrad, die onze Regeering ver tegen woordigde op de scheepvaait-en hygië nische congressen te Parijs, is in Den Haag teruggekeerd. Naar de »N. R. Ct." verneemt keeren kapt. jhr. Ram en Ie luitenant Thomson, attaché's uit het Nederlandsche leger bij de Boeren, binnenkort uit Zuid-Afrika terug. De Groothertog van Baden, die te Sche- veningen vertoeft, is hedenochtend naar Duitschland teruggekeerd. De sArnh. Ct." verneemt, dat de Groot hertogin van Mecklemburg, dochter van den Groothertog van Saksen-Weimar, les in de Ned. taal ontvangt van freule W. Rengers Hora Siccama. De najaarsmanoeuvres van ons leger, in September e.k. zullen als gewoonlijk worden bijgewoond door de militaire attachés bij de vreemde gezantschappen bij ons Hof. De Minister van Financiën maakt bekend, dat het saldo van 's rijks schatkist op 18 dezer bedroeg bij de Nederl. Bankf 8,861,450,59Jf bij de beta&imeesters. - 2,594,234.45'A Te zamen.f 11,455,385.05 In de Russische bladen komt een mede- deeling voor van ds. Gillot te St. Petersburg, waarin deze met dankbaarheid melding maakt van hetgeen mevr. WertheimBicker in het belang der Russisch-Hol.'andsche ambulance heeft gedaan. Docter Van Leersum, die vreesde dat de voorraad verband- en levensmiddelen ontoe reikend zou zijn, werd aangenaam verrast door de toezending van ongeveer honderd kisten, door de zorgen van mevr. Wertheim gevuld met cacao, koffie, thee, tabak, sigaren, wijn, groenten, kortom met alles wat bruik baar en zoo zeer gewenscht was. OVERSCHIE, 21 Aug. Op 1 September a.s. zal H. Tilly 25 jaren in dienst zijn bij den smid H. v. d. Linden, die denzelfden dag 25 jaren aan 't hoofd zijner zaak staat. OVERSCHIE, 21 Aug. Het 4-jarig zoontje van A. De Kriek viel in de Delftsche Schie. De 15 jarige C. v. d. Horst, een goed zwem mer, begaf zich gekleed te water en bracht den jeugdigen drenkeling weldra aan den wal, waar door de buren de levensgeesten van het reeds bewustelooze kind werden opgewekt. Aankoop Tan perceelen. In hun, heden door ons ontvangen toe lichting van hun voorstel om over te gaan tot aankoop van twee huisjes en een perceel open grond in 't Hol, zeggen B. en W. ïDoor aankoop der beide woningen zou de Gemeente hetzij deze panden, die niet aan de voorschriften der Verordening be treffende de afmetingen voor woonhuizen gesteld voldoen, kunnen afbreken, hetzij de beide woningen tot ëéne kunnen maken en deze kunnen vei huren. In dit laatste geval zou de huurprijs zeer waarschijnlijk voldoende z(jn ter bestrijding van renten en aflossing der koopsom. sDoor aankoop van het perceel open grond door de Gemeente, zou voorkomen worden, dat op dat perceel gebouwen werden opge trokken, waardoor het licht der aan de over zijde der smalle straat gelegen 2de Koste looze school op zeer ongewenschte wijze be timmerd zou worden. Bovendien zou de gemeente, eenmaal eige nares der drie perceeltjes geworden, hetzij alleen het open terrein, hetzij het open terrein met het terrein, waarop thans de huisjes staan, die dan afgebroken zouden moeten worden, tot speelplaats voor de ge noemde school kunnen inrichten in welk ge val ook een gedeelte van de straat daarbij getrokken zouden kunnen worden, daar deze naar onze meening zonder eenig bezwaar gedeeltelijk afgesloten zou kunnen worden." B. en W. hebben de drie bedoelde per ceeltjes aangekocht voor f1150. In de heden daarvoor uitgeschreven ver gadering van den gemeenteraad is dit voor stel van B. en W. behandeld en met alge- meene stemmen goedgekeurd. Schiedam Vooruit. Door het Bestuur is een viertal opgemaakt, bestaande uit de heeren mr. Ch. G. D. Bor- rias en A. Ed. Mendell, alhier L. de Meijer en J. C. Tinbergen te Rotterdam, waaruit binnenkort een directeur zal worden gekozen. liet salaris is bepaald op f 1600, benevens een deel der inschrijvingsgelden. Vergadering op Dinsdag 21 Augustus, 's namiddags 12 y5 uur. Voorzitter mr. W. Jansen. Tegenwoordig zijn 14 leden. Afwezig de heeren Klein, dr. Janssen, dr. Bis, P. Jansen, H. B. AL A. van Gent, SI. Kranen en F. J. Smit. De notulen der vorige vergadering worden aan gehouden tot de volgende vergadering. Ingekomen zijn Goedkeuring van Gcd. Staten van de raadsbe sluiten dd. 7 Aug. jl. tot het alsnog doen eener betaling aan P. van" der Kaay; idem tot het aangaan eener geldleening groot f250.000 ad 4 pCt. Worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens wordt door B. en W. aan den Baad aangeboden de gemeente-begrooting voor 1901, sluitende in ontvang en uitgave tot een bedrag van f 659189.02 l/o. Deze zal gedrukt en aan do leden van den Baad worden rondgedeeld, terwijl voorts zal worden gehandeld als in bet reglement van orde is voorgeschreven. Hierna wordt aan de orde gesteld het onder werp waarvoor deze zitting is bijeengeroepen do aankoop van 3 perceelen in 't Hol. Do heer G o u k a vraagt het doel van den aan koop. Do heer Visser licht toe waarom de aankoop geschiedt, wat is vermeld in de memorie van toelichting. De heer W. A. Beukers vraagt waarom de mededeeling zoo laat is gekomen. De verkooping is 14 dagen minstens geleden reeds aangekondigd. In dien tijd is de raad vergaderd geweest; waarom den Baad toen niet ingelicht. Spr. is bovendien niet zoo erg benauwd voor de vrees in de toelichting uitgedrukt dat het licht voor do school zou onderbroken worden. Ook vreest spr. dat wanneer aan deze school een speelplaats wordt gemaakt ook de andere scholen aan de beurt daarvoor zullen komen. De Voorzitter antwoordt dat de eventu- eela speelplaats slechts een der bijkomende mo tieven is, en dat de hoofdzaak wel is dat de gemeente daar huisjes wegneemt die volgens de verordening geen recht van bestaan hebben. De straat kan bovendien na ook afgesloten worden. Ook kan er desnoods een buis gebouwd worden dat bij verhuring rente en aflossing ruimschoots zal opbrengen. Dat niet bij de laatste vergadering is kennis gegeven van den koop is alleen omdat eerst den llen op deze verkooping werd attent gemaakt. De heer Honnerlage Grete vraagt of er wel sprake kan zijn van twee buizen. De Voorzitter antwoordt dat het twee afzonderlijke woningen onder één kap zijn. De heer Beukers zal in dit „singuliere ge val" vóér het voorstel van B, en W. stemmen maar spreekt daarbij den wcnsch uit dat in het vervolg door B. en W. zöó tijdig aan den Baad kennis zal worden gegeven van voorgenomen aaDkoopen dat de leden gelegenheid hebben om van gedachten te wisselen alvorens da aankoop heeft plaats gehad. In stemming gebracht wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Niets meer aau do orde zijnde sluit de voor zitter de vergadering. "Gisterenmiddag werd alhier door de be manning van de sleepboot Pieter Cor nells aangebracht het lijk van een onbekend manspersoon, naar gissing oud 28 jaren, zonder baard of knevel, gekleed in zwart cheviot pak, de onderkleeren niet gemerkt, dat op de rivier het Scheur in vergevorderden staat van ontbinding was drijvende gevonden. Het lijk is hedenmiddag op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld. "De beide kleine dieven en inbrekers de 14 jarige W. J. en de 42 jarige A. P. die reeds herhaaldelijk verschillende diefstallen zoowel hier als te Maasland pleegden, zonder dat de politie hen kon pakken, hebben Zon dag wederom hunne krachten beproefd op de pakhuizen van de firma Klinge en Poort man. Door overklimming aan den achterkant van het gebouw dier firma aan de Haven en door verbreking der sluiting van een raampje hebben zij zich toegang weten te verschaffen tot de zeilmakerij. De deugnieten hebben uit een opengebro ken lessenaar van den baas-zeilmaker 53 cent ontvreemd en onder elkander verdeeld. "Gistermiddag had de werkman J. V., werk zaam aan den bouw van huizen, het ongeluk op een muurtje te vallen, waardoor hjj twee ribben brak. Op 10 September zal te Breda de jaarver gadering dor Nederlandsdie Heidemaat schappij! worden gehouden. Haags daarna wordt een excursie gemaakt naar de liandlels- kweekerijen te ZunAert, eenigo ontginningen tot grasland onder Rijsbergem en het lies- bosch-onder Prmcenhage. Op de agenda van de algemeene vergade ring komen o. a. de navolgende punten voor Behandeling van de vraag, gesteld door de afd. Groningen: „Wat kan de Heidemaat schappij doen om te bevorderen het gebruik van compost en ier, bereid met faecaliën en straatvuil, tot ontginning van de (heidevel den I" In te leiden door den heecr G. Rain- der3, te Groningen. Behandeling van de vraag, gesteld door de afd. Groningen: „Welke gevolgen mag men uit de flora trekken voor de hoedanigheid van den grond 1" In te leiden door den lieer JJ. 'tor Laag, te Groningen. Behandeling van hetvoorstel der afd Eindhoven: „De maatschappij besluite tot instelling eener commissie, belast met het onderzoek van gronden, welke geschikt zou den zijn tot beplanting met canada- en wflge- boomen, om onder opgave der noodige be handeling, deze aanplanting te bevorderen." Behandeling van de vraag„Welke bepa lingen zou een wet op de 'bevloeringen moe ten bevatten 1" Praeadvies van een, commis sie, bestaande uit de heeren mr. M. Olden- huis Gratama, H. J. Lovirik en J. C. Ra- maer. Verkiezing van twee ■commissarissen in plaats van de heeren jhr. mr. W. Elout van Soeterwoude, te 's-Gravenhage, en mr. P P. A. Cremesrs, te Roermond, en verikiezing van commissarissen wegens periodieke aftre ding van de heeren mr. C. J. iSickesz, -te Scheveningeu, A. W. J. baron van Nagell, te Barneveld, mr. M. Tijdemam Jr., te Bre da en mr. M. Oldehhuis Gratama, te Zutfen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben voor het berijden met motorrijtuigen o. m. onge schikt verklaard in de gemeente Vlaardinger Ambacht: a. den Holjjweg of Holierhoek- schen wegb. den Veronenweertschen of Breeweg c. den Zouteveenschen weg, welke drie wegen te zamen de verbinding vormen van Vlaardingen met Schipluiden; d. den Viaardingschen weg van Vlaardingen naar Ketel en Spalande. den Zuidbuurtschen weg. zijnde een der wegen naar Maasland. Tentoonstelling te Parijs. Vervolg der Nededandsche bekroningen: Groep VII en VUL Land- en Tuinbouw. Grand Prix: Alg. Ver. voor bloembollen cultuur, Haarlem, Groep IX. Jacht en Vissoberij enz. Gouden Medaille: Van Siebergen's leder- falbriek, Rijen, bij Breda, looistoffen. Grand Prix: Visscherij-inzending, volledi- go verzameling visehtuig voor zee- en zoetwa- tervisscherij, modellen van vaartuigen, sta tistieken, enz-, Quinquina van Beaudoung. G. M.Hr. van Leersum, medewerker van de Mij. tot Eixpl. van Quinquina de Beaudoung; H. Kikkert. Z. M.Dr. H. Redake. Groep X. Voedingsmiddelen, Machines. G. M.'Ned. fabr. van werk- en spoorweg- werktuigen, euiker-kristallisatie-machine. Z. M.II. Jonker en Zn., ®t. Nïcolaas- machine, Eduaird Vidal Marty. Meelpireducten. G. M.Nicola Koechin Co., 's Gr&ven- hage, tarwe en tarwebloem. Conserven. Z. ALHerókes Co., Delfshaven. Ge droogde en geconserveerde vruchten en groenten, JH. Nieuwenhuis Jr. Co., Am- eterd., geconserveerde levensmiddelen. Suikerwerken, lekkernijen. G. M.Erven H. de Jong, Wormerveer, cacao, De Jong; A. Driessen, (Rotterdam, cacao, chocoladie. Siropen, likeuren, sterke dranken, enz. G. P-Erven Lucas 'Bols, likeuren, bit ters Van Duiken Weiland Co., jenever, brandewijn. G. M.Pb. van Periston* Zoon, Deuti- chem, likeuren en bittere. E. V.8. van Dijk Azn-, jenever, likeuren. Z. M.Ph'. J. C. Buys, Ned.-Indië. G- M.Als medewerkers, Bernard) Sfcuer, Brouwerij Heineken. Arnold Hotte, id. Groep XL G. M.Maastriohtsdie Draadnagel!albrïek Groep XH. Decoratie, Meubels. Z. M.E. W. Broat, zinkwerken, kunst smeedwerk. Meubelen. G. Al.J. B, Hillen, Amsterdam. Eet zaal. Z- M.Commissie v. d. Friesche Nijver heid, collectieve tentoonstelling. Z. M.H. Tekstra, oude meubelen, hout- sneewerk. Kristal en glaswerken. G. M.J. J. Bouvy, Dordrecht. Verwarmingstoestellen, ventilatie, enz. Z. M.Bechb Dyserinck, Amsterdam. B. AI.Nederlandsche Bronsfabriek- Groep XTTT. Garens, stoffen, kleeding- stukken. G. M.Bijzondere Commissie voor groep XHI, Den Haag. Z. M. voor Nat. kieeder- drachten. Garens, katoen. Z. M.Stoomweverij Nijverheid, katoen, flanel. E. V.: John Uiterwijk Co., Den Haag. Gebatikte goederen. G. M.Ter Horst Co., Rijtssen, jufe-ar- tikelen. G. M.Janssen Co., Tilburg, misgewa den. Z. M.A A. Knuyver, Den Haag, bor duurwerk en passem enterieën Z. 'M.J. C. Coucke, Amsterdam, over hemden, linnengoed, dassen voor heeren. Z. M.Jou Groenen, Bezoyen, schoenen. B. 'M.Gebrs. Führmann, Alkmaar, schoe nen. B. M.Klerk Dekkers, Baardwijk, schoe nen. Groep XIV. Chemische Industrie. G. M.J. Dekker, Wormerveer, zeepen Mij. tot bereiding van Zwavelzuur, v/h. G. T. Kot jen Co,, Amsterdam. Z. Af.Polak en Schwartz, Zaandam, aetherieche oliën, aroma's; Ned. verf- en chemicaliënfabriek, Delft. Papier. G. M.Berghuizer Papierfabriek, voor heen B. Cramer, Wapenveld; W. Sanders Tzn., Renkum. v Z. Mi.W. A. Schotten, Groningen, voor turfcarton, turfpapier, viltpapier, huidien en leder. Collectieve leerinzending. G. M.C- v. d. Beyden Wakkers, Waal wijk; P. van Loon, Jac. van Rieii; Mi. J. van Son. B. M.T. van den AssumGragtmans Wiesman. G. M.Van Siebergens Lederfabriek, Rijen. Parfumerieën. G. M.J. Boldoot, Amsterdam. Tabak en sigaren. Z. M-J. H. Drayer, Delft, tabak en siga ren; Frowein Co., Arnhem, tabak in bla den. E. V.Emest Martin, Kozend aal, 'tabak en sigaretten. Groep XV. Verschillende industrieën. G. M.G. Brom, Utrecht, kerksieraden Hoeker <k Zn., Amsterdam, zilverwerk; J. AL van Kempen Zn., Voorschoten, zilver werk. Z. M.Aan medewerkers, J. H- Brom, Valk, van- Kempen; A. T. Gips, Begeer, Go- bel, Begeer; Achtenhagen, Begeer. B. M.F. Zwollo, Amsterdam, gedreven voorwerpen; J. van Goor- iE. V.Th. Saakes, Den Haag. B. M.Voor medewerkers, Zwollo, van Kempen; Braurikmann, van Kempen); J. v. Goor, Begeer; M- P. J. Fleur, Begeer; J. Boema, Begeer; L. Yatoffel, Hoeker Zn. Bijouterie, diamanten. B. M.Mayer Poliakoff, diam antslijperij B. ALBronzen kunstvoorwerpen, maro- Mjlnlederen voorwerpen, E. J. v. Wisseiingk Co., Amsterdam. Groep XVI. Economie Sociale. 2 Gr. Prix, 9 Gouden en 1 B. Medaille, J. C. van Mkrken, te Delft. G. M.Publieke weldadigheid, stad' Am sterdam. G. M.id. id., stad Den Haag. Groep XV111. Kolonisatie. Gr. Pr.Gouvernement voor Ned'.-Indië. Gr. Pr.ACnisterie van Koloniën. G. M.Kon. Ac. v. Wetenschappen, Am sterdam; Boll. Gouv. v. Guyana; directie der Ombiliën-Kolenveldem, Staats-Kinaon- deraeming Java. Gr. Pr.: Directie van den Plantentuin Buitenzorg. G. AI.Kon. Ned. M. Ethnologisdil Ge nootschap; Z. H. de Soeeoehoeman, Bakoe Boewmno, sultan van Soerakarta, collectie zonneschermen. G. M.Kon. Ned. Aardrijkskundig Ge- nootsdhhp. Z. M.J. H. de Bussy, Amsterdam, kaart van Suriname. Z. 'AI. -. Ver. t. bev. v. th, nat. onderzoek in de Ned. Koloniën, Utrecht. Z. M.Directie der Landsdrukkerij!, Ba tavia- Z M.Proefstation v. d. suikerindustrie in Oost-Ja va, Pasoeroean. G. M.Gouvernemenb van Curasao. E. V.J. 'F. R. T. Andereen, Batavia, tee- ■kemngen van Javasche schimmen'; dr. K. Martini, Leiden. Koloniaal Materiaal. G. M.Bureau) van den chef der genie, Batavia. G. M.Corps der genie, Atagalang. B. M.Mad. Veuve Sansz, Batavia. Groep XVm. Militaire Genie. Gr. Br.: Ministerie van Oorlog, Den Haag. Z- AI.ld. voor teekeningeu vani militaire hospitalen; ld. statistieken, omtrent de ziekte en sterfte bij de 'Ned. Marine en die in Ned.-Indië. regen, die over de groote oliepakhuizen der firma H. de Haan Zoon, aan het Groote Kerkplein, heen woei en de rook, die zich door de geopende zolders verspreidde en zich weder met de vonken vereenigend, op het Kerkplein in dichte massa om den grooten Kerktoren warrelde, zoodat de 60 Meter lioo- ge toren en wijzerplaten telkens onzichtbaar waren. De hoofdingang tot het brandende perceel was aan het Spui water no. 18, naast de sme derij van E. C. Walop, die 'het benedenge deelte van het brandende pakhuis als berg plaats in gebruik heeft. De drie bovenverdie pingen waren in gebruik bij de firma Wolfs bergen van den Bok, als magazijn van ijzerwaren, hoofdzakelijk olie- en gaskachels, ■die in groote voorraden waren opgeslagen. Zondag en Maandag was niemand op de pakhuiszolders geweest. Door een smidsjon gen van Walop werd de brand op den eer sten pakhuiszolder ontdekt. Het duurde eenigen tijd, vóór de brand weer zich voldoende kon orienteeren, daar het ingebouwde pakhuis slechts een gebrek kige toegang had, terwijl op het smalle Spui- water het bluschmaterieel slechts zeer onvol doende kon manoeuvreeren. Aan de zijde van het Spuiwaber werkten 5 handspuiten, terwijl een stoomspuit haar slangen legde door de oliezolders van de firma de Haan Zoon. De emballage en een hoeveelheid olie ga ven aan het vuur in heb pakhuis van de fir ma Wolfsbergen v. d. Bok ruim voedsel en deden het opnieuw aanwakkeren. Om zes uur was voornoemd pakhuis uitgebrand en de schade bijna totaal. De inventaris was voor slechts 5000 gul den verzekerd. In de omliggende woningen, waaronder eenige café-cliantante, werd nogal waterscha de aangericht. Den gaheelen avond werd nog met een slang op do waterleiding water gegeven. De firma de Haan Zoon heelt alleen wa terschade bekomen. Brand ie Botterdam. Gistermiddag om vijf uur brak te Rotter dam eem brand tut, die een dreigend aanzien had, hoofdzakelijk door dea dichten voriken- Een jeugdig bedrieger. Een vader ie op het politiebureau aan do Nassa.ukade te Rotterdam mededeeling ko men doen, dat zijn 15-jarige zoon, zoo hij zegt, Zaterdagavond op de Willemsbrug al daar door een onbekend man is aangespro ken, die hem. een kwartje 'beloofde, als hij hem den weg wees naar den West-Varkcn- oor-dschen weg. De jongen deed dit, doch ter plaatse gekomen werd hij aangegrepen en opgesloten in een kermiswagen, waar men hem vastbond, onder bedreiging met mis handeling, zoo hij om hulp durfde roepen. Don nacht van Zaterdag op Zondag en ge durende een deel van den Zondag liet men hem honger en dorst lijden, en eerst in den namiddag van dien dag werd hij) losgelaten, toen er een agent van politie in de nabijheid kwam. De politie heeft 'hierop terstond een onder zoek ingesteld, en daarbij bleek, dat het ge- heale verhaal een verzinsel van den knaap was, om voor zijn vader te verbloemen, dat hij van Zaterdagnamiddag tot Zondagnamid dag kermis gehouden had, zonder diens voor- Eennis. De jongen bekende dit ten slotte zelf. („N. R. Ct.") Een verdachte brand. "Hedenochtend 7 uur ontstond een begin van brand in een rneubelmakerswerkplaats van B. Hoogland in de Schoolsteeg tusschen de Lange Fraokenstraat te Rotterdam, Het bleek toen de brand door eenige bur gers gebluscht was, dat een kast omringd met krullen in brand stond onder zeer ver dachte omstandigheden. Na den brand deed de meubelmaker aangifte dat drie kasten ontvreemd waten. Volgens verklaring evenwel der buren waren deze kasten reeds gisteren naar een schilder overgebracht. Hoogland werd voorloopig in bewaring ge steld, terwijl de justitie hedenmiddag 12 uur een onderzoek in loco instelde. H. was niet tegen brandschade verzekerd. Saagsche monumenten. Het ïDagbl." schrijft daarover: Huygens staat weer op zjjn voetstuk en Vosmaer is waarempel ook weer uit het slijk. Beide grooten zjjn van gemeentewege in hun eer heisteld. Maar daarmee is de zaak niet uit, al zou men het zoo zeggen. Het gemeentebestuur bracht alleen uit piëteit beiden weer op de been, al geschiedde het wat Inat. Maar de groote qu&estie, wie het nu eigen lek wel had moeten doen, is nog niet uit gemaakt en veroorzaakt, naar wijj vernemen, tusschen stadsbestuur en Vosmaer-comité een drukke briefwisseling. De aanvaarding van het Vosmaer-monument geschiedde destijds, naar men zich herinneren zal, niet zoo van ganscher harte. Met het comité van Huygens is de zaak al in het reine. Naar wy vernemen zal 28 Augustus in het gebouw van de Sociëteitstent in het Bosch een gedenksteen onthuld worden, gewyd aan de nagedachtenis van Arie van der Spui, den bekenden aanlegger van het Haagsche Bosch. De haringvissoherij De totale aanvoer van haring van het seizoen op onze verschillende reedery-plaatsen is thans gestegen tot 45.225 ton, tegen 34.686 ton op 18 Augustus ten vorigen jare. De hoogste besomming van alie Neder landsche haringschepen is nu gemaakt door schipper S. van Deventer, van de Stoomboot- haringvisscherjj Oranje-Nassau. Hij heeft op drie reizen nu ongeveer totaal f20.000 be- somd. De inbraak te Amsterdam, Twee personen verdacht van medeplich tigheid aan de inbraak op Zondagochtend aan de Brouwersgracht, waarby een briga dier door een revolverschot werd gewond, zijn gearresteerd. ka »H saattj ien ands en in man, een i yoor Brit De ji dubbi gebro er o< staan Engel (kiel Da; 'speak man, in de De te An jijte Enge! Eei stond, itram Heb pverh p- de «en I eche Engel ,q> h< plaat! sien Da van s op-he gelsdh heli A sag d!

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 2