BINNENLAND. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. VLAARDINGEN. SPORT. Gemengd Nieuws. Het hoofdbestuur der Nederlandsch Zuid- Afrikaangche Vereenigmg heeft aan alle spoor- en tram"wegmaatscliappijen hier te lan de een staat gezonden van Nederlanders, die uit Zuid-Afrika gezet zijn en naar een be trekking uitzien, met verzoek zoo mogelijk van deze mannen in dienst te nemen. He heea en J. H. H. Sieakop, Nieuwenhuis en Daalders, verplegers bij de Rugdsch-Hol- landscbo ambulance, zijn op eigen gelegen heid m one land teruggekeerd Te Amsterdam is bericht ontvangen dat ook ds Goddefroy te Pretoria in "hechten .s genomen is, wijl rui bij de godsdienstoefening voor de Boeren gebeden had. Professor Molengraaf!, hoofd van het la- formatiebureau, is de vorige week uit Pie toria teruggekeerd doch kan, door een eed gebonden, natuurlijk geen informatie omtrent den vjjand geven. Het informatiebureau is te Waterval Onder gevestigd, terwijl de lijsten nu -weer geregeld zullen opgemaakt worden en daarna door middel van de »Lij- denburger" verspreid. Heden komt te 's-Graverilmge de heer Van Boeschoten, legatie-secretaris thans zaakge lastigde der Z.-Afrik. Republieken tot het houden eener samenkomst met het Boeien- driemanschap. Aan de leden daarvan is niets bekend van het gerucht dat President Kruger voornemens zou zijn naar ons land te komen. He heeren Weasels en Wolmarans, leien van de Transrvaalsche deputatie, bezochten gisteren, vergezeld van hun. secretaris, den heer De Bruijn, de geschiedkundige tentoon stelling van. het zeewezen. Het wordt deze week precies een jaar, dat „Hollandia" haar „Speciaal Transvaal Num ber* ter verzending naar Engeland gereed had. Zij viert den verjaardag van die gebeur tenis door den nieuwen druk van dit bijzon dere nummer naar de Vereenigde Staten te zenden. Begrijpelijker wijs is deze tweede druk in hoofdzaak aan den eersten gelijk. „Alleen," aegt de redactie, „do inleiding moest onver mijdelijk gewijzigd, en van het vele nieuwe materiaal dat zich sedert weer had opeenge hoopt, mocht het sterkst getuigende niet on gebruikt worden gelaten, terwijl enkele on derdeden, nu weer ia onmiddellijke dadelijk heid verbleekt, beter weggewist ble ven- „Ons zeede vijf-en-twintigduizend-tal - respectabel geheeldat nu van de pcra komt kan tot een steeds hooger getal wor den uitgebreid I De pers kan doorwerken, en er zijn nog vele Amerikanen te bewerken 1 De heer Van Zadeihoff, arte te Utrecht, werd dezer dagen ontboden bij een ambte- naansvrouw, door de Engelschen uit Trans vaal gezet en pas hier in hst land gekomen Haar toestand was zeer treurig en op reis had. zij het zeer slecht gehad. Zij was in het bezit van een schrijven van dokter Wied-e- man, to Johannesburg, dat moest dienen om den militairen „uitzetter" te verzoeken al thans deze dame te Johannesburg te laten. Het luidde aldus „15.6. 1900- Undersigned declares Mstreee to be suffering from phthysis pulmonum in a heavy degree. When she arrives alive in Europe it will not be pos sible that she lives long there." (Ondergetee- fcende verklaart dat mevr. lijdt aan long tering in hevige mate. Wanneer zij Europa leveud bereikt, is het onmogelijk dat rij daar lang leeft.) Was geteekenddr. Wiedeman. Tot antwoord werd het arme mensch in een kaffer wagen gestopt om de reis naar Holland mede 'ie maken. Hofbericht. H.H. M.M. de Koningin en de Koningin- Moeder komen 17 Sept. a.s. in de residen tie terug. Zondagmorgen woonden de Koninginnen met gevolg de godsdienstoefening bijl in de kerk te Soest onder gehoor van ds. F- Brans. Vredesconferentie. In do Trèveszaal te 's-Gravenhage rijn he denmiddag 2 uur nedergelegd de actcn van "bekrachtiging der verdragen en verklaringen, onderteekend op 29 Juli 1900, op de interna- tionale Vredesconferentie. Bij de opening der vergadering sprak de Minister van Bm- tenlandsche Zaken, mr. W. H. de Beaufort, rijn levendige voldoening uit over het feit, dat thans de formaliteit plaats heeft, die om zoo te zeggen de definitieve beëindiging is der Conferentie, en gaf de hoop te kennen dat eenmaal zal kunnen getuigd worden van het nut voor de menschheid van hetgeen ter Conferentie is verricht. Op rijn verzoek werd na afloop der vergadering een telegram aan den Buasischen keizer gericht, waarin die wensch werd uitgesproken. Poststation. •Het hoofdbestuur van den Ned. Bond tot bestrijding der Vivisectie te 's-Gravenhage heeft aan de Tweede Kamer der Staten-Gene- raaï een adres gericht waiarin het rijn leed wezen uitdrukt over de aanvraag der Regee- ring bij suppletoire begrooting van gelden voor de oprichting van een poststation voor dierproeven enz. Buiten rijn principieele af keuring dezer proeven, als moreel ongeoor loofd, en een onnatuurlijke geneeswijze in de hand werkend, waaromtrent het bestuur ver wijst naar de geschriften van dr. G. Lucht- mans, acht het zich verplicht ernstig te waar schuwen voor bet gevaar voor besmetting dat zulk een poststation oplevert, zelfs ondanks de beste voorzorgsmaatregelen. Hieromtrent wordt verwezen naar da ramp to Weenen en ern mededeeling in het „Ned. Tijdschrift vooi Geneeskunde" omtrent het uitbreken van pest in Cochin-China tengevolge van be smetting door 't laboratorium van Yersin. Het hoofdbestuur dringt op grond hiervan bij de Kamer er op aan de gelden voor liet gevraagd doel met toe te staan, doch ze mede dienstbaar te maken aan de zoo noodi- ge verbetering der woningtoestanden, waar door het gevaar voor peat volgens dr Luchtmens een vuilnisziokte zal afnemen. Mr. II. Smecnge In de gisteren gehouden zitting van het Gerechtshof te Amsterdam is mr. H Smeen- g'j plechtig als giiffier geïnstalleerd. De president, mr. Op ten Noort, sprak de verwachting uit, dat de nieuwbenoemde zijn krachten in de eerste plaats aan de griffie zou wijden en dat hij, mdien hij herkozen mocht worden in de Kamer en liet later mocht blijken, dat dit mandaat niet ver- eemgbaar mocht zijn met die van het hoofd der griffie, de Kamer zou verlaten. Mr Smeenge antwoordde, dankend voor de welwillendheid, welke hij bij zijn intrede in het Hof ondervond. In den loop zijner rede gaf hij de verzekering, dat hijl het in zicht van den president ten volle deelde. De leiding der griffie werd nu voor hem de be trekking, welke hij voor alles zou zoeken waar te nemen, zóó, dat hij de achting en sympathie van het Hof waardig zou worden. In den meest stillen eenvoud werd heden voormiddag op de Algemeene Begi aafplaats in het familiegiaf bjjuezet het stolïeljjk over schot van den heer Mr. G. H. Betz, voor malig commies-griffier der Tweede Kamer. Uit de tegenwoordigheid van een kleine schare belangstellenden bleek, dat zij zoowel het voormaligen lid van het bureau der Tweede Karner als den jurist en letterkun dige een laatste hulde bewezen. O.a. waren daartoe aan de groeve sadm- gekomen de minister van Binnenlandsche Zaken, mr. Borgesiu«; de president van den Idoogen Raadde medische adviseur dr. Ruysch de oud-commies-griffier, thans ad- ministiateur bij Financiën mr. Patijnde griffier van het gerechtshof mr. de Veer, terwijl zich uit de kringen van letteren en wetenschap bij den lijkstoet gevoegd hadden de tooneelschrijver Van Nouhuys en dr. Knuttel. Een Gtal bloemkransen dekten de grafzerk. De zoon van den overledene dankte de aan wezigen uit wier midden, blijkbaar met eer biediging van een wen«ch der familie, nie mand bij het graf het woord voerde. De gezant van Siarn arriveerde gisteravond in Hótel de Twee Steden, te 's-Gravenhage. Dc heer, K. E. Brunger, te Leeuwarden, ontving gisteren van zijn zoon J. J. Brunger, industrieel te Tien-tsin, en komende van Pe king, een telegram uit de Ghineesche kust plaats Tschi-fu, gedateerd 31 Augustus, in houdende „all right". OVERSCHIE, 4 Sept. In het laatst der vorige week ontving het Kerkbestuur weder een milde gift, ditmaal 160. 'KETHEL EN SPALAND, 4 Sept. Heden en mot gen ligt op het gemeentehuis iu de bodekamer een lijst ter teekeningzij be helst een huldebetoon aan Paul Kruger ter gelegenheid van zijn vijfenzeventigsten ver jaardag. Gisteravond zijn de lessen aan den ge- meentecursus voor de hoofdakte begonnen met 28 deelnemers. De kegelclub Musis Sacrum" zal deelnemen aan den wedstrijd welke Zondag a.s is uitge schreven door de kegelclub sHoudt Plank" te Gouda. Toen W. van der Meulen, meesterknecht in de branderij vaa den heer Prins aan de Westerkade, gisterennamiddag den deksel van den distilleerketel afnam, sloeg de vlam in het gedistilleerdv. d. M. behield zijn tegenwoordigheid van geest en sloot onmid dellijk den ketel, waardoor biand werd voor komen. Hij zelf bekwam echter brandwonden aan armen en hoofd. Patrouilleerende politie ontdekte heden nacht om kwart over vieren brand in den winkel der wed. Lansbergen aan den Singel. Daar de bewoonster noch door bellen noch door kloppen wakker werd, verschafte de politie zich aan de achterzijde toegang en wekte de bewoonster, die met haar acht kinderen op een bovenachterkamer sliep De brand die in een kist met manufac turen en andere goederen onder de étalage- kast bleek te woeden, werd met eenige emmers water gebluscht. De schade is gering. Vergadering van Dinsdag 4 September 1900, des namiddags ten 2 ure. Voorzitter do burgemeester, dc heer H, J. Versteeg. Tegenwoordig zijn 16 leden, afwezig de heeren Ris, Loopnyt en Blaisse, met kennisgeving, en voorts de heeren Do Groot en P. C M. Jansen. De notulen der vergaderingen van 7 en 21 Augustus jl. worden ongewijzigd aangenomen. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn de volgende stukken: Van de Gedeputeerde Staten dezer provincie, Missive houdende terugzending van het goedge keurde besluit van den Raad dd. 2! Augustus jl. tot goedkeuring van den aankoop van drie per ceeltjes gelegen aan 'tHo!. Aangenomen voor kennisgeving. Van B. en "W., Missive houdende aanbieding der begrootingen voor 1901 van de gasfabriek, de drinkwaterleiding, de reinigingsdienst engemeente- werken. Overeenkomstig dit voorstel werd besloten de begrootingan van de gasfabriek, drinkwaterleiding en reinigingsdienst in de afdeelingen te onderzoe ken waartoe ze van nu af voor de leden ter inzage liggen. Idem, Missive houdende opgave der buitenge wone ontvangsten en uitgaven verantwoord in de gemeente-rekening voor 1899. Aangenomen voor kennisgeving. Idem, Missive houdende prae-advies op een ver zoek van W. B. Oostrmn om hem een perceel gemeentegrond te verhuren. Zal straks, hoewel niet op de agenda voorkomende, met goedvinden van den Raad, nog behandeld worden. Idem, Missieve houdende praeadvies op het adres van den Brandersbond, houdende verzoek van gemeentewege controle te doen uitoefenen op de echtheid van Schicdamsche jenever. Besloten werd dit prae-advies ter visie te leggen ter behandeling in eene volgende vergadering, terwijl het inmiddels in druk zal worden rond gedeeld. "Van de Financieelc Commissie, Missive hou dende rapport over de bcgrooting voor 1901 van het Stads-Ziekenhuis en de rekening over 1899 en do bcgrooting vo<w 1901 van het St. Jacobs Gasthuis. De Voorzitter deelt mede dat do begroo ting van het Stads-Ziekenhuis straks aan de orde komt, en stelt voor de behandeling der rekening over 1899 en de begrooting voor 1901 van het St. Jacobs Gasthuis nog aan te houden tot de volgende vergadering. Van Regenten van het St. Jacobs Gasthuis, Missive houdende beantwoording dor bemerkingen van do Finaneiccle Commissie op hunne rekening over 1899. Ter visie gelcg. ter behandeling in eene vol gende vergadering Van het bestuur den Ned. R.-K. Volks bond, afd. Schiedam, adres houdende verzoek om do teckenschool der aldeeling voor alsnog eene subsidie ad f 200 uit do Gemeentekas te verleenen De heer Smit vraagt of het adres niet nog in deze vergadering kan worden behandeld. Het is de tweede maal dat dit adres in den Raad komt en het onderwerp is dus voldoende bekend. Voor de zaak zelf is het bovendien gcwenscht een spoedige beslissing te ontvangen. Do Voorzitter acht het daarentegen wen- scbelijk de vaste gewoonte te blijven volgen. Het voor-tel-Smit tot dadelijke behandeling wordt niet ondersteund, en het adres om advieB in handen van B. en "VV. gesteld. Van de Schicdamsche Winkelicrsvereeniging, Adres houdende adhaesie-bctuigiug aan het ver zoek der reeders om verlaging der haveu- en scbutgelden en verzoek de heifing dier gelden opnieuw in vrijgevigen zin te regelen. Op dit stuk zal zooveel noodig worden gelet wanneer het betreffende onderwerp aan de orde zal zijn. Van R. van den Hoven te Den Bommel, Mis sive houdende bericht dat hij zijne benoeming tot onderwijzer aan de ie kostelooze scho-l niet aan neemt. Aangenomen voor kennisgeving. Van Th. A. J. Zoetmulder, Missive houdende bericht dat hij zijne benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. Van W. B. Oostrum, Adres houdende verzoek hem een perceel gemeentegrond gelegen achter het pand St. Pieterssteeg no, 2 te verhuren. Het advies van B. en W. hierop is bereids ingekomen en zal Btraks aan de orde worden gesteld. Van de firma H. Jansen Co,, Adres houdendo verzoek om vergoeding der schade tot een bedrag van f 51.02 geleden door de vernieuwing der be schoeiing voor bare branderij aan de Nieuwe haven no. 293295. In handen van B. en W. ter fine van advies. [De heeren De Groot en P. Jansen verschijnen ter vergadering.] Van J. M. van der Schalk Jr., schrijvea houdende verzoek om eervol ontslag als lid vaa het Bur gerlijk Armbestuur tegen 1 October e.k. Om advies in handen gesteld van het Burger lijk Armbestuur. Raadseom missiën. Aan de orde is: Benoeming van voorzitters en leden in do vaste T&adscommissiën, bedoeld bij art. 54 der Gem.wet, d. Leden der Commissie voor de Stedelijke Gas fabriek en Drinkwaterleiding zijn de heeren Kranen, Van Gent, P. C. M. Jansen, Gouka cn Loopuijt. 1 vacature. Do aftredende leden werden herkozen terwijl ter vervulling der vacature wordt gekozen de heer Pinster. b. Leden der Commissie voor Gemeontewerken zijn de heeren: Van der Vlies, Klein, Beukersen Lagerweij, die werden herkozen. c. Leden der Commissie voor de Gemeenterei niging zijn de heerenVan der Vlies, Beukers, Loopuijt en Gouka. Allen worden herbozen. d. Leden dór Commicssie voor het pakhuis „de Nederlanden" zijn do heeren Van Gent en Kranen, welke allen worden herkozen. e. Leden der Commissie voor de plaatselijke strafverordeningen zijn de heeren Kranen, Hon- nerlago Grete, Janssen en Blaisse. Worden alle herkozen. f. Voorzitter, leden cn plv. leden der Commissie voor de pl. belastingen zijn dc heeren VoorzitterVan Westendorp. LedenVan Gent, Brillenburg, Smit en Janssen. Plaatsverv. leden Beukers, De Groot en Blaisso. De heer Van W e s te n d o r p, er op wijzende dat hij indertijd voorzitter is geworden in ver band met zijn hoedanigheid van wethouder van financiën, geeft in overweging, thans den heer mr. Jansen, nu wethouder van financiën, tct voór- zitter te kiezen. De Raad benoemt hierop mr. W. H. Jansen tot voorzitter, terwijl dc aftredende leden worden herkozen. Eveneens worden do plaatsverv. leden herkozen. g. Voorzitter en leden der Commissie tot bet geven van verslag en het dienen van raad nopens de bcgrooting en de rekening en verantwoording der plaatselijke inkomsten cn uitgaven en nopens de bij art. 148 der Gemeentewet bedoelde begroo tingen en rekeningen, zijn do heeren Voorzitter: De Groot. Leden: Brillenburg en Honnerlage Grete. Voorzitter cn leden worden herkozen. Afdeelingen. Samenstelling van do afdeelingen tot onderzoek van de Gemeentebegrooting voor 1901. Volgens het reglement van orde voor don raad worden do Voorzitters bij loting uit de Wethou ders gekozen, terwijl de overige leden mede bij loting worden aangewezen en iedere afdeeling uit baar midden een rapporteur benoemt. Alsnu werden tot voorzitters en leden benoemd le afdeeling de wethouder Westendorp, Voor zitter. Leden: de heeren Gouka, Dienske, Klein, dr. Janssen, Smit, Honnerlage Grete. 2e afdeeling de Wethouder mr. Jansen, Voor zitter. Ledende heeren Pinster, Brillenburg, P. Jansen, Ris, v. Gent, Loopnyt. 3e afdeeling de Wethouder Visser Voorzitter, Leden: de heeren Blaisso, Lagcrwey, de Groot, Benkers, v. d. Vlies, Kranen; terwijl de burgemeester toegang heeft tot alle afdeelingen cn bij ontstentenis van een der Wet houders, in diens plaats als Voorzitter der afdee ling optreedt. Benoemingen. Tot curator van het Gymnasium werd herbe noemd de beer C. de Wilde Cz. Vervolgens werden benoemd: tot tijdelijk leeraar in de wiskunde de heerdr. G. Bakker; tot tijdelijk leeraar in het boekhouden aan de Hoogere Burgerschool de heer J. W. F. van Mee geren en tot tijdelijk leeraar in de staatsinrichting aan die school de heer mr. A. A. H. Struycken. Burg. Armbestuur. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1899 werd op voorstel van B. ea W., over eenkomstig het rapport der Financieelc Commissie, goedgekeurd in ontvangst tot een bedrag van f 5734.64l/a en in uitgaaf van f5450.25 eu mits dien sluitende met een goed slot van f 284.39Vj. B. en W. stelden voor aan het Burgerlijk Arm bestuur voor 1901 een subsidie te verleenen van f850.en de begTooting dier instelling voor dat jaar vast te stellen tot ecu bedrag in ont vangst en uitgaaf van f5.903.395. De heer W. A. Beukers wenscht betreffende de begrooting in besloten zitting een enkele vraag te doen. Hij verzoekt den Voorzitter hem daartoe de gelegenheid te geven. De V o o rz i 11 er wil dan eerst de overige punten der agenda afwerken, maar dit is niet de be doeling van den heer Beukers die mededeelt dat het resultaat der besprekingen kan invloed uit oefenen op nog te behandelen onderwerpen. Dc Raad gaat over in besloten zitting. Na heropening wordt de begrooting aau de orde gesteld die vervolgens wordt vastgesteld. Ziekenhuis. Aan het Stads-Ziekenhuis werd voorgesteld voor 1901 een subsidie te verleenen van f 10300. De heer Honnerlage Grete wijst er op dat voor de huishouding van het ziekenhuis f 1000 meer gevraagd wordt dan het vorig jaar. Bij het voorstel tot verbouwing werd beweerd dat de rente en aflossing zou worden bestreden uit de meerdere ontvangsten, een redeneering die dus niet opgaat. De heer Van Westendorp antwoordt hierop dat het ramingscijfer voor de baten lager is gesteld dan de opbrengst waarschijnlijk zal blijken. De meerdere uitgaaf is in hoofdzaak ver oorzaakt door aanschaffing van inventaris. Spr. antwoordt den heer Honnerlage„schort uw oor dcel op." De subsidie wordt goedgekeurd. Daarna wordt de bcgrooting van dat gesticht voor hetzelfde jaar op een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f 12314,65s vastgesteld. Jaarwedde n-S ecretarie. Thans kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot regeling van het getal, den rang en de jaarwedden van de ambtenaren enz. ter Ge meente-secretarie. (zie ons nr. van 2 Aug. jl.) Er worden geen algemeeno beschouwingen ge houden. Art. 1 wordt dadelijk aan de orde gesteld. De heer De Groot heeft met sympathie deze verordening ontvangen maar het beeft hem ver baasd dat de adjunct-bode geen minimum en ma ximumsalaris heeft maar alleen dat tractement defi nitief is vastgesteld. Spr. stelt voor dit te bepalen op f150—f250 De heer Honnerlage komt het salaris voor den hoofdcommies tegenover de commiezen te boog voor. Hij acht bet aanvangssalaris voldoende als dat met f100 wordt verminderd. De Voorzitter antwoordt den heer de Groot dat deze bode eigenlijk niet in deze regeling noodzakelijk behoeit vermeld te worden. Auciemi- teit is niet de regel die tot verhooging leidt maar geschiktheid. De bedoelde bode is slechts looper. De beer De Groot is nu een en al verbazing. Alle werk kan goed en slecht gedaan worden, ook het verricht van boodschappen. De Voorzitter antwoordt dat bij zich niet tegen het voorstel-De Groot verzet, maar dat hij slecht geeft de gedachtegang bij het doen vau het voorstel. De heer Beukers vraagt hoeveel tijd hij in dienst is. De voorzitter antwoordt dat de beambte halve dagen dienst heeft. Het voorstel-De Groot, min. f150 en max. f250, wordt verworpen met 10 tegen 8 stommen. De Voorzitter beantwoordt nu den beer Honnerlage. Het maximum van den commies is f 1500 en nu behoort toch verschil te zijn tusschen dat en den hoofdcommies. Bovendien moet de hoofd-commies zoo noodig den secretaris vervangen en dan is het tractement van f1600 als aanvang niet te hoog. Hij moet zijn de chef van het overige personeel. Artt. 1, 2 en 3 worden goedgekeurd. [Dr. Jansen verlaat de vergadering.] Artt. 4, 5, 6 en 7 worden goedgekeurd. De geheele verordening wordt daarna goedge keurd. Jaarwedden politie, Voorstel van B. en W. tot nadera regeling der jaarwedden van de ambtenaren der gemeente politie. (zie ons nr. van 3 Aug. jl.) De beer Do Groot zegt dat deze regeling wel zijn sympathie heeft maar de verhooging zal meerdere uitgaven veroorzaken. Kan het aantal ambtenaren niet verlaagd worden, zoodat de to taal uitgaven niet stijgen De Voorzitter antwoordt dat het aantal niet kan verminderd worden, daar dan do dienst te zwaar wordt. De betrekking van agent is een zeer moeilijke. Hij moet bezadigd, kalm en met overleg optreden. Hij moet onomkoopbaar zijn enz. Wanneer er feestdagen zijn, zij hebben dubbel werk. Een helder beeld hier te geven van wat do politie moet praestceren, zou spr. te ver voeren, maar hij vertrouwt dat dit voldoende is. De heer Honnerlage vraagt of de agenten 3e klasse en de brugwachters geen verhooging mochten hebben. De Voorzitter antwoordt dat do agenten 2e klasso zijns inziens in deze wijziging niet thuis behooren. Art. 1 wordt goedgekeurd. Evenzoo art. 2 en 3 Do geheele verordening wordt daarna goed gekeurd. Belasting-reclame. Prae-advies op het adres van J. P. Rijnenberg om ontheffing van plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1899/1900. Burgemeester en Wethouders stellen daarin voor, op grond der verordening tot heffing dier belasting, afwijzend hierop te bcschikkeu. De heer do Groot wgst er op dat hetargu ment van B. en W. is dat de verordening een gunstige beschikking niet toelaat. Het eollege erkent strijd tusschen verordening en wet. Spr. voegt hierbij dat waar de billijkheid boven dien voor een gunstige beschikking pleit hij tegen het voorstel van B. en' W. zal stemmen. De heer Mr. Jansen zegt dat de verordening door de koninklijke bekrachtiging ook kracht vau wet heeft verkregen. Er zou door een ander advies privilege ver leend worden. Do heer Brillenburg meent dat de veror dening dient gewijzigd, De heer De Groot meent dat waar strijd bestaat tusschen de verordening en do gemeente wet de laatste dient opgevolgd te worden. De heer mr. Jansen antwoordt dat er geen reehtstreeksche strijd bestaat tusschen de verorde ning on gemeentewet. De gem.wet schrijft voor een termijn in welke vorderingen moeten worden ingediend. Hier geldt het ook een vordering op de ge meente die binnen een vastgestelde termijn moet gereclameerd worden. De voorzitter stemt in met den heer Mr. Jansen, Adressant is in gebreken gebleven te doen als is voorgeschreven. De verordering is door den Raad vastgesteld en B. en "W. dienen daarmede rekening te houden. Voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt aan genomen met 15 tegen 2 stemmen. (De heeren dr. Janssen en Lagerweij hadden inmiddels de vergadering verlaten). Concept-besluit tot beschikking over een bedrag van f2593.86 uit den post voor onvoorziene uit gaven op de gemeente-begrooting voor 1900. Concept-besluit tot verhooging van- cn toevoe ging aan de gemeente-begrootiDg voor 1900 van een bedrag van f 190.000. Ten slotte werd nog behandeld het prae-advies van B. en W. op het adres van W. B. Oostrum om hem te verhuren twee strookjes gemeentegrond aan de Prinsenstceg. Besloten werd aan hem op dezelfde voorwaar den eu voor denzelfden prijs (a. 1 f 10 per jaar) deze strookjes te verhuren als waarop dit vroeger aan J. Schot was verhuurd. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voor zitter dc Vergadering. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aau de begrooting voor 1901, opgemaakt tot een bedrag van f 232,054.544 wegens gewono en van f 36,800 van buitengewone ontvang sten en uitgaven. Aan den Raad! is om adres verzonden, dra gende 72 band toekenmgen van personen, werkzaam aan de Vereenigde Glasfabrieken en Hollandia's suikerrafinaderij, waarin do onderteekenaars verklaren dat rij' dagelijks drie kwartier verliezen van bun rusttijd bij gebrek aan een gewensohte gemeenschap van den overbrugschen polder naar de Koningin WiLhelminahaven, en dat zij zeer zouden ge baat zijn door den bij het plan van bebou wing van de terreinen van den spoorweg ont worpen verbindingsweg van de Wilbelnuna- haven met den Sell led amschen weg, zij' het slechts door een voetpad. Na overleg met de spoorwegmaatschappij, bij wie fmancieele bezwaren bestonden tegen het nu reeds aanleggen van een voetpad, daar onafgebroken bewaking door een man noodig zou rijk, stellen B. en W. voor aan adressanten te doen weten dat tot d'en aan leg van den overweg onmiddellijk zal worden overgegaan, zoodra omtrent de uitvoering van de andere genoemde werken een besluit zal rijn genomen. 'Zaterdag 1.1. had alhier ten Raadhuizede openbare aanbesteding plaats voor de levering van brandstoffen gedurende 1900/1901. Ingekomen waren twee biljetten P. Maar- leveld, alhier, Eng. anthracieikolen 12.09, grove kachelkolen 11.54, fijne kaehetkolen 11.38, Eng. haardkolen fl.SO; J. Boerdam, alhier, Eng. anthracieikolen f2.19, grove kachelkolen 11.73, Eug. haardkolen 11.80. De gunning werd aangehouden. "Wij maakten voor eenige dagen melding van de aanhouding door ambtenaren van de bom Clara Sch. 1 63. Daaromtrent wordt nader gemeld dat een paar matrozen buiten, weten, van den schip per voor een waarde van een gulden of drie aan genoemde waren in hun kist hadden, en deze kleine hoeveelheid was voldoende voor de inbeslagneming van het geheele vaartuig. Die maatregel berust op een wetsbepaling dab bij, fraiudiuleuzeu invoer bet vaartuig, daarvoor gebruikt, in beslag kan genomen worden. Het bomschip is tegen een cautie van f 5000 vrijgelaten. 'Op de werf van Gtebr. v. d. Windt, scheep makers alhier, is hedenmorgen met goed ge volg van stapel grloopen het stalen bunschip Paul Kruger voor rekening van de wed. C. Kolf te Middelharnis. Het zal gevoerd worden door schipper H. Langbroek. Door Zondag 2 Sept. de laatste cricket- match tegen Volharding uit Rotterdam te winnen, verzekerde de Schiedamsche Cricket en Football-Club Hennes zich van het kam pioenschap der Rotterdam9clie competitie- Deze laatste match werd schitterend gewon nen en wel met innings en 47 runs (Hennes 131, Volharding 23 en 61). Alan dit kam pioenschap is ook een kampioensmedaille verbonden. 'De algemeen© vergadering van den Neder- landsahen Voetbalbond, die Zondag to Utrecht zou worden gehouden, is wegens ge ringe opkomst tot den 9en uitgesteld. Zondag werden op de wielerbaan te Baarn wedstrijden gehouden. Jaap Eden was inge schreven, alsook vele bekende Nederlandsclie amateurs. De uitslag der verschillende nummers was 2 K M. wedstrijd voor amateurs. 1 Greve, 2. Kees Kok, Match quatre tusschen L. van Lindonk, Jac. Smout, J. C. Greve ea E. J. Gelderman, te rijden in drie manches, winner Greve. Wedstrijd voor Tandems, 5 K.M, 4 Van der Tuyn J. Mulder2. Jaap Eden Slesber. 1000 Meter professionals. 1 Jaap Eden; 2. J. Mulder. De M aastrich tsche correspondent van de „Vélo" seint dat Cordang, die dagelijks traint voor den 24-uura-wedstrijdl te Parijs, eergisteren het uurrooord zonder gangmaking (39,240 M.) heeft aangevallen, waarvan de Belg Maurice houder is. Cordang reed 39,575 M. Hij| was na afloop zeer frisch. Da „Vélo" merkt op dat dee© verrichting, zon der opzienbarend te zijn, toch opmerkelijk is, en dat de concurrent van. Hiuiret niet ver van rijn beste „form" is. Voor den Bol d'Or zijn iI4 rijlders inge schreven, onder wie Cordang, Huret en Wal ters. Koninginnedag te Parijs, De Parijsche correspondent van het „BH." sohreef „Behalve in 1898, toen bij gedegenheid der meerderjarigheid van H <M. die gezanten al len waren aangeschreven om op hun post to rijn en de gehifcwenschea der in het huiten- land vertoevende Nederlanders te ontvan gen, is de verjaardag onzer Koningin bier

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 2