BEDRS TAN AMSTERDAM. Rechtzaken. Kerk en School. S P O R T. Geineiigd Hieuws. Ontploffing. Telegramme n. Handel en Bedrijf. Burgerlijke Stand. 6 nu ïwde taan a de fan t en eder :hik- van S 200 Don ver- ne- aan, >ren- ans- jzen 'ver- ;eld- van be- loor 150. fge- den, len en ver los ser, tule ,an- ge- en- ept zal as" 'nst 'ele Ike ide zee Ier liet ip- ng len an 11. ur, h t (rd iet ht. le ft. In zake den moord op den Helderschen oliiieagentdeed het IJooge Militaire Gerechts- of Dinsdag uitspraak in de appèlzaak van tea marinier 2e klasse H. Oerlemans, oud g jaren, geboren te Wouw, die in eerste ustantïe door den zeekvijgsraad aan boord an Hr. Ms. Wadif-clrip te Willemsoord was fhnldig veiklaard aan 1. wederspannigheid, Peliie den dood ten gevolge heeft, en 2. jasliandeling, welke zwaar lichamelijk Iet- el ten gevolge heeft, en veroordeeld tot tien uren gevangenisstraf, met vervallenverkla- jng van den militairen stand. Het vonnis van deu zee-krijgsraad werd joor het Ilof in zijn geheel bevestigd. Ned. Hery. Kerk. Beroepen: te Workum, J. Oosterhuis, e Suawoude en Tietjerk te Makkum, A. [Yoelstra, te Willemsoord c.a. Aangenomen: naar St. Michielsgestel, rloor N. J. Telders, te Oisterwijknaar Tjal- |jD„e, J, H. Themmen de Lang, te Veendam. i Bedankt: voor Wij naldum, door A. Cre- mer Rz-, te Broek in Waterland. Geref. Kerken. Bedankt: voor Vrijhoeven-Kapel, Van Dam, te Bolnes. R. K. Kerk, Op grond van de meest betrouwbare in- [ormatién kan »De Tijd" vei-ekeren, dat het beticht dat door of namens de Jezuïeten hier ,e lande zou onderhandeld worden omtrent ]en aankoop van groote landgoederen in de imstreken van Leiden, ten eenenmale on paar is. Henri Meijers heeft gisteren de hoop der franschen, die op hun lieveling Jacquelin rekenden, den bodem ingeslagen. Onze kranige landgenoot heeft in de beslissing van den ferooten Tentoonsteliingsprijs gewonnen met een halve lengte vóór dea Amerikaan Cooper èn Jacquelin. i De jBoer", zooals men Meyers te Parijs pleegt te noemen, werd hartelijk toegejuicht, Want na Jacquelin guode men hem 'net liefst ie 15.000 francs, een lief duitje, al behoeft ileijers het niet om het geld te doen. Volgens het Rij wiel" heeft Cordang voor ien Bol d' Or te Parijs zes tandems tot zijn beschikking, alle in uitnemende cor.ditie. Tot ijn gangmakers behooren de Hollanders Jan luider, Vari der Tuijn, Uiehle, Schmidt, Van Ier Knoop, Willem Mulder, Viiuiy en Duren- samp. Een Koninklijk rijtuig. Door de Nederl. Centraal Spoonvegmaat- chappij is onder leiding van haar ingenieur- iverktuigkundige, den beer J. W. Verloop te Utrecht, een nieuw salonrijtuig gebouwd, iietwelk ter beschikking zal worden gehouden ran H. M. do Koningin-Moeder tijdens haar verblijf te Soesfcdijk. Het rijtuig, dat geheel ekctrisch wordt verlicht, bevat een salon, daarachter toilet- en waschkamer, vervolgens li coupé ilste kjasse en aan de voor- en achterzijde een ruim balkon. De binnenbetinnm dug van het salonrijtuig is door de firma B. Middelbeek te Utrecht uitgevoerd in mahoniehout, afge zet met satijnhout genre Louis XVT, en be staat uit een lambrizeering, welke overgaat in betimmerde wandvakken, verdeeld door rijk gesneden, pilasters, consoles en, georna menteerde frontons, waarboven een cooflijst met bijpassende geschilderde panodeneen kroonlijst dekt heb geheel. De vakken van het salon zijn bespannen met geel zijden gebloemd damast, de gordij nen in effen gele zijde, geomeerd met zijden 'passementerïeën, de draperie in effen groene e, benevens crème zijden stores a, lTta- lienme. In het salon staat een daarbij passend ameublement, terwijl de vloer is gedekt door een Smymartapijt. Gistermiddag is H. M. de Koningin-Moeder het salonrijtuig te Baarn wezen bezichtigen, en betuigd© Haar bijzondere ingenomenheid met de doelmatige en fraaie inrichting. Do uitsluiting te Leeuwarden. Te Leeuwarden is sedert Woensdag alles rustig. De burgemeester heeft een uitnoodi- ging tot de ingezetenen doen aanplakken om zich zonder noodzaak niet op het stationsplein op te houden en alzoo het verkeer geen be lemmering te doen ondervinden, daar zij anders zich blootstellen aan het handelend optreden der politie. Uit een schrijven van nir. T. de Vries te Leeuwarden in de «De Stand." blijkt dat de afdeeling «Patrimonium" na een zeer nauw keurig onderzoek heeft bevonden, dat het recht geheel is aan da zijde der stakers en dat mitsdien langs alle geordende wegen middelen beraamd moeten worden, om deze arbeiders in hun rechtvaardige zaak te steu nen. «Sinds lang toch bestonden er veelvuldige grieven bjj de werklieden der fabriek over hardvochtige bejegening, onnoodigen Zondags- arbeid, willekeur in het beboeten en in het ontslaan der werklieden, en andere, waar onder zelfs zoodanige, die niet in het openbaar mogen gezegd worden. Klachten over grieven waren voor den klager hoogst gevaarlijk, omdat een onmid dellijk ontslag er allicht het gevolg van kon zijn. «De eenige weg om hierin verbetering te brengen, was de weg van vereeniging. »En nu juist dat eenige geordende middel, in de Grondwet voor elk Nederlander gewaar- oorgd, werd door de directie aan banden plegd en wie zich, ondanks de directie, toch rereenigden, kregen, bespied als ze waren «oor een spion, onmiddellijk allen ontslag, ten getale van 61. «Hierop volgde de staking van nog een 70-tal arbeiders, thans ook reeds ontslagen, die zich op dit punt met de perstontslagenen solidair verklaarden, zoodat thans 130 huis gezinnen zonder brood zijn, terwjjl nog on geveer 80 werklieden tot dusver liet werk voortzetten. «Daar het socialistisch Arbeid-Secretaiïaat de eerste leiding gaf, en de nieuw gevormde vereeniging zich daarbij aansloot, lag do meening voor de hand, dat al deze arbeiders socialisten waren. «Evenwel is thans gebleken, dat niet één enkele dezer arbeidèrs bij een socialistische vereeniging is aangesloten; dat slechts een tweetal sedert lang als socialisten bekend stonden dat niet dan de voorloopige leiding is uitgegaan van bêt socialistische Arbeids secretariaat en dat de nieuwe vereeniging zelf het besluit nam, om de leiding te geven in handen van een comité uil een aantal ver- eenigirigen, waaronder ook hij zelf, het boven genoemd secretariaat, de afd. Patrimonium, de afd. Ned. Werkliedenvereniging enz. «Dat comité van 14 afgevaardigden is er thans, en uit dal comité is nu een dagelijkse!) bestuur benoemd van vijf leden, zijnde de heeren J. W. Bonnet, voorzitternor. T. de Vries, secretaris; J. Ruitenschild, penning meester. G. W. Melchers en W. Heilkema". Mr, De Vries vraagt fiioancieelen steun voor 130 gezinnen. De dysenterie te Goedereede Het schijnt dat de dysenterie te Gocderoe- de zoo goed als geëindigd is. Sinds een dag of tien is er geen, nieuw geval voorgekomen. Nog slechts twee lijders zijn onder behande ling, beiden herstellende. In lxet geheel zijn er 74 gevallen geweest, waarvan 14 met'doe del ij ken afloop. Droevig ongeluk. Gisterenavond 6 uur werd een 5 jarig meisje te Rotterdam, door een melkwagen over het hoofd gereden. De te hulp geroepen genee-heer moest den dood constateeren, Gestikt. Donderdagnamiddag hadden twee jeugdige kinderen te Purmerend eeo sporlkarretje in in het plantsoen neergezet, waarin zich een kindje van een jaar bevond van den werk man A. Oudejans, aldaar. Daarop gingen ze niet ver vandaar spelen. Inmiddels was 't kind van 't zitbankje afgeschoven, waardoor de strak gespannen riem, die om 't Ijjf zat, den hals bereikte, zoodat het moest stikken. De zoo spoedig mogeljjk ontboden gemeente geneesheer dr. A. Bakels, trachtte gedurende drie kwartier de levensgeesten op te wekken, doch mocht er niet in slagen. Te veel zegen. Te Gorinchem werd een echlpaar verblijd met de geboorte van drie dochters. Moeder en drieling bevinden zich in blekenden wel stand. Een zwervend erfgenaam. Een commissaris van politie verzoekt in het «Alg. Politieblad" bij ontdekking vao de veiblijfplnats van een tuinier, iiie zwervende i«, dezen, namens diens vrouw, aan te zeggen, dat een zuster overleden is en hij een ge deelte van haar nalatenschap in ontvangst kan komen nemen. jEen moeilijke guaestie. Een ruim 70-jarig rentenier aan de "Wïl- helmin astraat te Enschedé is meestal 's mor gens tegen vier uur op en maakt dan een wandeling in zijn op dat uur bij uitstek rus tige buurt. Ook een dezer dagen was dit het geval en al wandelende begaf hij zich op of nabij liet niet afgesloten erf van zijn overbuur, waar alles nog in, diepe rust scheen. Op zijn pad vond hij een paar houtjes en raapte die op, met de bedoeling die in zijn buis te gebrui ken; doch nauwelijks daarmee in de rich ting van zijn huis gaande, voelde hij zich ste vig vastgegrepen door zijn buurman en diens knecht, die hem dwongen mee te gaan in hun werkplaats. Daar gekomen, ging de deur op slot, zei men hem, dat hij gestolen had, en liet men hem niet eerder vrij, dat nadat hij een schuldbekentenis van vijftig gulden, aan zijn buurman had afgegeven. Zoo vertelt d© rentenier bet geval. Hoort men echter den buurman, dan heeft bet zich aldus toegedragen. Deze vermiste den laatsten tijd af cn toe ledige kisten enz. van zijn erf, had redenen om den rentenier te verdenken, waakte daarom al nachten, zoo ook den bewusten morgen, en zag toen den man op zijn erf hout wegnemen, waarbij hij liem dus op heeterdaad betrapte. De ren tenier zou toen verzocht hebben geen rucht baarheid aan de zaak te geven, en vijftig gul den bij wijze van schadevergoeding hebben aangeboden, of Wel een schuldbekentenis van dat bedrag. Nog weer het vermiste hondje. Terwijl de „Tel.", zooals uit ons nummer van gisteren, blijkt, het geval van het 2ieke kindje en het hondje voorstelt als een „listige kunstgreep" van een oude jongejuffrouw die haar vïervoetigen lieveling kwijt was, schrijft de „Gelderlander" Alen herinnert zich het bericht uit Am sterdam, eenvoudig doch treffend van in houd. Er was een hondje vermist in de hoofd stad. Dat gebeurt er meer. Maar do bijzon derheid er van was, dat een lief kindje van een jaar of zes 't verlies van zijn speelkame raadje zich zoodanig aantrok, dat 't weg kwijnde en gevaar liep te sterven. De ouders waren radeloos. Men zocht naar alle kanten, doch vond den hond niet terug. Toen werd er een beloonling beloofd van f 200 aan hem of haar, die 'fc beest terug zou bezorgen- 'De veldwachter te Werkendam mocht nu dien prijs verdienen. Hij heeft het hondje 'terug gevonden en de burgemeester sheeft den va der van het kwijnende kind telegrafisch met de vondst in! kennis gesteld. JEen huis ingestort. Te Brussel is in de rue du Chène een in aanbouw- zijnd huis ingestort. Zes werklie den werden onder de puinhopen bedolven, doch allen konden levend te voorschijn wor den gebracht. Men gelooft dat het gebruik van slecht materieel door den aannemer van het werk alweer de oorzaak van het oDgeluk is geweest. In een kardoezenfabriek op Groysinn Road, te Londen had een ontploffing plaats, waai bij 3 personen gedood en 2 gekwetst werden. De Vesuvius. De Vesuvius is weer aan het spoken. Sinds eenige dagen werpt de berg groote steenen uil. Tal van touristen gaan een kijkje nemen. Tegen hagelslag. Reeds in een vorig verslag van den heer Van der Schalk, onzen consul te Milaan, werd medegedeeld, dat het schieten op hagelwol ken door middel van bijzondere kanonnen in Noord Italië ter wering van den hagelslag in zwang gekomen was. Daarann voegt de consul thaos toe, dat deze zaak nu eene zoodanige uitbreiding ondervonden heeft, dat ze niet langer als bloote proefneming mag beschouwd worden. Comité's zijn benoemd, om de meest door hagel lijdende streken in staat van verdediging te stellen door 't bereikbaar stellen op bepaalde plaatsen voor de belanghebbenden van ka nonnen en patronen. Veelvuldig werd geconstateerd, dat na "t bombardement de hagelbui zich oploste in een sneeuwachtig praecipitaat. Men bericht echter wel, dat door onkunde in het schieten wel eens personen gewond werden, zoodat blijkbaar op voldoende instructie bij de be diening moet aangedrongen worden. De orkaan in Texas. De burgemeester van Galveston Jones heeft als officieel cijfer der omgekomenen 3000 personen opgegeven en FOOO families, die zonder dak zijn. De sf*- onder de krijgswet geplaatst en er zij, >■*- en heen gezonden, daar zoowel enkele blanke.', ik ne gers aan het plunderen zijn geslagen. In New- York is een inschrijving geopend, waarbjj de burgemeester der stad Van Wijck voor ging, met voor 500 dollar te teekenen. Latere berichten schatten het aantal slacht offers op 8 a 10.000. Men verbrandt nu de lijken der slachtoffers. Woensdag werden er duizend tegelijk aldus opgeruimd. Er moeten gruwelijke pïundertooneelen zyn voorgekomen, waaraan eerst een eind is ge maakt nadat een honderdtal negers dood geschoten waren. Berouw. Eten Parijbche dame heeffc haar diamanten die gestolen waren, op merkwaardige wijze teruggekregen. Eenige maanden geleden kwam zij in een groob modemagazijn een ja pon passen en legde een taschje, waarin zo voor 15,000 francs juweelen had, op een tafel tje neer. Na het passen vertrok ze, zonder om het taschje te denken en herinnerde 't zich eerst toen zij 's avonds eenige juweelen wilde gebruiken. Ze zond ijlings naar het magazijn, maar daar was het taschjc niet te vinden. Het "bleef weg trots alle moeite die de politie zich gaf. Deze week bracht een pastoor het vermiste terug bij een commissaris van poli tie. Hij verklaarde dat een dame, die tegelijt- kertijd hei. magazijn had bezocht, geen weer stand had kunnen bieden aan de verleiding en het tasehje had meegenomen. Later kreeg zij echter berouw en deelde don pastoor in de biecht haar misdrijf mede. De geestelijke bood terstond zijn bemiddeling aan om de juweelen weder in de handen van de eigenar res te doen komen, maar houdt den naam der berouwvolle zondares natuurlijk geheim. LOREQO MARQUEZ, 14 Sept. Kruger heeft hot huis vau consul Pott vei laten en zijn intrek genomen in de woning van den dislricts-gou verneur. LONDEN, 14 Sept. Aan de «Daily News" wordt uit Pretoria van 13 dezer geseind dat mevrouw Kruger een telegram kreeg van haar echtgenoot uit Lorenzo Marquez waarin haar verzocht werd om zich daar bjj hem te voegen. Zij antwoordde echter dat haar ge zondheid haar niet toeliet te reizen. LONDEN, 14 Sept. Aan de «Daily Tele graph" wordt van 13 dezer uit Lorenpo Marquez geseindMen verzekert hier dat Botha het opperbevel heeft neergelegd en vervangen is door "Viljoen. SHANG-HAI, 12 Sept. Volgens een be richt uit Peking uit gewoonlijk betrouwbare bron, heeft prins Tsching de onderhandelin gen met de mogendheden geopend en zjjn de volgende voorstellen in overweging: lo. de erkenning van Tien-tsin, de Ghi- neesche stad incluis, als onzijdige haven2o. Mandsehurije met het schiereiland Liao-tong te beschouwen als bufferstaat; 3o. vergun ning aan de mogendheden om garnizoenen te houden in de handelshavens waar zulks noo- dig is voor het beschermen der vreemdelingen; 4o. ter dood veroordeeiing van de leiders der Boksersbeweging. WASHINGTON, 14 Sept. Li-Hung-Tschang heeft aan Wu-Teng-Fang geseind dat hij 'h'eden uit Shang-hai naar het Noorden denkt te vertrekken. Dit wordt bevestigd door een telegram van Goodnow dat de regeering hier heeft ontvangen. SHANG-HAI, 12 Sept. De expeditie naar Pao-ting-fu heeft Peking Vrijdag verlaten. Een andere expeditie is uit Tien-tsin ver trokken om de Boksers ten Zuidwesten van de stad uiteen te drjjven. KEULEN, 13 Sept. Volgens een bericht door de «Köln, Ztg." heden uit Washington ontvangen, deelde het departement van bui- tenlandsche zaken der Vereenigde Staten telegrafisch aan Li-Hung-Tschaug mede, dat de regeering der Vereenigde Staten hem als gevolmachtigde voor de vredesonderhandelin gen erkend heeft. Beurs van Sclilcdam. VRIJDAG 14 SEPTEMBER. Officieële noteering van do Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN f 11 per Hectoliter cont., zon- for fust en zonder belasting. ROGGEzonder handel. GERST zonder handel. MAISMixed f118 Ct. Namens de Comm. voor de nvloering, D. F. W. Prins. MOUTWIJNSietutuing willig. SPOELINGfl.— SPIRITUS: f 15 a f 16. Noteering der Vereeniging nBond van Distil lateurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIIN fll% per HL; JENEVER -15% AMST. PROEF. -17 i> s De Commissie voor de noleering AMSTERDAM, 14 September. Koffie goed ord. Java 35, Santos 25Va. Suiker vast; Oct./Dec. ll7/ia gedaan, 11 Va te koop. Tarwe op lev. vastNov. 184. Rogge op lev. weinig veranderd Oct. 130, 131 Maart 133, 132, Mei 132 geopend, ROTTERDAM, 14 September. Rogge op termijn: per Oct. f132, 133,132, f133, Koffie. Java 35 ets., Santos 25 ets. Suiker prijshotilend. HAMBURG, 14 September. Koffie. December 40, Maart 41, Mei 411/4, Juli 41%. HAVRE, 14 September. Koffie. Sept. 48%, Decern. 481/3 Maart 49%, Mei 49 Va V. Ontvangsten 13 September te Rio 17,000 b. en te Santos 49,000 b. HAMBURG, 14 September Suiker. Biet- prijsb.Sept. 11.671/5, Oct. 10.12Vs. Dec. 10.Maart 10.15. BERLIJN, 14 September. Spiritus per loco fr. 51, PARIJS, 14 September. Spiritus. Sept. frs. Oct. frs. Nov./Dec, fr. vier eersie maanden fr. SCHIEDAM, 14 Sept Vertrokken naar zee ter haringvisscherij de logger SC1I 250 L. R. Koolemans Beijnen, schipper J. A. Roeleveld, voor de derde reis. Binnengekomen SCH 350 Petronella, schipper M. v. d. Zwan, met 26 last haring van de tweede reis. KRALiNGSCHE VEER, 14 Sept. Heden werden ter markt alhier aangevoerd 36 zalmen, f 1.45 a 1 60, kleine zalmen fa 45 St. Jacobszalmen f 1.40 a 1.50 per KG. SCHIEDAM, 14 September. Aungekoraen bet stoomschip Littuania, kipt. A. Lindenstiauss, van Pernau, met 1112 heet. lijnzaad «n 13491 heet. gerst 8TOOJ1VAAKTLMNEJI. Ge dé, van Java naar Rotterdam, vertrok 13 Sept. van Perim. Koning Willem II, v. Amsterdim n. Batavia, vertrok 13 Sept van Genua Madura, vjn Amsterdam naar Batavia, passeerde 13 Sopt. Ouessant. Spaar ndam vertr. 13 Sept. v. Rotterdam naar Newyork. Prins Willem III arriv. 13 Sept. van West-Indié te New-Yoik. Stassfurt vertrok 12 Sept. v. Batavia n. Amsterdam. Titan, van Batavia n. Amsterdam, arriv. 12 Sept. te Marseille. SCHIEDAM. Ondertrouwd: 13 Sept. G. van Meurs, 29 jaar, en E. M. Vring, 27 jaar. K. Bouman, 27 jaar, en M. C. van Engelen, 28 jaar. C. J. Wille- man, 34 jaar, en A. M. Zoetmulder, 30 jaar. A. Glansdorp, 24 jaar, en M. M. Groene- weg, 23 jaar. - E. A. Camozzi, 29 jaar, en M. A. Albers, 23 jaar. J. J. Leliveld, 35 jaar, en J. A. Vurtheim, 29 jaar. Geboren: 12 Sept. Adrianus, zoon van P. F. van der Hammen en A. M. Th. Vredenbregt, Schie. 13 Sept. Theodora Johanna, dochter van G. H. Vierboom en A. M. Westerholt, Noord- molenstraat. Overleden: 12 Sept. Johan Fred rik Meijer, oud 74 jaar en 9 maanden, Rotterdamsche dijk. Aartje van Os, oud 8 maanden, Westmolenstraat. YLIARDIXGEW. Ondertrouwd: 13 Sept. Pieter Langbroek en Maartje van Houwelingen. Johannes Huis iri't Veld en Maria Klasina Vermeulen. - Pieter Vermeer en Cornelia Bot. Geboren: 13 Sept. Petrus Hermanus, zoon van G. J. van Velzen en M. Th. van der Linden, Jaeol- van-Dijkstraat. Overleden: 14 Sept. Janneke van Arkel, oud 75 jaren, wed. van N. v. d. Wal, 5e Bierslootsteeg. MAASSLUIS. Ingeschreven van 7 Sept. tot en met 14 Sept. Ondertrouwd: Johan Poortman, 23 jaar en Maartje Cor nelia Klinge, 22 jaar. Gehuwd: Jacob Koster, 27 jaar en Cornelia Strjjbos, 25 jaar. Hendrik van Berkel, 25 jaar en Johanna Drop, 27 jaar. Bernardus Bede- ker, 25 jaar en Wtlhelmina Boudêsteijn. Geboren: Pieter, zoon van P. Libiegts enJ.de Jong. Gerardus Cornelis Josephus, zoon van Joh. Vermeulen en A. C. van Veldhoven. Overleden: Catharina Cornelia van den Bogerd, 3 m. Leendert Pols, 2 jaar. VRIJDAG 14 SEPTEMBER. Stnatslcenl ngen, pCt. 13 Sept midden k- Ni; de ra.. N. W. Sch Cert. 21/a 77 9/16 üto OblS 901/4 lito Cert3 90 Hongarije. Spw.-l. '89 i. zilv. 4l/s 82% Italië. Inschrijving 1862-81 5 8otë/]g Oostenrijk. Obl i, 7 Jan./Jli. 5 S0s/4 lito 111 Goud 1876/93. 4 97% POBTI'G. C '53/84 m. t.£ 100 3 23V4 dito fr. 25-5000 met ticket 4% 33 fabnksinon. dito Leemng. 4% 95 15/ib Rusland Obl Uinnl. loon. '94 4 (50% dito -80 gee. G R. 625 4 91%; dito Hope Co.'89/90 G R 625 4 94% dito '9t/6e Em. R. 625 4 95 Oblig. {.een. '67/09 (£20) 4 985/. dito Transc. L "89 G.R.125 3 '5% dito in Ooud '845 100 Spanje. Oblig. Buit. (rerp.) 4 09 Turkije. Gepnv. oblig. 4 917/is Oblig, Geconv. Schuld ser. D 22 14 Sept. hoogato k 77 v/jfi 903/8 903/k, 82% 8011% 231% 331% 93 61% 95 1/jb 95 98% 7b 5% 68'A 921/s 2-25% Exd. 103% 100 V4 971/3 37% 861/3 14 27 9.' 3713/ia 86 88% 99 Egypte. Oblig. Leaning '76 4 China. Goudl. 1895 6 /.Overleening 18947 Mexico. ZüveiL BntnI. sch. afl. Oblig. (£100/1000). 5 Brazil. Fund L. '98 £20/100 5 CoLUMB. Gee. Bt. S. £100/500 1% Venezuela. Obl. 18dl 100 4 Stcdeiyke Lcenlngen. Amsterdam 1895 3 88% Rotte dam 1894/97 3 89% Schiedam 1895 3 Indusir. en Fin. Ondemem. Nedeul. en ICol. A.mst. Bnk a. 197% Ned. Bank-Aand194% 's-Grav. Ilyp.-bnk. l'anlbr. 4 99% Ned. Uypb. Veendam Pudb. 4 99 dito Pandbrieven3% 94 /s N.-W. Pac. Ilyp.bnk aand. (f i 00 of 50)3% 102% Westl. llyp.-bank Pandbr. .4 Cult.-Mij. Vorstl. aand. Ned. Hand.-Mij a. op d. resc. 5 Amst. Deli-My. aand Deli-Maatschappij aand. Senembah tabak.-mij aand. Kon Paketv.maatschij. aand. Ned. Amerik. Stoomv. aand. Stoomv.-Mij Nederl. aand. Dord. Petr. Ind. Mij. aand. Java Peti ol.-Maatsch. aand. Kon. M. t E. v. Petrbr.aand. Moeara Enim Petr.-M. aand Sum. Palemb, Pret.-M.aand. Nieuwe Alnk. II,-V. aand. V. S. v. N.-Amer. Maxw. L. Gr. Prior. Cert dito Prior Cert. v. Incom.b. Peru. Per. corp. first M. B. 0 dito Per. corp. c. v. pref. a. Spoorwcglcenlngcn. Nederl. H.IJ. Sp. Mij. aand. Mij t. Ex. v. St. Sp. aand. Ned. Ind. Sprvv. aand. Ned. Zuid.-Afr. Rpw, aand. C Nooid.-Br. Box. '75/80 gest. [talie. Spw. '87/89 Obl. A-E 3 Zuid-Itat. dito. Obhg. A-tï 3 Polen. Wrs-Ween.(Z.R.10Q) a. Portug. Kon. Poit. spw.Obl. 3 Ru&land Gr. Spw.-Mij.'88 O. 4 dito '80 dito 'L. R. 625 3 Mosk.-Kursk Obligat. 4 Mosk.-Wmd. -Ryb. 04 Rjasan Uralsk G. R 625 O. 4 Transcausas Spoorw Oblig. 3 Wladikawk. Z. R. 625 Oblig. 4 Zuul-W.Spw. Z. R. 625 Obl. 4 V. S. v N -Am. Ateh. Top c. v. a. dito cert van pief. >01111 dito Alg. hypotheek Ob Denver Rio Grando C. v. a Erie spoorvvegmij. aand. Florida cert. v. gew. aand. St. Louis Southw. Obl. 4 Louisv. Naabv. C. v. a. St. Louis Fr. C. v. gew. a. dito dito v. 2e pref. aand. dito dito Gee. Hyp. Obhg. 4 Miss. Kans. Tex. C. v. a. idem le hypotheek Oblig. 4 idem 2e d 4 N.Y.Ont enWest.Sp.Com.bew. Norf. en West. Crt. v. gew. a. idem C. 4 pet. Adj. pr, st. Oregon Calif, le H. O. 5 South. Pac. Coinp. gew.asnd. dito Goud Oblig4 Union Pac. Railr. Cert. v. a. idem pref. aandeelen idem Goud Oblig4 Wabash afg. Cert. v. p. a. W. N. Y. Pns. afg. Cert.v. a. idem Gen. Mortg. bonds5 Canada. Canadian Pac. C.v.a. Tramwcgmaafscli Bat Electr. Trammij. aand. Rotterd. Tramw.mij. aand. Semarang Cher. Stmtr. aand. Fremieieenlngcn. Nederl. Amsterdam f100 3 107% 1073/4 90% 53 148% 625 627 389% 374 372 154 102% 147 148 120 •188/4 240% 244 161% 163 691/3 727k 100% 100 27 Vis 267/8 0% *57/16 107fa 107/16 gen. 1093/g 109 111 110 212 210% 168% 1693% S9s/4 89% 536/8 53s/4 561/g 5515/ie ito 02% 95% 79% 92% 94% 94% "9% 03% 95% 943/4 28 %5 28 %B 71% 70% 28% 23 Vis 1911/16 19% '11 %6 11 %e 1!% 89% 883% 71% 72 10% 10% 33 Vs 347/8 81 80 Vs 10%6 10 90% 907/8 60 20% 20% 3411% 35 77 97% 97i5/j6 33u/ls 339/16 76% 77 59%6 59% 75 1031/s 19 14 X 31 Vis 893/8 ppijen. 70 134% Rotterdam 3 103% Gemeente Crediet 3 101 N.-Holl. Ver. Witte Kruis 697/8 70 Paleis v. Volksvlijt 1867 160 165 f 1.85 2% 99 %6 99% Brussel 1886 2% 997/s 99 Hongarije Staatsl. 1870. 132 Theiss. Regul. Loten - 4 1l7l/4 Oostenr. btaatsl. 1854. 4 145 idem I860 b 111 Rusl. Staatsl. 1864 Z.R. 100 5 200% f,02 dito 1866 Z.R 100 5 1093/t Spanje. Madrid 1808 3 34% Turkije. Spoorwegleening* 3 271/16 263/4 Pi olongatie43/4 pCt. Pryzen van Coupon». Amsterdam, 14 September. Oost.Pap.p. 11.21 20.90 Ziiv. Jan. 21 20.90 Eng. met afiid. Fransche Belgische 11.93 47.60 47.50 Diversen i. R.m. Russen in G. R. Idem in Z. R. Araer, Doll. Goud 58.70 1.90 1 25 2.47 Overzicht van de Benrs van den dag. Hoewel de Londensclie beurs voor A!mm- kaamsch» sporen flauw opende, sloot zij! even wel nogal prijshoudend. Ook te Amsterdam was de stemming iets beter. .Nationale staatsfondsen nagenoeg onver anderd. Bui tenia ndsche staatsfondsen va rieerden weinig.

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 3