Tc BINNENLAND. Ingezonden Mededecïingen. Kunst en Wetenschap. Kerk en Scliooi. Landbouw en Teeteelt. SPORT. Gemengd Nieuws. Naïef. Handel en Bedrijf. JU schende opvatting van Nederiands buit-en- landache politiek. Het slot van mijn artikel ontleent zijn eenige beteekenis aan het ver band met hetgeen voorafgaat. Inderdaad koester ik oprechte hoogachting voor velen onzer gewezen en fungeerende diplomaten, onder wie ik het voorrecht heb, sommigen persoonlijk te kennen. De zinsneden, d'ie uw aandacht trokken, betreffen niet het „corps", maar den „kring van jonge mannen, waaruit het veelal voor komt" en dien ik van nabij en ambtshalve ken. Dit blijkt duidelijk uit den gedachten- gang. Toch had ik mijn bedoeling juister uitge- drukt door te schrijven- „Zoo wordt" - in plaats van is - „niet de zedelijke keur der natie met de leiding d'er internationale betrekkingen belast, maar het blinkend en wisselend schuim, dat de wind op de golven der diepe wateren strooit". Dn,t ik bijl deze beeldspraak geen oogenbhk dacht aan schuim in den ongunstigen zin des woords, doch uit sluitend. aan het verblindend wit der don kere golven, die wij, zoo vaak aan het strand gaan bewonderen, zal, vertrouw ik, u en uwen lezers bij nader inzien niet ontgaan." De „Nederlander" is blijkbaar niet gezind om op deze opheldering nog kantteekenmgen te maken en zegt, alleen, dat zij met genoe gen van deze verklaring van prof. Do Lou ter akte neemt. Voorts maakt zij met een. enkel woord gewag van do hierboven vermelde opmer kingen van de „.Standaard" en van het „Centrum", alleen doende uitkomen, dat de „Stand." wat de „Ned." kennelijk ver standiger -vindt meer vragenderwijs en minder beslist dan hot „Centrum" spreekt over do wijzigingen, die onze diplomatie zou kunnen of moeten ondergaan. Pasmunt voor Ned, Indie. Blijkens het afdelingsverslag der Tweede Kamer omtrent heb wetsontwerp tot ophef fing van wettelijke maxima voer de uitgifte van pasmunt ia Ned.-Indiè, zagen sommige, leden niet in dat het noodig -is een eind te maken aan de vaststelling bij de wet van maxima van de voor Xed.-Indië uit .te govvii pasmunt, en aan de Regeering in dezen voortaan geheel de vrije hand te laten. Andere leden waren met de Regeering van gevoelen, dat er thans geen red-en-meer is, het beginsel dat aan de 3e alinea, van art 10 der Ind. Muntwet ten grondslag ligt, nog langer te handhaven. Men vertrouwde dat na doorvoering van den thans voorgestel den maatregel de geregelde vervanging van afgesleten pasmunt met kracht zal worden doorgezet. Verschillende vragen, meer in het alge meen op het Ind. muntwezen betrekking hebbende, werden nog gedaan, zoo, of 't met O O goed zoude zijn, meer halve guldens voor lu- dië te be stem men en dan of niet klein pa pier, bijv. van f 2 50, wensohelijk zou zijn Wt laatste werd van andore zijde betwijfeld Ned. Gustaaf Adolf-Vereeniging. De ïNed. Gustaaf Adolf-Vereeniging" heeft gisteren te Haastrecht haar alg. jaarl, verg. gehouden. Den avond te voren had een godsdienstige samenkomst plaats in deJans- kerk, waarin de heeren P, A. Jas, pred. te Leeuwarden, Th. Kloae, pred. te Vaals, en B, Ter Haar, em.-pred. te Nijmegen, het woord voerden. De alg. verg. van gisteren werd geleid door dr. H, G. Hagen, em.-pred, te Leiden. Uit het verslag van den secretaris, dr. C. J. Van Ketwich, te Leiden, bleek, dat het ledental ongeveer stationair gebleven was, maar dat de inkomsten door verschillende giften en legaten een belangrijk hooger cijfer aanwezen dan vorige jaien. De heer Van Ketwich deelde mede, dat hij wegens zijn hoogen leeftijd zijn ontslag had genomen als secretaris en de taak neder- legde, die hij 20 jaren Jang met groote opge wektheid en toewijding had volbiacht, doch dat hij op verzoek van zijn mede-hoofdbe stuurders nog eenigen tijd die betrekking zou blyven waarnemen met den steun van den hem toegevoegden tweeden secretaris, den heer v. d. Loeft". De ontvangsten hadden bedragen in het met 1 Augustus 11. afgesloten dienstjaar f33.354, de uitgaven f19.281, zoodat de nieuwe rekening opende met een batig saldo van f14.073. In hoofdzaak werd het ondersteuningsplan door de vergadering bekrachtigd. Dienvol gens zullen aan 3 gemeenten i.i Nederland voor schulddelging, ondersteuniog of stich ting van scholen, Prot. ziekenhuizen of tot onderstand der kerkelijke administratie bij dragen worden uitgekeerd van 150—f250, tot een gezamenlijk bedrag van f 4250, aan de kost- en dagschool in Minahassa (Oost-In- dië f300, aan 20 gemeenten van Rynprui- sen bijdragen van 50 tot 120 Mk., 2100 Mk., aan 23 gemeenten in "Westfalen 2800 Mk., aan 84 gemeenten in Hongarije, Bohemen, Moravië, Silezië, Karinthië, Stiermarken, Galicië, Zevenbergen en Beieren, Baden en andere deelen van Duitschland 8550 Mk., aan drie in Aziatisch Turkije 300 Mk., aan zeven in België 1700, aan twee in Spanje elk 250 Mk. en een in Frankrijk van 200 fr. Aan de Centralvorstand te Leipzig zal 400 Mk. worden gezonden, terwjjl de feestgave ad i 270, door de afdeelingen bijeengebracht uit de kas met f90 verhoogd werd en dus ge bracht op f360. Uit het tot het ontvangen dier feestgaven door het hoofdbestuur aan geboden drietal, Klein-Breseel (Oost-Silezië), Kölckse (Hongarije) en Murzzuschlak (Stier marken), die elk een derde der uitgebrachte stemmen op zich vereenigden, werd bij het lot, de eerstgenoemde aangewezen. De aan deze reeds toegekende bijdrage zal mitsdien tusschen de beide andere verdeeld worden. Besloten werd de volgende vergadering te Leiden te houden. Bond van Nederl. Onderwijzers. De commissie voor kinder-herstellings- en vacantieoorden uit den Bond van Ned. onder wijzers zal een vergadering te Utrecht houden Zaterdag 20 dezer. De agenda w\jst de volgende onderwerpen aan 1. Gezondheidskolonies, beschouwd uit een medisch oogpunt.Spreker: Dr. Kouwenhoven, Oostvoorne. 2. Het opvoedend karakter der gezondheids kolonies. SprekerG. A. Zeiverder, arron- dissemenls-schoolopziener, Utrecht. 3. Organisatie van een eentraal-comité voor kinderherstellings- en vacantieoorden. Inlei der prof, mr. M. W. F. Treub. 4. Overzicht van 'tgeen in 't buitenland en ons land op dit gebied is gedaan. Spre ker: A. C. Bos, Egmond a/Zee. slJoop der Toekomst.'' Woensdag werd te 's-Gravenhage de 3e jaarvergadering gehouden van de Ned. Ver- te-mging „Hoop der Toekomst". De voorzitter, dr. J. W. Pont, te Utrecht, opende de bijeenkomst met gebed en riep den aanwezigen het welkom toe- Uit het jaarverslag van de secretaiesse, mevr. baro nesse C. W. v. VeirschuerVan Balveren te Arnhem, bleek, dat de vereeniging 2 afdee lingen rijker was geworden, nl. Rijswijk en Sneek. Thans telt de vereeniging 55 afdee lingen, verdeeld over 25 plaatsen. Tot bestuurslid werd herkozen mej. H. W. Oromm-elin, te Utrecht. Op voorstel van liet hoofdbestuur werd niet ingegaan op het ver zoek van de Wereldivrouwenvereenigmg in Amerika tot aansluiting. Na breedvoerige beraadslagingen werd be sloten thane niet over te gaan tot nogal ingrijpende wijzigingen der statuten. Hierna leidde rnej H. W. Crommelin van Utrecht liet onderwerp in „Hoe kunnen wij onze vereeniging meer uitbreiding ge ven 2' Inleidster betoogde de noodzakelijkheid van samenweiking met andere vereenigin.- gen, o a-, met Zotidagssehoolvc-reenigingen en de Clir. Nat. Geh. Onthoudersver. en op- nchtiug van meerdere afdeelingen. Het houden van openbare vergaderingen wnai'oij voornamelijk tot de kinderen kan gesproken worden, achtte m lei dis ter van veel belang, en evenzoo uitbreiding van den werkkring der provinciale correspondenten. Bij de discussie die na deze korte inlei ding volgde, werd voornamelijk aangedron gen op de wenschelijkhedd om het doé! en sfreven der vereeniging in ruimeren kring bekend te maken, waarvoor de middelen wer den aangegeven. aae vooratter bracht mej. Crommelin don dank der vergadering. De heer J. T. van Bruggen, van Gronin gen, besprak de vraag: „Welk belang heeft het kind bij de a.s. Drankwetsherziening f' Spr. meende eenvoudig te kunnen antwoor den N i e t s. en liij betreurde zeer dat de Regeering het kind niet in bescherming heeft genomen Hot mag toch bevreemding wék ken. dat thans dé Regeering geen nota heeft genomen van de voorlichting van zoovele vereenigingen en personen, die herhaaldelijk hébben gewezen op de leemte die in de thans vigecien ie drankwet op dit punt bestaat. Spreker is van oordeel dat het onmondige kind bescherming behoeft. Spreker bracht hulde aan de Ned. Veree niging tot afschaffing van sterken drank en inzondeiheid aan de Ned. Onderwijzers Pro- paganda-Club, die adressen aan de Tweede Kamer zonden, waarbij! met nadruk wordt gewezen co de noodzakelijkheid van bescher ming van het kind. De neer Van Bruggen concludeerde het adres van laatstgenoemde vereeniging krach tig te ondersteunen- De voorzitter deelde mede, dat de vereeni ging in dier geest had gehandeld. Eén kort debat volgde. Het voornemen bestaat om na afdoening van het voor openbare behandeling in de Tweede Kamer aan de orde gestelde en voor het reces van een paar weken, dat de Kamer nemen zal, in de afdeelingen alsnog te doen onderzoeken bet wetsontwerp op de paarden fokkerij. De nieuwbenoemde consul-generaal van Turkije te 's-Gravenhage, de heer Mundji Bey, is in het »Hotel den Ouden Doelen" aange komen. 80 cent per regel. Onze plicht jegens onze naasten. De anders rustige rivier was door de on langs gevallene regen zeer hoog gestegen. Was de spoorwegbrug steik genoeg, om aan den stroom weerstand te bieden? Een uur later was de twijfel beslist. De brug was weggeslagen en door den stroom medege voerd. De volgende trein moest in eenige minuten aankomen. Zoo men den machinist niet verwittigde was een groot ongeval niet te vermijden. De spoorwegwachtster in de onmiddellijke nabijheid der brug, het gevaar ziende, begaf zich terstond op weg om den trein te gemoet te gaan, terwijl zij alle mogelyke teekens gaf, welke de machinist bemerkte, die terstond de rem deed werken. Het was dan ook tijd, want de trein hield juist op eenige meters van den afgrijselijken afgrond stil. Bleek van schrik by de gedachte aan het gevaar waaraan zij ontsnapt waren, omringden de reizigers die spoorwegwachtster, en overstelpten haar met dankbetuigingen. Maar zulks is niets anlwoorde zy eenvoudig. Ik heb slechts mijn plicht gedaan. De eerste de beste had evenzoo gehandeld. Het is onze plicht voor de veiligheid en het welzyn onzer naasten te waken. Ziedaar zeker een edelmoedig hart, wel waardig in deze eeuw waarin wy leven. Ik vervul slechts eveneens myn plicht zoo zeide de Eerwaarde Overste van het Liefde gesticht te Bokstel (Noordbrabant) met U mede te deelen dat de patiënte, die sedert eenigen tijd de Pink Pillen gebruikt, zich merkelijk veel beter gevoelt. De patiënte leed meer dan twee jaren aan een overmatig bloedverlies, was daardoor erg verzwakt, had pijn en vooral kloppingen in het hoofd en eene vale gele kleur, thans zijo de kloppingen geheel opgehouden, de kleur wordt frisch, de krachten nemen toe en het bloedverlies wordt minder. Onze verslaggever begaf zich op onzen last naar Bokstel en had het geuoegen persoonlijk uit den mond van de Eerwaarde Overste de bevestiging te vernemen en bovendien de persoonlijke verklaring van de genezene patiënte die hem werd voorgesteld. Uit plichtsgevoel en tot heil van de lydende menschheid, kunt U deze heilzame uitwerking der Pink Pillen van ür. Williams vryelijk bekend maken. Zeer zekerlijk zal 11. Ed. die zelfde ver klaring geven aan de personen die nog mochten twijfelen. Andere ziekten welke de zeilde oorzaak hebben, zooals rheumatiek, huidziekten, alge- meene zwakte, beenziekte bij het kind eri somiijds de tering zijn door hun gebruik genezen geworden. Door de maag het op nemen van het voedsel te vergemakkelijken en door het bloed te zuiveren genezen de Pink Pillen alle ziekten. Prijs ƒ1.75 de doos; ƒ9.per 6 doozen. Verkrijgbaar by J. H. I, Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig hoofddepothnuder voor Nederland en alle apotheken. Franco toe zending tegen postwissel. Men geve acht dat de echte Pink Pillen van Dr. (Villiams zich in een houten kokertje bevinden met rooskleurig papier omwikkeld, waarop met blauwe letters gedrukt staat Pilules Pink pour Personnes Pdles, du Dr. Williams. Verder moet zich op ieder uitwen dig omhulsel bevinden een wit strookje papier over de lengte der étui geplakt waarop staat Prijs: 1.75 Old. de doos, 9.Old. per 6 doozen. Eenig depothouder voor Nederland Snabilié, Steiger 27, Botterdam. Voor de gebruikswijze raadplege men de inge- slotene hollandsche Circulaire. In de tooneelwereid zijn weder tweejubi leums in 't vooruitzicht. Bigot is dezer dagen veertig jaren, Jurgens vijf-en-twintig jaar op de planken. In een Donderdagavond gehouden verga dering van de Groninger Opera-Vereeniging is besloten, dezen winter een groote opera op te voeren. Waarschijnlijk zal de keuze vallen op Aïda, van Verdi. Ongeveer 60 dames en heeren zijn als werkende leden tcegetreden. Wy ontvingen het eerste nummer van »Ons Journaal", maaudblad voor de Neder- landsche handels- en kantoorbedienden, onder redactie van Hendr. C. Diferee. Het blad, dat te Amsterdam uitkomt, stelt zich ten doel het publiceeren van de belangen van de Nederl. handels- en kantoorbedienden en tevens zal het streven naar hunne alge- meene ontwikkeling door de bespreking en beschouwing van wat er op het gebied der samenleving en tot verbetering dier samen leving al zoo is geschied, waardoor hun blik misschien zal verruimd worden, hun gevoel voor de economisch zwakkeren zal toenemen, hunne hand meer zal trachten te helpen, te steunen en te leiden in de moei lijkheden van het leven hunner medemenschen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen, te Gaastmeer enNyhuizen de heer II. van Elven, cand. te Amsterdam. Het beru dat ds. Pantekoek het beroep naar Bolswa.d zou hebben aangenomen is voorbarig. De heer P. heeft nog geen besluit genomen. Geref. Kerken. Aangenomen: naar Gerkesklooster, door ds. W. F. C. van hingen te Lollum. Hooger Onderwijs. Amsterdam. Het propaedeutisch examen in de geneeskunde is afgelegd door de heeren D. C. J. van Rompu en H. Klein, het eandi- daats-examen in de Nederlandsche letteren door den heer J. L, J. ten Dam Ham, Leiden. De heer G. M. Vroesom de Haan fie^ft het doctoraal examen rechten afgelegd de heer H. Werkman het propaed. examen geneeskunde. Utrecht. De heer' W. W. van Haaften heeft hetcandidaats-examen theologie, tweede gedeelte, afgelegd. Groningen. De heer E. J. Frestman Viëtor heeft het propaed. geneeskundig examen af- gelegd. Door de Nederlandsche Pomologische Ver eeniging zullen eenige vruch teukeuringen worden, gehouden, om te trachten, de jn ons land heerschende verwarring in dö benaming dér vruchtensoorten, zooveel mogelijk op orde te brengen. De eerste dezer keuringen zal thans gehou den worden te Utrecht op Woensdag 17 Oc tober. Ieder, die in het bezit is van nieuwe vruchtensoorten, buitengewoon mooi ontwik kelde exemplaren, of soorten waarvan hem de juiste naam niet bekend is, wordt uitge- noodigd! aan deze keuringen mede te doen. De vereeniging „Ornithopihilia" te Utrecht heeft besloten haar jaarlijksche internationa le tentoonstelling van pluimgedierte dit jaar te houden van 14 tot 17 December. Hvenals vorige jaren, heeft zij tot B. en W. van Utrecht het verzoek gericht daartoe gébruik te maken van de beurs eu de fruithal op het Vredenburg. Zondag zullen op de Baarnsche wielerbaan wedstrijden plaats hebben tot sluiting van het seizoeD. Het programma vermeldt o.m. Match tusschen Christian! op safety en het tandempaar Viruly Gelderman. Afstand 2000 M. Record-rijden door Cordang op motor- tricycle en J. Visser op safety over één uur. Kampioenschap van den N. W. B voor de provincie Utrecht 20 KM. met levende gangmaking. De Eerepiijs voor schieten uit de vrye hand met het Lebel-geweer, afstand 200 M., op het internationaal concours te Parijs, is behaald door den heer Mijin van Antwerpen. Het schoot driemaal bet maximum punten 30 en viermaal 29 punten, maximum 30. Het Hippodrome, het groote ovale circus op den boulevard Clichy te Parijs, zal dezen winter tot wielerbaan worden ingericht. Men is reeds bezig belangrijke wedstrijden te orga- niseeren. Het zou ons echter verwonderen als de vr'y smalle bochten niet tot ongelukken aanleiding gaven. Onderwijs aan schipperskinderen. Sedert den eersten. October is aan een der openbare lagere scholen te Amsterdam een klasse voor ecliipperekinderen geopend met ruimte voor veertig kinderen, onder leiding van het hoofd der school. Het onderwijs wordt gegeven door een onderwijzer en een onderwijzeres, die dus elk, als 's winters die klasse vol loopt, twintig kinderen voor hun rekening krijgen. Bij de inrichting dezer klasse is men te rade gegaan met het hoofd der Rotterdamsdhe soortgelijke school. De afdeeling Amsterdam der vereeniging Schuttevaer, heeft bij de sluiswachters circu laires, waarin de opening der school wordt aangekondigd, gereed doen leggen om die uit te reiken aan de schippers van binnenko mende vaartuigen. Buitendien zullen aan el- ken leerling, die weder vertrekt, eenige van die circulaires ter verspreiding worden mede- Een erg naïef mensch is te Amsteidam bij de politie zyn beklag komen doen. Hy had kennis gemaakt met een meisje, was met haar naar het Panopticum gegaan en had daar wat verteerd. Hij moest zich even verwijderen en vertrouwde zoolang zyn wel gevulde portemonnaie aan haar toe. Toen hij aan zyn tafeltje terugkwam, was het meisje met de portemonnaie verdwenen. Nu zoekt Ie politie haar en het geld. Ook een liefhebberij. Zekere Jules O. to Pari*;,, Merk van be roep, heeft ei liefhebberij In gehad, geduren de de tentoonstelling te Parijs kiékjes te ne men van ae leelijkste en ui ismaaktete men- schen, die hij ontdekken kon. Hiji had er reeds 600, waarvan. 475 vrouwen, toen hij Zondag een zeer zwaarlijvige en gebaarde dame nm*. saamgegroeide wenkbrauwen „nam". Het slachtoffer echter bemerkte bet en vloog hem in woede te lijf. Zij sloeg hem met haar regenscherm op het hoofd, greep hem ibij de keel en zou hem gewurgd hebben, indien niet politieagenten waren toegeschoten die beiden opbrachten. De commissaris bracht de beminnelijke echoone aan 't verstand! dat G. niets misdre ven had en vermaakte zich niet weinig, na dat zij brommende was afgetrokken, met de staaltjes van ^„monsters", die de jonge man hem liet zien. Uit den engelenbak gevallen. In het Parijsche ThéAter des Gobelins viel onder de voorstelling iemand, die op een der bovenste gaieryea zat en vao plaats wilde verwisselen, over de leuning omlaag. Hykwam met het hoofd terecht op een veertienjarig meisjebeiden werden bewusteloos met zware hoofdwonden weggedragen, terwyl onder het publiek een begin vari paniek ontstond. Een vreeselijk mijnongeluk. Uit de Spaansche myn Calvaria wordt ge meld Door het breken van een touw stortte de lift, waarin 6 mijnwerkers zaten, naar be neden. Alle zes werden dood teruggevonden. Een dure Pers. Groote Engelsche bladen als de ïTimes" hebben er wat voor over om hun lezers by- tijds in te lichten over of te bewerken naar aanleiding van de gebeurtenissen in Zuid- Afrikn en China. De correspondent van ge noemd blad te Peking beeft sinds het begin van den oorlog al 120,000 gulden verseind- Daarby komen nog een 150,000 gulden aan telegrammen uitShang-bai, Tien-tsin en Tokio, benevens de kostert der correspondenten zelf, die ook niet gering zyn. Dit alles werd uitgegeven in een paar maanden tyds. Men kan nagaan, wat een sommetje besteed is aan den oorlog in Zuid- Afrika, die reeds een jaar duurt. Een roman op de Philippijnen. Gewoonlijk wordt in de offieieele berich ten van den opperbevelhebber op de Philip pijnen, generaal Mac Arthur te Manilla, al leen van. het sneuvelen onder de Amerikaan- sche troepen gesproken, terwijl er toch veel meer in hospitalen aan. 'koorts en andere ziekten sterven dan door de kogels van de Philippino's. Onlangs stonden odifcer onder de berichten «en paar woorden, die een ge neden roman inhielden, zoo interessant als een schrijver dien. maar bedenken kan. Onder de jonge mannen, belust op avon tuur, die rich voor den dienst op de Philip pijnen lieten werven, bevond zich ook iemand, genaamd Henry Vance, van Chica go. Men zond hem naar de Phffippijnen, waar hij als muzikant bij een compagnie van het 37e infanterie-regiment in dienst trad. Hij kwam juist aan in den tijd toen de PShi- lippino's nog in gesloten gelederen tegen de Amerikanen, vochten. Da compagnie van Vance legerde zich op een dag in een der- véle dorpjes op Luyon en hier maakte de jonge man kennis met een kleine koffiebrui ne Venus onder dé PhiKppijnsche meisjes. Haar buitengewone schoonheid betooverde hem zoodanig, dat hij haar hartstochtenjj; lief kreeg. Toen do troepen optrokken, scheen hem de gedachte dat hij van zijn lief! je moest scheiden, een onmogelijkheid en hij deserteerde om bij haar te kunnen blijven. Dat was echter nog niet het ergste. Hij! liet zich door het meisje, dat gloeiend patriotisch was, overhalen, zich bij de voor hun vrijheri strijdende PMHppino's aan- te sluiten. Dezen namen hem, zooate elk blank sol- daat, met open armen op en benoemden hem tot majoor. Als zoodanig overviel hij de trei nen met proviand, die zijsn eigen volk levens- midaelfen brachten, nam ze ia bezit en ife troepen gevangen of vocht met hen Mis. col Lien zou hij nog wél generaal der Philip pino's geworden zijn, maar het lot wilde het anders. In een gevecht met zijn eigen volk werd hij gewond eu gevangen genomen. Hij werd naar Manilla gebracht, nadat men zijn verzoek om zijn geliefde nog eenmaal te zien kortaf geweigerd had. Hij had van haar wil len afscheid nemen, want hij wist heel goed wat met hem volgens oorlogsrecht geschie den zou. Te Manilla -werd hij wegens hoog verraad veroordeeld tot den dood! door den kogel. Maar toen het doodvonnis door president Mc Kinley geteekend moest worden, liet deze, goedhartig ais hij is, de jeugdige licht zinnigheid en de liefde als verzachtende om standigheden gelden en schonk Hénry Vance genade met 99 jaar gevangenisstraf. Dezer dagen is hij met de Thomas als militair gevangene weer in zijn vaderland terugge keerd. De zonderlinge droom van ruischende palmen, van donkere oogen van een Philip pino-meisje en van strijden en overwinnen is i i Hoe lang zal het duren, vóór een handie fabrikant van comediestukken Hénry Vance tot held van een melodrama maakt? 1 ,E H ev oei as tat 1 evi jer lar LEEUWARDEN, 12 Oct. Boter. Ie soort f47.Aanvoer 85 Va, 3'! V* en 7 tyie vaten, Landb 1 e teur f46.50 tot f 47.- genomen. 2e - 46.- - 3e - 45.- 4e - 44.-.- 14 i/g vat: le keur f47.tot f2ekeur f45.tot f46.3e keur f44.tot f45. 4e keur f 43. Aanvoer 15 1/4, 22 i/8 en 5 Via vaten. Fabrieksboter f50.50 a fAanvoer V» ®n vaten. HAMBURG, 12 October. Tetroleum loco 6.85, brief, dito -.geld, -pintsis per October 17Vs, Nov./Dec. Stemming kalm. BUDAPEST. 12 October Tarwe per voorjaar 7.97. log 10 en OU. far we 78% Oct. M a u 46% NKW-YOKK, f2 October. Nov. Dec. SU/» Nov. Dec. 42% Jan. Jan. Mei 84% Mei 4U/8 Faillissementen. Vit de Staate-Courant. Uitgesproken: C A. van den Berg. sigarenfabrikant, le Workum. Recbter-commisearis rar. D. Zeeger van Duylcuratormr. Tb. K. Dorama, te Sneek. Geëindigd: II. I. Zeegers, bakker, te Oss; J, Verver Ar., voorheen schilder, te Stadskanaal. Hoogwater te Schiedam. Oct. 14; v.ro. 8. 0 nam. 8.21 15o 8.50 9.16 16: 9 49 10.27 Hoogte van het water op de Rivieren. Berichten van 12 October. te pla 2 uur 's midd. 9.50 Gev, 0.05 M. 6uur'smorg. 1 51 Gev. 0.04 M. 12 uur's midd. 0.15 Gev. 005M. 11 uur 'ss morg. 1.43 Gev. 0.04 M. 8 uur 's morg. 0.56 Gev. 0.06 M. Zon en Haan. Zonsopg. Oct, 14: 6,26 v.m. onderg. 5. 5 n.m. s 15: 6.27 5. 4 i 16 6.28 5. 2 LOBITH. KOBLENZ, TRIER, KEULEN, RUHRORT, Laatste kwartier 15 Oct. Nieuwe Maan 23 Oct, Familieberichten. (Uit eenige couranten). Getrouwd: G. M. Kreiken en F. A. Muller, Almeloo; A. H. D. Rubs en H. Hooia van Nooten, EdamF. A. Betlem en C, E. H. ter Brake, Amsterdam; O. E. Dittlinger en C. II. Nolthenius, 's-GravenpageH. Puncke en J. A. M. van Veen, Amsterdam W. Werle en E. Hammeran, Wiesbaden; P. Quast en E. II. G. Frank, Amsterdam; A. G. Vermeulen en S. Boers, Zuidland;m R. van Oosterhout en M. S. Gordinou de Gouberville, Arnhem; D. van Os en A.van der Leest, Zevenhuizen; J. EikmanRooda en H. J. Stigter, MiddelslumJ. Ambagls- heer en B. de Marchand, Amsterdam. Bevallen: J. J. Xalker-Hess, z., Eind hoven C. J. Dekkers-Schoonenbeek, z„ Hil versum O. de Vries Süskind, z., Amsterdam Bonnebakker-Folmer, d,; Soerabnja. Overleden: P. Deuzeman, 45j.,Luis teren C. J. Nieman, AmsterdamB. W. Verwey, 39 j., DeventerA. C. G, Trufftoo, 87 j„ 's-Gravenhage; B. ten Heuvel, Am sterdam; E. J. A. H. Hamer, 57j., Amstet* dam; wed. A. Jelgersma-Lastdrager, 80 ji Den Helderwed. G. Hulsman-Goedhar®, 77 j., Amsterdam wed. A. A. van Ketwich Verschuur-Luttenberg, 80 j.E. H. de riee- ling-Van Beek, 68 j., AmersfoortPh. H. A. E. Otterbein, 61 j., Amsterdam. A e E TM A. 14 Oct. Gr. Schouwb,, 8 u., De Echtgenooten van Leontine. 15 t> Gr. Schouwb., 8 u., Twee Weezen. 15 en 16 Oct. le Christ. Bioscope, *s &v' 6 en 8 uur. 16 17 i Christ, school Tuinlaan, Jaa»- Bazar der Vrouwenvereen. »D® Heere zal 't voorzien." Te Rotterdameiken avond Circus Variété, Stationsplein, 8 uur.

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 6