Transvaal en Oranje-Vrijstaat. BINNENLAND. B. o. r. c. STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. MAASSLUIS. Rechtzaken. Het nDagblad" verneemt, dat de onder handelingen vanwege President Kruger over de huur van een villa te Scheveningen zijn nfgebroken, Omtrent het vertrek van den President uit Utrecht is nog niets bepaald. De Union Internationale te Parijs geves tigd, en bestaande uit gedelegeerden van alle Europeesche landen, Engeland inbegre pen, zoomede van Amerika, heeft benoemd tot gevolmachtigde voor Nederland mevr. de douairière WaszklewiczVan Schilfgaarde. Door haar bemiddeling worden een aantal van de meest invloedrijke mannen hier te lande aangezocht om het getuimen tijd ge leden reeds gepubliceerde protest te willen onderteekenen, waatin verzet vvu'dt nange- teekend Ae8en de verkrachting van het \ol- kemecht en het oorlogsrecht in den tegen- vvoordigen Zuid-Afiikaanschen oorlog, in strijd met alle besluiten van de vredetcon- fer tntie. Daarna zullen de lijsten voonien van die handteekeningen algemeen verspreid worden om meer handteekeningen te verzamelen, waarby vooral waarde zal worden gehecht aan de nuamteekenmgen van personen van invloed op maatschappelijk, godsdienstig en staatkundig gebied van alle lichtingen. Aan de aanvrage tot het houden voor een collecte op Arnajubadag, 27 Februari a.s., in alle gemeenten des Ryks, za! ruim voldaan worden. Vele dame^eomité's hebben rich daar voor reeds gevormd of zjjn in wording. De gelden zulleh dienen voor weduwen en wee zen vaa gesneuvelde Zuid-Afrikaners. De volgende berichten zijn afkomstig van het Persbureau te Dordrecht. Den 5en Februari hield men te Ludwigs- hafen in de groote zaal van het sociëteits gebouw een vergadering ten einde sympathie met de Z.-A. Republieken te betuigen. Reeds een half uur voor den aanvang waren alle plaatsen bezet. Velen moesten dan ook on- verrichterzake terugkeeren. De heer Scho- walter, kapelaan, leidde de bijeenkomst. Hij hield een uitnemende redevoering, waarin hij een terugblik wierp op de geschiedenis der Boeren en in den breede uitweidde over de oorzaken, die tot den huidigen oorlog leidden en de wyze waarop deze door de Engelschen werd gevoerd. Er werd besloten om uit naam van alle aanwezigen een adres aan President Kruger te zenden, dat zijn stamverwanten weldra mochten overwinnen en een volkomen"herstel van vrijheid en onafhankelijkheid zouden ver krijgen. Ook werd een adres gezonden aan den Rijkskanselier, giaaf Von Biilow, waarin men den wensch uitte, dat de groote Mogend heden van Europa stappen zouden nemen ter beëindiging van den rampzaligen oorlog. Met stormachtige toejuichingen voor de Boeren, hun land en hun President besloot men deze uitnemend geslaagde vergadering. De geestdrift schijnt van Duitsehland naar Oostenrijk over te waaien. Den 4en Februari werd te Reichenberg een bijeenkomst ten gunste van de Boeren gehouden, die door meer dan 1500 personen werd bygewoond Den sprekers vielen luide en warme toejui chingen ten deel. Aan het slot van den avond werd een motie aangenomen waarbij deel neming werd betuigd met het stamverwante Boerenvolk. Tot besluit werd het Transvaal- sche volkslied gezongen. Eenige dagen geleden werd te Genève een openbare bijeenkomst gehouden ten behoeve der slachtoffers van den oorlog in Zuid-Afrika. In grooten getale was het publiek opgekomen. De bijeenkomst werd geopend door mej. E, Gautier, presidente van het comité ter onder steuning van vrouwen en kinderen der Boeien, die een beroep deed op de liefda digheid der aanwezigen. Door velen werd daarna nog het woord gevoerd o.a. ook dooi den welbekenden Boerenvriend, den heer Van Sp«ngler. Na afloop werd aan de uitgangen der zaal geld ingezameld. De opbrengst bedroeg meer dan 900 francs. Bovendien ontving de pre sidente van een weldoener een clièque van 500 francs. Als opbrengst eener sneeuwbal-collecte uit Holland-Michigan, Vereenigde Staten, ontving mevr. Waszklewicz te 's Gravinhage een eerste zending van 50 dollars. Het thans in gekomen totaal-bedrag is 907O.85i/3 pond sterling. Uit Berlijn wordt gemeld dat de minister van binneirlandsehe zaken de overheidsper sonen heeft aangeschreven, openbare bijeen komsten ten gunste van de Boeren te ver bieden als zij een beleedigend karakter voor Engeland aannemen, De politie te Dortmund heeft reeds het eerste verbod van dien aard uitgevaardigd. Te Marseille is door den gemeenteraad een motie aangenomen strekkende om de Fransche regeering te verzoeken er bij de overige mogendheden, die aan de vredes conferentie hebben deelgenomen, op aan te dringen, in den gruwelyken oorlog, die in Zuid-Afrika gevoerd wordt tusschenbeide te komen. Het Koninklijke Echtpaar. Tijdens het bezoek van H. M. en den Prins-Gemaal aan Amsterdam zal het echt paar in het rijksmuseum de hulde der werk liedenverenigingen in ontvangst nernen, terwijl daar een koor van een paar honderd kinderen zal zingen. De regeling dezer kinderhulde is geheel in handen van den heer H. D. W. Patjjn, terwijl de uitvoering door den heer Ant. Tierie zal worden geleid. Gezongen zullen o.a. worden een lied van Dr. E. Laurülard getoonzet door Richard Hol en een lied van mej. Cath, van Rennes. Na deze hulde zullen de Koningin en Haar Gemaal vermoedelijk een bezoek brengen aan de Orarrje-zaal. Tot bjjwoning der plechtigheid worden o.a. uitgenoodigd de leden van gemeenteraad en hunne dames, de iroofd-ambtenaren van het Rijksmuseum: dhr. rar. Victor de Stuers en de architect Dr. Cuypers. H. M. de Koningin heeft gunstig beschikt op het verzoek, een hulde te aanvaarden Haar en Haar Gemaal te brengen bij het passeeren op 9 Maart a.s. aan het Centraal Station te Ametsfoort. V Men meldt ons uit Amsterdam: De gemeenteraad nam de voordracht van B. en W. aan, om f'75.000 uit te trekken voor een geschenk aan de Koningin en ter bestrijding van de kosten voor het vorstelijk bezoek alhier in Maart, Het voorstel werd aangenomen met 33 tegen 3 stemmen na verwerping vau een amendement van de beeren Harmsen, Van den Berg, Wiersma en Nolting om liet bedrag te verminderen met f 40,000 of f 15.000, Bij da stemming vorwjderde de heer Harmsen zich. Te Rome word op den huwelijksdag van H. M. door onzen gezant aldaar een diner gegeven, waaraan Z. H. den prins van Reuss, den markies Yisconti-Venosta, minister van büitenlaridsche zaken, met echtgenoote, de ambassadeurs en gezanten van Duitsehland, Beieren, Oostenrijk en Japan, een aantal Ne derlanders en eenige dames van de hooge aristocratie aanzaten. Verschillende dronken werden op H. M. en op den Koning van Italië ingesteld. Na het diner werd er receptie gehouden voor het corps diplomatique, Italiaansche politici en leden van vreemde kolonies te Rome. De Duitsche officieren, bjj de huwelijks feesten tegenwoordig, hebben den heer N. A. Bouwman verzocht, zijne vOranje Nassau- Mecklenburgmarsch", uitgevoerd op het gala déjeuner 7 Februari ten Hove, naar Duitseh land over te zenden, als blijvende herinnering. Tweede Ka mor. Koopvaardijwet. Do heen- Fokker beeft een amendement voorgesteld, hiertoe strekkende -dat de voor schriften der antikelen 2 tot en met 6 (be trekkelijk bet vorderen van. een diploma) niet van toepassing zijn op een koopvaardij schip in een buiiten-Ëuiropeesdhe haven rf op een buuten-Eiu'opeesche reede, hetweik op zijn jongste vaart of terwijl' het aldaar zich bevond, door overlijden of door desertie een of meer zijner opvarenden, voorzien van hot voor dat sdhip vereisohte diplo-ma, heeft verloren. Bij aankomst, na het vertrek uit die ha ven of van due reede, in -een Europeescshe haven of op een Europeesdhe reede worden die voorschriften opnieuw van toepassing. Voorts stelt hij voor; de voorschriften •der artt. 2, 3 eerste lid, 4 eerste lid, en 5 met van toepassing te doen zijn op sleep booten. En ook dat. de Minister van "W., H,, en N. m bijzondere omstandigheden, voor een bepaalde reis of voor een bepaalden tijd, ontheffing zal kunnen verleenen of af wijking zal kunnen toestaan van een of meer der voorschriften, vervat in de artt. 2 tot en met 6 bovenbedoeld. V olkshuisvesting. De oommissie van voorbereiding beeft omtrent de m haar handen gesteflde ver zoekschriften verslag uitgebracht en wel over: lo. een adres aan den gemeenteraad van Amsterdam 2o een adres van Buskop en een aantal andere grondeigenaren, wo nende te Botterdam, die met aandrang aan de Kamer verzoeken haar goedkeuring aan het w. o. te onthouden; 3o een adres van de vereeniging'„NederlancLsch Congres voor de openbare,gezondheidsregelnig", gevestigd te VGravenhage. Het ontwerp is door de vereenigng grootendeele met instemming ontvangen. V olksgezondheid. De commissie van voorbereiding heeft omtrent de in baar handen gestelde ver zoekschriften verslag uitgebracht: lo. Een adres van de Vereeniging van Burgerlijke Ingenieurs, de richting van do ontworpen reorganisatie van het sanitai re staatetoeza'oht gewenscht achtende, maar oordeelendo dat do uitwerking wijziging en aanvulling behoeft; 2o een adres van de vereenigng „Opstanding en Leven", ge steund d'oor 20 vereenigrngen van vrouwen hier te lando, houdende verzoek, dat in de gezondheidswet zood aniga k ipahng worde op genomen, dat de gezondbaidscoinmissiën zullen zijn gemengde commissiën van ge- ueesheeren en deskundigen, zoowel mannon als vrouwen; en 3o. een adres van de ver eeniging „Nederlandsch congres voor open bare gezondheddsregeling", gevestigd te 's-Gravehhage, bevattende de eischen welke de vereenigmg meent dat aan de Gezond heidswet gesteld behooren te worfden. Kamers vnn Arbeid. De Minister van Waterstaat hoeft van de besturen der gemeenten, waarover het ge bied van ©en of meer Kamers van Arbeid zich uitstrekt, een opgave gevraagd van het aantal patroons- en werHiedemMezers, voor komende op de in 1900 voor hun gemeente vastgestelde kiezerslijsten voor elk© Kamer van Arbeid, Zijn in 1900 verkiezingen van led-en der Kamers gehouden, alsdan wordt mede opgave gevraagd van het aantal bij elke verkiezing en eü'ke herstemming in iedere Kamer te vervullen plaatsen 'en van het aantal patroons- en van het aantal -werk- lieden-kiezera voor iedere Kamer, dat aan elke verkiezing -en elke herstemming! deel nam. Mr. Hartogh. f In den afgeloopen nacht overleed te 's-Gra- venhage te zijnen huize plotseling mr, A. F. K. Hartogh, lid der Tweede Kamer voor Amsterdam III, in den ouderdom van 56 jaar. Als advocaat verwierf hij een grooten naam. Tot lid der Provinciale Staten van Noord- Holland gekozen, werd hij in 1886 lid der Kamer waar zijn adviezen op Imogen prijs werden gesteld, vooral in zaken van han delsrecht en rechtspractyk. Groot succes be reikte hjj door zijn ontwerp tot wijziging der Burgerlijke Rechtsvordering, Na zijne verdediging hiervan in beide Kamers viel hem deswege de ridderorde van den Nederl. Leeuw ten deel. Behoorende tot de vooruitstrevende party (jverdehy met hart en ziel voor 't geen hij in 't algemeen belang nuttig achtte, ook in verschillende genoot schappen te Amsterdam. Hy was lid van den Kerkeraad der Ned.- Isr, gemeente te Amsterdam, en directeur der Eerste Nederlandsche Levensverzekering- maatschappij. Liberale Unie. De liberale kiesvereeniging jEendracht" te Amersfooit heeft besloten zich niet van de Liberale Unie af te scheiden. Ook de liberale kiesvereeniging nRotter- ilam" nam iu haar laatste vergadering een dergelijk besluit. Anders dacht de vereeniging ^Eendracht maakt macht" te Middelburg over deze zaak. Zy besloot nl, met overgreote meerderheid zich van de Liberale Unie af te scheiden. Nederlandsche Handel op Zuid-Afrika. De vorige week is te Amsterdam een vergadering gehouden van eenige uit Zuid- Afrika hier te lande verblyfhoudende en eenige Nederlandsche heeren, ter bespreking van de questie: bevordering van den Neder- landschen handel in Z.-Afrika. De meesten ter vergadering aanwezigen meenden, dat thans het oogenblik gekomen was om de hand aan den ploeg te slaan. De Afrikaanders verklaarden, dat er in de Kaapkolonie een koopkrachtig volk bestaat, dat niet door den oorlog geleden heeft en niets liever wil dan den Engelschen handel boycotten, als het maar van Nederland koo- pen kon. Na het einde van den por log zullen ook in de Republieken enorme tnkoopen gedaan moeten wordenzyn de goederen dan niet reeds aan de grenzen, dan zal men van zelf weer in de Engelsche magazijnen terecht moeten komen, daar er dan geen tijd zal zijn ze eerst in Nederland te bestellen. Voor Nederland is er totaal geen risico aan verbonden, doch wel groot voordeel. Binnenkort zal het Nederlandsche volk om trent deze en andere zaken door de Afri kaanders worden ingelicht en de ter vergade ring aanwezige Nederlanders zullen eomité's trachten te vormen, teneinde tot de oprich ting van een Nederlandsch-Zurd-Alrikaansche handelmaatschappij of vennootschap te komen. Ter. tot bevordering van don Ned. Export. Het consulaat der Nederlanden te Barcelona heeft aan het centraal-bureau der Vereen, tot bevordering van den Nederlandscheu Export te 's-Gravenhage een schrijven ge richt, waarin het de aandacht vestigt op een gedurende de maanden Mei tot Juni a,s. te Barcelona te houden tentoonstelling, uitslui tend betreffende het artikel saardappelen". Op deze tentoonstelling, welke geldelijk en zedelijk gesteund wordt door het Spaansche Gouvernement, zal men de verschillende soorten aardappelen exposeeren en een over zicht geven van de systemen van productie en conserveering en tevens van de middelen, welke aangewend worden om aardappelen in iodustrieele producten om te zetten. In verband met den steeds toenemenden import van aardappelproduclen in Spanje, waarby Nederland zeer geïnteresseerd is, telt het ceotraal-bureau zich ter beschikking van belanghebbenden en het is bereid alle ge- wenschte inlichtingen omtrent deze tentoon stelling te verschaffen. Arbeidsbureau T*or vrouwen. De Vereeniging Nationale Tentoonstelling van Vrouwenarbeid zal op 1 Juli e. k. op houden le bestaan. Het financieel resultaat van hare werk zaamheid is een batig saldo van rnim f20,000 voor de bestemming waarvan de leden der Vereeniging gelegenheid hebben gehad plan nen in te dienen. Op de algeraeene vergadering van 22 Sep tember 1900 bleek duidelijk, dat de meeste sympathie was weggelegd voor het plan van Marie Jungius en het bestuursvoorstel. Zoo werd dan besloten tot de oprichting eener Vereeniging, zoo nauw mogelijk ver want aan die van de Nationale Tentoonstel ling van Vrouwenarbeid, welke zich evenals deze ten doel zal stellen, de uitbreiding van den werkkring der vrouw en als middel om dat doel te bereiken zal aangevende oprich ting van e*n Arbeidsbureau voor Vrouwen. Zij die tot de nieuwe vereeniging willen toetreden «n de ontwikkeling dier vereen, willen bevorderen, moeten zich vóór 21 Febr. wenden tot mevr. Pekelharing—Doyer, Melkweg 6 te Groningen. Het hoofdbestuur der Nederlandsche On derwijzers Propaganda-Ciub (voor drankbe strijding) heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin gevraagd wordt, in onze wetgeving op te nemen: le. het onder controle stellen van den bierverkoop 2e, de bepaling, dat de houders van loca- liteiten met vergunnieg tot verkoop van alcoholhoudende dranken (zoowel gegiste als gedistilleerde) gehouden zijn a. niet toe te laten, dat personen beneden 18 jaar zonder geleide van ouderen in hun lokalen aanwezig zijn b. niet toe te laten, dat personen beneden 18 jaar, onder zulk geleide in hun lokalen aanwezig, alcoholhoudende dranken gebrui ken; en 3e. de bepaling dat geen personen beneden 18 jaar als werkkracht in bedoelde lokalen mogen gebruikt worden. Bij het adres is eene memorie van toelich ting gevoegd. De Groothertog van Mecklenburg en de regeerende Vorst van Waldeck en Pyrmonl hebben aan eenige beambten van het dienst personeel der koninklijke hofhouding medailles hunner orden verleend. Do afdeeJingen der Tweede Kamer heb ben benoemd tot rapporteurs over de wets ontwerpen bepalingen omtrent het toezicht en de zorg1 over de zaken der Munt en na dere bepalingen omtrent den waarborg cai de belasting der gouden en zilveren wer ken; overeenkomst mot de gemeente Rot terdam betrekkelijk overdracht van gedeel ten van Rijkswegen, goedkeuring1 van d'en verkoop van een strook staategrond aan de gemeente Nijmegen; regeling der pensioe nen van do bezoldigde leden van het be- s'uur en van de ambtenaren van de Rijjcs- verzekerinjgsbankwijziging) van art. 71 der web tot vaststelling van ihet tarief van ge rechtskosten in strafzakennaturalisatie van E. K. H. Riesener e. a de heeren Mees, Do Boer, Van Dedem, Baslert en Van Gijn. Onteigening voor een spoorweg Gouda* Schoonhoven; varhooging van Hoofdstuk V der Staatsbegro-oting voor 1900; id. vau do begroeting dor Allg. Landsdrukkerij voor 1900; herhaalde verlenging van den duur der werking van de wet van 4 April 1892, houdende voorziening ter tijdelijke verster king der nat. militie; wlijiziging der heffing van haven- en opelaggeld voor het gebruik der haven to Kiuanre; verhooging van Hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1900, overeenkomst tussohen Nederland en België betreffende vrijdom van militie- m schutterijplidht deer wederzijldsche onderda nen, do heeren Zijlui aVan do Velde, Mut- saeris, Fokker en Smeenge. Be gewone audiëntie van den Min. van Binnenl. Zaken zal Zaterdag a.s. niet plaats hebben. De gezanten van Zweden en Noorwegen en van Mexico en de militaire attaché der Ver eenigde Staten, die in het Hotel den Ouden Doelen logeerden, hebben de residentie ver laten. De Nieuwerkerk (Zeeland) is plotseling overleden de heer F. Bouman, burgemeester dier gemeente. Kamer van Arbeid voor de Alcohol-Industrie. Door de Kamer van Arbeid voor de Alcohol- Industrie alhier is tot den minister van VV. H en N. het volgende schrijven gericht De Kamer van Aibeid voor de Alcohol- Industrie heeft de eer Uwe Excellentie te verzoeken, het volgende in overweging te willen nemen. Art. I van het Kon, Besluit van 3 Januar i 1898, Staatsblad no. 1, houdende voorschrif ten ter uitvoering van de art, 748 en 755 van het wetboek van koophandel, zooals die luiden, ingevolge de wet van 2 Mei 1897 Stbl, 140, waarin het aantal losdagen van schepen, in verband met hunne grootte wordt vastgesteld, is door de plaatselijke omstan digheden, vooral voor kolenschepen, in het winterhalfjaar moeilijk in praktyk te brengen, err wel om de volgende redenen De gemiddelde grootte dier schepen is van 120 a 160 kar resp. 204 en 272 M', waarvoor volgens genoemd K. B. het aantal loedagen slechts vijf bedraagt, Nu wordt door het zakkedragersgilde »St. Arithonrus", doorgaans per dag 1000 !/s Hectoliters kolen gelost of 42.5 M3, waardoor voor de meeste dier schepen, meer dan het bij de wet vastge steld aantal losdagen noodig is. De oorzaak hiervan ligt voornamelijk daarin dat dit gilde behalve kolen nog granen !o-t, wat echter per HL. van pl. m. 70 kilogr. geschiedt, terwijl kolen per Vs HL. van 42,5 kilogr. verwerft worden. Dit brengt mede, dat voor het kolendragen meer bejaarde werklieden van dit gilde worden gebezigd Wanneer bet schip binnen den in hetK.B. gestelden termijn moet worden gelost, onder vinden zij, indien zij dit werk niet geheel aan jongere krachten willen overlaten, de schadelijke gevolgen in verband met hun leeftijd. Tengevolge daarvan, kan voor het granenlossen dikwyïs over te weiDig zakke- dragers worden beschikt, terwijl bovendien de bejaarden onder hen byna zonder ver diensten geraken. Ook de kolenwegers ondervinden finantieël nadeel, door het beperkt aantal losdagen, omdat het aanleiding geeft tot het nalaten van de weging daar de kolen sneller kunnen worden ingeschept dan gewogen, bovendien wordt daardoor de controle over de geloste hoeveelheid van den ontvanger tegenover den leverancier onmogelijk. "Wel wordt door verschillende patroons om bovengemelde redenen, bjj het aannemen van den schipper, een grooter aantal losda gen bedongen, doch dit veroorzaakt in vele gevallen een duurdere vracht, daar het be lang van den schipper het tegenovergestel de medebrengt, waardoor dus die patroons, die den arbeidersgld gezind zijn, in een mindere conditie worden gebracht dan ande ren. Naar aanleiding hiervan heeft de Kamer de eer Uwe Exelenlie te verzoeken, genoemd KB. te willen wijzigen, in dien zin dat voor schepen als bovengenoemd, een grooter aan tal losdagen wordt vastgesteld, waarbij de per dag te lossen hoeveelheid 425 M3 niet te boven gaat. Politie. De politie herinnert de ingezetenen aan hunne verplichting om, als de straten glad zyn, de kleine steenen, of het trottoir, het pad vóór of langs hun gebouw of erf of het onafgesloten deel hunner stoep, ter breedte van minstens 1 meter met zand of asch te bestrooien, en dat nalatigheid hierin wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste f3. In het belang van de veiligheid van het verkeer zal streng op het nakomen dezer verplichting worden toegezien. Er moet ook niet met strooien gewacht worden totdat de politie komt waarschuwen. In den afgeloopen nacht werden de be woners van deu 2en Tuinsingel een paar malen uit hun slaap opgeschrikt door geschreeuw en het rinkelen van ingeslagen ruiten. Het bleek dat een der bewoners aldaar door hevige zenuwaanvallen tot deze handelingen werd gedrongen, en slechts met zeer veel moeite slaagde men er telkens in den ongelukkige weder tot rust te brengen. Hedenmiddag Ie ruim 4 uur had de wed. K. H. Hormann, wonende in het Proveniers huis, het ongeluk om in de Kreupelstraat ten gevolge der gladheid te vallen met het onge lukkig gevolg dat zij een been brak. Zij is naar haar familie getransporteerd. "Mej. Steenman alhier heeft aan H. M. de Koningin een stuk kant toegezonden waarin liet beeld is geweven van Willem den Zwijger. Gisteren ontving zij namens Hare Majesteit een schriftelijke dankbetuiging, waarbij Hate Majesteit Hare byzondere ingenomenheid te kennen gaf 'met dit antieke stuk. "Vanaf heden 13 Februari ligt ter Ge meente-secretarie ter visie een algemeene opgaaf van den inhoud der kennisgevingen bedoeld bij art. 26 der wet van 2 Mei 1897 (Staatsblad rio. 124) betreffende de herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen. "In het Zeemanshuis alhier is gisteravond door een gioot aantal Vlaardingsche Zeelieden een request geteekend, ter verzending aan Zijne Excellentie den MinistPr vau Justitie, waarin Z. E. verzociit wordt den heeren ambtenaren, belast met het aanmonsteren van schoepsvolk voor de haring- en beug- visscherij, bevelen te geven om de omschrij ving der monsterrol te doeu inrichten, over eenkomstig het Welhoek van Koophandel, en wel art. 423 der wet te doen handhaven. Het request ligt nog 3 dagen ter teeke- ninS- "Gisterenavond viel het paard bespannen voor een wagen en toebehoorende am J. Boer, op den Sehredamschenweg waardoor- de wagen tegen een stoep terecht kwam. De dochter van den melkboer K. Rooden- burg juist ter plaatse geraakte daardoor tus- schen wagen en stoep beklemd, doch bekwam geen letsel, alleen de melkwagen werd be schadigd. Opgave der brieven verzonden uit en naar Vlaai-dingen over de 2de helft der maand Jan. 1901, geadresseerd geweest aan ombe kenden, welke brieven op schriftelijke aan vrage door de afzenders of de geaidresseei den aan het postkantoor to Vlaardingen of Rot terdam kunnen gereclameerd worden. Verzonden geweest aan. 't Daeaistboden- kantoar, Amsterdam; Jacob Pooitvlied, 's-Gravenhage; mej. G. Ileuping, Rotter- damAlaldaa-, VeondamI. leskoot, YLie- Hingen, Op liet telegram van gelukwensch dooi den Burgemeester namens den Raad op den 7en dezer aan Hare Majesteit de Koningin en Prins Hendrik gezondeo, is liet volgend telegrafisch antwoord terug ontvangen: Burgemeester Maassluis. Hare Majesteit en Zijne Koninklijke Hoog heid dragen mij op U en den Raad te danken voor aangeboden gelukwenschen. Adjudant VAN TUIJLL. "De loteltogen dezer gemeente voor de lichting 1901 zullen op Donderdag den 7 Maart a.s. des voormiddags ten 9Va uur- worden ingedeeld te 's Gravenhage in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen aldaar. Zy zullen zich voor het overbrengen ver zamelen bij het Raadhuis des morgens te 7Vs uur. Het hoogste opgeroepen nummer is 34. Kantongerecht te Schiedam. Vonnissen uitgesproken 13 Febtuari 1901. S chiödam: Op den openharen weg een. trekdier la ten staan zonder <ie noodige voorzorgsmaat- ragelen tegen het aannahten van schade to O O hebben genomen: A. T. N., tot f 2 boete subs. 2 d. hecht. Openbare dronkenschap: H. S. en N. H., ieder tob f 3 boete subs. 3 d. h.J. A 6 boete subs. 3 d. hecht. Overtreding Van de boterwet M. O., H. A. J. ,en G. O. de W., vrouw van C. M., ieder lot f 5 boet© subs. 3 d. h. Poli tie-overtre ding L v. W-, A. H. K., P. v. A. B., J. P. t. H. »n F. J. R., ieder tot f 1 boete subs. 1 dag hecht.E. M- J. AE. tot f2 boete sube. 2 d. h."VV. P. tot f 3 boete subs 3 diagen hechtenis. VI aardingen Politic-overtreding L. D. B. tob f 1 boete subs. 1 d. h,

Schiedamsche Courant | 1901 | | pagina 2