PBISIDEST KRPffl IN EUEOPA. Men meldt uit Rome van 2 Maart: Heden, den verjaardag van den Paus, ont ving de H. Vader de kardinalen, die hem tevens kwamen geiukwenschen met den ver jaardag zjjner kroning. De Paus schetste den stand der beschaving en prees de rol, die Frankrijk daarin heeft. De beschaving wordt echter door te vee! ernstige beswaren be dreigd, want het zou een ramp zijn voor den godsdienst en het vaderland, indien de storm die dreigt, zulke ernstige pogingen en zulke schoone verwachtingen te niet deed. In de begrootingscommissie van den Rijks dag verklaarde de staatssecretaris voor buiten- landsehe zaken, baron Von Richthofen. op een desbetreffende vraag, dat met het oog op het voorkomen van pestgevallen te Kaap stad vandaag of morgen een verbod op den invoer zal worden afgekondigd. In verband met een klacht van 56 uit Zuid-Afiika verbannen Duitsche ambtenaren der Nederl. Zuid-A.fr. Spoorwegmaatschappij, verklaarde de Engelsche regeering zich in beginsel bereid de geleden schade te vergoe den. Tot vaststelling van het geleden nadeel is een commissie benoemd, waarin een spe ciale gedelegeerde van Duitschland zitting heeft, Verder verklaarde baron Von Richthofen betreffende de aanspraken op schadevergoe ding voortspruitende uii verwoesting van bezitting van Duitsche onderdanen in Zuid- Afrika, dat bij het ministerie van buiten- landsche zaken een groot aantal soortgelijke eischen zijn ingekomen, waaronder die van zendelingen, tet zake van het verwoesten hunner hoeven. Nadat de juiste toedracht der zaak zal zjjn vastgesteld, zal de eisch in behandeling worden genomen. Lord Lansdowne heeft besloten te weige ren het verdrag voor het Nicaragua-kanaal, zooals het nu door den Ameribaanschen Senaat geamendeerd is te onderteekenen. Lord Laos- downe is van raeening dat de Senaat niet het recht had, door een amendement het verdrag "layton Bulwer te vernietigen, en hij meent bovendien dat de paragraaf van het amendement betreffende liet recht der Vereenigde Staten om versterkingen langs het kanaal te bouwen, niet voldoende om schreven is. Ee heer Choate, de gezant van de Ver eenigde Staten te Londen moet reeds, zoo meldt men uit Londen, deze weigering naar Washington geseind hebben. De nFrankf. Ztg." verneemt uit New-York dat de regeering der Vereenigde Staten van Amerika heeft voorgesteld van China niet meer dan 150 millioen dollars schadever goeding te eischen. Deze som zouden de mogendheden onder elkander verdeelen. Het "Russische ^Telegraafbureau" meldt: Wij vernemen uit volkomen geloofwaardige bi on, dat de tekst van een Russisch-Chineesc'ne overeenkomst betreffende Mandsjoerije dooi de buiteniandsche pers met opzet verminkt is, om mistrouwen te wekken tegen Rusland. In het bijzonder valt in het oog de onverenigbaarheid van het in 't uittreksel geciteerde betreffende Nioetschwang. Indien Rusland met China een bijzonder vei drag zou willen sluiten, zou dit slechts ten doel kunnen hebben den wensch te verwezen lijken, Mandsjoerije aan China terug te geven en bepalingen vast te stellen, onder welke de ontruiming dezer provincies mogelijk ware. In Nederland, Het Belgisch nationaal-comité voor Trans vaal werd hedenochtend te halftwaalf door president Kruger ontvangen. Het album dat werd aangeboden is een fraai stuk. De buiten plaat is geteekend door Isidoor de Rudder, beeldhouwer, en door Gedr. Wolfers te Brussel in zilver en brons gedreven, en stelt voor de Nederlandsche moeder, die beschermend hare hand uitstrekt over de vier broedervolken (Transvaal, Vrjjstaat, Nederland en België.) fransvaai en Oranje-Vrijstaat. Den 24n Februari heeft het Dames-comité te Middelburg brieven ontvangen van onzen consul-generaal, om dank te brengen voor twee zendingen goederen 19 November en 18 December verzonden. Dieuzelfden dag ontving het comité een brief van den lieer De Witt Hamer, waarin wordt medegedeeld, dat er toen ongeveer 4000 gevangenen op St. Helena waren in twee kampen verspreid. De heer De YVitt vraagt schoolbehoeften (12 dozijn leien, 4 schoolborden, 12 dozijn schriften, doosjes krijt, 20 dozijn griffels, 6 schoolatlassen, 2 schoolklokwijzerplaten en schoolboeken) en verder bovenkleederen (vooral pantalons), gekleurde hemden (flanel of katoen), sokken (geweven zwart of ge kleurd, vooral niet wit.) Schrijfpapier en enveloppen hieraan bestaat groote behoefte kaarsen vuur- houtjes, sigaren, pijpen, en voor de bibliotheek: godsdienstige boefceD, leesboekjes van Andries- sen, E. Gerdes, Hofman, Werner. Ook zouden hem welkom zijn artikelen voor de gymnastiekvereniging, als 10 paar halters (dumb bells) a 3 KG. het paar, 1 boek met volledige stellen oefeningen, 1 idem voor kleine halters, 5 Whiteley's exercisers met elastiek en benoodigdheden voor de sportver- eenigingen, voor het tennis-, cricket- en voetbalspel. Eveneens 24 Februari ontving het comité bericht van de goede ontvangst van den 24en Dec. 1.1. naar Ceylon verzonden goederen, waai bij tevens verzocht wordt om een groot aantal onderhemden alsmede schoolkaarten. Van dr. van Houtem te Ceylon kwam 23 Februari het verzoek om een zending ver sterkende middelen voor herstellende zieken, goede sterke sokken, tabak, vuurhoutjes etc. Het comité vraagt tevens levensmiddelen, voor de vrouwen der gevangen Boeren in Z.-A., als sago, maizena, cacao, Liebig, ge condenseerde melk, suiker, koffie, meelen verder mannenkleederen, als winterjassen, broeken, wollen manshemden, regenjassen en ook groote fikscha dekens en schoenen. Deze mannenkleederen moeten 7, 14 en 21 Maart onder het merk 11. M., met opgaaf van den inhoud, by de heeren De Vries, De Ruyterkade 100, Amsterdam bezorgd worden, om per eerste scheepsgelegenheid verzonden te wot den. Het comité, ook de overige goederen en vooral geldelijke giften gaarne vtagende, meldt dat de eerstvolgende verzendingen naar St. Helena, Ceylon en Kaapstad 7, 14 en 21 Maart uit Amsterdam vertrekken. De goederen moeten gezonden worden onder het merk M. C,, met opgave randen iohoud en met vermelding van de plaats hunner bestemming, naar de heeren De Vries, de Ruijterkade '100, Amsterdam, Vracht en onkosten komen voor rekening van het comité. Ten s'otte ontving het comité een schrijven van mevrouw Koopmans de Wet te Kaapstad (28 Februari) waarin om levensmiddelen voor de vrouwen en ook om schoenen en kleederen gevraagd wordt. Een 12-tal tabaks- en sigarenfabrikanten te Kampen zullen eerstdaags ieder een kist met tabak en sigaren naar de krijgsgevangen Boeren op St. Helena zenden. Dit geschiedt naar aanleiding van eeu ontvangen schrijven door den heer Piet Kruger te Kampen van zijo neef Elof, den held van Mafeking, mel dende o. a. dat hij en zijn loigenooten groote behoefte aan tabak hadden en haast niet daar door hen te verkrijgen is. Het Perskautoor van het Algemeen Neder- landsch Verbond te Dordrecht vraagt inlich tingen omtrent de volgende personen Nicolaas Verstappen, Waterval Boven, was ambtenaar Z. A. S. M.H. P. Lanting, rap portrijder bij generaal BothaJan Schuur man Volker, weg-opzichter bij den Pietersburg- Pretoria Spoorweg J. A. N. van Kraayenburg Sr.; J. A. N. van Kiaayenburg Jr.; J. II. N. van Kraayenburg; G. H. van Kraayen burg W. J. van KraayenburgA. W. van Kraayenburg, S. J. SchoemanJ. II. Schoe- manJ. H. Schoeman, allen op commando onder veldkornet Taute en commandant Schoeman en allen afkomstig uit het district LijdeDburg; Constantjjn Pistorius, uit Heidel- berg; J. J. Malga, was stoker der Z.A.S.M., op commando bij generaal BothaA. Kroon, landbouwer te DullstroomG. Gude, land- bouw'er te DullstroomW. J. Middelraad, was beambte der Sts.-drukkerij te Pretoria; Henri Dekker, op commando bij het uitlander corps onder commdt. Kruger; L. van den Brul, op commando en H. Veenema, op com mando. Verder het adres van J. Hagen, vroeger onderwjjzer te Lijdenburg, nu in Europa terug en de heeren doctoren G. H. Mulder, Hui- zinga en Wiedema, Bij gelegenheid van haar vertrek naar Utiecht, richtte de Belgische delegatie van het Nationaal Comité voor Transvaal [een schrijven aan de Koningin van Nederland, waarin haar hulde wordt gebracht voor hare houding ten opzichte van Kruger en haar gesmeekt wordt het initiatief te nemen voor het bijeenroepen van het hof van arbitrage. De blijde inlomst van liet Yorstelijk Echtpaar. ii. Wanneer het Vorstelijk Echtpaar langs den rijkversierden intochtsweg den Dam te Am sterdam heeft bereikt, zai het 't groote plein geheel in feestdos vinden. De kiosk aan de zijde van hel paleis is weggenomen en in een vergeten hoek gppiaatst. Verdwenen zijn ook de groote lantaarns rondom het monument /ij hebben plaats gemaakt voor een zestal fraai gevormde eu sierlijk geornamenteerde pilaren, dienstdoende als dragers van elec- trische booglampen die des avonds den Dam schitterend zullen verlichten. Van het Eendiachtsbeeld is het voetstuk geheel verscholen tusschen groene varens en sierplanten, die zich verheffen uit een fraaien bloemenbak. Daaiomheen zijn kokette mastjes opgericht die de slingers van groen met zilveren appels vasthouden welke in bevallige guirlandes opklimmen tegen het monument. Ook dit monumentale stuk zal electrisch worden verlicht. Op den Dam moet ook genoemd de hoogst smaakvolle balkonversiering 'van de Groote Club, terwijl ook Zeemanshoop waarvan de gevel gedrapeerd en met groen en bloemen versierd is, niet mag vergeten worden. Nog van enkele versierde punten der stad moeten wij gewag maken. Damrak- en Nieuwendjjk- bewoners hebben met groen en vlaggen hun straten een feestelijk aanzien weten te geven. Op de neilanden" Kattenburg, Wittenburg en Oostenburg - zijn eerebogen opgericht en deze verrezen ook in de Oranjegezinde Willemsstraat. De versiering van de brug van hetLeidsche- plein naar de Stadhouderskade, welke voor rekening van de gemeente geschiedt, belooft vooral voor de illuminatie veel. Het zal een der meest schitterende stuk ken worden. lodien het weder zich goed houdt, kan de illuminatie in de Hoofdstad de clou van het feestprogramma blijken. Want behalve langs den intochtsweg zullen vele openbare en particuliere gebouwen in andere deelen der stad tot het slagen der verlichting bijdragen. Wij noemen het Rijksmuseum, dat met de lichtlijnen langs den gevel een aardig effect zal maken. De Nederlandsche Back, het Stad huis, vArti et Amicitiae", de Ned. Handel maatschappij, het Postkantoor, Van de particuliere woningen verdienen ook wat de versiering aangaat zeker ver melding die van mevr. Van Loon—Egidius en van jhr. mr. Den Tex op de Keizers gracht, en van den burgemeester, den wet houder Van Leeuwen, de heeren Van Eegten, Heldring en prof. Tilanus op de Heerengracht. BINNENLAND. Hofbericht. De Herlog-Regent van Mecklenburg wordt hedenavond met den gewonen D trein der Staatsspoor om 8.56 spoorfijd in de Resi dentie verwacht. Het Koninklijke Echtpaar. Donderdag a.s. zal te Amsterdam het huwelijks-geschenk der marine aan Koningin en Prins-Gemaal in teekening worden aan gebeden. Namens de commissie tot aanbieding van het Iluldeblqk der Schutterijen zal kolonel Blankenheim van Rotterdam Donderdag a.s. aan het vorstelijk Echtpaar het geschenk aan bieden. Daar Prins Hendrik den wensch Imd te kennen gegeven, peisoonlijk te poseeren en dit eerst na het huwelijk op het Loo kon geschieden, is liet onmogelijk geworden het boistbeeld in brons tijdig in gereedheid te hebben. Thans zal het oorspronkelijke stuk in klei met het voetstuk en het Album worden aangeboden, tenzy 11. M. de Koningin wenscht het Huldeblijk later geheel gereed te aan vaarden. Het bestuur van »Tesselschade" zal II. M. en Z. K. II. een kamerschut aanbieden. Vier paneelen zijn met gebordeerde bloemen en kapellen op oud rood satijn versierd. De achteikant bevat borduurweik op olijfgroen satijn. De Feestweek. Het kabinet der Koningin is gedurende do feestweek in het Amstel-hotel gevestigd. Aan boord der te Amsterdam vertoevende ooi logsbodems wordt een electrische illumi natie aangebracht in denzelfden geest als tijdens de Kroningsfeesten, die toen om haar prachtig effect zooveel bewondering vond. Tweede Kamer. Munt. Volgens het afdeelingsverslag der Tweede Kamer achtten vele leden met de regeering verandering in het stelsel van aanneming van het muntwerk noodzakelijkanderen meenden, dat volgens het geldende stelsel aan de gegronde klachten der werklieden aan 'sRyks Munt kan worden tegemoet gekomen. Sommigen wenschten stempelsnijders aan de Munt verbonden te zien. Krachtig drong men aan op nadere inlichtingen betreffende de fmancieele gevolgen der reorganisatie. Waarborg gouden en zilveren werken. Het had in de afdeelingen de aandacht getrokken, dat niet voorgesteld werden bepa lingen betreffende den invoer van buiteniand sche goud- eu zilverwerken, wat zeer noodig is, daar het publiek het verschil tusschen buiteniandsche en Nederlandsche stempel- merken niet kent en zoodoende vaak goud en zilver van onvoldoende gehalte koopt. Suppletoire begrooting voor buiteniandsche zaken 1901, Ten einde de -regeering gelegenheid te geven consulaire ambtenaren of andere spe ciaal daarvoor aangewezen personen ten bate van het algemeene handelsverkeer en den uitvoer van voortbrengselen van onze nijver heid en onzer landbouw onderzoekingen te laten doen alsmede voor andere uitgaven in het belang van handel en nijverheid is een wetsontwerp ingediend tot verhooging van de begrooting voor buiteniandsche zaken met f15.000. Haveninrichtingen en heffing in- en uitvoer rechten te Makassar. Ingediend is een wetsontwerp tot veiboo- van de Indische begrooting voor 1901 ten behoeve van de verbetering der haveninrich tingen en van de heffing van in-en uitvoer rechten te Makasser. De minister zegt, dat deze verbetering noodig is om te kunnen overgaan tot inlij ving bij het lolgebied van het nog niet daarin opgenomen deel van den ousteiijken archipel en de daarmede samenhangende opheffing van de vrijhaven Makassar. De kosten der werken zijn geraamd op f 1.200.280de baten voortspruitende uii steigergglden, pakhuishuur en opslag in entre pot worden geschat op f 30 a f 40.000. Het wetsontwerp heeft de bedoeling door verhooging van de begroo.ting van 1901 f 400.000 beschikbaar te stellen om met de uitvoering van het plan aanstonds een aan vang te kunnen maken. Misbruik van bevoegdheid in Ned.-Indie. De commissie uit de Tweede Kamer, die een adres heeft onderzocht betreffende den vorigen controleur van Batjan J. Stormer, in welk adres er op gewezen wordt, dat tijdens het bestuur van dien controleur vele door hem in preventieve hechtenis gestelde personen daar langen tijd bleven, zonder dat hun zaak onderzocht werd en dat zij in die gevangenis aan berri-berri stierven, heeft gemeend, dat het voldoende blijkt dat die controleur zich aan ergerlijk plichtsverzuim en schromelijke nalatigheid in de waarneming van zijn ambt heeft schuldig gemaakt. Naar aanleiding daarvan was de con troleur reeds door den Gouverneur-Generaal uit 's land3 dienst ontslagen, De commissie hoopt, dat de regeering de noodige maatregelen zal nemen om een her haling van dergelijke feiten onmogelijk te maken. De aanstaande verkiezingen. In een gecombineerde vergadering van de Volkskiesvereeniging te Haarlem met de S. D. A. P. is candidaat gesteld voor de Tweede Kamer de heer F. W. N. Hugenholtz. Door de gezamenlijke werkliedenvereni gingen in het district Ridderkerk zal by de aanslaande verkiezing voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal een eigen candidaat gesteld worden n.l. de heer D. de Klerk, thans lid van de Tweede Kamer voor Rot terdam. (iNbld. v. d. Iloeksche Waard") Tuberculose. De commissie voor het bestuur door het Ned. Landbouw-comité belast met het uit brengen van rapport omtrent het wetsont- werp-tuberculose verwondert zich, dat het ontwerp dadelijk in de afdeelingen is behan deld in plaats van eerst kennis te nemen van de bezwaren der deskundigen. Ook bevreemdt het haar, dat het rapport der staatscommissie niet by het ontwerp is overgelegd, vooral met het oog op de afwij kingen van het ontwerp. Men Imd in het wetsontwerp gaarne de bepaling zien opgenomen, dat ook tuberculine verschatt kon worden aan de Maatschappijen van Landbouw- en Rundvee-stamboeken die onder haar toezicht proeven zouden kunnen doen nemen, waardoor het paiticulier ini tiatief meer zou worden aangemoedigd. E«n ander bezwaar tegen liet ontwerp bestond in de afzondering. Da kosten zullen zeer hoog worden en da vraag rijst of hel nut wel gelijken tred zal houden met deze groote kosten, De wet zal zeer weinig worden toegepast; de tuberculinatie zal er wel door bemoeilijkt, niet bevorderd worden. De algemeene indruk van het wetsontwerp is ongunstig. liet rapport zal aan de algemeene verga dering worden overgelegd, met het voorstel zich tot de Tweede Kamer dyr Staten-Gene raal te wenden met verzoek daf het wetsont werp niet ongewijzigd tot wet zal worden verheven, omdat de gevolgen buitengewoon kostbaar en de resultaten voor den landbouw en de veehouderij uiterst gering zullen zijn. B. v. X. O. In een vergadering van het hoofdbestuur van den Bond van Ned. onderwijzers is de volgende motie aangenomen »Het hoofdbestuur betreuit de pogingen van de sociaal-democratische Onderwjjzers- verceniging om den Bond te brengen op het standpunt van den klassenstrijd," aangezien daardoor de kracht van onze vereeniging wordt gebioken; en keurt het vooral af, dat nu reeds besluiten, gebaseerd op deze be ginselen, in boudsafdeelingen genomen wor den, alsof de bond in zijn geheel zich reeds over dat beginsel had uitgesproken." Het hoo'dbestuur, wenschende te weten of zijn meening in overeenstemming is met die van den Bond, heeft de motie aan de leden toegezonden, ten einde er hun stem over uit te brengen. YerecDlglng van 51,-1. Ond-itrijders. 'In de Zondag te Rotterdam gehouden vergadering der Kon. Vereeniging van N.-I, Oudstrijders »Je maintiendrai" werd het 28e jaarverslag uitgebracht. Daaruit bleek dat de vereeniging zich steeds mag verheugen in de belangstelling van velen. In 1900 werd geen der buitengewone eereleden door den dood verloren. Wel overleed de 1ste secretaris de heer H. A. van Beveren, die met militaire eer werd grafwaarts geleid. Aan diens weduwe werd f'120 uitgekeerd. Nog werd aan onkosten bij andere be grafenissen f 49.05 besteed, zoodat het weduwenfonds thans bediaagt f3244.15, zijnde eene vermeerdering tegen het vorig jaar van f 168.33. Aan ziekengeld werd uitgekeerd f90.— en bleef een saldo in kas van f809.02; van het ondersteuningsfonds werd uitgekeerd f28.31, blijvende het saldo f 892.75Vs. De Kas der Vereeniging sloot met een batig saldo van f90.14!/s, Al deze fondsen zijn ter spaarbank gedeponeerd. Het ziekengeld werd met 1 Januari 1901 van f2. op f3 per week gebracht. Er werd door Ren secretaris den heer Tor- lanier op gewezen, hoezeer van vooruitgang getuigde het feit dat in het begin aan we duwen en weezen f30 weid uitgekeeid en dit thans reeds tot f'120 gestegen is, welk bedrag in de laatste 7 jaren aan 23 weduwen of weezen werd uitgekeerd. De voorzitter de heer II. M. Schoonenbeek betreurde het dat de kas niet toeliet die uitkeering door een jaarlijksch pensioen te vervangen. Een voorstel van een der leden om vergunning voor een schaalcollecle te vragen werd door het bestuur van de hand gewezen. In het bestuur was geen verandering ge komen. De voorzitter eindigde met zijn beste wen- sciien voor de leden van het Vorstelijk huis den beschermheer den Gep. Kap. t. z. den heer Weijs, buitengewone eereleden, begun stigers enz. Na eenige verdere plichtplegingen werd de vergadering gesloten. Door de commissie van rapporteurs over het wetsontwerp op arbeids- en rusttijden in fabrieken en werkplaateen is rapport uitge bracht over 71 adressen betreffende dat ontwerp, den inhoud dier adressen in haar verslag resumeerende. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog op Donderdag 7 Maart zal niet plaats hebben. De correspondent van de »N. R. Ct." te Batavia seint onder dagteekening van gisteren aan zijn blad Generaal Van Houlsz is veel beter. De cavalerie is naar Kotaradja teruggekeerd. De jeugdige groothertog van Mecklenburg- Schwerin, over wien de Koningin nu tante is, heeft Donderdag afscheid genomen van de Universiteit te Bonn, waar hjj student is geweest en op genoemden dag in de groote gehoorzaal uit handen van den rector het getuigschrift van" eervol ontslag ontvangen. De groothertog sprak zijn dank uit en ver zekerde, dat het hem moeite kostte van Bonn en den Ryn afscheid te nemen. Hjj wordt op 2 April 19 jaar en zal alsdan zelf de regeering aanvaarden. De Vereenigde Staten van Amerika zyn definitief toegetreden tot de, op 8 Juni 1899 te Brussel, ook door Nederland, ondertee- kende en sedert in werking getreden con ventie tot herziening van het minimum invoer recht op alcoholische dranken in deconven- tioneele zóne vau Afrika (Stct. 1900 no, 110), De toenmalige voorloopige toetreding dier republiek heeft plaats gehad onder voorbehoud van de nadere goedkeuring van den Senaat (zie Stct. 1900, no. 137) welke thans heeft plaats gehad, (Stct.) Naar de ïNorddeutsche" verneemt, is tot le secretaris van de Duitsche legatie te Rome benoemd de le secretaris in Den Haag Von Jagow, in wiens plaats de legatiesecretaris bij het gezantschap te Mexica Von l'rollius treedt. De heer D, baron van Asbeck, is benoemd tot attaché van llr. Ms. gezantschap te Brussel. De aspirant leerling-consul de heer de Nerëe tot Babberich, die sedert geruimen tijd als volontair werkzaam was aan het Depar tement van Buiteniandsche Zaken, is tijdelijk toegevoegd aan het Consulaat te Madrid. De directie der Fransche Opera te 's-Gra- vpnhage heeft zich tot den Haagsehen ge meenteraad gericht met een adres, waarin zij hare verbazing en ontzetting uitdrukt over liet besluit vau den raad tot sluiting van den schouwburg. Z(j zegt hierdoor velen te zullen moeten ontslaan op zeer onredelijkcn termijndat zij aan voortzetting der exploi tatie in een ander gebouw niet kan denken, zoo zjj geen zekerheid heeft dat er een nieuwe schouwburg zal worden opgericht. Al kleefden den bestaanden schouwburg gebreken aan, deze waren niet zoo over wegend, dat daardoor de sluiting zonder overgangstijdperk gemotiveerd werd. De directie verzoekt hierom den Raad nog een overgangsbepaling te maken, door de sluiting 3 jaar uit te stellen, of zoo dit bezwaarlijk is na 2 jaar en dringt op be handeling van deze quaestie in de eerstvol gende raadszitting aan. Te Apeldoorn is een begin gemaakt met de versiering, ten einde H. M. de Koningin en den Prins op 9 Maart feestelijk te kunnen ontvangen. STADSNIEUWS. De aangifte *an leerlingen voorde openbare scholen C tot G, hooiden de heeren C. Kerdel, A. W. Vaandrager, W. Brouwer, J. C. Sander en J. van der Hout, kan geschieden bij de hoofden dïër scholen van 5 tot 18 Maart a.s. Voor toelating is noodig een vei klaring van een geneeskundige dat de aantegeven leerling met goed gevolg of meer dan eens de inenting der koepokken heeft ondergaan of aan de natuurlijke kinderpokken heeft geleden. In ons vorig nummer noemden wij den heer Jac. J. A, Engering als te zijn gekozen tot bestuurslid der R. K. kiesvereeniging vRecht, Plicht en Oide". Dit had echter moeten zijn de heef Jac. J. S, Engering. Gisteravond had in het Verkooplokaal liet eerste jaarfeest plaats van het muziekgezel schap vOefening baart kunst", directeur do heer H. van Gent. Een talrijk gezelschap vulde daarbij liet zaaltje en een prettige opgewekte stemming heerschte er. Do orkestnummers werden afgewisseld door voordrachten van den heer A, Prins, die daarmede veel bijval verwierf. Van nacht is aan de Martennesscher dijk tusschen Schiedam en Delfshave ruim 400 M telefoondiaad van de palen afgesneden. Onder politie toezicht is hedenmorgen be graven het cadaver van een paard-veulen dat Zaterdag met de Oud-Bejjeilandsche boot hier was aangevoerd doch bij aankomst voor de consumtie is afgekeurd. YLAAllDINGtEN. 'Mej. J. van Hejjst alhier is benoemd lot helpster aan de gemeente-bewaarschool. 'Donderdag 7 Maart a.s. zal door het leger des Heiis te Schiedam een meeting worden gehouden in de zaal >Harmonie" alhier. 'Donderdag a. s. des middags om 5 uur, zal van de werf van gebrs. van der Windt wor den te water gelaten de stoomlogger VL193 Franciscus Antonius, gebouwd voor rekening van een maatschappij onder directie van de firma IJzermans. H. ICriens, metselaar alhier, werkzaam aan het in aanbouw zijnde pakhuis van H. v. d. Burg, Oosthavenkade, viel Zater- middag 3Vs uur van een 6 meter hooge stelling en kwam terecht in een daarlangs loopende sloot. Alhoewel gebrekkig loopende, kon hij even wel zelf zyn huis bereiken, waar bleek dat h(j zich ernstig aan zijn grooten teen be zeerd had.

Schiedamsche Courant | 1901 | | pagina 2