Transvaal en Oranje-Vrijstaat, BINNENLAND. V" V STADSNIEUWS. YLAABDINGEN. Kunst en Wetenschap. 11 e c li t z a It e 11. Kerk e u S c h o o 1. Christ. Geref. Kerk. betooging op hot. getouw, mate." werden dooi de politie uiteengejaagd, voordat ze aan hun voornemen gevolg 'konden geven, Eenigen hunner werden in hechtenis genomen. Een aantal fabrikanten beeft besloten tegen Einsdag een samenkomst van alle tegenstan ders der Jezuïeten te beleggen, ten ©inde voor de opheffing dor orde te betoogen. Het genezingsproces van de wonde van "Wilhelm H hoeft een normaal verloop. De oogleden zijn minder gezwollen. De Keizer geniet over het algemeen een goede nacht rust. Te Belgrado moeten papieren zijn gevon den, waar-uit blijkt dat Milan kort vóór zijn dood inderdaad het plan 'had, zijn zoon van den troon te stoot-en. Hij had daartoe een plan opgemaakt en generaal Magdoleniteh met den oud-minister van financiën Petro- vitch daar voor weten te winnen. Petrovitch, die langen tijd het volle vertrouwen V3n den jongen Koning heeft genoten, is op het oogenhlik in het buitenland. De verjaardag van de bevrijding van Bul garije werd 4 klaart feestelijk en plechtig te .Sofia in de Kathedraal gevierd. De vorst en de Russische gezant woonden de plechtig heid bijt. De correspondent van do „Times" te To kio meldt dat door de tussohenkomat van ge wezen ministers, overeenstemming is verkre gen tusschen de regeering en het Hoogerhuis. Dit; huis heeft nu besloten de belastingvoor stellen van de regeering goed te keureu, mits de opbrengst er van ten goede komt aan de oorlogsuitgaven. Het parlement zal vermoedelijk verdaagd worden om de regee ring in staat te stellen een wetsontwerp op te stellen op den grondslag van dit vergelijk. De „Daily Mail" verneemt uit Kobe dat er in Japan een groote oorlogsbedrijvigheid heerscht. Het heet dat zes honderd Russische mariniers met 10 kanonnen te llasampo op Korea geland zijn. De „Standard" vernoemt uit Tien-tsinBr verschijnen nieuwe Dinneesche vlugschriften, met aanvallen tegen de vreemde duivels en de Boksers ophitsende om opnieuw te begin nen. Heb gerucht, dat. het hof vooralsnog niet te Peking terug zal keeren, wordt be vestigd. Kaar het bureau van "Wolff uit Berlijn ver neemt van den 9en Maart, staat de Russi sche gezant, zooals uit Chineesclie bron be richt wordt op 't onderteekenen van de overeenkomst betreffende Mandschourïje. Rusland zegt dwangmaatregelen te zullen nemen, indien de overeenkomst niet binnen den bepaalden tijd wordt geteekend. Graaf Waldersee meldt van den lOen Maart uit Peking, dat de kolonne^-Ledebur den Sen de poort van den grooten muur tin Westen van den pas van Antsoeling bereik te, die op 130 kilometer ten "Westen van Pao-tmg-foe is gelegen. De pas werd be stormd en vier kanonnen genomen. Een deputatie van Volksweerbaarheid te Gouda heeft gisteren President Kruger een album aangeboden ter herinnering aan de hulde ZHEd. door vereenigingen en kerkbe sturen bjj zijn doorreis te Gouda in December j.l. gebracht. Van de deputatie bood de heer J, J. Prins van Doesburgh het album met een toespraak aan, waarop de President in enkele woorden zgn waardeering uitte. Onder voorzitterschap van prof. mr. 3. baron d'Aulois de Bourouill had gisteravond te Utrecht eene vergadering plaats van per sonen, die zich in December 1899 belast heb ben met het inzamelen van gelden, langs de huizen, voor onze Zuidafrikaansche stam verwanten. Besloten werd nogmaals eene collecte te houden voor Transvaal en Oranje-Vrijstaat. De opbrengst zal komen ten bate van de krijgsgevangenen op St.-Helena en Ceylon en van de Boerenvrouwen en -kinderen die zich bevinden in de vrouwenkampen. Van de zijde der Engelsche postadminis tratie zyn dezer dagen weder terugontvangen uit Nederland verzonden brieven en andere stukken voor Transvaal en Oranje-Vrijstaat, welke niet konden worden terechtgebracht. Tot 15 April e. k. kunnen afzenders van brieven voor de Transvaal en den Oranje- Vrijstaat aan de postkantoren terugbekomen de van hen afkomstige brieven of andere stukken, welke zich onder de teruggezondene mochten bevinden. Hofbericht. Aan het diner hedenmiddag van H. M. de Koningin-Moeder zijn genoodigd Hr. Ms. Hof maarschalk jhr. van Weede en mevr. van Weede, zyne echtgenoote. Als particulier secretaris, tevens met den titel van kamerjonker, heeft Prins Hendrik zich toegevoegd den heer von Engel, die zich te 's-Gravenhage metterwoon heeft gevestigd. V Zaterdagavond te halt 10 is Z, H. de regeerende vorst van Waldeck en Pyrmont in de residentie aangekomen, aan het station verwelkomd door den luitenant-generaal graaf Du Monceau, chef van H. Ms, militaire Huis en jhr. de Ranitz, intendant van het Huis van H. M. de Koningin-Moeder. Ook de gou verneur der residentie was aan het station aanwezig. Na de begroeting begaf Z. D. H. zich naar het paleis van H, M. de Koningin- Moeder. De vorst van Waldeck-Pyrmont heelt heden ochtend o. a. een langdurig bezoek gebracht by den Duitschen gezant bp ons Hof. De Vorst van Waldeck wordt hier te lande vergezeld door overste von Apell, vleugel adjudant. Z. II, de Hertog-Regent van Mecklenburg heeft, naar wij vernemen het Grootkruis der Griffioen-orde vetleend aan da navolgende heeren Mr. W. H. de Beaufort, minister van buitenlandsche zuken mr. P. W. A. Cbit van der Linden, minister van justitie; mr. N. G. Pierson, minister van financiën, tijde lijk vooizitter van den ministerraad; baron van Pallamlt Neeiijnen, opper-ceremonie- meesterbaron Clifford, hofmaarschalk van H. M. de Koningin en jhr. de Ranitz, inten dant van het Huis van H. M. de Koningin- Moeder. De livrei-kleeding van het dienstpersoneel van H. M. de Koningin-Moeder sedert Hare vestiging in het paleis in het Voorhout, is nagenoeg van hetzelfde model als de dienst kleding van de officianten der Koninklijke Hofhouding, De bekende tot aan de voeten reikende winter- of oveijassen zijn van lichtgrijze in plaats van lichtbruine stof. Ook de nestels der lakeien vertoonen een kleino afwijking. Tan Amsterdam naar Apeldoorn. T e Amersfoort. In 'het vooruitzicht van den lang verbei den dag hadden zeer velen zich. .te Amers foort reeds in feeststemming gebracht en Za terdagmorgen stroomden honderden naar 't station. Op hot perron hadden zich. verschil lende civiele en militaire autoriteiten als mede een koor van 130 zangers en zangeres sen vereenigd, terwijl ook do vertegenwoor digers van een 135 vereenigingen, tezamen ruim 1500 personen, aanwezig waren. Toen da trein binnenstoomde, weerklon ken <k« 'kroten„Leve de Koningin en Leve do Prins' onder de .tonen van het Wilhel mus, terwijl de strooistertjos naar voren traden. Onder het zingen van het 'koor werden bloemen aangeboden en gestrooid, waarop de Koningin en de Prins zich naar het opgerich te baldakijn begaven, waar de burgemeester een toespraak hield, die de Koningin met een. enkel woord beantwoordde, evenals do Prins. Daarna maar weer bloemen en bloemen, gevolgd door zang van het koor. Na nog een oogenblik toevens en een woord vwn dank besteeg heb vorstelijk© echt paar weder den salonwagen en terwijl de trein langzaam heenstoomde, weea-Honk de blijde zang van een 3000 kinderstemmen, vergezeld van gewuif met alles wat er maar in hun bereik was tot lang nadat de trein reeds uit het gezicht was. Te Apeldoorn. Wij konden reeds melden, dat Apeldoorn de laatst© dagen bezig was rich in feestge waad te stoken. Het weder was den heibe woners gunstiger dan den Amsterdammers in de eerste dagen. Ook hier was heb Zaterdag druk, druk en nosr eens druk. Aan het station wachtten O verschillende autoriteiten het hooge gezel schap op en toen de trein met het Echtpaar was aangekomen, heette de -burgemeester Hen welkom, en bood vervolgens een sier lijk bewerkt adres van hulde aan. In hot rijtuig gestegen inspecteerden de vorstelijke personen de ©erewacht, waarop de tonen der muziek weerklonken en de tocht door liet dorp stapvoets begon. Bij de R.-K. kerk hield de pastoor een korte toespraak, waarop het koor een lied zong. Dikke rijen van menschen stonden overal geschaard. Bij heb stadhuis worden bloemen aange boden, terwijl de feestcommissie H. Mi. en Z. K. H. Wolkom toeriep. Onder dondefenden jubel kwam men ein delijk bij de Hervormde kerk, waar ds. Hat- fink een enkel woord' sprak. De jongens van de school Willem III pre senteerden bij het passeeren van den stoet liet geweer. Onderwijl was men eindelijk de Loolaan genaderd. "Vlak voor heb paleis stond de eerepoort van de bewoners van 't Loo en tot dicht daarbij werd het publiek toegelaten. Eenigen tijd werd het Echtpaar bij» de Ge denknaald opgewacht, nogmaals sprak de buigemeester een woord, H. M. drukte op den knop van een eleetrische schel en dade lijk zakte het omhulsel van de naald onder daverende hoera'3 en fanfares. Hierop zong een mannenkoor een lied. en daarna richtte de burgemeester het woord tot H. M. en toen tot den Prins, tob aanbieding van de Gedenknaald, terwijl hij een photografie en een oorkonde verhandigde. Hierna vertrok heb koninklijk Echtpaar onder de daverende toejuichingen van het publiek. 's Avonds was Apeldoorn, -wat de feest stemming betreft, Amsterdam in 't Hein. Begeleid door een onafzienbare menigte had de fakkeloptocht plaats. Op het 'bordes van het paleis stonden H. M. en de Prins met het gevolg, terwijl de stoet voor »heb KoninHijfc paar defileerde, dat vriendelijk boog en grootte. 't Was een en al opgewektheid en zelfs den dames en heeren van heb Hof kon men het aanzien, dab rij- het prettig vonden. H. M. verzocht den ondervoorzitter der feestcommissie Haar hartelijken dank aan alle medewerkenden over te brengen. Yervolgons defileerde de cerewacht voor 't Vorstelijk Echtpaar, waarop H. M. en Z. K. H. de trap van het' bordes «afgingen en den commandant hun dank betuigden. Daarna keerde de stoet- naar hot dorp te rug, -begeleid1 door duizenden. Op het Marktplein had nog een concert plaats en verder duurde de feestvreugde nog lang voort. Gisteren maakten- H. M. en Z. K. H. een rijtoer door het versierde doip en Hoog-Soa* ren, waar door de commissie van den in 1898 opgerichtcn Wil helm i n abo om een eerepoort was opgericht, terwijl H. M een bouquet werd aangeboden. Do aanstaande verkiezingen. In de vergadering van de Arbeiderskies- vereeniging Zaandam is met. algemeene stem men mr. Mendels tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld. De Volkskiesvereeniging te Warrega (dis trict Leeuwarden) heeft met algemeene stem men candidaat gesteld den heer G. W.Mel- chers, den candidaat der S. D. A, P. aldaar. Deze kiesvereeniging is niet aangesloten bij het districtsverkiezingscomitó. Staatkuiullgo brief van Sir. van Konten. De eerste van een tiental nieuwe blieven naar aanleiding van de aanstaande verkiezin gen noemt als het juiste wachtwoord: eeo liberale candidaat in elk district. Slechts wanneer de liberaal geen kans heeft of bij stemming is uitgevallen, kunnen de libei alen zich bij de candidatuur van een aftredenden radicaal of vrijzinnig-demociaat neerleggen. Mr. v. Houten zegt alleen te bestrijden, het .-tellen van meerdere libeiale candidaten enkel wegens hun verschillende schakeering, niet het handhaven, waar men kans heeft op de overwinning van éenen liberalen candidaat, ook tegenover socialistische, radicale on vrij zinnig-democratische candidaten. Vooral moet tot klaarheid gebracht woiden, wie ook nu nog in hunne afscheiding van le liberale partij als vrijzinnig-democraten volharden en welke de beteekeuis dier afschei ding is. Het wordt tijd, dat men de maskers afwerpt. Veel eischt opheldering, zal hel eerste liberale beginsel gehandhaafd blijven, n.l. dat de publieke zaak publiek behandeld moet worden. Vervolgens zegt de heer v. H. nog eens, dat pluraliteit van liberale candidature» ten gevolge heelt, dat de cleiïcalen ten slotte den hun meest aangenamen liberalen can didaat doen kiezen. Kan het gros der liberale Kamerleden, tengevolge van de verdeeldheid der liberale kiezers, slechts gekozeh worden met clericale of socialistische hulp, dan wordt de partij karakterloos en haar liberalisme smakeloos. Ten slotte wijst schrijver er op, dat som mige Kamerleden als geavanceerd-liberalen gekozen, nu blijken vrijzinnig-liberalen te zijn wel acht hij die bekentenis laat, maar toch vroeg genoeg om den liberalen kiezers gelegenheid te geven te oordeelen. Kat. Boud Tan Handels-en Kantoorbediende. In een te Rotterdam gehouden vergade ring van den Na.tiona.len Bond. voor Han dels- en Kantoorbedienden in Nederland word door den iheer W. K. van de Gum- ster, 'lid van de Kamer van Arbeid voor ban dels-, crediet- en verzekeringswaren te Am sterdam, een en ander medegedeeld ove-r de inrichting der Kamers. Spr. liet vooral uit komen de verkeerde wijze waaro-p de Kamers thans rijn ingericht, nl. uit een gelijk aan tal patroons of daarmede gelijkstaand en en een gelijk aantal bedienden. Waar de be dienden verreweg in de meerderheid zijn, be hoorden dezen ook hot grootst aantal zetels in de Kamer te nemen. Om- daartoe te ge raken, maand© hij aan alleen die bedienden te kiezen, waarvan men weet, 'dat zij in de- mocratischen geest willen werken; geen be dienden, die door afhankelijkheid een werk tuig van dten patroon wo-rden. Een tweed© punt van sdeohte inrichting is dat de» Kamer alleen op verzoek haar mede werking kan verkenen en spr. verwees hier bij naar Frankrijk, waar gunstiger bepalin gen reeds lang zijn ingevoerd. Ook werd geeritiseerd de bepaling, dat bij- afwezigheid van ©en der leden uit de Kamer hiermede rekening wordt, gehouden. Een voortdurend ©taken van stammen komt ge regeld voor. Om tob alk veranderingen te kunnen ge raken raadde spr. aan zich als één man aan te sluiten bi] bovengen oemden Bond, daar alleen in vakorganisatie thans de kraoht ligt van den arbeider. O Bij Kon. besluit is aan mr. W. II. de Beaufort, minister van buitenlandsche zaken, te 's-Gravenhage, verlof verleend tot het aannemen van het Grootkruis der orde van Si. Alexander, hem door Z. K. H. den vorst van Bulgarije geschonken. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 14 Maart niet plaats hebben. Een gisteren door den minister van kolo niën ontvangen telegram van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië, luidt: »Yan Heutsz. Gevaar geheel geweken." De Amerikaanschs gezant bij ons Hof ver trok gisteravond voor eeniga dagen naar Londen. Te 's-Gravenhage vertoeft de Japansche markies Ito van het Departement van Buiten landsche Zaken te Tokio Hij is belast met het bestudeeren der inrichting van de offi- cieele statistiek in verschillende Rijken van Europa en heeft zich nu in betrekking ge steld met den directeur van het bureau der Centrale Statistiek alhier. Deze laatste keerde dezer dagen terug van een dienstreis naar Berlijn ten behoeve der^eedrijfsbelastiDg. Men meldt ons uit Amsterdam Aangezien in drie der meest merkwaardige zalen van het paleis do geschenken van H. M. de Koningin eenigen tyd moeten be waard worden, is het koninklyk paleis op den Dam tot nader bericht niet meer voor het publiek te bezichtigen. Daarna evenwel zullen alle zalen te zien zijn ongedekt, d. i. in den toestand van het verblijf der vorstelijke familie. Zaterdagavond is den in Amsterdam voor de feesten samengekomen journalisten in het tijdelijk door hen gebruikte gebouw een afscheidsfeest gegeven, waarop natuurlijk heel wat heildronken uitgebracht zijn en dat opgeluisterd werd door zang en snarenspel alsmede door vertooningen met den bioscoop. Twee van de drie leden van het Muntcol- lege te Utrecht hebben hun voornemen te kennen gegeven, in verband met hun lang duriger! diensttijd, ontslag uit hun betrekking en pensioen aan te vragen. Op aandrang der Regeering hebben zij echter vooralsnog, we gens de voorgenomen reorganisatie van de Munt, aan hun voornemen geen gevolg ge geven. Het adres tot den gemeenteraad gericht door geabonneerden en goteonwo bezoekers van den Haagschen schouwburg, om de slui ting van 'heb komediegebouw' uit te stollen, is lieden bij den Raad -ingediend', voorzien van 1477 handteekeniugen. In het laatst van September zal een ver gelijkend onderzoek worden gehouden voor de betrekking van adspirant-opzichter dei telegrafie, waarvoor vijf plaatsen worden opengesteld. De twee nog niet toegewezen standplaatsen voor do aanstaande kermis n.l. een voor stoomearroussel aan de Broersvest op hei plein van den vroegeren molen »de dubbele Arend" gemerkt B en een voor beignets-, poffertje"- of wafelkraam op de Groote Markt gemeikt F zyn door Burgemeester en Wet houders alsnog toegewezen en wel B aan A. Benuer te Dordrecht voor f'1050 en F aan P. L. Vuur te Den Haag voor f65.03!/2- De totale opbrengst van de veipachte plaatsen is f2638.25Vs. Volkshuis. De laatste voordracht met lichtbeelden in dezen winter, gisteravond gehouden door den heer dr. J. van Leeuwen, is niet de minst belangrijke geweest. De opkomst was groot en men genoot van de boeiende en leerzame wijze, waarop de inleider zijn gehoor eenigen tijd door China voerde. Een korte bespreking over de ligging, de grootte in vergelijking met Europa, het aan tal inwoners en de hoogte en deo aard van den bodem gingen vooraf. Daarop volgde het een en ander over den grooten muur orn China, over de Gele- en Blauwe rivier, over Peking, Nanking en Hongkong. Ook de leef wijze der Chineezen en de invloed, dien de Europeanen daarop uitoefenden, de opium- duivel en zyn verwoestende werkingde verschillende wyken der steden, de tempels en de vele pagoden en hun beteekeuis werden achtereenvolgens behandeld. Onder applaus werd den heer Van Leeuwen dank gebracht voor zyn inleiding en de wenseh uitgesproken hem in het volgende jaar nog eens te mogen hooien. Heb verdienstelijke bij-dschrifb „Sb. Bavo' godsdienstig weekblad ivoor 't> bisdom Haar lem, bevat- een artikel „Mr. W. H. Jansen" van de hand des woleerw. hoeren Möllmann, secretaris van -heb bisdom. De geachte schrijver bespreekt daarin op zeer waardeerend© wijze do bijzondere toe wijding door mr. Jansen, ah lid en eecre' ai'is van heb bestuur, voor de belangen der "Ver een iging ter bevordering van Katholiek Bij zonder Onderwijs aan den dag gelegd, er- wijl eon treffend juist portret van don vel- iiverieren secretaris het ariikel illustreert. („N. S. Ct Een knaap van ongeveer 7 jaar weid gis teren na afloop der Zondagsschool in het Vereeriiging-lokaal der Evang tb*rv, gemeente voor sttaf op school gehouden. Bij het sluiten van het gebouw heeft do concierge de zaal wel geïnspecteerd maar daarbij den knaap niet gezien, waarop ook hij bet gebouw verliet. Te 6Vs uur 's avonds kwam men de politie waarschuwen dat een knaap daar was opge sloten, een volksmenigte verzamelde zich op de Korte Haven en, daar men bij niemand spoe dig een sleutel kon krijgen werd de deur door de politie opengebroken en den gevangen knaap bevryd. Het onderwijzend personeel scheen niette weten dat de jongen nog daar was. 'De Gemeenteraad zal eene openbare ver gadering houden op Woensdag a.s. des avonds te 7 uur. *B. en W. stellen aan den Raad vooraan den opzichter der gemeentewerken R. IC. Feenstra, die gedurende November 1900 de betrekking van directeur der gemeentewerken heeft waargenomen, daarvoor eene gratifi catie toe te kennen van f100. 'Burg. en Weth. stellen aan den Raad voor aan de Commissie tof wering vau school verzuim ais jaarlyksch presentiegeld toe le kennen f135 en aan den secretaris dier Commissie bovendien eene beloocirig van f25 per jaar. 'Aan den Raad wordt voorgesteld lo. om mej. M. L. Beek, helpster bij het onderwys in de nuttige handwerken aan do kostelooze school wegens vermeerdering van lesuren f25 's jaars meer belooning toe te kennen en 2e om aan die school een 3e helpster bij dat onderwys aan te stellen op eene jaar wedde van (50. 'Door B. en W. wordt voorgesteld aan den vorigen gemeente-ontvanger Jhr. M, W. de Jonge ontheffing te verleenen van den borgtocht bestaande in 2'/s inschrij vingen Grootboek ten zynen name van f8700 en van »Eigen hulp" ad f9500. 'Door B. en W. wordt aan den Raad aan geboden de volgende aanbeveling ter benoe ming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim: le categorie (ouders enz. van ingeschreven leerlingen) 1. a. L. v. Leeuwen, b. W. v. d. Windt Jr. 2. a. J. W. Muassen, b. 0. Nijs. 3. a. Jb. Schouten, 5. A. v. Dorssen. 2e categorie (onderwijzersopenb.scholen): 4. a. A. Schouten, b. E. F. Hendriks. 5. a. C. "Visser Gzn., I. v. d. Molen. 3e categoiie (onderwijzers byz, scholen): 6. a. S. v. Kampen, b. J. Smit Sr. 7. a. A. A. Koster, b. P. J. v. d. Schaar. 4e categorie (overige meerderjarige in woners) 8. a. P. de lieer, I. J. C. v. d. Berg Pz. 9. n. Johs. v. Leeuwen, b. Jolis. Dorsman. *B. en W. bieden aan den Raad aan een ontwerp plan tot het bouwen van een nieuwe gasfabriek, waai van de kosten voorloopig wor den begroot op f 152.000. 'Aangekomen van Delft het Holl. galjoot- schip A gat ha, kapitein Buisman, voorliet laden van llessclien voor Londen. 'Tot schipper op het loggerschip De Vecht van de reedery tloogerwerf Co. is benoemd J Zevenhuizen. Aan hot bureau van politie alhier zijn. als gevonden gedeponeerd Een portómonnaie inhoudend© eenig geld een vaatje bier; een lederen hondenlials- band, een onderstuk vam een gouden oorbell een jongensjas; een geldstuk' en een paar kinderpantoffels. Een bont schortje en een huissleutel. D© rechthebbenden kunnon zich ter tea-ug- bekoming vervoegen aan gemeld politiebu reau. De Okopin-Vercieniging. le Waisohau beeft besloten een Ohopin-museum op te richten, Dê Yereeniging is in het bezit van vele wei nig bekende portretten, van manuscripten en van vele voorwerpen, die den meester toebehoord hebben. Aan do regeering ib ver lof aangevraagd om een collecte voor dit doel te houden. Dezen zomer wordt bo Osteoid© een con gres voor zee-hygiéne gehouden. Bij die gele genheid wordt in Augustus en September een internationale tentoonstelling voor ge zondheidsleer, veiligheid Ier zee en visBcho- njwezen ingericht De belanghebbenden kunnen het pro gramma-reglement bekomen aan het Alge meen Secretariaat, Witt© Nonnensfcraat 18, Ostende. De Hooge Raad hoeft hederf o. a». verwor pen het cassatieberoep van den Middclburg- sclien administrateur en redacteur van hot socialistische blad ^,De Toekomst tot 3 maanden veroordeeld wegens smaadschrift jegens een notaris te IJzendijko. Ned. IIeuv. Kerk. *Hedeii viert ds. J. Krayenbelt te Rotter dam zijn 40-janig ambtsjubilé. Gisteren heeft hij» inMe Groote Kerk dat feest godsdienstig herdacht. Het kerkgebouw was bijna te klein óm de belangstellend© schare te bevat ten. D© jubilaris begon met een dankbare her denking van het 40-jarig verleden. Na de predicate© zong de gemeente hem d© woor den „Dat 's Heeren zegen op U daal'toe, waarna do predikant allen dank zegde die hem in deze voor hem zoo blijid© -dagen blij'- ken van belangstelling hadden gegeven. Heden, do eigenlijke feestdag, ilmd de- jubi laris van oen lange reeks van deputaties en particulieren do gelukwcnsohen in ont vangst te nemen, terwijl ooÜ da stoffelijk» blijken van belangstelling, waarmede hij» ver rast werd, zeer talrijk waren. Bedankt voor Poederoijen en Loevestein door ds. II. L. A. Feykes te Marken; te Wieringerwaard door ds. J. R. v. Kooy to IJzendooro. Geref. Kerken. Beroepen als missionaris voor Midden- Java door de Geref. Kerken te Rotterdam de heer G. J. Ruyssenaers, theol. cantl. aan de vrije universiteit; te Oostwold de heer J.E. Goudappel, cand. te Delft; to Ooltgensplaat ds. A. J. Mulder te Kockengen. Aangenomen naarNoord-Schaiwoude door den heer J. Schoonhoven, cand» te Alk maar. Beroepen te Zeist ds. G. A. Geselie Meerburg te Zwolle.

Schiedamsche Courant | 1901 | | pagina 2