Tranlvaal en Oranje-Vrijstaat. binnenland! V V" V STADSNIEUWS. YL AARDINGEN. Rechtzaken. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ter Heide de heer P.N. Gijsman jr., cand. te Aalsmeer. Alexej-ef blijft, is zulk gewrijf onvermijidelijk, en dat moet eens tot een botsing leiden. De „Times' verneemt ait Peking dat, naar öhineescke ambtenaren uit Petersburg ver nomen heibbeu, Rusland thans bereid is om den eisch van Russische monopoliën in Mon golië en Turkestan prijs te geven, en ook wat te laten vallen van zijn scherp toezicht op het burgerlijk bestuur van Maïidscbou- rije. Heb Christelijk Nationaal Boerencomité heeft in zijn jongste vergadering besloten zich lief- lot ook van de Zuid-Afrikaanscho ballingen, die van Lorenyo Marquez naar Portugal zullen worden overgebracht, aan te trekken en stappen te doen, om eenige Ne derlandsche onderwijzers en'eenige pleegzus ters uit te zenden, en voorts al het mogelijke te verrichten ten einderher lot van deze on gelukkiger! te verzachten. Reeds zijn de eerste schreden op den weg daartoe gezet en heeft de Portugeesche con sul bereidwillig beloofd allen steun te ver strekken, om het plan goed ten uitvoer te kunnen brengen. Natuurlijk verwacht het C. N. Boerenco mité daarmede niet alleen to handelen in den gecet van hen, die het zoo mild en. trouw steunden; maar het verwacht ook, dat de vele duizenden, die voor dezen arbeid noo- dig zijn, gaarne zullen worden bijeenge bracht. Het perskantoor van het Algemeen Ne- derlandsdi verbond te Dordrecht zou gaarne inlichtingen ontvangen omtrent het lob en de verblijfplaatsen van de volgende perso nen Arnold van Rooy, oud 21 jaar, werkzaam geweest bij de telegrafie te Pretoria en Jo hannesburg, een paar dagen vóór de komst der Engelschen. te Pretoria van daar ver trokken. Sedert acht maanden is niets meer van hem vernomen: vermoedelijk is hij nog op kommando; A. van Toorenbergen, werkzaam geweest bij' de ambulance te Har- rysnuth, en Adriaan Johannes Tapper, die in het begin van den oorlog diende bij de troepen voor Ladysmiih onder veldkornet G. R, Spruyt. Zijn laatste brief dateert van Mei 1900; toen deed hij dienst bij) een mijn- wacht. Een der zusters der 2e Nederlandsche ambulance, die op Ceylon krijgsgevangen is, heeft nog eens een poging gedaan om de vrijlating van deze ambulance te verkrijgen. Zij heeft daartoe een brief gericht tot graaf Roberts, den opperbevelhebber der Engeische strijdkrachten, waarin zij dezen smeekt te bedenken, dat de leden der ambulance den Engelschen evenzeer als den Boeren hulp verleend hebben en dit feit te laten gelden om naar aanleiding daarvan de leden der ambulance te vergunnen naar hun huis terug te keeren. Het antwoord hierop ontvangen was beleefd, doch weigerend. Hofbericht. Aanstaanden Donderdag-voormiddag zal Prins Hendrik der Nederlanden, die zitting met raadgevende stem in den Raad van State heeft gekregen, in een plechtige vergadering van dat staatscollege door Hare Majesteit de Koningin, als Voorzitster van den Raad, worden geïnstalleerd. H. M. zal tot het adviseerende lid een toespraak houden, welke de Gemaal zal beantwoorden, waarna ook de vice-president van den Raad van State namens het college zal spreken. Het Koninklijk Echtpaar wordt door eene commissie uit den Raad ontvangen aan den ingang naar de Ministersraadszaal en vandaar geleid naar de vergaderzaal van het college. De leden zullen hun ambtscostuum dragen en aan het gebouw zal een militaire eere- wacht geplaatst worden. De buitengewone staatsraden zullen deze buitengewone zitting niet bewonen. Verkiezing Tweede Kamer. By de gisteren te Amsterdam gehouden verkiezing van een lid der Tweede Kamer voor district III (vacature Hartogh) werden uitgebracht 2726 geldige stemmen. Volstrekte meerderheid 1364. Uitgebracht werden op de heeren mr. Z. van den Bergh (rad.) 777 stemmen; C. H. den Hertog (lib.) 923Henri Polak (soc.- dem.) 1026 stemmen. Herstemming tusschen de heeren C. H. den Hertog en Henri Polak. In verband met de aangekondigde aftre ding van den Minister van Oorlog, genaraal- majoor Eland, zon, naar men wil, de Regee ring niet vreemd zijn aan den wensch, de be raadslaging van de Legerwetten in de Twee de Kamer opnieuw te doen aanvangen en de verdediging dier wetsontwerpen alsdan door een Regeeringscommisearis te doen geschie den. In dit geval zou voor deze functie gene- raal-rmajoor van Dam van Tsselt, naar verder wordt "beweerd, in aanmerking komen. Bij Kon. besluit is aan mr. W. H. de Beaufort. Minister van Buitenl. Zaken, ver lof verleend tot het aannemen van bet Kruis van Verdienste le H., bom door Z. IX H. den regeerenden Vorst van "Waldeck en Pyrmonb geschonken. De heer Nolting, onlangs van een tram gevallen, was heden weder in de vergade ring van de Tweede Kamer. Van een korte buitenlandsche reis is de Portugeesche gezant graaf De Séliz in de residentie teruggekeerd. Graaf de Ségur d'Aguesseau, secretaris der Fransche legatie, is voor geiuimen tydnaar Frankryk en Italië vertrokken. De gewone audiënties van de ministers van financiën en koloniën zullen deze week niet plaats hebben. De aanstaande verkiezingen. De Volkspartij te Deventer Heeft voor de aanstaande Kamerverkiezing het volgende zestal opgemaakt: F. Mol, te's-Gravenhage; A. J. Nijhof en A. Kelderman, te Deventer; R. van Zinderen Bakker, te Kortezwaag; J. van Loenen Martinet, te Amersfoort; \Y. P. G. van Helsdingen, te Arnhem. De Volkskiesvereeniging teZwaagwesleinde (district Dokkum) heeft met algemeene stem men den heer Melchers te Leeuwarden can- didaat gesteld. De liberale kiesvereeniging in de gemeente Franekeradeo! heeft tot candidaat gesteld het aftredend lid, den heer F. Lieftinck, met algemeene stemmen. De vrijzinnige kiesvereeniging «Vooruit- gang" te Bolsward heeft candidaat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer den heer A. Bouman (aftr.) De democratische kiesvereeniging «Recht door Zee" in de gemeente Scholerland heeft tot candidaat gesteld den heer G. L. van der Zwang faftr.) Met op een na algemeene stemmen heeft de (soc.-dem.) Arbeiderskiesvereeniging te Woimerveer mr. Mendels na een door dezen gehouden rede tot candidaat voor de Tweede Kamer voor hel district Zaandam gekozen. Liberale Unie. De vrijzinnige kiesvereeniging «Burger plicht" te Renkum—Oosterbeek besloot zich at te scheiden van de Liberale Unie, terwijl aangaande naosluiting bij de vrijzinnig-demo cratische vereeriiging een afwachtende houding zal worden aangenomen. Blijkens bij het Dept. von Marine ont vangen bericht is Hr. Ms. pantsetdekschip Holland, onder bevel van den kapt. ter zee S, K. Sybrandi, 17 dezer te Oilavos, op de Westkust van Portugal, nafcij de monding van de Taag, gepasseerd. De minister van financiën maakt bekend dat op 16 dezer bij de betaalmeesters in kas wasf 2,783,357.71 Va en dat op denzeltden dag door de Nederl. Bank, in- gevolgeart, ilbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was ver strekt ten bedrage van - 1,545,465.03 B'ijkens een telegram van den gouver neur-generaal van Ned.-Indië, van 18 Maart 1901, wordt de goiivernementekoffie-oogst op Java voor cli1" jaar thans weder geraamd op 96,000 pikols, (,ySt. Cfc.'', Woningwet. De heer Gonrad heeft twee amendementen ingediend a. om in de door den gemeenteraad vast te stellen voorschriften betreffende het hoog- tepeil ea de hoogte der gebouwen, die aan duiding te veranderen inden minsten afstand tusschen den vloer der beneden woonver trekken en den hoogsten stand van het grondwater. b. om wat betreft de verwijdering van rook, water en vuil, de woorden sen vuil" te veranderen in sfaecaliën en ander vuil". De heer van Karuebeek stelt voor in art. 1 uit te drukken, dat de door den gemeen teraad vast le stellen voorschriften ten be hoeve der volkshuisvesting deels in het belang van gezondheid en veiligheid, deels in dat van gezondheid en zedelijkheid zijn, De heer De Waal Maiefjjt stelt voor te bepalen dat bij de voorschriften betreffende aan woningen te stellen eischen, ook onder scheid kan worden gemaakt tusschen wonin gen welke worden verhuurd en die welke uitsluitend door den eigenaar en zijn gezin worden bewoond. Tsn slotte hebben de heeren Van Asch van Wijck, (Ede), De Waal Malefyt en Yan de Velde een amendement ingediend, strekkende om te bepalen, dat van het besluit van Ged. Staten, waarbij de goedkeuring wordt gewei gerd op de voorschriften der gemeentebesturen betreffende aan woningen te stellen eischen de gemeenteraad binnen 30 dagen, te rekenen van de dagteekening der beslissing van Gede puteerde Staten, bij de Hooge Regeering voorziening kan vragen, met toepassing ten deze van art. 201 der Gemeentewet. Boterwet. De minister van binnenlandsche zaken, heeft, gelet op het 1ste lid van artikel 2 der Boterwet, mede gelet op zijne beschikking van 22 Februari 1901, geplaatst in de nos. 50, 52, 55 en 58 der Nederlandsche Staats courant, jaar 1901, goedgevonden te bepalen, dat de sub 2o. dier beschikking voorkomende zin «Is de verpakking van hout of metaal, zoo zyn de letters daarop geschilderd" wordt vervaDgen door de navolgende zinnen «Is de verpakking van hout, zoo zijn de letters daarop geschilderd of daarin gebrand, sis zij van metaal, zoo zijn de letters daarop geschilderd." Naar het „Vad." verneemt, heeft, de Mi nister van Binnenlandsche Zaken aan. een. commissie opgedragen de voorbereiding van voorstellen tot wijziging van de artikelen der wetten op liet Middelbaar en Hooger On der-vijs, voorzoover zij! betrekking hebben op do akte van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs in de land- en tuin bouwkunde en dn het liaudteekeuen, het rechtlijnig teekenen en de perspectief. Voorzitter dier commissie is dr. J. Cam- pert, inspecteur van liet Middelbaar Onder wijs- als leden der commissie zijn aangewe zen de heeren: IC. ten Brugge ncate, inspec teur van het AI. Ondorw,dit B. Symons, hoogl. Rijksuniv. te Groningen; dr. J. Wolt- jer, hoogl. Vrije Universiteit te Amster dam dr. A. L. Lamers, directeur R. H. B. S„ "s Hertogeuboschdr. H. Brongersma, di recteur H. B. S. te Haarlem en dr. H. T. Jonkman, directeur 'R, H. B. S. to Utrecht. De commissie houdt zitting in Dien Haag. Yer, tegen Drankmisbruik. Uit de „Volksbond", het orgaan der Ver. tegen drankmisbruik, blijkt, dat jhr. L. M. Schuur beque Boeye in Nov. te 's-Gravenlia- ge overleden, aan de "Vereeniging f 10,000 heeft vermaakt. De commissie, in 1897 door het hoofdbe stuur van den Volksbond benoemd tob on derzoek van de qualitót en quantiteit der in Nederland gebruikte binnen- en buifeuland- sclie bieren, heeft don wensch te kennen ge geven haar taak neer te leggen, izoodat een nieuwe commissie zal moeten benoemd wor den. Het genoemde orgaan acht liet dringend noodig, nu de herziening der 'Drankwet vóór 1 Mei a.s. niet meer tot stand kan komen, dat met den meesten spoed een ontwerp van een noodwetje worde ingediend, waarbij: de verlenging van de vergunningen, die volgens de bedoeling der wet met 1 Mei 1901 moes ten ophouden te gelden, voor één of enkele jaren meer wordt toegestaan in afwachting van de voorgenomen, wetswijziging. Door de instelling van een eentraal-lmreau met een bezoldigd alg. secretaxis zijn niet minder dan 1800 nieuwe leden tot de Ver. toegetreden. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Bij het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zjja ingekomen aan vragen om mondelinge toelichting van de voorstellen in zake de progressieve quota-hef fing en de reorganisatie van de maatschappij van de departementen Alkmaar, Groningen, Heerenveen, Hoogkarspel, Leeuwarden, Mid delburg, Oude-Pekela, Tsel, Zutfen. Tot het by wonen van de vergaderingen met dit doel zijn of zulten worden uitgenoo- digd de omliggende departementen. Eokele leden van het hoofdbestuur, met den algemeenen secretaris, hebben op zich genomen, de gevraagde mondelinge toelichting te geven. Yer. voor vrouwenkiesrecht. Het .hoofdbestuur der vereeniging heeft aan de kiezers een manifest gepubliceerd, om hen op te Wekken mannen be kiezen, die in de aanstaande periode van wetgeving willen komen tot grondwetsherziening om algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen, mogelijjk te maken. Bovendien geeft het hoofdbestuur den raad, aan de candidaten een scbrdjlven te richten, waarin hun gevraagd wordt le. Meent u, dat grondwetsherziening, om te komen tot algemeen kiesrecht voor man nen en vrouwen, een vraagstuk .is van zóó urgenten aard, dat hieraan dei voorrang moet worden verleend boven alle andere sociale heivormingen 2e. Welke waarde kent u daanbiji toe aan heb kiesrecht voor do -vrouw? iBeschoulwlt u het beginsel van vrouwenkiesrecht op dezelf de voorwaarden, als waarop het aan den man is toegekend, van meer dringenden aard, of zoudb u heb algemeen mannenkdes- recht wenschen te doen vóórgaan? 3e. Meent u, dab behalve do ar tb. 80, 127 en 143 der grondwet ook art. 84, waarbij! de verkiesbaarheid voor .de Tweede Kamer wordt geregeld, herziening noordig heeft met het oog op de verkiesbaarheid der wouw? Door de Amsterdamsehe Expediteurs-Ver- eeniging is een adres gericht tot den minister van waterstaat, waarin gevraagd wordt om het oud model vrachtbrief, dat door het nieuwe reglement voor het vervoer is verval len, nog tot 1 Mei 1902 te mogen gebruiken. Tot lid van het bestuur der vereeniging voor de buitenlandsche pers te Parjjs is voor 1901 benoemd de heer mr. L. Israëls, corres pondent van het «Handelsblad". Gemeenteraad. De raad dezer gemeente zal op Dinsdag 26 Maart -e.k. des nam. ten twee ure een ver gadering houden, waarin de volgende onder werpen zullen behandeld worden 1. Vaststelling der notulen van de verga dering van 26 Febr. 11. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Adres van P. Schipper om eervol ont slag als onderwijzer aan school G met prae- advnes van B, en W. 4. Voorstel--tot verkoop van grond aan den Havendijik aan P. "W. Blanken qq. 5. Idem om te berusten in het vonnis der rechtbank te Rotterdam., .gewezen, an de pro cedure contra P. J'. van 'Dijife van Maithe- nesse. 6. Idem om het varslag en de rekening over 1900 van de vereeniging „Schiedam Vooruit" voor kennisgeving aan te nemen. 7. Missive in zake voeding en Ideeding van schoolgaand© kinderen. 8. Aangehouden voorstel-Gouka betreffen de het instellen van een wetenschappelijk onderzoek naar den toestand van het fonds der korenmeters-wegers. 9. Voorstel tot het toekennen eener sub sidie over 1901 aan de vereeniging „Schie dam Vooruit". 10. Adres van de feestcommissie voor den na bon alen zangwedstrijd, uitgeschreven door Oiplmis, houdende verzoek een medaille be schikbaar te stellen, met praeadviee van B. en W. 11. Voorstel tot heb afbreken dep perceel tjes Prinsensteeg 20 en 't Hol 2 eu 4. 12. Idem tot uitbreiding van heb bedrijfs kapitaal der gasfabriek. 13 Idem tob het geheel doen voltooien van den nieuwen gashouder. 14. Idem tot diligent verklaring) en het uitbrengen van praeadvies op heb adres der Soried. "WlinkeliarsVeireonigingl, (betreffende wijz gnig van het tarief voor de levering van water. 15. Adres van de firma H. Jansen en Co. c. s. om wij'ziging van art. 14 der verorde ning op de openbara reinheid enz. met prae advies van B. en "W. 16 Verzoek van Regenten over het St. Jacobs Gasthuis om machtiging tot heb doen van af- en overschrijving op de begrooting voor I960. Door P. IV. Blanken qq., kooper van de terreinen der voormalige vennootschap Hol- landsehe Houthandel, is een strook grond aan do gemeente te koop gevraagd, vormen de de buitenberm en glooiing van den Ha- vendijk, ad f 2 per c.A., en een terrein groot 2000 vierk. M., aansluitende aan de oostelij ke grenslijn van bovengenoemd perceel, zijn de dus een gedeelte van do opgehoogde gronden tusschen den Havendijik en de hout zagerij. der firma v. Deventer Zn. ad f 3 per cA. B. en W. stollen voor, aan dit verzoek te voldoen. Door B. en W. woult voorgesteld voor het jaar 1901 aan de vereeniging «Schiedam Vooruit" weder een bjjdrage uit de gemeente kas te verstrekken groot f1300. De jaarlijksclie examens op de openbare lageie scholen zullen plaats hebben als volgt: op school C 29 Maart, school D 2 April, school E 27 Maart, school F 3 April, school G 22 Maart en op de herhalingsschool voor meisjes op 28 Maart. M. t. K, v. 'tA. Het departement Schiedam van de Mij. t. N. v. 'tA, hield gisteravond in «Musis Sa crum" een ledenvergadering. Onder de ingekomen stukken was o. m. een schrijven van het hoofdbestuur waarin steun werd verzocht voor de spaarbank Ten Boer, waarbij, zooals men weet, een tekort in kas is. De vergadering besloot echter aan dit ver zoek geen gevolg te geven, daarbjj o. m overwegende dat er bij de My. nog verschei dene instellingen in zorgvollen financieelen toestand verkeeren, zoodat voor „dergelijke zaken door het dept. geen gelden kunnen worden beschikbaar gesteld. Bij de verkiezing van een bestuurslid werd herkozen de heer dr. W. Bouwman, die ook als secretaris in het bestuur zal blij ven zitting nemen. Aan de orde was hierna de benoeming van een directeur der bewaarscholen. Aan gezien echter een der beiden op de voor dracht geplaatsten geen lid van het depart. Schiedam bleek te zijn, was deze voordracht in strijd met het reglement, waarom besloten werd haar aan het bestuur terug te zenden. Tot leden van het Hoofdbestuur werden be noemd mejuffrouw Joh. Ter Meulen en de heer mr. D. Simon«. Tot leden eener commissie van 3 leden bedoeld bij art. 13 van hel Spaarbankregle ment, werden benoemd de heeren P. Aleva, H. Bokhorst en A. YV. Schade van Westium. Tot afgevaardigden ter Algemeene verga dering werden benoemd de heeren P. J. van Harderwijk en A. Gouka, terwyl tot plaats- vei vanger werd aangewezen mr. D. Lodder. Hierna kwam in behandeling de beschrij vingsbrief van het hoofdbestuur. Betreffende het voorstel tot toelating van buitengewone leden tegen geringere contri butie werd besloten hieraan allen mogeljjkec steun te verleenen het denkbeeld werd dooi alle leden ten zeerste toegejuicht. Het punt betreffende een progressieve regeling van de bijdragen door de departemen ten aan de algemeene kas af te staan vond in hoofdzaak wel instemming bij de vergade ring omdat de kleinere departementen daar door zoude worden ontlast en de groole departementen hoogere bijdrage zouden moe ten leveren Alleen werd de bedenking geopperd of deze retributie aan hel hoofdbestuur voor die departementen niet te hoog zoude worden. Een gedeelte der vergadering achtte de methode voor de berekening der bijdiagen wel wat al te ingewikkeld. De vergadering kon zich echter ten slotte wel in hoofdzaak met het voorstel vereenigen. Het voorstel tot samenvoeging van departe menten in districten vond eveneens instem ming, hoewel er ook bezwaren tegen zouden geopperd worden. Het departement juichte het echter toe als een eersten stap op den goeden weg tot decentralisatie. Door den voorzitter werd nog in verband met het verzoek van het II. B. in zake de spaarbankTen Boer in overweging gegeven om als een particuliere daad een lyst te doen circuleeren onder de leden om zoodoende aan den nood te gemoet te komen. De vergade ring kon zich echter mat dit denkbeeld niet vereenigen, zoodat deze poging niet zal ge schieden. Onder de ingekomen stukken was nog een belangrijk schrijven, n.l. van de directie der volksleesinrichting, waarin zij mededeelde, dat zy met het einde van het vereenigings- jaar collectief ontslag nam. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen en besloten dat te beantwoorden met een schrijven van dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten door haar aan het departement bewezen. Het -diploma A. voor volkomen bekend heid me' -de Nederlandsche stenografie, sy steem Riënts-iBalt, mot .recht tot het geven van onderwijs is o. a. uitgereikt aan mejuf frouw C. E. Schappert, alhier. Wij ontvingen een stukje, waarin ons wordt medegedeeld, dat toen S. Slujjters gister morgen in de branderij van den heer M. Kranen aan den Noordvestsingel het ongeluk had den inhoud van een kit met heet water over zijn beenen te krijgen, de man twintig minuten heeft moeten waahten, alvorens hem liuip kon worden verleend. Zou het niet ten zeerste aanbeveling ver dienen om op dergelijke plaatsen, waar zulke ongelukken dagelyks kunnen voorkomen, de noodige hulpmiddelen bij de hand te hebben, om ten minste een eerste hulp te kunnen verleenen Blijkens de balans over het 35e boekjaar der verzekering Maatschappij Schiedam is als uitdeeling over 1900 een bedrag uit getrokken ad. f4500 zijnde 9% over het gestorte ka pitaal. Dividembewijs no. 23 is in verband daarmede betaalbaar gesteld met f 45. Na een lange lijdensgeschiedenis te hebben doorgemaakt is het weik aan de sluis by de Koite Haven gereed gekomen. Gisteren is het water weder in het afgedamde gedccite geloopen en heden was men bezig ae dam los te maken en de massa's zand uit te baggeren, die tegen de dammen waren uitgestort. Een teekening van het werk zooals het was vóór de reparatie en daarnh is in een koperen bus onder de beu! ingemetseld. Daar het opruimen der dammen wel snel zal geschieden zal weldra de vaart onder de siuisheul weder vrij zijn en zullen de spoeiinghalers weder den korten weg van de Nieuwe naar de Lange Haven nemen in plaats van dien door de Varkenssluis. De Schiedamsehe werkmansvereeniging «De Vriendenkring" herdacht Zondag in een «onderonsje" der leden haar vijfjarig bestaan ten huize van den voorzitter den heer J. M. Voorhuijzen. Het voornemen bestaat om binnen enkele weken een tooneeluitvoering te geven om op dio wjjze haar leden, otid-ieden en genoodigden een feeslavond aan te bieden voor de herden king van dit jubilee. Natuurlijk zal een bal deu avond besluiten. Door de politie is een valsche gulden in beslag genomen, dragende de beeltenis van Koningin Wilhelmina en het jaartal 1896; het randschrift ontbreekt echter. By de politie meldde zich een Rotterdammer aan, omdat hij, zooals hjj beweerde, ver moedde een strafbaar feit te hebben gepleegd. Hij verzocht dus hem te willen aanhouden en in arrest stellen. Het bleek echter dat de man geen straf baar feit had gepleegd waarom hy weder weggestuurd werd. De man moet dus wel een onderdak willen hebben. 'Alhier is aangekomen het Noorsche stoom schip «Gerda", kapitein H. Wierse, ko mende van St. Ubes met zout voor den heer A. Hoogendjjk Jzn. 'Door den heer W. van Buren is te Boulogne aangekocht een loggerschip, hetwelk in ge reedheid zal worden gebracht voor de haring visscherij en gevoerd zal worden door schipper A. C. Spaans. Het O. M. 'bij' air. rechtbank te Rotter dam eischte heden 7 dagen gevangenisstraf voor iD. H., 2<9 jaar, vdsschor, zonder vaete woonplaats, die op 5 Juni 11. te Ylaardingen op het schip Columbus VI. 4 7 was aan gemonsterd en 9 Augustus d.a.v. niet zou zijn meegegaan. Da arr.-rechtba.nk te Rotterdam veroor deelde hedenJ. N. de D., 2d jaar, en H. W. K., 21 jaar, werklieden te Rotterdam1, Wegens diefstal van verschillende voorwer pen, belioorende tot den inventaris van 5 Scheveningsche bommen, die in December van hei vorige jaar in de iSpuihaven. te Schie dam lagen, ieder tob 1 jaar au 6 maanden gevangenisstraf met in mindering brenging van de preventieve rech tenia vanaf 25 De cember 1.1. C. J. v, V., 34 jaar, zeevissoher te Ylaar- dingen, wagens verniel ing van een ndb tot ƒ.15 boete, suibe. 10 d'agen. heolïtenia H. v. d. S., 20 jaar, kuiper te Vlaardingen, en E. H V., 26 jaar, koetsier te Schiedam, wegens verzet began de politie tel Vlaardin- gen, ieder tob 3 dagen gevangenisstraf. Bedankt voor Bunnik en Vechten door ds. L. J. van Rhijn te Doesburg. Geref. Kerken, Beroepen te Geesteren c. a. de heer G. Bax, cand. te Zutpben. Hooger Onderwijs. Zeiden, Tot doctor in de rechtswetenschap is bevorderd, na het verdedigen van Stellin gen, de heer H. A. Kinderman, geboren te Den Helder. SP0RT' Major Taylor zal op 8 April te Friedenau i

Schiedamsche Courant | 1901 | | pagina 2