PRESIDENT KRUGER18 EUROPA. Rechtzaken. Staten-Generaal. BINNENLAND, V STADSNIEUWS. De voorzitter sloot de vergadering met YL AARDINGEN. MAASSLUIS. betreffende de onderhavige regeling van het onderlinge geschil tusschen militaire autori teiten aldaar, weinig had toe te voegen. De schildwachten aan beide zijden blijven op hun posten, die zij vroeger hadden ingenomen z(j hebben strenge orders niet aanvallend op te treden. Geen ongeregeldheden worden verwacht. FT Reuter seint uit Londen dd. 19 Maart. Aan de avondbladen wordt do. heden uit Peking geseind, dat de Eugclschen hunne bewakingstroepen van de spoorweg-los- en laadplaats te Tientsin hebbeu teruggetrokken. Het geschil over de rechten van den weg. dat dreigde moeilijkheden te doen ontstaan, wordt, voor zoover de autoriteiten hier be treft, als afgedaan beschouwd. Men meldt uit Parijs dd. 19 Maart: Een telegram uit Peking, do. beden, meldt, dat de staat van de onderhandelingen binnen kort zal toestaan 10,000 Fiancche soldaten te repatrieeren. In Nederland, Aan den correspondent van de ïlndépen- dance Beige", dien hij te Utrecht ontving, zeide President Kruger, dat hij nog eenigen tijd te Utrecht dacht te blijven, hierbij voe gende, dat hij nog niet zeker weet waarheen en wanneer hij vertrekken zoudat hangt van omstandigheden af. Sooialistengroep in Den Haag (besloten heeft de Hogerhuizeu te candideereu voor de Tweede «Kamer. De heer H. E. Jongewaard de Boer, inge volge Koninklijke machtiging benoemd tot vice-consul te Buenos-Ayres, is in die hoe danigheid door de Argentijnsche regeering erkend. De gewone audiontie van den Minister van Bmnenlandsch© Zaken zal deze week niet plaats hebben. Gezondheidswet. Hofbericht. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik zijn hedenmiddag te '12.2 spooityd van 't Loo te 's-Gravenhnge aangekomen, aan 't Staatsspoorstation verwelkomd en be groet door de gewone hooge autoriteiten. Na aankomst reed de Vorstelijke familie naar het pileis van H. M. de Koningin-Moeder, langs de'i weg eerbiedig begroet. Het Vorstelijk Echtpaar reisde van *t Loo in der directiewagen van de Holt. IJzeren Spoorweg-Mpptj. H. M. de Koningin en Haar Gemaal wor den morgen naar de vergaderzaal van den Raad van State vergezeld door den adjudant en den kamerheer van dienst, die tijdens de installatie in besloten vergadering, in een der antichambres zullen verblijven. De militaire wacht zal geen eerewacht zijn. Prins Hendrik zal, naar men meldt, de vol gende week naar Schwerin gaan, ter bijwo ning van de aanvaarding der regeering door den jongen Hertog van Mecklenburg. In Mei denkt het Koninklijk Echtpaar zijn feestelijke intocht binnen Schwerin te doen. V* Een buitengewone zending, welke H. M. de Koningin de troonsbestijging van koning Edward VII komt mededeeien, wordtin den loop der volgende maand te 's-Gravenhage verwacht. Men meldt uit Deventer aan de »N. R. C.": Naar wij uit goede bron vernemen, is het zoo goed als zeker, dat dr. A. J. Kronenberg, arrondissements schoolopziener en conrector aan- het gymnasium alhier, den Prins Gemaal onderricht zal geven in de Nederlandsche taal. Bij Kon. besluit van 18 Maart is aan Hr. Ms. adjudant-generaal en chef van Hr. Ms. Militair Huis, den gepens. luit.-gen. C. H. F. graaf Dn Monceau, vergunning ver leend tof het aannemen en dragen van het ordeteeken van grootkruis met den Gronden Kroon der Wendische Kroon, hem door Z. H. den 'Hertog, Regent van Meddenburg- Schwerin, namens Z. K. H. den Groothertog geschonken. Bij Kon. besluit van 18 Maart is aan Hr. Ms. adjudant in buitengew. dienst en groot meester van Hr. Ms. Huis, den gep. kolonel J. E. N. baron Sirt-eiaa van Grovestins en aan Hr. Ms. adjudant in buitengew. dien3fc en kamerheer, den met rang van luib.-gene- raal gepens. generaal-majoor J. E. N. baron Schimmelpeiminck van der Oye, vergunning verleend tot het aannemen en dragen van 't ordeteeken van grootkruis der orde van den Griffioen, hem door Z. H. den Hertog, Re gent van Mfecklenburg-Sohwerin, namens Z. K. H. dien Groothertog geschonken. De aanstaande verkiezingen. De Volkskiesvereeniging te Enschedé heeft voor het lidmaatschap der Tweede Kamer candidaat gesteld den heer Van Kol. De Grondwettige Kiesvereeniging in het hoofdkieedi strict Wijk bij Duurstede heeft tot candidaat gestold voor het lidmaatschap der Tweede Kamer mr. I. G. Ridder van Rappard, lid der Provinciale Staten van Gelderland en voorzitter der Geldersch-Over- ijselsche Maatschappij van Landbouw. De heer Schaper is wan sociaal-democrati sche zijde candidaat gestold voor het district Veendam door de kiesvereeniging Algemeen Belang te Veendam en door de afdeeling Oud-Pokela der Sociaal-democratische Ar beiderspartij. Nu de sociaal-democratische arbeiders-kieS- vereenigingen te Zaandam en te Wormer- meer mr, Mondeis candidaat gesteld hebben, ia hij de candidaat van vier vereemigingen in hef -district Zaandam, daar twee afdeelin- gen der Sociaal-democratische Arbeiderspar tij" hem reeds vroeger gesteld hadden. w De „Vrije Socialist" meldt, dat de Vrije Door de Regeering ie alsnog een wijziging voorgesteld in art. 27, waarbij thans bepaald wordt dat bij hot verschijnen van besmette lijke ziekten d-e leden en do buitengewone leden van den central en gezondheidsraad in het geheele Rijk, de inspecteurs en de leden van do gesondheidscommissiën binnen hun ambtsgebied bevoegd zijn de woningen der ingezetenen binnen to treden. Wanneer in het in bet eerste lid van dit artikel omschreven geval een woning moet worden binnengetreden tegen den wil van den bewoner kan de aldaar bedoelde bevoegd heid slechts worden uitgeoefend op vertoon van een schril te-lijken bijtzonderen of alge- meenen last van den kantonrechter of van den burgemeester en in bijzijn van den kan tonrechter, den burgemeester, -een. wethouder der gemeente of een commissaris van politie. Van dit binnentreden en van de redenen die daartoe geleid hebben, wordt door den- gene die de handeling heeft verricht, binnen tweemaal "24 uren aan den ingeaet-ene, wiens woning is binnengetreden, in afschrift mede gedeeld. Do in het tweede lid van dit artikel be doelde last houdt in voor hoc «langen tijd hij geldig is ©n mag niet tusschen zons-onder- gang en zons-opgang worden uitgevoerd ten zij hij inhoudt dat de uitvoering daarvan ten allen rijde plaats mag hebben. Do bepa ling dat de uitvoering ten allen tijde mag plaats hebben, kan alleen in bijzonderen last worden opgenomen. De bestuurders van den Ned. Bond van poet- en telegraafbeambten „De Posu" heb ben zich met een adres gewend tot de Twee de Kamer, waarbij zij -dringend' verzoeken aan de behandeling der motiën-Heldt en Nol- ting (ma xi m um- trac tem en t na 15 dienstja ren) en inzonderheid aan die van den heer Nolting, daar deze een tijdsbepaling aan geeft, eenige urgentie te willen verleenen. Haagsche Schouwburg, In de gisteren gehouden vergadering van den Haagscheo raad werden alie adressen alsmede de voorstellen van burgemeester en wethouders in zake den schouwburg in handen gesteld van een raadscommissie ter fine van advies binnen veertien dagèn omtrent de voortzetting van de exploitatie. De heer K a r r e m a n wil aan de toe kenning der gratificatie verbinden de bepa ling dat de berekening voor Verlossingen van armlastigen geschiede tegen de helft van den gewonen prjjs. De Voorzitter maakt daartegen be zwaar, vooral met het oog op het betrek kelijk geringe aantal vroedvrouwen en de noodzakelijkheid dat er op een dorp een dergelijk persoon is. De heer Karreman trekt daarom zijn voorstel in maar verzoekt dan afzonderlijke stemming over elk der onderdeelen van het voorstel, daar hg zich wel kan vereenigen met de gratificatie van f100 maar niet met de f3 voor het aantal vei lossingen dat minder geschiedt dan 100. De gratificatie wordt daarop toegestaan met algemeene stemmen, doch de f3 ge weigerd met 7 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren J, van der Moor, A. van Vliet en G. H. Ruhaak. De Voorzitter deelt hierna nog mede dat staande de vergadering nog is ingekomen een schrijven namens den postdirecteur te Rotterdam, verzoekende medo te deelen de meening van hel gemeentebestuur over de vraag of het voldoende is wanneer het hulp postkantoor te Overschie dos Zondags slechts geopend is van 's morgens 8 tot 9 uur. De Raad verklaart unaniem dat die tjjd voldoende is. [!ij de gewone rondvraag wijst de heer \an Vliet op het gevaar dat Peisrijders zich zelf en anderen verooizaken door dos Zondags bij het uitgaan der kerk tu-sehen de men- schen te willen doorrijden, soms zdfs tamelijk snel. De Voorzitter antwoordt dat hij voortaan op dien tjjd oen politiebeambte daai zal plaatsen om de fietsrijders te verzoeken af te stijgen. Niels meer aan de orde zijnde woidt de seigadering hierna gesloten. Uitbreiding gasfabriek. B. en W. stellen den Raad voor aan hun college machtiging te verleenen den aannemer van den bouw van een gashouder alhier op te dragen dien gashouder geheel te voltooien, waardoor de aannemingssom ad f 42,400 ver hoogd zai moeten worden met f 9306.80. Zooals men weet was aanvankelijk besloten een gashouder te bouwen van 8000 M® echtei met "dien verstande dat vooreerst slechts de binnenste klok en het halve geleidwerk zou worden uitgevoerd, waardoor een meerdere bergruimte van 4000 M® werd verkregen, terwijl de vergrooting tot de volle capaciteit iater zou kunnen worden uitgevoerd. Woningwet. De heeren van Kol, Schaper en Troelstra hebben o.a. voorgesteld Om uit art. 31 te laten vervallen het woord ^eigendom", zoodat bij besluit van den ge meenteraad wel gemeentegronden en gebou wen aan vereenigingen, enz. in erfpacht ol opstal maar niet in eigendom kunnen worden overgedragen. Om door wijziging van art. 32c te bepalen dat bij gemeenteraadsbesluit een bedrag be schikbaar kan worden gesteld stot aankoop van gronden en tot aankoop, aanbouw of verbouw van woningen voor rekening der gemeente, waar dit in het belang der volks huisvesting wenschelijk is." Om aan art. 43 (straffen van bewoner enz. die een onbewoonbaar verklaarde woning niet na verloop van den gestelden termijn van ontruiming heeft verlaten) toe te voegen ttenzij blijkt, dat het hem onmogelijk was, binnen den gestelden termijn andere huis vesting te bekomen." Om in art. 49 imperatief voor te schrijven dat B. en VV. aan het verleenen van de toestemming tot tijdelijke bewoning (minder dan 2 jaar) van loodsen enz. van particulieren of bij dezen in gebruik, (waarop de artt. 1, 25 en 27 der wet niet van toepassing zijn) moeten vei binden voorwaarden in het belang van ge zondheid, veiligheid en zedelijkheid. Gemeenteraad van OTerschïe. Vergadering van Woensdag 20 Maari 1901. 's voonniddags 10 uur. Tegenwoordig zjjn 10 leden. Afwezig de heer J. de Kroes, De notulen worden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen zjjn Van B. en W. proces-verbaal der kasopname bjj den gemeente-ontvanger, waarbij blijkt dat boeken en kas in orde zijn en dat in kas aanwezig is een bedrag van f5495.36. Van Ged. Staten bericht van ontvangst van het reglement van het H. G. Groot-Armbe stuur. Van idem goedkeuring der af- en over schrijving op de gemeente-begrooting. Hierna wordt aan de orde gesteld het kohier van den hoofdelijken omslag. De vergadering die tel behandeling daarvoor te 10'A uur wordt geschorst wordt heropend te li1/* ure. Het kohier werd toen vastgesteld op een bedrag van f3905. Vervolgens wordt het kohier der honden belasting goedgekeurd tot een bedrag van f460.—. Thans komt aan de orde bet verzoek van mejuffrouw VlemingStelten, vroedvrouw, om haar weder als vorige jaren een gratifi catie toe te kennen tot een bedrag als de Raad zal goed achten te bepalen en om te handhaven de bepaling dat haar f3.— zal worden uitgekeerd voor elke verlossing die zij in haar practjjk minder zal doen dan honderd. B(j Kon. besluit is met ingang van 1 April e.k. benoemd tot schoolopziener in het arron dissement Schiedam de heer L, H. F. A, Faure te Kortrijk (België). De heer J. G. D. Kepper te 's-Gravenhage te benoemd tot schoolopziener in het arron dissement 's-Gravenhage met toekenning van eervol ontslag uit zijn betrekking van school opziener in het arrondissement Schiedam. Hogerlmls-zaak. Gisteravond had in. ..Musis Sa-crum" «en openbare bijeenkomst plaats, aangekondigd door de Vrije Socialisten te dezer stede, waarop als sprekers zouden optreden de hee ren Samson en Keimpke Hogerhuis. In zijn openingswoord deelde de voorzitter Meijer mede, dat ook de heer «Valk was ge komen, do man die vóór 3 jaren de zaak-Ho- ge-rlnris hier voor de eerste maal had uiteen gezet. Hem gaf hij het eerst het woord. De heer Valk, verzoekende om. het rooken in de zaal te laten, sloot hierbij tevens aan een afkeuring van het rooken als iets dat er-n bedwelmenden invloed heeft op dé her- senan, evenals de alcohol, al is het rooken dan ark niet. zoo gevaarlijk. «Spr. meende bo vendien, dat, werd er op vergaderingen niet gerookt, er dan meer vrouwen de volksver gaderingen zouden bijlwonen, en zij toch zijn reeds daarom daar gawenscht, omdat zij de vorming en ontwikkeling in hoofdzaak aan de kinderen geven. Daarna overgaande tot zijn eigenlijk on- denverp, zegt spr. dat de justitie, die door gaat voor de handhaafster van het recht, eer der den naam van de handhaafster van het onrecht verdiende; spr. zal die meening sta ven. Hoe zijn de politie cn justitie aan een be schuldiging tegen de Hogerkuizen gekomen, vraagt spr., en. dan is het antwoord dit Do politie meende dat de daders van den inbraak bij H'aitsma, moesten zijn bekenden van hem. Wie kwam bij Hai'tsma aan huis? "Wibren Hogerhuis. Alzoo kon deze de dader zijn. Maar er waren er drie geweest. Met wie ging Wibren Hogerhuis gewoonlijk om Met ziin broers. Alzoo waren dat de mede daders. De getrouwde broer, Jan, kon echter ontwijfelbaar met vreemd1© getuigen staven dat hij 's nachts en dagen lang niet uit huis was geweest. Welnu, zegt de politie, ale het Jan niet kan ziju, dan moet het Kedmpke wezen. Vervolgens betoogt spr. hoe nu bewijzen tegen de Hogerkuizen zijn gezocht, hoe de onmogelijkste dingen door den officier van justitie waren beweerd en ontviel hun een argument, omdat heb tegendeel daarvan, werd bewezen, welnu, dan liet men d'at los «en sprak er niet meer over. Aanvankelijk, zegt spr., was er niemand onder de bevolking, ook Haitema zelf niet, die niet ontkende dat Hogerhuis de misdaad kon hebben 'bedreven, maar, Zegt spr., do commissaris van politie te Leeuwarden met rijn getrouwen hebben met hun „voorloop ige verhooren" wel zóó invloed op de memeben uitgeoefend, dat daaruit ten slotte getuigen tegen de Hogerkuizen kondon worden ge smeed. Maar, zegt spr,, onder de bewijzen voor de schuld der Hogerkuizen waten er bij waar voor men, om die« te «kunnen gelooven óf idioot óf Nederlandsche rechter moet ziju Naar spr.'s oordeel heeft dan ook de recht bank schuldigen willen hebben, en heb nood lot wees de Hogerhuizeu aan om die rol in liet drama te vervullen. Dat de rechtere de Waarhoid niet. wildon, iblijkt reeds daaruit dat zij de revisie van het vonnis hebben ge weigerd. De blaam die «dit op hen werpt, vreezen rij echter minder dan een. nieuw on derzoek in de zaak-Hogerliuis. Een luid applaus beloonde den spr. voor rijn rede. Nadat gedurende een kwartier de colpor teurs met vlugschriften en couranten de zaal van 1 un geroep hadden doen weeds'teken, trad de lieer Sameon op. Deze stelde voorop dat de measch vat baai is voor medelijden wanneer hiji een sterkere misbruik van rijn. meerdere kracht riet ma ken tegenover eon zwakkere, hetzij mensch of dier. En dat is ook, misschien voor velen onbewust, do oorzaak dat men zich' waim maakt voor do Hogerhuizen. Is bet een socialisten-zaakje 5 Och neen, want immers alle partijen steunen, de bewe ging voor revisie. Hot li-gt voor de hand dat de socialisten den eels'-en stoot hebben gegeven aan deee beweging, omdat zij! altijld wa«r onrecht be gaan wordt, „Haantje de voorste" rijn om daartegen, hun stem te verheffen. Zoodra w;j de ondeugdelijkheid' der 'bewijzen voor lu;n schuld leerden kennen, hebben wij «gewerkt in het belang der gebroeders Hogerhuis. Do burgerbladen werden weldra gedwon gen om van dit ageeren melding te maken, al deden rij' hot aanvankelijk maar schoor voetend', en, hoewel de autoriteiten en aan 't hoofd van dezen de Minister van Justitie, ontkenden dat zij door een volksbeweging invloed op zich lieten uitoefenen, wij hebben oen revisie-wet «gekregen, 2ij het ook dat rij niet is aangewend in 't belang der Hogerhui zen. Veis,!, zegt spr., weten niet hoe de recht spraak in Nederland in elkaar zit, omdat de meesten de twijfelachtige eer missen con met do justitie in aanraking te ziju geweest. Het is, zegt spr., een comediostuk, waarin do medespelenden elk hun rol vervullen. Het Openbaar Ministerie on bij' do hoogere colle ges de Officier van justitie, vervult de rol van „aanklager". De maatschappij heeft zekere voorschriften vastgesteld, waaraan rij wil dat iedereen rich onderwerpt-wie dit niet doet, moet voor h'aar gestraft worden en d'e Offic. van Justitie treedt nu namens haar op als aankliger. De president vervult de rol van leider. De rechters wordeu verondersteld van de te behandelen zaak niets to weten, maar moeten uit hetgeen de officier zegt als be schuldiger, om den man in de kast te helpen, en wat, «de. verdediger beweert om hem «er uit te houden, en wat de getuigen zeggen om in deze waarheid te «brengen, hun meening vormen over de schuld van den beklaagde. Vervolgens betoogde spr. dat «bijl de opvoe ring van heb drama-Hogerhuis de rechtbank de beschuldigden heeft willen veroordoelen. Niet om de misdaad van den diefstal te straffen, maar om den revolutionairen geest die in Friesland woelde, den kop in te druk ken. Eu dat dit de werkelijke bedoeling was, heeft de „Nieuwe Courant", het orgaan der be-ritters, erkend bij de bespreking_der gratie van Keimpke. Het ia bewezen dat Iempke Jansma in dit proces een valsche verklaring heeft afgelegd onder eede, maar niettegenstaande dit. feit werd revisie «geweigerd, want het zou de jus titie op een te govaarijk terrein brengen. De verschillende phas-en van het proces nagaande, komt spr. tot de conclusie, dat hier niet kan gesproken worden van een rechterlijke dwaling maar van een rech terlijke misdaad en spr. slaakt do ver zuchting dat de lechtszakerheid in Neder land tot een minimum is teruggebracht. Herhaaldelijk werd deze rede van den zoo typiechen volksreden aar-bij-ui t n arn e n Ahei-d onderbroken door het lnid applaus of het schaterend gelach der hoorders en ook aan het slot weerklonk de zaal van het applaus. Vervolgens betreedt Keimpke Hogerhuis den katheder. Deze bsfcandelt verschillende argumenten van den Officier om aan te toonen hoe zwak en onwaarschijnlijk die rijn. Door feiten tracht hij aan te gxmen hoe de publieke opi nio hen onschuldig verklaarde ook nog toen zij reeds in arrest waren genomen. Hoe ixaitsma hem en ziju ibroer heeft verzocht den nacht bij hem door te brengen, omdat hij zoo «bang was na den inbraak bij Wem en men zal toch zeker een dergelijk verzoek niet richten tot hen die men van do gepleegd'© misdaad verdenkt. Ten slotte deelde spr. mede hoe baron van Wcldereu Rengers hen in de gevangenis heeft bezocht om lien over te halen een ver klaring op schrift te geven, waarbij zij hun schuld bekennen, maar do drie broeders heb ben allen geweigerd. Den brief dien Marten Hogerhuis uit do gevangenis daarover aan rijn moeder schreef, las hij den hoorders voor. Keimpke Hogerhuis sprak maar kort, Want hartkloppingen, waaraan «hij sedert ziju vijfjarig verblijf in de gevangenis leed, maak ten hem het lange sproken onmogelijk. Alle drie de sprekers eindigden hun betoog met een opwekking tot de aanwezigen om mede te werken in dten strij'd tegen de on rechtvaardigheid, door «welk© nog twee man nen in de gevangenis worden gehouden, wier 73-jarige moeder met verlangen aaar hen uitziet, haar kinderen, die rij onder 'b harte droeg, die rij heeft groot gebracht en die rij geen oogenbïik heeft verd'achb een misdaad te hebben kunnen begaan. Van de gelegenheid tot debat werd door niemand gebruik gemaakt. een uitnoodiging tot de aanwezigen om zich bij hem op te geven tot vorming -van een co rn i té-Hogerhuis. De zaal was stampvol. Bij het verlaten der zaal werd aan de deur een collecte gehouden. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht: 20 Maart. NotarisII, B. E. Blaisse. Eene bouwmanswoning met stallingen, paardenstal, varkensschuur, karnmolen, hooi berg, 2 mestputten, met erf en gedeelte weg, Noordvestsingel no. 47, groot 12 are 50 cen tiare, in veiling f5000, verkocht voor f 6100. Een smbderjj met travalje, aan de Hoofd straat no. 241, groot 55 centiare, in veiling f900, verkocht voor f1100. *Naar wij thans bunnen mededeeien, zul len op de kiezerslijst voor 1901/1902, die den 22-e-n Maart a.3. zal worden vastgesteld', voor komen de namen van 2015 «personen. Het vorige jaar bedroeg dit getal 1886, een ver meerdering dus van. 129 'kiezfers. *De bijval die de zangvoreeniging „Euter pe' mocht inoogsten met «haar laatste uitvoe ring, heeft haar, naar wij tot ons genoegen vernemen, doen besluiten tot een uitvoering- van hetzelfde «programma voor do leden, van den Volksbond, waarschijnlijk in de volgen de week ■"Hedenmiddag tegen 3 uur is van de werf van do Gebrs. van der Windt alhier to water gelaten liet stalen stoomvischsdiip Hen driks Y L. 19 2, gebouwd voor rekening van de visscherij-maatschappiji „Ylaardin- gen", dir. L. J. van Gel deren. Evenals altijd had üe afl-oop plaats in tegenwoordigheid van vele bezoekers. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 April e.k. benoemd tot schoolopziener in het arron dissement Maassluis de heer A. R. vanBeekum Maurisse te Naaldwjjk. met toekenning van eervol ontslag uit zjjn betrekking van school opziener in het arrondissement Vlaardingen. Kantongerecht to Schiedam. Vonnissen uitgesproken 20 Maart 1901. Schiedam: Op den openbaren weg een trekdier la ten staan, zonder de noodige voorzorgsmaat regelen tegen het aanrichten van schade to hebben genomen: J. J. K tot 2 boete subs. 2 d!. h. Openbare dronkenschap: L. v. W. tot f lboete subs. 1 d. h.A. K. tot f 4 boete of 3 dagen 'hechtenis. Overtreding van de spoorwegwet J. d, G„ tot f 0.50 boete sulbs. 1 d. li. Overtreding van do arbeidswet: G. F. G. tot 12 maal f 1 boete sub*. 12 maal i dag hechtenis. P oli'tie-O ver ttrètti ng N. A. O., P. K„ S. H„ O. L. G. H. D„ J. «S„ F. W. K. en J. G. S. ieder tot f il boe te subs. 1 d'ag hechtenis. G. II. V. tot 2 boete subs. 1 dag hecht. H. J. L. v. d. W,, vrouw van 'F. v. L„ en C. G. ieder tot f 2 boete subs. 2 dagen hecht. VI aardingen Straatschenderij F. V tot f 0.50 boete subs. 1 dag h. Overtreding van hot Provinciaal Regle ment A. M. J. d. R. tot f 1 boete subs. 1 d, h. Politie-overtreddng H. v. d. S. tot ƒ0.50 boete subs. 1 d. k. Bij Kon. besluit is benoemd tob griffier bij het kantongerecht te Woerden mr. AL. Boek houdt, eervol ontslagen rechterlijk ambte naar, wonende te Hilversum. Bij Kon. besluit is aan mr. «H. Tuijïnelaar op ziin daartoe gedaan verzoek mei ingang van 1 April e.k. eervol ontslag verleend als griffier bij het kantongerecht te Haarlem mermeer. Bij Kon. besluit is aan mr. H. W. de Graaf op het daartoe door hem gedaan, ver zoek met «ingang van 1 A'pril eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van vice-presi dent van het gerechtshof te 's-Gravenhage, onder dankbetuiging voor de in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. Bij Kon. beSk.it is met ingang van 1 April benoemd tot vice-preeident van het gerechts hof te 's-Gravenhage mr. J. J. van Guns, thans raadsheer in gemeld college. TWEEDE KAMER. TMtxng van Dinsdag 19 Maart. Vervolg.) W oningwet. Op artikel 3 stelde do heer GONRAiD bij amendement een technisch© wijziging voor. De heer KERDTJK stelde een amende ment voor om de voorschriften omtrent privaten ook voor bestaande woningen te doen gelden. Dit amendement werd door den keen DE VISEER bestroden, daar dan vel© huisjes, o. a. te Amsterdam, als niet voldoend© aan de eischen dezer web, onbewoonbaar zouden verklaard kunnen worden in 't nadeel van d© bewoners, die eldara voor den kleinen Huurprijs wellicht geen woning willen vin den.

Schiedamsche Courant | 1901 | | pagina 2