PRESIDENT KRP&ER IR EÏÏBOPA. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. BINNENLAND. Id eene circulaire verzoekt de Vereeniging STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. MAASSLUIS. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Landbouw en Teeteelt. geleden kwam bericht op bericht dat liet maar niet vorderde tegenover Aguinaldo, die, even bewegelijk als de Boerenkom ma ri et a ut en, zeer energiek en bekwaam is. liet kan verkeeren, zullen beide partij on moeten aeggen. Ten minste als het bericht waar is. Russische bladen geven berichten over op standen in Perrië. In Teheran moeten straatgevechten geleverd zijn, terwijl m de provincies troepen onder fanatieke geestelij ken rondtrekken. Hetzelfde melden Armcen- sche couranten. De juistheid dezer berichten blijkt te meer als men weet, dat 21 Maai: het Perzisch zonnejaar begint en er tegen dien tijd steeds gewichtige Keizerlijke be dui ten worden uitgevaardigd om do noodzv Lelijkste veranderingen in het bhmenlaudsch bestuur aan te brengen, hetgeen gepaard gaat met veranderingen in de hooge staats betrekkingen. De besluiten van don Shall worden thans door de geestelijken met wantrouwen tege moet gezien omdat Muzaffer-Eddm den naam van liberaal hervormer heeft, tengevolge van zijn vele studies op zijn Eturopeesch© reis. Daarbij komt do ontevredenheid van vele hooge ambtenaren. Het ie te hopen, dat de Perzen. die zich met de Buropeesche hervor mingen van Xasr Eddin, den vader van den tegen woord igen Shall, verzoenden, thans ook de goede bedoelingen van hun vorst zullen waardeeren. Het meest is de geestelijkheid gekant to gen het plan van den Shah om wereldlijke scholen op te richten. Tn de groote moskee van Teheran heeft een geestelijke reeds een redevoering' tegen den Shah gehouden en hem verweten, dat hij den Islam niet moer eert en zijn vroomheid in .Europa verloren beeft. Omtrent de Russisdi-Engelsche qu?est:c seint Reuter resp, uit Londen, Peking en Tien-tsin „Lord Landsdowne verklaar le, dat Rus land heeft voorgesteld, en Engeland er in heeft toegestemd, de troepen van beide par tijen uit het betwiste terrein bij Tien-'sin onder oppertoezicht van Waldersee lenig te "trekken, terwijl alle kwesties over I ;ref en eigendom worden voorbehouden aan een on derzoek van de twee regeeringen." .N"a een conferentie, waaraan Waldersee deelnam, hebben de generaals Barrow en Wo- gak besloten, dat'de Engelsclie en Russische troepen zouden worden teruggetrokken van het betwiste terrein bij Tien-tem om vijf uur in den morgen, en dat de werken aan de spoorlijn zouden worden geschorst, totdat de kwestie langs diplomatieken weg zal zijn op gelost." ,,De toestand is eender. De beide partijen onthouden zich van elke openlijke daad van vijandschap. Met de Welsh fusiliers zijn er ongeveer 1000 man blanke Engelsclie troe pen hier. De Russische troepen ziin niet tal rijk." Uit Tokio wordt van gisteren gemeld dat alle Russische oorlogsschepen die m de buurt van de Japansche kust kruisten, naar Korea zijn vertrokken. Van zijn kant mobiliseert Japan een eekader om dit naar Korea te zenden. In Nederland. Naar men verneemt gaat President Kruger, op raad van zijn doktoren, in het begin van April voor een tijd in Hilversum wonen. Mevrouw Waszktewicz verzoekt mede te ■deelen dat, nu de pleegzusters vertrokken voor wie zij een vrijgeleide van het Engelsohe legerbestuur verkregen heeft, zij haar naam terugneemt van het comité tot uitzending van pleegzusters dat onder beheer van zus ter Weggeman Guldemondt staat. Noch het Rroekhuizenfonds, noch het Amajubadag-eo- mité staan in eenig opzicht met. bovenge noemd comité in verband. Het Broekhuizen- fonds wordt, geadministreerd door mevr. Waszklewiez, onder controle der heeren jhr. mr. P. Beelaeris van Blokland, ds. Gerret- een en dr. van Gheel Gildemeester. Van het Amajubadag-comité is de gravin E. van Bijlandb gob. gravin van Rechieren Lim- purg penningmeesters en mevr. Waszkle- vriez voorzitster. De namen der andere comité-leden zijn: mevr. Belinfante, mevr. dr. Cramer, mevr. van Gheel Gildemeester, men-, van Helden, mevr. Ifctmann, mevr. de Nerée tot Babbe- rich, mevr. mr. Schouten, mevr. Teixeira de Mattos. Zooals men weet stellen deze comi tés zich ten doel, het hulp verkenen aan vrouwen en kinderen in Zuid-Afrika. Zoodra telegrafisch bericht uit Kaapstad komt, dat hot aan pleegzusters veroorloofd" is een kon vooi levensmiddelen en kleederen met zich te nemen, wenscht het Amajuba-comité dia conessen naar de vrouwenkampen te zenden. Het perskantoor van het Alg. Ned. Ver bond te Dordrecht vraagt inlichtingen om trent de volgende personen Mevr. de wed. A. L. TkierensHoogh- wihkel en haar zoon A. E. Tnierene, bedden woonachtig op de plaats „Beilevue" bij het dorp Rustenburg (Z.-A. R.)Gerrit Diedrich Budde, onderdirecteur der Gouvemements- posterijen te Piet Relief. Zijn laatste brief aan zijn familie dagteekent van 17 Maart en werd geschreven uit Helpmekaar (Natal). Hij was toen op kommando bij Botha; Hen drik Froderik Budde, inspecteur der inland- sche politie to Volksruet, die niet in den oor log is en zich vermoedelijk nog te Volksrust bevindt; Stanislas Kroll, irjljet Boerenleger bekend onder den. naam Franz Kroli, ver moedelijk gesneuveld; Johannes te Napel, wijk Spelonken, Zoutpansberg, le klerk bij den commissaris van Naturellen; Gerard Cornells Koogher ,die in den oorlog eerst rapportganger was van generaal Grobler, la ter adjudant van generaal Liebenberg; H. W. van Wijk, vroeger letterzetter aan de „Bandpost" to Johannesburg, het laatst ge zien in Juni 1900 te Pretoria (op komman- do) en Paul Kükne. Hofbericht. H. M. do Koningin en Z. K. II. Prins Hendrik hebben gisteren de Residentie ver laten en zich per gewonen taan van de Staatsspoor van 5 urn 2 nun. naar het Loo begeven. In open gala-rijtuig verliet het Vorstelijk Echtpaar, vergezeld van H. M. de Koningin- Moeder, het Paleis m het Lange Voorhout, waar reeds lang te voren vele belangstellen den geschaald stonden Ook langs den weg en op het plein aan de Staatsspoor, was een talrijke menigte op de been, om bij het ver trek tegenwoordig to zijn. Nadat het Vorstelijk Echtpaar met H. M. Je Kolüugsn-Moeder de Koninklijke wacht zalen was binnengetreden, onderhielden zij zich daar nog eenige oogonbhkken met de daar aanwezige personen, waai onder de bur gemeester en de gouverneur der Residentie. Toen het uur van vertrek daar was, begaf z,ch H M, de Koningin met HDr. Geniaal, begeleid door H. M. de Koningin-Moeder, uit do waehtsalon naar den gereed staand-en trein. Alvorens H. M. de Koningin in den salon wagen trad, omhelsden Moeder en Dochter elkander recht hartelijk, waarna Prins Hen drik zich naar H. M. de Koningin-Moeder begaf om op gelijke wijze afscheid te nemen, gevolgd door een handkus. Toen trad het Vorstelijk Echtpaar in den salon wagen. H. M. do Koningin onderhield zich nog even voor het geopende venster met H. M. de Koningin-Moeder. Hierna werd het sein van vertrek gegeven en verliet de Koninklijke trein langzaam het Station, on der het gejuich van de velo belangstellenden, die zich op het plankier en daarbuiten langs de spoorlijn hadden opgesteld. Met dezen trein begaven zich nog i.aar het Loo de hofmaarschalk van H. M. de Konin gin, H. A. baron Clifford, en mr. J. A. ba ron de Vos van Steenwijk, referendaris aan het Kabinet der Koningin. Te 8.20 uur keerde het koninklijke echt paar g;steren te Apeldoorn terug. De burge meester en veel publiek waren ter begroeting aanwezig. In 5 hofrijtuigen begaf hel hooge gezelschap zich naar het Loo, De graaf van Mount Edgcambre zal, met eenige andere leden der missie, na Paschen aan H. M. de Koningin de troonsbestijging van Koning Eduard VII van Engeland komen beker.d maken, Eerst was daartoe aangewezen <ie henog van Abercorn, doch deze is door ongesteldheid verhinderd. Z. D. K, de vorst van Wied zal tot her stel van zijn gezondheid voor eenigen tijd naar liet Zuiden gaan. Bij Kon. besluit is aan den heer W, Roo seboom, Gouv. Gen, van Ned.-Indië, vergun ning verleend tot het aannemen van het ordeteeken van ridder giootkruis in deDao- nebrogorde, hem door Z. M. den Koning van Denemarken geschonken. Ter audiëntie van den Minister van Marine verscheen heden de kapitein ter zee Lamie die 't bevel heeft gevoerd over het Neder- landsch eskader in de Chineesche waleren. Hij is sinds kort wegens gezondheidsredenen uit Indië teruggekeerd. Graaf De Sélir, de gezant van Portugal, is gistermiddag door do Koningin in audiëntie ontvangen in het paleis van de Koningin- Moeder. De gezant heeft aan H. M. en aan Piios Hendrik de insignes der orden, hun door den Poitugeeschen Koniug geschonken, overhandigd. Vrijdag 29 dezer is de Tweede Kamer voornemens tot Dinsdag 16 April op reces uiteen te gaan om dan tot medio Mei bijeen te blijven. De aanstaande ïerklezingen. Men schrijft uit Vlissingen aan het „Han delsblad" Nu de kiesvereeniging „Eendracht maakt Macht-te- Middelburg zich van de „Liberale Unie" heeft afgescheiden en zich mede aan het hoofd heeft gesteld van de jl. Zondag te Utrecht geconstitueerde vereeniging „Vrij zinnig-Democraten", is er onder de liberalen in het district Middelburg een scheuring ontstaan, die als noodlottig voor die partij kan genoemd worden. Immers, de vrijzinni ge kicevereeniging „Algemeen Belang" te Vlissingen, die een 200-tal leden telt, en niet met heb urgentie-voorstel van de Liberale Unie tot Grondwetsherziening medeging, zich ook nog niet van de Liberale Unie heeft afgescheiden en dus zeer zeker niet zal mee gaan met de nieuwe vereeniging „VrijzLnnig- Democraten", zal, wanneer er een candidaat moet gesteld worden, zeer waarschijnlijk niet met Middelburg, zooals voorheen, samen gaan. Daar Middelburg en Vlissingen: het grootst aantal stemmen kunnen uitbrengen bij het stellen van een voorloopig candidaat en de liberale Jriesverwnigingen te Veere, Vrouwepolder, Koudekerk©, VVestkapelle en Oost- en West-Souburg weinig gewicht in de schaal leggen, kan het reeds twijfelachtige district Middelburg wel als geheel verloren beschouwd worden: twee candidaten van li berale zijde is natuurlijk onbegonnen werk. Door de vr'y-antirevolutionaire en anti revolutionaire kiesverenigingen in het district Hilversum is, naar men ons meldt tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld jhr. Quarles van UfTord, burgemeester van Noordvvyk. De tegenwoordige afgevaardigde is de anti-revo lutionair van Heemstra. (»Het Volk.") Aangezien Hugenholtz de candidatuur voor het district Gouda niet kon aanvaarden, we gens zyn candidaturen te Haarlem en Den Helder, heeft de afdeeling Gouda der S. D. A. P. in combinatie met de kiesvereenig: >g Ons Belang dr. Gorter, van Bussum, candidaat gesteld. Deze heeft de candidatuur aange nomen, (»Ilet Volk.") Liberale Dnle. De Liberale kiesvereniging te Weesp heeft besloten, zich niet af te scheiden van de Liba rale Unie. Een motie tot afscheiding, die klaarblykelyk tevens bedoelde aansluiting by de vryzinnig-democratische party werd ver worpen. Tot afgevaardigden voor de e. k. vergadering der Liberale Unie zyn aangewe zen de heeren Van Houten en Anema. De alg. verg. van den Chr. Ilist. Kiezers- bond zal 22 April te Utreeht gehouden wor den. De gemeenteraad van Dordrecht heeft gis teren uitvoerig beraadslaagd over het wets- ontweip tot toevoeging aan Dordrecht van een gedeelte Dubbeldam en tot annexeering der geheele gemeente Zwyndrecht. De Raad vereenigde zich met 17 tegen 3 stemmen voor de aanhechting van een ge deelte van Dubbeldam. Over de annexatie van Zwijndrecht staakten de riemmen (10 tegen 10). De discussies zullen in een nader op te roepen vergadering werden vooitgezet. Staatkundige brief van mr. Van Houten In zijn nieuwen brief handelt de heer Van Houten over den Zondag geconstitueerden Vrijzmnig-democratischen Bond. De heer v. H. meent, dat het program van ■dien Bond voor de toekomstige practischo politiek niets levert; hij- betoogt, dat de vrijzinnig-democraten natuurlijk met hun plan, kiesrecht voor rijk en provincie ook aan hen die geen keuteekenen van geschikt heid of welstand kunnen, aantoonen en de be schikking over de gemeentekas ook in han den van hen, die geen cent tot die kas bij dragen, je zelfa er uit trekken, tegen den muur aan Joopen, zelfs als zij gesteund zijn door de vrouwen, die het kiesrecht verlan gen. Zelf voorzien zij dit reeds zoo zeker, zegt de heer v. H„ dat het program alvast regelt wat zij zaïllen trachten te doen, nadat zij hun vruéhtelooze attaque gemaakt heb ben. De heer v. H. acht verzekering tegen in validiteit enz., regeling van het arbeidscon tract, herziening der armenwet, verbetering van den rechtstoestand der vrouw te beboo- ren op elk gewoon liberaal program. Het punt: naasting van d# spoorwegbedrijven door den Staat, qualificeert hij) als de „lad der van mr. Treub naar het ministerie van Waterstaat". Lichtvaardig noemt schrijver het, in een land waar meer dan 40 zetels op de 100 door niet-liberalen bezet zijn, en slechts met de grootste onderlinge welwillendheid de kleinst mogelijke liberale regeering te krijgen ia, op zoo'n wijze verdeeldheid 'te zaaien. „En waar het groote actueole gevaar dreigt," zoo eindigt mr. v. H„ „dat da*. Kuy- per c.s. door het omslaan van de meerder heid in de Provinciale Blaten van Zuid'-Hol- land en Friesland ook de zetels in de Eerste Kamer voor die provinciën en daarmede de meerderheid in de Eerste Kamer verwer ven." Dr. Sclmepnian over mr, ran Houten, In zijn gisteren verschenen „Chronica" zegt de heer Schaepman naar aanleiding van den eersten der nieuwe, practische brieven van den heer Van Houten, dat die eerste zeer kort is, of hij practisch is, is een tweede. Dr. S. betreurt 't, dat mr. van H. voortgaat met zijn beschuldigingen tegen de heeren Pierson en Goeman Borgesius; het was eigenlijk geen beschuldiging, doch een uit- vegerij, waarin de to robuste vorm afbreuk deed aan den inhoud. Deze nieuwe brief vervalt, zegt dr. S., in dezelfde fout. De heer v. H. vergeet boven dien 3 dingen: Het eerste is zijn vaderschap. De man van„God, eigendom en familie" is de va der van socialisten, radicalen en vrijzinnig democraten. Hij, de man van „d© kroon ornament'' is de vader der ontwikkeling „van onzen con- sti tutioneel-parlementairen regecringsvorm in democrat!sclien zin". Hij vergat een tweede: de wet der slij ting. Hoe krachtig men ook blijve in eigen schatting, in zelfgevoel, hoe weinig rancu neus en podragmis men ook worde, voor an deren slijt men toch. Die anderen zien scherper dan wij zelvan. Al wil dr. S. ook niet zeggen, dat de tijd voor Van Houten voorbij is, voor rijn telgen is hij een man van voorheen. „Wat," zoo besluit de heer S., „wat de heer Van Houten voornamelijk vergeet is, de leus onder wélke de radicalen en de vrij zinnig-democraten gekozen rijn. Die leus wasanti-clericaüsme en vrijhandel. „Maar wie, wie hief die leuze aan? „De practische brieven van Van Houten zullen zeer waarschijnlijk den triumf verzeke ren zijner verschillende tegenstanders. Daar om betreur ik ze juist niet. Maar mij deert des mans." Ter. tot bet. der zedelljkli. in de Ned. OTerzeescbe bezittingen. #>- tot bevordering der zedelijkheid in de Neder* landsche overzeesche bezittingen" financieelen steun. Doel der vereeniging, die op den grondslag staat van Gods Woord, is de be strijding van alle ongeoorloofde verhoudingen op zedelyk gebied en de behartiging der be langen der slachtoflen dezer toestanden. Daartoe wil zy zich ook ontfermen over de tallooze onverzorgde kinderen, door ze in ge stichten le piuatsen. Thesaurière is jonkvr. C. van Hogendorp, te 's-Gravenhage. Vrouwenraad. Op de agenda van de tweede algemeeaie vergadering van den Nationak-n Vrouwen raad van Nederland is geplaatst een voorstel van het algemeen bestuur om een manifest aan de kiezers van Nederland te richten. Het dagelijksch bestuur heeft hiertoe twee ontwerpen aangeboden. In het ©ene wordt verzocht aan de candi daten bij de verkiezingen de volgende wen- schen op te dragen a. gelijke zorg voor het onderwijs aan meis jes, als voor dat aan jongens; b. gelijkstelling voor de wet van||ian en vi ouw c. verbod van alle bepalingen, waardoor de prostitutie wordt gemaakt tot een wette lijk bedrijf; d. doeltreffende wetten tot beteugeling van drankmisbruik e. beslechting van geschillen tussehen vol keren door het sclieidagea-eoht in plaats van door het zwaard. Io een openbare vergadering van de ver- eeniging sLeiden's Beiang" is met algomeene stemmen besloten een adres te richten aan de 2e Kamer der Staten-Genernal, houdende verzoek de op de llindeiwet ingediende wetswijziging niet aan te nemen. Op de heden door B, en W. voorloopig vastgestelde kiezerslyst komen voor de namen van 2778 kiezers, tegen 2739 kiezers in het vorig jaar. Polyhymnia. De zaugverecniging „Polyhymnia", ge groeid tut de zangvereenigiug „Maarten Lu ther' hield' gisteravond bij uitzondering in het Verkooplokaal haar repetitie. Dat voor dien avond deze zaal werd gebruikt in plaats van het gewono repetitielokaal, vond zijn oorzaak hierin, 'dat ditmaal aan deze re petitieavond een m-eer uitgebreide betcekenis moest, worden gegeven, wijl daarbij zou war den onthuld een banier, Hïe uit de vrijwilli ge bijdragen der leden was gekocht. Tegen 9 uur waren een aantal gonoodig- den in de zaal verschenen om bij deze plech tigheid tegenwoordig te rijn. De voorzitter, de heer Berck, heette do aanwezigen welkom en deelde vervolgens mede hoe reeds lang een banier gewenecht werd door het bestuur en door de leden. In November jl. besloot het bestuur om bij de leden aan te kloppen om voor dat doel bijr dragen te geven en de verwachting werd overtroffen. Ruim werd door allen getee- kend en iemand, die steeds warme sympa thie voor de vereeniging had getoond, gaf in het begin van dit jaar een voorschot, opdat, al wag het reeds verzamelde geld der bijdra gen nog niet voldoende, 't. bestuur toch uit voering kon geven aan die plannen. Spr. brengt hulde en dank aan dezen onbekende. Het resultaat der bemoeiingen van het be stuur was dat bijl de firma Kessels te Til burg een banier werd besteld en thans kon die aan de leden worden vertoond. Op verzoek van den voorzitter verwijder de nu de directeur, de heer B. Jurgena, den doek die de banier aan 't oog onttrok en de zaal daverde van het, gejubel toen het fraaie voorworp zichtbaar werd. De banier is van groen fluweel, in den vorm ongeveer van een ruit. 'Bovenin ie ge borduurd een stralen uitwerpende ster, waar onder hot woord „Zangvereeniging". In het midden is het in kleuren bewerkte wapen van Schiedam met een paar gekruiste eiken takken er onder, daaronder staat het in fraaie letters bewerkte „Polyhymnia", „Schiedam" en „1891", telkens onder elkaar. De twee bovenzijden van de ruit zijn met goudband, de heide onderrijden met gouden franje omlijst, terwijl drie zware kwasten aan de punt het geheel voltooien. Do stok draagt een gouden harp. Het geheel is zeer fraai bewerkt en vol doet uitstekend. Nadat allen in do gelegenheid waren ge weest de banier van nabij -te bezichtigen en te bewonderen, werden door de leden eon paar liederen gezongen, waarmode zij den 28en April a.s. zullen uitkomen in het con cours dat de gelijknamige Rofaerdamsche zangveneeniging heeft uitgeschreven. In gezellige harmonie en vroolijke stem ming bleven allen nog eenigen tijd te zamon. Het Vaandel zal morgen in de étalagekast van de firma Gebr. 'Beausar, Hoogstraat, hoek Appelmarkt, geëxposeerd worden. Hedenmorgen is uit de rivier dö Maas na bij den watertoren het lijk opgehaald van een onbekenden man, naar gissing 40 a 50 jaar. Uit hetgeen hij' bij rich had, wordt vermoed dat hiï timmerman aan boord van een zeeschip ia geweest. Hij was bovendien gekleed in een blauwen 'kiel, op de mouw waarvan in rood garen was gewerkt een zaag en een bijl. Het lijk is overgebracht naar het drenke lingenhuisje. 'Niet onwaarschijnlijk is het dat dit het lijk is van 'den man die voor ongeveer 6 a 7 weken nabij, deze haven ie -overboord gesla gen van een boot der Rotterdamsohe Lloyd, toen dit schip van Rotterdam naar Antwer pen werd gebracht. Zekerheid -daaromtrent bestaat echter nog niet. De 50-jarig© Bergman, wonende aan de Hoofdstraat, bezig zijnde met heb dragen, van kolen uit een schip naar de kaarsenfa briek „Apolla", had hedenmorgen het. onge luk om door hot slippen van de plank in do Buitenhaven te vallen. Dadelijk word hij echter door rijn kame raden op het droge geholpen, zoodat hij er mot een koud bad afkwam. Gisteravond werden aan de vischmarkt aangevoerd 7 manden schol, leag, kabeljauw en voorn. De pryzen waren voor schol van af f 0.25 tot t 0.45, leng van af f 0.65 tot f 4.471)», kabeljauw van af f0.62Vs tot f '1.35, voorn' van af t0.27Vs tot f 0.50, alles per koop. Geveilde en verkochte onroerende goediren. Geveild22 Maart. Notaris mr. H. M. C. Poortman. Een winkelhuis met bovenwoning, open plaats e» erve, Hoogstraat no. 113, ter grootte van 88 vierkante ellen, f2400. Een winkelhuis met groote bovenwoning met afzonderlijken opgang, open plaats en erve, Hoogstraat no. Ill, ter grootte van 201 vierkante ellen, f5500. Een pakhuis en erve, aan de Korte Kerk straat no. 10, ter grootte van 32 vierkante ellen, f 1025. Notaris11. B. E. Blaisse. Een hecht en sterk koetshuis met stal voor 5 paaiden, woning en eif, Warande no.69, groot 2 are 82 centiare, 13650. Een huis met open plaats, Breedstraat no. 18, groot 18 centiare, f310. Een hecht en sterk pand, ingericht geweest als brandery, met open grond, Kinder buurt •io. 25, groot 1 are 69 centiare, f 850. Een hecht en sterk pand, ingericht geweest als brandery, met open grond en weg, Noord- vestsingel no. 71, groot b are 14 centiare, f 1125. "By publicatie wordt den ingezetenen be kend gemaakt dat van af heden tot en met den 21n April a.s. de vastgestelde kiezerslyst benevens de alphabetische lijsten der namen en voornamen van hen, die met betrekking lot eene of meer der verkiezingen van de kiezerslyst zyn afgevoerd en daar op zyn gebracht op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage worden nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in atdruk verkrijg baar worden gesteld. Tot en met den 15n April a.s. is een ieder bevoegd bij het Gemeentebestuur verbetering der kiezerslijst te vragen. 'Het aantal personen voorkomende op de alphabetische lijsten van hen die met betrek king tot eene of meer der verkiezingen voor het eerst op de kiezerslyst zijn gebracht, bedraagt 254, die daarvan zijn afgevoerd 119 personen. "Gisteravond werd in de zaal Harmonie" alhier eeo soiiée musicale gegeven voor dames en heeren kunstlievende leden der Symphonie- Veieeniging door mej. J. v. Linden van den lleuvell (piano), den heer II, F. van Stralen (violoncel) en den heer L. P. Gailiard (viool). Het programma werd op keurige wjjze uitge voerd. Vooral komt de pianiste een woord van Sof toe voor haar spel. Het weinige publiek dat was opgekomen toonde door het applaus zyn dank voor den genotvollen avond. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei a.s.: Io. aan den commissaris der loodsen alhier, A. Stolk, op zijn verzoek, eervol ont slag uit 's Rijks dienst verleend2o. a. de commissaris der loodsen te Hoek van Holland, M. M. Lourens, in gelijke betrekking over geplaatst naar hier; b. benoemd tot commis saris der loodsen te Hoek van Holland, de adjunct-commissaris der loodsen alhier, D. Cordia; c. benoemd tot adjunct-commissaris der loodsen alhier, de heer J. J. van Heu velen, gezagvoerder ter koopvaardy. 'Volgens de op heden vastgestelde kiezers lijst bedraagt bet getal kiezers voor leden der Tweede Kamer 987, der Prov. Staten 984 en der Gemeenteraad 935, tegen resp. 939, 938 en 902 iu het vorige jaar. Het Christelijk Letterkundig Verbond zal Donderdag 11 April te Utrecht een algemee- ne vergadering houden. Na afloop der huis houdelijke vergadering zal dr. J. H. Gunning J.Hzn. spreken over :vEvolutie" en mej. van der Vlies, alhier over: »De roman in de letterkunde." Ned. Hetiw Kerk. Aangenomen: het beroep te Middel burg door ds. II. Jonker Hottem. B e d a n k t voor het beroep te Beek, (Limburg) door den heer II. H. Schipper, cand. te Scherpenzeel (Geld.) Geref. Kerken. Beroepen te Oost- en West-Souburg, de heer G. F. Kerkhof, cand. te Rotterdam, te Waddinxveen ds. J. E. Douma te Spyke- nisse. te Beilen ds. A. S. Schaafsma te Boornbergum. Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor het beroep te Groode door d». J. W. Brass te de Ryp. N-aar men verneemt, zal de afdeeling Am sterdam der „Hollandsche Maatschappij van Landbouw" in April een groote 'bloemen- en plantententoonstelilinioj iioudfn jn het ge-

Schiedamsche Courant | 1901 | | pagina 2