De uitvoer van tie maand vertegenwoordigt een totaai van 303,900,000 gulden tegen 295,150,000 in 1900, dat is een vermeer dering van 8,750,000 gulden. De invoer van het geheel»jaar '1901 klimt tot een bedrag van 0,528 millioen gulden tegen 6,53S mdhoen gulden ia het iaar 1900, wat een vermindering is van 10 millioen gulden. Duitschland, Frankrijk en Italië hebben samen bjjna de helft van den uitvoer van kolen tot zich getrokken. België. In de volgende week zal de minister van binnenl. zaken een wetsontwerp indienen tot vermeerdering van het aantal Kamer leden, overeenkomstig de cijfers van de laatste Volkstelling. Italië. De Wiener vAligemeine Zeitung'' ver breidt het sensatie-bericht dat Italië een expeditie van honderdduizend man voor bereidt om bezit te nemen van Tripolis. DuifcscJila. n-d. In het voorjaar zal een bataljon infanterie van Posen naar Wreschen verplaats worden en daar in garnizoen blijven liggen. Een bewys dus, dat de Pruisische Regee ring geenszins voornemens is toe te geven aan de eischen der Polen. In den Landdag is van de zijde der natio- "naal-iiberalen reeds een interpellatie inge diend over de politiek door de Regeering tegenover de Polen gevolgd. Oostenrijk. Ook het bezoek van den Grootvorst Michaël van Rusland aan Keizer Franz .lozef, met wien bij door een lange en innige vriendschap verbonden is, wordt gretig aangegrepen om politieke combinaties en voorspellingen de wereld in te zenden, weike men wel zal doen slechts onder groot voorbehoud te aan vaarden. Hoewel nog niets bepaald is vastgesteld verzekert men uit Buda-Pest, dat betrekke lijk de politiek in de Balkan Staten het vol gende progamma is opgesteld lo Bosnië en Herzegowina komen onder de volstrekte Souvereiniteit van Keizer Franz Jozef, die de titels zal aannemen van Koning van Bosnië en Hertog van Saia In het beheer dezer landen zal niets ge wijzigd worden, 2o. De Vorst van Bulgarije zal onafhankelijk Koning van zijn land wor-ien, maar moet de haven Burgas aan Rusland afstaan. 3o. Kreta zal bij Griekenland ingelijfd worden, dat voorioopig de autonomie van het eiland zal erkennen. 4o. Engeland zal het eiland Cyprus mogen behouden en het recht van controle over Atmenisch Ciiicië. 5o. Frankrijk zal het eiland Rhodes be zetten. Go. Italië zal rnogen beschikken over Tripolis en het aangrenzende deel. 7o. Duitschland zal een haven aan de Per zische golf mogen uitkiezen voor eindpunt van den Bagdai spoorweg en zal in overeen stemming met Engeland controle uitoefenen over de Turksche havens aan die golf. T u r k ij e. De sultan heeft aan zijn regeering bevel gegeven om onmiddellijk onderhandelingen te openen over het doortrekken van den Anatolischen spoorweg van Konich naar Iïastima aan de Perzische golf. Zoowel de Pot te als de maatschappij zijn bezield door den ernstigen wensch om deze onderhande lingen tot het verlangde doel te brengen. Amerika. Het Huis van Volksvertegenwoordigers heeft met 308 tegen 2 stemmen het ontwerp betreffende het Nicaragua-kanaal aangeno men. Van te voren was een amendement ver worpen, strekkende om het eerste artikel te vet vangen door een ander, waarbij de Pre sident gemachtigd werd, ook te onderhan delen over den weg door Panama. CRi n a. De Keizer heeft Woensdag verscheidene hooge ambtenaren in gehoor ontvangen, maar de Keizerin-weduwe die aan zijn linkerzijde gezeten was, leide het g.sprek. De Keizerin heeft een edict geteekend, last gevende tot de onthoofding van Toengh- foe-hsiang. De Tartaarsche generaal inKan-soe moet het vonnis ten uitvoer leggen. Joean- tsji-kai, Lioe-koen-ji en T.-jang-tsi-toeng had den aan de Keizerin een memorie gericht, verklarende dat Toeng-foe hsiang veiant- woordeiijk was voor den moord op Belgische missionarissen en aanbevelende dat men hem terecht zou stellen voor hij een opstand ver wekte of het hof moeielijkheden met de vreemdelingen bezorgde. UIT DE PEES. De nieuwe koers, In ons nummer van 5 en 6 dezer gaven wij weder, wat de «Nederlander" onlangs over dit onderwerp schreef. De sStandaard" komt op hetgeen de Neder lander schreef terug en verklaart, dat dit bij oppervlakkige lezing wel in staat was, om menig anti-revoltrtionair den schrik op het lijf te jagen. Feitelijk begon, volgens de «Nederlander", die nieuwe koers met de aanneming van de schoolwet-Mackay, ook door den steun van liberalen in de Tweede en in de Eerste Kamer en aan dien koers werd vastgehouden door de aanvaarding van het beginsel dier school wet van de zijde van opvolgende liberale ministeries. ïHet optreden van het Ministerie-Kuyper zou dus niet Wtjz»n op het baanbraken van een andere, van een niet-liberale richting in onze regeeringskringen, want die richting werd zoowel door de Ministeries van Van 'Tienhoven-Tak, van Roëll-van Houten en Pierson-Borgesius gehuldigd, als door het Ministerie-Mackay." Bij oppervlakkige lezing lag in dit betoog een element van waarheid. De oude liberale partij van 1888 zag min achtend neer op den wensch der sfijnen" om als gelijkgerechtigden onder alle andere Nederlanders te worden beschouwd. En kon toen worden gesproken van vijand schap, van haat tegen een ieder, die met zijn positief-christclijke beginselen in het publiek optrad. 2 Propaganda maken voor zijn beginselen, dót mocht, naar men meermalen den indruk kreeg, alleen de libe raal doen, de voorstander van het stelsel dat Groen met deze twee teekenende woorden aangaf; Ongeloof en Revolutie. Daarin nu is in de iaat«te jaren een zeer merkwaardige kentering gekomen." Dit bleek uit de welwillende wijze waarop door de linkerzijde over het tegenwoordige ministerie werd gesproken. iDe uitdrnkkiig in de Troomede betref fende het voortbouwen op de christelijke grondslagen van ons volksleven" zou, eenige jaren geleden, met kreten vat) spot en hoon zyn begroet; thans werd zij door schier al onze wederpartyders vrij kalm, zelfs niet zonder eenige waardeering, opgenomen. Zelfs «de vrijmaking van het ouderwijs", waarop het streven van dit .Ministerie is gericht, kon de hartstochten by de vereerders vart de openbare school niet meer opwekken. Trouwens, op het terrein aan den school strijd betoonden de vorige liberale Ministe ries een toenadering, die aan den heer Van Houten, op de vraag of hij van dit Kabinet groot gevaar verwachtte, niet zonder reden het antwoord op de lippen legde: sliet s kwaad, dat het doen kon, is al door het dvorige Ministerie gedaan. Er wordt wat meer sgeld uitgegeven voor schoolsubsidie anders aniet". aMaar rechtvaardigt deze verblijdende ver andering nu de bewering, dat bij het op treden van dit Ministerie niet kon worden gesproken van een nieuwen koers; dat het huidige Kabinet ten aanzien van uitgangs punt en doel overeenstemt met de vorige liberale Ministeiies? Reeds een verwijzing naar de Ongevallen wet en de Leerplichtwet, in het bijzonder wat betreft de oorspronkelijke wetsontwerpen, een verwijzing ook naar eenige bepalingen in de Kinderwetten en naar enkele uitdruk kingen aan de Regeeringstafel, onder het vorige Ministerie, geeft voor een ieder, klaar en duidelijk, het ontkennend antwoord op die vraag. Maar dan is ook klaar eu duidelijk met dit ontkennend antwoord aangetoond, dat wel terdege het Ministerie-Kuyper van andere beginselen uitgaat dan zijn voorgan gers." Dit erkent de «Nederlander" trouwens, maar daarom is het »De Standaard" niet duidelp, hoe de sNed." kon zeggen: «Het «diepe verschil tusschen de christelijke par- «tyeo en de liberalen zal eerst verdwijnen, «nadat de liberalen zelf het gezonde en bruik- «bare in de antirevolutionaire beginselen «ingezien, en oprecht tot het dempen der «klove meegewerkt zullen hebben. Dan eerst «zal eene tegenstelling, die in een christelijk «land niet behoorde te bestaan, verdwijnen." Die tegenstelling mag en zal nooit ver dwijnen zoolang er menschen zijn die ook in het staatkundige begeeren te leven naar de eeuwige beginselen van Gods Woord en anderen, voor wie de Rede het een en het al is en blijft. Wel is er groote verandeiing in de wyze van strjjd voereo gekomen, maar strijd blijft er en hoe kan men nu uit die veranderde wyze van slrijdvoeren besluiten tot het stellen «van de vraag: iot het zoo ondenkbaar is, «dat op den duur menschen samenwerken, die persoonlijk we! zeer verschillende inzich- sten koesleren omtient god-dienstige vraag stukken, maar toch het nauwe vet band «erkennen tusschen de wetten van een volk «en den Christelijken gods iwnst We zouden tegpnover deze vraag een andere kunnen stellen Namelijk deze Moet dan een liberaal, als hij een man van karakter is, niet meer trachten zijn beginselen in de wetten des lands op te doen nemen Wel kan voor bepaald aangewezen lands belangen een liberaal minister in een niet- Iiberaal kabinet zitting nemen, b.v, een man als generaal Kool in dit Ministerie, om, bij gebreke van een ander, de Miiitiewet uit te voeren, maar het zijn en blijven (gerecht vaardigde) afwijkingen, «Tusschen den liberaal en den anti-revo lutionair gaapt een klove, niet te dempen zoolang de eerste liberaal en de laatste anti revolutionair blijft. Van samenwerken, in algemeenen zin genomen, kan en mag tusschen hen geen sprake zijn." Zeker stemt de kentering, die de laatste jaren aanschouwen deed ten aanzien van de wijze van strijdvoeren en van de waardeering van het streven der anti-revolutionairen van de zijde der wederpartijders, tot groote dank baarheid, maar de strijd moet blijvend ge voerd worden. Geen negatieve veuklamnq In de «Biltsche Courant" bespreekt dr. Vitus Bruinsma de beginselverklaring van den Vrijzinnig-Democratischen Bond, Hij zegt, dat het positieve deel op tie sociale wetgeving betrekking hebbende, gelukkig ge formuleerd is. Op dat positieve deel volgt er echter vol gens hem een negatief deel, waarin wordt gezegd wat men niet wil en waarin wordt aangeduid, dat men niet liberaal en niet sociaal-democratisch is. Dit negatieve deel komt schr, schadelijk toe, want het is geen vereenigingsleus en er wordt niet slechts in uitgedrukt, dat men geen sociaal-democraat is, maar dat men anti sociaal-democratisch is. Bij aanneming van deze beginselverklaring zal de Vrijz.-Dem. Bond als een anli-sociaal- democratische vereeniging beschouwd kunnen worden en daardoor zal hij allicht duizenden zonder noodzaak tegen zich in het harnas jagen, die niets liever zouden zien dan ver wezenlijking van de punten van zyn werk program zoo spoedig mogelgk. «Zonder noodzaak Was het te doen om de sociaal-democraten te bestrijden, oordeelde men, dat zy door hun optreden in de poli tiek het streven der vrijzinnig-democraten benadeelden, en dat dus het afbreuk doen aan de sociaal-democratische pari ij winst ware voor de vryzinnig-democraten, dan ware het wat anders. Doch dit is in het geheel niet het geval. Men leze het geheele werk program aandachtig door en men zai moeite hebben onder al die punten er een enkel te vinden, waartegen een sociaal-democraat zich zal hebben te verzetten en daarentegen zal men vele maatregelen er op vinden, waarvoor juist de sociaal-democraten reeds warm hebben gestreden en die slechts door samenwerking met hun zullen zijn te be reiken. Niet alleen is in het werkprogram niets anti-sociaaldemocratisch te vinden, en kan men van veel er in zeggen, dat het geheel in de richting der sociaal-democraten wrjst, maar in de toelichting wordt ronduit gezegd, dat de Bond de wetgevende macht bevoegd oordeelt de grenzen van het eigendomsrecht naar wisselende behoeften te wjjzigeo en dat hij een belangrijke wijziging dier grenzen een behoefte van onzen tijd acht. Waarom nu hier niet mee volstaan en allen, die in deze richting willen wei ken, en die zich niet bij de S. D. A. P. willen aansluiten de gele genheid tot aansluiting bij den V. D. B. ge geven De bedoelde zinsnede, waarin men de rich ting der sociaal-democratie afkeurt, zal óf slechts een klank blijven, in strijd met hel weikprogram, en daardoor zonder eenigen invloed op den gang van zaken, ófzij wordt op den voorgrond gesteld en daardoor de bond tot een Vereeniging gestempeld, die als een voornaam deel van zijn doel de be strijding der sociaal-democratie buoogt, en dan achten wij de uitdrukking schadelijk. Men bepale zich dus tot het positief deel van de beginselverklaring, dan za! de V. D. B., ge steund vooral ook door bei flinke weikpro gram, op een hechten grondslag staau." Transvaal en Oranje-Vrijstaat. Na de conferentie, te Brussel gehouden, is de Zuid-Afrikaapsche deputatie weder te 's-Gravenhage teruggekeerd. •Naar men mededeelt-, is bij het hoofdbe stuur dfer Ned. Zui-d-Afrxbaaaxsdie Yereeni ging te Amsterdam een. gift van. f 1000 voor <le vrouWen kamp en in Zuid-Afnika inge komen. BINNENLAND. Hofberichten. II, M. de Koningin heeft het bestuur der liedertafel «Haagsch Mannenkoor" bericht met genoegen gebruik te zullen maken van de uitnoodiging tot bijwoning van het lief dadigheidsconcert ten voordeele van het Emmafonds op 25 Febr. e.k. Gelijk bericht zonden H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. de Prins-Gemaal. Gisteren dineerde H. M. de Koningic- Moeder ten Paleize bij het Vorstelijk Echt paar. Bij Kon. besluit is aan Hr. Ms. adijudant, den kapt. jhr, C. L. Yam SucRtelen van dfet Haar©, van' den groot-en dtaf, cLiensdoeaid'e bij Z. K. H. den Prins der Nederlanden-, vergunning verleend tot liet aannemen on dragen, van .hot off-iciars-cerekruis der vor stelijke Huisorde van Sëlïaumburg-Lippe hem d'oor Z. D. EL den regeerenden Yo-rst van Schaumburg-Lippa geschonken. Generaal Samad Khan Momlaz es Saltaneli, nieuwbenoemd Minister-Resident van Perzië is te 's-Gravenhage aangekomen om zijn geloofsbrieven aart H. M. de Koningin te overhandigen. Bij den Duitschen gezant, Graaf Von Pourtalès is hedenavond een soirée waarop gedankt wordt. De heer Depretis blijft voorioopig belast met het beheer der zaken vao het ftaliaansch gezantschap daar de Iialiaansche legatie secretaris Bosdari oog geruimen tijd m->t verlof in het buitenland blijft. Graaf de Ségur D'Aguesseau, secretaris der Fransche legatie bij ons Hof, is gisteren met verlof naar Parijs vertrokken. Hr. Ms. gezantschap te St. Petersburg en naar Hr. M. gezantschap te Rome jhr. mr, A. G. Schimmeipenninck, gezantschapssecre taris 2e kl. bij Hr. Ms. gezantschap te Berlijn. De gewone audiëntie van den minister van Binnenl. zaken zal deze week niet plaats hebben. Staatsraad mr. lloydenrljck. Staatsraad mr. Heydenrijck zal den 13en Januari zijn 70sten verjaardag vieren, terwijl hij in Juni den dag zal herdenken, dat hij veertig jaren geleden zijn politieke loopbaan is aangevangen. Te dier gelegenheid zullen, naar de «Res.- bode" meldt, beide merkwaardige data in het leven van den Katholieken veteraan feestelijk worden herdacht. - Naar ons wordt gemeld zal «Een vriend van Curasao" dezer dagen doen verschijnen een brochure, naar aanleiding van hetgeen door den Minister van Koloniën bij het jong ste debat over de begrooting der kolonie Cu rasao in de Tweede Kamer is gesproken omtrent de phospaat questie. Gezegde brochure zal aan de leden der beide Kamers worden toegezonden. (D.) Sterfte. Bij Gebrs. Belinfante te 's-Gravenhage, is van wege het Departement van Binnerdand- sche zaken in het licht gegeven een zwaar boekdeel (1170 bladzijden), bevattende het vijfjarig overzicht (18951890) van de steifte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood in elke gemeente van Nederland. Te Amersfoort, is opgericht een afdeeling van den Vrijzinnig-Democratischen bond. Krijgswetenschap. De Yöreemginjg tea" beoefeiniiug vam die Krijigawateiisoliap houdt oen. vergadering op Donderdag 16 dfazer, d'es avonds te hailf 8 uur, in db Log;o tel 's-Gravenhage. D'e kapi tein dër genie J. H. A. Mijlsbetrg houdlb dan een voordracht overHoe ika-n d'oor een Nedterlan.disah.et divisie dim een Ned'etólandlsali terrein, bij een Resohiiikib&ren werktijd! van uren, -een vluchtig versbeirlbtó stelling wor den ingericht Db volgende vergadering zal vermoede lijk plaats hebben op Donderdag 13 Febr. te Brefda, Alsdan zal door den heer jhr. :G. A A. Albrng von Geusau, kapt. van den generalen staf, een voordracht gehouden worden over bevordering van officieren. Sprejker stelt zich voor de volgende hoofd punten te 'behandelen (stellingen voor de bat) ld. Btewordfering .bijl Reuze op ruimer schaal van luitenants tot den kapitcins- rautg Is noodiig. 2o. Zij daenlt albamkelijlk te Worden ge steld van de beoordtedling vanmeerdere, van elkander onafhankelijke cRefs en van een .af te leggen, examen. 3o. Het is noodzakelijk den dcapiiteinsrang te splitsen in 2e en le klasse. Laatstbedoel- den zijn Rooger in rang, op gelijken voet als d:s eerstel luitenanlt staat -boven dien twee den 'luitenant of d'e luitenant-kolonel boven den majoor. 4o. Tot kapitein 10 klasse worden slechts zij' bevorderd', die do geschiktheid' 'bezitten voor hoofdofficier. 5o. Tot lui tenant-kolonel' worden slechts zij bevorderd die de geschiktheid bezitten voor ko-lonel. D'e Volgende spreekbeurten zijn verscho ven: A. S. Russer, kapt. dor inf., van Jan. naar April; W. It. de Greve, kapt. v. d. gon. staf N.-I. leger van Febr. naar Maart. Yoorte zal do ritmoest'er-adijud'ant J. Y. Westenberg niet ta 's-Gravenhage doch te Amersfoort lezonj terwijl! vormoed'elüjjk in de maand Maart te 's-Gravènhage de discus sie zal plaats hebben over de lezing van den -kapitein jhr. Ram. Museum van Tijdmeetkunde. Gisteren had te Amsterdam in het gesticht van Port. Israël, gehuwde oude lieden, Mui- derstraat 21, de officieele opening plaats van hot Museum van Tijdmeetkunde. De voor zitter van den sNed. Bond van Horlogemakers", de heer J. D. Ketelaar gaf een terugblik op de wordingsgeschiedenis van het museum, waaruit bleek, hoe dit museum een daad is. uitgegaan van d»n in Mei 1900 gestichten bond van horloge-makers, welke thans 15 afdeelingeri telt. Daarna hield dr. P, J. Kuiser uit Leiden, Voorzitter van het Eere-Comiié, een hartelijk toegejuichte feestrede, waarin hij het nut van dit Museum uiteenzette en concludeerde, dat hier een hoogst verdienstelijk werk was verricht. Corps diplomatique. Bij Kon. besluit zijnlo. bevorderd tot gezantsehapsraad bij Hr. Ms. gezantschap te Brussel mr. A. F. L. graaf van Rechteren Limpurg, gezantschapssecretaris bij dat ge zantschap, en tot gezantschapssecretaris le kl., met benoeming tot chef van het Kabinet van den Minister van Buiteul. Zaken, mr. J. P. graaf van Limburg Stirum, gezantschaps secretaris 2e kl. bij Hr. Ms. gezantschap te Rome; 2o. benoemd tot gezantschapssecre taris le kl. bij Hr. Ms. gezantschap te St. Pe tersburg jhr. dr. J. Loudon, gezantschaps secretaris le kl., chef van het Kabinet van den Minister van Builenl. Zaken, en tot gezantschapssecretaris 2e kl. bij Hr. _Ms. gezantschap te Berlijn mr. J. H. van Roijen, gezantschapssecretaris 2e kl. in alg. dienst; en 3o. overgeplaatst naar Hr. Ms. gezantschap te Parijs mr. W. B. R. van Weideren baron Rengers, gezantschapssecretaris le kl. bij Hr. Ms. gezantschap te Weenen; naar Hr. Ms, gezantschap te Weenen W. L. F. O. ridder van Rappard, gezantschapssecretaris le kl. bij Ned. Post- en Telogrnfenbond. Het bestuur van den Nederiandschen post en telegraafbond (klerken, en telegrafisten) heeft aan de leden der Tweede Kamer een schrijven gezonden, ter wederlegging van verschillende punten te hunne opzichte door den minister van waterstaat in de Memorie van Antwoord zijner begrooting uitgesproken. Zorgvliet. Ten stelligste kan worden tegengesproken het gerucht van den aankoop van «Zorg- viiet" door den heer Goekoop te 's-Graven hage. STADSNIEUWS. Kamers van Arbeid. Door B. en W. zijn hoofden of bestuur ders van bedrijven, waarvoor hier Kamers van -Arbeid zijn ingesteld, herinnerd aan hunne verplichtingen -om vóór 15 Januari e. k. een lijst op te maken van de name en voornamen enz. der mannelijke en vrouwe lijke personen die in hun bedrijf als pa troons of in hun dienst als werkliedon werk zaam zijn of zijn geweest gedurende liet laat ste tijdvak van 7 maanden. Voor nadre bijzonderheden verwijzen wij naar de kennisgeving, voorkomende in ons nummer van Saterdag 21 Dec. jl. Blijkens mededeeling aan het hoofd van dit blad verzoekt de directeur der Gasfabriek en Drinkwaterleiding de rekeningen ten laste dier inrichtingen over het afgeloopen jaar te ontvangen vóór of op 20 Januari a.s. te zynen kantore. Naar wij vernemen zal in het eind dezer maand of begin der volgende alhier een «Transvaalavond" gehouden worden. Wij hebben daaromtrent vernomen dat voor dezen avond de medewerking is verkre gen van Schiedam's Mannenkoor «Orpheus", van de dames-leden van «Polyhymnia", van het kinderkoor der afd. Schiedam v/d. Ned. Protestantenbond, van het kinderkoor der R. K. kerk aan den Singel en van personen buiten eenige vereeniging staande. Zjjn wu goed ingelicht dan zullen die allen gezamenlijk één groot nummer uitvoeren. Ook zal een spreker op dezen avond het woord voeren. Yolkskfnderzangkoor, Hier ter stede is onder leiding van den heer Otto Zeegers, muziekdirecteur te 's-Graven hage, eene vereeniging opgericht onder den naam «Volkskinderzangkoor" ten doel heb bende, kinderen uit de arbeidende klasse in de gelegenheid te stellen tegen zeer geringe coniributie, grondig en degelijk onderricht in den zang te ontvangen. Gelegeeheid tot inschrijving wordt gegeven Zaterdagavond 11 Januari van 68 uur iri de bovenzaal van hotel «van Velzen" alwaar op dezelfde uren de lessen zullen worden gegeven. Voor conditiën en nadere inlichtingen verwijzen wij naar de annonce in dit nummer. Gisteren is alhier overleden Cornelis Gieie. die den leeftijd bereikte van 97 jaar ea 3 maanden. Deze was, indien wij ons niet al te zeer vergissen, de oudste inwoner dezer gemeente. Gisternamiddag is de brandersknecht A. van Batavia,wei kzaam ia de brandery van den heer J. Houtman aan de Nieuwo Haven bq het storten van een zak meel in den beslag- bak van de st-lling gevallen, waarbij idj terecht kwam op de pers. Hij bekwam dien tengevolge een verwon ding aan het hoofd en biak het linkersleu- lelbeen. Hij heeft zich onder geneeskundige behan deling gesteld. J Gisteravond werd aan het station alhier uit den trein, komende van Rotterdam, ver wijderd een tweetal personen, die zich in den trein bevonden zonder te zjjn voorzien van een behooiljjk plaatsbewijs. Zij wilden noch de verschuldigde vracht, noch de boete betalen, waarom zjj gesommeerd werden hunne namen op te geven. De wijze waarop dit gedaan werd, deed het vermoeden rijzen dat zij vei keerde namen opgaven, waarop z\j aan de politie werden overgegeven die hen naar het bureau van politie geleidde. Daar was men spoedig met de ware namen bekend, en werden de reizigers weder naar het station teruggebracht. Het is te vermoeden dat dit reisje voor hen wel duur zal worden. Bij vergissing is een bericht uit deze ge meente gisteren onder de rubriek Stads nieuws gekomen. Wij plaatsen het daarom nu nog eens waar het behoort Voor de vacante betrekking voor onder wijzer aan school C worden door Burgemees ter en Wethouders sollicilanteu opgeroepen tegen eene jaarwedde van f 600 opklimmende tot 1 700. 'Diakenen der Ned. Herv. Gemeente alhier zyn voornemens ter voorziening in de be hoeften aan de zoo hoog noodige dekkingen kleeding de jaarlyksche wintercollecte te hou den op Maandag 13 Januari e. k. maassluis"." Gemeenteraad. De gemeenteraad zal op Viijdag 17dezer, des namiddags ten 71/2 ure eeri vergadering houden. Aan de orde van behandeling zyn 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een ingekomen adres van jhr. R. W« van der Does, directeur der gasfabriek alhier, om verlenging der bestaande concessie voor gasverlichting met 10 jaren. 4. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding van de openbare scholen A en B. 5. Ontwerp-verordening regelende de bouw- politie, 6. Verder voorkomende zaken. Kunst en Wetenschap. Het bureel der Nederlandsche afdee ling van de tentoonstelling van Decoratieve Kunst te Turijn, Mauritskade 81S le 's-Gra venhage benevens het aichitecten-bureel en dat der administratie zullen Dinsdags, Don derdags en Zaterdags geopend zyn van 21/2 tot 4 uur voor inlichtingen aan belang stellenden. Bechtzalcen, Naar wij vernemen! Reeft die -mandsifceir van 1 f I t t i t

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2