a a pw BINNENLAND. °k| Kunst en Wetenschap. Lan (U)ouw en Yectcelt. e m e n g d Nieuws. E slu.it van den gemeenteraad geschieden. De 'kennisgevingen kunnen hij <1 e u r va ar d er s - ex ploit worden gedaan. Wordt vóór den in het besluit van den gc- mecuteraad vastgestelden dag, waarop het orfpachtsrecht eindigt, alsnog aan de ver zuimde. verplieh tingen voldaan en wordende cventueeilo kosten van do in het vorig lid be doelde kennisgevingen vóór dien dag aan de gemeente vergoed, dan verliest, dat besluit zijn kracht en wordt hot geacht niet geno men te zijn. Is die termijn ongebruikt voorbijgegaan, dan is het erfpachtsrecht. geëindigd op den dag, in het Raadsbesluit bepaald'. 'Do ge meente is alsdan bevoegd van hot. geëindigd zijn van het erfpachtsrecht aunteekening te laten doen in de openbare registers, onder verwijding naar het Raadsbesluit, houdende vervallenverklaring van het erfpachtsrecht, en naar de kennisgevingen iti de d'eade ali nea van dit artikel bedoeld. Alt. 16. Onverminderd hel bepaa'de in het voorgaande artikel, heeft de gemeente te allen tijde het ïeclifc bij overtreding \an eenige bepaling van de akte van uitgifte of bij niet-voldoening aan eenige bij deze ioor- waarden opgelegde vcrpliehtng de ontbin ding der overeenkomst of de vervallen-ver- klariug van het orfpachtsreoht met- af zon der schadevergoeding in rechte te vorderen. Ten minste acht dagen vóórdat zij van dat recht gebruik maakt, zal de gemeente v;ui hot voornemen daartoe aan de inge schreven hypotheekhouders op bet erfpachts recht en de opstallen kennis geven. Deze kennisgeving kan bij deurwaarders- cxploit worden gedaan. Art, 17. Wanneer liet erfpaohterecht en de opstallen met hypotheek zijn bezwaard, zal door den hypotheekhouder het in de openbare registers ingeschreven borderel aan B. en W. worden vertoond en aan hen worden ingeleverd een authentiek afschrift der akte van hypotheekverleenmg, met een afschrift van bet borderel en oen verkla ring, opgemaakt volgens een bepaald foi mu iier, waarbiji de hypotheekhouder te kennen geeft van de te zijnen behoeve in deze voor waarden gemaakte bepalingen gebruik te maken. Zoolang de vertooning en inlevering dezer stukken niet is geschied, zullen tegen over dien hypotheekhouder de artt. 16, al. 2, 18, 19 en 21 niet van toepassing zijn. Art. IS. Binnen acht dagen na de eerste aan den erfpachter gedane kennisgeving van het besluit van den gemeenteraad tot ver- vallen-vorldaring van het erfpachtsrecht be doeld bij art. 15, zal 'de gemeente gehouden zijn van dat besluit, kennis te geven aan alle ingeschreven hypotheekhouders op het erf pachtsrecht. en de opstallen aan hét door hen bij borderel van inschrijving gekozen domicilie. Deze kennisgeving kan bij deurwaarders- exploit worden gedaan. De ingeschreven hypotheekhouders heb ben. ingeval de gemeente heeft gebruik ge maakt van de baar in art. 15 toegekende be voegdheid, het recht aan de op den erfpach ter rustende en door dezen verzuimde ver plichtingen, voor zoover zij daartoe bij machte zijn, in zijn plaats te voldoen. Vol doen zij of voldoet een hunner vóór den m het besluit van den gemeenteraad vastge stelden dag, waarop bet erfpacht! echt ein digt, aan alle door den erfpacli.-er verzuim de verplichtingen, dan verliest dat bes'u zijn kracht en wordt het geacht niet geno men te zijn. Art j'9. Is op den dag, waarop volg ins het besluit van den gemeenteraad tot vervallen verklaring liet erfpachtsrecht eindigt, aan de verzuimde verplichtingen noch door den erfpachter, noch door één der ingeschreven hypotheekhouders in zijn plaats voldaan of is in het geval van art. 16 het vonnis tob ontbinding der overeenkomst, waar hij 't erfpachtsrecht werd verleend, of tot vervail- len-verklaring van dit recht in kracht van gewijsde gegaan, dan behoort liet in erf pacht uitgegeven onroerend goed met de op stallen in vollen en vrijen eigendom aan de gemeente, zonder dat deze tot eenige vergoe ding gehouden is en onverminderd het recht der gemeente op schadevergoeding, zoo daar toe termen zijn. Art. 20. Indien de gemeente oordeelt voor een werk, nat volgens besluit van den ge meenteraad van algemeen nut is, de beschik- gebruik had gemaakt, was zijn oóm nageslo pen. Bij het boschje gekomen, dat getuige was geweest van den strijd, hield de grijsaar 1 stil. Hij ad einde met genot den kniitdamn in. Hier en daar lagen eenige lijken ver spreid en onder deze bemerkte bij een Fran- sche uniform Het was een soldaat der lijfwacht. Hij was nog zeer jong, maar het cerekruis schittCide op zijn borst. En do veteraan ontblootte zij.a grijs hoofd voor den gevallen held. In de schaduw ver borgen beschouwde Olivier met ontroering dat bleek© gelaat, die gesloten oogen, die in oen zoo kort leven zooveel' dingen gezien hadden. Aan hocvel veldslagen had hij deel genomen Welke landen .liad hij doorkruist In welke steden was hij roemvol als over winnaar binnengetreden Had hij al die dapperen gezien, Lannes, Hu rat en Ney, den dapperste der dappe ren, al die reuzen, die halfgoden schenen En dan hun aller meester: den keizer. Zou hij ook hem ontmoet hebben 1 Zov hot zijn hand geweest zijn, die het kruis op zijn jon ge borst gehecht had? En hij, wiens leven pas begon, prees den jongeling gelukkig, die voor zijn keizer en vaderland gesneuveld was. king over het in erfpacht uitgegeven terrein te moeten hebben, Qieoft zij de bevoegdheid het erfpachtsrecht bij besluit van don ge meenteraad te doen eindigen, zonder- dal daartoe eenige rechterlijke tusschenkomst zal' noodig zijn. Wordt aan den gemeenteraad een voor stel tot gebruikmaking van do in dit artikel aan de gemeente toegekende bevoegdheid ge daan. dan zal daarvan door B. en W. aan den erfpachter worden kennis gegeven. Deze kennisgeving kan bij deurwanrders- oxploit worden gedaan. Over oen zoodanig voorstel kan door den gemeenteraad niet worden beslist, zoolang niet ten minste één maand sedert do in het vong lid bedoelde kennisgeving is verstre ken. Besluit de gemeenteraad' van do in het ewste lid van dit artikel aan de gemeente toegekende bevoegdheid gebruik to maken, dan zal de grond met de daarop s.aaudo op stallen ontruimd en ter vrije beschikking van de gemeente gestold moeten worden vóór of op den eersten Mei van het jaar in het besluit, te bepalen, mits tussehen den dag van do m het tweede lid van dit artikel be- doeldo kennisgeving en den voor do ontrui ming vastgestoklcn eersten Mei een termijn van ten minste zes maanden ligge. lleeft de'gemeente van hot haar in dut ar tikel toegekende recht gobruik gemaakt, dan zal zij bevoegd zijn van liet geëindigd zijn van hot erfpachtsrecht aantcckeuing te la- ton doen in de openbare registers onder ver wijzing naar het Raadsbesluit en naar de kennisgeving, in dit artikel bedoeld. Art 21. Wanneer bob erfpachtsrecht krachtens het bepaalde in het voorgaand» artikel eindigt, zal aan de daarop rechtheb benden een schadevergoeding worden uitge keerd, waarvan heb bedrag tenzij de erf pachter, de .gemeente en do hypotheekhou ders bot daarover ouderling eens worden bepaald zal worden door drie deskundigen, te benoemen door partijen. Indien partijen hot over de benoeming niet eens kunnen worden, zal één deskundige worden benoemd door do gemeente en één door deu erfpach ter en zullen de beide aldus gekozenen een derde benoemen. De benoeming van een des kundige door den erfpachter zal moeten ge schieden binnen 14 dagen nadat dezen zal' zijn kennis gegeven van de benoeming van een deskundige door de gemeente gedaan; de benoeming van den derden deskundige zal moeten geschieden binnen een maand na die kennisgeving. De uitspraak der deskun digen moet worden gedaan binnen een maand na de benoeming van den laatstbe- noemde. Wordt één dezer termijnen niet in acht genomen, dan heeft de gemeente iet recht alle drie deskundigen aan te wijzen. De deskundigen zullen bij de taxatie van do waarde der opstallen van het erfpachts recht de verkoopwaarde van een en ander in aanmerking nemen en daarbij in het bijzon der letten op den tijd, dien het recht nog zou geduurd beibben. De schadevergoeding wordt door hen vast gesteld op tien procent boven de aldus ge taxeerde waarde van het recht en de opstal len. De ingeschreven hypotheekhouders op erf pachtsrecht en de opstallen sullen een gelijk recht kunnen doen gelden als aan ieder van hen, gold het een verdeeling tussehen hen van den koopprijs, ingeval executie van het erfpachtsrecht, zou toekomen. De erfpachter zal slechts op het daarna overblijvende be drag recht hebben. Geen uitbetailing, hoegenaamd en aan wien ook, zal plaats helbben, zoolang niet de erfpachter, zoowel als de ingeschreven hypotheekhouders, allen zonder uitzonde ring, schriftelijk bij een verklaring opge maakt vo-lgens een bepaald formulier, aan B. en W. hebben te kennen gegeven, met. de in de verklaring omschreven verdeeling der opbrengst zonder cenig voorbehoud genoe gen to nemen, of zoolang niet bij rechterlijk vonnis, in kracht van gewijsde gegaan, alle geschillen beslecht zijn, die ter zake der ver- deeling of der uitbetaling mochten zijn ge rezen. In geen geval zal eenige uitbetaling, boe ook genaamd en aan wien ook, plaats heb ben, zoolang uiot is voldaan aan het bepaal de in het vierde lid van art-. 20. De kosten, op de uitspraak der deskundi- D'Auteroche was in gedachten verzonken blijven staan, onbeweeglijk, met ontbloot hoofd. Plotseling boog hij zijn knie, en hij kuste vaderlijk het ijskoude voorhoofd van deu jongen soldaat. Toen ging ihiji langzaam ver der Dezen keer voi.gde Olivier hem niet. „Als ik sneuvel," dacht hij!, „zal hij me ook wel omhelzen." Zijn besluit stond vast hij ook zou meevechtenhij ook zou voor zijn vaderland strijden. Wat had hij daarvoor noodig? Een uni form Hij keek naar do uniform van den gesneu velden held „Ge wilt mo het wel leenen V' vroeg hij naief. Was het de uitwerking van een verhitte verbeelding, of was het de doorbrekende da geraad, dio de lijkkleurige trekken zacht rood tintte? hij! meende een .glimlach van toestemming over do bleeke lippen te zien heenglijden „Dank, broeder," zeide hij blij„ik zweer u, uw uniform met eer te dragen." En na op zijn beurt den jongen soldaat omhelsd te hebben, sprong hij op een paard zonder berijder en reed in de richting van het Fransche kamp. gen vallende, zullen door do Gemeente woi'- den gedragen. Art. 22. De Gemeente treedt bij het ein digen van den termijn, waarvoor het erf pachtsrecht is vorloend, zonder tob eenige vergoeding gehouden to zijn, in den vollen un vrijen eigendom van hot in erfpacht uit gegeven onroerend goed en do zich daa> op bevindende, opstallen. Art. 23. Togen hot eindigen van hot oif- pachtsrceht heeft de erfpachter ten aanzien van het ter bezichtiging stellen der op den in erfpacht uitgegeven grond staande opstal len, gelijke verplichtingen als volgens plaat selijk gebruik op huurders van gebouwde eigendommen rusten. Art. 24. Jtulion na hot. eindigen van hel erfpachtsrecht do in erfpacht uitgegeven gronden en do daarop staande opstallen niet vrijwillig worden ontruimd, zaïl de Gemeen te de ontruiming door middel van do grosse dor akte van uitgifte kunnen doen bewerk stelligen Art. 25. Zoo dikwijls in deze voorwaar den een termijn, is bepaald voor hot doen van betalingen of het inleveren van stukken zal wanneer het tegendeel niet. uitdruk kelijk is bepaald degene, die de> betaling of inlevering had moeten doen, door hot on kel verloop van den bepaalden termijn in gebreke zijn, zonder dat daartoe oen ingebre kestelling noodig zal zijn. Art. 26. Zoo dikwijls volgens bepalingen van deze voorwaarden stukken aan B. en W. woiden ingeleverd, wordt van dio inlevering door of namens hen oen bewijs afgegeven. In bijzondere gevallen, waarin daartoe naar .hun oordeel, termen zijn, kunnen B. en W. verlenging van de bepaalde termijnen voor inlevering van stukken of afwijking van de bij deze voorwaarden behoorende formu lieren toestaan. Art. 27. Ter zake der erfpacht moet dooi den erfpachter bij de akte van uitgifte domi cilie gekozen worden. Tiet staat den erfpach ter altijd vrij in de plaats van een vroeger gekozen domicilie een ander binnen de ge meente Schiedam te kiezen, mits hiervan aan de Gemeente worde kennis gegeven hij deur- waarders-explo.it, of door opneming van het nieuw gekozen domicilie in een volgons een der bepaalde formulieren, op te maken en aan B. en W. in te leveren verklaring. Art. 28. De kosten dei- akte van uitgifte en der overschrijving daarvan moeten door den erfpachter worden betaald. IT. B. en W. te machtigen, om de ter reinen die door den Raad. voor verkoop of uitgifte in erfpacht zuilen worden aan gewezen, hetzij te verkoopen, hetziji in erfpacht uit te geven tegen een jaaa-lijik- schen prijs van niet mindor dan 4 van den vastgestelden verkoopprijs, en voorts overeenkomstig de bepalingen van sub I vastgestelde ontwerp-erfpachtscon tract. III. Dit besluit voor zoover noodig te onderwerpen aan de goedkeuring van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland. Uit Neuwied wordt aan de nKöln. Ztg." geme'd, dat de Vorstin-Moeder Van Wied zorgwekkend ongesteld_ is. De Erfgroothertog en Erfgroolherlogin van Baden, de Koningin van Zweden en Prins Nikolaas van Nassau zijn reeds op Neuwied aangekomen. Gisteren werden de Prins van Wied en zijn zonen en heden de Koningin van Rumenië verwacht. Prov. Staten van Zntd-llolland. Tot lid van d'o Prov. Staten van Zuid- Holland, vacature-Tukker, Deilfb, ie gekozen mr. L. V. C. van deu Berg, an ri-rev. Er werden, uitgebracht 2685 stemmen, waarvan 26 van onwaarde. Hiervan verkreeg de lieer v. d. Berg 1539 en dc heer B. Schel ling Azn. 1120 stemmen. Dir. Rel. Invoerr. en Accijnzen. Bij Kon. besluit van 20 Maart is aan den ontv. der dir. bel. en acc S. Heijt te Fra- neker c. a., op zijn verzoek eervol ontslag uit 's Rijksdienst verleend. Bij Kon. besluit van 20 Maart is aan den ontvanger der directe belastingen W. F. Passtoors, te 's-Gravenhage (3e afdeeling) op zijn veizoek, eervol ontslag uit's Rijks dienst verleend. Olivier wilde liet begin van den slag af wachten en dan deel aan heb gevecht nemen, zonder te zijn opgemerkt; maar toen hij on geveer een mijl van do stad verwijderd was, voeulc zijn paard, van vreugde hinnikend, hem naar een troep ruiters, met goud be- stikfc, zonder dat hij het kon tegenhouden. Aan het hoofd reed een man, geküeed in een eenvoudige kolonels-uniformhij was in een ruime grijze jas gewikkeld en droog een kleinen hoed op het hoofd. Iliji sloeg de oogen op en vroeg 'kortaf „Van waar komt gij?" „Van Holbenen, kolonel," antwoordde Olivier stoutmoedig. „Tob welk corps behoort gij V' Olivier stamelde op goed igelufc af een naam „Waar hebt gij dan uw kruis verdiend sprak streng zijn ondervrager, wiens arends- blik hem de oogen deed neerslaan. Maar hij raapte zijn moed bijeen en antwoordde moe dig „Nergens, kolonel, maar i.lc hoop het van daag te verdienen," En vervdlgens vertelde h'ij zijn geschiede nis, hij noemde den naam van zijn oom, hij sprak van zijn vurig verlangen om den kei zer te zien, voor hem te strijden en to ster ven Eccht en Plicht. Op 16 April zal to Utrecht een bondsver gadering worden gehouden van den Anti-So- eiaal-Domocratischcn Bond van Ncd. Spoor wegpersoneel „Recht oil Plicht". O. m. zal in behandeling komen een tot. den Bond ge richt verzoek van den Minister van Branien- landscho Zaken of door den Bond wordt op prijs gesteld de oprichting van ecu Kamer van Arbeid v'oor do transportbedrijven. Ncd. Drukkersbond. Ook de ïNed. Di ukkersbond" zal gebruik maken van de bepaling der Ongevallenwet, om zelf de verzekering tegen ongelukken van het personeel der bij den bond aangesloten leden ter hand te nemen. De verzekerings kosten zullen daarbij worden bepeikt door middel van een vast premiestelsel met aan deel in de eventueele winst en zonder risico voor da deelnemers, terwijl er geen storting van kapitaal behoeft plaats te vinden. De premie zal, bij algemeene deelneming, lager zijn dan bij de Rijksverzekeringsbank. Het Zusterhuis to Rotterdam. Woensdag jl. is in tegenwoordigheid van vole autoriteiten en belangstellenden aan den Coolsin'gcl te Rotterdam het Zusterhuis ingewijd. Daar plaatsgebrek ons verhinderde dit ecidor te doen, zullen wij thans van dit zus terhuis een beschrijving opnemen Heb gebouw is opgetrokken aan do zij(dc van den Crispijnlaan tot ecu hoogte van di-io verdiepingen en bestaat uit twee vleu gels, dio rechthoekig op elkaar staan. Aan dc tu'inzijde bevindt zich een ingebouwde warande langs beide vleugels, waartegenover een fraai plantsoen zal warden aangelegd. Gelijkvloers bevind'on zich de groote eetz.aal voor de 130 verpleegsters en een afzonderlijk zaaltje voor de hoofdverpleegsters, voorts twee conversatie- of recreatiezalen, alles met parketvloeren en hier en daar met attribu ten versierd. Voorts is er een spreekkamer voor de zusters en een zgn. theoriezaail, waan de zusters opgeleid worden door den direc teur en andere doctoren, een cursus bijwo nen in de verhandleer en verdere weten schappelijke lessen ontvangen op het gebied der ziekenverpleging, anatomie enz. De drie bovenverdiepingen worden geheel in beslag genomen door SO slaapvertrekken dor pleegzusters. Bij den bouw is de grond gedachte van den directeur goweest dat hot geheolo verplegend pensoneol inwonend moet zijln en dat iedere zuster een afzonder lijk vertrek moet hebben, wil zij volkomen uitrusten van liaar vermoeiende taak. Hoewel do bouw uitteraard daaadoor kost baarder werd, heeft het gemeentebestuur zich volkomen vore'enigd mot het advies van dr. Schrove. Zoowel de zusters als do patiën ten zullen daarmee gebaat zijn. De slaap vertrekken bieden alle mogelijke comfort aan en zijn, ovenals liet geheele gebouw, voorzien van stoomverwarming en electrisch licht. Voorts is er een zickeuzaal met 8 bedden. Op do zolderverdieping bevinden zich ka mertjes voor 10 dienstboden ten dienste der pleegzusters, alsmede een reusachtige berg zolder voor de bagage der zusters. De bouwsom van het Zusterhuis, dat ge heel afgescheiden staat van de overige zie kenzalen en 'barakken, bedraagt f 109,000, terwijl aan meubilair enz. is besteed f 16,000. De geheele inrichting getuigt van den praiklisclien blik der ontwerpers. Aillo 80 vertrekken werden beden reeds door de pleegzusters in gebruik genomen. Een gedeelte haror vond tob nog toe ©en on derdak in dc lnilpziekenhuizen op andere punten in de stad en in hot Tehuis voor vrouwen aan den Oppert. Iil heb hoofdgebouw aan de Van Oldcu- barneveldsbraat hebben van do 130 zusters een vijftigtal behoorlijke vertrekken, die eerst eenige jaren geleden gebouwd werden. De bedoeling is door don bouw van bet Ziekenhuis zooveel mogelijk te breken met het systeem van verpleging door wakers tn waaksters, waarvan het mcerondeol niet voor hun taak geschikt is, en de verpleging bijna geheel op te dragen aan voor haar taak be rekende zusters in het belang der ougeveor 700 patiënten. De inzameling voor do noodlijdende- Java nen, gisteren door do vereeniging „Oost en Zijn jeugd en oprechtheid verbanden spoedig allo wantrouwen; do strenge trek ken van den kolonel losten zidh op in een weiwillenden glimlach en hij sprak „De neef van den graaf d'Auteroche, ccn niet te vei smaden soldaat; gedraagt gij u heden, zooals hij hij Foutenoy Neem dien jongen man bij( u, Mural, in de voorhoede." „Ja, sire Sire, de keizer! Het was do keizer! En hij voegde er lachend hij „Zorg, dat ik uw 'kruis niet behoef t© vra gen." Heb regendo 'bommen op Eylau en Rokke nen do twee legere bleven onbeweeglijk on der het vuur. De Russen wierpen zich heb eerst stor mendenhand op de molens van Eylau, De rijen dor troepen van Augereau waren ver schrikkelijk gedund door het artillerievuur, de maarschalk was door een kogel getroffen, alle officeren waren gewond. „AVi'lt ge ons door die lieden laten ver slinden?" riep de keizer tot Murafc. Murat gaf bevel' tot den aanval. Do cavalerie stormde vooruit en rende de vijandelijke troepen in vliegende vaart om ver. West" te 's-Gravenhage gehouden, hooft gebracht de som van ruim f 5800. Financieel Nieuws. Wij ontvingen het eerste nummer vïa| „Do Nieuwe Financier en Kapitalist" oikfej den nieuwen hoofdredacteur, den heer S 1 van Oss, waarin deze in korto woorden ziml te volgen gedragslijn uiteenzet. IIci -he-etl daarin, dat er geen plan bestaat, do nichtinJ of het streven van. dit blad in eenig opzicht» tc vornndciren of te wijzigen. De aan elke rol dactio noodzakelijk eigene individualiteit I zal zich in deze siledhts uiten Tn details «ijl methodesin do algemeen© houding en gJ drags!ijn der courant zal goon fundamonteejl ie verandering komou, en hot strovcn vajf „Do Nieuwe Financier on Kapitalist" za]! blijven het gcklbdoggend publiek voVensl boste weten en geweten voor te lichten on opj do hoogte to houden van alles wat het kanl interessecren. Mr. J. G. Gleichman, lid van de Eerste. Kamer voor Friesland, is benoemd tot Bd van liet Friesch genootschap van geschied oudheid- en taalkunde. Gistermiddag opende de Vereeniging sLus- ciania" in de sociëteit de Vcreeniginn- te Nijmegen haar vierde internationale tentoon stelling van zang-, sieraad- en volière vogels, Er zijn veel en velerlei in- en uitheemsehé prachtige kostbare vogels geëxposeeid, zoodat de expositie een bezoek overwaard is, laar Verbrand. Op een plaatsje bij Privas (Frankrijk) ist eene boerderij nfgeband. Drie kinderen vanffljj' zeven maanden tot vier jaar kwamen in dei vlammen om. Een drama. Te Poplar, Londen, liet zekere Kelly, een stoker, Woensdagochtend een revolver aanzijn dertienjarigen broeder zien, toen het wapen eensklaps afging en de jongen dood neerviel,! Kelly riep uit»Mijn God wat heb ik gedaan?"!/! li deed een nieuwen patroon in het pistool enf*" schoot zich kalm door liet hoofd. Zoo verhaalt! een veertienjarig buurmeisje dat het alles' aanzag. OoJc een Tconing in ballingschap. Te Parijs is overleden Achille Laviarde, die van zijn neef, den in 1801 tot koning van Patagonië en Araucanië uitgeroepen Aureliml Antonius Laviarde, den koningstitel »eèrfl had. Antonius I heette eerst bescheiden Ch Townens en was piocureur te Périgueux.In 1861 werd hij koning van Patagonië. Op zijnL reizen door Zuid-Arnerikn was hij vergezeld van zijn bloedverwant, den heer Laviarde, dien hij, na zijne troonsbestijging tot luite nant-generaal van het koninkrijk benoemde.^ De heer Laviarde, die zich niet industrieele en financieele ondernemingen te Parijs bezig hield, werd na den dood van Aurelius tot koning benoemd. Achille I, patriciër van Ierland, prins van Aucas, hertog van Kioieon, graaf van Alsena, koning van Araucanië en Patagonië was m sedert '1878, het jaar dat hij aan de regee ring kwam, niet in zijn Staten wier omvang tweemaal zoo groot is als Frankrijk, geweest, liy woonde te Parijs op de Piace du Tiène en vereenigde eens per week al zijn groot- waardigheidsbekleedeis, die, met alle orden versierd, verschenen aan een diner, wnarbijj dikwijls exotische sche namen opgediend werden. Koning Achille stiei f kinderloos en laatk zijn koningstitel na aan een te Rome vertoe venden bloedverwant. J gerechten met Aiauearii Een kostbare muurbekleeding. Misschien wel het kostbaarste behangsel in de wereld is dat in de woning van kolonel i [lowland Amory te New-York. De muren} zijn er bedekt met aandeelbewijzen in eeneü onderneming, welke tien jaar geieden schip-j breuk leed tengevolge van Beurtpaniek, voor j dat zij nog behoorlijk in wei king gekomen) d was. MU De muren zijn behangen met papier, datI p omtrent 445 0Ü0 dollars vertegenwoordigt en |er^ de bovenrand is gemaakt van coupons, be-Lre dingende 6 pet. intrest en vertegenwoordi-fj( gende 72 000 dollars. [AMI Olivier, dronken van den kruitdamp, be dwelmd door het fluiten der kogels, vervoerd door dc tegenwoordigheid van Napoléon vooral, verrichtte wonderen Hij hiekl zijn starren Klik gericht op het Russisch© vaandel, waarvan d'o banen golf den b'ovcn de dichtste rijen en dat door een keurbende was omgeven hij drong steeds dieper door, gevólgd door zijn hekion; hij stak en sabelde in llxet rond, niets kon hom! stuiten. „Het vaandel of do dood," riep hij en in die uiterste poging gelukte hot hem, het vaandel te grij'penhiji rukte het den vaan drig uit de handen; met een zegekreet ren de hij' in galop naar den (keizerlijken staf en hood de roomrij'ko banier den bewogen kei zer aan. Hij durfde vragen:' „Heb ik het kruis verdiend, sire?" Olivier liad het eerokruis gewonnen ett ook den zegen van zijn oom. Het krijg3' rnanshart van den held van Fonleuoy had gezegevierd' over den wrok van den uitgewe kene.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 6