VEEKOOPiNG HEEREftlflUIZEIÏ, VERKOOPING. i i op Trljiai 4 April 1302, Smederij en Woningen, i: Openbare Vrijwillige Openbare Vrijwillige verkoopen SPOET. Gemengd Nieuws. Koloniën. "V V AD VERTESTIEN. liet Nederlantlscli „QUINTUS", met staand en loopend want, ankers, kettingen, touwen en verderen inventaris, in het openbaar verkoopen Vijf-en-Zeventig eents •- aan wien de uitgever dit album heeft aan geboden, voegt bij de dankbetuiging welke hjj daarvoor deed toekomen den wenach, dat de uitgave van dit album moge bijdragen om aan de stichting van H. M. de Koningin-Moeder nog meerdere bekendheid te geven, en dat het »Emmafonds" der stichting door die uitgave moge worden gebaat, een wrenseh welke onge twijfeld velen zullen beamen en hiervan door aanschaffing van het werk blijk zullen geveD. Louisn-SticUliug. Uit het verslag der Louisa-stichting te 's-Gravenhage over 1901 blijkt, dat 6 pleeg kinderen in dat jaar de stichting verlieten en in verschillende betrekkingen werden geplaatst. Op 31 December 1901 waren 13 jongens en '13 meisjes in de stichting aanwezig; en in het begin van 1902 werden nog 4 nieuwe pleegkinderen opgenomen. De ontvangsten hebben, met inbegrip van een legaat (Grandia) van f 17,819.89, bedra gen f 32,288.88de uitgaven, met inbegrip van die voor geldbelegging van f 17,665.25: f32,080,G4 Onder de ontvangsten komt voor f 7548 90 aan rente van kapitaal, f 1567.10 aan bij dragen van loges, f 2746.38 aan bijdragen van verschillende maponieke inrichtingen, f 1632.941/2 aan giften van verschillenden aard, en 1973.661/2 aan bjjdragen van con tribuanten. Verfraaiing van Botterdam. Men meldt ons uit Rotterdam: Reeds vroeger maakten wij melding van pogingen, welke werden aangewend om te Rotterdam te geraken tot oprichting eener vereeniging tot bevordering van het vreem delingen vei keer. Bij de voorloopige bespreking is evenwel de wenscbeüjkheid gebleken, om den werk kring eener zoodanige vereeniging eeniger mate uit te breiden. Van verschillende zijden toch werd aangetoond dat alvorens de aan dacht op vreemdelingen te vestigen het over weging verdiende de stadgenooten zelf te bedenken, in het byzonder om te trachten den uittocht van velen naar elders zooveel mogelijk tegen te gaan. Daaiom is overgegaan tot de stichting der vereeniging tot verfraaiing van Rotterdam en tot bevordering van het vreemdelingen verkeer, welke blijkens de in een Woensdag avond gehouden vergadering goedgekeurde statuten ter bereiking van haar doel zal aanmoedigen, ondersteunen, of in bijzondere gevallen zelf uitvoeren van heigeen strekken kan tot veraangenaming van het verblijf of verlevendiging van het vreemdelingenverkeer te Rotterdam 2o. zal bevorderen al datgene wat tot ver fraaiing der stad kan strekken 3o. meer bekendheid zal te geven, ook in het buitenland, aan heigeen Rotterdam voor bezoekers aantrekkelijk maakt 4o. zoo nooJig zal strijden tegen misbrui ken waaraan zij, die duurzaam of tijdelijk hier verblijven, mochten blootstaan. Tot bestuursleden werden gekozen de hee- ren D. Andriessen, mr. G. Bicker Caarten, W. Brandsma Jobzn., O. v. Dorp, Henri Boers, mr. D. Fock, E, Gans, P. L. M. Hoogeweegen, H, J. Klussener, jlir. C. R. F. Krayetihoff, dr. D. Neurdenburg, A. Robbertson W.Azn., mr, W. Tubingh Suermondt, W. H. v. d. Toorn Wzn. en A. Voogd. Uit deze heeren zal nader een dagelijksch bestuur worden gekozen. Financieel Meirw3. Naar men verneemt is door commissaris sen der Rotterdamsche Bank in hunne ver gadering van 26 dezer het dividend dier instelling bepaald op 7 pet. Over 1900 be droeg de uitdeeling eveneens 7 pet. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben, ter tegemoetkoming aan het ver langen, door het Bestuur der Ned. Automo bielclub kenbaar gemaakt, eene circulaire gericht aan de onder hen ressorteerende Ion en Fuliring heit bang worden wel lee- ron. „Ik gebruikte al mijn invloed om liem ■van dat idee af te brengenmaar mijn re- deneeren hielp niets, er was niets met liem te beginnen. „Wees maar niet ibang," zedde hij, „er zal geen druppel bloed vergoten worden, maar ik wil dien jongen man eens een Heine ver maning geven." „Wat moest ik doen, beste assessor, do zaak ging door, i'k besloot dus cr bij te zijn, en mij achter de deur te verbergen, om mis schien een ongeluk te voorkomen. „Langzaam dreunde van de torenklok twaalf slagen. „Fuliring lag met geopende oogen to bed. Zijn .revolver lag naast bom en schitterde in het maanlicht. Rustig logde liij zich op de andero zijde. „Plotseling kraakte do deur, hij springt op, do revolver stijf in zijn rchterhand hou dend. In de geopende deur staat een witte gedaante, helder door do maan verlicht. „Fuliring ziet met somberen, opgewonden blik do gedaante naderbij komen. Helder en duidelijk ldinkt zijn stem: „Ik beveel u dadelijk do 'kamer te verla ten." „Langzaam nadert do gestalte, ik zie hoe Fuliring zich opricht. „Schei uit met die dwaasheden!" roc.pt hij. „Sta, of waarachtig, ik schiet!" „Hij trok den haan van de revolver over. „Tart nrj nietroept hij buiten zichzelf tevergeefs, liet spook (komt al dichter en dichter op hom aan, nu is het bij hem, liet buigt zicli over hem heen, daar dreunde een soliot in den nacht „Ik zie de witte gestalte zicli oprichten en mot een hol„"Uw (kogels troffen mij gemeenten, aanduidende de uniforme ver bodsaanduiding der verboden wegen in den geest zooals dat in Utrecht geschiedt. De diamanibettierkers. Het comité, dat zich ten taak heeft ge steld een verzoening tusschen de Juweliers- vereeniging en deu A. N. D. B. te bewerken, heeft verschillende malen vergaderd, doch heeft nog geen positief resultaat verkregen, Woensdagavond is wederom langdurig oveilog gepleegd met beide partijen afzonder lijk. Gisteren is eigenlijk de termijn verstreken welken de vereeniging van fabriekseigenaren bij de opschorting van het besluit tot sluiting van de fabrieken stelde. Doch het is niet denkbaar, dat nu uitvoe ring aan dat besluit zal worden gegeven, terwijl de beraadslaging nog in vollen gang is. De Vereeniging van eigenaren van diamant slijperyen heeft besloten, dat zij het besluit lot sluiting der fabrieken zou opschorten, zoolang de bemiddelingscommissie diligent zal blijven. Achteruitgang. Als bewijs van achteruitgang der Zuider- zee-visscherij, althans wat Zaandam betreft, meldt men uit deze plaats, dat van de 36 botters, die officieel tot dat doel zijn inge schreven, in weikelijkheid thans slechts 6 ter vischvangst uitvaren. Flek-Typhus. Te Sloten, bij Amsterdam, is het gevaar voor besmetting thans geweken. De politie wacht is ingetrokken; verschillende huis-en lijfgoederen der thans nagenoeg herstelde lij- deres zijn onder toezicht verbrand. De woningen, waarin de overige huisge- nooten verblijf hebben gehad, zoomede nog twee woningen, tot datzelfde perceel behoo- rendo, zijn voor verdere bewoning afgekeurd en zullen worden afgebroken. (sN. v. d. D.") Den wreedaard. Verleden week werd te Oud-Gastel zekere L. B, geanisteerd, verdacht van mishandeling op zijn kind van ongeveer vijftien maanden. Hieromtrent wordt nog gemeld: De vrouw was niet thuis, zoodat de vader op het kind moest passen. Het schijnt daarop lastig te zijn geworden. De man moet toen, in zijn drift, het kind tusschen de knieën hebben gezet en het zoo geweldig daartusschen ge kneld, dat er eenige ribben zijn gebroken. Een paar dagen later stierf het kind. Fokken. De adjunct-havenmeester te Rotterdam is, door de pokken aangetast, ter verpleging naar Woudenstein overgebracht. Ontvreemd. Te Soest zijn in den nacht van 15 op 16 Maart ten nadeele van Sylvester Klein ont vreemd 4 obligaties 3 pet. premieleening Amster dam a f 100, waarvan 3 bekend als volgt Serie 15619 no. 2, serie 13689 no. 7, en serie 7624 no. 10; eenige bankbiljetten van f 100, f60, f40 en f25, en 16 A 17 gouden tientjes. De officier van justitie te Utrecht verzoekt opsporing, inbeslagneming en bericht. Vergiftige koekjes. In het stadje Eecloo, aan de Zeeuwsche grens, stierven een paar maanden geleden twee kleine kinderen na het gebruik van wormkoekjes, welke van een leurder gekocht waren. Bij onderzoek bleek, dat deze koekjes een sterk werkend vergif bevatten, hetwelk bij vergissing door den apotheker, die ze ge leverd had, er in gedaan was. De leurder en de apotheker zijn thans door de rechtbank te Gent ieder tot 100 francs boete veroordeeld de laatste voorwaardelijk, niet!" werpt hijj Fuliring d'en kogel tegen d,e borst. Dan een schreeuw, een val, ik vlieg naar binnen. Hobreelib rukt zijn laken af. „Wij beuren Fuliring op, brengen hem naar bed, rukken hem de Moeren van bet lijf, alles te vergeefs, hij was dood De assessor was opgesprongen. „Dood, zegt giji dood? Verschrikkelijk, hoe was dab mogelijk? Hoe 'kavam het dat het pistool ketste?" „D'e schrik een hartverlamming maak te een oindo aan zijn leven en 'het pistool Ja, mijn beste vriend, had ihiji mij' niet ge zegd, dat er geen bloed1 zou vloeien? „De kogels, die vooruit uit hot pistool waren genomen, hield hij in zijn hand het pistool was alleen van een slaghoedje voorzien 1" „En wat was het einde?" vroeg Luzius na een poosje. „Gevangenis, hoe lang weet ik niet, maar wat betoekent dat, boste vriend 1 Kijk maar eens, hoe hij eruit zietl Zijn geheel e leven is geknakt, hij zal' altijd de herinnering aan zijn roekeloos spel met zich omdragen. „Ik kreeg ook een. zware ziekte, en toen hij terugkwam, en wiji elkaar weer vooi" hot eerst ontmoetten schreide ik als een kind. De straf was te zwaar Voor zulk een dwazen streek Lang keken wij nog naar het gebouw, dat daar zoo somber in 't maanlicht lag. Toen stonden wij op, on kwamen hij het kerichof, waar hot overschot der vermoeid© menschen rust, die, voor zij de oogen sloten, alle zor gen hebben afgeschud', om ze na to laten aan degenen die. om hen treuren. Waar zou het kerkhof te vinden zijn, in welks schoot zich. de gedachten, do herinnen ringen laten begraven en bovendien tot het betalen van een bedrag van 300 en 500 francs aan de ouders van de gestorven kinderen. (»N. v. d. D.") Oost-Indlë. Nopens de plaats gcliad hetbbendo bandjir in do districten Grogol en Singenkidoel, is van don resident van Semarang nader het bericht ontvangen, dat in eerstgenoemd dis trict instedo van 2558, 3288 bouws sawali weitlon overstroomd, waarvan 2054 bouws vernield' en 1234 bouws beschadigd worden. In laatstgenoemd district werden van de 709 bouws overstroomde sawahveldon 117 bouws vernield en 191 bouws beschadigd. („Java Ct.") Yan iomand die dezor dagen do binnen landen van Solo bezocht, vernemen wij, dat daar ougekendo sterfte heerscht ondor de bevolking. De moesten sterven aan een zoo- gonaamdo buikziekte, waarbij echter gobi-ek aan voldoende voedsel eon hoofdrol' moet spelen. In liet iKlattensche komt deze buik ziekte die zeer na verwant is aan cholera, ook vcelvulig voor. („Centrum.") (Mot den gezondsheidstoestand tei Mafcas- ser was het volgens de laatst ontvangen „(Mak. Courant" ellendig gosteld. D'e zware regens schijnen daar heb omgekeerde effect te hebben ails overal elders. Uit verschillen de betrouwbare bronnen weet het blad, dat or dagelijks minstens 40 a 50 menschen om komen. De Chincezon vooral hebben het naar verhouding zwaar te verantwoorden. Maar ook do Europeanen werden thans niet meer gespaand. Naar de „Java-Bode" verneemt, is thans bij den raad van Nederlandsch-Inclië liet concept eener nienwe (koelie-ord'oniiautie in behandeling, die eerlang in de plaats zal ko men van do verschillende, thans in onder scheidene gewesten to dien opzichte bestaan de bepalingen. Men .gaat toch van heb logisch denkbeeld uit, dat do behandeling van een koelie op een tabaksplantage .ter Sumatra's Oostkust dezelfde behoort te zijn als die van zijn col lega's op een peèroleum-ondememmg in het Palembangselie, of op een mijnbouw-onder- neming in eenig ander deel van onzen archi pel. Afjeh. Blijkens een van don civielen en militai ren gouverneur van Atjeh en Ouderlioorig- heden, ondeir dagteekening van 21 Februari, ontvangen telegram werd bijl een patrouille in Pidië de Europeesche soldaait-ziekenver- pleger Loep levensgevaarlijk gewond. Aan een van den civielen en militairen gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden, onder dagteekening van 21 Februari, ont vangen telegram wordt door de „Java Ct." heb volgende ontleend Overste Berenschot, die na het sneuvelen van kapitein Webb naar del Pasei-streek ge zonden was om met drie brigades maréchaus see en een compagnie infanterie te Matang- koali Panglima Polem op te sporen, is tet- ruggekeerd. Boven-Keureutoe werd doorkruist tot aan de grens der G-a,jö4>anden. Polem en Geudongsdhe hoofden waren naar de. Gajö-landen gevlucht. Alle vijande- 1,'ke schuilplaatsen werden opgeruimd. To taal bleven 27 vijanden in onze handen. In Eleureutoe blijven 2 brigades maré- chaussé voor do i-egistratie. In het gebergte achter de II moekim Toe- nong legden maréchaussee-patrouilles, bij verschillende ontmoetingen in do afgeloopen week, 11 vijanden van de bende van Peuikan Meureudoe neer, wier geweren, waaronder een Beaumont, med© in onze handen ble ven. Onzerzijds sneuvelde één Iuilandsehe maré chaussee. Aan een van den civielen en militairen gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden, onder dagteekening van 24 Februari ontvan gen telegram wordt door de Java Ct." hot volgende ontleend In Daja. werd de ddkilcing der werkers aan de brug over de. Babali Doea, sterk 10 Am- bonoosche fuseliers onder don Ambonecsohcn korporaal Lontoh opgewacht door een ver dekt opgestelde bende, die haar plotseling van nabij beschoot, waardoor één fuselier sneuvelde on één gewond werd. Do vijand werd onmiddellijjk aangevallen en verdreven, met achterlating van 8 dooden en liunne wa pens. In Paja IJiiih (Langsar) boorde de Ko ninklijke Ned. Petroleum Maatschappij een spuitende petroleum bron aan. Djainbl. Aan de „JavarBode is dato 21 Februari ui.t Palembang geseind Een colonne, onder den kapitein E. Kroef, is den 7en dezer te Mo ear a Mesoemei aan gekomen en vond de bevolking gevlucht. Tijdens den opmarsch werden twee fuse liers gewondeen Europeesche fuselier over leed aan cholera. De zoon van (liet hoofd van Moeara Me- rangin heeft zich aangemeld. Men deelt aan do J.-B." mede, dat de be velhebber der troepen in Djambi verwacht, dat het verzet in de Merangin-streek spoe dig zal zijn gebrokendé pangeran, die Moe ara Mesoemei vasthoudt, zou 'besloten zijn zicli tob het uiterste te verdedigen en dan uit ite wij,ken naar de onafhankelijke Korin- tj Wanden. Zoodra de ageerendc colonnes dan zijn teruggetrokken op Moeara Merangin, zou onzo 'hoofdmacht mot den staf noordwaarts oprulkikon naar onzo vestiging te Moeara Tambesi en van daaruit ons gezag trachten te brengen langs de Tabin en de Tebo. D'o R aw as-s treek kan veilig worden ge acht. Aan een van den resident van Palembang, onder dagteekening van 21 Februari, ont vangen telegram, wordt door de „Java Ct." heb volgend© ontleend Controleur ITelifrieh keerde 18 Fobr. van do oxcursie naar Merangin op Soeroelan- goen (Djambi) terug on berichtte dat de co lonne, die 4 Fobr. uit Laniboer was opge rukt, 7 Februari te Moeara Mesoemei aan kwam, zonder tegenstand te ondervinden. Mocara Mesoemei, de zoogenaamde kam pong Radja, door den Pangeran Toemong- goeng en zijn naaste familieleden bewoond, was verlaten. Bij den opmarsch word' oen Amboinecsch fuselier niet levensgevaarlijk gewond. Op 6 en 7 Febr, werden op ons bivak res pectievelijk 2 en 3 schoten gelost. 8 Föbr. overleed d© Europoesch© fuselier Langen,"berg aan cholera. Wagons gebrek aan vivres kon niet te Moeara Mesoemei worden verbleven, en de colonne trok daarom 9 Februari op Limboer terug. Pangeran Kerto Ncgoro, zoon van Pange ran Tocmenggoong, den apanagoliouder be nedenstrooms van Djiilla,tang, meldde zich den 13 Februari met hoofden van Djilatang, Moeara Blengo en Pamenang, bij den con troleur te Pamenang. De gezindheid van do bevolking beneden strooms van Limboer, dat nog verlaten is, liet niets te wensohon over. Limboer wordt voorloopig bezet gehouden. Een patrouille u.it Moeara Limoen naar do Boven-Limoen en Tjcrmin nan Gedaug ondervond geen moeilijkhedende bevol king was overall aanwezig. 15 Februari deserteerde een Inlandsch fuse lier nit Moeara Limoen, met zijn geweer, lcergocd en 100 patronen. 25 Februari zou de resident naar Djambi vertrekken voor besprekingen o. m. in liet belang van den transportdienst. West-Indtë. In do „Surinamer" van 5 Maart lezen wij 'Zaterdag 1 Maart is op Poelepantje over leden Robert Sohurin, de matroos van liet kolenschip M i k u s, van wien wij in ons laatste bericht mededeelden, dat hij' beden kelijk ziek lag. Op het ooganklik worden op Poelepantje verpleegd de Baahadiaan en de inboorling, bedoeld.' in ons laatste nummer, alsook een Javaansclie en een Britsch-Indische immi grante den 3en Maart en een Javaansclie immigrant hedenmorgen derwaarts overge bracht. Op plantage Rust en Werk is een Javaan sclie immigrant overleden aan gele koorts, terwijl een andere immigrant, ook Javaan, op dezelfde plantage, als lijdende aan die ziekte wordt verpleegd. Op plantage La Liberté is 24 Februari aan gele 'koorts overleden de opzichter op die plantage Nicolaas Coimelis Bruning, ge boren te Rotehrdam, en ongeveer vier jaren in de kolonie. Den 27en Februari is aan ged'o koorts over leden mr. A. J. van den- Houvon van Oordt, sub.-agent der immigratie. des voormiddags te elf uur, in het gebouw dMVSIS SAORUM" aan de Lange Haven te Schiedam van groot volgens meetbrief bruto 4273J kubieke meter of 150ss tonnen van 283 kubieke meter en netto 408*5 kubieke, meter of 14428 tonnen, liggende in de Buitenhaven te Schiedam en laatstelijk gevoerd door Kapt. P. BOEIJING. De verkooping zal geschieden door Mr. H. M. C. POORTMAN, Notaris te Schiedam, te wiens kantore nadere inlichtingen te be komen zyn. VAN De Notaris H. B. E. BLAISSE te Schie dam zal op Vrydagf, den A April 1903 des voormiddags 11 uur, bij v e i 1 i n g, en' op Zaterdag den April 1902, des avonds 8 uur, by afslag, telkens in het Gebouw MUSIS SACRUM" aan de Langt Uaven te Schiedam I. Een hecht en sterk, goed onderhouden I1EEIIENI1ÜE8 met tuin en z(|. gang, staande en gelegen te Schiedam, Singel no. 70 Emmapleinkadaster sectie I, no. 1028, groot 3 are 8 centiare; Het huis bevat benedeneen kamer* keuken, kelder en bergplaatsenop dé bel-éialagetwee kamers en suite en twee kleine kamers; op de eerste ver dieping drie kamers en daarboven zolder met dienstbodekamer, bergplaats en vlie ring, is van gas- en waterleiding, vaste kasten en verdere gemakken voorzien. Verhuurd tot 1 Mei 1903 tegen /O®©.per jaar. Grondbelasting f 47.74. II. Een dito ingericht IIEEKEN1IÜIS met tuin en zUgang, staande en gele gen te Schiedam, Singel no. 68, naast perceel I, kadaster, sectie I, no. 1029, groot 3 are 3© cantinre. Verhuurd tot 1 December 1904 met recht voor den huurder om de huur te doen voortduren tot 1 December 1906, tegen /ft25.— per jaar. Grondbelasting f43.86. III. Een dito ingericht SB 93 E HENHUIS met tuin en z()gang, staande en ge legen te Schiedam, Singel no, 66, naast perceel II, kaster sectie I, no. 1030, groot 3 are 18 centiare. Verhuurd tot 1 November 1903, met recht voor den huurder om de huur te doen voortduren tot 1 November 1907, tegen ft2ft.per jaar. Grondbelasting f 43.90. IV. Een 8WEBEKIJ te Schiedam, Achter de Teerstoot no. 13, kadaster sectie A, no. 240, groot 12 centiare. Grondbelasting f 4.72. V, Een li EIS, verdeeld in twee bene den- en twee bovenwoningen, en eri te Schiedam, Breedstraat no. 04, kadaster sectie A, no. 827, groot 80 centiare. Grondbelasting f 17.84. VI.IX. Vier afzonderlijk te veilen WO NINGEN, staande te Schiedam, in een gang aan de Westvest, genummeid 94, 95, 98, 9", kadaster sectie C, nrs. 513, 514, 511, en 510, met een onverdeeld aandeel in den gnng, kadaster sectie C no. 769. Grondbelasting 112.67. Aanvaarding, behoudens de huur, er. betaling der kooppenningen 1 Mei 1902. De perceelen zijn te bezichtigen op Woens dag en Donderdag vóór de veiling en wel de perceelen I, II en III des namiddags van 2 tot 4 uur en de overige perceelen van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur, op vertoon van een toegangsbewijs, afgegeven door genoem den Notaris, ten wiens kantore, Nieuwe Haven no. 149, nadere inlichtingen te bekomen zijo. De Notaris W. A. VAN DOLDER Dz. te Schiedam zal bij veiling op Erydag 4 April 1902, des voormiddags te elfuree en by afslag, op den volgenden dag. des avonds te acht uren, beide keeren in het gebouw »MUSIS SACRUM" aan de Lange Haven te Schiedam, VIJF aan elkander gebouwde, elk afzon- derip te veilen WONINGEN en erven met bleekveld vóór en open grond achter, te Schiedam aan liet Kamp, nrs. 30, 32, 34, 36 en 38, te zamen groot 6 aren <k7 centiaren. Verhuurd voor f7.9O 's weeks. Grondbelasting /20. Aanvaarding s dadelyk na de toewijzing. Betaling 28 April 1902. Bezichtigingop "Woensdag en Donder dag in de week der veiling, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uur, op vertoon van een bewijs van toegang Inlichtingen en toegangsbewijzen zyn te bekomen ten kantore van genoemden No taris, Nieuwstraat 30. De ontegenzeggelijk goedkoopste, meest praktische en voor alle Vrouwen onmisbare MODJB-QlVa en djlMES-ZECTVVR Ii een Nommer yan 16 Bladzijden met vele gravuren, waarbü gratis wordt verzonden een vel (16 een nieuwen Boman. Dit alles te zamen, 192 Bladzflden druks per kwartaal uitmakende, kost sieca» en franco per poit f1.—. Abonnementen worden In »lle Boekwinkel» nnngenoraen, evensli btj den Uitgei'1 H. A. BI. ROEIAITS, Schiedam* Ai OU toebe extra besta aan geur hebt die o Oü kind word 1 acht Al A. J. C0E1 Nede

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 6