BEDRS TAN AMSTERDAM. Kerk en School. Landbouw en Veeteelt. Gemengd flüeuws. Staten-Generaal. Telegrammen. Koloniën. Laatste Kieuws. Handel en Bedrijf. Burgerlijke Stand. Frezen van Coupomu, 'ia? t il i wegens diefstal van moutwijn door middel van inklimming, tot 5 maanden, gev.straf. p. v. G., 18 jaar, koetsier en bierbottelaars- knecht te Schiedam, wegens diefstal van een kistje gember, tot drie weken gev.straf. B. M., 18 jaar, schoorsteenvegersjongen te Schiedam, wegens diefstal van eenige koperen voorwerpen door middel van inklimming tot drie maanden gev.straf. Geeischt werd heden één maand tegen p, v. d. B., 16 jaar, zeeman, wegens diefstal in het koffiehuis de Gouden Leeuw te Vlaar- dingen. De Rotterdamsche rechtbank behandelde gisteren verder de zaak der Singer-Maat schappij te New-Yotk contra J. J. B. Ivens, die onder den naam van A. Lewenstein Nachf. te Rotterdam een zaak in naaimachines drijft en in het voorjaar van 1901 op de Hoog straat 296 een winkel opende welke uitei lijk nauwkeurig geleek op die van eischeres. Op de beide uitstalramen stond met groote letters jSinger naaimachines'* en met een kleinere letter daarboven het woord verbeterde", ter wijl op de glasruit in de deur tot dien winkel toegang gevende, stonden de woorden: nver- beterde Singer-naaimachines", alzoo een geval van deloyale concurrentie zooals mr. L. VV. van Gigh uit Amsterdam voor eisclmres optre dende bij de onlangs gevoerde pleidooien aantoonde. Voor gedaagde trad op mr. J. II. ïelders van 's-Gravenhage. De rechtbank stond aan de eischeres toe door een enquête de aan gedaagde ten laste gelegde feiten nader te bewyzen. De recht bank ging daas by van de onderstelling uit dat als eischeres hierin slaagde, door gedaagde een onrechtmatige daad begaan was. Ook aan gedaagdo werd toegestaan een contra-enquête hiertegenover te stellen. De rechtbank bepaalde deze enquête op 4 September a.s. Ned. Herv. Kerk, Beroepen te Ammerstol ds. J. Cremer te Middelie (N.-II.)te Ovezand (toez.) ds. J. A. Schouten te Sint-Filipslandte Koog aan de Zaan ds. A. Weeder te Culem- borg; te Noordwolde (Weststellingwerf) ds. J. Zevenster te Drachter-Corapagnie (Smal- lingerland). Aangenomen het beroep bij de IIol- landsche gemeente te St.-Petersburg door ds, F. C. A. Pantekoek te Tiei. Bedankt voor het beroep te Kockengen en te Hoogeveen door ds. M. Jongebreur te Jaarsveldte Oudeschild door ds. W. F Smits te Waal en Koog op Tessel.; te Blitterswyk door ds. A. van Eerde te Win schoten. Ev, Luth. Kerk. Beroepen te Breda dr. H. A. van Brakel te Edam. Hersteld Evang. Luth. Kerk. A angenomen het beroep te Amster dam (vacature De Meijere) door dr. Joh. W. Pont, pred. by de Evang. Luth. gemeente te Utrecht. R. K. Kerk. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Woerden pater W. van den Berk, tot kapelaan te Leiden, pater A. J. M. Looyaard, tot kapelaan te Delft, pater E. M, L. Koevoet, tot kapelaan te Amsterdam pater L» B, Schoibrock, tot kapelaan teRotteidam pater J. C, M. Tonino, en tot kapelaan te Alkmaar pater A. C, Baars. Hoogek onderwijs. Prof. Groenewegen heeft Zondagmiddag als souvenir van den kerkeraad der Rem. Broederschap te Rotterdam ontvangen repro ducties van Rembrand ts meesterwerken en namens 300 leden en vrienden dezer gemeente kostbare geschenken. Reeds gisteren zou prof. G. zijn colleges te Leiden beginnen. Zondag hield dr. G. te Rotterdam zijn afscheidsrede. Niet vóór Vrydag komen de militaire straf wetten in behandeling. Morgen 11 uur sectie-ouderzoek. Uit Enschedé. In een vergadering van leden der vereeni- ging nMaatschappelijke Orde", wier huur ders tijdens de staking en uitsluiting bij de firma Van Heek Co. de huur schuldig blijven, is besloten nog 2 maanden te wach ten vóór tot gerechtelijke vervolging woidt overgegaan. Zijn er intusscheu leden, die reeds thans tot die vervolging wenschen over te gaar den zal de vereeniging daartoe be reid zijn, onder bepaling evenwel, dut die leden (naam en voornaam vermeld) zulks uitdrukkelijk verzoeken. In een Zaterdag gehouden vergadering van vroegere aibeiders der firma Van Heek Co. (fabriek Kremersmaten) is besloten het vroe ger genomeo besluit te handhaven, nl. geen of allen in de fabriek. Het 54sto Nederlandsch Landhuishoud- kundig Congres'zal den 24en en 25en Juni te Zierikzee gehouden worden en terzelfder tijd aldaar de gewone jaarlyksehe tentoon stelling plants hebben van paaiden, rundvee, schapen, pluimgedierte, landbouwwerktuigen enz. vanwege de Zeeuwsche Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt. Verschillende feestelykheden, waarvan hel programma nog moet worden vastgesteld, zullen dan gegeven worden. In 1874 werd het congres ook te Zierikzee gehouden en ook toen had een landbouwten toonstelling plaats. Tijdelijke werkstaking van Toreadors. By de opvoering van Carmen, Zoodagavond in den Schouwburg te Ainhem, lieten, naai de ïN. Arnh. Ct." meldt, de Toreadors, die in de eerste acte ten tooneele moesten ver schijnen, de bekooiiyke Carmen in den steek. Daar zij te Arnhem moesten overnachten verlangden zij f 1,50 voor logies in plaats van f 1,25 die de directie der Ned. Opera hun aanbood. Ten slotte gaf de directie evenwel toe. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 22 April, Geopend te 21/4 uur. VoorzitterMr. ZE. Baron Mackay. De VOORZITTER deed mededeeling van een aantal reeds bekende wetsontwerpen, by de Kamer ingekomen, en een aantal inge komen stukken, 0. a. de geloofsbrieven van bet nieuwbenoemd lid voor Maastricht, Mx-. Janssen, en de nominatie voor een lid van den Hoogen Raad (vacature Mr. Hanlo). De heer VAN ALPHEN vroeg en verkreeg verlof om op nader te bepalen dag tot den Minister van Oorlog eenige vragen te richten betreffende de voorgenomen late oproeping van miliciens-verlofgangers der lichting 1895 voor het houden van herhalingsoefeningen. Hierna werden de afdeelingen hernieuwd. Tot voorzitters der afdeelingen zyn benoemd de heeren v. d. Velde, van Dedem, Lohman, Heemskerk en Mees. Donderdag 11 uur zijn aan de orde kleine Wetsontwerpen en de interpellatiën derhee- ren v. Alphen en r. Wyck. Na de pauze zti de eindstemming over de pensioenwetten plaats hebben. Laatste wil van een musicus. Een onzer beste musici, schiyft de Ilaag- sche kroniekschrijver van de x>N, Gr. Ct." de violoncel-deliltant Revius componist van eenige niet onverdienstelijks stukken is overleden. Den Haag en onze Diligentia- concerlen verliezen in hem, op muzikaal gebied, een kracht era steun. Hij was een zonderling man, die alleen voor de kunst leefde en voor niets zooveel hart bezat. Nog na zyn dood gaf hij daarvan blyk door een bepaling in zyn testament, dat nl, zijn prachtige violoncel, zoo ze niet binnen zekeren korten termijn de som van f 2400, die ze heeft gekost, opbiengt, moet wordenstukgeslagen! Excenti-ieke kunst liefde voorwaar! Marconi's telegraaf te Scheveningen. Er is sprake van dat op het Wandelhoofd te Scheveningen de volgende week een proef zal genomen worden met Marconi's draadlooze telegraaf, op een afstand van 50 mijlen met een schip der Nederlandsche Marine. Goed afgeloopen. Zaterdagavond kwam van den weg van Heumen naar Groesbeek een automobiel waarin zich bevonden de heer v. H. tot D te Nymegen, vergezeld van een ouden heer en van twee jongelui. Zy waren de helling vóór den overweg van den spoorweg nabij het dorp Groesbeek langzaam afgedaald en naderden toen ongemerkt den gesloten boom, waaraan geen licht hing. De sluitboom werd omvergeworpen en op hetzelfde oogenblik komt de expres BazelHoek van Holland aan. Alleen aan de tegenwoordigheid van geest van den bestuurder van de automobiel is het te danken dat het geheele gezelschap gereed werd, hij stuurde zijn tuftul juist nog bytijds in één greppel. Allen vielen in het zand en slechts een kreeg een lichte kwetsuur aan het rechteroog. Arme kleine. Te Stoutjesdijk, gemeente Oud-Beierland, is een vierjarig ventje dat op de rails speelde door een der voorste wielen van de stroomtram zoodanig aangereden, dat de beide beentjes moesten geamputeerd worden. Na deze ope ratie is de kieine overleden. Dat hielp. Te Bathmen bestaat een gemeente-veror dening, dat de ingezetenen die in de kom van het dorp wonen, hunne kippen niet los mogen laten loopen van 1 April1 Octo ber. Dat zulks niet bevorderlijk is aan het eieren leggen, wist ook een weduwe, die zich dan ook niet aan de verordening stoorde en haar kipjes maar in de tuinen van de buur lui liet krabben. Dezer dagen kwam echter een barer diertjes weer thuis met een briefje om den hals, waarop met duidelijke letter stond te lezen: zAIs de buurvrouw hare kipjes niet vast wilde houëa, er met een paar dagen soep van gekookt zou worden." Dat hielp. Jammerlijk. Te Harderwijk is een 21/a-jarig knaapje, het eenig kind van L. G., in een pot met kokend water gevallen en aan de bekomen brand wonden overleden. Branden te Antwerpen en Gainslorough. Zondag is, evenals verleden week, een hevige brand uitgebroken in de houtopslagplaatsen van Kattendyk te Antwerpen. Het vuur be gon by de uitgestrekte stapelplaatsen van Langemark, en reeds binnen enkele minuten had hei vuur zulk een omvang aangenomen, dat een tweede houtloods werd aangetast, toebehoorende aan senator Verspreeuwen. De brandweer kon niets anders doen dan het vuur in zijn verderen voortgang beperken, doch beide loodsen gingen geheelia vlam men op. Een soortgelijke brand woedde Zaterdag te Gainsborough, waar ook reusachtige hout stapels een prooi der vlammen werdende schade wordt daar op ruim een millioen geschat. Alpenongeluk, Twee jongelieden, een Zwitser en een Amerikaan, beklommen den Dent du Midi in de Savooische Alpen, doch bleven zoo lang weg, dat men op onderzoek uittoog. De gidsen konden huri spoor volgen, docii vonden beide alpenklimmers als lijken teiug. voor Hr. Ms. spoedig en volkomen herstel. De Raad, welks leden staande deze toe spraak aanhoorden heeft by acclamatie tot de afzending van deze telegrammen besloten. jErnstige Irand te Londen, Een hevige brand is in den nacht van Zaterdag op Zondag te Hackney, een zeer volkrijke buurt van Londen, uitgebroken Vóórdat de brandweer de genoegzame hulp kon bieden, waren zeven menschen in de vlammen omgekomen. Aanslag op spoortreinen, In den nacht van Zaterdag op Zondag zjjn misdadige pogingen gedaan om den sneltrein van Ostende naar Bazel, en dien van Parijs naar Keulen te doen derailleeren. Bij het station Alost was een groot hek, dat uit een naburigen tuin was gerukt, op de xails ge legd, maar de machine verbryzelde den hin derpaal, En bij den Franschen trein werd een zwaar stuk steen op de locomotief ge slingerd en stootten de wielplaten verderop tegen een balk, die op de rails was ge plaatst. In geen dezer gevallen bemerkte het pu bliek iets van de mislukte kwaadwillige pogingen. Gewurgd. In Parys is een 80-jarige vrouw, alleen in een hemd gekleed gewurgd op bed ge vonden door twee vrouwelijke commensalen. Zij had nog om den hals een roode sjaal door middel waarvan de moordenaars hun misdaad hadden gepleegd. De sjaal wns echter weinig toegehaald en het is waarschijnlijk, dat de schurken hun slachtoffer eerst met de handen hebben gewurgd. Haar linkeroog vertoonde bovendien spo ren van geweldmen gelooft dat mevrouw Clausse, toen zy overeind sprong ten einde om hulp te roepen, door den der moorde naars met een hevigen vuistslag op het oog neergeslagen werd. Diefstal bleek de aanleiding tot dezen lagen moord. Het huis was in zijn geheel door negen huurders bewoond. Mevrouw Clausse leefde van de opbrengst van haar huis. BRUSSEL, 22 April. De Union Syndicale te Brussel, tevens Kamer van Koophandel, heeft een adres gericht tot den Koning, waarin zy verzoekt zijn invloed te doen gelden, in bet belang van den handelende nijverheid, op den politieken toestand. De koning antwoordde »De Regeering des Konirigs heeft het oog gericht op het heden en de toekomst, en heeft als trouw opvolgster der constitutioneele regelen, den plicht de staatkunde te volgen die zy het meest nuttig acht voor het welzijn en de rust van het land". BERLIJN, 21 April. De president van den Oranje-Vrystnat, de lieer Steyn, heeft aan de stedelijke overheid van Berlijn een gift van 500 Mark doen toekomen voor de nood lijdenden door de wolkbreuk op den 14n dezer. De gift werd gisteren door dr. Leyds aan den opper-burgemeester toegezonden BRUSSEL. 22 April. De arbeid wordt onge veer overal hervat in de bekkens van Mons en Luik, in het bassin du Centre en andere plaatsen. LONDEN, 22 April. De avondbladen melden uit Ka'iio dat de Engelsche troepen in ge reedheid worden gehouden om naar Soudan te trekken waar onlusten dreigen. Oost-Indië. Het »3oer. Hbld." schrijft over het drie honderdjarig bestaan van de Oost-Indische Compagnie o.a.»Een loflied op het stelsel der Compagnie is niet van ons te verwachten. Om van dit stelsel een niet geflatteerd beeld te krygen, leze men de bekende memorie van Raffles aan lord Minto. Wat er hier en daar voor goeds in het bestuurssysteem was, is te stellen op het credit van de Coens en Maetsuyckers, die reeds aan Batavia gaven wat wij nog tevergeefs aan de regeering vragen een min of meer eigen bestuur. Over 't algemeen waren zy minder afkeerig van samenwerking met paiticulieren dan de Indische ambtenaren der jongste lijden. In hun resoluties treft herhaaldelijk de scherpe en juiste blik. »De verdienste der Compagnie is geweest dat zij, in haar jacht naar vette dividenden, zich soevereine heeft weten te maken over groote gebieden in Oost-en Zuid-AziS en met zelfstandige vorsten verdragen van bondge nootschappen heeft weten te sluiten. Op en om dit compagniesgebied is ons tegenwoordig koloniaal tijk opgebouwd, na heel wat bijmet- selen. En aan zijn Indische koloniën en be zittingen dankt het kloine Nederland niet alleen zijn fwancieele kracht, maar ook een zeker respect, onevenredig aan zijn zeshon derd vieikante mijlen. >Er is dus alle aanleiding om heden de stichting van de Oost-Indische Compagnie te herdenken. Hulde zy gebracht aan de stoere mannen, die in haar benepen dienst als groote vaderlanders de vlag in onbekende streken plantten en haar in de cordate dagen van vroeger met staatsmanswysheid en krygs- manskloekheid tegen den vreemdeling be- chermden. Zy hebben met hun bloed onze geschiedenis geschreven; in ve'ie opzichten zyn zy toonbeelden voor het nageslacht, dat hun groote daden al te weinig kent." Qliolera. Nog heeft de cholera Solo niet verlaten en waar de ziekte zich vertoont, vallen ge woonlijk éen of meer offers, meldt de »N. Vorstenlanden." A f jeli. Blijkens een van den civielen en militairen gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden ontvangen telegram van 20 Maart is de Europeesche fuselier Dijkstra, by het patrouil leeren door eigen vuur getroffen en over leden, (»Java Ct.") De minister van Koloniën, jhr. mr. Van Asch van Wyck, houdt zich sedert zyn terugkeer uit het buitenland te 'sGraven- hage, weer bezig met liet ten zijnen huize lezen van stukken, 2ijn Departement betref fende. Jhr. mr. Testa, nieuwbenoemd minister resident te Madrid, wordt, komende uitzijn laatste standplaats, Tokio, Donderdag a s. in de residentie verwacht. Alvorens met de werkzaamheden een aan vang te maken, memoreerde de burgemeester der residentie in de heden gehouden raads vergadering de ziekte van H.M. de Koningin en stelde vervolgens voor de volgende tele- gramwensch aan H. M. de Koningin-Moeder en Prins Hendrik te zenden: De gemeenteraad van 's-Gravenhage, in openbare vergadering byeen, heeft met diep leedwezen de ernstige ongesteldheid van H. M. de Koningin vernomen. Het zy den raad vergund zijne beste wenschen uit te spreken voor Hr. Ms. spoedig en volkoman herstel." x>De Gemeenteraad van 's-Gravenhage, in openbare vergadering byeen, veroorlooft zich Z. K. H, van zijne innige deelneming in Hr. Ms. ernstige ongesteldheid de verzekering te geven en de beste wenschen uittespreken Bears van Welitedam. DINSDAG 22 APRIL. Officicale noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Keurs. MOUTWIJN: £8.per Hectolitercont.,zon dar fust en zonder belasting. ROGGEzonder handel. GERST zonder handel. MAISTurksche 126 Ct. Namens dc Comm. voor de noteenny, D. F. W. Prins, DINSDAG 22 APRIL. Ütaatsleenf sagen, pCt. 21 Apr. 22 Apr. midden k. hoogite k Nederl. N. W. Sch. Cert, 21/, iito OblS dito Cert3 Hongarije. Spw.-l. '89 i. zilv, 41/, Italië. Inschrijving 1862-81 5 Oostenrijk. Obl i. Z Jan./Jli. 5 dito in Goud 1876/93. .4 Porti'G. O. '53/31 in.t. £100 3 dito fr. 25-5000 met ticket 4'/, Tabaksmon. dito Leening. 4t/, Rusland. Iwang Dombr. G.R. 625 O4V, 10ö6/g Obl. Dinnl. leen, '94 4 dito '80 gee. G E. 625 4 dito Hope Co.'89/90 G.R. 625 4 dito '94/6e Em. R. 625 4 Oblig. Leen. '67/69 (£20) 4 Gr. Sp.w. M. *88 O. 4 dito '80 Z R. 6253 Mosk, Kursk. 04 Obl. Transc. L. '89 G.R.125 3 dito in Goud '845 Zuid-W. Sp.w. Z.R. 125. 3 dito Z.R. 625 3 Spanje. Oblig. Buit. (Perp.) 4 Turkije. Gepiiv. oblig. 4 Oblig. Geconv. Schuld ser. D Egypte. Oblig. Leening '76 4 China. Goudl, 1895 6 Zilverleening 18947 Mexico. ZilverL Binnl. sch. afl. Oblig, (£100/1000). 5 Brazil.Fund. L. '98 £20/100 5 Cüluhb. Gee. Bt. S. £100/500 l'/i Dominico Rep. m.t.o. 2% Venezuela, Obl. 1881 £100 4 8HV16 946/w 941/jjs 84'/+ 95 Vu 84l5/ia 1011/, 27B/„ 421,4 97 61% 9CS/g 90 90% 10014 97% 801/, 95'/+ 78?/, s 99%, 951/a 96 s/u 75 b/ic 93 251/s 107I/+ 104% 99% 82% 95 937/g 843/4 85 2713/w 42 96 96% 96% lOOn/ia 81 953/8 77 70 257/is Noleering der Vcreenigmg 0 Hond van Distil lateurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN f 8.50 per HL; JENEVER -1250 AMST. PROEF. -14.-— s Dc Commissie voor de noteering. MOUTWJJN Stemming flauw. SPOELING: f 0.80. SPIRITUS: 112.25 a f12 75 AMSTERDAM, 22 April, Kolfle goel ord Java 34, Santos 18Vi Suiker kalm zonder zaken. Tarwe zonder noteering. Rogge op levering zonder noteering. ROTTERDAM, 22 April Rogge op termijn: Heden geen noteering, Kolfle. Java 34 ets., Santos 18 ets. Suiker prijshoudend, aanbod gering. ROTTERDAM, 22 Aptil. Ter veemarkt waien aangevoerd 47 paarden, veulen, ezel, 1786 magere rundeien, 739 vette runderen, 44 vette en graskalveren, 599 nuchtere dito, 2 schapen of lammeren,—- varkens, 255 biggen, bok of geil. Vette runderen le qnal. 72 ct., 2e qual. 66 cl., 3a quai. 02 c.ossen le qual. 72 c., 2e qual. 66 e., 3e qual. 62 c. stieien le qual. 63 c 2e qual, 60 c., 3e qual. 56 c.kalveien le qual. 100 c., 2e qual. 8b90 c. per kilo. Handel vlug, Mager vee. Melkkoeien f 180 —210, kalf- koeien f190240, stieren 175210, pinken 154—70, giaskalveren fvaarzen (154170, biggen fpaarden f30225. Handol zeer goed en vlug. Op de boteimarkt werden heden aangevoerd 72/8 en 68/16 vaten en 452 stukken van 1/3 kilo. Prijzen: le qual. f50,2e qual. f46. 3o qual. f40.Per kilo werd 55 60 ct. betaald. HAMBURG, 22 April. Kolfio. Mei 281/4, Juli 28'/+, September 20'/+) Dcc. 30. HAVRE, 22 April. Koffie. Mui 341/+, Juli 35, Sept. 353/4, Dec. 36% W. HAMBURG, 22 April. Suiker. Biet- prijsh.Mei 6.1 Aug 6.37%, Oct. 6.70, Dec. 6.821/,. BERLIJN, 22 April. Spiritus per loco, 33 80 nos. PARIJS, 22 April. Spiritus. April fr. 26 Mei fr. 26.25, 4 maanden vai Mei fr. 26.75, 4 laatste maanden fr. 28.—. KRALJNGSCHE VEER, 22 April. Heden wer den alhier ter markt aangevoerd 61 winter- zalcnen f 1.65 a 1.75, per KG,, benevens 2041 elften van f 0.90 a f 1.95. «CHIEDAII. Geboren: 19 April. Nicolaas, zoon van N. Groene- weg en J. .van Eenige, Broersvest. Cor nells Adrianus, zoon van W. van der Poel en M. Heeze, Bakkerstraat. Willebrordus Petrus, zoon van G. Ruigrok en M. A. Holt- kamp, Kinderluurt. 20 April. Adrianus Martinus, zoon van C. Ruigrok en M. A. Holtkamp, Kinderluurt. Overleden: 21 April. Joseph Leo Hassing, oud 4 maand, Eerste Tuinsingel. VLlAÜDIKdBlkl, Geboren: 21 April. Arie, zoon van B. Braat en M. A. Huijsman, Emmastraat. Johanna Maria, dochter van J. Remmerswaal en A.M. van Ryn, Krugerstraat, Maartje, dochter van W. van Ryn en M. Hoogerwerf, Maassl. dijk. 22 April. Aiida, dochter van J.-Brinkman en A. v. Biokpoel, Emmastraat. 40 '/ia 40 Via 97 H" 07 u/u} 157/g 16 10% 101/ia 27% 27I/+ Siedolyke liceningon. Amsterdam 1895 3 92 Rotterdam 1894/97 3 90% Schiedam 1895 3 Induatr. en Fin. Onderaem. Nederl. en Kol. Amst. Bnk a 187% Ned. Bank-Aand. 177% 's-Grav. Ilyp.-bnk, Pa'ndbr. 4 99% Ned. Hypb. Veeudam Pndb. 4 dito Pandbrieven3i/j N.-W. Pac. Ilyp.bnk aand. (flOO of 50) 31/, Westl. Hyp.-bank Pandbr. 4 Cult.-Mij. Vorstl. aand. Ned. Hand.-Mij. a. op d. resc. 5 Amst. Deli-Mij. aand Deli-Ma&tschappij aand. Senembah tabak.-mij aand. Kon. Paketv.maatschij. aand, Ned. Amerik, Stoomv. aand. Stoomv.-Mij NederL aand. Dord. Petr. ii.d. Mij. aand. Java Petrol.-Maatsch. aand. Kon. M. t E. v. Petrbr.aand. Moeara Enim Petr.-M. aand. Sum. Palemb. Prct.-M.aand. Nieuwe Alnk. IL-V. arnd. V. S. v. N.-Amer. Maxw L. Gr. Prior. Cert dito Prior Cert. v. Incom.b. Peru. Per. corp. first M. B, 6 dito Per. corp. e. v. pref. a. ^poorweglceulngcn 100 100 91% 94% 100 100 1001/4 1001/+ 41 41 1407/ia 1407/u 620 621 4931/, 490 434 152 152S/4 108 108 1401/+ 140 1231/, 123% 38% 34 4081/, 4Q97/a 113 115 72'/+ 72% 100 100 727/u 7215/1# '121S/M 12'S/m 7G 75% 1V%6 17% Nedeul. H. IJ. Sp. Mij. aand. My. t. Ex. v. St. Sp. aand. Ned. lnd. Spiw. aand. Ned. Zuid.-Afr, Spw. aand. 6 dito Certf. v. dito dito 4% pet Cert v dito Nooid.-Br. Box. '75/80 ftest. Italxb Spw. '87/89 Obl. A-E 3 Zuid-Ital. dito. Oblig. A-H 3 Poi EN.Wrs-Ween.'Z.B.100) a. Portug, Kon. Port. spw. Obl. 3 RusLAND.Mosk.-NVmd.-P.yb,O 4 Rjasan Uialsk G. R 625 O. 4 Wladikawk. Z. R. 625 Oblig. 4 V. S. v. N.-An. Ateh. Top. c, v. a. dito cert. van pref. aand. dito Alg. hypotheek Ob, Denver Rio Grando O. v. a. Erie spoorwegmij. aand. Florida cert. v. gew. aand. Kansas City S.R.A. dito Cert. v. do dito pref. do dito Cert. do dito le Ilyp. O. St. Louis Southw, Obl. 4 Louisv. Nashv. C. v. a. St. Louis Fr. C. v, gew, a. dito dito v. 2e pref. aand. dito dito Gee. Hyp. Oblig. 4 Miss. Kans. Tex. G. v. a., idem le hypotheek Oblig. 4 idem 2e 0 4 N.Y.Ont enWest.Sp.Com.bew. Norf. en West. Crt. v. gew. a. idem C. 4 pet Adj, pr, st. Oregon Calif, le H. O. 5 South. Pac. Camp. gew. aand. dito Goud Oblig4 Union Pac. Railr. Cert. v. a. idem pref. aandeelen idem Goud Oblig4 Wabash afg. Cert. v. p. a. W. N. Y. Pns. afg. Cert.v.a. idem Gen. Mortg. bonds5 Canada. Canadian Pac.C.v.a. TramwcgmaafBCliapyllen. Bat Electr. Trammij. aand. 3D Rotterd. Tramw.mij. aand, 20Ö Semarang Cher. Stmtr. aand, 140 Ui 1151/4 2201/4 160 /2 120 92% GO i /3 62% 1151/16 67i/a 97% 9513/u 96 7/io 83 99i/s 1021/4 45% 3913/18 15% 28 3/16 277/8 01% 581/s 7! 97 1241/a 70% 7313/18 96 afin/is 98 817/a 34% 5831/18 88 102% 68 X 923/4 1073/4 865/g 104 441/a 17 38 Va 125 115% 1003/, 923/8 02% 0213/uj 1143/, 817/8 1021/4 4411/13 39% 15 97% 617/8 00i/3 71% 124 097/g 261/, 98 82 341/4 58 U/I; 1031/, 08 S/4 IO51/4 447/18 171/4 Nederl. Amsterdam 100 3 lOSi/i, Rotterdam 3 102'/, 103 N.-Holi. Ver. Witte Kruis 8i7% 81 Paleis v. Volksvlijt 1867 17H/, idem idem 1869 f 2.20 2.25 2% 103!% Brussel 1886 2% 103i5/i8 Hongarije Staats!. 1870. 1673/4 Theiss. Regul. Loten 138 Oostenr. Staatsi. 1854. 4 160 idem 1860. 5 129 128 Rusl. Staatsl. 1864 Z.R. 100 5 294 dito 1866 Z.R 100 5 226 Spanje. Madrid 1868 3 43 43 Turkije. Spoorwegleening- 3 26% Prolongatie 3 pCt Arasterdam, 22 April OostPap. p. 3.21 21.10 Diversen i. R.m. 58.80 Zilv. Jan. 21 21.12% Russen in G. R. Eng. met affid. Frausche Belgische 11.95 47.75 47.60 Idem in Z. R. Amer. Doll. Goud 1.90 i/j 125 2-461/9 Overzicht van de Beurs van den dag. Voor enkele soorten was heden de Amer. spoorwegmarkt minder geanimeerd. Nat. Staat sf. flauw. Buitenl. Staatsf. nagenoeg onveranderd. dit I

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 3