BINNENLAND. V STADSNIEUWS. YLAARDINGEN. te I! Ooi J ren daa zoo- ov& te seei dra Kunst en Wetenschap. Rechtzaken, Kerk en School. ran Rusland. Uit St. Petersburg wordt het oulslag ge meld van generaal Vannovsky, minister van Openbaar Onderwijs. Vannovsky was de opvolger van Bogolie- poff, die in Maart van het vorige jaar is ver moord. Hij wordt vervangen door den tegenwoor- digen staatsraad Zenger, cuiator van liet arrondissement Varsovie. Vereenigde Staten. De regeering meent zich opnieuw te be klagen te hebben over den Biitschen mnri- tiemen attaché te Washington, kapitein Bailey. Eenige maanden geleden reeds klaagde minis ter Long over de al te groots belangstelling die kapitein Bailey betoonde in de uitrusting en de vei beteringen bjj de Amerikaansche marine. De zaak werd destijds gesust, doch nu klaagt het departement van buitenlandsche zaken, dat de attaché een onderzoek heeft ingesteld naar de defensie van de kust van Florida. Men verwacht, dat de Vereenigde Staten nu de terugroeping van den marilie- men attaché zullen eischan. De Columbiaanscha gezant heeft het trac- taat geteekend, voorziende in de overdracht van de rechten, voortvloeiende uit den aan leg van het voorgestelde Panama-kanaal, aan de Amerikaansche regeering. Generaal Smith, op wiens bevelen majoor "Waller zich schuldig maakte aan allerlei wreedheden tegenover de Philippico's, is thans onder de beschuldiging van zich gedragen te hebben op een wijze, welke tegen alle orde en discipline indruischte, voor een krijgsraad gebracht. Hofberichten. De toestand van H. M. de Koningin HET LOO, 24 April, 9 uur voormiddags H. M. de Koningin bracht den nacht rus tig door. Het verloop der temperatuur geeft geen reden tot bijzondere opmerkingen. De voedselopname blyft voldoende. w. g. Dr. Roessingii. L. Pot, Arts. HET LOO, 24 April, 's namiddags 2l/2 uur Uit het telkens terugkeeren der hooge temperaturen gedurende den middag en avond blijkt, dat de toestand van H. M. de Koningin nog alle zorg vereischt. w. g. Dr. Roessingh. L. Pot, Arts. Men meldt uit Apeldoorn: Als een bewijs van de belangstelling in de ziekte van H. M. de Koningin wordt gemeld, dat de behandelende geneesheeren tal van brie ven ontvangen van buitenlandsche en binnen- landsche doctoren en professoren met verzoek om inlichtingen en zelfs met adviezen. V Men meldt uit het Loo Het bericht dat dr. Roessingh voorloopig hier zal blijven, wordt bevestigd door liet feit dat de echtgenoote ea het dochtertje van den lijfarts hedenmiddag op het Loo worden verwacht. De familie zal in de onmiddellijke nabij heid van het Paleis intrek nemen. De lijfarts blijft echter ten Paleize ge huisvest. Bij de commissie voor de Groote Beurs te Rotterdam werd Dinsdagavond een telegram ontvangen van den president der Produce Exchange te New-York, waarin leedwezen wordt uitgesproken over de ziekte van Ko ningin "Wilhelmina en de beste wenschen voor haar herstel worden geuit. Dit telegram is met een ander, waarin voor de betoonde belangstelling bedankt wordt, beantwoord. V Door het ït. C. Episcopaat zijn thans door het geheele land openbare gebeden voorge schreven voor het herstel van H. M. de Koningin. Pest. De Minister van Binnenl. Zaken, overwe gende, dat volgens ingekomen ambtsbericht de pest te Buenos-Ayres (Argentinië) voor komt, heeft: lo. de haven van Buenos-Ayres (Argentinië) besmet verklaard wegens pest 2o. het aantal dagen, bedoeld in art. 8 van bovengenoemde wet, bepaald op tien. Oost-Indië. Men seint uit Batavia aan de sN. Ct." Tot gouverneur van Sumatra's Westkust is benoemd de heer E. A. T. Weber, thans resident van Banka en onderhoorigheden. Corps diplomatique. Hr. Ms. minister-resident te Madrid jhr. Testa dineerde heden bij den Minister van Buitenlandsche Zaken te 's-Gravenhage. Onderscheiding. Prof. Rosenstein is door den Duitschen Keizer benoemd lot ridder der Orde van den Rooden Adelaar 3de klasse. Onze oorlogsvloot. Blykens bij het Dept. van Marine ontvan gen bericht is Hr. Ms. pantserdekkorvet Sumatra, onder bevel van den kap.-luit. ter zee J, D. Heyning, 23 dezer Dungeness gepasseerd. Het Kamerlid voor Amsterdam, den Hertog, is, hoewei hersteld van zijn ziekte, nog niet sterk genopg om in den eerstvolgenden tijd de Kamervergaderingen bij te wonen. Tweede Kamer. De volgende amendementen zijn reeds inge- iend op het morgen te behandelen wets ontwerp tot vaststelling van een nieuw wetboek van militair strafrecht. Een viertal amendementen van den heer Van Ranlte, waarvan het eerste strekt om te bepalen dat de doodstraf niet kan worden uit gesproken dan ingeval de rechter oordeelt, dat het belang van den Staat haar toepassing eisclif. Het tweede amendement heeft ten doel ongepraejudicieerd te laten de vragen door welken rechter het ontslag uit den militairen dienst kan worden uitgesproken. Ten derde om in artikel 53, waar sp'-ake is van de aanwijzing van liet militair ge zag ter voldoening] aan een vordering van het bevoegd gezag, niet te spreken van »op- roer of stoornis der openbare orde", maar wel van beteugeling vau binnenlandsche on lusten in eenig in staat van beleg verklaard gedeelte van het grondgebied des Rijks." Eindelijk om het verleenen van hulp aan den vijand in tijd van oorlog of wel het op zettelijk benudeelen van den Staat tegenover den vijand hetgeen als militair verraad gtqualificeerd is te straffen facultatief met den dood, levenslange gevangenissirafof tijdelijk van ten hoogste hoogste 20 jaren. Twee der socialistische afgevaardigden de heeren Hugenholiz en Schaper hebben de Kamer begiftigd met een 24ialamendementen, waarvan het eerste strekt om de doodstraf uit het Wetboek te laten vervallen. In verband met dit amendemeut staat een aantal andere op de overige artikelen, waarin ook sprake is van de doodstraf. De verdere amendementen strekken lo. om alleen in tijd van oorlog toe te laten voorloopige tenuitvoerlegging van vonnissen tot gevangenisstraf ol hechtenis, by gemis aan een daarvoor bestemd gesticht 2o. de plaatsing in een strafklasse slechts toe te laten voor een tjjd van één tot 12 maanden 3o. om het voorwaardelijk ontslag uit die klasse niet te laten afhangen van den tijd gedurende welken de straf reeds is onder gaan; 4o. om niet toe te laten het exceptioneel optreden van de militaire macht ter voldoening aan een vordering van het bevoegd gezag, ingeval van oproer of stoornis der openbare orde. 5o. de facultatieve doodstraf in tijd van oorlog alleen toe te staan voor hen, die op zettelijk zich uit Nederlandsche krijgsgevan genschap verwijdert in strijd met de gegeven belofte of de belofte of voorwaarde schendt, waaronder hij uit de krijgsgevangenschap is ontslagen. 6o. om ook strafbaar te stellen den militair, die jegens een mindere opzettelijk zich aan andere feitelijkheden dan aan mishandelingen schuldig maakt 7o. geen straf te bedreigen tegen den militair die het wapen van Nederland, van het Koninklijk Huis of van den Regent, de Nederlandsche vlag of wimpel of een regi- mentsvaaride! of standaard beschimpt. Ook op het wetsontwerp betreffende de krijgstucht hebben die heeren een zevental amendementen voorgesteld, alle de strekking hebbende om straffen weg te laten of te ver lichten, en daaronder om de ondermijning van de miiitaire tucht niet te behouden in het militair strafwetboek, maar naar de tucht wet over te brengen. Bedrijfs- en andere inkomsteubel. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Hoiland, heeft bepaald, dat de beschrijving voor de bedrijfs- en andere in komsten voor het dienstjaar 1902/1903 in deze provincie zal aanvangen op Donderdag den lsten Mei a.s. Evenredige vertegenwoordiging. In de a.s. Zaterdag te Utrecht te houden jaarvergadering der s Vereeniging voor Even redige Vertegenwoordiging" zal de commissie ter voorbereiding der keuze van het voor Nederland meest geschikte stelsel van even redige vertegenwoordiging waarschijnlijk omtrent den stand van haar arbeid mede- deelingen doen en zal de periodieke bestuurs verkiezing ter vervanging van het in zijn geheel aftredende bestuur plaats hebben volgens een stelsel van evenredige vertegen woordiging naar het systeemHare, waarbij ook de stemmen van afwezige leden van invloed zullen zijn op de samenstelling van het bestuur. De heeren mr. J. J. I. Harte van Teeklen- burg en M. de Jonge Jzn. hebben voor het bestuurslidmaatschap bedankt. Fonds tot ondersteuning van betrekkingen iu Iudië gevallon militairen. Uit het verslag over 1901 van het Nat. Fonds tot ondersteuning van nagelaten be trekkingen van in Ned.Indie gevallen mili tairen, blijkt, dat wederom veel medewerking is ondervonden van afdeelingsbesturen en correspondenten. Op 13 aanvragen om onder steuning werd gunstig beschikt ongerekend den onderstand voor eens ad f 950,ver meerderden de vaste jaarlyksche uitgaven met f 818,tegenover eene vermindering met f 308, H. M. de Koningin, Bescherm vrouw, schonk een gift van f 3Ó0,terwyl aan vrijwillige bijdragen van militairen uit Harderwijk f 964,50 werd ontvangenen voorts eene inschrijving op het Grootboek, door nu wijlen den Kamerheer i. b. d. van H. M„ den heer J. M. L. van Bronkhorst bij testament voor de Vereeniging bestemd. Ylsscherij. Vervolg.) Na een pauze was aan de orde een voorstel van het hoofdbestuur om een commissie van 7 leden te benoemen ter bevordering van het visscherrjonderwijs in ons land. Zij zal zich waar dit dienstig is, wenden tot de besturen van Gemeenten en bizondere scholen, zoo mogelijk tot het rechtstreeks geven van visschery-onderwijs en anders tot het steunen van pogingen van particulieren daartoe b.v. door het gratis verschaffen van lokaal, licht en vuur; en voorts dat het Hoofdbestuur zich tot de Regeering zal wenden met verzoek, om zoo de lager onderwijswet niet toelaat visscherij- onderwijs in het leerplan op te nemen, bij de- eerstvolgende wetswijziging het daarheen te leiden dat in visseherijplaatsen visschery- onderwijs subsidiair zeevaartkundig in het gewone leerplan worde opgenomen. liet bestuurslid de heer Dirkzwager deed de mededeeling, dat de minister van binnen landsche zaken f 500 op de begrooting had uitgetrokken voor het onderwijs in de visseherij aan de school te Maassluis. Nadat nog de heer Finns Anderheggen het deokbeeld van wandelleeiaarsinvisscherij- zaken aan te stellen, had aangeprezen, werd het le gedeelte van het voorstel der com missie zonder hoofdelijke stemming aange nomen. De commissie is als volgt samengesteldG. E. IC. L. van Zuylen, den Haag G. Dirk zwager, Maassluis; Louis Uzermans, Vlaar- dingenA. II Gerhard, AmsterdamYV. Janzen, Maassluis11. Tuyp, YolendamM. de Mos, Scheveningen. Naar aanleiding eener opmerking zal het hoofdbestuur aan dit 7 tal nog twee leden toevoegen uit de binnenvisscherij en deZui- derzeevisscherij. De heer Kameilingh Onnes stelde als amendement op dit voorstel voor dat bij eventueele herziening der onderwijswet hel visschery-onderwijs niet uit het oog worde verloren. Dit amendement door het Hoofdbestuur overgenomen werd met algemeene stemmen aangenomen. Het Hoofdbestuur zal in dezen geest een adres aan de Regeering richten. De afdeeling Marken wilde dat het hoofd bestuur weder bij de regeering zou aandrin gen om het visschen met de zg. moordkuil op de Zuiderzee le verbieden. Na debat werd besloten af te wachten wat de regeering in deze doen zal. Het voorstel Marken werd met 23 tegen 6 stemmen verworpen. Ten aanzien van een tweede voorstel van Marken, teneinde een willekeurige piyszetting der ansjovis te voorkomen, werd door de afgevaardigden van Marken verklaard dat die prijszetting thans in handen is van een com missie van uitsluitend zouters. De heer Groen uit IJmuiden verdedigde de commissie van zouters als geheel te goeder trouw en correct handelende. Daar liet van Marken meer een vraag dan een voorstel gold, bepaalde men zich tot deze bespreking vóór en tegen. Besloten werd op voorstel van Yolendam bij de regeering aan te dringen op het plaatsen van een verkenningston, liefst gasboei, op de N.W. punt van de Steile Bank, westelijk van Lemmer en één op de Alberts, noordelijk van Elburg. Het voorstel van Vlaardingen, aan het hoofdbestuur op te dragen, de mogelijkheid te onderzoeken eener vaste ijk van gemeente wege op de tonnen, of, zooals Maassluis nader betoogde, op haringfust en onderdeelen, werd aangenomen met 12 tegen 10 stemmen. Namens de afd. Amsterdam hield de heer Frans Anderheggen eene uitvoerige rede over de schadelijke gevolgen van het gebruik van den kaaskop of plemp bij het visschen in zoetwater. Besloten werd, dat het hoofdbestuur de voor- en nadeelen zal onderzoeken en in de volgende vergadering rapport daarover zal uitbrengen. Hierna richtte de heer O. Kamei ling Onnes een drietal vragen tot de vergadering: lo. Hoe is de verhouding der volledige en aan komende visscheis tot de behoefte aan werk krachten in liet visschersbedrijf ten onzent; 2o. door welke maatregelen kan het lokaal verbruik van visch bij ons bevorderd worden; 3o, door welke maatregelen kan de Nederland sche uitvoer van visch bevorderd worden? Er werd een kort debat gevoerd, doch men kwam niet tot bepaalde besluiten, Hierbij kwam aan 't licht dat het verschijnen van Nederlandsche visschers te Grimsby op eene vergissing had berust. De meening dat de visch nog meer als volksvoedsel gebruikt moest worden, werd gedeeld. De volgende vergadering zal weder te Am sterdam gehouden worden. Internationaal congres. Aan de besturen van de vakvereenigingeu heeft het partijbestuur der S. D. A. P. den oproep van het Intern. Soc. Bui eau tot deel neming aao liet Internationaal Congres, dat in 1903 te Amsterdam zal worden gehouden, toegezonden met de uitiioodighig om de be spreking oier de deelneming zoo spoedig mogelijk in de organisatie aan de orde te stellen. Het partijbestuur spreekt hel vei trouwen uit, dat de Nederlandsche ai beidende klasse in grooten getale op het internationaal congres te Amsterdam vertegenwoordigd zal zijn en daardoor het bewijs zal leveren, dat ook zij overtuigd is, dat alleen door samen wei king en het eensgezind optreden van de aibeiders aller landen een betere samenleving is te vei krijgen. (»Het Volk") Schiedam als Transito-haven, - In de „Hamburger Lioractilialle" lezen wijl: „Allen Duitsolieii importeurs is wel licht do naam Schiedam bekend. -Het 'kan daarom de moeite looneis, en tegelijkertijd belangwekkend zijn, over dit gunstig gere gen stadje, voor den invoerliandel van befcee- kenis, iots naders te vernemen. Reeds sedert lang is - dit ikleine vlekje aarde, dat op een uur afsbands ligt op den weg van Robber- dam naar zee, doende een deel- van do voor Rotterdam bestemdo ladingen voor zidh te winnen en het zou kunnen gebeuren, dat binnen niet al te langen tijd ook voor de Duitsdho importeurs deze stad een zekere be>- teékenïs verkreeg. Scihiedanis bijzonder gun stige ligging rechtvaardigt de schoonste ver wachtingen en leont zioh ook de gunstige en makkelijkste verhoudingen voor heb zoover- keer ta scheppen, Zooals bekend is, heeft de importeur, vóór hij in hot bezit is van zijn goederen, ved moeilijkheden te overwinnen, voel offers te brengen aan tijd on 'gold, wat dit laatste betreft worden aan zijn kas soms grooto oisohen gesteld. Het is niot onze be doeling hier do Rotterdamschc verhoudin gen te critiseeron, wij laten het aan do b&- langihobbenden over zich daarover oen oor deel te vormen. Wij wenschen alleen, dat de importeur op do voordeden van do Sdhie- damsoho verhoudingen opmerkzaam ge maakt worde en wij zouden ea* daarom do aan dacht op willen vestigen, dab Rijnschepen dio uit zeeschepen laden (transitovcrkcer) vrij zijn van havengeld en buitendien zijn do plaatselijke -onkosten in het algemeen wezenlijk geringer, evouzoo do opslagruim ten enz. "Verder moot niet vergeten worden, dat heb den importeur gemakkelijker zijn zal, zijn contractant te bewerken het stoom schip naar Schiedam lo dirigeeren, daar er geen nadeel voor dezen uit voortvloeit en het den aflader toch wel' hetzelfde zal zijn of do goederen cif Rotterdam of Schiedam behandeld worden. Ook voor de zeeschel pen zijn do (havenrechten goedikoopea- dan te Rotterdam. Tot slot willen wiii niet ver zuimen -er do aandacht op te vestigen, dat zich in den loop van deze maand oen ver eeniging van Robterdamsehe expediteurs gevormd (heeft, die naar alle waarschijnlijk heid -hot dool beoogt, de tegenwoordige prijzen belangrijk te venhoogen en wat dit voor de (Duitsdho importeurs beteekent, zul len zijzelf wetL.'b best weten. Zijj moeten er daarom wat op vinden om dit monopolie tegen, te werken en in Schiedam zouden zij den gesohikten steun vinden." Coiistnutia, De heer H. Spiekman van Rotterdam sprak gisteren in Conslantia overs De vakbeweging m verband met de politiek". Slechts een gering aantal hoorders woonde de lezing bij. Spr. ving zijn rede aan met er op te wijzen hoe de zelfstandige arbeider de textiel fabrieken ten voorbeeld nemende'aan vankelijk v/as bezitter van de productiemid delen en de productie, doch door invoering der machines is geworden de loonarbeider, terwijl de patroon werd eigenaar van de productiemiddelen en de producten. Hierdoor ontstond de ioonarbeidersklasse. Hoe grooter het aantal machines werd, hoe meer deze klasse zich uitbreidde en leidde tot de mo derne proletariërsklasse die geheel afhanke- l'yk werd van de patroons. De productie neemt onevenredig aan de behoefte toe zoodat een felle concurrentie is ontstaan, die diukt op den loonstandaard. De arbeider heeft nu de vraag te over wegen hoe kan hij zich het best verzetten tegen de voortdurende verlaging van zijn loon, een gevolg hoofdzakelijk van de concur rentie, zoodat die verlaging niet overschrijdt de grens van een onmisbaar inkomen. Het antwoord daarop isOrganisatie. Die organisatie moet zijn het vormen van vakvereenigingen. Vooral in de jaren 1894 tot 1896 is breed voerig gedebatteerd en gestreden, dikwijls in zeer feilen strijd, over de vraag of die vak vereenigingen zich ook mochten bewegen op politiek terrein. De ervaring hier en in het buitenland opgedaan heeft daarop een be vestigend antwoord gegeven. YVare het doel van den arbeid uitsluitend de loonkwestie, dan "kon de niet-politieke vak vereeniging nut stichten, doch er zijn meel zaken die den arbeider moet trachten te verkrijgen. Er moet vei kregen worden: verkorting van arbeidsduur, afschaffing van zondagsar- beid, regeling van den arbeid van vrouwen en kinderen. Deze eischen kunnen nimmer verkregen worden dan door medewei king der regeering die wetten moet maken om deze kwestiën op te lossen. Ook dat heeft de ervaring reeds geleerd, waartoe spr. verwijst naai den strijd der bakkersgezellen in Amsterdam. Ook de kwestie der leerlingen is een zeer gewichtige en die slechts door wettelijke regeling kan worden opgelost. De kinderbescherming noemt spr. een vrij nauwkeurigen maatslal voor de ontwikkeling van een volk. Het wei ken van kinderen in de fabrieken heeft de volgende nadeelen lo. de onder mijning van de gezondheid der kinderen, 2o. de concurrentie van dezen den volwassenen aangedaan, 3o. onvoldoende leiding bij liet leeren van het vak, aangezien zij slechts in een deel van het werk worden opgeleid en afgericht, zoodat zij nooit bet geheele vak zullen leeren. De vakvereenigingen hebben voorts ie wa ken voor het onbepeikte vereenigingsrecht en te streven naar pensioneering van den ouden werkmande vei betering van den woning toestand. Deze eischen kunnen alléén tot vervulling komen door invloed uit te oefenen op de regeering. De werkman moet dus in de eerste plaats daarnaar streven en liet middel daar toe is algemeen stemrecht. Deze vergadering, zegt spr., is in hoofd zaak voor spoor- en trampersoneel belegd en vooral voor deze vereeniging is de politieke actie een onmisbare. Voor haar is de staking by den stryd tegen den zoo machtigen patroon te gevaarlijkvoor haar is slechts verbetering te verkrijgen door de mede werking van de regeerÏDg. I-let is volstrekt niet de bedoeling dat de vakvereenigingen een bepaalde partij aanhan gen alleen zij moeten allen in hun vaandel schryven, nhet belang van den werkman", wat moet beduiden strijd tegen de patroons. De belangen va» den werkman en de patroon zijn in flagranten stryd met elkaar en kunnen dus niet tegelijkertijd bevorderd worden. Van de gelegenheid tot debat werd door niemand gebruik gemaakt, zoodat de verga dering dadelijk door den voorzitter werd ge sloten. Aan den uitgang der zaal werd weder gecollecteerd voor de stakers te Enschede. Generaal Booth, de stichter en lioofdléw, van het Leger des Ileils zal zooals reeds aangekondigd morgen in Schiedam kom spreken. By de aankomst le 10.25 spoorlij! zate krachtige grijsaard aan het station word' opgewacht door den staf van Rotterdam Schiedam. m Van de tram van één uur is by het trekken een stang van de machine gebrokt waardoor de tram niet voort kon. °De tra die op den wissel stond is daarom doorn reden en .heeft de defecte machine mi genomen Liedenmorgen werden aan de vïschniarl alhier aangevoerd 6 manden leng en 7 mar, den schol. De prijzen waren voor leng van f0.30 tot f 1.65schol vanaf f 0.25 tot,fö.t I alles per koop. Hedenavond 7 uur afslag van schol. Mej, T. Salet, ziekenverpleegster in ziekenhuis alhier, vertrekt met l Mei na Steen wijk, terwijl in bare plaats is benoeo mej. A. de Weijers, thans verpleegster i het stedelijk ziekenhuis te Dordrecht. De Rotterdamsche rechtbank heeft f™,, verklaard Dirk Borsboomvischhandefe alhier. Rechter-commissaris mr. C. 0. Se^er- curator P. C. YV. baron Van der Fellz°cai didaat-notaris, alhier. "Gp de heden alhier gehouden stiere, keuring waien aangevoerd 19 stieren ens •10 stuks 2-jarige en 9 stuks 1-jarige. uitslag is nog niet bekend. Vanwege de Bell-Telephoon-Maatschapf werd gisteren naast de bestaande, nog nieuwe kabel door de Haven gelegd, aan» zien nieuwe aanvragen om aansluitingen8!, behoefte aan een tweeden kabel reeds ks doen blijken. "Ten nadeele van den schoenmaker J. V. aar, de Oosterstraat werd gisteravond e paar laarzen ontvreemd. De dader isonbekei Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan de volgende adressen By A. Groen, le Bierslootsteeg 3, et gouden oorbel met rood steentjeBij ]s van der Werf, Broekweg 43, een schee; roertje; bij D. Komen, Hofsingel 31, e» portemonnaie inhoudende f 0.035bij Neelt ide i Baauw, Landstraat 93, een nikkelen rozederi krans in étui; bij K, Borsboom, 3e Nieu ien laudsteeg, 8, een nikkelen horlogeketting, Te bevragen aan het politie-bureau Een gladharig donkerbruin hondje lich bruine pootjes en nikkelen halsband. tot en G. in De 70 du te nif vei ge: om Zat 25 wo I tot dd'< dei bob reik zwa Sta. van Bel M I Yocaal-Rwartetten, Nadat de Vocaal Kwartetten vanMesschae Zalsman, IJageman e, a. te niet gingea niets meer van zich doen hooren, heeft zie! onder de leiding van den laatstgenoemde ei nieuw Kwartet gevormd het Holl. Vocai Kwartet bestaande uit de dames G. Kloppet burg, J. Bokels en de heeren Jan Dyker Joh. Soutendyk, Na herhaalde proeven,ver andering van bezetting en tal van repetili; besloot de leider M. Hageman thans heteers- optreden le bepalen in Amsterdam op 4 Mei a. s. In hoeverre dit viertal geslaagd is de gi moeilijkhedenverbonden aan a capellt zang, te overwinnen, zal bij het eerste 0| treden moeten blijken. Het plan bestaat in de zomermaanden«1' land te bezoeken, en in September van In volgend seizoen in Duitschland te concede ren. De administratie heeft de Conc. Du De Algemeene Muziekhandel voorli. Stumf en Koning te Amsterdam, Fok gein oven Vfcmu H sten 2c eene opsl iiavi D de u iiïhc ieli ring dier toni zoo: voo on ff too: wer terr zou D mee bare mee dat loop iWCTI Te Nijmegen zal in de tweede helft de maand Juli 't muziekfeest derNed.Toonkunf out- '.'V001 1136 T; ling stenaars v ereeniging gehouden worden. In nil zicht gesteld worden een concert van gienadiers en jagers, eene uitvoering vai »Het Meilief van Gulpen" van Bouman, orgel-concert, een concert uitsluitend werken van Nederl. componisten enz. j]len 'i de a ging dad oogc aan! hooger beroep, wegens doodslag, tot 10 j gevangenisstraf werd 'veroordeeld. De minister van justitie heeft de voor waardelijke invryheidsstelling gelast van een persoon uit Rotterdam, die door het gerechts hof te 's-Gravenliage in Februari 1893 ii j, deb 190c stem 3c like! ee ijverh Jean 3 T' ehai duu kort beta bian vem van. .Wn )f*'> WlUli .Haai *erd Het Gerechtshof te 's-Gravenhage ven® tigde heden wegens een gebrek in de bewijs voering het vonnis der Rechtbank aldaa waarbij de nachtkoetsiers Haneveld en Schift knegt waren veroordeeld tot Öjaargevangs nisstraf wegens diefstal van het horloge va den eerst vermisten, later uit de Trekvas' dood opgehaalden Delftschen kellner van Kamp. Opnieuw rechtdoende veroordei het Hof de beklaagden ter zake van het» de feit tot dezelfde straf. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Ameide en Tifcah°ve° ds. A. van Grieken te Nieuwerkerk a/d te Heenvliet (toez.) ds C. J. F. Hop5", te Oudenhoorn. Geref. Kerken. Bedankt: Voor het beroep te DeIj®' (Z.-H.) door de C. P. Oberman le Wo»' meis (Fr.). fllQ lijkt

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2