BINNENLAND. STADSNIEUWS. «aar do Kaap mogo hebben, is onzer on ve ler wensch en bede Dr, S. IV. Louw, die als zijn opvolger te Broadbottom erkend wordt, is toegelaten in trek. in de pastorie- te nemen, cn woont dus buiten bet kamp. Tot dusverre heeft ds. En- nis zijn verblijf nog binnen bot Deadwood Kamp. Generaal Ben Vil joon en zijn adju dant hebben hun verblijf in een huisje dicht bij eerstgenoemd kamp. Aanstaande week wordt er weder een aantal krijgsgevangenen zoowat 70 of 80 alhier verwacht. Dc Café, door de Chr. Strcvers Vereeni ging opgericht ten behoeve van de vrouwen en kinderen in Zuid-Afrika. doet goed werk. Het voordeel gedurende de tweede maand was zoodanig, dat 25 (vijf-en-twintig pond) naar dc Kaap kon worden verzonden. In het B.B. Kamp is 'n soortgelijk werk. doch op 'n klei ere schaal. Van daar is ook reeds 3 10 sh. (drie pond en tien shillings) verzonden Thans is het kamp, wegens ..pompoentjes" in quarantaine. Ook liet andere kamp was onlangs gedurende drie weken, wegens de zelfde oorzaak, gesloten. Juist kwam ik er twee dagen vóór do ziekte ontdekt werd, met liet. gevolg dat ik er de volle drie weken moest blijven. Dit bracht echter geen groot ongerief, en cett gedeelte van dien tijd werd besteed aan het houden van dagelijksclie diensten. Eerst hadden wij slechts in den avond een dienst, maar spoedig bleek het dat liet veel beter zou zijn, wegens liet groot ge tal mensclien, dagelijks twee te liebbeu, na melijk: 's namiddags voor de oudere en 's avonds voor de jongere lieden. Des Hoeren zegen rustte op het werk. Veel kou er van medegedeeld worden, doch iaat wat gezegd is, genoeg zijn, Ook hier hebben wij, na aan komst der 1030 krijgsgevangenen op het eiland, en wel meer bijzonder voor de nieuw aangekomenen, gedurende een week lang dn- ceiijks diensten gehad. Voor niet weinigen was bet een tijd van overgaan uit de -iuisUr- nis tot het wonderbaar licht Wordt 't ren en ander van zegen gemeld, dan denke nu n toch niet dat 't werk des Heeren geen tegen stand heeft. Trouwens, het zou een oorz nk van groote bekommernis zijn, ware dat Int geval! Er zijn nog velen die verhard blij ven in de zonde- en andeven die schijnbaar tevreden zijn met een uiteriijken godsdienst en een soort van hoop hebben, een hoop, die niet gegrond is op het waarachtig geloof in Jezus Christus, maar op iets anders. Dit iets anders sluit veel in, en er over wordt thans in dit schrijven nier uit.gewïjd. Tot vreugde stemt het ook niet juist dat de meesten on zer broederen uit de „Enkel Gereformeerde Kerk" zich niet bij ons aansluiten, maar m beide kampen hun afzonderlijke bijeenkom sten hebben. Jammer, dat zelfs in balling schap dit ook het geval is edoch, het dui zendjarig rijk is nou niet aangebroken! A. F. L. Hofberichten. De toestand van H. M, de Koningin 11ET LOO, 17 Mei. Het bulletin van heden middag luidt De toestand van H, M. de Koningin blijft in alie opzichten reden tot tevredenheid geven. w. g. L. Pot, Arts. Herinnering aan het Regentschap. De commissie voor tie oprichting van het monument, ter herinnering aan liet gezegend Regentschap van Hare Majesteit de Koningin- Moeder, op het Regentesseplein te 's-Graven- hage, bestaande uit de heeren mr. A. E. H. Goekoop, voorzitter, 3. F. R. van de Wall, secretaris, M. Zanen, penningmeester, mocht liet resultaat verkrijgen dat de oprichting van dit monument wat het fmantieele ge deelte betreft, verzekerd is. Het monument is ontworpen door den beeldhouwer Odd, in vereeniging met den architect Gips. De com missie heeft, om aan veler wensch te voldoen, de gelegenheid tot uitgebreider deelneming opengesteld. De thans inkomende bijdragen zuilen worden bestemd om gebruik te kunnen maken van een edeler grondstof voor de samenstelling van het gedenkteeken. Het gedenkteeken beslaat volgens de tee- kening uit een obelisk op voetstuk, op de froutzijde waarvan de naam van Hare Majesteit Emma staat gegrift, terwijl een vrouwenbeeld, den vrede voorstellend, den vredespalm om hoog heft naar de welgelijkende buste van H. M., in een schild geplaatst onder een baldekijn met de Koninklijke Kroon in spits. 1)0 kroning van den Koning van Spanje. Behalve uit de woning van den Spaanschen gezant bij ons Hof, den heer De Baguer, waren heden ook bij verschillende gezanten der Vreemde Mogendheden de vlaggen hunner landen ontplooid ter gelegenheid van de troonsbestijging van den Koning van Spanje. Den ganschen dag werden ten huize van den vertegenwoordiger van het Spaansche Hof door de leden van het Corps diplomatique, Hofdignitarissen en vele personen uit de aan zienlijke kringen der residentie, het zij door persoonlijke bezoeken of door het afgeven van naamkaartjes blijken van belangstelling gegeven. Secretarissen-Generaal. Nader verneemt men dat de vergadering van secretarissen-generaal (zie ons 3e Blad) zich in de eerste plaats zal bezighouden met eene regeling der tractemeriten en dienst tijden o.a. in verband rnet de Zondags rust van de beambten aan de Departe menten van Algemeen Bestuur. Dr. Kuyper heeft de eerste bijeenkomst niet 'alleen geleid, doch de heeren tevems ge'installeeid als leden van de ^vergadering vau secretarissen-generaal. Geografische tentoonstelling. In de feestzaal vau het Nieuw Gebouw te Antwerpen zal den 22n Mei de Geographische tentoonstelling worden geopend. Naar men ons mededeelt zal Nederland daar een voorname plaats innemen, daar er zeer belangrijke inzendingen \nn Nederland- sche instellingen en particulieien zijn, Tweede Kamer. Aanvulling en verbooging van het 'Vilde Hoofdstuk B. (financiën) der Staats- bogrooting voor 1902. Blijkens het Yoorloopig Verslag konden verscheidene leden niet goedkeuren dat de gelden, benoodigd voor de in de M. v. T. vermelde doeleinden bij suppletoire begroo ting zijn aangevraagd. Zij hadden gewenscht dat met het aanvragen dier sommen nu ook ware gewacht tot de begroeting 1903. Men was inzonderheid weinig ingenomen met de ten aanzien van verschillende posten voorgedragen vei hoogingen voor vermeei de- linsr van tiactementen en het veileenen van toelagen, alsook voor aanstelling van nieuwe ambtenaren. De wensch werd te kennen gegeven dat de Regeering althans die voor stellen zou terugnemen en de daarvoor ver- eischte aanvragen opnieuw zou aanvragen by de begrooting van 1903. Verschillende leden die dit bezwaar deelden gaven bovendien hun bevreemding er over te kennen, dat de Regeering verandering in de organisatie en in de bezoldiging van 't personeel der belastingen heeft voorgesteld zonder eerst het advies af te wnchten van de door haar ingestelde commissie van hoofd ambtenaren ad hoe. Men vei trouwde dat de regeering by de commissie met kracht zal aandringen op hel betrachten van spoed bij het vervullen van hare taak. Sommige leden verklaarden in het algemeen gekant te zijn tegen tijdelijke aanstellingen. Gaarne vernam men aan welk drietal con ti dies bij het kadaster de voorgestelde rui mere bezoldiging verbonden zal zijn. Dr. Schaepman is naar het iCentrum" meldt weder in welstand op het seminarie te Rijsenburg aangekomen. Ned. Vrouwenbond. De 18e jaarvergadering van den Ned. Vrouwenbond tot verhooging van het Zedelijk Bewustzijn, wordt gehouden te Harderwjjk op -4 Juni. Op de agenda komen voor: 1. Het vereenigingsleven, ingeleid door mevr. Engelbens, geb. Quarles van UfTord, te Maas tricht, 2. Verslagen van de afdeelingen. Des avonds zal eene groote openbare sa menkomst gehouden worden, onder leiding van mevr. de douair. Klerck, geb. Van Ho- gendorp, met verschillende sprekers. Candldaat-notarlssen. De sBroederschap van candidaat-notarissen in Nederland en zijne Koloniën", waarvao thans ruim 1000 notarissen en candidaat- notarissen lid zijn, zal haar gewone jaar- lijksche algemeens vergadering houden den 28n Juli te 's-Gravenhage. Behalve eenige punten van huishoudelijken aard zullen daar aan de orde komen de verkiezing van een lid van het hoofdbestuur in de plaats van den heer M. M. C. Van der Loo, notaris te Rotterdam eu de behandeling der praead- viezen over de Naaml. Vennootschappen, uit te brengen door de heeren mr, J. A. Levy, advocaat te Amsterdam, en mr. L. E. Visser, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. Nederlandsclie collectieve l'ensloenrereeii. ■«•oor Vrouwen. Den 7den Mei 1902 werd te 's-Gravenhage het, initiatief genomen tot do oprichting eener Nederlandsclie Collectieve Pensioen- vereeniging voor vrouwen, die zich ten doel stelt „het sluiten van pensioenvorzekeringen door vrouwen, door middel van vrijwillige besparing tot willekeurige bedragen, zonder verbintenis tot vast premiën." Het voorloopig bestuur bestaat uit: Mevr. de Wed. E. A. Beaujon-Scbill, Pres. der Vereeniging ,,'s-Gravenhaagscho Wijk verpleging", 's-Gravenhage; Mej. E. C. van Dorp, doctoranda in de rechten, 's-Graven hage; Mej. E. M. van Heteren. gewezen hoofdverpleegster Wilhelmina-gastliuis, Am sterdamMej. P. Smeding, verpleegster, Leeuwarden; Mej. L. van Haaf ten, 2e secr. van het hoofdbestuur der vereeniging „Tes- selschade", Almelo; Mej. H. van Griensven, onderwijzeres aan een Openbare School voor M. TI. L. O., 's-HertogenboschMej. C. E. do Wilde, directrice van het gasthuis, Mid delburg; Mevr. C. A. la Bastide-Baarslag, letterkundige, Amsterdam, dio allen bereid zijn de noodige inlichtingen te verschaffen en reglementen toe te zenden. Dê N. C. P. V. wcnscht alle vrouwen in staat te stellen zich door middel van bespa^ ring op hare eigene verdiensten of met be hulp van den steun van hen, die haar geno gen zijn, een rento te verschafffett, ingaande op 55-, 60- of 65- jarige leeftijd. Zij heeft zich overtuigd van de warme ad- haesie van een aantal' bekende vrouwen op dit gebied, die geacht kunnen worden over deze zaak een gezond oordeel te bezitten. O. a. werd het plan na voltooiing ter in zage gegeven aan het Nationaal Bureau voor Vrouwenarbeid, dat er zeer gunstig over oor deelde. privaten zijn, en oen schrijven van den schoolopziener verzoekende hierin verbete ring to brengen door aanbouw van een lo caal. B. cn W. hebben geen termen kunnen vinden hiertoe over te gaan zoolang het aan tal leerlingen niofc hoven do 200 gaat. Do ver gadering vereenigt zich hiermede. Van do Directeur der Posterijen missieve meldende dat do huur voor het postkantoor is bepaald op f 1100. Do voorzitter deelt mede dat reeds met den bouw is aangevangen. Diverso go-edkeuringen van raadsbeslui ten. Mededceling dat Prov. Staten f 100 bij dragen in het pensioen, van den veldwachter. Van den ingonieur van den Waterstaat rapport naar aanleiding van oen onderzoek naar de hoogte Van do lage hrug, waaruit blijkt dat do kleine verhoc-ging zit in de lioogto der binten, en niet boven heb water is vermeerderd. De voorz. deelt mod-o dat men bezig is den oprit geleidelijker te maken. Procesverbaal van kas opnamen, vermel dende aan inkomsten f 39488,71, aan uit gaven f 24634,65 zoodab in kas was f 14853,52, alles voor kennisgeving aango- nomen. Aangeboden wordt hot gemeente-verslag over 1901, hetwelk voor do leden ter visio wordt gelegd. Op verzoek worden verschillend© afschrij vingen op den aanslag in de gem. belastin gen toegestaan; oen verzoek om wijziging van aanslag wordt naar de commissie verwe zen heb verzoek om een stalhond als waak- houd te beschouwen, wordt afgewezen op grond dat honden iu de kom dor gemeente niet als zoodanig kunnen worden aange merkt. Do begrooting der gemeente, 1902, wordt voor twee posten gewijzigd loopend over een bedrag van f 5.091. Opnieuw wordt vastgesteld de verorde ning op de begrafenisrechten, met dit ver schil dat niet voor eiken krans meer f 10 wordt geheven, maar f 1 per jaar voor eiken blijvenden krans op een huurgraf, zooyjs do heer Hoogorbrugge voorstelde. De heer van Dam wilde de bepaling dat f 10 moest betaald worden, behouden en noemt kransengeven een weelde. De voorz. wijst er op dat dit lang niet altijd het geval is en dat do heffing to hard is. Verder wordt bepaald' dat het register van eigen graven om de 10 jaar zal herzien wor den heeft zich 3 maal achtereen geen eige naar voor hoeking in het nieuw© register aangemeld dan vervalt liet graf aan de ge meente. De schoolgelden worden als volgt gere geld. Do dagschool 1© klasso (meer dan ƒ800 inkomen) voor elk kind f 1.20 p. m.2e klas se (tusschen f 600 en f 800) één kind 80 ct., 2 kinderen f 1.20, 3 of meer 1.353e klasse minder dan f 600 ©n niet onvermogend 40 ct., 60 ct., en. 75 ct. De Herhalingsschool resp.f 1,50 f 1 en 50 ct. Op voorstel van den voorz. wordt beslo ten een nacht-politieagent aan te stellen in plaats van den nachtwaker die ontslag beeft genomen. Op do vraag van Scliiebroek of de ge meente Overscliie het contract wil 'hernieu wen waarbij Schiebroek voor f 30 een doeT der begraafplaats alhier heeft, wordt ontken nend geantwoord wel zal do begraafplaats voor haar geopend 'blijven, doch volgens de regelen van Overschie. Ten slotte wordt besloten H. M. per tele gram geluk te wenschen met Haar herstel. Nadat de heer van Dam had gevraagd of de lage brug des Zondags niet gesloten kon blijven en de voorzitter er op gewe zen had dat dit Rotterdam aanging, zoodat, •wilde men hier iets aan doen, een schrifte lijk voorstel moest worden ingediend, werd de vergadering gesloten. Behalve de reeds gemelde onderwerpen zal de gemeenteraad Dinsdag a. s. nog be handelen 1o. Eeo voorstel tot het weder in behan deling nemen van de voordracht van 16 Januari j.l., tolverkoop van grond aan Apollo: 2o. Een voorstel tot wijziging van art. 10 van het tarief en de bepalingen voor de levering van het water der drinkwaterleiding: 3o. het 2e Suppletoir kohier der pl. directe belasting naar het inkomen, dienst 1901/2. Gemeenteraad van Overschie. Vergadering op Zaterdag 17 Mei 1902. In den hedenmorgen gehouden raadsver gadering waren alle loden tegenwoordig. Ingekomen wareneen telegram van dankbetuiging van Prins Hendrik voor de wenschen voor het herstel van H. M. de Koningin op 14 April verzonden. Een schrijven van het schoolhoofd: er op wijzende dat enkele klassen der school zijn overvoerd en dat voor 4 klassen slechts 3 Do abonnementsprijs wordt bij vooruitbe taling voldaan. Geen teruggaaf van betaling wordt ver leend, ook niet, wanneer gedurende den vol len termijn waarvan betaling is geschied, geen water verbruikt wordt; doch wordt, wanneer gedurende een termijn van min stens drie maanden goon gebruik gemaakt wordt van water, cn afsluiting gevraagd is, vrijstelling verleend voor drie maanden cn ieder veelvoud daarvan. Bij verhuizing of overlijden van den ge abonneerde gedurende de laatst© maand van een kwartaal is do abonnementsprijs ver schuldigd over dab en het volgendo kwar taal, tenzij door den opvolgenden bewoner het abonnement mocht worden overgeno men, waarvan alsdan schriftelijk aan den Directeur moet worden kennis gegeven. Do moterhuur zal mede bij' vooruitbeta ling moeten worden voldaan per drie maan den, en het voor het verbruikte water ver schuldigde in maandelij'kscho termijnen. De Directeur heeft do bevoegdheid ook voor het laatste vooruitbetaling te vorderen, behou dens nadero verrekening. Daar de directie der Stearine-Kaarsenfa- briek „Apollo" aan B. en W. gemeld heeft, dat zij het aanbod om den in. koop gewaag den grond in erfpacht to nemen, niet kan aanvaarden, stelt genoemd collego voor de voordracht van 16 Jan. j.l'. om den grond in eigendom af te staan, weder in behandeling te nemen. B. en W. stellen voor om art. 10 van hot tarief van bepalingen voor de levering van het water der drinkwaterleiding aldus vast te stellen De abonnementen worden aangegaan voor den tijd van een "kwartaal, te weten van 1 Januari tot uit. "Maart, van 1 April tot uit. Juni, van 1 Juli tot uit. September en van 1 October tot uit. December. "Wie zich abonneert, betaalt den- prijs van af den eersten dag der maand in welke de aansluiting tot stand komt. "Wanneer een abonnement niet ten minste een maand voor het verstrijken van een kwartaal schriftelijk is opgezegd, wordt het geacht onder dezelfde voorwaarden voor een kwartaal te zijn verlengd. De hoofdcommissie tot herziening der be lastbare opbrengst van de Grondbelasting hield heden ten Raadhuize alhier eene ver gadering ten einde hen, die hadden gereda- meeid over de nieuwe schatting, in de gelegenheid to stellen hunne reclame mon- ling toe te lichten. Na zestig junr. In ons nummer van gisteren is het reeds door den heer Van Deventer medegedeeld heden was het in deze gemeente feest, om dat een onzer meest geachte stadgenooten een jubileum vierde dat onder de meest zeld zame kan gerangschikt wordenHeden vierde Dr. O. J. Vaillant, Ridder van den Nederlandschen Leeuw, den dag waarop hij vóór zestig jaren aan de hoogeschool te Leiden promoveerde en op23-jarigen leeftijd den eeretitel Medicinae Doctor verwierf. Wat de jongeling beloofde heeft de man gehouden. Dr. Vaiüant is een figuur geweest, zoowel in zijn vak als in tjjn hoedanigheid van staatsburger en mensch. Schiedam heeft recht om trotsch tezijn op dezen hoogbejaarden, nog steeds zoo krach- tigen burger. In 1843 werd dr. Vaillant hier benoemd tot stads-geneeslieer en bracht hjj zijn penates naar hier over. Negen en vijftig jaren heeft hij dus geleefd en gewerkt in onze gemeente. En heden op den 60en herdenkingsdag van zijne promotie werd door allen uiting gegeven aan wat men voor hem gevoeld, de liefde, de sympathie en vriendschap, maar vooral de hoogachting en waardeering. De rjj van ofücieele college's die hunne opwachting kwamen maken werd geopend door het college van Burgemeester en Wet houders. In harteljjke woorden werd de jubilaris door het hoofd der gemeente toe gesproken, woorden van groote waardeering en hartelijke sympathie. Dan volgde de geneeskundige kring voor Schiedam en omstreken, wenrby dr. J. Voogd uit Vlaardingen den hoogbejaarden vakgenoot toesprak, den eere-voorzitter die zoovele jaren de voorzittershamer had gehanteerd en die van de oprichting af reeds als lid met lust en ijver had medegewerkt tot bevordering van de wetenschap, tot leniging van de lijdende menschheid, Een fraai bloemstuk werd den ouden onvermoeiden geneesheer namens zijn collega's aangeboden, In zjjn woord van dank sprak dr. Vaiilant den wensch uit dat de vriendschapsband die vroeger de vakgenooten verbond ook in de toekomst hen zou samenbinden. Dan nam dr. S. J. Halbertsma uit Rotter dam het woord als voorzitter van de com missie die zich gevormd had, om zooals het opschrift van het album luidt jA.au Ghristiaan Joannis Vaillant, ridder sin de orde van den Nederlandschen Leeuw, spraktizeerend geneesheer te Schiedam, op sden 60sten verjaardag zijner bevordering slot doctor in de geneeskunde den I7den sMei 1002 ten blyke van dankbare waar- sdeering der vele en goede diensten door shem bewezen aan patiënten en medeburgers sen tot teeken van hoogachting en sympathie shem toegediagen door lal van bevriende sambtsbroeders" een geschenk aan te bieden, Geachte jubilaris, zon sprak ongeveer de redenaar, het zeldzame feit valt U ten deel dat gij moogt herdenken den dag waarop het CO jaar geleden is dat gij op 17 Mei 1842 des namiddags te 3 uur zijt gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde, en dat gij U tot op heden hebt mogen verheugen in een goede gezondheid naar lichaam, zoowel als naar geest. Zeker, daar worden steeds vele jubilea gevierd, maar zelden zal meo daarbij hebben ontwaard zóóveel instemming en lust en animo als bq uw jubileum, en zoo iemand dan hebt gij getoond wat kan zijn een wél- besteed en een van toewijding getuigend leven. Die 60 jaren lang zijt gij voor uwe mede burgers geweest een voortrefhTyk stadgenoot maar tevens voor uwe patiënten een vriend en raadsman. Maar ook op ander gebied, op dat van algemeen nul, van hygiène, van onderwijs, hebt gij u verdienstelijk gemaakt. En in ai die zaken hebt gy zooveel toewijding getoond dat de Hooga Regeering dat naar waarde heeft beloond. Waar bij de jongere generatie een soort levensmoeheid zich vertoont, daar doet het goed U met on verflauwden jjver werkzaam t,e zien in de verschillende taken die gij op u hebt genomen. "Wij bewonderen en vereeren U en wjj blufien op U als de ware medicus van vroe geren tijd. Gij voert in uw devies liet njene change point" en geheel uw leven door zijt gij steeds vaillant" geweest. Hoe weinig demonstratief ons volk over het algemeen is, op dezen dag heeft het be hoefte zich te uiten en U te vieren zooals gij verdient. "Wjj meenden een meer blijvend geschenk te moeten aanbieden dan de spoedig ïer welkende bloemen en de 300 deelnemersdi in het album staan vermeld, besloten u! poitret te doen schilderen door iemai.i] ,j, den waarborg geelt dat pij op het <]0e] zoudt worden gebracht zooals gij waar®/ zyt, den ouden, trouwen, jotialen doctor ons aller vriend. Blljve het origineel nog lange jaieri b{ waard en moge de kinderen van uwe kleit! kinderen nog getuigen van uwo groote ver diensten als geneesheer en als mensch, Prof, Nyhoff sprak daarna namens de maai. schnppq van geneeskunde. Deze wees er oi hoe voor 10 jaren bij des jubilaris' goude! feest hem de hoogste en eenige onderschei ding was toegekend waarover de maatschap»' heelt te beschikken, ril. de benoeming tc adviseerend lid van het hoofdbestuur. Tie- jnar lang heeft het hoofdbestuur den p! en toewijding aan de belangen der mass schappij mogen waarnemen en het |ieej daarby de overtuiging g.-kregen dat de maas scbappq bij den jubilaris geliefd is. Het past der Maatschappij niet, zegt sw u thans te huldigenzy kan slechts hare dank brengen en de verwachting uitsprekei dat gy de verdere jaren van uw leven, ui adviseerende stem zal doen hooren als ge dutende de laatste tien jaren. Alle aanwezigen volgden den jubilaris naar de zaal waar het portret was opgestei! en werd onthuld. Het schilderstuk geeft de buste van di Vaillant. De naam van den schilder is ree,! waarborg dat de uitvoering goed zou zjji Wij hebben dan ook slechts te constateert dat die verwachting zoo mogelfjk is over troffen. Dr. Vaillant leeft op dat doek. Nadat aan allen de gelegenheid was gi geven om het prachtige schilderstuk, dB omgeven is door een eenvoudige zwarte Hj- in oogenschouw te nemen nam Dr. Vaillar het woord. Spr. biacht zijn hartelijken dank aan alle: die hem op dezen dag huldigden. Ik kar zegt spr. dien dank niet in woorden brenger de bewijzen van sympathie en vriendrclis zyn te overweldigend en te verpletteren! naar sprekers meening ook overdreven. Ik heb gedaan, voegt spr. daaraan lo- wat ik kon, maar meer ook niet, Dat ges precieerd wordt wat ik gedaan heb, stel op hoogen prjjs; ik heb dat gedaan metijn en liefde en in de hoop om nuttig te zi' aan de lijdende menschheid. Luid handgeklap begroette deze woorl van den jubilaris, terwijl de emewijn wei gebruikt. Dan moest men weer naar de r-'cepti- zaal terug want de Geneeskundige Riad w daar om mede hulde to brengen. Dr. Buys voerde daarbij het woord. Docii het zou ons te ver voeren alle spr kers te volgen, alle gelukwenschen zelfs ma te noemen. Genoeg zij liet dat wij mededeelt dat den ganschen middag particulieren e comité's hunne opwachting kwamen make en dat ontelbare telegrammen, brieven kaartjes uit alle oorden van iiet land daarbuiten getuigden van de wijdvetspreui gevoelens van sympathie die het werkzatt leven van dr. Vaillant heeft weten op wekken. Op den stoep, toegang gevend tol Mu Sacrum lag reeds hedenmiddag een loope die over een door den pachter van liet geboot leestelijk met groen versieide» gang voeri naar de groote zaal, die versierd was is- planten en kurkscliors en waar een t#t voor zeventig couverts was aangericht. Een vluchtigen blik werpend over de plaat kaartjes, iazen wij naast de namen van ve stadgenooten en verwanten van den jubtiar die van een viertal 'professoren en van t van collega's van den dokter, waaronder vt bekeudc namen, als: Dr. Pijnappel, Dr,Ha bertsma, Dr. J. Voogd, Dr. Blooker, Dr, lit en anderen. Een aardig menukaart versierd met portretten van voor 60 jaren en nu van df jubilaris prijkte op den aangerechten discl Aardig is het zeker dat aan het feestma van dr. Vaillant, die zooveel liefde gevoe' voor de Nederlandsclie taal, de gerechten het Nederlandsch zjjn genoemd. Hit admissie-examen voor het gymnasia alhier zal plaats hebben op Vrijdag 11, Zatt dag 12 en Maandag 14 Juli e.k, des morgei te 83/4 uur. De inschrijving moet geschieden bij df rector, dr. C. J. Vinkesteyn, voor 1 Juli ek Vrijdag 23 Mei a. s. zal het 25 jaren zij geleden dal de schippersknecht G. T. Mar revee in dienst kwam bij den heer J, 0. i Mos, pakschuitschipper tusschen Schiedam e Amsterdam. Sollied, Winkellers-Veroeniging. De Schiedamsche Winkeüeis vereenigir zal een aigemeene vergadering houden c Dinsdag 20 dezer, des avonds ten 8 ure, I het Verkooplokaal aan de Lange Have: alhier, waarin zal optreden ais spreker heer F. X. M. Schiphorst, Hoofdiedactei van het ïütreehtscho dagblad". Het 121 jarig bestaan van den Zuid-He Jandschen Bond. van afdeolingen der Ne Zcndings-Vereeniging wordt bier a.s. Woer- dag op feestelijke wij-zo herdacht. Tegeb. houdt dan de 2icls.-Vcrecnigiug, ten ha der Ned, Zendings-Vereeniging haar zeve de jaarvergadering. Leger des Heils, Wjj verwijzen naar de in ons numnw van heden opgenomen annonce vanhetleg' des heils, volgens welke Dinsdag a, s. vu half twee tot zeven uur een groot mtiziej korps van het Meger" in de straten dezt gemeente zal spelen, terwjjl de gelden daarb ingezameld ten bate van het zelf-verlooch ningsfonds zullen komen.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2