Staten-Generaal. Remonstrantsche Broederschap. Kerk en School. Ingezonden Mcdedeelingen. Belangrijke ïïieuwstijdiug uit Biervliet. Gemengd Ni e uw s. V Koloniën. Handel eu Bedrijf. ia Nr. de Stct, bekend dat op 1 Mei 1902 over eenkomstig het bepaalde bij art. 11 bis der %vet van 22 Dec. *1863 (Stbl. no. 148), zooals die is gewijzigd bij de wet van 7 Aug. 1888 (Stbl. no. 122), aan de Nederlandsche Bank wegens te verstrekken voorschoten, in onderpand was gegeven een bedrag van f 6,000,000 in schatkistbiljetten, en dat voorts op dien datum in omloop waren sehatkist- promessen tot eeu bedrag van f 5,000,000. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag 16 Mei. (Vervolg.) De* lieer MELCHERS keurdo af dat op alle mogelijke wijze hierbij de rechten van het personeel zijn beknibbeld, dat de Regee ring, in plaats volledige compensatie to ge ven. zich voor en koopje van de zaak lieeft afgemaakt en betreurde, dat de geheele aan gelegenheid langs bureaucratischeu weg is af gedaan, zonder dat het personeel in de zaak is gekend. De heer HELS DIN GENzieli hierbij aansluitend, bepleitte het verleeuen van te rugwerkende kracht aan de bepalingen en het verleeuen van vol pensioen aan 't perso neel, terwijl de heer de KLERK het loon voor overwerk in aanmerking wilde zien ge bracht voor de pensioensberekening. De MINISTER VAN WATERSTAAT ontkende dat het de regeexing zou te doen zijn geweest, zich van de zaak af te maken, zoomede, dat rechten zouden geschonden zijn door de Exploitatie-maatschappij. Nergens toch heeft de Exploitatiemaat schappij op zich genomen, het bedoeld per soneel pensioen te verzekeren, en het Regle ment der Rijnspoorwegmaatschappij bevat te geen pensioenregeling. Er "bestond dus voor liet personeel dat zijn aanspraken behield die het bij de Rijnspoorweg Mij. had, in dienst komend der Staatsspoorweg- exploitatiemaatschappij geen recht op pensioen. Zelfs is de bijdrage van bedoeld personeel voor 't pensioenfonds der Exploi tatie-maatschappij vergemakkelijkt, om hen in staat te stellen, door hieraan deel te ne men, toch pensioen te krijgen. Do groote fout is geweest, dat men bij de liquidatie der Rijnspoonvegmaaschappij niet ,do hand heeft gelegd op het ondersteuningsfonds om het personeel daarvoor in staat te stellen zich in 't pensioenfonds der S. S. in te koo- pen, maax dat dit ondersteuningsfonds is verdeeld en door 't personeel is verteerd, zoodat de klachten kwamen, toen het er op aankwam, aan het pensioenfonds deed te ne men en een exepfcioneele regeling to hun nen gunste is getroffen. De Minister betoogde, dat dientengevolge de toestand van bedoeld personeel in alle op zichten beter is dan die yan 'fc gewone Staatsspoorwegpersoneelde bedoelde perso nen kunnen niet worden ontslagen vóór hun 65ste jaar, behouden hun fandeel in 't on dersteuningsfonds dat hun is uitgekeerd, krijgen pensioen, terwijl op hun loon niets wordt gekort. Alen .heeft hier te doen met een zuiver geschenk. 7o. Wijziging der grens tusschen de ge meenten Bussum en Hilversum. Bij dit ontwerp werd eon amendement-De Stuers om het bestuur eener gemeente de bevoegdheid te verleenen op eigen .kosten uittreksels uit de archieven van andere ge meenten te doen vervaardigen, door den voorsteller jngetrokkea nadat de MIN. VAN BINNENL. ZAKEN verklaard had, dat op de tarieven voor het geven van af schriften uit de archieven, behoorlijk con trole zal worden uitgeoefend. Vervolgens werd voortgezet de behande ling van het ontwerp- Wetboek van Militair Strafrecht. Artikel 94 is door de Regeering gesplitst met het doel, de strafbedreiging tegen het ter verspreiding in voorraad hebben van ge schriften niet toepasselijk te doen zijn op de miliciens-verlofgangers. Voorts is door de Regoering de bepaling gewijzigd in dien zin dat niet het in voorraad hebben op zich zelf van beleedigende .en opruiende geschriften, doch slechts het ter verspreiding in voorraad hebben van zulke geschriften straf baar zal zijn. Verder d'an deze concessie, verklaarde dc REGEERINGSCOMMISSABIS, kan de Regeering niet gaan; onaannemelijk noem de hij -het amendement-Schaper, om het in voorraad hebben niet te straffen, terwijl hij eveneens bestreed de amendementen-Staal man en -Marchanfc, om alleen dan te straf fen. wanneer het oogmerk bestaat, aan den beleedigenden inhoud ruchtbaarheid te ge ven. Het amendt.-Schaper op art. 9ibis werd verworpen met 54 tegen 12 stemmen; dat van den heer Staalman met 53 tegen 12 ;t., en dat van den. heer Marchant pa®t 45 tegen 20 stemmen. Een amendemenfc-Idenburg o.s. op art. 122 b (beschimping van een mindere door een meerdere) om ook het vloeken van een meerdere! tegen een mindere strafbaar te stellen, werd na toelichting door den heer Idenburg aangehouden tot Woensdag a.s. 11 uur, wanneer deze beraadslagingen zullen worden voortgezet. H. Donner te 's Heer Arendskerke (stand plaats Nieuwdorp). Ter voorziening in de vncature, ontdaan door het overlijden van dr, H» J. de Ridder, is door den kerkeraad der Remonstr. Ger. gemeente te Rotterdam hetvolgendalHbetisch gestelde 4tnl gemaakt: H. van Asseudelft to Boskoop, J. H. W. Bisschop Boele te Gro ningen, P. Eldering, era. pred. v. FieJenk- stad, dr. H. L. Oort te Utrecht. Hersteld Evang. Lutii. Kerk. Ds. H. van Griethuyzen, pred. te Enk huizen, heeft tegen November eervol emeri taat aangevraagd. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Ameide en Tienhoven door ds. M. van Grieken te Nieuwerkerk a/d Usel. Bedankt voor het beroep te Hoek door ds. J. W, Knaap te Grootegast. Geref. Kerken. Beroepen te Arnhem (kerk A) ds. J. Hüoger Onderwijs. Groningen. Bevorderd lot aris de heer J. Ronda, cand.-arts, geb. te Zoutkamp. Middelbaar Onderwijs. De Minister van Waterstaat brengt ter- kennis van belanghebbenden, dat, met ingang van 1 September 1902, aan de Rijksland- bouvvschool te Wagemngen te vervullen zal zijn de betrekking van leeraar in Indische langiandcuUures en technologie. Jaarwedde f 2800. Zij die voor deze betrekking wenschen in aanmeiking te komen, gelieven zich voor 10 Juni e. k. aan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs P. Vau Hoek, te 's-Gravenhage. 30 cont per regel, Wie kent of heeft nooit hooren spreken over het doip Biervliet, de geboorteplaats van Willem Beukelszoon, de uitvinder van het haringkaken, Thans ontvangen wij uit datzelfde plaatsje eene belangrijke mededee- 'ing, en haasten ons zulks onder de oogen vau onze lezers te brengen. De Heer Jannis Leenhout, Landbouwer. Beukelspolder, Biervliet, heeft ons het ge neesmiddel doen kennen dat aan zijne dochter de gezondheid heelt terug gegeven. Hij heeft een dochter Sara Magdalena genaamd, 12 jaai- oud, zij was steeds moedeloos, geen eetlust, brakingen en van tijd tot tijd moest zij wel eens een dag te bad blijven. Nooit was zij opgewekt, 'i zij om te spelen of om te leeren. Nu is zij, zoo zegt de dankbare vader, Gode zij dauk, genezen en zulks ca 't gebruik van een aantal doozen Pink Pillen van Dr. Wil liams. Een ieder zal ik ze aanbevelen. Jonge jaffr. LEENHOUT, volgens poriret. Er is niets verwonderlijks in de bekomene genezing, want deze Pillen zijn heden ten dage zoo bekend, hunre werkdadigbeid is zoo vele malen reeds bewezen geworden dat niemand meer aarzelen kan om ze legen bloedarmoede of bleekzucht, neuiasthénie ot rheumatiek aan te wenden, maagaandoeningen en hoofdpijnen. Daar a! deze ziekten veroorzaakt worden door de verarming van het bloed, de Pink Pillen verrijken op zekere wijze hat bloed en doen deze aandoeningen verdwijnen. Wanhoopt dus niet bloedarmoedigen en bleekzuchtigen, volgt de vele voorbeelden die gij elk oogenbhk voor U ziet, zoo gij er aan twijfelt, welnu wendt U rechtstreeks tot de genezen personen zij zullen U naar waarheid antwoorden, want zij verbergen hun adres en wooripiaats niet. Men zij echter op zijne horde, want onge lukkiger wjjze, wonlen deze Pink Pillen op grove wijze naeemaakt. Bestelt ze slechts brj de depothouders die onder de attesten staan of bij onzen hoofddepothouder, als dan zijt gij zeker van Uwe zaak. Prijs ƒ1,75 de doos; ƒ9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. 11.1. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Neder land en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Zomer dienstregelingen. Wij ontvingen de Hollandsche uitgaaf van de dienstregeling der Nord-Deutsche Lloyd, geregdde stoomvaartdienst tusschen Bremen en New-YorkMiddellandsche Zee— New- York BremenBaltimore en Galveston BremenBrazilië—La Plata. De dienstregeling is versierd met afbeel dingen van verschillende booten eri een kaartje aangevende de verschillende lijnen, die door de maatschappij bediend worden. Verder ontvingen wij de zomerdienstrege ling van de HollandFriesland lijn (dag-en nachtdienst AmsterdamLemmer) met de aansluitingen langs de lijnen dec Nederl. Tramweg-Mij. door geheel Friesland. beid voor <lo bouwbedrijven, die den par troons verzocht-, met betrekking tot de werkstaking eeu bemiddelingsvoorstel to wil len doen. In de vergadering gingen een paar stemmen op ton gunste van liet verzoek. An deren evenwel meenden, dat do woi'klicdou met eon bemiddelingsvoorstel moesten ko men, omdat zij uitdru'kldijik verklaard had den, niet to zullen afgaan van do eens gestel de eisclien. Onder die omstandigheden meen de men, dat ecu bemiddelingsvoorstel van do zijde der patroons toch niets zou uitwerken. Ook ging or 'n enkele stom op voordo toezeg ging aan do worklieden, dat de patroons ge neigd zijn, op eon nader ta bepalen dag een nieuwe loonregeling to zullen invoeren. Maar over 't gebed bleek uit do stemming dei- vergadering, dat do patroons van geen toe geven wilden weten. Er was een sterk© stroo- ming, die zelfs geen stemming wilde houden over bet zooeven genoemde verzoek der 'Ka mer van Arbeid voor de bouwbedrijven en eenvoudig de vergadering bij) acclamatie doen verklaren, dat do patroons bij' bun vroeger genomen besluit blijven. Ten slotte werd echter toch gestemd over het verzoek Het werd verworpen met 57 tegen 18 stem men. Eeuigo patroons hadden vóór de stem ming de vergadering verlaten. De Hoop, Den 7n Juni gaat het hospitaalschip D e Hoop naar de visschersvloot, ditmaal niet van Vlaardingen uit, maar van IJmuiden. Aan boord zal zich bevinden de predikant Groeneweg uit Beilen. De werkstaking te Groningen. De Groningsche timmerbazen en aanne mers hebben Donderdag vergaderd naar aan leiding van een schrijven der Kamer van Ar- Overreden. Door de Westlandsche stoomtram werd gistermiddag by de brug op den Loosduin- schen weg te 's Giavenbage een 3-jarig jongentje overreden. Beiden beenen van het kind werden ver morzeld. Verbrand. Te Leeuwarden is Donderdagnamiddag do.73-jarige vrouw van der W. terwijl zij al leen te huis was, in brand geraakt. Zij had nog .genoeg kracht, de hulp in te roepen van de buren, die de vlam, welk© zich ook reeds aan de gordijnen luid medegedeeld, wisten te blusschen. Zij werd naai- het Stads-Zieken- huis overgebracht, waarzij, na hevig lijden, des avonds overleed. Haar man had juist een zoon naar de be graafplaats gebracht en moest bijl zijn tehuis komst het ongeluk vernemen. Buwe zeden. Te Stadskanaal (Gr.) is overleden de schecpsjager Jan Teuben, die in heb begin dezer week zoolang door Anginus Sdholtens met het hoofd onder water werd gehouden, dat gevaar voor zijn leven bestond. Sch., die reeds weder op vrije voeten was, is opnieuw gevangen genomen. Ongelukken. Een ernstig ongeluk had gistermiddag te Utrecht plaats aan den Hoogenoord. Een rijtuigje, waarin vijf personen zaten, raakte in de Yeciit. Met moeite werden vier personen gered. Eéo verdronk. Een ernstig ongeluk is dicht bij. Parijs Dinsdagavond gebeurd. Een wagen waarop een 15 meter lange balk lag, die dus oen heel eind naar achteren uitstak, reed nit de straat waar de tramsporen liggen, een lood recht. -daarop gelegen zijstraat dn, terwijl juist een electrischo tramwagen in volle vaart voorbij reed. Toch niet snel genoeg, of het laatste gedeelte van dien wagon stiet te gen de uitstekende balk, welke den zijwand verbrijzelde en in dat gedeelte doordrong, met het ongelukkig gevolg, dab alle zeven personen die zich daarin bevonden, aan beo- nen, voeten of onderlijf werden .gekwetst; eenigen zeer ernstig. Een hunner moest reeds een been worden afgezet. Bakkerij-Tentoonstelling, Van 916 Augustus a.s. zal te Keulen, onder bescherming van de Prinses van Schaumburg-Lippe, ter gelegenheid van den 13en Bondsdag ->'an do meer dan 40,000 le den tellenden Centraal-Bond van Dhitsche Bakkersvereonigingen „Germania", eeu in ternationale Tentoor stelling gehouden wor den van. brood-, koek- en banketbakkerij chocolade en suikerwaren en aanverwante vakken. In het programma zijn ook opgenomen koffig, thee, specerijen, likeuren enz. De tentoonstelling zal niet alleen voort brengselen en grondstoffen, maar ook werk tuigen, gereedschappen en hulpmiddelen omvatten. Door heb uitvoerend Comité is tot zijn gencraal-gevolmaohtigde in Nederland -be noemd de beer J. Borgerhoff van Sassem, v. Ostadestraat 128, te Amsterdam, tot wien belanghebbenden zich 'kunnen wenden tot het bekomen van prospectussen en inlichtin- gen en het aanvragen van plaatsruimte. Den antediluviaal dier. Volgens hot „Berl'. Tageblatt" heeft men ergens in den Kaukasus liet ongelukkig bij na geheel verkalkte geraamte van een ich thyosaurus gevonden, rechtop in een laag bont-leem uit de tertiaire periode. Het ge raamte, waarvan de kop door het hakken van arbeiders is vernield, is zonder den kep 12 voet lang; de hals twee voet. 'Dit dier, van voor den zondvloed, moet een waaier- vormigen staart gehad hobbon. Volgens Rus sische oudbeidkonnex-s zou hier een nieuwe soort van ichthyosaurus zijn gevonden. Het geraamte kon niet in zijn geheel, wor den uitgegravende stukkon zullen nu wer den verzameld en zorgvuldig verpakt on ge nummerd' naar Petei-sbiu-g worden gezon den, waar men het dan weer in elkaar wil zotten. Magelschieten. In Italië, in de provincie Treviso, wil men evenals zulks dat bij Windisch-Feistvitz en bij Oberhallabrunn in Oostenrijk gedaan is, een station opx-ichten om op hagelwol ken to schieten. 70 liagelkanonnen zullen er goplaatet worden. Musschen als verbreiden van tuberculose. In het slachthuis te Kopenhagen bevindt zich, zooals van daar geschreven wordt aan de „Allgem. Fleisoher-Ztg.", een vertrek, al waar heb vleesch van dieren, lijdende aan tuberculose, tor ontsmetting bewaard wordt gehouden. Do vensters van dit vertrek staan steeds open, zoodat de musschen vrijelijk m en uit kunnen vliegen en zich te goed doen aan het vleesch In den Taatston tijd gebeur de het evenwol, dat bi) vele van deze dieren ziekteverschijnselen waar-genomen weiden en dikwijls ook vond men doede musschen in de naaste omgeving van hot vleeschcon- tróleslaiion. D'it gaf een van de veeartsen aanleiding deze doode diei-en te ondex-zoeken. Daarbij wexd vastgesteld, dab alle in sterko mate door tuberculose waren aangegrepen ui ten gevolge hiervan gestorven waren. Het staat buiten twijfel' of de musschen werden door deze ziekte aangetast, tengevolge van het eten van dit vleesch. Hieruit valt af te leiden, dat het zaak is, met tuberculeus vleesch voorzichtig te handelen. Yooral ook dienen maatregelen genomen om dieren to vei-hinderen in de nabijheid van die plaatsen te komen, alwaar vleesch ter ontsmetting neergelegd is. Den brandrapport, Een. brandweer-tijdschrift uit Oosten- rijksch Silezië 'bevat het volgende verslag, door bet hoofd van een dorpsbrandweer uit gebracht „De brand ontstond door de krankzinnig- beid van J. N. of doordat kinderen voor het voex-en van hot vee gebruikt werdenver schillende geruchten doen de ronde in heb dorp. Het brandalarm geschiedde door het luiden der klokken de aangegeven naar de voorschriften. De eigenaar van het bran dend voorwerp kon geen pogingen tot blus schen doen, omdat hi) geen water had en ook omdat hi) niet thuis was. Een brand weer was tob li kilometer van het brandend perceel genaderd, maar maakte toen rechts omkeer en kreeg bevel naar liuis te gaan. De plaats van den brand word verlicht door twee lantaarns en een veldwachter. Het blussehingswerk werd geleid door don bur gemeester, daar het bi) den commandant zelf in de bovenkamer 'brandde. De vlam men sloegen om bet heel© dak heen. Toen de brandweer uit A. verscheen, helde ook de gevel van het brandend perceel voorover en het geheele gebouw stond midden in vlam men. De bluschmachines wex-den eerst ge voed uit de put van den beschadigde, latex- kregen zij, water door dragende meisjes en derzolver ingieten ia de spuiten door zuigen van de verplichte brandweer aan de hydro- phoor. Gered werd een latafel on een koe, die gestolen werd. 'De dienstmaagd redde het naakt leven in haar enkel "hemd. Ycel vee liep telkens op het vuur too, dat ingerekend werd. Een man werd door uitschietende vlammen aan hot oor gekwetst, dat buiten den helm uitstak. De voorgeschreven brand lieeft geleerd dat heb spuitenhuis niet zoo ver van de brandplaats verwijderd behoort te zijn. De meeste verplichte brandweerlie den waren lui en ontpopten zich als stin... het werk der vrijwillige brandweer was grootsch en wordt door alile bewonderens waardige inwoners gedeeld." Flagerij van reizigers. 'D'e nieuwe min, van financiën te Wash ington, de heer Shaw, heeft nadere bepa lingen vastgesteld voor do visitatie van de bagage der reizigers die in de Vereonigde Staten aankomen. Do hoop dat hij de scher pe voorschriften van zijn voorganger zou verzachten is echter ijdel gebleken. Volgens den correspondent van de „Times" zal voort aan ied'or die te New-York of elders aan land stapt, een lijst moeten vertoonen van den inhoud zijnor koffers enz., on de facturen van buiten Amerika aangekochte voorwer pen overleggen. Aan de ambtenaren wordt eebter voorgeschreven, alles nauwkeurig na te> snuffelen, maar daarbij steeds hoffelijk te zijn en geenerlei fooien aan te nemen. Zij moeten bovendien witte katoenen hand schoenen dragen. Do correspondent beweert dat ook de nieuwe regeling berust op de on derstelling dat alle reizigers bedriegers zijn en dat elke inkoop buiten Amerika gedaan, eigenlijk gestraft behoort te worden. Uit Weltevreden is dato 18 April aan 4. „Sumatra Post" geseind'; 's Nachts 29 Maart is Temate geteisterd door eeu hevige aardbeving. Vooral; op Bat. jan is veel schade aangebracht. Vermoede lijpe is de valkaan op 'heb eiland Makjan ij werking. Atjeh. Aan een van den civiel en en militairen gouverneur van Atjeh en onderlioorigheden ontvangen telegram van 1'5 April, .wordt door de „Java Ct." het volgende ontleend- 'Bij oen patrouille in Keureutoë werd Europeesclio fuselier Molenaar niet levens, gevaarlijk gewond. Alle op dit oogenblik nog in het bezit van Toekoo Arsjab Lageuën, Panglima Ka. rim enz. zijnde Boaumontg'enveren, totaal 23 werden ingeleverd. Dato 18 April is uit Kotaradja aan dn „Deli Cb." geseind'; De bende van Toongkoe Tjot Tjitjim werf nabij Keuinala Nitj&h ingesloten. De vijand liet 42 gesneuvelden met wapens in onze handen achter, terwijl onzerzijds niet levens- gevaarlijk gewond werden de luitenante Der- sjanfc on 7 minderen. "West Indië. Curasao. In de synagoge op ZateTdag 19 on op Dinsdagochtend 22 April en in den Tempel Emanuel, alsmede in do R.-K. kerken op Zondag 20 April, werd yoor het spoedig her stel van H. M. gebeden. Bij do Protestantschc gemeente had pen 20en April geen godsdienstoefening plaats' wegens de ziekte van den predikant. Hi-. Ms. Suriname is Dinsdag 22 April naar Bonaire vertrokken. De censuur. De Wcener censuur had in hot stukje „Li- terabur", een der vier „Einaktor" „Leben- dige Stunden" van Sclmitzler, het woord „Erzherzog" vervangen door ,,'Herzog". Maar een actrice van het Deutsche Theater te Berlijn vergat in het vuur van haar spel deze verandering en zeide, o schande!: „Erzherzog". Gevolg; ontbieding op het politic-bureau, met niet beleefde behande ling aldaar en veertig kronen boete Bjambi. Aan een van den resi'dent van Palembang, onder dagbeekening van 15 April, ontvan gen telegram, wordt door do „Java Ct." hot volgende ontleend Do waarnemend© assistent-resident keerde heden van Moeara Tebo terug. Met Pange- ran Ratoe werden besprekingen gehouden; do gezindheid der bevolking was gunstig. Op genoemden d'atum zou de resident over Soeroelangoen Rawas naar Djambi ver trekken. HAMBURG, 16 Mei. rvt'.oleum loco 6.70, brief, dito geld. Spu stut kaltu, por Mei 12, Juni/Juli 12. BUDAPEST, 16 Mei Tarwe per najaar kr., per Mei 8.53 Mais per Mei 4.93. Tarwe Mats. NEW-YORK, 16 Mei. Mei. Juni. Juli. 808/4SüS/l Mei. Juni. Juli. 68 G>7/8 Sopt. 783/a Sept. C5IA Dec 79% Dec. 52% (j I Hol In gen. BRUSSELSCHE LOTEN 2!/s pet, a fr. 100 van 1886 Trekking 15 Mei. Betaaibaar 2 Jan. 1903, Serie No. fr. Seiie No. fr. 84807 4 25000 43965 18 150 41594 2 1000 31405 19 150 3693?. 22 500 53784 2 150 85092 25 250 75279 12 150 95807 9 250 78718 14 150 5358 8 150 79473 15 150 9022 13 150 84089 11 150 11619 16 •150 84256 16 150 21102 9 150 85524 1 150 25273 5 150 89351 2 150 31962 24 150 96888 4 150 36951 25 150 98398 10 150 41818 8 150 Alle overige nummers in bovenstaande serieês vervat niet fr. 110 3491 27434 50543 79473 95807 4974 29276 59378 84089 06888 5358 31962 59558 84256 97927 5848 35006 60528 84807 98398 5897 35782 00549 85092 99:51 6121 36951 62757 85524 99537 9022 41594 63446 85580 102001 11619 41818 65497 86932 102453 18843 43875 66039 87059 103382 19534 43905 70399 89351 104055 19657 48945 70425 89394 104344 20670 49986 70426 90266 106273 21102 50929 73873 90441 107325 22306 51405 75279 90457 109281 25273 51550 75919 91086 110792 26070 53784 76878 95586 111257 26610 54622 78718 el G ei f ei ei ei i? 2: en aft nr we nei en bel 1 me velt I itegi i I W< veil 'groi j I en 1 II éPi W, v, tela' X nede en t cent Vi per per X crv< 'groo Vi bela- X sfzoi aan 'centi Ve week XI HONGAARSCHE LOTEN van 1870. Tiekking 15 Mei Betaalbaar 15 Nov. 51 Serioen. 8 998 1 883 3028 3 225 418 2 4814 5554 25 1 074 2020 3036 3 239 4222 4850 5677 41 1348 2148 3107 3332 4225 4985 5842 vj, n 120 1 402 2654 3156 3 437 4329 5 443 5876 457 1 433 2739 3163 4034 4457 5466 5963 549 1 600 2824 3205 4079 45 2 8 5505 5990 993 1773 2902 Seiie Nr. kr. Serie kr. 1433 19 200000 25 24 2000 3332 45 20000 457 48 2000 120 15 10000 4859 39 2'l00 8 33 2000 ISovgwatcr ie fichledsin Mei 18: v.m. 1.17 natn 1.38 9 19. j> 2.10 2.27 20i 2 56 3. 8 Hoogte tan het water op de IïlTloren, Berichten van 16 Mei. f „ÜBITH, 2 uur's midd. 11.64 Gew. 0.03 M. J KOBLENZ, 6 uur 's morg. 2.77 Gev. 0.05 M, TRIER, 12uur'smidd. 0.74 Gew. 0.O1 M. KEULEN, 11 uur *s morg. 2,95 Gev. 0.18 M- aUIIRORT, 8 uur 's morg. 2.44 Gev. 0.07 M Zon en fflaan. Zonsopg. Mei 18 4.v.m. onderg. 7.54 n,m. v 19: 3.58 x> 7-56 5 1 20: 3.56 7.58 22 Mei. V. Maan. 30 Mei L. kwartier. A B. lï 0 A. 18 en 19 Mei. Namiddagconcert Rotterd. Diergaarde. 20 Mei. Gemeenteraad Schiedam, 2 u111"' Tot 23 Mei. Gr. Schouwb., geen voorstelling door het gezelschap Van Eijsden. Te Rotterdameiken avond Circus Variété, Stationsplein, 8 uur.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 6