m>;SKXLAm STADSNIEUWS. V VLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. IPORÏ,"^ to De der i ton kec leven. Milt© $aden oproerlingen gevangen genomen en de hoofdstad. Sanna moet reeds 111 hun handen zijn. I11 Konstantinopel wordt door wolinge- lieliten beweerd, dat geheel Zuidelij,k Ara- bië voor Turkije verloren is en dat do Sjeiks zich onder Engelands bescherming zullen plaatsen. Ver. Stal en. President Loubet heeft eergisteren van rit Kroonstad een telegram gezonden aan president Roosevelt, waarin hijs zijn geluk- wenschen aanbiedt met do stichting van de republiek Cuba, onder den machtigen steun der Tereenigde Staten en waarin liijt zijn beste wenschen uitspreekt voor die repu bliek. "Do Standard" verneemt uit New-York, dat president Roosevelt -een bezoek, dat ecu uur duurde, gebracht heeft aan den Brit- schen gezant lord Pauiiecfote, die ziek is. Dat is, zegt do correspondent, zonder voor beeld in de diplomatieke wereld. China. Uit Tien-tsin verneemt de „Standard" dat de ambtelijke berichten, volgens welke de opstand in Chili onderdrukt is, omvaar zijnanderzijds moet de oproerige beweging in St-tsjoean zich onrustbarend uitbreiden, gelijk ook blijkt uit bet bevel van de Keize rin aan generaal Joean 0111 de opstandelin gen zuidwaarts te drijven, en hen te belet ten, Peking te bedreigen. De Keizerin is hang dat de nadering der opstandelingen den grooten mogendheden aanleiding zou geven om opnieuw tusscheubeide te komen. Hofberichten. De toestand van II. M. de Koningin II. M. de Koningin heeft gisteren andere vertrekken betrokken. Met de ontsmetting, die geschiedt onder leiding van den aits Pot en den hofapotheker Romijn, is men nog bjzig. De biljetten r>Be- smettelijke Ziekte" zijn van het paleis ver wijderd. De ontsmetting geschiedt met gasvormig formal de hyde. HET LOO, 23 Mei. Het bulletin van hedenochtend 10 uur luidt De toestand van II. M. de Koningin blijft zeer bevredigend. Niet alleen wordt thans vloeibaar voedsel, maar ook vast voedsel ge bruikt. Daar men gisteren begonnen is met het ontsmetten der ziekekamer en aangren zende vertrekkm, is H. M. naar een ander deel van het paleis overgebracht. \v. g. L. Pot, Arts. Z. K. H. Prins Hendrik is voornemens het van stapel loopan van het pantserschip Hertog Hendrik op 7 Juni, op de Rijks marinewerf te Amsterdam bij te wo nen. Uit Apeldoorn wordt bericht Gistermiddag heeft professor A. W. W, Hubrecht, hoogfeeraar in de faculteit der wis- en natuui kunde aan de hoogeschoo! te Utrecht, e«n bezoek gebracht aan Het Loo, om Z. K, H. Prins Hendrik van advies te dienen ter zake van ontginning. Daailoe bezocht de Prins met prof. Hubrecht en den jagermeester, den heer Loudoa, het park en vertoefde het gezelschap daarna langdurig in het Hertenkamp. Prof. Hubrecht bleef ten Paleize dineeren. Feestelijke viering van het herstel der Koningin. Men meldt ons uit Amsterdam Naar wij vernemen is door de Tweede Tereeniging-tot bevordering van het vreemde lingenverkeer: sliet Koggeschip" alhier het initiatief genomen om den dag waai op het volkomen herstel van de ziekte vanH.M. de Koningin aan den volke kond wordt gedaan, tot een algemeenen vreugdedag te maken voor Amsterdam, en in hoop tan navolging door heel het land. Vooiloopige plannen duiden op een optocht van verschillende vereenigiogen met banieren en muziek, gepaard met een vrijen d ig voor den werkman met behoud van dagloon en een vacantiedag voor de schoolkinderen; vooits volks- en kinderspelen enz err/. Binnen enkele dagen wanneer het hoofd der stad van zijn korte uitstedigheid terug keert, en de plannen goedkeurt, hopen wij een gedetailleerd program mede te deelen. Buitengewone ambassade. De ambassade van H. M. bij de kronings feesten te Madrid, wordt a. s. Zondag in de residentie terugveraebt. Algemeen Rijksarchief. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis dat het Alge meen Rijksarchief, te 's-Gravenhage, van af 26 dezer tot nader bericht, uitsluitend op Woensdag- en Zaterdagmiddag vnor het publiek zal geopend zijn. (ïStct.") Secretarissen-Generaal. Nader meldt men ons, dat hetgeen bedoeld wordt met het advies door de gezamenlijke secretarissen-generaal der onderscheidene Departementen uit te brengen, een uiterst eenvoudig karakter draagt. Er zijn verschil lende huishoudelijke aangelegenheden der onderscheidene I) epa r tem en tendie dusver door elk Departement afzonderlijk geregeld werden. Dat was de oorzaak, dat men op 't ééne Departement anders te werk ging dan op liet andere. Men denke bijv. aan de re geling van de Zondagsrust, aan het plaatsen van advertentiën, aan de bezoldiging der la- gere beambten, enz. Daar het nu gewenscht scheen, hierin zekere eenheid to brengen, lag het voor do hand, dat de Secretarissen-gene raal, die voor de huishoudelijke aangelegen heden als verzorgers zijn aangewezen, wer den uitgenoodigd, 1111 en voortaan, den Mi nisters omtrent een en ander te dienen van advies. („Standaard.") Yerkiezlng Prov. Staten van Znid-Uollaud. I11 het district Zoeicnnc-er is tot lid der Prov. Staten van Zuid-Holland gekozen jhr. Tan Nispeu tot Sevenaar (R.-K.), hoofdre dacteur van de „Residentiebode", met 1SS7 st. tegen 1315 uitgebracht op den lieer A. C. Snel (lib.). Dr. Schaepman was, na zijn langdurig verblijf te Rome heden voor het eerst weer in de vergadering van de Tweede Kamer aanwezig. Do Plunder. Hedenmorgen om 650 is komende van Kiel naai Roiterdarn npgestooind de Duitseh6 kanonneei boot Pant lier, bet vlaggeschip van de Rijnflottielje. Alvorens de reis naar Dusseldoif voort te zetten zal de Panther te Rotterdam ont takeld worden en zijne masten afgenomen wegens de lage bruggen die gepasseerd moeten worden. Den 29 Mei zal de Panther vertrek ken en zal de tokkelage in een haventje van Krupp aan den Rijn bi noorden Dusseldorf wotden in orde gebracht alsmede de schoor steen opgezet. Gedurende G weken zal de Panther te Dusseldoif verblijven, waarna de 001 logsbodem weder naar Kiel vertrekt om uitgerust te worden voor pen langdurig vei blijf op de groole rivieien in Zuid-Amerikn. Commandant van de Panther is de kapitein Eckermunn, De Duitsche consul te Rotterdam bi acht hedenmorgen een bezoek aan boord, terwijl hedenmiddag de commandant en enkele offi cieren hunne opwachting ten stadhuize maakten. De 001 logsbodem heeft ligplaats gekozen aan de Maashaven aan de werf van de firma Bonn en Mees. Eerste Kamer. Militaire Pensioenwetten. In zijn antwoord op het Voorloopig Ver slag der Kamer zegt de Minister deze ont werpen van zijn voorganger overgenomen te hebben, opdat de vele verbeteringen, daar door te brengen, zouden tot stand komen. Voorts is er alles geschied wat mogelijk was om do spoedige behandeling van. de ontwer pen te verzekeren. De regeering geeft gaar ne too, dat bij do mondelinge beraadslagin gen in menig opzicht verbeteringen zijn aan gebracht. Tweede Kamer. Wet op de Krijgstucht. De commissie van voorbereiding heeft, onder intrekking van eenige amendementen, die, na de laatste wijzigingen door de Regee ring aangebracht, konden vervallen, eenige nieuwe amendementen voorgesteld, strek kende: ie. om duidelijk te doen uitkomen, dat de verlaging in rang of klasse niet als middel van opvoeding, doch slechts als bepaalde straf in zeer ernstige gevallen zal mogen worden toegepast 2e. tot verruiming van de bevoegdheid van den strafoplegger, doorhem in de gelegenheid te stellen de soldij-inhouding ook voor een deel van den straftijd toe te passen 3e. om schorsing van de tenuitvoerlegging, behalve voor plaatsing in de tuchtklasse, ook voor de straf van verlaging mogelijk te maken. De heeren Van Raalle en De Ridder stellen voor, aan art. 60 als tweede lid toe te voegen uBij de rechterlijke uitspraak kan worden bepaald, dat de tijd, door den veroordeelde doorgebracht in arrest, als krijgstuchtelijke straf, bij de uitvoering van de hem op te leggen gevangenisstraf of militaire detentie, geheel of gedeeltelijk zal worden in minde ring gebiaclit, met dien verstan 'e, dat één dag arrest gelijk staat met één dng gevan- genis«tiaf of militaire detentie en dat voor de geldboete de maatstaf gelde bij het derde lid van art. 24 van het Wetboek van Straf recht bepaald." Nog heeft de commissie van voorbereiding eenige amendementen voorgesteld, 0 a. om achter art. 70 een nieuw artikel in te voegen, luidende sDe militair, die zich door eene hem opge legde order bezwaard acht, is bevoegd, des wege zijn beklag te doen, naar regelen door ons te stellen." De verplichting om de order op te volgen wordt daardoor met opgeheven. Wetsvoorstel-Do Savornin Lobman, c.s., tot aanvulling der Miütiewet 1901. In het eindverslag over dit wetsvoorstel vestigt de Comm. van Rapp. er de aandacht op, dat verschillende in het Voorl. Verslag gedane vragen en gemaakte opmerkingen, die op dit voorstel van wet niet onmiddellijk betrekking hebben, door de voorstellers niet zijn beantwoord. Zij) vertrouwt echter, dat do Minister van Oorlog bij de openbare be handeling van hun wetsvoorstel tegenwoor dig zal willen zijn en desgevraagd de noodige inlichtingen mondeling zal willen verstrek ken. De heeren. Drucker, Fokker, Ketel aai', Marchant en Van Raai te hebben op het wetsvoorstel-De Savomin Lohman c.s. een amendement voorgesteld, strekkende om ook de miliciens der lichting 1897 te betreikken in het wetsvoorstel. Yrijzlnnlg democratisch orgaan. Naar de bN. C." verneemt, zal de Arn- hemsche Ct," onder hoofdredactie van mr, J. A. van Gilse, eeilang worden aangewezen als officieel of officieus orgaan der vrijzinnig- democratische partij, en de medewerking ver krijgen en aanvaarden der heeren, wier namen vroeger aan het hoofd van het j Volksblad" stonden vermeld. De overkomst van rnr. Van Gilse op eer gisteren zou in verband staan mot een ver gadering van vrijzinnig-democratische leiders, dien dag te 's-Gravenhage te dezer zake gehouden; Nod. Znld-Afrikaanschö Vcroonlging. Omtrent de reeds gisteren met een enkel woord gemelde algemeene vergadering van bovengenoemde vereenïging valt nog op te merken dat aanwezig waren de afdoelingen Rozendaal, Bussum, D'en Haag, Apeldoorn, Schoveningcii, Hengoio, Deutmehem, Kin derdijk, Dordrecht, Groenlo, Breda, Arn hem, Rotterdam, Maassluis, Utrecht, Am sterdam, Den Helder, Delft, Schiedam, Zwolle, Naarden en. Alfen, tezamen 22 af- deelingen, uitbrengende 91 stemmen. Mr. van Dam (Den Haag) huldigde de commissie voor het bijstandsfonds voor den Oranje-Vrijstaat te Bloemfontein, Uit het verslag der Transvaalselie com missie bleek, dab de ontvangsten bedroegen 16,059 po>nd sterling, do uitgaven 10,861 poud. Tot loden van heb bestuur werden herko zen de heerenMüddelborg, Charles Boisse- vain (beiden te Amsterdam)Beelaerts van Blokland, (Den Haag); Nolens, (ItokUic) Paul den Tex, (Amsordam)en gekozen in de vacaturen de heeren H. F. van den Berg, (Amsterdam), en P. R. Moes, (Rotterdam). Ned. Bond van Post- en Telcgraafbeambten. Maandag had d's 9e algemeene vergadering van dezon Bond plaats. Vertegenwoordigd waren 63 afdoelingen. Het orgaan „De Posthoorn" zal in ver groot formaat vorschij|nen. Do Bond zal naast heb officieel© rapport door den minister samen te stellen, een eigen rapport opmaken betreffende de positie van de postambtenaren. Besloten werd (\uur 52, tegen II afdeelin- gen) de instelling van een examen voor assis tent to vragen. Aangenomen werd oen voorstel van heb hoofdbestuur volgens hetwelk bij, ongeluk in den dienst het voUe pensioen wordt gegeven ook aan weduwen. Hot pensioen gaat in na 30 dienstjaren. Men zal vergoeding vragen voor overwerk op Sfc. Nicolaas en boven 10 uur dienst. Meu zal trachten te krijgen het maximum tractement na 15 jaren. Yer. van gyinnastiekonderwyzersln Nederland. Te Haarlem had den tweeden Pinksterdag een algem. vergadering van deze vereeniging plaats, bij welke gelegenheid tevens het 40- jarig bestaan gevierd werd. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni ging 93 leden telt; de kas bleek een batig saldo van f 35,811/2 te hebben. Tot bestuursleden, in de plaats van de heeren G. C. Adrian en H. Plaff, werden ge kozen de heeren P, C. Adrian tot voorzitter met 36 stemmen en tot nieuw bestuurslid de heer Luiting te Amsterdam. De volgende vergadering zal te 's-Graven hage plaats hebben. De heer Roemer van Amsterdam sprak over de scliool-hygiène. De heer Luiting hield vervolgens een voor dracht waarbij hy de voorstellen der com missie voor het voorbereiden van voorstellen tot wijziging van de wetten op M. en H. O. in betrekking tot de gymnastiek besprak, welke voorstellen zijn symphatie hadden. De lieer Van Aken uit Rotterdam hield een voordracht over de kennis der methode van het gymnastiekonderwijs. Bond van Horlogemakers. Te Amsterdam had op Pinkstermaandag de 3e vergadering plaats, waaraan een ten toonstelling van uurwerken en uurwerkers- kunst was verbonden, Hei bozen werden tot bestuursleden de heeren F. G. Haas te Arnhem, G. H. Philips te Amsterdam en A. Veerihoff te Groningen. U11 het jaarverslag over het tweede honds jaar, bleek o.a. dat het getal afdelingen met 6 was toegenomen, n.l. Breda, Den Haag, Leeuwarden, Tilburg, Alkmaar, en Dordrecht zoodat dit getal thans 16 bedraagt met 343 leden. Uil bet jaarverslag van den penningmeester bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f649, de uitgaven 1496, zoodat er een batig saldo is van f 153. Besloten werd dei bondsdag vooitaan op Hemelvaartsdag te houden, het volgend jaar te Rotterdam. De vraag door het Bondsbestuur gesteld, of de Bond zich al of niet zal aansluiten bij de beweging om te komen tot wettelijke vervroegde winkelsluiting, werd toestemmend beantwoord. Aangenomen werd voorts een voorsts! om het Bondsbestuur op te dragen een plan te ontwerpen en uit te voeren om in den zomer van 1903 een examen te houden voor hor- logemakersbediende. Het eindexamen aan het Gymnasium alhier zal dit jaar worden afgenomen op 28 en 30 Juni en 1 Juli e.k. Tot gecommit teerden bij dit examen zyn aangewezen dr. I. M. J. Valelon en dr. J. te Winkel, hoog leeraren aan de Universiteit te Amsterdam, eo dr. J. C. Cluyver, hoogleeraar aan de Rijks Universiteit te Leiden. Ons bericht betreffende de promotie van den heer D. Plooy behoeft in zooverre aan vulling, dat die promotie »cum laudo" heeft plaats gehad. Naar wij vernemen, heeft onze stadgenoot de heer D. Plooy, het beroep naar Heusden aangenomen. Heden herdenkt C, Marrevee den dag waarop hy gedurende 25 jaren in dienst is geweest by schipper J. C. de Mos alhier. Hedenmorgen werd hij ten huize van zijn patroon ontvangen en werd hem daaronder eenige hartelijke woorden van huideen waar deering een fraai geschenk aangeboden. Te dezer gelegenheid wappert de vader- landsclie driekleur van de schuit waai op de jubilaris vaart. Met het werk op het terrein der firma Smulders is een aanvang gemaakt. Vanaf de Oosterhavenkade gezien, verkrijgt men den indruk als ware daar bezig een aantal mieren, zoo ijverig en onophoudelijk rijden de grondwerkers met hun eigenaardige karretjes in lange rijen heen en weder, elkander kruisende en de wagentjes over gevende, s eeds van en naar dezelfde plek. Dit krioelend gezwoeg heelt ten doel het leggen van een dijk rondom het terrein, dat na voltooiing daarvan, zal worden volgespoten en zoodoende gebracht op de hoogte die bij het koopcontract is vastgesteld. In de Maas ter zijde van den ingang der daar te graven haven is reeds de eerste meerpaal geplaatst. Aan de wegen van de Oostei havenkade langs de achterzijde van het terrein wordt steeds flink doorgewerkt. Aan het concours voor Harmonie- en Fanfare-gezelschappen dat den Oen Augustus alhier zal gehouden worden, zullen, naar wjj vernemen, 13 gezelschappen deelnemen. Deze zullen in diie groepen worden verdeeld. Gisteravond nm 12 uur verliet de 38-jarige Joh. Bergman een café in de Boterstraat en verwijderde zich daar van zijn kennissen om zich in het slop tegenover de Kreupelstiaat een oogenblik af te zouderen, toen hij plot seling, tot schrik der anderen, achterover tegen den grond sloeg. Onmiddellijk werd hij opgenomen en in het café gedragen en blies daar na eenige oogen- blikken den laatsten adem uit. De dndelyk geroepen dokter kon slechts den dood constateeren. Het paard gespannen voor den bestelwagen der H. IJ. S, M. viel gisteravond omstreeks 71/2 uur door de gladheid der bestrating op ue Hoogstraat. Zonder veel moeite en zonder schade of ongelukken werd het beest weder spoedig opgeholpen. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Geveild 23 Mei. Notaris W. J. A. Roldanus en Makelaar J. F. YV. Meijer. Een woonhuis en erve, aan de Groenelaan nr. 56, groot 59 centiaren, f1500. Zeven huizen, waaronder een winkelhuis, met open grond en erven, aan de Gasstraat nrs. 2, 4, 6, 8, 10, 12 en 14, groot 412 centiaren, 1 f 990, 2 f 935, 31945, 4 f 1330, 5 f915, 6 f945 en 7 f960. Zeven huizen met open grond en erven, aan de Visschersstraat nrs. 15, 17, 19, 21, 23, 25 en 27, groot 451 centiaren, 1 f 890, 2 f905, 3 f915, 4 f900, 5 f875, 6 f890 en 7 f920. Twee huizen met open grond en erven, ann den Rotterdamschen dijk nrs. 178 en 180, groot 239 centiaren, 1 f875, 2 1 8G0. Twee woningen en erven, aan het Heeren pad nis. 5 en 7, groot 32 centiaren, 1 f310, 2 f300. Een woonhuis, verdeeld in beneden- en bovenwoning, met open grond en erve, aan de Lange Nieuwstiaat nr. 139, groot 79 centiaren, f2940. Een winkel- en woonhuis met open grond en erve, aan het Broersveldpad nr. 3, groot 91 centiaren, 4200. Een winkelhuis en een woonhuis en erven, aan het Broersveld nrs. 174 en 172, groot 48 centiaren, 1 f940, 2 1920. Een woning en erve, in een gang, uitko- meude aan het Broersveld nr. 63s, groot 15 centiaren, f160. Een woonhuis, verdeeld in beneden- en bovenwoning, met opeD grond en erve, aan den Singel nr. 154, groot 100 centiaren f 3480. Een huis met open grond en erve, uitko mende aan den Oostsingel nr. 9s, gtootll4 centiaren, f1120. Twee woningen en erven, in een gang uitkomende aan de Bioeisvestnrs. 1771 ens, groot 36 centiaren, 1 f 280, 2 f 280. Een woning en erve, in een gang uitko mende aan de Broersvest nr. 1333, groot 19 centiaren, 1 280. Een huis rnet open plaatsje en erve, aan den Lange Achterweg nr. 59, groot 37 cen tiaren, f1020. Vijf woningen met open grond en erven, op een plaats met een gang uitkomende aan de Lange Achterweg en de Roosbeek, nis. 98, t0) 12) 14 en 10, groot 139 centiaren, 1 f 120, 2 1150. 3 f 420, 4 f 130 en 5 1240. Notarissen H. B. E Blaisse te Schiedam en W. J. Dboogleever Fortuijn te Rotterdam. Een woonhuis, verdeeld in beneden- en bovenwoning en open plaats, aan de Lange Haven no. 96, groot 1 are en 6 centiare. Een woonhuis, verdeeld in beneden- en bovenwoning, naast voorgaand perceel, Lange Haven no. 94, groot 93 centiare. Beide woonhuizen in 1 perceel geveild voor f3850. 'Als bijzonderheid dient nog vermeld te worden, dat het van de werf van den heer A. de Jong met goed gevolg te water gelaten loggerschip het eerste is dat alhier naar Fransch model is vervaardigd. Het schip is bestemd voor de haringvis- schery en is geheel van eikenhout gebouwd omdat het naar wij uit goede bron vernemen later bij IJsland zal gaan visschen. 'Dezer dagen vervoegde zich by verschil lende ingezetenen eene tamelijk netgekleede vrouw met een brief, die, een door verschil lende reden gemotiveerd verzoek bevatte onderstand, Deze brief was getekend door eenige invloedrijke personen der gemeente Maassluis. Na gedaan ondeizoek is gebleken dat deze personen niets van bovengenoemden brief wisten. Men zy dus gewaaisehuwd, 'Het schuitje van schipper A. Roesle is gelicht en hangende tussohen 2 vaartusj/5?) by den mond der Nieuwe Haven aan deri grond gezet. u Gemeenteraad. Vervolg.) In de Woensdagavond gehouden vc-rciule- ring van den gemeenteraad wenscheen de heeren Van d or Do 1T eav D oel mail liet plan enz. ie doen uitvoeren zoo als heb door de plaatselijke gezondheidscom missie en de Comm. van Fabricage is out- worpen, doch de Voorzitter acht het beter, d'eze zaak aan te houden tob een vol gende vergadering, opdat de leden nog eens kalm ikunncn nadenken alvorens hun stem uit te brengen. Uit een vraag van den heer v. d. Lee bleek, dab niet alle l'edeu begrepen, waar voor zij( stemden. Bovendien (kan dozen zo- mer niet met de werkzaamheden worden be gon non. 011 dient men te wachten tob Decem ber, omdat het niet dringend noodig is dat het stoomgemaal geduïPftdo den winter voortdurend maalt, 'terwijl' dit in den zomer niet kan stilstaan. Vervolgens steileu B on W. voor, om, aangezien heb puibliok aanbesteden van het uitbaggeren der haven met veel kosten en moeilijkheden gepaard' gaat, dit baggerwerk in eigen beheer uit te voeren en daarvoor aan te schaffen een baggermolen, 5 grond takken en een elevator. Dit alles is te koop aangeboden voor ƒ4200 en verkeert, vol gens het onder/.ook door deskundigen, in zeer goeden staat. Do beer V oitenaar meent, dat do koopsom te laag is om daarvoor goed ma terieel' te kunnen leveren. Daarbij is het on derhoud van machinerieën zeer kostbaar en hiji acht den aankoop niet in liet belang der gemeente. In rondvraag wordt het voorstel met 11 tegon 1 stem aangenomen. Tegen stemde de hoer Vedtenaar. Daarna gaat de Raad' over tob het benoe men van eeirhoofd van school A. Bij opening der briefjes blijkt dat de lieer B. Th. Avenarius te Vlissingen is benoemd met 8 stemmen. De beer Knook te Haarlem bekomt 3 stemmen, do heer Tielens te Rot terdam 1 stem. De indiensttreding wordt be paald op 1 Aug. a.s. Nog wordt besloten aan den deurwaarder der plaatsel. bel. over 1901 een gratificatie van f 25 toe te kennen. Na do gebruikelijke rondvraag gaat de vergadering over in een zitting met gesloten deuren. Bij 'het gisteren to 's-Gravenlmge gehou den examen voor onderwijzeres L. O. slaag de o. a. mejuffrouw D'. Slot, alhier. dooh dfzoi bcsli Dc glem Dc klam *Gistenniddag kreeg do koetsier J. E. M. van oen kwaadaardig paard bij het inspan nen een geweldigen trap tegen den boist, zoo dat hij tegen don grond tuimelde. Naar huis gebracht constateerde de dok ter kneuzing aan horst on linkerarm. *Heden werden alhier ter kaasmarkt aan gevoerd 16 stapels kaas, wegende 5651 K.G, pi-ijs 25130 cent. Handel vlug. Z. M. de Keizer van Rusland heeft benoemd tot ridder 3e klasse (officier) der orde van St. Stanislaus, den heer M.T, Philips, beeld houwer te 's-Gravenhage, ontwerper eD uit voerder van het Russenmonumenl te Bergen, dat verleden jaar onthuld is. Pi of, D. Simons, te Utrecht, heeft de be trekking van redacteur van het sWeekblad van het Recht" aangenomen en zal met 1 Juli als zoodanig optreden. Moord te Tilburg. De zaak tegen den schilder Mutsaers te Tilburg, zal op 11 Juni a.s. bij het gerechts hof te 's-Bosch behandeld worden. Waren in eersten aanleg vanwege het 0. M. ongeveer 125 getuigen gedagvaard, thans meent men dat hun aantal slechts 50 bedraagt. Hondentenioonstelling te Botterdam. Heden werd in den tuin en de zalen der sociëteit Harmonie" te Rotterdam de zevende internationale Hondententoonstelling (kam pioenschap-tentoonstelling) geopend, uitge schreven door de Kynologen-vereeniging sNe- derland". In de meeste afdeelingen waren vele en mooie dieren ingezonden tot een getal van ruim vierhonderd. Keurmeesters waren de heeren Geo Rnpeh Sheffield cav. maj. Fritz BloeschH. Fopma Bonnema, TzummarumHenry jo denkamp, BrusselA. Freericks, 's-Graven hage F. W. baron van Tuijl van Seroos- kerken, VelzenJ. L. Havelaar, Rotterdam, O. Luban Reinscheidt; dr. A. J. J. Kloppete Hilversummevr. Arabei Clare, FrankforU A. Gouka, Schiedam; Jean FüsshöÜer,Sieg- burgG. T. Leliman "Wapenfelde en B- A. baron van Westervelt Sandberg, Ede. Uitgeloofd waren niet minder dan 441 speciale pryzen en 8errepryzen, waaronder vroDgi manui Do der so kendo ri«g, ïetten dien v zal ge van kc ken vs Geld .scherp dreigde .kracht. Is krijj ;chuw< bracht. Daar Breuke Gist. uit Vo he

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2