f Transvaal en Oranje-Vrijstaat. ai BINNENLAND. V STADSNIEUWS. TL AARDINGEN. ciën Hago tevens benoemd tot minister van publieke werken. De posterijen zijn van bet ministerie van publieke werken verplaatst naar binnenlaudscbe zaken. Do Amerikaanscbe minister van buiteol. zaken en minister Bran bobben Zaterdag Je overeenkomst geteekcnd, waarbij de be- krncbtigiugstormijn van bet verdrag tot ver koop van de Deenscbe Antillen met een jaar verlengd wordt. O o steur ij fc. De Oostenrijksdie delegatie beeft de ge wone begrooting van ooi-log goedgekeurd. Ook die van marine werd aangenomen. De minister van oorlog, vou Ivrieglnanimor, werd tijdens de beraadslagingen over bet dutl in bet leger geïnterpelleerd. Hij zcide, dat bij er niets nieuws over mede te deolcn badde officierenstand hield er nu eenmaal zijn eigen begrippen van eer op na. Hij kon wel verzekeren, dat men hem ten onrechte be tichtte het tweegevecht aan te moedigen. De minister verklaarde voorts op een desbetref fende vraag, dat bot van zelf sprak, dab mis handeling van soldaten ten strengste gestraft werd en hij legdo er don nadruk op, dat heb Oostenrijkscke leger voor geen ander ter we reld in menschel'ijke behandeling der minde ren onder deed. Op liet einde der zitting van gisteren be dankte Goluchowsky, namens den Keizer, de vergadering voor haar weiwillenden geest. De president der delegatie sprak in sympa thieke bewoordingen over 't sluiten van den vrede in Zuid-Afrika en sloot daarna de zit ting met een driewerf hoera! ter cere van den Keizer, dat door de vergadering werd herhaald. Heden ontving de Haagsche Pro-Boe r- vereeniging van een Twentsch fabrikant een gift van f250 voor de noodlijdenden in Zuid- Afrika. Ruslan d. Er zijn opnieuw troepen moeten gaan naar Ybltsjoesk in bet gouvernement Charkof, waar de vorige maal ook al met geweld een einde aan de plundering is moeten gemaakt worden. Niet alleen de bezittingen van den Russischeu adel zijn nu weea- bij voorkeur verwoest, een rijke boer, een zekere Kirialof, heeft ook al' zijn schuren en andere berg- en voorraadplaatsen zien overrompelen en in brand steken. Dergelijke tooneelon hebben plaats gehad in heb distriet Dnieprofski in Tauris en in verschillende districten van het gouverne ment Voronetz, Heb aantal in 1901 naar Siberië verhuisde Russen bedraagt volgens een ambtelijke op gave 12S,131. Hoeveel van die 128,131 zou den gedwongen verhuizingen zijn geweest? B u I g a r ij Forst Ferdinand is op reis gegaan met den minister van oorlog generaal Paprikof, kolonel D'imitrief, assistent-chef van den grooten staf en gewezen Bulgaarsch banne ling in Rusland, en een Bulgaarsche deputa tie. De oude Bulgaarsche patriot eu leider der Russisch-gezinde partij Dragan Zankof, thans voorzitter van de Sobranje, is reeda vooruitgetrokken naar Warschau, omdat zijn hooge leeftijd hem niet toelaat te haas tig te reizen. En ten slotte heeft de premier Danef Zaterdag toch nog besloten ook van de partij te zijn, ondanks de zitting vau de Sobranje. Kreta. Uit Canea wordt aan de „Daily Mail" gemeld Terwijl twee Muzelmansche schepen laad den te Spakie, hebben christenen de twee kapiteins en twee matrozen doodgeschoten. Deze aanslag was een weerwraak wegens den christennioord, doer de Muzelmannen on langs gepleegd. Prins George heeft zijn spijt betuigd over heb gebeurde. Heb gouvernement looft 1000 fr. helooning uit voor inlichtingen en 160 pond voor het aanwijzen van de daders. China. De mail uit China, die te Marseille is aan gekomen, bevat een telegram uit Peking aan bet blad „Tsao-Je-Sin-Wen", meldende dat op 25 April, terwijl de Keizer zich naar Nan-jen begaf, er een kogel uit een geweer boven zijn hoofd vloog. Volgens^ geruchten te Peking denkt men dab de Europeesche soldaten den Keizer schrik hebben willen aanjagen. Men meldt uit Utrecht aan de bN. R. Ct," dat de tweo vlaggestokken, die in den voor tuin van president ICruger's huis aan de Maliebaan stonden en waaraan de vlag van de Z.-A. Republiek en die van Oranje Vrij staat hingen, Zaterdag verwijderd zijn. Router's agentschap deelt mede, dat de geruchten, die zoo aanhoudend door de Boe- renagenten in Nederland worden verspreid, als zon er het een of ander geheim protocol of geheime clausule aan de voorwaarden der overgave zijn toegevoegd, dat niet officieel te Londen is bekend gemaakt, geheel uit de lucht gegrepen zijn. De Haagsche Pro-Boervereeniging heeft bij besluit van 20 Mei 1902 no. 23, de koninklijke goedkeuring verkregen voor de Internatio nale kunstverloting. De prijzen zullen tentoongesteld worden in het daarvoor opgerichte gebouw aan het Gevers üeynootplein te Scheveningen. De tentoonstelling blijft open van 1 Julia.s.tot 15 September. Hofberichten. Men seint uit Apeldoorn In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden had hedenmorgen te 8.54 het vertrek plaats van den extra-trein, be staande uit 3 rijtuigen en een bagagewagen, die de vorstelijke familie naar Duitsehland zou brengen. De burgemeester had vooraf de aanwezigen verzocht na een driewerf hoera stil te zijn. Omstreeks tien minuten vóór 9 uur kwam reeds de Koningin-Moeder, die in het salon- rijiuig plaats nam en door het publiek har telijk werd begroet. Te 9 uur vei liet het open rytuig, waarin de Koningin en de Prins gezeten waren, het paleis en verscheen in matigen draf op het peiron. Bij het zien van de Vorstin na zooveel dagen van jammer, kon menigeen zyn ontroering niet bedwingen. Gejuich en hoedengezwaai. Daarna rustig. De Koningin eenigszins bleek, in grijs reis toilet en voile voor het gelaat, boog vrien- del'yk met een lachje. Van het rytuig dat vlak voor het salonrijtuig was geleid, werden de paarden afgespannen en een loopplank gelegd van het eene rijtuig naar het andere. Na van de aanwezige ineren afscheid genomen te hebben, liep II. M. over de loop plank en betrad het salonrijtuig met den Prins. Bij het vertrek van den trein groette Prins Hendrik voor het venster van het salontijtuig slaande. Op last van Hare Majesteit de Koningin brengt de directeur van het Kabinet der Koningin ter algemeens kennis dat, gedurende Harer Majesteit's verbluf in het buitenland, de aan Hoogstdezelve gerichte brieven in gesloten omslagen, voorzien -van een adres aan Hare Majesteit op de gewone wijze per post kunnen worden ingezonden of bezorgd bij het Kabinet der Koningin te 's-Gravenhage. 's-Gravenhage, 9 Juni 1902. P. J. VEGELIN. President Kroger. In de 'Haagsche correspondentie van de »Zulfensche Courant" lezen wy het volgende over president Kiuger naar aanleiding van het tot stand komra van den vrede ïDe oude Kruger moet echter ook dezea zvwen slag met gelatenheid hebben gedra gen. In den beginne, zoo vertelde my iemand die hem bijna dagelijks spreekt, kon men fcijna geen woord uit hem kragen. By zon derde zich af om te gaan bidden. Later confereerde hij zeer kalm met Fischer en de andere gedelegeerden. Al zijn er ook voor hein veel raadselen, hij vertrouwt vast dat Schalk Burger en de andere leiders op goede gronden niet anders hebben kunnen handelen dan zij gedaan heb ben. Wel wordt de oude man zwaar beproefd Zijn hoop op de toekomst is nu voor goed vernietigd maar zijn geloof in den Heer is niet in het minst geschokt. Ziek is hij niet, maar het gebeurde heeft hem toch zeer aangegrepen En hoe zou het anders kunnen Als hij bemerkt, dat zijn gevoel hem te veel zou overmeesteren, gaat hij zich afzonderen. Alleen zyne allerbeste vrinden worden tot hem toegelaten. Hij weet, dat heel Nederland in zijn smart deelt. Toen ik hem zeideduizenden zullen zich thans afvragenhadden wij niet meer voor de goede zaak kunnen doen toen was zijn antwoord het was niet mogelijk Holland alleen vermocht niets, maar toch Hij voleindigde den zin niet. Toch vermoedde ik, wat er op dat oogenblik in hem omging." Nieuw-Gnlnea. Onze particuliere coi respondent te Batavia seint ons dat de Indische regeeriug van plan is onze vestiging te Merauké op te heffen. (>Hbld.") Soord-Borneo Naar de ïArnh. Ct." verneemt, is big' het ministerie van koloniën het bericht ontvan gen, dat de le luit. F. de Bouvé, uit Does burg, van het Ned.-Ind. leger (inf.) op Noord-Borneo is gewond. Curasao. Bjj Kon. besluit is de heet mr. C. S. Gor sira benoemd tot griffier van het hof van jus titie in de kolonie Curayao, en zulks met ingang van den eersten dag der maand, vol gende op die, waarin genoemd besluit in afschrift in die kolonie zal zijn ontvangen. Union Interparlementaire. Op de laatst gehouden, vergadering van de Nederlandsche groep der Union Interparle mentaire heeft mr. H. Ziilisen zijn functien als secretaris-penningmeester, welke hij' se dert de oprichting van de groep .had waar genomen, neergelegd, en is als secretaris ver vangen door jhr. mr. L. H. J. M. van Asch van Wijde (Ede) en als penningmeester door mr. M. Tijdeman Jr., leden der Tweede Ka mer. Onze oorlogsvloot. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. instructieschip Nautilus, onder bevel van den kapitein luitenant ter zee P. C. Swaan, 7 dezer van Las Palmas vertrokken. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms, pantserdekschip Holland, onder bevel van den kapt. ter zee J. "Wentholt, 9 dezer te Nieuwediep aan gekomen. Audiënties. De gewone audiëntie van den Minister van Financiën zal deze week niet plaats hebben Onderscheidingen. By Kon. besluit is dr. S. S. Rosenstein, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, bevorderd tot commandeur in de orde van den Nedeilandschen Leeuw; en zyn dr. B. J. Kouwer, hoogieeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, dr. G. H. Roessingh, te's-Graven hage, en L. Pot, arts te Apeldoorn, benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Staatsloterij. Bjj resolutie van den minister van finan ciën is met aanvang van de 371e staatsloterij benoemd tot collectrice te Groningen F. M. Franckle, weduwe van H. J. A.Felders, aldaar. Mr. A. F. X. Lnyben. f Te 's-Heitogenbosch is in den ouderdom van 84 jaren overleden mr. A. F. X. Luyben. De overledene, Bosschenaar van geboorte, was van 1859 tot 1880 lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaalin 1868 koos koning Willem III hem als minister van R. K. eeredienst, welk ambt hij van 4 Januari tot 4 Juni van dat jaar bekleedde. In 1873 werd hij benoemd tot kanton rechter te 's-Hertogenbosch, welke betrekking hij het volgende jaar verwisselde voor die van buigempester dier gemeente, welk laatste ambt hij tot 1880 vervulde. In datzelfde jaar 1880 werd hij rechter in de arrondissements rechtbank en in 1883 raadsheer in hot ge rechtshof beide te 's-Bosch, uit welke laatste betrekking hij in 1893 eervol ontslagen werd. De overledene was commandeur der orde van Pius IX van den Heiligen Stoel, en Rtdn'er in de orden van de Eikenkroon en van den Nederlandschen Leeuw. Hooger Onderwijs. Het avantprojet van de herziening der wet op het hooger onderwijs is, naar wij ver nemen, a's geheim stuk door den minister van binnenlaodsche zaken aan de senaten der universiteiten met verzoek om advies gezonden. (sN. R. Ct.") Rijksverzekeringsbank. Bij Kon. besluit zyn benoemd tot agent der Rijksverzekeringsbank: H, Enno van Gel der te Rotterdam, werktuigkundig ingenieur; A. C. Jacobsen, te Prinsenhage, directeui eener ijzergieterij H. W. J. van Roijen, te 's-Gravenhage, oud-majoor bij de artillerie van het Ned, O.-I. leger; G. II. van Assendelft de Coningh, te Ryswjjk, scheepsbouwkundig ingenieurJ. D. Rolandus Hagedoorn, te Gro ningen, onder-directeur van de Groninger RywielentabriekA. Fongers, L. A.M. "Wol fram, te Haarlem, hoofdinspecteur van po litie; D. A. van Diemen, te 's-Gravenhage, inspecteur bjj een levensverzekerings- en ongelukkenverzekerings-maatschappjjJ. de Lange, te Leiden, bouwkundige; G. H. van Asperen, te 's-Gravenhage, oud-luit. ter zee 2e kl B. J. Doornbos, te Amsterdam, oud inspecteur van politie. R.-K. Kamerclub. Naar aanleiding van het bericht in ïDe Tijd", dat de heer Passtoors ontslag heeli genomen als lid van de club der r.-k. leden van de Tweede Kamer, zegt sde Residentie bode" »Wij kunnen, na ter juiste plaatse ver kregen inlichtingen, met de meeste stelligheid mededeelen, dat de heer Passtoors als lid der Vereeniging van katholieke leden der Tweede Kamer niet demissionnair is." ïDe Tijd" bevat op haar beurt daarentegen hei volgende- Io een eenigszins zonderÜDg gesteld be richt komt sDe Residentiebode", schijnbaar in strijd met onze mededeeling omtrent het ontslagnemen van den heer Passtoors als lid der Katholieke Kamerclub, berichten, dat deze als zoodanig sniet demissionnair" is. Wij kunnen hiertegenover de verzekering stellen, dat het bericht in ons nummer van Zondag 11. door ons uit de beste bron werd ontvangen, niet slechts met machtiging tot doch met verzoek om publicatie. Uit dezelfde bron werd ons nader bericht, dat morgen (Dinsdag) een vergadering zal gehouden ■vvoiden van de katholieke Kamerleden, waarin een laatste poging zal beproefd worden, om de uittieding van den heer Passtoors onge daan te maken. Wij zullen in staat gesteld worden, den uitslag dier poging mede te deelen. Eoode Kruis. Heden keerden in de residentie terug de Nedei iandsche vertegenwoordigers ter Roode Kruis conferentie te St.-Petersburg. benoemd tot commandeur Oranje-Nassau. in de orde van Liberale Uuie. Mr. P. Rink beeft de benoeming tot lid van het hoofdbestuur der Liberale Unie aan genomen. Opk de hoeren Borgesius en Lely zijn be reid de benoeming aan te nemen. Bij Kon, besluit is dr. J. J. M. de Groot, hoogteeraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, Ter herinnering. By gunstig weder zal bet muziekkorps der schutterij morgennamiddag een muziekuit voering geven in de Plantage. Het programma deelden w'y bereids mede. Men meldt ons, dat gisteravond op de vergadering van de Kappers- en Barbiers- vereeniging s Eendracht" besloten is met Augustus a.s. algemeene Zondagsrust in te voeren. Finantleel Nieuws. De Minister-van Financiën maakt bekend dat het saldo van 's rijks schatkist op 7 Juni bedroeg bjj de Nederl. Bankf 2,574,867.071/2 bij de betaalmeesters. - 2,078,522.54 Te zameo 4,653,389.611/2 V Uit Londen wordt aan het »Berliner Tage- blalt" geseind, dat de Engelsclfe Regeering aanbiedt de aflossing der Nederl. Zuid-Afrik, Spoorweg-Mij.-obligatiën A pari met 4 pCt. rente sedert September 1900. Over een aan bod tot aflossing der aandeelen wordt nog onderhandeld. Reuter's agentschap verneemt, dat met de aandeelhouders der Nederiandsch-Zuid-Afri- kaansche Spoorweg-Maatschappij nog geen regeling is getroffen. Tan de krijgsgevangenen. Ons werd het onderstaande, uit een brief afkomstig, door den heer van Harderwijk toegezonden, waaraan wij gaarne eep plaatsje afstaan. Umballa, 16 Mei 1902. Heden was het voor onze krijgsgevangenen een ware feestdag, daar de bezending, 4 groote kisten met tabak, sigaren, pijpen, kaas en lucifers uit Schiedam arriveerden, welke door middel van uwe welwillendheid en opoffering en door de bereidwdligheid en liefde der Schiedammers, ons werden toe gezonden. "Wanneer U een kijkje in ons kamp hadt kunnen nemen, dan zou het U evenals mij genoegen hebben verschaft, die bljjde aangezichten te zien. Die stoere mannen, elk met een fijne Holl. sigaar of met een lekkere pjjp Holl. tabak in het hoofd, men kan het aan hun zien dat deze dag voor hen eene oase in de woestija was. De kaas was ook uitmuntend en liet zich zeer goed smaken, en hoewel het natuurlijk onder zoovelen verdeeld, een klein stukje was, wat ieder hoofd voor hoofd kreeg, had de boterham, die altijd droog wordt gegeten, in geen maanden zoo lekker heeft gesmaakt als thans. Wal de tabak betreft, dit was eene dubbele verrassing, want reeds eenige dagen waren de meesten onzer zonder, en menigeeD had aan mij gevraagd sKaptn. wanneer krijg ons weer tabak, is daar nog nie een kans nie?" En dat moest ik rmtuuriyk met een: »'k Weet het niet oom" beantwoorden. Vroe ger hadden wjj een enkelen keer tabak ge kregen, van de Indische regeering, en ook hadden de inwoners van Paletnbang (Holl. Indië) geld gestuurd aan den Majoor-com mandant van ons kamp om er tabak voor te koopen. Doch nu was alles verbruikt, zoo dat we op dit oogenblik op zwart zaad zaten en sommige pijpen reeds waren opgeborgen. U bemerkt hieruit, dat ik niet teveel zeg, wanneer ik het eene dubbele verrassing noem. Het is dan ook eene recht aangename taak, als oud-Schiedammer, voor mij, om de tolk van ons volk te zijn, in welks midden ik ook thans als krijgsgevangene vei keer, om alle Schiedammers, en vervolgens alle geefsters en gevers zoowel in als buiten de stad, harte lijk te danken voor de verkwikking in onze gevangenschap ons bereid. Eerlijk moet ik bekenen, dat mij de woor den ontbreken, om de erkentelijkheid van ons volk, uit te drukken voor al hetgeen wat in den vreemde en inzonderheid in Holland, voor ons en voor onze vrouwen en kinderen wordt gedaan, in dezen bangen ty'd van lijden en zware beproeving P. Bos, Sectie-kapitein VolksbatHmis. In de week van 28 Juni 1902 werden genomen 357 baden. 1ste klasse 2de klasse kuipbaden 23 kuipbaden 38 regenbaden 8 regenbaden 154 school baden 40 3 ets. kinderbaden 94 Het is al eenigen tijd geleden, dat wij onder het wekelyksche lijstje van het Volks badhuis eet beroep deden oponzestadgenooten, ten einde hen op te wekken het werk voort te zetten, dat met zooveel liefde begonnen, zonder hun hulp gestaakt zou moeten wor den. Wij hebben, zooals ieder begrijpen zal, de schoolbaden op het oog. Dat wy in zoo lang niets onder dat lijstje schreven, is wel een bewijs, dat de voorraad kaarten, die beschikbaar was, nog altijd niet uitgeput was. Nu weten wij allemaal, dat aan alles een eind komt en het feit, dat wij thans een woordje schrijven, zal het zeker onzen lezers duidelyk maken dat ook aan dezen grooten voorraad een eind komt. Nog is niet alles verin uikt, maar voor het zoover is en het eind is zeer -nabij, zouden wy zoo giaag de zekerheid hebben, dat er weer een nieuwe voorraad was en daarom doen wij ook nu weder een beroep op de liefdadigheid van onze stadgenooten, over tuigd, ook thans evenmin als vroeger een vergeefsch beroep te doen. De dank der kinderen spreekt duidelijk uit het cyfer der wekelyks gebruikte baden en onzen dank voegen wy in het volste ver trouwen, dat ook thans weder aan onze roepstem gehoor moge worden gegeven, aan deze weinige woorden toe. Slechts door voortdurende hulp zal, wy zeiden het reeds meermalen, dit werk kunnen worden voortgezet en daarom komen wy telkens weer met een verzoek tot onze lezers, onbevreesd van hen te vervelen, doch integen deel overtuigd telkens en telkens weder op nieuw in ons streven gesteund te zullen vi or den, een streven, dat gelijk dat van den kindervriend, die met dit werk begon, gericht is op de gezondheid der kinderen 1 Een vrouw die hedenmiddag met een gang heet water de Hoogstraat passeerde had het ongeluk dat een touw van haar juk brak, tengevolge waarvan een der emmers over haar rok en voet uitstortte. Zij kwam daar vrij goed van af; slechts een kleine brand wond heeft zy daarby op den voet gekregen. Gemeenteraad. De gemeenteraad zal morgen, Woensdag des namiddags te IJ uur een vergadering houden. Te behandelen zijn de volgende onderwer pen Rapport van de raadscommissie ad hoo op do reclamation tegen het vastgestelde ver gunningsrecht voor kleinhandel in sterken drank. Voorstel van B. en W. tot wijziging ym de verordening tot regeling van de jaarwed den dei* ©nderwijlzers. Ontwerp-vcrordening rogelende de samen stelling in den dienst van het personeel voor den havendienst. Ontwerp-instractie voor den havenmees ter. Voorstal' van B. en W. tot regeling der jaarwedden van het personeel voor den ha vendienst. Idem op het verzoek van Jb. v. d. Berg Czn., om goedkeuring van den aanleg van straten. Idem op het verzoek van J. -Zonneveld om overname van straten. Idem tot bestrating met keien van een ge- dedte der Oosthavenkade. Idem op het verzoek van J. Proost om ge meentegrond in erfpacht. Idem op het verzoek van A. Maarleveld Azn. om gemeentegrond in erfpacht. Idem op het verzoek van A. Baggus Wzn, om gemeentegrond in erfpacht. Idem op hot verzoek van Joh. van der Velden om goedkeuring van een gewijzigd plan van bebouwing van erfpachtsgrond. Idem op het verzoek van L. van D'am om goedkeuring plan van bebouwing van erf pachtsgrond. Voorstel van B. en W. op het verzoek van JSchouten om vergunning tot het hebben van een gebouw met andere dan steenen wanden. Oorspronkelijk kohier van den hoofdelij. ken omslag, dienst 1902. Rapport van B. en W. op het verzoek van den eervol ontslagen havenmeester W. Post om verhooging van pensioen. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de begrooting van do gemeente, dienst 1901. Voorstel van B. en W. tot bet maken van een overkapping voor de reserve-deuren van de keersluis. B. en W, vragen machtiging tot het doen aanbrengen van een overkapping van gegolfd plaatijzer boven de reservedeuren van de Keersluis, waarvan de kosten zullen bedragen f 1635,—. B. en W. stellen voor eenige wijzigingen l op de gemeentebegrooting, dienst 1901 eni wel tot af- en overschrijving (gewoon) van een bedrag van f 6414,58 en idem buitengewoon van f 928 821/2 tot verhooging (gewoon) met een bedrag van f24960.95, idem buitengewoon van f22.07, en eindelijk tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven van een van f 1353.45, 'Naar wij vernemen is door den heer K, S. van der Brugge aan den raad ingezonden het bericht dat hy ontslag neemt als raads lid wegens voortdurende ongesteldheid. Met ingang van 1 dezer is mejuffrouw A. S. E. Drost, telefoniste, verplaatst tas Rotterdam naar hier. 'Zondagavond hield ds. v, Haselen voor een stampvolle kerk zyn afscheidspreek.Spr- schetste in korte trekken alles wat hem in Vlaardingen gebeurd was en dankte voor het vertrouwen dat men hem altjjd gelo heeft. Hy richtte een bijzonder woord van dank tot de Schiedamsche collega's die er presselyk overgekomen waren. De gemeente zong hem ps. 21 vers 4 toe waarvoor ds, v, H. dankte, terwijl hy zeide dat de eerste woorden van de preek, waar mede hij zyn intrede bad gedaan, delaatsU zouden zijn van zyn afscheidspreek, n' Vrede zij U lieden. ^Zondagmiddag hadden aan den Maasslui sclien dijjc de aangekondigde wedstrijder, plaats. Er was zeer veel publiek, dat door 1 loopen over de baau het -gunstig verloop -te wedstrijd zeer tegenwerkte. Het eerste nott mor, de sport-race over 300 M, besloeg gebeden middag, daar er telkens overges den moest worden. Des ondanks werd er fa' uig gereden en do prijiswinners hebben bat medaille dan ook wel verdiend. Na vele kn nige ritten behaalde de heer Jacobus Ho gend ijk den len prijs, een groote verg® zilveren medaille, en dó heer Izak Hoog® dijfc den 2en, een groote zilveren medaiU'- terwijl de -heer T. Habraken d'en 3en pU een kleine zilveren medaille, verwierf. 's Avonds to 8A uur had de prijsuitdeeli-? plaats op de bovenzaal van het -hotel de h mein. Met een toepasselijk woord deelde secretaris der vereeniging, d!e heer Spst Berger, de prijzen uit. Dtaama nam de orgj nisatour der wedstrijden, de heer J. L, v. Knoop, het woord, en daagde namens f- heer J. v. Raait, die niet aan d!en wedstn; - had deelgenomen, den eersten prijswi uit tob een match over 300 M., den volg0 den -Zondag te rijden, die onder luid appl»1 dear aanwezigen door den heer J. dijfc werd aangenomen. Verder decide - héér y. d. Knoop mede d'ab door te we® deelname en door het langdurige der sp®' race de wedstrijden in 't hardloopen 150 M., en in 't langzaamrijden, evened

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2