Italië. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. BINNENLAND. STADSNIEUWS. V VL AARDINGEN. V Rechtzaken. Kerk e 11 School. element. Eu eigenlijk blijkt uit do vrees ten duidelijkste dat do n ict-lloll and era do teu gels in handen hebben zonder daartoe ge rechtigd te zijn, want zij zeggen zelf beslist in de minderheid te zijn. En nu de quaestiewat wil do Engel- sehe regeering doen Van uit de Kaapkolo nie wordt druk op haar geïnfluenceerd. De Kaapsehe Premier, sir Gordon Sprigg, te genstander van de schorsing, is op weg naar Engeland en zal dus zijn opinie bij den heer Chamberlain bepleiten. De voorstanders van dc schorsing in de Kaapkolonie, dit gevaar dat door den persoonlijken invloed van fcir Gordon Sprigg dreigt, ziende, hebben var» hun kant ook niet stilgezeten zij hebben. 0111 den invloed van sir Gordon Sprigg te bestrijden, een arausche bezending hunner part ij genoot en leden van het Kaapsehe par lement, naar Engeland gezonden, o. a. de •hoeren Wilmot, dc Waal, kolonel Harris, generaal Brabant, en andereu. *t Is nu de vraag, welke invloed het bij den Eiigelschen Minister van Koloniën win nen zal. En als de Eiigelsclie Minister van Koloniën voor of tegen de schorsing gewon nen is, dan moet het Engelseih Parlement zich nog uitsproken. Het kan nog een heele quaestie worden, niet alleen in de Kaap kolonie maar in Engeland eveneeens 1 Creaacnjjde Wesicdeeïlngca- Engeland. 31 et het oog op de vermoeienissen, die do Koning de volgende week zal hebben te dooistaan, hebben zijn geneeskundige raads lieden ihem den raad gegeven om in de eerst volgende dagen alle openbare feestelijkhe den te vermijden. Officieel wordt medegedeeld dat dc prins en de prinses van Wales, Indië binnenkort zullen bezoeken. Men denkt dat zij de kro ningsfeesten zullen bijwonen, die einde De cember of begin Januari in Delhi zullen plaats hebben. In het Lagerhuis deelde minister Hieks- Beac'h gisteren mede. dat dc belasting op mafs verlaagd zou worden van drie pence tot anderhalf penny. Ook zeide de minister van financiën dat het niet in overeenstemming met de staat kunde der regeering is. te pogen den handel met de koloniën te bevorderen, door het in voeren van een tarievenoorlo-g mot de vreemde volken, die Engelands beste afne mers zijn. Een voorstel van Morley, om de para graaf die betrekking heeft op de invoering der graanrechten, te doen vervallen, werd verworpen met 251 tegen 178 stemmen. De lersche partij in het Britscilie parle ment heeft met algemceue stemmen besloten zich te onthouden van deelneming aan de kroningsfeesten, als protest togen, de wijze, waarop Ierland wordt bestuurd. De partij wordt uitgenoodigd op den Kronigsdag, 26 Juni, om elf uur, te Dublin bijeen te ko men, om over den toestand van Ierland te beraadslagen. Frankrijk. Do samenstelling der begrooting neemt zooveel tijd in beslag dat eerst in de nieuwe zitting ontwerpen van wet zullen worden aangeboden. Het tekort voor 1901 wordt op 150 mii- lioen francs geraamd. Het blijkt dat de raad van eer generaal Bonnal niet schuldig bevond aan erfenis- roof en verklaarde, dat er geen reden was om hem op pensioen te stellen. Duitschla nd. Prins Ludwig van Beieren heeft een oude quaestie opgehaald, door toen bij van het Badenscih gebied kwam, dat vroeger aan Beieren behoorde, o. m. zeide,.Ik kom vandaag van een mooi plekje gronds dat men ons honderd jaren geleden met geweld ontrukt, heeft." Deze heftige woorden hebben in Beieren en Baden veel opzien gewekt. De boven van Karlsruhe en Münohen, die toch al over en weer koel doen, zullen er nog meer door ver vreemden van elkaar. In een gemeenschappelijke bijeenkomst van het Heerenhuis en het Huis van Afge vaardigden heeft graaf Von Billow, namens den koning de zitting van den Pruisischen Landdag gesloten. In heb Huis van Afgevaardigden is door den President de zeker niet alledaagsche ver klaring afgelt^l, dat alle werkzaamheden waren afge laan. Ka afloop der vergadering werd den voorzitter hulde gebracht voor de leiding van het afgeloopen jaar, in welke hulde hij. ook de andere leden van het bu reau deed deeleu. De Tweede Kamer van het groothertog dom Hessen heeft met 40 tegen 5 stemmen een regeeringsontwerp aangenomen, waar bij de gelegenheid geopend wordt Voor de invoering van het algemeen, directe en ge heime kiesrecht. De Senaat nam do begrooting van buiten- laudsche zaken aan, na een verklaring van den minister Prinetti, waarin hij1 wees op de vaste positie die Italië verkregen had door de bondgenootschappen met do beide Midden-Europeesehe rijken en door do vriendschappelijke betrekkingen met de Jliddellandsche Zee-mogendlieden. Rusland. Volgens ecu bericht uit Warschau, heeft het departement van politie de gouverneurs in het "Weirihsolgebied opgedragen, maatre gelen tc nemen om do boeren to verhinde ren voor veldarbeid naar Pruisen te gaau. De zoogenaamde Preussenganger zullen al leen de grens mogen overgaan, als zij to vo ren arbeidscontracten hebben gesloten mot de Pruisische landlieeren. Men spreekt in politieke kringen te St. Petersburg druk over een heftig artikel in de „Petersburskya", tegen de Russische cen suur in Polen, dab tob aller verbazing nieb is geschrapt. Men veronderstelt dat het ar tikel door den Czaar zelf was geïnspireerd. Z. 31. moet gezegd hobbenEenigen van mijn ministers hebben mijn naam te zeer misbruikt. Ik kan niet verdragen dat de ar me Polen onderdrukt worden door de poli tic." Japan. Niettegenstaande Rusland er zich steeds tegen heeft verzet, is het Japan gelukt, 31a- zampo, op Korea, te verkrijgen voor een Ja- pansche nederzetting. Japan is nu niet in het fonneelo bezit van dezen belangrijken Koreaanschen voorpost gekomen, daar het zich tevreden heeft ge steld met liet verkrijgen van een particulie re nederzetting, die het mogelijk maakt zijn commci'cieele en oeconomisclie betrekkin gen met Korea beter te ontwikkelen, docli tc verwachten is dat dit wei later zal gebeu ren. De gelegenheid, om van 3razampo gaau- deweg ook een militair steunpunt te maken, is hierdoor in de toekomst mogelijk gewor den. De loten voor de Ivunslveiloting der Hang- sche Pro-Boer-Vereeniging worden zeer druk verkocht, blijkbaar ten gevolge van de be kendmaking dat de opbrengst zal strekken voor de weduwen en weezen van in den strijd gevallen Boeten. De tentoonstelling te Scheveningen zal 30 Juni voor genoodigden, 1 Juli voor het pu bliek geopend worden. Hofbericht Uit Schaumburg wordt gemeld De gezondheidstoestand van II. M. da Ko ningin blijft bevredigend. (1. M. gaat dagelijks een- of tweemaal uit rijden en heeft ook reeds kleine wandelingen gemaakt. Het weer is niet bizonder gunstig. Koninginnedag. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt hiermede ter algemeene kennis, dat Hare Majesteit de Koningin het verlangen heeft kenbaar gemaakt, dat de openbare viering van de herdenking van den geboorte dag van Hue Majesteit, die ditmaal op een Zon lag valt, plaats hebbe op Maandag daar aanvolgende. Vice-admiraai Zegers Yeeckens met den hem toegevoegden ordonnance-officier van H. M., 1e luit. jhr. van der Wijck, vertrekt morgen naar Wezel, ter begroeting van den Duitschen Keizer, Corps diplomatique. Aan onzen gezant te Londen is, naar men verneemt, opgedragen bij de Brilsche Regee- ring stappen te doen ter bevordering van de spoedige invrijheidstelling van Nederlandsclte krijgsgevangenen. Consuls. De comul-missus M. J. C. T. Clan is door de Deensche Regeering benoemd tot consul- generaal van Denemarken voor Nederland, mei woonplaats te Rotterdam. Audiënties. De minister van buitenlandsche zaken ont ving heden den gezant van Corea te Parijs, lot het houden van een bespreking over de toe treding van dat land lot eenige verdragen van de vredesconfeientie. Onze oorlogsvloot. Bi ieven en andere stukken voor het oorlogs schip Holland zullen van 21 tot en met 30 Juni e.k. met de boot van 11.25 a. van Vüssingen naar Queenborough worden ver zonden naar Spithead, van 1 tot en met 4 Juli e.k. naar Willemsoord (den Helder), van 5 tot en met 20 Juli e.k. met den trein van 6 38 a. van Amsteidam naar Rheine, naar Cnristiania, van 21 Juli lot en met 10 Augus tus e.k., met den hiervoren genoemden trein, naar Stokholm en daarna met dien trein tot en met 21 Augustus e.k. naar Kopenhagen. Opdat die brieven en andere stukken bij de sorteering op de postkantoren dadelijk in hel oog vallen, worden belanghebbenden uitge noodigd ze te voorzien van twee elkander snijdende strepen over het geheele adres, loopende van den eenen hoek naar den anderen. (»Stet.) Prov. Staten von Zuid-Holland, Gedep, Staten van Z.-Holland hebben aan de Prov. Staten voorgesteld f5000 beschik baar te stellen ter bevordering der paarden fokkerij in de provincie, over de jaren 1903, 1904 en 1905 te betalen, voornamelijk tot het uitloven van onderhoudsbijdragen voor dekhengsten. Hierbij zal verschil worden ge maakt tusschen warm- en koudbloed. Voorts, zooveel als 't nog kan, voor de uitbreiding van premiën voor joDge fokmerriën. Detentie tan schepelingen. Mr. G. H. van Bolhuis en de kapitein ter zee C. J. G. de Booy, voorzitter en lid van het Hooge Militaire Gerechtshof te Utrecht, hebben te Hellevoetsluis een onderzoek inge steld naar den toestand der gelegenheden tot het in verzekerde bewaring stellen van sche pelingen. Het Woningvraagstuk. Mr. Goeman Borgesius heeft op het congres betreffende het woningvraagstuk dat te Uussel- dorp gehouden wordt gesproken over de woning-toestanden in ons land. De brandende kwestie in Nederland was het vraagstuk van de arbeiderswoningen. De landkwestie was zeer ingewikkeldmen moest er op uit zijn, de oorzaken van de slechte toestanden te ontdekken, de middelen om ze te verhelpen zou men dan van zelf vinden. Ook dr. Cuypers uit Amsterdam voerde het woord en wel over het woningvraagstuk in Amsterdam. Het volgende internationale congres voor het woningvraagstuk zal in 1905 te Luik gehouden worden. Algemeen Kiesrecht. Men verzoekt het volgende op te nemen Het Ned. Comité voor Algemeen Kiesrecht, bestaande uit den Alg. Ned. Timmerlieden- bond, den Bond van Ned. Mariue-matrozen, den Alg. Ned. Typ. Bond, de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, de Ver. voor Vrouwenkiesrecht, de Soc. Dem. Arbeiders partij en de Soc. Dem. Onderwijzetsvereeni- ging, heeft besloten de actie voor de invoering van het algemeen kiesrecht krachtig ter hand te nemen. Achtereenvolgens zullen in de verschillende provincies, op zooveel plaatsen als mogelijk is, op eenzelfden dag vergaderingen belegd worden ten gunste van het algemeen kies recht. Deze vergaderingen dienen ter voor bereiding van een landelijke betoogiog, die het comité zich voorstelt den 14en September a.s. te Utrecht te houden. Alg. Nederl. Verbond. In een vergadering van het hoofdbestuur van het sAlgemeen Nederlandsch Verbond", te Dordrecht gehouden, is de heer P. J, de Kanter benoemd tot algemeen secretaris- penniogmeester. Het hoofdbestuur van het A. N. V. is nu aldus samengesteld Voor Nederland prof. dr. H. Kern, Leiden, voorzitter dr. II. J. A. M. Schaepman, Rysen- burg, ondervoorzitterP. J. de Kanter, Dor drecht, secretaris penningmeester; dr. H. J. Kiewiet de Jonge, Dordrecht. Voor België: prof. dr. Julius Obrie,Gent; Ilipp. Meert, Gent; L. H.Smeding, Antwer pen; L. de Vriendt, Schaarbeek bij Biussel. Voor Nederlandsch Indiëjhr. O. v. d. Wijck; J. M. Pijnacker Hordyk; mr. G.Th. van Deventer en H. Bosboom, allen Den Haag, Oud-leerlingen der Rijks Landbouwschool. Te Goes is de 17e algemeene ledenverga dering gehouden der „Voreeniging van oud leerlingen der Rijks-Landbouwsdhool te Wa gen ingen", Tegenwoordig waren ongeveer 30 leden, benevens delheer Broekoma, hoofd directeur der Rijiks-Landbouwscliool en eere-lid dier Vereoniging. Nadat het verslag omtrent den toestand der Vereen iging over heb afgeloopen jaar was uitgebracht, werd Bepaald, dat liet vol gende jaar in Friesland zal worden verga derd. De heer 31. T. Visser, te Amsterdam,werd als bestuurslid herkozen. In do plaats van dr. J. W. Gkr. Goethart, te Leiden, werd gekozen de heer E. Snellen, te Maastricht. Een voorstel van twee Indische leden, om over te gaan tot uitbreiding van het getal correspondenten in Indië, en tot de uitgave van een specifiek Indisch bijblad, als on derdeel van heb orgaan der vereoniging „Cultura" werd uitvoerig besproken. Een be sluit werd niet genomen, doch aan 't bestuur werd opgedragen deze zaak, in overleg met de Indische leden, verder te behandelen. De afdeeling „Handelsbelangen" der Ver- eeniging vjrd opgeheven, en de abonne mentsprijs van „Cultura" gebracht op f 5. Verder werd door de leden een tweedaag- sche tocht door Walcheren en Zuid-Bove- land ondernomen, teneinde zich op de hoog te te kunnen stellen van den landbouw in deze streken. In Zuid-Bevcland werd in het bijzonder een bezoek gebracht aan den Wil- helminapolder. Algemeen maakte de stand der vruchten in dien polder een zeer gunsti- gen indrukde veestapel en in het bijzon der de twee bekende Belgische hengsten in dien polder, werden zeer bewonderd. Finantleel Nieuws. Er is sprake van dat met de crediteuren der firma A. J. v. Oordt en Zoonen en Co. te Rotterdam een regeling zal worden getroffen, waardoor faillissement wordt voorkomen. Mr, G. E. Havelaar is met deze regeling bela3t. Het actief is nog onbekend. KETHEL en SPALAND, 19 Juni. Heden morgen vroeg trokken kermisreizigers door deze gemeente, waarvan de vrouw gebruik maakte om bij de winkelierster N. V. te vragen om koffie en suiker. Dit ontvangen hebbende, nam zij de hand der vrouw en las de toekomst uit de lijnen. Daarna haar eigen hand toestekende verzocht zij de vrouw daarop eenig geld te leggen. Deze, meenende dat nog een proeve van behendigheid zou worden vertoond, legde eenig koper geld op de hand, wat echter op verzoek der vrouw werd vervangen door zilver. Toen kneep de vrouw haarband dicht nam de beide zakjes met koffie en thee op en verdween uit den winkel, de winkelier ster verbluft achterlatende. Het raadslid, de heer Lagerweij, acht zich, teneinde misverstand te voorkomen, verplicht er op te wjjzen dat het door hem gesprokene in de raadszitting van jl. Dinsdag in ons verslag niet juist is weergegeven. Sprekende over het verzoek om ook aan sleepbooten de vergun ning le verleenen schepen in de haven te mogen sleepen, zou hjj den wensch hebben uitge sproken dat de belangen van handel en scheep vaart zoovee! mogelijk worden bevorderd en dat door toepassing van het bavenreglement schade aan gemeentewerken moet worden voorkomen, dus geenszins de vergunning te verleenen, zy het ook ten koste van schade aan gemeentewerken, zooals het in ons ver slag uitgedrukt stond. Bljjkens een aan bet hoofd dezer courant ge plaatste kennisgeving zal de na-inspectie der verlofgangers van de militie te land die op 3 dezer niet aan de oproeping voor de inspectie hebben voldaan, of daar verschenen zynde, niet in het volledig bezit van kleeren enz. waren, gehouden worden te Rotterdam in het Beursgebouw op Zaterdag 26 Juli a. s., des voormiddngs te 9 uur. Ontsnapte gevangenen. In ons nummer van gisteren konden wy nog juist met een enkel woord melding maken van de arrestatie van 3 te 'sGravenhage ontsnapte gevangenen. De zaak is, meenen wij, gewichtig genoeg om er nog eens op terug le komen. Terwijl dc gevangenen in het Huis van Be waring op de binnenplaats wandelden, greep een drietal den gevangenbewaarder plotseling beet, beletten hem te schi eeuwen en ontnamen hem den sleutel. Daarmede openden zij de poort en diaafden weg in bet gelukkige idee dat zjj hun vrij heid terug hadden. De gevangenbewaarders wisten echter eenigen het wegloopen te beletten, zoodat slechts 6 personen verdwenen waren, waar onder zekere de Koning, een Schiedammer, die wegens koperdiefstal was gestraft. Vier der ontsnapten zjjn daarop den weg naar Delft opgegaan en richtten hunne schreden naar Schiedam, waar zij, blijkens een op ben gevonden briefje, van de vrouw vun de Koning hoopten te verkrijgen wat zjj het meest noodig haddenondergoed, omdat zij dat van de gevangenen aan hadden, brood en een mes. De politie alhier, van de ontsnapping telegrafisch bericht ontvangen hebbende, had de noodige maatregelen genomen om de ontsnapten weer te pakken te krijgen. De agent Schoei was geplaatst in hel huisje Havengeld, aan den Overschieschen weg, terwijl op de verschillende straten die naar het station voerden posten waren ge plaatst. Daar kwamen de heeren aan en zoodra zij het havenkantoortje waren gepasseerd sprong Schoei uaar builen, niet achtende dat hij zich alleen tegenover vier wanhopige mec- schen bevond, en greep de Koning aan, van wien hy natuurlijk volkomen zeker was dat dit een der ontsnapten was. Door schrik overmeesterd draafden de drie anderen weg, een in de richting van üver- schie, de beide anderen naar de stad. Schoei volgde met zijn geboeiden arrestant. Aan het station werd onmiddellijk getele foneerd naar het politiebureau, zoodat dade lijk assistentie werd gezonden. De beide man nen, die in de richting van de stad waren gevlucht, zagen in de Overschiesche straat den hoofdagent v. d. Beek nadeien. Ook ditmaal speelde de viees hen parten. Zoodra zij hem gewaar werden vluchtten zjj de Ernmastraat in. Van der Beek wist nu natuurlijk met wie hij te doen had en joeg hen na. Die jacht duurde niet lang. Een die den Singel op liep werd achtervolgd door d< n daar op post staanden agent van den Berg, die den vluchteling spoedig achterhaald en geboeid had, terwijl de andere, langs de Katholieken keik dravende bij dpu Tuinsinge! in handen viel van den agent Biaskamp en den hoofdagent van der Beek. De geheele jacht heeft niet veel langer dan een kwaitier geduurd, toen alten reeds weder veilig en wel op bet politie-bureau waren' opgeborgen. liet past hier een woord van hulde te brengen voor de uitstekende politiemaatre gelen die zijn genomen en voor de loffelijke wijze waai op die zjjn uitgevoerd. Het heeft onze gemeente gevijjwaaid voor diefstallen die zeer zeker dien nacht door de ontsnapten zouden zjjn gewaagd. Die memchen moesten leven geld ver dienen konden zjj niet. Stelen was dus hel eenige middel om er aan te komen. Onbegrijpelijk is het z-ker hoe de Koning, die toch waarlijk voor de rechtbank wel ge toond he-ft een schrandere kop te zijn, zoo dom is geweest om midden op den dag hier te komen waar elke agent hem kende. Uit Den Haag meldt men ons nog hier omtrent De te Schiedam aangehouden drie uitbrekers van de zes die uit het Huis vari Bewaring te 's-Grnvenhage ontsnapten, zijn gisteravond zwaar geboeid naar die inrichting terugge bracht. Op twee na waren nu hedenochtend de vluchtelingen weer achter slot en grendel. Onder de ontsnapten waren een paar zeer beruchte personen wegens inbraak en diefstal veroordeeld tot 5 en 3 jaar gevangenisstraf. Nabjj den Afrol aan de Hoogstraat werd R. Steenbergen, wonende in de Hagastraat, door een hond die onder een wagen stond in het been gebeten. Hij heeft zich onder geneeskundige behandeling gesteld. Van de lange wagen van den stoomtram is nabjj den wissel de as gebroken. Natuur lijk ontstond daardoor storing ia den dienst. Vanmorgen werd een in het sAlgemeen Politieblad" gesignaleerde aangehouden die eenige boeten tot een gezamenlijk bedrag van f 7.te zijnen laste had. Hy betaalde de f7,-— en werd toen weer tu vrijheid gesteld. De sStaats-Coui ant" bevat o. m. de volgende namen van hoogst-aangeslagenen in 's rijks directe belastingen te Vlaardingen, in de provincie Zuid-Holland J. C. van Buuren van HeystA. v. Dussel- dorp Mzn.J. Dusseldorp Czn.J. v. Du-sel- dorp; P. v. Dusseldorp; J. Hoogendijk Az.; C. H. Hummefinck en A. W. Schippers. Het laatste gezamenlijke bedrag van aan slagen, dat tot de plaatsing op de lijst heelt geleid, is f 1001.84. De heer II. Scholten alhiei is geplaatst op eene voordracht voor onderwijzer met ver plichte hoofdakte te Oud-Beierland. Aanstaanden Dinsdag, te half zes ongeveer, zal van de werf van den heer A, Pronk' scheepsbouwmeester de heer C. P. van der Meer, te water worden gelaten hel logger- schip G 1 a r a en Maria. Het schip is"naar Fransch model gebouwd voor rekening van den heer Alb. Pronk en bestemd voor de haring- en trawlvisscherij. liet zal gevoerd worden door schipper L. Jeneson. *Gistcïcn kwam weder mot verschillende loggers eon partijtje haring aan. Hiervoor wordt betaald f 70 a f 74 voor volle, en (43 a, f 50 voor maatjesharing, per ton. Kermis *Do verschillende café-lioudcrs alhier heb ben geen kosten gespaard om door uitste kende gezelschappen Ihun bezoekers het bes te te doen genieten wat er te genirieu va'.t en toch is er weinig publiek. Gistermiddag had in do schouwburgtent- Bakker een k i nd cr-v o o r s tel 1 i n g plaats. Op- govoerd werd „Sneeuwwitje". De talrijk aamvc/.igo kinderen genoten zeer. Ook de avondvoorstelling bad zeer veel succes. He- den avond opvoering van „Op Hoop van Ze- gen". Gisteravond gaven de Rotterdamscho too- ncelisten oen uitvoering in de zaal Harmo nie, Opgevoerd wc-rd Kaat Mossel. Dit stuk viel zeer in den geest. Er was echter weinig publiek. "'"'Men zij er aan herinnerd, dat de paar denmarkt dit jaar niöt aan do haven maar op den 3faassluiscihen dijk zal plaats heb ben. De verpleegde uit het Diaconiebuis, die zijn ongeregeld leven niet kon laten varen, is daaiom door de regenten uit die stichting vi rwjjderd. (nN. VI. C.") Gevonden voorwerpen. To bevragen aan 'hot politie-bureau Een huissleutel. Yoorts aan onderstaande adressen to be vragen Een paar kinderkousjes en een lapje En- gelseh loer, bij J. van Buuren, Van Lcyden Gaelstraat 51een nikkelen tabaksdoos bij II. van Noord, Landstraat 104; een torn- mesje, 't welk gesloten don vorm van een ge weerpatroon heeft, bij' N. Verboom, Waal straat 2een medaillon, waarin bwco por tretten, bij mep Biezoveld, p. a. A. J. v. d. Laan, Arnold Hoogvlidtstraat 12; een por- temoimaie, inhoudende f 0.71, bij Betsy Ydo, Westhavenplaats 25 oen witte muts, bij Jan. Vink, Bleekstraat 6. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde lieden W. II. do V., 35 jaar, colporteur bij het Rechtskundig- en Sohuldinvorderings- bureau van Frans Schaap, wegens oplich ting, verduistering en valsclihcid in geschrif te tot 2 jaar gevangenisstraf. De Iïaagsche rechtbank beeft heden vrij gesproken de juffrouw die bij deurwaarders- exploit een belecdigendon brief, door haar destijds aan den directeur cenor maatschap pij geschreven, had doen terugvorderen. Het schijnt zeker, dat na de uitspraak van liet Hof te 's-Uertogenbosch in zake den moord te Tilburg, op Donderdag 26 dezer, een vervolging tegen dtn gewezen koster Van Isterdael wegens meineed zal worden ingesteld. (#Vad. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schoonoord (Dr.), toez., de heer J. D. de Stoppelaar, cand. te Leiden; te WailTum ds. H. J. André Douwes te Winterswijkte Ter Aa ds. A. J. van Ingen te Bergschenhoek. Aangenomen het beroep te Snee# door ds. J. Juursema te Assendelft. Booger onderwijs. Leiden. Tot doctor in de rechtswetenschap bevorderd na het verdedigen van Stellingen de heer A. W. Wichers, geboren te Soera- baya. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap op Stellingen de heer G, Leignes Bakhoven, geboren te Deventer. Middelbaar Onderwijs. De minister van binimnlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden dn met 1 September, aan de Rjjks hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Alkmna te vervullen zijn de betrekkingen van: leeraar in de natuurlijke historie, liet aanta wekelps te geven lesuren bedraagt 11 al- b. leeraar in het boekhouden. Het namat wekelijks te geven lesuren bedraagt 2. Men. zie verder de Stct. 141.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2