STADSNIEUWS. YLAARDINGEN. MAASSLUIS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Staten-Generaal. Gemengd Sienws. V* Xoollo-onlusten. Bi] liet Depart, van .Koloniën is ontvan gen. oen op Idezer godagbeekend telegram van den gouverneur van Suriname, waarin wordt medegedeeld, dat den vorigen dag koelie-onlusten op do plantage Alliance wa ren uitgebroken, ten gevolge van oen werk- quaestie. Acbfc personen werden niet levensgevaar lijk verwond, sommigen ernstig. Den volgenden dag was alles weder rustig, terwijl do procureur, de agent-generaal voor de immigratie en militairen ter plaatse wa ren. Eerste Kamer. Naar men verneemt, zal de meerderheid in de Prov. Staten van Zuid-Holland den Sen dezer het aftredend liberale Eerste Ka merlid, den oud-gouvernenr-generaal Pijnac- ker Hordijk, niet herkiezen, maar in zijn plaats nemen den lieer Van Vassemaer van Kosande. Do hierdoor open komende zetel in het College van Gedeputeerde Staten zal worden bezet door jlir. D. J. do Geer, het nieuwe Statenlid voor Ridderkerk, redac teur van „De Nederlander-' te Rotterdam. College voor de Zeovisseherijen Bij Kon. besluit is aan R. Veen Valck te Harderwijk op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het college voor dc zeo visseherijen, ouder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen dien sten. Adres. Op initiatief van den Bond van Neder- landscbe Lederfabrikanten is door zoolleder- fabrikauten in Nederland oen adres inge diend aan den Minister van Financiën, waarbij zij aanbieden 'n concept betreffende het artikel leder, afdeeling zoolleder, dat van dienst kan zijn bij de samenstelling van eeu nieuw tarief van invoerrechten. Als richtsnoer hebben adressanten bij het ont werpen van dit concept aangenomen do woorden der Regeering in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer bij de be handeling der Staatsbegrooting voor 1902. Het hoofdbestuur van den Bond van ar beiders en arbeidsters in de kdeedingindus- trie heeft aan de Tweede Kamer instem ming betuigd met het adres van hot Werk liedenverbond, om de beroepswet althans nog in dit zittingsjaar te behandelen. („Het Volk.") 150-jarig bestaan. Dinsdag herdacht de Ned. Statenpost haar 150-jarig bestaan. Op 1 Juli 175'2 werd het Nederlandsche postwezen gecentraliseerd en werd de kiem gelegd voor dat merkwaardig, ingewikkeld en toch goedloopend raderwerk waarop wij allen, die brieven schrijven en ontvangen, vertrouwen als ja als op den loop der zon. („Haarl. Ct.") Dir. Belïnvoerr. en Accijnzen. Bij Kon. besluit zijn benoemdtot ont vanger der invoerrechten en accijnzen en van den waarborg en de belasting der gou den en zilveren, werken te Groningen B. Fol- kers, ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Amersfoort c. a.tot ontvanger der directe belastingen en acc. te Leek c. a. T. A. Hermsen. ontv. der inv. te Sint Pie- ter; tot ontv. van het vierde kant-oor der dir. bel. te Amsterdam H. J. Lamoraal Wi- chors, ontv. der inv. en acc. te Dordrecht c. a. Gildenbond. Heden vergaderde te 's-Gravenhage de R. K. Patroonsvereeniging «Gildenbond," Blijkens het jaarverslag telt de Bond 241 gewone leden. De werking van den Bond wordt gunstig beoordeeld. De ontvangsten bedroegen f 246.351/2, de uitgaven 1229.55, een batig saldo dus van f 16.801/2. Het voeren der propaganda werd over gelaten aan het Centraal Bestuur tot leden waarvan werden herkozen de lieer J. T. van Vuuren (Amsterdam) en W. H. M.Rademaker (Amsterdam), resp. tot penningmeester en len secretaris. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten tot het zenden van telegrammen aan H. 51, de Koningin met gelukwenschen voor Haar gelukkig herstel en aan den bisschop van Haarlem, als hulde voor zijn belangstel ling in den Bond. In de goedbezochte middagvergadering traden als sprekers op mgr. G. W. Konings, geestelijk adviseur van den Gildebond, met eene lezing over «Zondagsrust"; de beer Jos. Th. J. Cuypers, voorzitter van het centraal bestuur, als inleider over «de woningwet en hare toepassing" en de heer P. Bredius als inleider van het vraagpunt«Is de werkgever verplicht, en zoo ja, welken invloed toe te kennen aan zijne werklieden by wijziging van loontarieven De heer Cuypers, er op wijzende hoe moeilijk het is de onbewoonbare krotten te doen verdwijnen, zette uiteen dat het parti culier initiatief in deze kan medewerken door de werkplaatsen naar het platteland over te brengen, door vergemakkelijking van het werklieden-vervoer van industrieele centra naar hunne woningen buiten het centrum. Spr. vereenigde zich in deze met de conelu- s'ën van het voor twee jaar gehouden Sociaal CoDgres van den R.-K, Volksbond. h'ed. Ter. tot afschuif, t, Alcob. Dranken. De 69e algemeene vergadering der Ned. Yereeniging tofc afschaffing van alcoholhou dende dranken zal Zaterdag 2 Augustus te Rotterdam worden gehouden Het jaarverslag zegt, dat de herweging nog in haar kindsohheid verkeert. Vooruitgang is er wel, maar al' to langzaam. Het ledental steeg met 175. In 1901 warden 6 nieuwe afdeelingon op gericht, nl. Hoorn, Schoonhoven, Muider- berg, Donderbroek, Wijnaldum en Roorda- huizmn. Tegenover die 6 nieuwe heeft de Vereoni- ging het verlies te betreuren van de afdee- lingen Makkurn en 'jrorinchom. Do Vereoniging had op 't einde van 1901 63 afdedingen, een getal dat einde Mei ge stegen is tot 65. In het geheel zijn afgeleverd in 1901 93,17S platen en geschriften. Die getallen bedragen over de jaren 1899 en 1900 39,000 en 52,742. De rekening sluit met eeu batig saldo van f 7S.62L Bond van Gymn. Onderw. Ter. De vijfde algem. vergadering van den Bond van Gymn. Onderw. Vereenigingen in Nederland, zal gehouden worden op Zondag 20 Juli a.s. des voormiddags to 10 uur, in een der zalen van het Zuid-Holiandsehe Kof fiehuis, te 's-Gravenhage. Ned. Jongelingsverbond. Do ring-commissie voor Zuid-Holland van het Ned. Jongelingsverbond heeft een prov. openlucht-vergadering georganiseerd, te hou den op 23 Juli op de buitenplaats Midden burg te Voorburg. Het fanfarekorps der vereeniging te Voorburg en een zangveree- niging zullen er zich doen hooren. R.-K Ond-Vfeezenverceniglng. De „Maasbode" bericht, dat de te 's-Gra venhage- sinds 5 jaar 'bestaande R.-K. oud- weezenverceniging „St. Hieronymus" pogin gen in het werk zal stellen om, met mede» werking van andere R.-K. woezenvere-enigin- gen, te geraken tot heb oprichten van een nationalen bond, om op deze manier een vas- teren steungrond te verkrijgen. In on3 nummer van gisteren hebben wij melding gemaakt van de aankomst van het Deensche marinevaartuig Gröntsund. Het schip kwam tegen 4 uur hier in het gezicht en lag te ïuim 41/2 uur aan de Maas kade gemeerd. De vice-consul, de heer D. F. W. Prins, begaf zich daarop onmiddellijk aan boord, waar bij door den commandeerenden officier C. L. Tusen aan de trap werd ontvangen. De equipage bestaat uit 5 officieren en 28 minderen. V De heer C. L. Tuxen, kommandant van het Deensche oorlogsschip, dat aan de Maas kade ligt gemeerd, maakte hedenmorgen ver gezeld van den heer D. F. W. Prins, vice- consul van Denemarken, zijne opwachting bij den burgemeester ten raadhuize. In. onze gemeente, als behoorende tot de gemeenten van meer dan 18,000 inwoners, wordt blijkens een Kon. besluit van 25 Ju ni, voorkomende in de „Staatscourant", in gevolge art. 23 van de Gezondheidswet een gezondheidscommissie ingesteld. Bij de laatst gehouden examens in boek houden, uitgeschreven door de vereenigiog van handelsbedienden «Mercurius" te Rot terdam, slaagden onze stadgenoot de heer H. van Zon, en onze vroegere stadgenoot de heer I. S. Kohlbrugge. Omtrent den stand der werkstaking aan de Glasblazerij der firma Van Deventer en Zn,, kunnen wg mededeelen dat door den patroon gisteravond is toegezegd een ver hoogde toelage met f 1,— in plaats van, zooals de eisch luidde f 2,—. Daarop is van morgen de dagploeg aan het werk gegaan. Of nu ook de nachtploeg aan bet werk zal gaan, moet hedenavond blijken. De glasblazerij «de Schie" heeft in den eisch van f 7,toegestemd. Tot beter begrip voegen wij hierbij dat aan deze jongens woidt uitbetaald door den glasblazer f 4.50 en dooi ren patroon f 0.50, terwijl zjj van den pair-» n '--rdien ver krijgen een premie loopende tot f 3.30. De eisch was oin de toelage te b e- g n tot f2.50 en de premie zoo te v rispen tot die komt tot 12.20, terwijl door den patrSbn is aangeboden de toelage te verhoogen tot f 1.50. Aan de sigarenfabriek van den he'-r Louis L. van Emden is in den laatsten tijd door de werklieden geklaagd dat met de tabak die ter be wei king werd gegeven niet vol doende loon kan gemaakt wordendoor den patroon waren in verband daarmede eenige faciliteiten verleend. Dit schijnt echter onvol doende te zijn geoordeeld, zoodal ongeveer de helft van het personeel sedert een paar dagen niet op de fabriek is geweest. Gisteravond is door den bakker H. B. van der Vlies uit de Kreupelstraat bij de politie kennis gegeven dat tusschen 12 en 2 uur gistermiddag uit de toonbanklade is ontvreemd een bedrag van f7 a f8. In den afgeloopen nacht is door de politie alhier aangehouden een 13 jarige zwerver die uit vrees voor straf de ouderlijke woning te Rotterdam was ontloopen. Hedenmiddag is hij naar Rotterdam terug gebracht om aan zijn ouders te worden teruggegeven. Correspondentie. A. P. Wij kunnen Uw stuk niet opnemen. Do „Staatscourant" bovat oen besluit van 25 Juni 11. volgons hetwelk in doze gemeen te ingevolge art. 23 van do Gezondheidswet oen gezondheidscommissie wordt ingesteld' daar do gemeente- moor dan 18,000 inwoner a telt. 'Door kerkvoogden der Ned. Herv, Gem. alhier is tot koster benoemd de heer Ns. van Minnen. Aan het postkantoor alhier werd gedurende da maand Juni 1902 ingelegd f9683.19, terugbetaald f 8848.90. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 3425. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan onderstaande adressen Een konijn, bijl T. Voorburg, Spoorsingel 18; eon portemonnaie bij G, Noordhoek, Bleekstraat 35een handdoek bij J. Roo- dohburg, Waalstraat 37 een broche, bij W. v. Hees, Oranjestraat 3 0011 Wit on eon bont- schort bij J. v. d. Wal, Schicdamsclie weg 10. Bij Kon. Besluit van 25 Juni is bepaald, dat er ingevolge de bepaling van art. 23 van de Gezondheidswet voor de-zo gemeente een afzonderlijke gezondheidscommissie wordt ingesteld, uit hoofde van de bijzondere om standigheden waarin deze gemeente verkeert als havenplaats en wegens het aldaar ter reede ankeren van uit zee -komende schepen. n - I I 'I 11 "FI m 11 nw-1-1 I I^I«I1LHI«I ■'■■m 11 ihim— Naar het «Nieuwsblad van den Boek handel" meldt, zal in verband met het 75-jarig bestaan der Kon. Militaire Academie, dat in November van het volgend jaar feestelijk wordt herdacht, bij den heer H. A. M. Roelants, alhier, in den loop van dit jaar, verschijnen een «Geschiedkundige be schrijving van het voormalig kasteel van Breda", waarin de genoemde inrichting van militair onderwijs is gevestigd. Deze uitgaaf wordt bewerkt door den kapi tein der artillerie F. M. Roest van Limburg, die de hetrekking van adjudant, bjj verschil lende gouverneurs der K. M, A. vele jaren bekleed heeft. Voor Nederland is voor de tentoonstelling te Turijn benoemd tot lid van de internationale jury de heer E. A. von Saher, vice-president van het Nederlandsche Comité, directeur van de school voor kunstnijverheid te Haarlem. De werkzaamheden van de jury zullen aanvangen in September. De regeeringscommissaris voor de inter nationale tentoonstelling van decoratieve kunstnijverheid te Turijn, jhr. E. van Loon, is na een verblijf van eenige weken te Turijn te 's-Gravenhage teruggekeerd. Sarah Bernhardt is te Dublin schitterend gevierd. Bij haar aankomst was een massa mensehen tegenwoordig en de studenten heb ben de paarden van haar rijtuig gespannen. Na de voorstelling van »Frou-Frou" zong men onder de geestdriftigsle bijvalsbetuigin gen de Marseillaise en werd er «Vive la France" geroepen. Het Openbaar Ministerie bq het kanton gerecht te 's-Gravenlmge deed gisteren hooger beroep aanteekenen tegen het vonnis des kantonrechters, waarbij de ondernemer van het «Jeu de Poule Européen personel" op de wandelpier te Scheveningen werd vrij gesproken van de aanklacht, aldaar een buis van hazard te hebban gehouden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: ie Leur (N.-Br.) ds. H. G. Botermans te Eysden. Aangenomen: het beroep te Dantu- mawoude door ds. .1. W, Knaap te Groote- praet; te Oude Niedorp door den heerJ.B. Kanis, cand, te Kampente De Bildt (Utr.) door ds. Chr. Llnzonides te Elburg. Bedankt: voor het beroep te Helder door ds. A. Schoite te Zuid-Scharwoude; voor Njjkerk o/d. Veluwe door ds. H. C, Briët te Steenwjjkerwold. R. K. Kerk. De aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Tiel pater J. Swoters, in plaats van pater A. Verhoeven, aan wieo als zoo danig eervol ontslag is verleend, en verder tot kapelaan te Coevorden pater G. M. Mehring. Maastricht is de eerste ons lar.d waar een aalmoezenier van den arbeid is. In de vergadering van den Ned, R. K, "Volksbond in Den Haag gehouden, wees de president, het Kamerlid Passtoors, op deze benoeming, het noemende een heuglijk feit. Spr. hoopte in alle groote steden, vooral de havenplaatsen, aalmoezeniers benoemd te zien en bracht hulde aan Z. D. H. mgr. Dreh- manns voor de benoeming als zoodanig van den Eerw. heer Soeren. («L. K.") Hooger onderwijs. Zeiden Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap na het verdedigen van Stellingen, de heer H. Maten, geboren te Wghe tot doctor in de geneeskunde de heer J. Brui ning, geboren te Wijnaldum, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld Over de waarde van de instrumenten ter bepaling van den bioedsdruk bjj den mensch. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschappen op Stellingen de heer B. J. H. Hanlo, geboren te Roei mond. Amsterdam. Bevorderd tol doctor in de rechtswetenschap op proefschrift: Belegging van Spaarbankgeiden, de heer L. F. A. M. van Ogtrop, geb. te Amsterdam en op proef schrift Over het onderzoek naar den invloed der dronkenschap op de criminaliteit, de heer A. H. J. Merens, geboren te Haarlem. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag 2 Juli. fervolg.) Do interpellatie-Sassen werd.' voortgezet. Do beer SASSEN verklaarde te betreuren dat de Minister niets doet als maatregel to gen de politiek der Duitsclie regeering, lie den suikerfabrikanten di© vóór 1 Septem ber 1903 invoeren eon uitvoerpremio van 2 of 3 Mark verleent. Op zijn uitdrukkelijk© vraag of do Regee ring niets wil doen indien bet blijkt dab onze suikerindustrie door overstrooming met vreemde suikers met vernietiging bo- dreigd wordt, antwoordde do MIN. VAN FINANCIËN dat indien inderdaad naar 't oordeel der Regeering de -toekomst dor sui kerindustrie daardoor werd bedreigd, de Re geering niet zal nalaten, maatregelen daar tegen to nemen. Met dit antwoord verklaarde de intorpel- lanb zich voldaan. Interpellatie-Van Velzen, Hierop hield do beer VAN VELZEN zijd interpellatie in zake do invrijheidstel ling der Nederlandsche krijgsgevangenen uit den Zuid-Afrikaanschen oorlog. Op zijn vraag, welke stappen zij'n gedaan of zullen worden gedaan bij de Engelsclio regeoring om de spoedige invrijheidstelling der Ned. krijgsgevangenen te bevorderen, werd door den MIN. VAN BUITENL. ZAKEN geantwoord. D'e Minister wees erop dat al moet in theorie de vrijlating der krijgsgevangenen geschieden onmiddellijk na het eindigen van den oorlog, in do practijk hiermede vaak veel langer tijd gemoeid gaat. Natuurlijk heeft onze Regeoring dadelijk werk gemaakt van 't terug doen komen van do gevangenen van Nederlandsche nationaliteit. 31 Mei was de vrede geslotenbij brief van 5 Juni heeft de Regcering zich reeds gewend tot de En- golscbe regeering; 7 Juni kwam het ant woord dat de maatregelen tot terugzending nog niet waren getroffen. Sedert kwam tel kens bet antwoord dat d© zaak -geregeld zou worden. Hedenochtend' is berioht ontvangen dat do zaak geregeld i s. Do Britsche regee ring neemt op zioh, alle krijgsgevangenen te doen repatrieeren, en wol in deze volg orde: eerst do Boeren die den eed van ge trouwheid hebben afgelegd, 'vervolgens hen dio zulks niet hebben ged'aan, in de derde plaats vreemdelingen, dus ook do Nederlan ders, die voor 'kosten der Engelsch© regee ring terug willen gaan. Zijn ©r Nederlanders die op eigen kosten onmiddellijk terug wil len gaan, dan kunnen zij' dit doen; wi© af gehaald willen worden, zullen alle facilitei ten genieten bij -het transport, op voorwaar de dat dit niet geschiede naar Zuid-Afrika, hetgeen niet is toegestaan. Gaarne zal de Nederlandsche -regcering hierbij medewerken. De heer VAN VELZEN drong krachtig aan op hulp van de zijd© der Regeoring tot het terugkeeren der krijgsgevangenen, ook door aanmoediging van 't donkbeeld, om zooals in Duitschland geschiedt, heb voor do Boeren bijeengebrachte -geld hiervoor te bo- stede-n. D'e heer Van Velzen zeide voorts dank voor het gegeven antwoord, waarna de in- terpellatie gesloten werd. Vervolgens ging de Kamer over in comité generaal voor de vaststelling der huishouden lijpee raming voor 1903. Na de 'heropening werden de notulen go- lezen on is de Kamer op reces gegaan. vHe TIoop" Het hospitaal-kerkschip De Hoop is te Lerwick binnengevallen. Alles wel aan boord. Amorvermomd. Aan het strand te Scheveningen ontdekte gisteren de inspecteur van politie, de hoor Van Rosmalen, vergezeld van een brigadier, een heer die blijkbaar eon valschen baard droeg. Dit wekte hun argwaan op, die nog ver sterkt «werd toen de leer, door den inspec teur aangesproken, weigerde zij'n naam op te geven, nadat de politie-ambtenaar, door aan den baard te trekken, zioh overtuigd had, dat di© aangezichtstooi niet echt was. Medegenomen naar het posthuis, kwam uit dat dio heer zich op de •bad'plaats onherken baar had willen maken voor do ouders eener jon go dame, die hem haar hart geschonken had, doch van welke liefdesgeschiedenis de ouders niets wilden weten. („Vad.") Verloren. Op den len Juli 1.1. is te Rotterdam ver loren ©en zwartlederen portefeuille, inhou dende f 275 aan Nederl. bankpapier, on f 267 aan coupons van do Holl. Hypotheek bank: serie A. A no. 8578, serie A B no. 6043serie D A nos. 468, 1602, 4101, 4847, 5207, 8494, 8594; serie D' nos. 351, 2257, 6220, 8106, 8107en van de Zuid-Holland- scbe Hypotheekbank AAA no. 854, B B B no. 1440; alle coupons betaalbaar ge steld op 1 Juli 1902. De commissaris van politie in. de le afd. te Rotterdam verzoekt opsporing, aanhou ding en bericht. Voortvluchtig. De heer P. F. chef van let filiaal te Ven- loo van een bankiersfirma te Utrecht, is voortvluchtig. Bijl heb nazien der boeken door den chef moet gebleken zijn dat deze niet in orde waren, Pech 1 Dinsdagavond zou in het „Grand! Höbel des Bains" te Vlissingen het eerste concert worden gegeven door een Weeuer dameska- pel. Het gezelschap kwam mot den maütrein aldaar aan. Do ijverige beambten, meenon- de dat dit gezdshap met de mailboot moest oversteken, tli&nsporteerden de bagage on dusook de instrumenten met den gebruik©- 1 ijken spoed aan boord van de tot vertrek gereed liggende dagboot. Dezo vertrok wel dra, do instrumenten meevoerende naar het land van den zieken koning, en hot gevolg hiervan was dat hot eerste- concert niet kon doorgaan en dit haastiglijk moest worden afgelast. („N. C.") Verdronken. Aan liet Koninginuedok te Amsterdam is -gistel-middag een der werklieden der Scheepsbouw Maatschappij dio aldaar in oon vlet werkzaam was aan een boot der Maat schappij' „Nederland", te water gevallen en verdronken. AU© pogingen om hom to red den -bleven vruchteloos; zijn lij-k werd later opgehaald. Door onvoorzichtigheid. Gistermiddag wilde een man nabij Muiden op de in vollen gang zijnde Gcoische tram overstappen van het eene rjjtuig op het andere, met het gevolg, dat hij onder de ry tuigen geraakte en gedood werd. Een ontvoering. Ui teenloop end zijtii de geruchten over de spoorlooze verdwijning van heb moisje E. D., sedert Woensdag 25 Juli jl. vermist, schrijft men uit Sittard aan do „L. K.". Het meisje dlendo sinds eonigon tijd bij een restaurabiehouder te Venloo. Op gemel- den datum was zo met een der kinderen op dc kennis eeu ontspanning gaan nemen. Het haar toevertouwdo 3-jarige kind is terecht, doch het meisje is tot heden noch hij haar meester, noch bij' haar ouders teruggekeerd. Bij den restauratiehouder warou twee hoe ren en pension. Beiden -geven hier cn daar voorstellingen. Zoo gaven zo te Sittard op Zaterdag 21 Juni een allegorische voorstel ling. Vóór hun vertrek naar Venloo zijn ze bij de oudere van het meisje in kwestie geweest, brachten do groeten -harentwege en maak ten de opmerking dat ze wel meer kon Ver dienen. Tevens schijnen zo een paar kasten bij den vader, dio timmerman is, besteld! te hebben. Op gemeld tijdstip dat heb meisje verdween, zijn ook do beide heeren, die, vol gens hun zeggen tot den 'kastelein, nog zou den terugkomen, op hun reis gebleven. Een en ander wordt in verband' gebracht met de- vermissing van het dienstmeisje. D'e politie, in 't bezit der signalementen, stelt een ijverig onderzook in. Pon pechvogel. Een sigarenreiziger uit Zutphenhad gisteren te Dinxperloo een vreemd avontuur. Aldaar zgn zaken doende, raakte hij met zijn sigaren zonder het te merken op Pruisisch grondge bied verzeild. De commiezen hielden hem wegens zijn verboden bagage aan, namen zijn kofter in beslag en verlangden 75 mark cautie. Of de man nl zijn onschuld aantoonde, het hielp weinig. Toen een bekende van hier z(jn aübi kon bewyzen kon de man met achterlating van eenig geld dat hij by zich had, weer naar Holland teruggaan. («Z. C.") Poir den bliksem gedood. Bijl een hevig dooh kort omveder had gis teravond te Vlissihgen een treurig ongeluk plaats. De heer W. Kaligman, Isaeël. gods- dienstonderwijlzcr, kwam met zijn vrouw en dochtertje van hot strand. Zijtn vrouw werd bewusteloos, doch bleek later ongedeerd te zijn, evenzoo hot kind. Op den Noordzebboulovard werd hij dooi den bliksem getroffen en was onmiddellijk dood. Een dame, dio hen vergezelde, heeft eenig letsel bekomen aan het gelaat. Te IJzendijke is Maandagavond een. land bouwer door den bliksem gedood, terwijl liij op zijm land werkzaam was. Weervoorspelling voor Juli. Do heer Jules Capré heeft niet veel plei- zier gehad van zijjn weervoorspelling voor Juni. Toch heeft 'hij' voor Juli weder een voorspelling opgemaakt, die wijl onzen lezers niet willen onthoudon, al liopen wij dat do hoofdvoorspel'ling van Capré„Juli zal een vochtige maand zijn" ten minste voor Nederland niet zal uitkomen. Van 15 Juli gewoonlijk mooi weer, met onweersversohijlnselen op 3 en 4 JulL Van 59 Juli barometrische minima over de golf van Gasoogne, Frankrijk, de Alpen en Oostenrijkonweer, regen en slecht weer. Van 9'12 Juli, algemeen hooge druk, mooi warm weder. Van 1227 Juli, twijfelachtig onzeker weer; af wisselend mooi weer en bewolkte luchten. Van 1822 plaatselijke onweders, regen en slecht weder. Van 2731 Juli, tijdperk van hoogen druk en mooi weer voor West en Midden- Europa. Van 2831 Juli depressies in het gebied' der MiddéllandSche IZee, met zwaar onweer, voornamelijk: den. 30en Juli.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2