BEURS'VAK AMSTERDAM. Landbouw en Veeteelt. SPORT. Gemengd Nieuws. Koloniën. Laatste Nieuws. Telegrammen. Handel en Bedrijf. ogen. Burgerlijke Stand. de heer B. J. Ferf, geboren te Bergum, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteldsOver het knobbelvormig Carcinoma Cervicis Uteri". Utrecht. Bevorderd tot doctor in de klas sieke letteren op proefschrift »De deteriorum Juvenalis codicum memoria", de heer"W. G. K. Wagner, geboren te Nijmegen tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen, de heer J. W. R. van Eeten, geboren te Utrecht. Groningen. Na het verdedigen van stellingen promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap de heerSijtze Vellenga, geboren te Oosterend. toen de »P o t s d a m" als een reddende engel kwam opdagen. Hunne dankbaarheid toen zij zich op den wel uitgerustea mailstoomer bevonden, laat zich licht begrijpen. De belangstelling der passagiers in het lot der schipbreukelingen was natuurlijk groot en dadeljjk werd onder de le en 2e klasse passagiers van den Potsdam eené collecte gehouden om de Noormannen by aankomst te New-York van het noodige te voorzieD, welke collecte 450 pd. st. (1800) opbracht. Herhaaldelijk betuigde de kapitein van de Bruskop Brun zjjn groote dankbaarheid aan kapitein Potjes. De jury voor de groote tuinbouwtentoon stelling, van 13 tot en met 15 Augustus a.s. op het landgoed Kersbergen" te Zeist te hou den, is saamgesteld uit de volgende heeren: S. Bieeker, Frederiksoord, J. Bolderdijk, Haar lem, H. de Greeff, Frederiksoord, Jac. C. Groenewegen, Amsterdam, Jobs, Hoekstra, Bussum, J. A. van tlouweningen, 's-Hage, A. C. Ide, Wageuinsen, G.A.Jansen, Steen- wyk, J. B. I(nake, Keppel, J. H. Kottmann, 's-Hage, J. C. de Lange, Rotterdam, B. A. Plemper van Balen, Wageningen, J. F. Wilke, Rotterdam, W. H. Wind, Apeldoorn, en Th. van Zoest, Arnhem, De Ggmnasliekfeesten te Botterdam. De leden van het N. G. V. biaciiten gis teren per stoomboot Eugenie een bezoek aan het Zuid-Afrikaansche Museum te Dordrecht. Verschillende buitenlanders namen aan de boottocht deel. Bossche schutters. Men schrijft aan de »Nbr." Tijd en plaats voor oefeningsaanvang Zes uur namiddag. Exercitieveld Hin thameruitgang ('s-Boseh). Kapitein wandelt, wenkbrauwen! fronsend, exercitieveld op en neer. Kijkend op horloge. Driftig stampvoetend op den grond. Daar komen schuifelgangend langzame schutters. Sommigen moê, zwaar slepend blinkende wapenenanderen met schuins op hoofd staande schako's slordig dragend de uni formblijkbaar aan Bacchus offereude schut ters. Aanvangsteekenen klinken dof en zwaar uit lam klinkende trom. Van verre in haastige langzaamheid te iaat komende mannen. Kapitein troep monsterend; met barscben blik officieren zoekend. Op eens kranig militair uitbarstend: s'tls me de schutterij well Dondert maar op allemaal l Zonder protest, schutters af. rr-IA 7 o £joi>imvvra i Dit Enschedé. Maandagmorgen werd den wever G., in de fabriek Noorderhagen der firma Van [leek Go., opgedragen zijne touwen schoon te maken, omdat hij Zaterdagmiddag geweigerd had dit te doen. Ook toen wilde hij do be velen van den baas B. niet opvolgen. Bjj werd overeenkomstig het fabrieks- reglement beboet, vroeg zijn weekloon en ontslagbriefje. Zijne medearbeiders in dit fabrieksgedeelte waren daarover zoo kwaad, dat zij met den atbeid niet wilden doorgs^n, voordat G. zonder poetsen aan het werk kon gaan. De genoemde overige arbeiders verkozen den geheelen morgen niet te werken, doch bleven in de fabriek, 's Middags werd hun, voor zij tot het werk werden toegelaten, gevraagd of zij den arbeid wilden hervatten, daar zij anders niet weer werden toegelaten. Toen begonnen zji weer te werken. In verband mot het voorgevallene had teeds een vergodesing plaats van het bestuur der Fabrikantenvereniging. In een vergadering van de bedoelde arbeiders werd besloten het organisatiecomité op te dragen over deze aangelegenheid een onderhoud bij de firma Van Heek Co, aan te vragen. By de biussching van een brandje in de Trompstraat te 's-Gravenhage werd de eenig thuis zynde bewoner in bewusteloozen toe stand aangetroffen. Er bestaat vermoeden van poging tot zelfmoord door verstikking. klaarde Moeller, dat bij in den beginne slechts platen wenschte te geven, die hij, zelf op hout toekende, graveerde en zoo goed mogelijk afdrukte. D'oor middel van zijn prenten zou hij dan zijn landgenoofcen lezen leeren. Dadelijk na zijn terugkomst te Zweden dacht Nordenckjöld er aan een kleine druk pers met letters, papier, drukinkt en alles wat voor het uitgeven van een diagblad in heb klein noodig is, te verzenden. Spoedig nadat het geschenk aangekomen was, gaf Lars Moei Ier de eerste nummers van zijn courant uit, die hiji, ofschoon zij slechts uit prenten bestond, „lectuur" noemde. Lars Moelier verdeelde de eerste nummers van zijn krant gedurende een tocht op sneenwschoenen en een sledevaart en liet in elke hut, die hij kende een exemplaar ach ter. In elke groep hutten stelde Lars Moeller zich met do intolligentsten ouder de Eski mo's in verbinding en leerde hen langzamer hand wat hij] zelf wist. Zij leerden weer de menschcn uit hun nabuurschap en deze ver breidden lmn kennis van him zijde weer verder, zoodat er nu weinig volwassen Eski mo's zijta dia niet een weinig kunnen lezen. In Denemarken 'ging men belang stellen in de geschiedeis Van Lars Moeller's (krant en het is niet lang geleden, dat men voor een nieuwe pers en de overige inventaris geld inzamelde. En nu komt het bericht, dat de wakkere stichter van het journalisms in do poolkringen dood is, maar tevens dat een andere Eskimo hem opgevolgd heeft. Op 28 Mei ging het commando over op den nieuwen colonne-commandant, die den volgenden dag uitrukte om den omtrek te zuiveren. Volgens gelucht, moet de Preten- dentrSultan naar de Boven-Laoeng gevlucht zijn. Uitsluiting te Haarlem. De aannemerspatioons te Haarlem hebben eeo proclamatie uitgevaardigd, waarin zij, overwegende dat gebleken is dat de meerder heid (400) der arbeiders onder de bemidde- lingsvoorwaardan aan den arbeid wil gaan en dit aantal zich nog belangrijk zal uit breiden, mededeelen te hebben besloten, heden de uitsluiting op te heffen voor metselaars, opperlieden en stukadoors. Op de wei ken en in de werkplaatsen zal een afschrift van de bemiddelingsvoorwaar- den worden opgehangen en allen die aan het werk gaan zullen geacht woiden daarmee in te stemmen. De patroons verwachten van de werk lieden hun steun en kraclitigen, ernstigen wil en volharding, die misschien de eerst volgende dagen van hen zullen worden ge vorderd. De patroons zullen, gesteund door de bevoegde autoriteiten, alles in het werk stellen om de gelegenheid tot werken te verschaffen. Nog een Amerikaansche trust. John Rockefeller, de bekende Amerikaan- sche petroleum-koning, heeft nu een enor- men vleeschliust gevormd, die op de Eur*- peesche markten zijn invloed zal doen ge voelen. Hij is voornemens de leveranciers van vleoschwaren in Europa op hun eigen terrein concurrentie te gaan aandoen. Edward VII en de zangeres. De volgende anecdote dagteekent uit den tijd, toen Edward VII nog slechts prins van Wales was. De prins had een veertiental vrienden op Marlborough House te dineeren gevraagd. Na het diner luisterde men naar eenige ar- tisten, waaronder ook een aardige Parisienne, in wier coupletten de aanwezige aristocratie over den hekel gehaald werd. Maar de prins van Wales scheen volstrekt niet gepiqueerd over het lichte repertoire der zangeres. Den volgenden dag ging het voorval van club tot club en weldra haastteu de Engelsche bladen zich het geval hun lezers mede te deelen, zonder den naam der schul dige echter onbekend te laten. Zoo kwam het dat deze daarna eiken avond overgeleverd was aan de vijandelijk heden van het publiek en haar kameraden. Toen de Prins van Wales dit vernam, vroeg hij aan zijn gemalin hem naar het theater te vergezellen, waar de zangeres optrad. Hy liet haar in zijn loge komen en complimenteerde haar op heusche wijze. Van dien avond afwas de Purysche zangeres de afgod van het Londensche publiek, totdat zij later een der meest geliefde tooneelspeel- sters van het Parijsche publiek werd. Eegen. Vreeselyke regenbuien hebben in Portugal groote verwoesting aangericht. Terwyl de voorstelling in gang was, werd de schouw burg te Torres Vedras overstroomd. Er ont stond een paniek, waarbij velen werden ver wond. Aljeli. Aan van den civiel en en militairen gou verneur van Afcjeh en Ondeihoorigli eden ontvangen telegrammen van 5, 7 en 9 Juni wordt door de „Java Ct." bet volgende ont leend: Bij liet doorzoeken van een woning in Poélo K&umiroë (Peusangan) werd de adju- da n fc-onderoff i c ier, dienstdoend officier, Mulder, levensgevaarlijk gewond. (Kapitein Colij'n maaikte van 17 tot 21 Mei een tocht door Boven-Geudong; op liet be richt dat Polem uit de Gajo-landen terug was en zich schuil hield, word van 22 tot 25 Mei een tocht ondernomen van Boven Geud'ong door Keureutoë. Een groot aantal schuilplaatsen des vijands in het bosch en het gebergte word opgeruimd; die van Tenngkoe iMata Ië werd verrast. In het ge heel lieten de vijandelijke benden 31 doo- den in onze handenonzerzijds werd' een in- landseh marechaussee en een inlandsch fuse lier niet levensgevaarlijk gewond. In Boven-Pira werd do schuilplaats van Teungkoe Ben 'Pira in de Pasei-sfcreek, Paja Nil an, door een patrouille overvallen, vijf vijanden bleven in onze handen. Onzerzijds word de Europeesch© fuselier Pei'laërts niet levensgevaarlijk gewond. In Boven-Pcudada, nabij! Mampréë, over viel een patrouille een vijandelijke bende dio tien dooden met wapens in onze handen, liet. Bij vervolging van den vij'and viel de Eu ropeesche sergeant Sonders in zijn eigen klei- wang, en verwondde zich niet levensgevaar lijk. In Moekim VII (Pidie) werd 's nachts T. Ben Kroeëng met zijn rooverben.de over vallen, allen gaven zich over. Onder hen be vonden zich 7 gedroste dwangarbeiders. 7 Juni zijn naar Meulaboh verbrokten compagnieën van hot 3o bataljon, onder majoor Matbhes, om Boven-Seunagan en Beutong van vij'andigo elementen te zuive ren. Bij, een patrouille in Boven-Peudada werd de 1ste luitenant J. T. Korndörffer door een klewanghouw niet levensgevaarlijk gewond. In Pidië werd dë Europeescho korporaal Van fftoyen niet levensgevaarlijk gewond. Vuurwerk. Ter gelegenheid van den Franschen natio- nalen feestdag en van liet bezoek der staats raad Herbette, met eenigen zijner landge- nooten aan de Boer-tentoonstelling te Seheveningen, zal daar Maandag op den zee-bouleyard vanwege de directie een vuur werk worden afgestoken. Bedding van sohiplreukelingen. Men meldt ons uit New-York: De gezagvoerder van het s.s. Potsdam der Hoil. Amerika-lijn, kapt. A. Potjes, dat den 29en Juni II., komende van Rotterdam, te New-York arriveerde, rapporteert de succesvolle redding van schipbreukelingen. In het midden van den Aliantischen Oceaan, des morgens om 8 uur ontdekte de uitkijk een barkschip in zinkenden toestand, met de noodvlag in top en noodseinen lossende. Onmiddellijk werd een reddingsloep, onder commando van een der stuurlieden, overboord gebracht en daarmede met een vrij hooge zee koers gezet naar de bark. De passagiers van de Potsdam namen de redding waar. De schipbreukelingen wer den in de sloep afgelaten en daar de baik in den koers van het vaarwater dreef en gevaar voor de scheepvaart opleverde, werd deze in brand gestoken. Met groote gastvrijheid werden de schip breukelingen aan boord van hetNederlandsche stoomschip opgenomen en van al het noodige voorzien. Het bleek een Noordsche bark te zyn, genaamd ïBrisköp Brun", komende van Lim riek (Ierland) en in ballast naar Canada. Reeds 6 dagen dreef de bark, die midden in den Oceaan lek gesprongen was, hulpeloos rond en reeds hadden de opvarenden ten getale van 11 man alle hoop op redding opgegeven en zagen zy hun einde naderen, Afschaffer De drankbestrijders hebben een proseliet gewonnen in den Abessynischen Keizer. Negus Menelik heeft den invoer van geestrijke dranken in zijn rijk ten sterkste verboden. Geheel afdoende in zijn gevolgen is dit verbod echter nog niet, aangezien in Abes- synië een alcoholische drank wordt gebrou wen, waarop vooral hooggeplaatste Abessy- niërs en met name keizerin Taitou zeer verzot moeten zijn. De Rotterd. Rechtbank heeft heden het faillissement uitgesproken van Hendrik Kok, handelaar in bloem en eieren, Broersveld 20, te Schiedam. Rechter-comm. tnr, S. Gratamacurator mr. M. J. C. M. Kavelaars. Uit Amsterdam meldt men ons P. Exler (zie onder Stadsnieuws) is heden te Nijmegen ontdekt en hedenmiddag naar de ouderlyke woning te Schiedam terugge- biacht. Hij had schijnbaar reisplannen. Mr. P. F. Hnbreclitf Het stoffelijk overschot van den Staatsraad Hubrecht, zal vermoedelijk a. s. Zaterdag worden bijgezet in het familiegraf op de be graafplaats nGroenesteeg" te Leiden. Men seint uit Londen aan het Hdbld" De i'Daily Mail" zegt, dat Lord Salisbury evenmin denkt aan aftreden als aan recon structie van het ministerie. Chamberlain is nog steeds in het hospitaal hy is verzwakt door bloedverlies. De wonde heeft geen neiging tot dragen, doch het gevaar daarvoor bestaat nog twee tot drie dagen. LONDEN, 9 Juii. 's Konings toestand gaat steeds vooruit. Hy slaapte goed en de wonde geneest geleidelijk. Chamberlain gaat op bevredigende tvyze vooruit. Hy verlaat heden het hospitaal maar volkomen rust is nog noodzakelijk. Beurs van Kchlcdam. WOENSDAG 9 JULI. Officieële noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: f7.75 per Hectolitercont.,zon dar fust en zonder belasting. ROGGE: zonder handel. GERSTzonder handel. MAÏSzonder handel. Namens de Comm. voor de notec.nn., D. F. W. Prins. Noteering dee Vereemging stond van Distil- latcurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN f 8.25 per HL; JENEVER - 12 25 a AMST. PROEF. -13 75 v De Commissie voor de nuteenng. WOENSDAG 9 JULI. fitaatsleentngen, pCt. 8 Juli. 9 Juli. midden k. hoogste k Sederl. N. W. Sch, Cert. 21/, 82% 821/, iito Ob!3 9616/16 9615/ig dito Cert3 957/u 95% Hongarije. Spw.-l. '89 i. zilv. 41/, 83sj, 83% Italië, inschrijving -1862-81 5 97 Oostenrijk. Obl i.ZJan./Jli. 6 85% 857/ls dito in Goud 1 876/93. 4 101 °/ie Portug. O.'53/84 m.t. £400 3 29B/18 299/m dito fr. 25-5000 met ticket 4% 44% 44% Tabaksmon. dito Leening. 4% 97% 97%8 Rusland. 4 wang Dombr. G.U. 625 O. D/, 4011% 40 1% Obl. Binnl. leen. '94 4 dito '80 gee. G R. 625 4 dito Hope Co.'89/90 G.R. 625 4 dito '94/6e Em. R. 625 - 4 Oblig. Leen. '67/69 (£20) 4 Gr. Sp.w. M. '88 04 dito '80 ZR. 625.3 Mosk. ICursk. 04 Obl. Transe. L. '89 G.R.425 3 dito in Goud '845 Zuid-W. Sp.w. Z.R. 4253 dito Z.R. 625 3 Spanje. Oblig. Buit. (Perp.) 4 Turkije. Gepriv. oblig. 4 Oblig. Geconv. Schuld ser. D Egvpte. Obiig. Leening '76 4 Cuina. Goudl. 1895 6 Zilverleening 18947 Mexico. Zilver!. Binnl. sch, afl. Oblig. (£100/4000). 5 Brazil Fund. L. '98 £20/4 00 5 Coluhd. Gee. Bt. S. £400/500 4% Dohinico Rep. m.t-o. 2% Venezuela. Obl. 1884 400 4 ëUdeiyke Leenl Amsterdam 1895 3 Rotterdam 4894/973 Schiedam 1895 3 Industr. en Fin. ©ndernem. Nedkrl. en Kol. Amst, Bnk a. 487 Ned. Bank-Aand467 "s-Grav. Ilyp.-bnk. f'anlbr. 4 400% 400 Ned. Hypb. Veendam Pndb. 4 400% 100 dito Pandbrieven31/, 941 N.-W. Fac, Hyp.bnk aand. (f100 of 50) 31/, 418 1!8% Westi. Hyp.-bank Pandbr, 4 4001/, 400% Cult,-Mij. Vorstl. aand.37 37 Ned. Hand.-Mij. a. op d. resc, 5 441 1401% Amst. Deli-Mij. aand. 605 60! Deli-Maatschappij aand. 4171/, 448 Senembah tabak.-mij aand. 408 Kon. Paketv.maatschij, aand. 458 160 Ned. Amerik. Stoomv.aand. 97% 961/, Stoomv.-Mij Neder), aand. 139% 4397/8 Dord. Petr. Ind. Mij. aand. 421 124 Java Petrol.-Maatsch. aand. 25 Kon. M. t. E. v. Petrbr. aand. 470 M 467 MoearaEnim Petr.-M. aand. 400?/a 1063/, Sum. Palemb. Pret.-M. aand. 661/, 66 Nieuwe Afrik. II.-V. aand. 87 V, S. v. N.-Aher. Maxw L. Gr. Prior, Cert72%, dito Prior Cert. v. Incom.b, 13 Peru. Per. corp. first M. B. 6 75 dito Per. corp. c. v. pref. a. 47 61% 97 s/s 97?/g 97% 977/8 97 l0/ia 97% 401 101% 987/a 84!/, 957/a 80 98% 98 9616/j, 961% 97U/U 75% 75% 93% 27% 263/, 109% 140 1053/, 4053/, 98% 38i%g 39 99% 997/a 19% 19% 16% 16% 30% 903/, 91% 901/, MOUTWIJN Stemming vast. SPOELING -. f 0.50. SPIRITUS; f42.a 142 50. AMSTERDAM. 9 Juli. Koffie goed ord. Java 33!/», Santos 18l/,. Suiker onveranderd. Tarwe zonder noteering. Rogge op leveling hoogerOct. f423, 124. JEen Eskimo journalist. Uit Groenland -komt heb bericht van het overlijden van een groot man, Lars Moei lor, die, zelf een Eskimo, hot eerst zijn landslie den een. dagblad leerde kennen. Lars Moel ier was een der Eskimo's die professor Nor- denskjöld tot gids dienden. Hij was vlug en verstandig en werd! onder den invloed Van NordfenskjÖld en diens reisgenooten spoedig vereuropeaniseerdzij leerden, hem ook le zen. Zoo dikwijls hij maar oven tijd liad, zat Moeller in een hoek der hut en. las uit een boek of oen krant. Dagbladen interes seerden hetm. buitengewoon en hij verzocht voortdurend ingoLioht te worden omtrent do wijlze waarop zijl hun berichten krijgen, woog hoe zijl gedrukt worden, hoe de illus traties vermenigvuldigd1 'kunnen worden en deed al dergelijke vragen meer. Toen Nordenskjöld van Moeller afscheid nam en naar Zweden terugkeerde, deelde de Eskimo hem mede, dat kijl journalist wilde worden. Nordenskjöld lachte. Een journalist in Groenland! En toen Lars Moeller ten slotte een dagblad had kunnen uitgeven, was .hijl toch nog de eenige Eskimo in Groen land dio lezen kon en do Verspreiding' van een. nog zoo goed geredigeerd blad zou dus tot één lezer beperkt gebleven zijk, die dan nog een. gratis-exemplaar kreeg. Daarop ver- Djanilii. Aan een van, don resident van Palembang onder dagteekening van 5 Juni ontvangen telegram wordt door de „Java Ct." heb vol gende ontleend 5 Juni keerde de colonne, onder kapitein Kalian, uit de Boven-Tambesi terug; na de verrassing van lianbau Bajoer wei-den ver der geen vijandelijkheden meer gepleegd: De opvoer van vivres stroomopwaarts naar Moeara Enim is te water onmogelijk; het transport te land over het sterk geacciden teerde terrein is moeilijk, D'e bevolking werkte met kracht aan den weg van af Tandjong Gagali. De hoofden verklaarden ons gezag te zullen eerbiedigen. De contro leur Van den Bor maakte de reis van Poe- loe Bajoer naar Limboer (Tambesi) zonder militair geleide. Van uit Lamboer (Meraiigln) wordt we der opgerukt naar Boven-Tabir; tegelijker tijd gaat kapitein Van Rietschoten met een colonne over land naar Pematang, om van hieruit te patrouilleeren in Beneden-Tabir. Aangezien het bevaren van de Tabir zelfs met nietdiepgaande liefcwielers bij den te- genwoord'igen lagen waterstand niet moge lijk is, wordt een etappepost opgericht tus- schen Limboer en Rantau Pandjang, zoodat •laatstgenoemde plaats van uit Limboer ge approviandeerd kan worden. Half Juni gaat weder een colonne naar Boven-Tambesi. Koffie. Suiker jaar f8. Koffio. Mei 30. ROTTERDAM, 9 Juli. Java 34, Santos 17Vs ets. vaster, Juli/Aug. f 71/a geboden, na- HAMBURG, 9 Juli. Sept. 28, Dec. 28%, Maart 29%, HAVRE, 9 Juli. Koffie. Juli 33%, September 34, Dec. 34%, Maart 35% K. HAMBURG, 9 Juli. Suiker. Biet- prijsh.Aug. 6.07%, Oct. 6,47%, Dec. 6.62%, Maart C.85. BERLIJN,*T) Juli. Spiritus per loco. 36.rns. Borneo. Aan eon van den resident der Zuider- en Oosterafdedling van Borneo, onder dagtee kening van 3 Juni, ontvangen telegram, wordt door de „Java Ct." liet volgende ont leend' De sultanspartij, versterkt door volk uit de Weslerafdeoling, kwam voor Prioek Tja- lioe en beschoot ons kampement. PARIJS, 9 Juli. Spiritus. Juli (r. 32 Aug. fr. 32.25, 4 4 laatste maanden fr, 32 50, 4 eerste maanden fr. 33.50. VLAARDINGEN, 8 Juli. Heden kwamen alhier binnen stro. H. Woensdrecht, met 20 ton visch, 1 ton leng, 45 ton haring, eigen vangst, en 499 ton haring, overgenomen van 7 schepen; verder nog stm. L. v. d. Lugt met 046 ton (van 6 schepen), en sim. IJ. Woensdrecht, met 252 ton eigen vangst. KRALINGSCHE VEER, 9 Juli. Heden wer den alhier ter markt aangevoerd5 groote zalmen f4.35 a 1.40, 147 kleine zalmen fl.05a 1,20,33 St. Jacobszalmen f 1.a 1.40 per 1/jKG. benevens steur. «CHIEDAin. (Seiuwd: 9 Juli, W. den Held, 25 jaar, en J. L Verdijsseldonk, 21 jaar. Geboren: 5 Juli. Cornelia Albertus, zoon van H, van Eyk en N. van Schyndel, Willi elm in aplein 7 Juli. Maria Bernardina Ludwina. dochter van B. B. Hosman en M, J. A. Juffermans, Lange Haven Overleden: 8 Juii. Jacobus Hendrikus Kuypers, oud i jaar eu 8 maanden, Singel. FiAABDlKIGB». Geboren:, t 8 Juni, Elisabeth Maria, dochter van J. H K. Ritter en G. W. van Haren. Gallenburg straat. Overleden: 8 Juii. Pieter van Lingeu, oud 68 jaren, wedn. van B. Maassen, Hoogstraat. Gehuwd: 9 Juli. Nicolaas Nieuwstraten,' ^0 jaren en Maria van Duffelen, 20 jaren, Spoormgieeatngea. 72 433/, 74% 47% 404 410 246 168 Nederl. H.IJ. Sp. Mij. aand. 404 Mij. t. Ex. v. St. Sp. aand. 110 Ned. Ind. Sprw. aand. 246 Ned. Zuid.-Afr. Spw. aand. 6 dito Certf. v. dito168 dito 4% pet Cert. v dito 430 v> id.-Br. Box. '75/80 gest. 88 Italië. Spw. '87/89 Obl. A-E 3 03% Zuid-Ital. dito. Oblig. A-li 3 63%, Polen. Wrs-Ween.(Z.R.10Q) a. 413 Portug, Kon. Port. spw. Obl. 3 6811/^ RusLAND.Mosk.-Wmd.-Ryb.O 4 98 Rjasan Uralsk G. P. 625 O. 4 96l%« Wladikawk. Z. R. 625 Obiig. 4 97'/, V. S. v. N.-Am. Atch, Top. c. v. a. 82 dito eert. van pref. aaud. 10! dito Alg. hypotheek Ob. 1017/, Denver Rio Grando 0. v. a. 42 Erie spoorwegmij. aand.361%, Florida cert. v. gew. aand,. 45% Kansas City S.R.A32% dito Cert. v. do33 Jfc dito pref. do59% dito Cert. do. 59 dito le Hyp. O71% St. Louis Southw. Obi. 4 98 Louisv. Nashv. 0. v. a. 438 St. Louis Fr. C. r. gew. a. 68 dito dito v. 2e pref. aand. 72 dito dito Gee. Hyp. Oblig. 4 947/, Miss. Kans. Tex. C. v. a.. 27 %6 idem le hypotheek Oblig. 4 983/, idem 2e n 4 82 7/j, N.Y.Ont en\Vest.Sp.Com.bew. 32% Norf. en West. Crt. v. gew. a. 56% idem C. 4 pet Adj. pr. st. 86 Oregon Calif, le H. 0. 5 102U/], South. Pac. Comp. gew. aand. 64 l/is dito Goud Obiig4 92% Union l'ac. R&ilr. Cert. v. a. 104% idem pref. aandeeien 873/, idem Goud Oblig4 104% Wabash afg. Cert. v. p. a. 45% W. N.Y. Pns. afg. Cert.v. a. 191% idem Gen. Mortg. bonds. 5 39 Canada, Canadian Pac. C.v. a. 435% Tramwegmsatschapptjea Bat. Eleetr. Trammij. aand. 29J£ ft jterd. Tramw.mij. aand. 192% Semarang Cher. Stmtr. aand. 1425/, Premlelecnlngen. Nfderl. Amsterdam 400 3 1097/j, Rotterdam3 Gemeente Crediet3 N.-Holl. Ver. Witte Kruis Paleis v. Volksvlijt 1867 idem idem 1869 f België. Antw. 18872% 103% Brussel 1886. 2% 104% Hongarije Staats). 1870. Tlieiss. Regul. Loten 4 Oostenr. btaatsl. 1854. 4 idem 1860. 5 Rusl. Staatsl. 1864 Z.R. 400 5 dito 1866 Z.R 100 5 Spanje. Madrid 1868 3 Turkije. Spoorwegieening- .3 Prolongatie 3% pCt. Prpen van Coupon», Amsterdam, 9 Juli. 63l»/is 114 98i/a 90% 97% 83 400% 102 37 Vl« 33% 593/, 72% 27% 32% 57 %5 88% 102 641S/1, 405% 453/, 4031%, 1031/, 77% 170 2.25 175% 1361/j 161 429 29-2 225 42 U/u 27%, 78 428% 27% Oost.Par. p.il.24 21.10 Zilv. Jan. 24 21.121/3 Eng. met affid. -11.90 Fransche 47.05 Belgische 47.60 Diversen i. R.m. 58.70 Russen in G. R. 1.901/, Idem in Z. R. 1.25% Amer. DolL Goud 2.461/, Overzicht van de Beurs *au dan dag. Hoewel de handel gering was verkeerde de Amerikaansche Spoorwegmarkt in vry vaste stemming. Nationale Staatsfondsen aangeboden. Buitenlandsche Staatsfondsen stil maar prijshoudend,

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 3