BINNENLAND. V STADSNIEUWS. TL AARDINGEN. torview, dat liet uur, naar liij meende geko men was, om zich terug te trokken. Hij Hold ten slotte een. lofrede op den jeugdi gen, verstandigen en goeden monarch, dieai ■bot land mot geestdrift had ontvangen." S i am. Omtrent do troebelen in Siain moldt een depêclie dat 600 Shans zicli te Muang-Pray, in bet noorden van Siam, van rijst en muui- tio voorzien. Hun aantal neemt steeds toe. Db opstandelingen doodden 25 Siamecscbo ambtenaren doek vergrepen zicb niet aan andere personen. Er bevinden zicb 8 Euro peanen to Muang-Pray, Twee duizend man troepen zijn naar bet Noorden gezonden. V enezuela. In Venezuela heeft de opstand succes. El- keu dag wordt voor do regeering door een nieuwe nederlaag gekenmerkt'en generaal Gastro blijft nog steeds werkeloos. He re- gecringstroopeai hebben bevel gekregen op Caracas (de hoofdstad) terug te trokken. De regeering heeft op bet goud en hot zil ver van de Venozuelaanscko Bank beslag ge legd. Da handelshuizen te Caracas kunnen geen baar gelden zenden. Op dc reed» liggen een Amerikaauseb, een Duitsck en een Ita- liaansch oorlogsschip. Corps diplomatique. De Italiaansche gezant bij ons Hof beeft een woning gehuurd aan het Bezuiden- hout, waarin hij zich in November zal vesti gen. Tot dien tijd' blijft hij in -het Hót-el des Ind'es te 's-G-ravenhage. Onze gezant te Home, mr, Westen berg is aangekomen in het Hotel des Indes te 's-Gra- hage. Consuls. De heer A. E. Harsh, ingevolge Kon. machtiging benoemd te vice-consul der Ne derlanden te D'over, is in die hoeJanightid door do Britsche regeoring erkend. Onze oorlogsvloot. Blijkens bij het Depart, van Marine ont vangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip Holland, onder bevel van den kapitein ter zee J. Wentkolt, 4 dezer te Stockholm aangekomen. Het pantserschip E v e r t s en, komman- dant de kapitein ter zee J\ Botlaan, verliet Maandagmorgen de haven van het Nieuwe- diep, met bestemming, tot oefening der •bemanning, de Zeeuwselie stroomen te beva ren. Audiënties. De gewone audiënties van de Ministers van Binnenl. Zaken Marine, Financiën, Wa terstaat en Koloniën zullen deze week niet plaats hebben. President Kruger. President Kruger is hedenmiddag ten 4 uur uit Utrecht te 's-Gravenhage aange komen, vergezeld van de lieeren Bredei en zijn lijfarts dr. Heyman. De heer Wolmarans ontving den grijsaard op hel perron. Kruger schreed langs de kade met flinken stap naar het gereedstaande rij tuig onder de stationsoverkapping, op zijn weg nu en dan den nog altijd met een lossen rouwband overtrokken hoed lichtende voor de op het plankier toegelaten personen, die hem eerbiedig groetten, Toen hij voor een vrij tihy'ke menigte op het groote perron zichtbaar werd ging er uit haar rijen een hoerah op dat hem tot in zijn rijtuig, waarmede hij naar Sche- veningen ging, naklonk. Iedereen was verrast door de krachtige houding en het flinke uiterlijk van het voor malig Staatshoofd en men kon nauwelijks in hem herkennen den man, die deze stad als het ware gebroken naar lichaam des tijds verliet. Zyn komst geldt, zooals men weet, voor namelijk zijn lijdenden ambtgenoot President Steyn. President Kruger zal morgenochtend de Pro Boer tentoonstelling te Scheveningen bezoeken, welke tijdens dat bezoek voor het publiek gesloten zal zijn. De Held van Spionkop. Henri Slegtkamp, die zich onderscheidde in een veldtocht tegen de Swazi's en die zijn leven op 't spel zette voor de vryheid van Transvaal, die streed in de gelederen der Boeren, die zich te Spionkop samen met een of twee anderen onderscheiden heeft, door met een Transvaaische vlag op een kopje stand te houden en zoo het vuur van de Engelschen naar zich toe en van de burgers af te trekken, en die tot 't laatst toe 'met de Boeren meegevochten heeft, is gisteren thuis, d.w.z. te IJmuiden, gekomen in het huis zijner ouders, dat hij acht jaar geleden als 21-jarig jongeling met zoovee! illusies verliet om te trekken naar 't verre Transvaal. Slegtkamp's vader is opzichter aan den waterstaat en woont te IJmuiden. Toen Slegtkamp te Baarlem uit den trein stapte, ging er een luid gejubel op. In de ontvang-restauratiekamer werd Slegt kamp toegesproken door jhr. Sandberg, den gewezen adjudant van generaal Botha, die hem een hartelijk welkom toeriep, en zeide het zich tot een groote eer te rekenen hem hier te mogen ontvangen. Nog verschillende andere heeren kwamen den held daar begroeten, terwijl hem ook kransen en bloemen werden overgereikt. Kort daarop verlrok hij in een salonrytuig naarIJmuiden, waar hij in een versierd rytuig, omgeven door bloemen in een goed georganiseerde optocht naar het ouderlijk huis reed, waar receptie werd gehouden. De voorzitter van het comité, dat was samengesteld om den held feestelijk te ont vangen voerde het woord daarbij, eerst tegen Henri, later tot zyn moeder en den vader van den held. Ook werd hem een goud horloge met dito ketting aangeboden als bljjk van hoogachting der burgerij, ontving hij een oorkonde, en werd hij toegezongen. Ounoodig te zeggen dat IJmuiden, met recht trotsch op haar oud-burger, in feestdos en feeststemming verkeerde. Bijl Kou. besluit; is aan S. W. Middelkoop eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ontvanger dor registratie voor do gei ech telijke akten en der domeinen te Arnhem. Schutterij. Do „St. Crfc." bevat de algemeen© nume rieke sterkte van den eersten ban der schut terijen op 1 Nov. 1901. Db feitelijke sterkte van de dienstdoende schutterijen in haar geheel bedroeg op voor meld tijdstip 50,434 man, van wi© er vroe ger 10,026 in krijgsdienst zijn geweest. Do feitelijke sterkte van de rustende schutterijen in haar geheel bestond op 1 No vember 1901 uit 7S.767 man, van wie er vroeger 11,776 in krijgsdienst zijn. geweest. Deze getallen waren op 1 November 1900 respectievelijk 78,629 en 12,039. Op eerstgenoemd tijdstip bedroeg de gehe le sterkte van do beide catagorieën van den eersten ban der dienstdoendo en rustouda schutterijen te zamem 118,519 man tegen 118,014 man op 1 November 1900. Veldarbeid van gehuwde vrouwen. Het centraal!' bestuur van heb Alg. Ned. Werkliedenverbond heeft ©en lijst verspreid met vors chi lende vragen be treffende den veldarbeid van gehuwd© vrouwen. Uit de daarop vóór 1 November inkomende ant woorden zal getracht worden een rapport sa men te stellen, ten einde te komen tot een betere kennis van de toestanden in veerschil lende streken des lands. Droogmaking der Lauwerzee De heeren G. Zijlma, lid der Tweede Ka mer Déking Dura, hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat in OverijseT; Van Elzelin- gen, id. in de prov. GroningenLeemans, in specteur van den Rijkswaterstaat in Alge- meenen dienst en Vermaas, hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat in -Friesland, 'heb ben met ©enige andere heeren Zaterdag per stoomboot een inspectiereis gedaan naar den hoek van „De Band!" en Dokkumer Nieuwe zijlen. Stenographic. De „Vereeniging van leeraren in de Ste- nographie" heeft een conferentie belegd van N ederl'andsche stenograf en-vereeni gingen, die gehouden zal worden te 's-Gravenhage op 30 Aug. e, k. O. m. zullen besproken worden d© volgen de voorstellen „De conferentie spreekt als haar meeuing uit, dat invoering van de stenographic als facultatief leervak op hoogere burgerscho len, gymnasia, kweekscholen en bijl het her- 'haiingsonderwijs ten zeerste aanbeveling ver dient; de conferentie spreekt als haar mee ning uit, dat da aansluiting en samenwer king van stenografen van verschillende stel sels in één plaatselijke oefenclub ten zeerste aanbeveling verdient, daar hierdoor de sys teem-strijd! getemperd! zal worden en de v er- eenigingen in kracht zullen toenemen; de conferentie enz. noodigb alle Nederl'andsche Stenografen-vereenigingen uit, om bij de be sturen van de gemeenten, waar zij geves tigd zijn, stappen te doen, dat voortaan ook straten naar stenografen genoemd worden, opdat ook bierdoor meer de aandacht op onze kunst worde gevestigd; de conferentie spreekt als haar overtuiging uit, dab do in voering van de stenographie bij gemeenteh- chamen ten zeerste aanbeveling verdient. II. IJ S. M. In plaats van den heer I. J. Froger W.Azn., chef van dienst van het tariefwezen bij de Hoiiandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij, wegens zyn gezondheidstoestand niet meer in staat zijne werkzaamheden weder op te nemen, is met ingang van 1 Augustus j! benoemd de heer A. Herkenralh, tot dusver afdeelingschef bij dien tak van dienst. Diens plaats wordt ingenomen door mr. Elias, en tot tarief-inspecteur werd aangesteld de heer Pieltjes. Jeugdige blinden. Volgens het verslag van den. toestand en d© lotgevallen van d© Prins Alex ander- Stichting te Bennekom in 1901 bedroeg het getal' jeugdige blinden in de stichting in het begin van het jaar niet meer dan vier, welk getal in den loop van 'het jaar is ge klommen tot twaalf. Dat het aantal verpleegden in de laatste jaren niet onbelangrijk is verminderd, wordt voor een deel toegeschreven aan de omstan digheid, dat er in den laatsten tijd minder blindheid bij1 jeugdige kinderen voorkomt dan voorheen, hetgeen ongetwijfeld hieraan te danken is, dat hij: hun geboorte db voor schriften der oogheelkundigen beter en ge trouwer worden opgevolgd dan vroeger. Db rekening sluit met een voordeelig saldo van f 25onder de ontvangsten komt voor een gift van f 50 van U. M. de Koningin. 'Het bestuur is samengesteld! uit de heeren prof. dr. W. M!. Gunning, voorzitter, Joh. M. Sebmite, penningmeester, J. A. Van Ka- tel, Joh. G. Wertheim, mr. A. C. Van D'aa- lon, C. A. Lagaaiji au A. W. Beokeringh, se cretaris. Geloerd bezoek. In aansluiting met d© jaarvergadering te Dordmund van 58 Aug. a.s., zal do „Dout sell o Gesollsehaft ftir Anthropologic, Ethno logic und Urgesbhichta" van 914 Aug. een bezoek aan ons land1 brengen. Het gezel schap, zal op zijn tooht geleid word'en door dr. J. D'. E. Schméltz, directeur van het Etnhographisehen Rijksmuseum te Leiden. Het met 'tal van schoono en welgelukte afbeeldingen van gebouwen uit Amsterdam, Haarlem, Leddon en Den Haag versierde programma omtrent hot bezoek van 't D uit- sche gezelschap van .uithropologan enz. is vers li-non. Daarin wordt meegedeeldde namen van het bestuur van hot gezelschap, de heeren di'. Ford. Freihcrr von Audrian-Weorhurg, voorzitter, Gelieimrath, prof. W. Waklever en Rud. Virchouw, Berlin, prof. J. Ranke, secretaris en dr. F. Birkner, penningmees ter, te Miinchen; voorts de naam van den gids der excursie, dr. J. D. E. Sclimeltz, Lei den; de namen van de 15 heeren van het ontvangcomité en de 27 namen der vreemdb gasten. Terwijl liet programma van uur tot uur aanwijst wat dc buitenl'audsohe geleerden zullen bezichtigen is door den heer Sckmeltz voor iedere stad or bijgevoegd, wat merk waardig is tot opheldering, een soort verkla ring Van plaatsen en gehouwen. Van 810 Aug. zijn do heeren te Amster dam, van 1113 Aug. to Leiden en den 13n arriveert 'het gezelschap te Den Haag. 's Avonds vertrekken de gasten naai- Rot terdam, en van daar -terug naai' hun vader land. Op initiatief van het bestuur van de af- deeling 's-Gravenhage van den „Ned. R. K. Volksbond" is door dit bestuur met afge vaardigden van besturen van andere vereeaii- gïngen een vergadfering gehouden tot het bespreken van plannen om uiting te geven aan hun vreugde over het gelukkig herstel van koningin WilheTmina hij db 'komst van H. Ml. in db Residentie. Er werd nog geen besluit genomen. Zeker is 't dat de betoo ging op bescheiden voet is voorgenomen'. De minister van financiën maakt bekend dat bij den inspecteur der registratie en do meinen in de 41e divisie te 's Gravenhage, van een onbekende onderteekening Amsterdam 41 Ji li 4902, is ontvangen een bankbiljet van f 1000, voor vermoedelijk te weinig be taald successierecht. Naar de „N. R. Ct." nader verneemt, is het bericht als zou er door de Mij. tot Expl. van Staatsspoorwegen een instructie zijn uitgevaardigd omtrent de plaatsing van de reizigers in de treinen, volstreokt geen nieuws, aangezien bedoelde bepaling reeds jaren bij, die Mij. van kracht is. (Ook uitge voerd wordt?) KETHEL EN SPALAND, G Augustus. De processie, hedenmorgen van hier naar Brielle vertrokken, bestond uit vijf en tachtig bede vaartgangers. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente zal eene verga dering houden op Dinsdag 42 Augustus a.s., des namiddags ten 2 uur. Op de agenda komen voor 4. Adres eervol ontslag als leeraar aan de hoogere burgerschool van den heer C. L. Tondu, 2. Benoeming van 3 leeraren in de vakken wis-, natuur- en werktuigkunde, cosmographie en lijnteekenen. Aanbevolen worden de heeren dr. A. van Thijn, leeraar aan het Gymnasium te Win schoten, J. Kunst, doctorandus in de wis- en natuurkunde te Groningen. Th, de Jongh van Arkel, 2e luitenant der artiiletje te Dordrecht. 3. Benoeming van een leeraar in de wis- en natuurkunde aan de B. A. S. voor den cursus 4902/3. 4. Benoeming van een leeraar in het (machine) vakteekenen aan de B. A. S. voor den cursus 1902/3. Aanbevolen de heer A. C. Linschoten, die reeds eemge jaren als zoodanig werkzaam is geweest. 5. Benoeming van een onderwijzer aan school F (hoofd de heer J. 0. Sander). Voor gedragen zijn A. Kruis, tijdelijk onderwijzer aan school F., J. A. Verboon, volontair aan school F., A. v. d. Tempel, volontair aan school F. 6. Voorstellen betreffende de vervanging van den Directeur der Gemeentewerken. Den 15n dezer zuilen onze oud-stadgenooten de eerw. fraters Albertus (Kolenberg) en Thomas (Weltei) van de Orde der Predik- heeren in de metropolitaankerk te Utrecht de H. Priesterwijding ontvangen. De 20n d.a.v. zal de eerw. frater Thomas in de A. H. Rozenkrans aan den Singel en den 21n de eerw. frater Albertus in de St, Janskerk aan de Lange Haven de eerste plechtige H. Mis opdragen, (»N. S, Cit.") Muzlek-IY edsl rijd. Er heerscht in Schiedam een levendige, opgewekte stemming, nu heden in deze ge meente de wedstrijd plaats heeft van Chris telijke Harmonie- en Fafarcorpsen. Te 81/2 uur arriveerden de eerste gezel schappen aan het Hoofd en werden daar ontvangen door de leden van j> Excelsior'", welk gezelschap de regeling van den dag en de function van gastheer was opgedragen. Te 8.44 uur voerde de trein de eerste bezoekers uit die richtingen aan en van die oogen- blikken af kon men telkens de gezelschappen hooren en zien trekken naar de plaats van den wedstrijd, den Tuin der Oflicieren-Ver- eeniging, alle daarbij vrooijjke marsdiep spe lende en daardoor het uitgeloopen publiek brengende onder een prettige, opgewekte stemming, waardoor velen zich aangespoord gevoelden om mede te marcheerenoen aantal dames en heeren uit de plaatsen van waar de gezelschappen kwamen, liepen mede met deze korpsen. En toen te IU/2 uur ongeveer de laatste gezelschappen door de stad marcheerden toen waren de belangstellenden reeds tot dichte drommen aangegroeid en meer en meer drong het gevoel van feestelijkheid in de gemoederen van het publiek. V* Te 10 uur met een prinsenkwartiertje vereenigde zich de muzikanten voor de mu ziektent in den tuin, waarin de voorzitter van den bond, den heer Ph. van Wyk pil Gorinehem, had plaats genomen om den deelnemers het welkom toe te roepen. Het is my aangenaam, zoo zei spr. onge veer, dat gij allen hier zijt samengekomen om deel te nemen aan onzen wedstryd en ik roep u daarom gaarne een hartelijk wel kom toe. Wanneer wy teiugzien op het jaar dat achter ons ligt dan kunnen wij met dank conslateeren dat de Bond in dat jaar is voor uit gegaan. Telde hij het vorige jaar 12 gezelschappen waarvan er 10 aan den wed strijd deelnamen thans is het aantal corpsen 16 waarvan er 42 by deze wedstryd zullen tegenwoordig zijn. Die nieuwe gezelschappen en leden roepen wy nu hier een welkom toe en hopen dat hun toetreden niet alleen het getal der leden maar ook het muzikale gehalte zal hebben verhoogd. Die gezelschappen welke het vorig jaar aan den wedstrijd deelnamen zullen het afgeloopen jaar zeer zeker hebben besteed aan ijverige studie en spr. kon imn hier de vei zekering geven dat wat zy zullen geven zal worden beoordeeld door mannen die daartoe ten volle bevoegd zyn. Dat die heeren juryleden menschpn zyn die geheel buiten den bond staan kan zeker indien dit voor enkelen noodig mocht zyn een voorwaarde zijn dat het oordeel der jmy volkomen onpartijdig zal zyn, Onzen hartelijken dank, gaat spr. voort, aan die heeren, voor de bereidwilligheid waar mede zy de uitnoodiging hebben aanvaard om in de jury zitting te nemen. Aan allen wensoh ik ten slotte toe een recht aangenomen dag die zoo ik hoop en vertrouw door geen wanklank zal gestoord worden, doch zal zijn een dag van zuivere harmonie. Het past den Bond in da eerste plaats zijn dank voor dit samenzijn te brengen aan God en allen zullen instemmen met de woorden van psalm 33 1. Zingt vroolyk, heft de stem naar boven, Rechtvaardigen, verheft den Heer; Het past oprechten God te loven, Zingt Zynen groolen Naam ter eer. Prijst Hem in uw psalmen Met de schoonste galmen, Roept Zijn weldadn uit; Laat de keel zich paren Met den klank der snaren, Looft Ilem met de luit. Dan verhief de heer v. Wijk zijn dirigeer- staf en plechtig klonk het koraal van dezen Psalm door ai deze muzikanten uitgevoerd, door alle aanwezigen blootshoofd aangehoord. Na beëindiging daarvan weerklonk, weder van alle muzikanten, »De Bondsmarsch" en de uitvoering toonden dat de gezelschappen degelijk geoefend waren, zoodat de wedstrijd een weikelijke strjjd zal zijn en de te be halen prijzen verdiend zullen moeten worden. Te 12 uur ruim is de wedstrijd aange vangen die geregeld plaats heeft overeen komstig de aanwijzing van het programma. Hoe de verschillende corpsen hebben ge werkt staat niet aan ons te beooideelen. De juiy zal hedenavond te 6 k 61/2 uur de beoordeeling bekend maken en de pryzen uitreiken. Dit alleen willen wij er van zeggen dat de verschillende leden hun best hebben gedaan en voor zulke jonge gezelschappen waarlijk niet onbeslagen ten jjs zijn gekomen. De leden der gezelschappen die fit hun beurt reeds gehad of hun beurt nog krijgen moesten, verspreiden zich met hunne dames, die in ruime mate aanwezig waren, door den Tuin en in de stad, doch tegen 2 uur kon men bemerken dat voor hen liet etensklokje had geslagen. De tafeitjes in de zaal en in de veranda werden meer en meer bezet, de lucht van biefstuk en ander gebraad verspreidde zich in de zaal, de kellners liepen af en aan om spy's en drank aan de roependen en wach- tendn te brengen en toen wij eenigen tjjd later nog eens in de zaal een kijkje waren komen nemen, honden wy constateeren dat niets den mensch zoo vroolyk stemt als een goed gevulde maag. Levendig gebabbel en gejubel, gezang en een solo van deze of gene uit een gezelschap gaven daarvan de duidelyksle bewijzener heerschte een recht prettige, gezellige, vroo- lijke toon die terugwerkte op de bezoekeis die in den middag nogal uit de stad kwamen opdagen. Te ruim 33;^ uur na een pauze van een 1/2 uur waarbij de voortgang van den wedstryd overeenkomstig het programma was onderbroken werd de mröod-, wit- en blauwmarsch" door de gezamenlijke deel nemers ten gehoore gebracht, waarna de eerste afdeeling, de laatste in den stryd, aanving. Zooals wy reeds zeiden, hedenavond te omstreeks 61 /g uur zal de uitslag daarvan bekend gemaakt worden en zal in ons volgend nummer worden opgenomen. Hedenavond te 8 uur wordt een concert gegeven door sExceisior" van Schiedam. Wij zyn overtuigd dat het dan ook wel weer een recht gezellig samenzijn zal wezen. JToralia-Tentoonstolllng. Voor eenigen tyd hebben wij melding ga- maakt van het voornemen der vereeniging sFIomlia" om dit jaar weder een tentoon stelling te doen plaats hebben, en ook hebben wij medegedeeld dat aan de kinderen der scholen die zich daartoe aanmeldden weder de bloempoljes zijn uitgereikt. De datum voor die tentoonstelling is nu definitief vastgesteld en wel op Vrijdag, Za terdag, Zondag en Maandag 22, 23, 24 en 25 Augustus a.s. Ook ditmaal zal deze ten toonstelling weder in de zaal der Officieren- Vereeniging worden gehouden. Behahe de potjes die door de kinderen gekweekt zgn zullen ook ditmaal weder ruime inzendingen ter opluistering worden geëxpo seerd die door liefhebbers zyn verzorgd. Daaronder is ook een inzending omvattende de Flora van het eiland Tessel. Daarnaast zullen er inzendingen komen van gedroogde bloemen en kruidenbouquetten van ge kweekte en van in liet wild groeiende bloe men zullen mede gaarne worden ontvangen. Naast deze Flora zullen ook opgezette vogels eenplaats op deze tentoonstelUm» worden ingeruimd, terwijl waarschijnlijk ook dieren van anderen aard niet zullen ontbreken. De heer Anton Sutherland van Rotterdam heeft vooits toegezegd een uitgezochte ver zameling van levende vogels (waaronder ara's, papagaaien, enz.) Daarbij zullen nog prachtige werken over plant- en dierkunde worden ingezonden waartoe verschillende uitgevers hun welwillende medewerking heb ben toegezegd. Het zou ons natuurlyk te ver voeren om alles te noemen wat men nu reeds weet dat zal worden ingezonden. Genoeg zy het te vermelden dat de tentoonstelling nuttig en leerzaam belooft te worden. De bezorging der potjes moei geschieden in de Ofllcieren-Vereeniging op Vrijdagmorgen 22 Augustus van 7 tot 10 uurde planten die niet door de vereeniging zyn uitgegeven worden verwacht tusschen 10 en 11 uur; de bouquetten, het sierwerk enz., tusschen 11 en 12 uur. De prysuitdeeling zal plaats hebben op Zondagmiddag te 2 uur. Ter vooi koming vap onaangename verras singen en teleurstellingen wyzen wy er pp dat alle inzenders op hun kaart slechts één- maat gratis toegang tot de tentoonstelling hebben, Voor hen die rr.°erdere inlichtingen wen- schea of die hun hulp en steun aan de ver eeniging ïFloralia" wenschen aan te bieden, verwijzen wy naar de bestuursleden. Blijkens achterstaande advertentie zal Vrijdagavond in de Officieren Vereeniging een Concert gegeven worden door het mu ziekcorps d»r d.d. Schutterij alhier, directeur de heer Bart Verballen. Zaterdag 9 Aug. a. st. zal het 40 jaar geleden zyn, dat de mouterij vDe Adelaar" aan den Buitenhaven weg in gebruik werd genomen. Al dien tijd was de rnoutrr J. Hosman in dienst van de familie Nolet in genoemde mouterj; weikzaam. Heden zijn de verpleegden van het Dia coniehuis, 45 in getal, onder leiding van den biunenregent en regentes, een uitstapje gaan maken naar Oostvoorne; zjj vertrokken van morgen 9 nar per stoomboot Maasnymph naar Den Brtel, en zouden na in 't hótel »Simons" eerst den inwendigen mensch ver sterkt te hebben, de merkwaardigheden van Den Briel bezichtigen, terwijl zjj daarna met 5 rijtuigen vertrekken naar Oostvoorne om daar het middagmaal te gebruiken in het hö'.ei ïde Man". Des avonds om 6 uur zou de terugtocht worden ondernomen. Gisteren is de 9-jarige W. Winter bij het uitstappen uit een roeiboot, liggende in de Noordrestgracht in die gracht gevallen. Ge lukkig zagen dit een paar kameraadjes, de 10 jarige M. Scholte en diens 41 -jarig broertje, die er in slaagden den drenkeling weder op het droge te brengen. Twee fietsen, die over de Hoogstraat reden werden door eenige baldadige jongens die elkaar tegen hen aan duwden, omvergeworpen tengevolge waai van een der fietsers een ont velling aan de hand bekwam. Een der baldadigen werd naar het politie bureau gebracht waar proces-verbaal werd opgemaakt. Verkiezing gemeenteraad. De uitslag der gisteren gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad in district 3 is als volgt: Aantal kiezers 608 Uitgebiaehte stemmen 374 Van onwaarde9 Volstrekte meerderheid 183 G. A. J. M. Vriens, (R.-k.), gesteund door anti-rev.441 Ant. v. Rossen (VI. Bouwkring)68 L. v. Gelderen, cand. der liberalen en gesteud door de Volksparty 456 zoodat er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren G. A. J. M» Vriens en L. v. Gelderen. Biji Kon. besluit is 'benoemd' tob commis- earia Van politie alhier db heer H. F. van Rosmalen, thans inspecteur van, politie te 's-Gravenhage. De heer Van Rosmalen trad als klerk nu dertien jaar geleden bij het Haagsche korps in dienst. Vooral by de afdeeling recherche, waar hij al spoedig geplaatst werd heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt door vele belang rijke aanhoudingen. Van verschillende auto riteiten ontving hy daarvoor dankbetuigingen. By zyn superieuren, zyn minderen en ook by het publiek was hy zeer gezien. Tydeos

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2