Rechtzaken. Gemengd Nieuws. BINNENLAND. V V STADSNIEUWS. YLAARDINGEN. MAASSLUIS. SPORT. i gen aan liet stadhuis en zijn naam schrijVen in 'het gouden boek. Aartsbisschop Stablew- ski, gevolgd door de geheelo geestelijkheid, zal den vorst geleiden in de prachtige kathe draal van Posen. Op den avond van den 2en September wordt een fakkeloptocht gehouden. De ho tels in Posen worden nu reeds door agenten bewaakt en alle straten, waar de Keizer langs zal rijden, worden afgezet met drie rijen politiedienaren. Den 4en September zal Wilhelm II terug- keeren naar Wildpark, hij1 'Potsdam, waal' zich hij hom zullen voegen de aartshertog van Oostenrijk, de erfprins van Rumenië, en do prinsen Leopold en Aniolf van Beie ren. Heb trekt de aandacht dat deze vier ka tholieke vorsten niet tegenwoordig zullen zijn bij den intocht van den Keizer in Po sen, wanneer hij een adres zal richten tob zijn Poolsclie onderdanen. Lord Lonsdale, do vriend van den Keizer, zal in Posen zijn. Lord Roberts, de heer Bro- drick en misschien ook lord Kitchener, zul len Wilhelm ontmoeten in Wildpark, om bij hem te blijven tot het einde der manoeuvres. Over den toestand der operaties in Nieuw- Guinea tegen de Papoea's, dio door een Duit- sche espeditie bestraft zijn wegens het ver moorden der plantersvrouw Wolff, schrijft ,,de Post" Dit Australië komt bericht dat de straf expeditie tegen de Papoea's in het Varzin gebergte wegens het vermoorden der plan tersvrouw Wolff en haar kind, den -chuldi- gen stam totaal uitgeroeid heeft; 227 boorliugen werden daarbij' gedood. Reeds dit zoo juist opgegeven aantal wekt wantrouwen, want men kan nooit met zeker heid vaststellen hoeveel inboorlingen bij zulk een gelegenheid omkomen. Volgens de eerste berichten uit Duitsehe bron beliep het aantal gevallenen ongeveer 100. Corps diplomatique. Staatsraad da Berends, le secretaris der Russische legatie te 's Gravenhage, is met verlof naar het buitenland. Onze oorlogsvloot. Blijkens bij1 het Dep. van Marine ontvan gen bericht is: lo. Hr. Ms. pantserschip K o n i n g i n-R e g e n t e s, onder bevel van den kapitein ter zee A. W. P. C. van Woel den, 22 dezer te Ponta Belgada aangeko men 2o. Hr. Ms. pantserdekschip Hol land, onder bevel van den kapitein ter zee J. Wontholt, 23 dezer te Kopenhagen aan gekomen. De stad Berlijn is bezig zich in feestdos te steken ter eere van het bezoek van koning Victor Emanuel van Italië, die den 27en de zer te Potsdam zal arriveeren. Men is op "t oogenblik bezig groote palen te slaan in de „Unter den Linden", en het Berlijnsche publiek staat met groote oogen deze zaken te aanschouwen. Hoe liet zij, zegt o. m. de „Voss. Ztg.", Berlijn zal den koning van Italië ontvangen, en de Berlijners, die in geen enkel opzicht iets voor Italianen en voor den koning van Italië voelen, slaan palen m den grond om daaraan papieren te hangen, waaruit Victor Emanuel heb denkbeeld moet krijgen, dat hij m Berlijn een gevierd persoon is. De waarheid is, dat niemand hem kwaad gezind is, en dat de Berlijners niet hegrijpen wat zoo iemand bij hen komt doen. Maar de Ber lijners zijn gemoedelijke lui en zij nemen 't hem dus niet kwalijk. Er zullen eenige regi menten soldaten 'vertoond worden, en dat hebben de Berlijners al zoo dikwijls gezien. Zij zullen zeggennu, dit is volstrekt niets nieuws, en zij hebbeu gelijk; heb bezoek van den koning van Italië aan Berlijn, is van niet de geringste politieke beteekenis. 11 al i Volgens een bericht uit Rome, heeft de Russische gezant zich bij 't Quirinaal ver voegd ter overgevmg van een autographi- scheu blief van den Czaar aan koning Vic tor Emanuel, waarin hij zijn voornemen te kennen geeft om in den loop der maand Ja nuari Rome te bezoeken. Turkije. Bij de benoeming van een gouverneur van den Libanon stelde Rusland voor den ka tholieken Syriër Abdul Kerim, adjunct van den Vali van Anana. Maar de andere mo gendheden verzetten zich hiertegen omdat hij getrouwd is met een orthodoxe Russin. Een telegram uit Boekarest meldt, dat een complot is ontdekt tegen den Sultan, dat door het Macedonisch comité te Sofia was gesmeed, en dat in heb begin van de maand September ten uitvoer zou gebracht worden. Een Italiaanseh anarchist -was met de op dracht heiast, den Sultan naar het rijk van Allah te helpen. Het is een uitgebreid com plot geweest. 'De papieren, hij samenzweer-" ders ontdekt, bewijzen dit. Hofberichten, Naar het »HbI." verneemt, beslaat bij H. M. de Koningin en ook bij Z, K, H, den Prins der Nederlanden het voornemen, tegen woordig te zyn bij een of meer van de tus- schen 4 en 13 Sept. a. s. te houden veld- manoeuvres. Naar de „Leeuw, Crt." verneemt zal Z. K. H Prins Hendrik der Nederlanden Vrij dagnamiddag ook nog een bezoek brengen aan de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek aan het Nieuwe Kanaal te Leeuwarden. De Koningin-Moeder maakte met haar zuster, de hertogin van Albany, dezer dagen een rijtoer door Baarn, waarbij prinses Ali ce het vierspan mende. Het valt iedereen op, hoe sprekend deze prinses op Koningin Wilhelmma gelijkt. Dinsdag 26 Augustus a.s. zullen ten Paleize Het Loo dineeren: Jhr. rar. Van Tets van Goudriaan, gezant te Berlyn, en Mevrouw Van Tets van Goudriaanmr. W, F. H. von "Weekerün, gezant te Constantinopelen mr, D. L. graaf van Bylandt, gezant te Bern. dat het hoofdbestuur van het Algemeen Nederlandsch Verbond er in slagen zal, in Suriname een groep van het verbond te stichten. Audiënties, De gewone audiëntie van den Min. van Ko loniën zal op Vrijdag 29 dezer niet plaats hebben. Dr. Kuyper. Men meldt uit Turijn Donderdagavond laat arriveerde de minis ter te Turijn, aan bet station begroet door jhr. Ernest van Loon, den consul ridder Ra- petti en den secretaris van hot Italiaausche teutoonstellings-comité, den heer M. Pelli- grini. Den volgenden morgen werden bezoe ken afgelegd door Z.Exc. bij den burgemees ter en werd tevens het stadhuis bezichtigd met 'het cabinet de travail van Cavour; daarna een bezoek aan den prefect en de pre fectuur, en te oordeelen naar de gesprek ken, na het vertrek van Z.Exc., liet hij over al den aangenaamsten indruk achter. Hel was inmiddels tijd voor het déjeuner gewor den, doch eerst moest toch nog ten minste de Hollandscbe afdeelmg bezichtigd worden. Te ongeveer twaalf uur kwam de Minister op het tentoonstellingsterrein, alwaar Z.Ex. ontvangen werd door graaf van Sambuy, den president van het Comité, commendatore Bianchi, president van het Administratie Comité en den heer Pelligrini, secretaris van het Comité. Beide eerstgenoemde hoeren wa ren expresselijk overgekomen van hun vil la's buiten de stad, waarheen ze voor de Ttt- rijnsehe zomerwarmte gevlucht waren. Op de tentoonstelling wist dadelijk elkeen, dat de Minister in aantocht was. De laatste or ders werden nl. gegeven door den president der politie, die zorgde dab alie bewakers, ver momde politie-agenten, op hun post waren. Omstreeks kwart over twaalf kwam de Mi nister in de Hollandsche sectie aan. Dadelijk stelde jhr. Van Loon den Minister aan den heer Arnold den Arend voor, den vertegen woordiger der afdeelmg, die daarop Z.Exc. door de afdeeling leidde. Wat wel het aardige op dezen tocht was, dat waren de explicaties, door de Italiaau sche keeren den Minister gegeven, die daar door blijk gaven met belangstelling de Hol landscbe afdeeling bestuurd te hebben. Betere verklaringen van de verschillende bewerkingen der artikelen dan bijl voorbeeld de graaf de Sambuy gaf, verklaarde de heer Den Arend niet te kunnen geven, en dat zegt veel, daar de afdeelings-ehef zelden heb antwoord, zelfs op de meest technische vra gen, schuldig blijft. De Minister vertoefde een uur in de afdeeling en was bijzonder te vreden over het degelijke figuur, dat de sec tie maakt. Heb déjeuner werd gebruikt op het ten toonstellingsterrein, waarna de Minister, na nog enkele sectiën doorwandeld te hebben, afscheid kwam nemen van den heer Den Arend, die den Minister eenige door hem zelf gemaakt photographieën der afdeeling overhandigde, als aandenken aan zijn be zoek. De Minister dankte meb hartelijiken handdruk den heer Den Arend voor dit sou venir en vertrok van de Expositie, om een bezoek te gaan brengen aan den hertog van Aosta, daarna het Hollandsche Consulaat te bezoeken, en dan Turijn circa 8 uur te ver laten. Naar wij vernemen zal dr. Kuyper Zater dag 30 dezer van zyn buitenlandsChe reis in de residentie teiugkeeren. (sVad.") Congres Middenstand. Naar men verneemt, zijn. door heb Belgi sche gouvernement benoemd tot officieele gedelegeerden op heb 3de Intern. Congres voor den Handeldrijvenden Middenstand, de heeren Gérard Coremans, oud-minister, en S. Stevens, directeur aan het ministerie van arbeid en handel, terwijl de heer Hector Lambrechts, chef de bureau aan genoemd ministerie, beide afgevaardigden zal verge zellen, In het begin dezer week verschijnt de 2de serie der rapporten, waaronder zeer belang rijke, zooals van dr. D. Bos, over handelsop- leiding, mr. Z. v. d. Iicrgli, over snel en goedkoop ïocht, J. B. van Dijk, over uitver koop onder valsche vourgeveus, dr. R. J. W. Rudolph over Zondagsrust en nog oen twaalftal andere. D'e grond wordt bestemd voor uitbreiding van do Polytechnische school. Wanneer gel den op de Rijkshegrooting voor dien aan koop zullen zijn gebracht zal het terrein overgedragen worden aan het Rijk. Jhr. E. van Loon, Regeerings-eommissaris voor de Tentoonstelling van decoratieve kunst te Turijn, is gisteren in de residentie terug gekeerd. De Boerengeneraals. De generaals De Wet en De la Rey, zoo mede de heer Wolniarans, hebben gisteren met hunne dames de voormiddag-godsdienst oefening bijgewoond in de Oosterkerk (Gere formeerde Kerk), aan den Z. O. Buitensingel te 's-Gravenhage, waar dr. H. Bavinck, hoog leeraar te Kampen, voorging. Een buitengewoon groote schare toehoor ders vulde het kerkgebouw, terwijl zich daar buiten eveneens een talrijke menigte bevond om de Boerenhelden die zich per rytuj naar en van de kerk begaven te begroeten. Dr. Bavinck hield een treffende en troost volle toespraak naar aanleiding van het eerste hoofdstuk van den zendbrief van den apostel Paulus aan de gemeente te Tessaloniea. Her innerend aan de verdrukking, waaraan die gemeente blootstond, en er op wijzend, dat er ook in onzen tyd vele verdrukkingen zyn, maar dat ze zyn van voorbygaanden aard, wekte hy, meer byzonder in verband met het 10e vers van genoemd Bijbel-hoofdstuk, op, om de daarbedoelde wederkomst van Christus met geduld en lijdzaamheid te ver wachten. In zijn gebed herdacht de voorganger sde lijdende broeders en zusters in Zuid-Afrika" en smeekte hij om oprecht en waar medelijdon te verwekken in de harten hunner mede- menschen, een medelyden, dat zich niet enkel openbaart in gejuich langs de straat, maar dat deelnemend ingaat op de nooden der lydenden. Algem, Ned. Terbond. sNeerlandia" bericht dat er alle kans is, Nieuwe .Groninger Courant" wordt artikel gewaagd van een Zomer-Yacantieyerblljf. In de m een uitvoerig plan om langs den weg der coöperatie te ko men tot het inrichten van een of meer goeae en goedkoope zomervacanbie-verblijven iu ons land. Uitgaande van de stelling dat voor niet bepaald gefortuneerde personen heb ge wone z om c rv a c a n ti ev er blijf in den regel duin en niet goed is, zoekt de ontwerper van dit plan ia coöperatie het middel om een gedu rende de zomermaauden voortdurende alge- lieele bezetting van het 'hotel te verkrijgen, waardoor hij liet verblijf veel goedkooper fwnwn 1i5ii VSO. VUlgUUO obv-4. X4.J.J TV meer aan de eischen van hygiëne, reinheid, zuiverheid en kracht van spijs, comfort, enz. te voldoen en beter voor gunstige en gezon de ligging, spellen voor jong en oud, kinder vermaken enz. te zorgen dan in den regel tot nu toe heb geval is. Indien veel menschen toetraden, zonden, de coöperators meer dan één hotel kunnen inrichten en zichzelf zoo in staat stellen variatie te brengen in hun zo merverblijf. D'e „Nieuwe Groninger Courant" (Broer straat 2 Groningen) verklaart zich gaarne bereid de namen van 'hen die nadere inlich tingen wensohen of ziek willen aansluiten (zonder verbintenis hunnerzijds) over te brengen aan de ontwerpers van heb plan wien (dit verklaart liet bedoelde blad na drukkelijk) heb niet om financieele zaak te doen is en die gaarne nadere inlichtingen zullen geven. Coöperatief Congres. Zondag 21 September a.s. 's namiddags 2 uur wordt het derde nationaal Coöperatief Congres gehouden in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage. Onderwerpen zijn4. Wat ontbreekt, inleider G. J. D. C. Goedhart; 2. Zuivel- cooperatie (met praeadvies), inleider de direc teur der Coöp. Zuivelfabriek te Harich, N. R. ICuperus. In bedoeld praeadvies constateert de heer Kuperus dat de practyk in menig opzicht heeft gespot met de verwachtingen, waar men den werkman nog niet betrekt in de uitkomsten van het bedryf, een normale werkdag nog niet overal is ingevoerd en de verzekering der werklieden veelal naar het rijk der vrome wenschen wordt verwezen, waar de coöperatie vaak in concurrentie ont aardt, en men niet let op de blyvende ver betering van de positie der ledenmaar ook, dat de practijk vaak de stoutste verwachtingen heeft overtroffen, indien men let op de her leving onzer zuivelindustrie. Vooral kan op verbetering van producten worden gewezen, terwyl de veestapel en het aantal coöperatieve fabrieken sterk is toegenomen, terwjjl dat der speculatieve fabrieken is gedaald. Centraio Weersfandskas. Heb plan bestaat om voor de Christ. Ka- toenbewerkersvereeniging „Unitas" te En schedé een centrale weerstandskas voor Twente op te richten. Naar wij vernemen, beschikt heb organi satiecomité te Enschede nog over plm,f 1300 die zullen worden uitgekeerd aan enkele vroegere arbeiders der firma Yan Heek Co., die na de staking buiten werk zijn ge raakt. („Vad.") Ned. Coöperatieven Bond. Bljjkens het verslag van 1901 van den Ned. Coöperatieven Bond, is het aantal deel- genooten met 9 gestegen, waaronder slechts ééne verbruiksvereeniging. De uitkomst van het onderzoek naar de mogelijkheid van de oprichting van eene Coöperatieve Bank uitsluitend of althans hoofdzakelijk ten behoeve van de deelgenooten van den Bond, was alles behalve gunstig Men acht het 't beste, de zaak te laten rusten tot de behoefte aan een dergelyken Bank meer gewild wordt. De Raad van den Coöperatieven Bond heeft zich vereenigd met het advies eener Com missie uit haar midden die de uitgifte van een Maandblad vanwege den Bond mogelijk achtte, zich van succes verzekerd houdt, mits op kleine schaal wordt begonnen. De Bonds raad laat de beslissing aan de algemeene vergadering over. Het debiet is, blijkens het verslag der Commissie voor de Haadelskaraer, met ruim 80 mille toegenomen. Dat der zeepfabriek bleef beneden de verwachting. Al is de be haalde winst niet groot, de fabriek beant woord aan haar doel, want zjj geeft de zeker heid dat de deelgenooten onvervalschte zeep aan hare leden kunnen verkoopen. Uitbreiding Polytechnische school. Bij. de dezer dagen gehouden verkooping van bouwgrond, gelegen aan den Rotterdam- sehen weg te Delft is de gemeente Delft koopseer geworden, voor f 55,000, Ruim het ry k beambte. Men schrijft ons: Heden vertoefde de bisschop van Haarlem te Rotterdam ter plechtige inwyding van het nieuwe R. C. weeshuis aan de Verlengde Kruiskade. Tot nu toe was dit weeshuis gevestigd aan den Schiedamschen dijk, welk pand echter te klein en tevens te bouwvallig werd. Daarom werd besloten een nieuw weeshuis te bouwen op een terrein, de vroegere bui tenplaats van den heer v. d. Gevel, aan de Verlengde Kruiskade en daartoe reeds vroe ger aangekocht. Den 5 Juni 1900 werd dit reuzenwerk naar plannen van de architecten Margry fe Snickers te Rotterdam aanbesteed en thans na twee jaren is het ter inwyding gereed. Het geheel heeft een grootsch aanzien. Het terrein is groot 165 x 42 meter, terwijl de fraaie gevel in gothischen stijl is opgetrokken. We behoeven wel niet te zeggen dat ook het inwendige van het reusachtige gebouw geheel naar de eischen des tyds is ingericht en een anngenamen indruk maakt. ÖVERSCHIE, 25 Aug. Bij- de buiten plaats „de Tempel" alhier is Vrijdag uit de Sdliie opgehaald het lijk van een ongeveer 40-jarige vrouw;daar er hier niemand wordt vermist, moet de verongelukte van elders af komstig zijp. Koninginnedag. Blijkens voorenstaande kennisgeving noo- digl de burgemeester de ingezetenen uit in verband met het bepaalde, dat de openbare feestviering van der. verjaardag van H, M. de Koningin dit jaar niet op 31 Augustus duch op Maandag 1 September zal plaats hebben, eveneens op Maandag 1 September a.s. door bet uitsteken der vlaggen van hun deelneming in de feestviering te doen blyken. Floralia-tentoonstelllng. Gistermiddag circa 2 uur vond in de zaal der Officieren-Vereeniging de uitdeeling der diploma's plaats aan de bekroonde inzenders, reeds in ons nummer van Zaterdagavond vermeld. Eou kjjkgrage menigte onder wie tal van kinderen verdrong zich tusschen de tafels met uitgestalde potjes, bloemstukken, ge droogde planten, opgezette dieren enz. enz. In de veranda was onder alle kruipende dieren een moeder ringslang, die dien morgen 16 eitjes had te voorschijn gebracht, het levend wezen dat de algemeene attentie trok. Het beestje was ingezonden door den heer Yan Dam te Overschie. De heer Vaandrager, secr. van sFIoralia", voerde het woord en zeide dat er oogen- blikken in het leven waren, waarnaar oud en jong verlangt. Dat oogenblik zou spoedig zyn aangebroken. In de eerste plaats wendt spr. zich tot de kinderen van Schiedam die zoo zeer hun best hadden gedaan om deze tentoonstelling van sFloralia" goed te doen slagen. Algemeen was de klacht dat de potjes zoo akelig, zoo nietig waren, zoodat ieder zyn plantje bij het opkweeken zorgvuldig ver borg en aan Diemand vertelde wat hij er aan deed. Vroeg men er naar, dan was het antwoord: sHet gaat verschrikkelijk slecht." Doch hoe verbaasd was men bij de inle vering van die voorheen zoo nietige plantjes! Er bleek uitstekend voor gezorgd te zyn en ze zagen er prachtig uit. De menschen van het vak kwamen kijken en als jury kozen zij er 400 exemplaren uit, die naar hunne meening recht hadden op een prijs. Er was slechts een bepei kt aantal prijzen beschikbaar en de jury moest dus de beste uit die goed gekweekte plantjes uit kiezen, die voor een belooning in aanmerking konden komen. Namens de jury wenscht de heer Vaan drager den bekroonde kinderen-inzenders geluk met het succes dat zij behaalden en wekte anderen op zich niet te laten ontmoedigen wanneer zij ditmaal niet onder de gelukkigen mochten behooren. Hebt de natuur lief, zegt spr. want menschen die veel van planten en dieren en in een goede omgeving verkeeren, zuilen edel van karakter worden. Spr. gaf bij het nagaan der verschillende groepen de noodige wenken voor de jeugdige kweekers eu wekte iedereen op het goede doel van sFloralia" te helpen steunen. Ieder in Schiedam is verplicht er toe bij te dragen hetzij moreel hetzij financieel. Ieder doe het op de wijze die hem het beste voorkomt dan kan een tentoonstelling als van Floralia in stand worden gehouden. Ten slotte brengt spr. zyn dank aan allen die er toe medewerkten sFloralia" dit jaar te steu nen, in 't bijzonder aan enkele personen, die er toe bijdroegen de talryke onkosten te bestryden. Daarna belastte de voorzitter, de heer A. F van Lissa, zich met de uitdeeling der vele diploma's. Op 12, 13 en 14 September zal in de nieuwe zaal der sociëteit iMusis Sacrum" alhier een tentoonstelling van toegepaste kunst worden gehouden. Als leden der commississie fungeeren mevr, J. J. Mak—Smit en de heer A. F. van Lissa. •23 jaren hadhy z'yn dienst vervuld; verliest in hem een trouw en y verig Gistermiddag werden in een huis in de Bakkerstraat, bewoond door J. v. d. E., door een in opgewonden toestand verkeerenden glasblazer moedwillig 2 ruiten stuk geslagen waardoor hij zich aan den pols verwondde, Tusschenbeide komende burgers wisten een vechtpartij te voorkomen. Zaterdagmiddag is door de politie uit den Haag naar hier overgebracht, de aldaar zwervende J. J. H. wiens opsporing door zijne alhier wonende moeder was verzocht. *Tot rykskeurmeester van haring is be noemd D. van Ryn, kuiper alhier. 'Zaterdagmiddag had in het West Nieuw- iand een ernstig ongeluk plaats. Het drie jarig meisje van V. kwam juist toen er een vrachtwagen doorreed, aangeloopen en had het ongeluk onder liet paard te geraken, tengevolge waarvan het een diepe wonde aan hoofd en hand bekwam. Op de internationale hondententoonstelling te 's-Gravenhage werd met zyn Duitsehe dog een eerste prijs behaald door den heer A. Gouka alhier. Hedenmorgen omstreeks elf uur werd de brievenbesteller J. Molenaar, die na een lang durig lijden is overleden, door zyne mede- bestellers ter laatste rustplaats gebracht, I 'Zaterdagmiddag waren drie kinderen bezig aan 't spelen op een daar gelegd bruggetje aan het einde van de Stationstraat, toen al spoedig een tweejarig kind in de sloot terecht kwam. Door den in de onmiddellijke nabyheid aanwezigen melkboer L. T., die het ongeval bemerkte, werd het kind van een wissen dood gered. Ctcvonden voorwerpen. Te bevragen aan onderstaande adressen Een 5 decagram-gewiclit, hij EO. Brouwer, Hoogstraat 134; een paar zwarte kinder- pautoffels, bij J. Klos, 2e Liesveldschesteeg 6een 5 gram-gewicht, bij A. G. Moerker ken, Hoogstraat 131een nickelen rozen krans, bij' J. V. d. Ende, Hoogstraat 77. l|< De voorzitter van de afdeeling Maassluis van de -Znid-A:frikaansohe vereeniging heeft het volgende schrijven ontvangen Den WelEd.Gest, Heer Mr. W. S. -Kalma, Voorzitter Z.-Af rik. Vereenignig, Maassluis. WelEd.Gestr, Heer, Namens de drie Generaals heb ik de eer de ontvangst te erkennen van 360 gulden, door UEd.Gesfcr. namens de ingezetenen van Maassluis aan ben overhandigd voor bpfc „Algemeene Boeron-IIulpfonds", Heb is nauwelijks noodig UEd.Gestr. te zeggen hoezeer die gift op prijs gesteld wordt. Vergun mij alleen te zeggen, dat ons arm en nooddruftig volk de weldadige gunst van de ingezetenen van Maassluis altijd in aan gename herinnering zal houden. UEd.Gestr. andermaal hartelijk dank zeg gende, heb ik de eer te zijn, UEd.Gestr. dw. dr., O. J. C. BRiEBNER, Thesaurier en Secretaris, Da officier van justitie bij de Haagschen rechtbank heeft cassatie aangeteekend tegen het ontslag van rechtsvervolging ter zaken van het houden van een huis van hazardspel door den houder van het sjeu de poule" op het Scheveningsch Wandelhoofd, Een 3000-tal belangstellenden vulde giste ren. reeds vroegtijdig de verschillende ran gen van de Bredasche Wielerbaan met het oog op de vrijl belangrijke wedstrijden die tr zouden gehouden worden. Te half twee echter even voor den aar- vang begon het te regenen en spoedig daar na violen, er stortbuien doch het publiek bleef geduldig wachten tot om half vier op de kletsnatte baan met 'het eerste nummer kon aangevangen worden en wel de wed strijd met voo-rgift voor amateurs in series en beslissing. De eerste serie won Van der Kemp (60), 2e Viruly (0)2e serie le Aarts (80), Se Meuller (30). 3e 'Broos (5). 'Door de gladheid der baan werd er niet hard gereden. Daarna werd een begin ge maakt met den wedstrijd Meyers, Momo, Eden docih na vier ronden gereden te hebben vielen Meyers en Momo Van wie laatstge noemde zich eenigszins bezeerde. Do direc tie besloot daarop na veel geharrewar den wedstrijd uib te stellen tot 6 uur, doch daar het toen verschrikkelijk begon te regenen werd besloten den wedstrijd te hervaten Woensdagavond te half zes. Te Lisse is een Harddraverij-Vereeniging opgericht, welke zich ten doel stelt jaarlijks één harddraverij te houden. De Vereeniging heeft de beschikking over een mooi grasveld, grenzende aan de kom der gemeente, en is van plan, reeds beg1]1 October een harddraverij met paard ea sul- key te doen houden. (>,G- B- Son persoonlijke gezondheidspas. Wij lezen in heb „Weekblad voor Genees kunde" „D'e ziekelijke siektevrees, die onze tijdge- nooten niet buiten de schuld der fa-cult® bevangen heeft, doet reeds naar midden® grijpen, die even zeker als de Spartaans®1® methode, maar langzamer, -wreedaardig®! de zwakke en ziekelijke natuurgenoot-en het leven zouden helpen. „La Revue Gr-'m'

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2