"maassluis,' Rechtzaken. STADSNIEUWS. VLAAHDINGEN. D. Lublink, G. IE. Strandt cn J. H. van Eykdo korporaals J. J. B. Lueken on F. Monsees on de fuseliers II. F. C. Ffunt, II. Pimioy, II. Poelman, F. P. Dressclaars cn P. J. llonselieid, en b. in do afdeeling "Doesoenlanden der Zui- d'er- en Oosterafdeoling van Borneo, gewond do fuseliers A. J. Oome, A. Klein en F. Bloernliard. Be Minister van Koloniën. Be Minister moet weer geopereerd wor den, zoodnf. weldra in bet beheer van zijn departement weer zal worden voorzien. President Steyn. Professor Erb, uit lleidelbeig, is gisteren met professor Winkler in consult geweest omtrent den toestand van president Steijn. In overeenstemming met den beiiandelenden geneesheer is prof. Erb van meening, dat de toestand van president Steijn bevredigend is en hij, hoewel langzaam, waarschijnlijk zal genezen. De heer De Bruijn is uit Zwitseiland te ruggekeerd, waar hij in de omgeving van Montreux voor verblijf van president Steijn een villa heeft gehumd. Omtrent zijn vertrek daarheen is nog niets beslist, maar waarschijnlijk zal de patiënt de villa voor het koude jaargetijde betrekken. Tweede Kamer. Beroeps wet. Op de beroeps-ongevallenwet 1901 is een reeks van amendementen voorgesteld, door de socialistische leden, o. a. de volgende a. om ook vrouwen benoembaar te maken tot voorzitter, griffier of leden van de raden van beroep en dan te laten vervallen den eisch van bezit van den graad van doctor in de staatswetenschap, of dien van doctor in de rechten of in de rechtswetenschap b. om een veroordeeling wegens misdrijf tot gevangenisstraf of hechtenis niet als reden voor vervallenverklaring van liet lidmaatschap in aanmerking te breDgen c. om gemachtigden en raadslieden uit te zonderen van het verbod van tegenwoordig heid bij het verhoor van personen wier aan wezigheid ongewenscht voorkomt. De heeren Bas, Drukker, Fokker, Marchant en Van Kaalte stellen voor lo. Mannen of vrouwen benoembaar te verklaren tot leden van den raad van beroep, dus vrijheid te laten: 2o. te bepalen dat binnen twee jaren na de inwerkingtreding dezer wet een voorstel van wet bij de Staten Generaal wordt in gediend tot nadere regeling van de raden van beroep 3o, te vergunnen de belofte ook af te leggen bij eigenhandig geschreven en onder- teekende verklaring, die voor de aanvaarding der bediening moet worden ingediend. 4o. aan den leider van een plaatselijk onderzoek bevoegdheid te verleenen te be velen,, dat dit geheel of gedeeltelijk plaats hebbe buiten tegenwoordigheid van eene partij 5o. den voorzitter van den Centralen Raad van Beroep recht te geven aan eene partij, op haar verzoek, bij hem gebleken onver mogen, een raadsman toe te voegen tot koste- loozen bijstand in het geding voor dien raad. De toevoeging geschiedt uit de advocaten en* procureurs, ingeschreven bij den Iloogeo Raad. De toegevoegde raadsman mag zich aan dien bijstand niet onttrekken dan om ledeoen, door den voorzitter goedgekeurd. Bij Kon. besluit is o. a. aan na ve noemen personen verlof verleend tot het aannemen der onderscheid! ngstfiekenen, achter bun na men vermeld Jlir. H. P. C. Bosch van Drake-stein van Nieuw-Amelisweerd, te Bunnik, kamerheer in b. d. van H. M. de Koningin, lid van de Eerste Kamer der Sta ten-Generaal, de ver sierselen van commandeur der orde van den II. Gregorius den Groote, met de plaque, hem door Z. H. den Paus geschonken. W. J. II. Prinzen, te Helmond, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, het ver siersel van „de Ster", toegevoegd aan de ver sierselen van commandeur der orde van den H. Gregorfus den Groote, hem door Z. H. den Paus geschonken. Mr. F. Th. Westerwoudt, te Amsterdam, Staatsra' in bmtengew. dienst, het ver siersel van „de Ster", toegevoegd aan de ver sierselen van commandeur der orde van den II. Gregorius den Groote, hem door Z. H. den Paus geschonken. 2o. ziek schriftelijk verbindt om geduren de do eerste acht d'agou na z.ijn aankomst dagelijks op het stadhuis to verschijnen, op straffe van omuid'dellijko uitzetting, indien hij zijn verbintenis niet nakomt; 3o. zich verplchb om met. do eerstvolgende scheepsgelegenheid van Lorengo Marquez door to reizen, indien lsij gedurende deze acht dagen geen betrekking of andere mid delen van bestaan gevonden beeft of wol ver lof verkregen beeft tot doorreizen naar Transvaal of Xatal. Heb depot wordt bij bet verder reizen of bij het, ophouden van bovenbedoelde moei lijkheden betreffende liet levensonderhoud ran den reiziger, desnoods met borg van het consulaat, van den Staat waartoe hij belioort .'uggegeven. Van deze nieuwe bepaling blijven ver schoond doorreizende militairen, ambtena ren, consuls en allen die volgens bun rang, stand en andere dadelijk kenbare eigen schappen den waarborg leveren, dat zij der Regeering geen moeilijkhedeu zullen berei den. Dankbetuiging. Aan heb voormalig consulaat-generaal van den Oranje-Vrijstaat werd het volgende schrijven uit Bloemfontein ontvangen Bloemfontein 1902. Aan alle belanghebbenden in Holland. Wij-, do ondergeteekenden, inwoners van het ..Concentration Camp'' te Bloemfon tein, wenschen hiermede onzen linrtolijken dank uit te drukken aan degenen, dio ons gedurende zoo een zwaar tijdperk van ons leven zoo openhartig ter hulp zijn gekomen. Niet alleen zijn wij u lieden dank ver schuldigd voor het verschaffen van voedsel en kleeding, maar ook voor het innig mede lijden, welke door zulke nulde gaven van allo kanten bewezen is geworden. De weduwen en weczen van menig bur ger, die zijn leven voor zijn land heeft opge offerd. vertroosten zich met de gedachte, dat er wel warme harten aan gindscho zijde des Oceaans zijn, die het geroep om hulp op een a!ennilddadigste wijze beantwoord hebben. Wij hebben een tijd van ellende cn ontberin gen wegens den vreeselijken oorlog doorge bracht, en zullen nog veel te verduren bob ben, maar wij kunnen u lieden van harte verzekeren, dat wij onze weldoeners nimmer zullen vergeten, op wie wij' den rijkelijksten zegen des Heeren afsmeeken. Verblijven wij uw dankbare vriendinnen. Volgen de (een kleine 200) handteekenïn- Jiiet jnist. "Wij hebben gisteren medegedeeld, dat het verschil tusschen den heer Passtoors en de katholieke kamerclub op minnelijk wijze was uit den weg geruimd. De ^Residentiebode" meldt nu hieromtrent: Naar wij echter uit authentieke bron ver nemen, is dit bericht in zijne bijzonderheden onjuist. Het ligt in den aard der zaak, dat door den heer Passtoors geen voorwaarden zijn gesteld In de kath. Kamerclub wordeu zooals gewoonlijk in dergelijke vergaderingen alle zaken bij meerderheid van stemmen ge regeld, en heeft dus geen enkel lid individueel het recht om der club voorwaarden op te leggen. landen te Lorenyo-Marquez. Door den. consul-generaal der Nederlan den te Lissabon is ingezonden -de volgend© vertaling van een door de Portugeesche autoriteiten vastgesteld reglement op het landen van passagiers in de haven van Lo- renyo Marquez. Het landen van passagiers is voortaan te Lorenyo Marquez alleen geoorloofd wanneer de reiziger lo. bij den havenmeester tegen quitantio Rs. 120,000 of 20 pd. st. stort; Kuipersgczellenbond. Do Alg. Xederh Kuipersgezellenbond hield Zondag te Rotterdam zijn eerste alg. vergadering onder voorzitterschap van don heer J. de Wijs van Amsterdam. De bond telt thans afdeelingen in Rotterdam, Haar lem, "Vlaardingen, Deventer en Amsterdam in welke laatste plaats het hoofdbestuur is gevestigd. In den loop van bet jaar heeft zich van den bond afgescheiden de afdeeling Sclieve- ningen, die den bond socialistisch achtte te zijn. De afdeeling Bodegraven ging weder te niet.. Op de statuten van den Bond is de Koninklijke goedkeuring verkregen. Men be sloot een vakorgaan te laten verschijnen. V oorts verkreeg het hoofdbestuur machti ging vooral in die plaatsen vergaderingen te beleggen, waar kuipursgezellenvereeuigingen zijn gevestigd, doch die niet bij den bond zijn aangesloten, o. a, te Scheveningen en Maassluis, om aldaar het doel en streven van den bond onder de gezellen duidelijk te maken. Vervolgens werd in beginsel beslo ten tot internationale aansluiting, en liet stichten van een arbeidsbeurs in elke afdee ling. De afdeeling Dbveuter bracht in be spreking de mogelijkheid om in elke plaats verliooging van loon en verkorting van ar beidstijd te verkrijgen. Xaar men beweerde, komen overal werkkrachten te kort. De af deeling Vlaai-dingen gaf in overweging om de werkkrachten uit de plaatsen waar de loonen het laagst zijn, te doen komen naai de steden van gunstiger loonen cn waar her haaldelijk werkkrachten zouden worden ge vraagd. Do afdeeling Rotterdam kon zich hiermede niet vereenigen en beval als mid del om tot lotsverbetering te komen, aan in elke plaats waar een afdeeling van den Bond is gevestigd, een krachtige loonbewe- ging te voeren. In dien zin werd een besluit genomen. Een voorstel om zich aan te sluiten bij 't Landelijk kiesrechtcomité werd verworpen. De bond besloot voorts niet meer op Zondag zijn congres to houden en benoemde tot se cretaris van het hoofdbestuur den heer C. P. vsr Asfelt, te Amsterdam. Ked. Politiebond. Te Amsterdam vergaderde Dinsdag de Aigemeene Ned. Politiebond. Uit het jaarverslag van den secretaris valt op te teekenen, dat het aantal leden steeg van 3701 tot 3721, terwijl de Bond 454 be gunstigers en 256 donateurs telt. De bond telt thans 11 provinciale afdee lingen. Het verslag van den penningmeester ver meldt de ontvangsten ad f7105 w. o. f3704 aan contributie. De uilgaven bedroegen f 6468, w. o, voor de gratis-verspreiding van geschriften f1546. Er is derhaive een saldo van f 640, terwijl de Bond bezit f 3372. De begrooting voor 1903 raamt de ont vangsten op f 6445, en de uitgaven op f 6070. Bij het verzekeringsfonds van den bond zijn in totaal aangesloten 351 leden. Het bezit is f 4953. Behandeld werd een voorstel van Friesland om in samenwerking te treden met den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren, die, zooals bekend, pensioneering zyner leden nastreeft. Zonder discussie of stemming aangenomen. Besloten werd voorts zich te richten tot de Regeering om van haar te vragen een wettelijke regeling van de traktementen der gemeenlijke politiedienaren, waarbij een minimum-traktement zal worden gevraagd van 1640. Een voorstel om aan 11. M. de Koningin te verzoeken hel prnedicaat Koninklijke te mogen voeren werd verworpen. Besloten werd een commissie van 5 leden te benoemen die binnen 6 maanden uan het hoofdbestuur verslag zal geven over liet al of niet wenschelijke van het stichten van een fonds, wam uit bij zieke politie-ambte- naren of beambten ondersteund kunnen worden. Besloten werd opnieuw pogingen te doen om voor alle gemeente-politiedienaren opname in een burgerlijk pensioenfonds te verkrijgen. Tot bestuuislid werd gekozen J. W. van Loon en herkozen J. P. Engelman. Congres Middenstand. In do middagvergadering werd gisteren in do eerste afdeeling gesproken door don lieer dr. J. N. Nouwens van Heoswijk over: ver heffing van den handeldrijvend en niiddon- stand door het vorceuigingsleven en liet stichten van een algemeeen Nederl. Bond van vereenigingen. Over vereenigingslcven sprak de lieer J. Bieselaar te Amsterdamover de vraag ,,zijn vakvereenigingen ook voor winkeliers noodzakelijk" sprak do heer Honri Bergman uit Utrecht.. Dc lieer M. II. G. T. Fiedeldy Dop te Amsterdam, wees op het groote belang dat. de handeldrijvende middenstand heeft bij het vreemdeling-verkeer en zette uiteen hoe de vereenigingen en bonden op dit gebied werken. De eerste afdeeling sprak de wensehelijk- haid uit van een plaatse!, vereenigingen ver klaarde zich in beginsel' voor één bond, mits de plaatselijke zelfstandigheid gewaarborgd zij. Een commissie werd hiertoe benoemd. In de tweede afdeeling was het eerst aan liet woord mr. P. .T. M. Aalberse te Leiden met: „oneerlijke concurrentie en haar be strijding" volgens liet Nederl. recht. Spr. wees op liet feit, lioe in Duitschland de Boerenbond door aaneensluiting proces sen voorkomt. Mr. A. achtte a.o. wijziging of aanvulling van verschillende art. van het IV. v. S. zeer noodig. D'o heer Koppel achtte in het debat een speciale wet noodig. Ten slotte werd; de algemeen© conclusie aangenomen van de wenscliolij'kheid van doeltreffende maatregelen. Hierop sprak de lieer mr. B. J. Polenaav uit Amsterdam over den uitverkoop onder valsclio voorgevens. Tijdgebrek was ooi-zaak, dat geen conclu sie genomen weid. In de derde afdeeling sprak dir. D'. Bos uit Winschoten over de opleiding voor den handel. Hiji wenschte scholen tot voorbe reiding en scholen tot aanvulling on steun van het practisch geleerde. De heer J. O. de Haan uit Utrecht be handelde beroeps- en handelsonderwijs, het welk hij van overheidswege verzorgd wilde zien, De heer J. Fred. Bianchi behandelde de boekhouding voor den winkelierde lieer mr. Z. v. d. Bergli uit Amsterdam sprak over een goedkoop recht. Zijn conclusie strekkende tot hervorming van ons procesrecht werd aangenomen; de heer C. L. Rambonnet uit Zutphen sprak over de arbeidswetgeving en den midden stand. In de algemeene vergadering sprak bij af wezigheid van clr. Bos, prof. Pijfferoen uit Gent over „de middenstand" on wees op hef nut van organisatie en goed onderwijs. Do heer Fiedeldy Pop sprak over de po sitie van den middenstand tegenover groote magazijnen en coöperatie en zeide dat de laatste nuttig was voor werklieden en dat de vakvereenigingen op economisch terrein, waarop alleen -:1e strijd was, kond'on helpen. Ten slotte wekte dl*. Anton Retzbach uit Freiburg tot organisatie op. Voorzorg. De heer M. de Jonge Jz. (a. r.) altredend wethouder te Goes, i.s niet hei kozen; in zijn plaats werd gekozen mr. J. de Wilt Hamer J.Gz. (lib.), die de benoeming aannam. Naar beweerd wordt, is de oorzaak van het niet herkiezen de volgende: De burgemeester,de heer Wesseiink, heeft tegen 1 October eervol ontslag verzocht. Er bestaat nu zeer veel kans dat een anti-revolutionnair tot burgemeester benoemd wordt. Met het oog hierop wilde de liberale meerderheid in den raad er ten minste zorg voor dragen dat de meerderheid van het dagelijksch bestuur vrijzinnig blijft. verbindingen tot nog too allen in handen van de S.S. zijn. Hoewel destaatspoorlyn Rotterdam—Rozen- daal een zeer winstgevende lijn is moet de S.S. wel geneigd zijn daarvan afstand te doen in verband met de kostbare kunstwerken zooals het spoorwegviaduct te Rotterdam en de bruggen bij Dordrecht en Moerdijk, die zeer veel aan onderhoud vorderen. In verband met de onderhandsclie ruiling van bovengemelde lijnen zjjn spoedig voor stellen te verwachten bij de regeering, waar door zoowel de veiligheid als het passagiers- verkeer op de lijn naar België zeer gebaat wordt. Spoorweglijn RotterdamRozendaal. Naar wij vernemen worden ernstige onder handelingen gevoerd tusschen de beide groote spoorweg-maatschappijen om de lijn Rotter dam (D. P.)Rozendaal die door de Staats spoorwegen geëxploiteerd wordt doch in gemeenschappelijk gebruik is over te doen aan de H. iJ. S. M., die daardoor een rechts- streeksche verbinding Amsterdam—Rotter dam met België zou verkrijgen. De Staatsspoor zou by de nieuwe regeling alsdan in exploitatie nemen de lijn Dordrecht— Nymegen. In verband daarmede zou het station Dordrecht even als tot heden in exploitatie bly ven bij de S.S., terwijl natuurlijk de andere stations van Rotterdam (D. P.) tot Rozendaal in exploitatie zouden komen bij de H. IJ. S. M. De reden voor de nieuwe regeling zou zijn dat de II. IJ. S. M. er bij de Regeering ernstig op aangedrongen had een eigen ver binding met België te verkregen, welke In het restaurant van het Kurhaus had gisteravond het vroeger aangekondigd huide diner plaats van ingenieurs nan den heer C. Lely, benoemd gouverneur van Suriname. Gemeenteraad van Ketliel en Spnlnnd. Vergadering op Dinsdag 2 Sept. 1902, des namiddags te 71 /o uur. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter de burgemeester. Do Voorzi'ttor opent do vergadering, wnarn-v de notulen gelezen en ongewijzigd vastgesteld worden. Ingekomen is: Van Ged. Staten missive, houdende goedkeuring der regeling van liet h oi-halingsonderwijs. Aan dc ord'e is de. benoeming vamecn wet houder. Herbenoemd wordt de hoer C. Bregmau, met 5 stemmen. D'o hoeren De Jong en Poot verkregen iod'er 1 stem. Hierop zoide de burgemeester 'b volgende Ik kan niet nalaten, na den zoo juist be kend geworden uitslag der stemming, waar bij gij tot liet ambt van wethouder d'ezer ge meente zijt bei-kozen, u met eenige woorden van .liarte geluk te wenschen met het her nieuwd bewijs van vertrouwen in u gestold, een va-trouwen, dat m. i. alleszins gerecht vaardigd is. Toon in Febr. van bet vorig jaar op u de keuze was gevallen, do opengevallen plaats van wethouder te vervullen, was het niet dan met een gemengd gevoel van vrees dat dio betrekking door u werd! aanvaard. Gij zaagt, en terecht, tegen de groote verant woordelijkheid op, welke dit ambt mede brengt-, maar gijl gaaft ons daarbij tevens de verzekering dat gij steeds zoudt trachten do gemeentebelangen te behartigen, zóó dat gij ten volle overtuigd zoudt zijn, rechtvaardig t© liebben gehandeld. Eu hoe gij1 uw taak liebt vervuld, allo lof komt u daarvoor too en het is dan zeker ook met een onvermengd gevoel van vertrouwen dat dü Raad thans liecft besloten u deze betrekking te doen be houden en daarmede d'e overtuiging uit drukt dat wat .hiji deed iu Februari van bet vorige jaar, hem niet heeft berouwd, en, waar do Raadsleden dit doen door op u hun stem uit te brengen, zij liet mijl persoonlijk vergund, u ook geluk to wenschen, want zie! ©en mensch is egoïst on liet is voor een hoofd eeuor gemeente niet onverschillig, wie hij naast zich heeft om hot welzijn der gemeen te te behartigen, en ill dit opzicht heb ik niet te klagen. Een gemeente welker dage- lijksche belangen aan zulke goede handen zijn toevertrouwd, mag zieh gelukkig reke nen. En hiermede, Bregman, Wenscli ik u toe dat liet u gegeven moge zijn, nog tal van ja ren uw ambt als wethouder in ons midden te vervullen. D1© heer Bregman dankte voor do har telijke woorden des voorzitters en verklaar de do benoeming aan to nemen. Hij' hoopte het vertrouwen, dat do leden in hem stelden, niet te beschamen. Op een verzoek om afschrijving op dc hon denbelasting van C. v. d. Eyk wordt gunstig beschikt. Op do voordracht ter benoeming van zet ters voor db Rijksbelasting, in te zenden aan den Commissaris der Koningin, worden go- plaatst de heeren A. Poot, L. Lansbergen, F. do Ronde en J. de Jong. Niets meer aan de orde zijnde, sloot do Voorzitter do vergadering. De arrondissements-rechtbank te Rotter dam sprak gisteren het faillissement uit van Otto Lodewijk Jacobs, reiziger, Konijnenbuurt 26 alhier, met benoeming van mr. T. M. C. E. Koksma tot rechter-commissaris en mr M. J. C. M. Kavelaars, advocaat en procureur alhier, tot curator. S. 0. V. Begunstigd door mooi weer, al was het wat frisch, werd gisteravond in den tuin der Officieren Vereeniging het jaarlyksche ge mengde concert gegeven. De stafmuziek van de d.d. schutterij uit Rotterdam voerde haar programma dat met de volksliederen aanving zoo als wij van haar gewoon zyn, uit, terwyl Orpheus een zestal liederen zong welke zeer zeker in een zaal nog meer tot hun recht zouden zijn geko men. Uitgevoerd werden: sDanklied bij 't herstel van Neêrlands Koninginne," woorden van B, v, Maurik, muziek van Bart Verhallen ïde Morgen" van G. A. Heinze, »DieFalsche Pepïta," van Adolf Muller, »0ssian", van I Beschnitt, »Goê Morgen," van Richard Hol en sDie Prager Musikanten," van C. Zöllner. ïOrpheus" heeft een te goeden naam dan dat behoeft gezegd te worden dat de uit voering van al deze nummers goed was verzorgd en veel succes had. Hoewel het niet zoo vol was als het vorige jaar was het bezoek vry groot. Nu en dan werden de boomen verlicht door een afge- stoken potje bengaalsch vuur. Coöperatieve Bakkerij. Na verschillende bakkerijen en andere pan den te dezer stede te hebben bezichtigd, is door het bestuur der Coöperatieve Bakkerij aangekocht de broodbakkery van den heer J. Goemans, Kethelstraat. Binnen eenige weken zal deze coöperatie dus wel gaan werken. De nieuwe brng. Gisteravond is men gereed gekomen met het opbrengen van de balans op de stelling van de brug aan de Hoofdstraat en hedem morgen kon men haar reeds van verre zien boog in de lucht uitstekend. Weldra zal nu ook aan het houtwerk kunnen worden begonnen, doch, zjjn wy wel ingelicht, dan zal er nog wel een dag of 10 12 verloopen alvorens de brug voor passage zal te gebruiken zijn. Wij vernamen dat aan de brug eea windas zal worden gemaakt om de brug te kunnen sluiten wanneer b. v. een krachtige wind tegen de opgehaalde klep drukt; niet onmo gelijk is het ook dat onder alle omstandig heden van de windas zal moeten worden gebruik gemaakt. De nu in aanbouw zijnde brug is een der grootste die naar dit systeem tot heden is gebouwd, Bi and van de Chemische Fabriek. Naar wij uit goede bron vernemen zal de iabiiek van chemicaliën waarvan gisteren een der gebouwen is uitgebrand, zoo spoedig mogelijk, waarschijnlijk reeds na een paar weken, haar fabricage hervatten. In de uit voering der orders zal geen stagnatie komen ten gevolge van dien brand. Wij willen hier nog even uitdrukkelijk herhalen dat heeren directeuren onmiddellijk alles uit de gebouwen hebben doen verwij deren, wat nanleiding tot explosie zou hebben kunnen geven, zoodat het gevaar daarvoor heel spoedig was weggenomen. Het kindje van J. Hertog, 15 maanden oud, is Dinsdagnamiddag op een stoof by de tafel geklommen en greep toen naar een pan met beet water, waardoor die omviel en de gloeiende inhoud stroomde over het gelaat, de borst en de armpjes, tengevolge waarvan de ai me kleine met brandwonden overdekt werd. Oumiddeliyk werd geneeskundige hulp ingeroepen en gelukkig kan nu gezegd worden dat de toestand niet ongunstig is. Gisteren werd aan den Rotlerdamsclien dijk door een bakker aan de politie over geleverd de 18 jarige G. S., wonende te Rotterdam, die een brood uit diens wagen genomen had en er mede van door was gegaan. Hij werd in bewaring gesteld, doch betaalde het gestolene. De 17-jarige J. II. B., to Rotterdam thuis- behoorende, meldde zich gisteravond by den agent van politie op de Koemarkt aan met de mededeeting dat bij van zijn baas aldaar een bedrag van 25 centen had verduisterd. De jongen is aan de Rotterdamsche politie overgeleverd om als zwervende aangetroffen aan zijn oudeis te worilen teruggebracht. 'Heden arriveerde alhier onze oud stad genoot do heer II. Betist. Bij liet uitbreken van den oorlog boold- onderwijzer te Bremersdoip in Transvaal, nam hij als zoovelen den mauser op om de rechten van zijn tweede vaderland te helpen verdedigen. In het tweede gedeelte van den oorlog viel hij gewond in handen der En- gelschen, die hem naar Ceylon brachten van» waar hij heden per s.s. G e d in liet vaderland terugkeerde tot groote vreugde van zijn oude moeder en verdere familie. Al zijn bezittingen heeft B. in den oorlog verloren. Lijst van brieven en briefkaarten over de 2e helft der maand Augustus, geadresseerd aan onbekenden: Brieven, A. v. d. Horst, Delft. Herman v. Boekhoven, Oud-Beijerland. Briefkaarten. B. Schambacli, 's-Grnvenhage. Th. Bioekbuizen, C. Jansen, Hoorn. G. P. Melsert, Rotterdam. bevonden voorwerpen. Te bevragen aan onderstaande adressen: Een kinderschoentje bij J, de Winter, Fuik- straat 6een paar zwarte kousen bij M. A. v, d. Slikke, Prins Hendrikstraat 52een oranjestrik bij S. Spruit, Jacob van Dijkstraat 25 een grijs kindermutsje en een haarkam bij L. Boer, Zomersteeg 5, Bij het gehouden herexamen aan de Hoo- gere Burgerschool met 3-jarigon cursus te Rotterdam, slaagde voor de 2e klasse M. Haak, leerling der Chr. school Noordvlk' en voor de 1e klasse P. A, Schippers, leer ling van school B. Door de agenten van politie alhier is een request bij den gemeenteraad ingediend, met verzoek om verhooging van salaris. Voor de Rotterdamsche rechtbank slond heden terecht J. D. O., arbeider te Schieda®i die op 8 Juni ll. uit de brandery van den heer W. aan de Willemskade te Schiedam frauduleus zou vervoerd hebben een blikken bus inhoudende moutwijn. De ambtenaren die op den loer lagen betrapten den dader die het hazenpad koos en de bus liet leegloop®)- Voor het frauduleus transport requireerde de rijksadvocaat mr. E. E. van Raalte e® boete van f 300 en voor hot onttrekken a®D de visitatie f 25, alles verhaalbaar by lij'5" dwang. Voor den patroon, de heer W,, die vuu het geheele geval niets afwist, doch uit wiens

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2