De twee oude Boomen. Ingezonden Mededcelingen. Be toren der Stilte. Kunst en Wetenscliap. R e c li t z a k e n, Kerk en School. Landbouw en Teeteclt. SPORT. Gemengd Nieuws. r Do voorzitter deelt mode liet resultaat der afdedigsvergaderingen. Do alg. vergadering heeft alle conclusion overgenomen. Do voorzitter deelde mede, dat opgerickt zal worden, een federatie van nationale ver* eenigiugen, waaruit een internationaal per manent bureau gekozen zal worden. De zetel is gevestigd te Antwerpen. Ze zal gesclirif- ten uitgeven over middenstands-kwestiën, en missekien een periodiek orgaan uitgeven. Do voorzitter wijzigde het voorstel na eenigo discussie zoo, dat de vergadering de wenschelijkheid der oprichting wenseht over wogen to kobben en een nader rapport ver zoekt. Dit werd aangenomen. Heb vierde congres zal in 1904 te Lillo (Rijssol), het vijfde congres m 1905 te Luik ter gelegenheid der internationale tentoon stelling plaats hebben. Hierop sprak do heer Levy over oneerlijke concurrentie. Daarna sprak de heer Karei van der Cruyssen uit. Gent over kunst in beroeps- en handelsonderwijs in verband met den mid denstand. De vertegenwoordiger der Regeering, de heer Tutein Nolbhenius brengt hulde aan 't congres en aan de leiding daarvan. Dr. do Visser wekto krachtig op tot ver- oeniging. De voorzitter beval voeling met bet botids- comitd aan en resumeerde in 't kort de be- teekenis van het congres, "waarop dit met de gewone plichtplegingen gesloten word. Finantieel Nieuws. De Noordbrabantsche Bank. Uit de door den curator, mr. K. J, van Leeuwen, ter griffie van de arrondissements rechtbank te 's-Hertogenbosch gedeponeerde lijst blijken de schulden en baten van de Noord brabantsche Bank te bedragen: Schulden Hoofdkantoor f426,552.28 Agentsch. Breda 39,143.28 Eindhoven .-336,334.03 Rotterdam -193,959.101/o Helmond. .-140,269.271/0 Maastricht - 72,503.331/2 f 1,208,761.301/O Baten Nog door aan- deeihdrs. te storten f 9,450. Onr. goeder. - 382,324.251 /j Hoofdkantoor - 380,000.701/2 Agentschap Breda - 4,580.24 Eindhoven -183,264,88 Rotterdam -120,925.21 Helmond - 2,920.12 Maasstricht - 16,858,96 Diversen - 19.907.— f 1,113,831.37 Tekort f 94,929.931/2 Het ligt niet in het plan, aisnog voor den heer Van der Kun, overleden, een anderen curator te benoemen. Congres voor Blindenverpleging. Verschenen is een sKort overzicht van het Internationale tweede Congres voor de ver betering van het lot der blinden, gehouden te Brussel". Het overzicht is bewerkt door den heer H. J. Lenderink, directeur van het Bünden-instituut te Amsterdam en afgevaar digde der Nederlandsche regeering op het Congres. Aan het congres was verbonden eene ten toonstelling, waar ook uit Amsterdam een en ander was. De heer Lenderink zegt hier van Met groote waardeering werd het door het Instituut te Amsterdam tentoongestelde besproken. Vooral had men bewondering voor het fijne borstelwerk, voor den smyrna- arbeid en voor het uit stroo en raffia ge vlochten mandenwerk, terwijl de inzending naaiwerk op de machine eenig was, daar geen der inrichtingen van het buitenland dezen practischen arbeid door hare blinde meisjes nog deed beoefenen. Het mag dan ook merkwaardig heeten, dat in het buitenland, het vlechten van Bretonsche legende. Nog niet lang geleden, vond de volgende geschiedenis te Plougamou plaats. In een kleine, armoedige hoeve woonden een brave man en zijn vrouw, die hun koren met een vlegel moesten dorschen, omdat zij geen geld genoeg bezaten om een dorschmar cbine te koopen. Van den vroegen morgen, tot den laten avond zwoegden en slaafden beide oudjes om in het zweet huns aan- sehijns een droge boterham te verdienen. Op zekeren avond zeido de man tot zijn vrouw „Radegonda, wanneer bij de rijkelui do oogst binnen is, dan krijgen de knechts spek- pannekoeken. Bak jij nu eens voor mij een paar heerlijke pannekoeken van boekweite- mee!, zooals je dat zoo lekker kunt." De vrouw, die van vermoeienis bijna de oogen niet kon openhouden, riep verbaasd uit: „Pannekoeken? Waar mankeert het je nu, beste Hcrvé? Vooreerst ben ik doodmoe. Ik heb even lang gewerkt als jij en ik 1>en lang zoo sterk niet. Hoe wil ik nu de kachel aan maken, het deeg beslaan en de koeken bak ken En al was ik er toe in staat, ik heb in liet geheele hui geen korreltje meel." „O, daarvoor zal ik wel zorgen," zeido Hervé Min gam. „Wat, wil je nu nog naar den molen gaan, na zoo'n dag vol inspanning? Je bent toch een lekkerbek, Hervé!" manden van stroo en raffia, het maken van smyrnakleedjes en het machinenaaien en breien niet beoefend werd. Als iets nieuws voor het maken van fijne kleer- en haarborstels met letters er inge werkt, werd door directeuren en onderwijzers der buiteniandsche inrichtingen de practische schaar bewonderd, die den op zich zelf werkenden blinde in staat stelt zijne borstels zelf op verschillende hoogten en gelijk ie knippen. Ook mocht onze methode voor het leeren lezeo vvaardeeriug inoogsten. 30 cent per regel. Tc Bombay. Op de hoogten vnn Malabar. Jlill. Een vreemdsoortig monument. De gieren doodgravers. Op liet verlievenste punt van Bombay, op de hoogten van Malabnr-Hill verheft zich een monument, genaamd sDe toren der Stille" 't welk aanleiding geeft dat vele vieemde- lingen er een uitstapje naar doen, zoowel wegens liet prachtige panoiamu als wel om het geheimzimnge dat daar voorvalt. Deze toren is voor een ieder gesloten en men kan slechts dezelve benaderen tot op vijftig meters afstand. In dezen toren zonder dak verslinden de gieren de lijken der z.g. Parsen. Wanneer een inwoner van dat geslacht gestorven is voeit men het lijk met groote pracht naar den toren der stilte. De familie en vrienden blijven op vijftig meters afstand van het monument en leveren het lichaam aan spe ciale beambten over die alleen het recht hebben de lichamen op een me.a'en tafel in het binnenste van den toren te plaatsen. De gieren zweven in de lucht of achten op de boomen der omiingende tuinen, maar niet een werpt zich naar beneden alvorens het teeken door een der beambten, waarvan wij zooeven spraken, gegeven is geworden. Dit teeken bestaat in het klappen in de han den. Alsdan werpen zich alle gieren in den toren en na verloop van tien a vijftien minuten is over 't algemeen hun werk afgeloopen. Zij verschijnen opnieuw en houden in hun bek nog eenige stukken meDSchelijk vleesch welke spoedig ook geheel en al zullen verdwijnen. Men vei haalt dat gedurende de pest die te Bombay in 1897 heerschie de gieren van den toren der Stilte aan hun taak niet kon den voldoen er, dat men genoodzaakt was gieren uit de omstreken van Bombay te halen. Eene verkleinde afbeelding van dezen beruchten Toren bestaat te Londen in het museum Victoria Garden en men kan er de inwendige inrichting van zien. Deze afschuwelijke beschrijving is om zoo te zeggen een treffend beeld der werkelijkheid en men kan niet beter doen dan al deze gieren die rondom de Toren der Stilte op hun prooi wachten te vergelijken met allerlei soort ziekten die ons beloeren. Die het zwakke oogenblik afwachten, geschikt om ons aan te tasten en ons te verslinden. Al de ziekten zijn daar die op hunne slachtoffers wachten en wij zjjn dikwijls niet genoeg indachtig omtrent het gevaar dat ons dreigt. De man en de vrouw moesten zich steeds nauwkeurig nagaan en nimmer de geringste verschijnselen van verzwakking veronacht zamen welke de voorboden der ziekten zijn. Bij voorbeeld ais gij een trap opklimt en gij gevoelt U benauwd en verplicht op te houden. Past opZulks duidt eene verzwakking van het bloed aan, eeD bloed- armoedigen toestand. Als gij bleek, vaalkleu- rig zijt als gij U bij de minste krachtsin spanning vermoeid gevoelt. Als gij slapelooze nachten door brengt, des 's nachts erg zweet, een tegenzin in eten hebt, treurig gestemd zijt, alsdan hernieuwt Uw bloed. Morgen kan het misschien reeds te laat zijn. Wat te doen om zijn bloed te hernieuwen Een enkel ding. Neemt de Pmk Pillen. De tot nog tce bekende grootste hernieuwer van het bloed. Gij zult U spoedig genezen, gij zult terstond Uwe krachten alsmede Uwe eetlust terug vinden. Gij zult Uw tijd en Uw geld met verloren hebben, doch Uwe verlorene gezondheid terug bekomen hebben. De Pink Pillen zijn over de geheele wereld bekend en wij zouden attesten kunnen publi- ceeren van de verstafgeiegene plaaLen van De man. antwoordde smeekend „Toemaar, Radegonda, voor één keertje!" „Ik ben eigenlijk dwaas, om aan je grillen gevolg te geven," zeide de vrouw. „Nu, ga dan maar, doch kom als je belieft spoedig te rug, anders verzeker fk je niet, dat ik nog wakker ben." Haar man luisterde reeds niet meer. Met reuzenstappen liep 'hij- naar den molen, en moest daarbijl een dicht woud door, waar de schaduwen der aloude boomen hem het snol- Ie voortgaan beletten. Daar hoorde Hervé eensklaps in de diepe nachtelijke stilte een vreemd en onverwacht ruischen van boom toppen, juist boven zijn hoofd. „Wat is dat nu voor een malle geschiede nis?" bromde Hervé in zichzelf. Hij keek naar boven en d'oor de dikke duisternis heen, zag hij 't zilverwitte schijn sel, dat twee kolossale beuken uitstraalden, die aan weerszijde van den hallen weg stan den en wier takken zich ineon strengelden als wilden ze elkaar omhelzen. Het geleken lange, menschelijke reuzenarmen en nog vreemder was het,dab hun gefluister op men schelijke stemmen gelteekHervé stond stil om te luisteren. Heb leed' geen twijfel) of de beide beuken voerden een gesprek en de man vergat molen, meel en pannekoeken. Een der boomen begon „Ik geloof, dat je 't koud' hebt, Maharit. Je siddert over al' je leden." D'e tweede boom antwoorddo rillend! „Jaj Gilvester, ik ben koud', ijskoud; de nachtelijke koelte grijpt mij' aan. Gelukkig dat er vanavond bij onzen zoon pannekoe- ken gebakken wordendaar brandt dan een den aardbol, doch het zal onze lezers meer belang inboezemen altesten van genezene personen in Nedeiland te vernemen. Het was op zjjn rondreis door Nederland dat onze verslaggever van den lieer Dirix van Aubei te Maastricht vernam dat ook vele wonder volle gevallen van genezing zich ook daar ter stede hadden voorgedaan en namelijk bü den Heer Penders herbergier Nieuwstraat No. 1 te Maastrifcht. Onze verslaggever begaf zich naar bovenstaand adres en vernam uit den mond van den Heer Penders de bevredigende uitwerking der Pink Pillen op zijn gestel. De heer Penders verklaarde alzoo, dat hij sedert drie jaren lijdende was geweest aan duizeligheid en flauwten die hem van tijd tot tijd plotseling overvielen en hem vooral op zijn zeventigj uigen leeftijd ongerust maakten. Wat ik er ook toe aangewend heb, alles bleef vruchteloos tot dat ik op zekeren dag in de couranten attesten van genezingen las en op aanraden van den Heer Aubel tot het gebruik der Pink Pillen overging. Het resultaat is eveneens guostig geweest de duizeligheid en flnuwten doen zich niet meer voor en ik gevoel me vee! geruster. Prijs ƒ1 75 de doos, ƒ9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilii':, Steiger 27, Rot terdam, lioofdd°póthouder voor Nederland en Apotheken. Fianco toezending tegen post wissel. Itudolph Virchow. -j- Professor Rudolph Virchow is gistermid dag om 2 uur ovei leden. Rudolf Viicliow, atithropoloog, werd op 13 Oct. 1821 te Schivelbetn, in Pommeren ge- boien, studeerde te Berlijn, werd in 1846 prosector aan de Charitee en stichtte in 1847 met Reinhardt het sArchiv ven patho- logi.-chen Anatomie und Physiologie und für klinische Medizin", dat hij na Roinhardt's dood alleen voltooide. Tegelykertyd begon hij zijn voorlezingen over pathologische anatomie, werd in 1847 door de regeering naar Opper-Silezië ge zonden. ono daar de honger-typhus-epidemie te volgen, en nam ijveiig deel aan de politiek, zoodat bij in 1849 door de regeering ontsla pen, doch later weer aangesteld werd. In 4849 werd hij professor in de pathologische anatomie aan de hoogeschool te VVürsburg. Aan de pathologie der cellen heeft hy zijne grootste beroemdheid te danken. In 1859 werd hij lid van den gemeente raad van Berlijn, in 1866 lid van't Pruisisch Huis van Afgevaardigden. In de oorlogen van 1866 en 1870 tol 1871 organiseerde hij de eerste Pruisische ambulance en liet het barakken-lazaret op het Tempelbofer Feld bouwen. Hij was de stichter van 't Duitsche nnthropologen-genootschap, waarvan hij in 4870 president werd en reisde voor natuur onderzoekingen met de bekendste mannen van üuitschland de landen der oudheid af. Koning Victor Emanuel beeft zijn vollo instemming betuigd met het plan voor het Goethe-standbeeld! dat keizer Wilhelm to Rome ten geschenke geeft en dat de keizer to Bellijn aan zijn gast heeft getoond. Uit Petersburg komt het bericht dat Tol stoi een nieuwen roman heeft geschreven, die omstreeks 4850 speelt en militaire toestan den in den Kaukasus schildert. liet verwisselde hind. Do vader, die beweert in do plaats van zijn door liem in het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam ter verpleging afgegeven pas geboren zoon te hebben teruggekregen een meisjo, en die weigerde laatstgenoemd kind mee n&ar huis te nemen en a,ls het zijne te erkennen, vraagt thans van de gemeente 3000 schadevergoeding. Aangezien de gemeente niet heroidi is scha devergoeding te betalen, is hij voornemens den burgemeester van Amsterdam q.q. in rechten tot betaling aan te spreken. Met dat doel is door hem op grond van onvermogen ingediend een verzoekschrift om pro deo te procedeeren. goed vuur en ah zijn vrouw en hij naar bed zijn, dan kunnen wij ons daar heerlijk war men." „Goed, dan ga ik met je mede, Maharit. Als je mij bij je leven hadt gehoorzaamd en den armen lieden je have en goed liadt mee gedeeld', dan zon je nu daarvoor niet gestraft worden, dan behoefde! je niet in het hartje van den zomer koude te lijden. Weet je wel waarom ik het nu niet koud heb Omdat ik den armen, die je wegstuurdet, stukken spek in papier gewikkeld1 toestopte, en boter in koolbladen gaf. Dat papier en die koolbla den zijn nu voor mijj een mantel, tor be schutting voor de koude." „Helaas," zuchtte de tweede boom vol be rouw. Hervé raapte al zijn moed. bijeen en liep zoo snel mogelijk naar den molen. Op don terugweg maakte hij een langen omweg, om niet weer de beide oude boomen to moeten passeeren. „Hemeltje lief", zeide Radegonda, „ik daclvt niet dat je nog terug zoudt komen Wat zie je bleek „Ik ben dood moe. D'e weg was 'te lang na zoo'n dag van inspanneuden. arbeid." „Dat zeido ik immers wel. Troost ja nu maar, ik zal gauw de koeken1 bakken." Radegonda bogon met dubbelen ijver to bakken. Zij had niet veel eer van baar werk want, na den dte-rden koek genuttigd' te heb ben was Hervé reeds verzadigd. „Ik heb meer behoefte aan' slaap dan aan voedsel", zeide hij'. „Als ik dat geweten had dan had' ik zoo'n groot vuur niet aangelegd", zeide d'e vrouw Togeu inwilliging van dat verzoek, dat voor d'e door do rechtbank uit 'haar midden aangewezen commissarissen weid toegelicht door mr. Isidore Hen, verzotte do wederpar tij zich bij monde van mr. ICappoijne van de Capdlo, op grond dat, zelfs al is het be weren van den cischer in zoover juist, dat inderdaad verwisseling heeft plaats igoliad, dan nog door hem als gevolg daarvan niet is geleden schade, dio in oen bedrag in geld is uit tö drukken. Neu, Herv. Kerk. Beroepen: Vlaarkingen dr. II. Schokking te Wezej. Bedankt: voor het beroep te Drunen (N.-Br.), door den heer Th. J. L. Ruys, cand. te Kampen. Cim. Gereform. Kerk. Aangenomen: het beroep naar Mur- menvoude door den lieer Palman, cand. te Den Haag. Do Ncd. Pomologisclie Verconiging zal haar jaarvergadering houden op 15 en 16 September te Naaldwijk, en verbindt aan die vergadering een excursie in 't Westl'and. Verschillende voordrachten zullen gehouden worden, o. a. door don heer K. Wiersma over „De vruehtenliandol in 't Westland". Bo vendien zal aan deze vergadering ook ecu vrucktenkouring verbonden worden. Van deze vergadering en excursie wordt veel ver wacht; vooral wil' men de vereen iging meer bekend doen worden in 't Westland. Voor de Kampioenschappen van Nederland, 7 en 8 September op de Tilburgsche baan te houden, hebben de navolgende rijders ingeschreven Van de Haagsche Renners-Vereenigiog Hoogendyk, Vorst, Bourgonjon, Blersch en Slootweg; voorts Meijers, Eden, Van der Tuyn, Viruly, Gelde.-man, Broos, Goethart, Eiderman, Verhoeff, Waterreus, Stouten, Jan Hoorn, Jan Mulder, Jan van Gent, Lieshout, Groeneveld en zeer waarschijnlijk nog de amateurs Hayek, Knoops, Netscher, Sevens, De Trooy, Werry, Roos, J. v. d. Knoop, Van Murmelen ea Van Raelte. Daarna zal een eigenaardige wielerwed strijd gehouden woiden. Het nieuwe oifici- eele orgaan van den N. W. B. sHet Sport blad" heeft, profiteerende van de aanwezig heid te Tilburg van bijna alle Bondsofficials, op Maandagochtend 40 uur een wedstrijd op de Tilburgsche baan uitgeschreven, waar aan kunnen deelnemen alle juryleden en bonds-officials, mits niet voorzien van een rijbewijs. Deze wedstrijd zal worden verreden in series, demi-finale en finale, de series over 1, de demi-finale over 2, de finale over 3 ronden Van het ontvangen inleggeld zal 75 in de bondskas gestort woiden, terwijl het restant zal dienen voor den aankoop van een kunstvoorwerp voor den winnaar. ïllet Sportblad" looft tevens een groote bronzen medaille uit. Verschillende inschrijvingen werden toe gezegd, de volgende heeren schreven reeds in 4. W. Hoytirig, 2 J. M. Rademaker, 3 P. T, de Jong, 4 Zeegers Veeckens, 5 P. v. Meurs, 6 R, II. J. Strang, 7 A. J, Jansen, 8 L. J. Boef, 9 L. Zeegelaar, 40 John Coucke, 41 Chr. de Wijs, 12 A. A. Regensburg, '13 J. A. de Koning, 44 Xavier Cadet, 15 A. Vonk Sr., 16 O. A. C. Last, 17 J. V. J. Heek, 18 W. W. v. d. Vet, 19 J. Hartman, 20 George Hogenkamp. Ais juiyleden zullen optreden de renners Geldermao, Viruly, Goedhart, Eiderman, Harie Meijers en de heer J. C, Schtöder, als voorzitter-kamprechter. Zondag begint het voetbalseizoen in ons land, dit jaar dus al bijzonder vioeg en voor velen zeker wel wat al te vroeg, doch de competitie voor den Rotterdamschen »Zil- veten Voetbal" maakt zulks met het oog op de aanstaande Nedei landoche competitie wed- bijna boos en wilde liet vuur uitdooven.Ilcr- vé hield liaar togen en zeide: „Laat 'het maar uitbranden en laten wij naar bed gaan." Toen Radegonda zich verwijderde, wierp Heivé behendig nog een grooten takkenbos op liet vuur, en begaf zicli daarna eveneens te bed', in afwachting van de dingen die ko men zouden. Ilervé loerde met opengespalkte oogen door een reet der gesloten bedgordijnen. Db nacht was bladstil '6 sloeg elf, twaalf uur niets verscheenOm half een hoorde hij een geritsel van takken, daar kwamen de oude boomen aanwandelen. Langzaam over schreden zijl den drempel. Onder de lakens lag Ilervé te klappertan den. De deur sloeg open. Na drie of vier minuten, toen nervé niets verdachts meor hoorde, waagde hijt heb om door zijn vingers buiten liet bed to kijikon. Daar zag hij zijn vader en zijn moeder aan weerszijden van hot haardvuur zitten op een houten bank, waar zij biji hun leven zoo vaak zaten. Weer spraken zij fhiisterend.Da oude man vroeg: „Geniet je van de warmte, Maha rit?" Ja zeker. Onze zoon is zoo vriendelijk ge weest om nog een versclien takkenbos op het vuur te gooien, voordat liij naar bed! ging." Hervé Mingam maakte zijn vrouw wak- kor. „Kijk eens," zeide hij, „daar bij' den haard dio twee oudjes. Herken' je ze niet?" „Je droomt of je ijllt,"manlief. Ik zie niets dan heb knappende vuur. strijden noodig en er zal wel als het weer zoo is als de laatste dagen, een erg warm baadje gehaald worden. Ingeschreven zjjn voor de sZilveren Voet- boal"-competitie, 11. V. V„ IJ. B. S., R. P., Haailem, O. F. C., Papiditas, Ajax, HerI cules, Volharding, Sparta, D. F. C., en Beer- schot (België). Om 40 uur 's morgens vangen de wedstrijden aan met H. V. V.—Achilles- 41.15 Rapiditas Haarlem 4 uur Hercules-! Volharding; 2.15 H. B. S.—R. A. P.; 3,39 H. F. C.—Ajax. Sparta, D. F. C. en Beer- schot zijn vrij. Zaterdag 43 September wor den de wedstrijden vervolgd en Zondag 14 September de beslissing. De Duitsche keizer zal dit jaar voor het eerst persoonlijk deelnemen aan de zeilwed strijden in de Berliner Welt; hij heeft zijn nieuwe jacht sUncle Sam" laten inschrijven. 2a groote Z.Sollandsche Verloting. De eerste vier prijzen in deze loterij zijn gevallen op de volgende nummers34025 bouwmanswoning ol 250004007 landauer met 4 luxe paarden of f 600041717 autocar of f4000; 60903 compl. meubileeiing voor een huis of f 2000. JEen Jacht op de daken. Ter oore der Rotierdomsche politie was gekomen, dal de 18-jau'ge schippersknecht J. G. A, van B., gesignaleerd in het Alge meen Politieblad" door den officier van ju stitie te Rotterdam, als door de rechtbank tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens diefstal, zich in de ouderlijke wonitw aan den Plantageweg ophield. Daar gekomen weigerde de vader toegang tot zijn huis. Nu wpi'd de commissaris van politie gewaar schuwd, Deze begaf zich derwaarts en toen men op zijn sommatie toegang verkreeg en de woning doorzocht, was de gesignaleerde verdwenen. Op het vernemen dat de politie er was was hij van uit het benedenhuis langs een gootpijp tegen het drie verdiepingen hooge huis opgeklauterd en zoo op het dak gekomen. Over verschillende daken zocht hij toen een goed heenkomeD. Toen de politie nu kwam, had hij reeds een grooten voorsprong, hetgeen niet belette dat ook de agenten over de daken hun vervolgingstocht begounenen hem eindelijk in de Ketenstraat te pakken kregen. Gisterochtend is hy naar het huis van bewaring overgebracht, na den nacht op het politiebureau in de Meermansstraat te hebben doorgebracht. Buizend te hort. Een vreemd geval houdt te Zwartsluis vele gemoederen bezig. Schipper D. V., aldaar verblijf houdende om een nieuw schip in ontvangst te nemen, ontdekte bij het natellen van de koopsom, dat daaraan plm. f 1000 ontbrak, welk bedrag, volgens zijn beweren, hem ontstolen moet zijn. Volgens aanwijzing zou er eenige verden king rusten op eeri ai beider, doch een inge steld onderzoek heeft daaromtrent mets nan het licht gebracht en men ziet eenige ophel dering in deze znak met belangstelling !e- gemoet. Verbrand. Te Katwijk aan Zee is tijdens de afwezigheid van de moeder, die naar het aankomen was gaan kijken van een schuit, waarop haar man voer, een driejarig kind met lucifers aan 't spelen gegaan, met het ongelukkig gevolg, dat de kleertjes van het "kind vlam gevat hebben en het kind aan de brandwonden is overleden. Ongelukken. Bij liet afbreken van een schuur te Nieu- wenilam geraak te gistermorgen de timmerman v. d. Horst ouder een zwaren bulk, die eens klaps uitweek. Kort nadat men den maner onder van daan gehaald had, gat hij den geest. Zijn lijk is 's middags, nadat men zijne familie met het ongeluk bekend had ge maakt, per as naar Amsterdam overgebracht. Even buiten Oosterhout is de voerman H. van Dalen treurig om het leven gekomen. „Geef me eons een hand, Radegonda, dan zal je liet ook zien." De vrouw dood heb en zag inderdaad tvat er te zien was. „De liemol beware mo 1 Maar dat zijn jo vador on moeder, Hervé I" „Stil' tocli, want ze kunnen ons hoorenl D'e oude man bij don baard! sprak totzija vrouw „Ben je nu warm genoeg, Maharit? Het is onze tijd." „Ik bon hcelemaal niot koud meel-, ffil- vestor!" Do hangklok sloeg één uur. D'e oude luid- jes richtten zich op en verdwenen, met zich meevoerend hot ruischond en sleopend ge luid hunner takken, d'at zicli langzaam ver wijderde. Radegonda sidderde, niets begrijpend van al die geheimzinnigheden. Toen alles weer talm en vreedzaam waa geworden in dö wo ning, verklaarde d'e man wat hem in hst bosch was overkomen en boe hij liet gespt» der afgestorvenen .had afgeluisterd. ,,'t Is wol," zeide Radegonda. „Eiken ar me, dio bij miji zijn nood klaagt, zal ik va» nu aan nooit meer mot l'cdigo handen weg sturen. Morgen zal ik voor d'o zielen van j° ouders gaan bidden en eon mis laten les®!U onze kapol." Sinds dien tijd liohben de twee oude hon ken in liet woud niet moer- met elkander go- sproken.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 6