O e m e e n t e r a a <1. BINNENLAND. V STADSNIEUWS. VLAARDINUEN. MAASSLUIS. zorgwokkcndon staat naar liet ziekenhuis worden vervoerd. Het. gerucht van de mis handeling verspreidde zich als oen loopend vuurtje door do stad en een troep werklie den, van het platteland komende, groeide aan tor bijna 500 man -en zij begaven zich ou- dertussehon dreigende verweuschingen uit ende aan het adres der Israëlieten, naar de Israëlieten wijk. "Daar hielden zij in een oog wenk zoo beestachtig huis, door de winkels der kooplui te plunderen, ruiten in te gooi en enz., dat de politie totaal onmachtig stond hun dit to beletten. Een compagnie soldaten rukte aan. de commandant sommeerde de woestelingen uit een to gaan doch niemand gehoorzaamde, integendeel, een hagelbui van scherven on steeneu vloog do soldaten om de ooren Er werd vuur gecommandeerd 2 werklieden wer den gedood en 6 gewond. De overigen kozen nu spoedig liet hazenpad en de rust keerde langzamerhand in de stad terug Ter oere van den Sjah van Perzié i« te Ehtrsk een feestmaal gegeven door den Czaar, die een feestdronk instelde op den Perzischen gast; de Shall antwoordde on sprak de hoop uit dat de band tusscheu bei de lauden, die roods zoo vast was, nog hech ter zou worden. Het Perzische en het Russische volkslied werden door de muziek aangeheven. V er. Stat en. To Chicago doet zich 't merkwaardig ge val voor dat in een Comité tot ontx angst van president Roosevelt tweo anarchisten zitting hebben. Een van hen, die nog wel voorzitter van liet comité is, de heer Rosenthal, is zelfs na den moord op presi dent Mc. Ebmley eenigen tijd in hechtenis geweest De aandacht van de politie is op liet zonderlinge feit gevestigd en deze onder zoekt het geval. Een nota van de" regeering der Veroenigde Staten aan de Europeescho mogendheden wijst lien met nadruk op den onmeusch- waardigen toestand der joden in Rumenië. Naar do vreeselijke verhalen van onder drukking en achterstelling der joden te oor- deelen is het land van Carmen Svlva waar lijk niet te ivuigsehikken ouder d'e beschaaf de staten van het Balkan-schiereiland. Do Amerikaanselie regeering dringt bij de Mogendheden sterk aan op een spoedige verbetering. Venezuela. Generaal Castro vertrok met 3700 man naai- Valencia om generaal Garrido, die dooi de insurgenten verslagen is. te hulp te ko men. Generaal Matos bevindt zich te Ori- tuco. Columbia. Een telegram uit Panama zegt. dat de Co- Itmibiaanscke regeering van plan is den oor log te verklaren aan do republiek Nicara gua op grond van do hulp die president Ze- laya heeft verleend aan de insurgenten. De consuls van Columbië spreken dit bericht tegen. Haïti. Dit Gap Haitien wordt geméld, dat do strijd tusscheu regeeringstroepen en opstan delingen nog steeds voortwoedt. Het leger van generaal Nord iis bij Limbe verslagen. Er waren vele dooden en gevon den. De opstandelingen-generaal Salnave moet voornemens zijn binnenkort Cap Hairicn aan te vallen. De bevolking is zeer ongerust. China. Omireuc den nieuwen Boxer-opstand en de belegering van Tcheng-tu-fu wordt nog geméld De Franscke consul aldaar deelt mede dat de Boxers in grooten getale de stad belege ren en dat de keizerlijke troepen, die tot ontzet der stad waren afgezonden, met de Boxers slaags geraakt zijn en het onderspit hebben gedolven. Het telegram van den Franschen consul zegt verder „Naar ik verneem, zijn de prefect Xeih-tai en andere hoogere provinciale ambtsnaren bij' den opstand betrokken. Neih-tai's zoon is een der aanvoerders van de Boxers, die aan den opstand deelnemen, en de geheele opstand is door de ambtenaren georgani seerd. D© zoon van Xeih-tai is geplaarsb op de zwarte lijst van Boxer-aanvoerders, die door de mogendheden is opgemaakt, en werd in 1900 wegens deelneming aan den Boxer opstand verbannen. Do Chineesche regeering daarentegen ont kent iets te weten van de gebeurtenissen in Tcheng-tu-fu. Het bericht van den Franschen consul is ec-hter te positief om aan de juistheid ervan te twijfelenen de bijvoeging dat de kei zerlijke troepen met de Boxers slaags zijn geweest, toont voldoende, hoeveel vertrou wen men aan de officicele ontkenning der Chineesche regeering hechten moet. Xader wordt uit Peking gemeld, dat te Tcheng-tu-fu de ordo is hersteld door de Chi neesche regeeringstroepen.Veertien aanvoer ders en een aantal strijders aan de zijde der Boxers zijn terechtgesteld. Een nieuwe on derkoning en nieuwe militaire ambtenaren zijn op weg naar Tcheng-tu-fu en de regee ring heeft hun gelast de strengste maatre gelen te nemen om den opstand in de pro- vind© te onderdrukken. Abessynië. Uit Aden wordt gemeld dab kolonel Har- rington ,do Engelsche ambassadeur in Abes synië, en do leden der commissi© van de grensbepaling van Abessynië don 16en de zer naar Engeland zijn vertrokken. Hofberichten. 11. M. de Koningin beeft den Koning van België telegrafisch deelneming betuigd met het overlijden van 11. M. de Koningin van België. IJ. M. de Koningin heeft hedenochtend Haren adjudant san dienst, den majoor baron Van Tuyll van Serooskerken, opgedragen zich te begeven naar de woning van den Belgi schen gezant en aan graaf De Gielle Rogier de deelneming van H. Ni. ever te brengen met het overlijden van H. M. de Koningin van Belg'ë. II, M. de Koningin ontving heden ten Paleize IIr Ms gezant te St.-Peteisburg jhr. vart der Staal van Picrshil, met vet lof te 's Graven huge, en mevr. van der Staal. De audientiën van II. M, tot aanbieding der geloofsbrieven voor de nieuwe gezanten van Griekenland en Pmzië zjjn bepaald op a.s, Maandag, voor dien van China op Dins dag a.s., voor den Mexicaansche gezant op Woensdag a.s. Het overlijden der Koningin van Belgie. Hedenochtend ootving de Belgische gezant bij ons Hof, Graaf de Grelie Rogier, van den Belgischen Minister van Buitenlandsche Zaken liet droevige bericht van het ook voor hem onverwacht overlijden van 11. M, de Koningin van België. De gezant stelde H. M. de Koningin, 0. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H, den Prins der Nederlanden met dit overlijden in kennis en zond aan Koning Leopold en de verde/e leden der Belgische vorstelijke familie tele grammen van deelneming. De Belgische vlag is halfstok gelieschen uit het gezantschapsgebouw. Hedenochtend kwam onze Minister van Buitenlandsche Zaken, Baron Melvil van Lynden, den gezant deelneming betuigen. Van het Vereenigingslocaal der Belgische kolonie op de Groenmarkt te 's Gravenhage is de Belgische vlag halfstoks ontplooid. De Minister van Koloniën. De Hang«che correspondent van het »Han- delsblad" bericht »Ik verneem (maar heb mij nog niet kunnen vergewissen van de juistheid) dat de lieer Svveerts de Landas, burgemeester van Arn hem, is aangezocht voor het ministerie van koloniën. sMen zal zich herinneren, dat de heer S. de L,, een voormalig Indisch ambtenaar, ook is genoemd bij de laatste vacature voor het Gouverneur-Generaalschap. De sArnh. Courant" echter meldt, dat zij het gerucht betreffende den burgemeester van Arnhem, die minister van koloniën zou worden, beslist kan tegenspreken. Nederland en liet Drievoudig Verbond. Naar aanleiding van het beweerde toetre den van Nederland tot liet Drievoudig ver bond, «chrijft het rJournal des Débats" sde Hollanders kunnen niet anders dan in zien dat zij geen behoefte hebben een ver bond te sluiten. In werkelijkheid staat hun steeds een bondgenoot ter beschikking, na melijk de Mogendheid of die groep van Mo gendheden, die Nederland zou zien aange vallen. Zoodra dit gebeulde, zou men een van die groote Mogendheden ter hulp zien snellen, die thans op het Europeesch conti nent het evenwicht in stand houde.i. Neder land heeft geen bondgenoot ncodig, want liet heeft er reeds zonder daardoor de ge ringste moeite te doen of iets van zijn vrij heid prijs te geven. Wat zou het meer kunnen verlangen Eedsaflegging. De heer Bijleveld, nipuvv benoemd Kamer lid voor Amsterdam IX, zal a.s. Maandag in handen van H. M. den Koningin de vereischte eeden afleggen Tweede Kamer. Telegrafen en Telefonen. Bij de Tweede Kamer is ingekomen het aangekondigd wetsontwerp omtrent den aan leg, de exploitatie en het gebruik van tele grafen en tele'onen. De strekking van het ontwerp is de hand having van de bestaande regelingen, zoowel met betrekking tot de telegrafie als tot de interlocaie eD locale telefonie. Wanneer het wenschelijk wordt geacht, zal van Staatswege kunnen worden overge gaan tot aanleg en exploitatie van locale netten. Onderscheid maakt het ontwerp tusschen concessie en machtiging, terwijl ook regelen gesteld worden omtrent de beschikking over openbare wegen enz. ten dienste van tele grafen en telefonen. Eveneens wordt onderscheid gemaakt tus schen den aanleg van stamlijnen en van andere lijnen, terwijl ieder verplicht is draden voor telegrafen en telefonen boven zijn eigendom men te dulden. Overigens bevat het ontwerp vele bepalin gen ter vergemakkelijking van het telegraaf- en telefoonverkeer. Het komende zittingjaar. Tot dusver verkeerde men in het onzekere ten aanzien van het tijdperk van indiening van in de Troonrede aangekondigde wetsont werpen. Twijfelachtig scheen of bedoeld was, dat slechts enkele wetsontwerpen, die in het bijzonder voor dit jaar waren aangekondigd, in dit zittingjaar zouden worden ingediend of dat zulks op de gansche opsomming sloeg. Met vrij groote stelligheid echter kunnen wij mededeelen dat de laatste opvatting de juiste is. Zijn wy wel ingelicht, dan hoopt de Regeering al wat in de Troonrede is ge noemd, ook dit jaar in te brengen. t»Hb!d.") Mij. ter beTord. van Bouwkunst. Men schrijft ons d.d. 19 dezer uit Amster dam In de feestelijke vergadering der Maat schappij ter bevordering van Bouwkunst, ter herdenking van het 00 jarig beslnan dff Maatschappij zjjn tot eere-leden benoemd Dr. A. Kuyper, Minister van Binnenlandsche Zaken, wegens zijne sympathie betoond in het streven der Maatschappij, door het af staan van teekeningen van oude gebouwen in het Rijks-archief ter reproductie van een standaard-werk door de Mij. uitgegeven; voorts J. Nieuwenhuis te Utrecht, oud-be stuurslid der My. en sedert vele jaren be last met de restauratie van den Domtoren, en Van Matrem te 's Gravenhage, die de restauratie van het Stadhuis te Bolsward tot stand bracht. IIoll. Mij. van Landbouw. Zooals wij re°ds met een enkel woord meldden, had gisteren te Alkmaar de alge- meene vergadering de1' Hall, Mij. van Land bouw plaats. Hierin bracht de heer Mr. H. Pb. de Kanter rapport uit omtrent de onderlinge brandwaai borgmaalschnppij. De rekening van het vorige jaar wyst in ontvang aan f 26,768,821/2 en in uitgaaf f 25,67.i,S8l/o, terwijl de begrooting voor het volgend jiar sluit tot een bedrag van f 26,053,91. Het aantal leden is gestegen tot 8623, in smnmige afdeelingen is het ledental gestadig dalende. Het aantal afdeelingen bedraagt 91. De finantieele toestand is bevredigend. De belangstelling in de zaaizaadkeuringen neemt belangrijk toe; vooral op de voorjaarskeu- riDgen komen vele inzendingen. Het »Ned. Landbouwweekblad" blijft aan de leden 80 cent per lid kosten. Het meerendeel acht het Landbouwweek blad onpractisch of te weinig bevattelijk voor landbouwersterwijl door anderen wordt aanbevolen meer verslagen van tentoonstel lingen, hengsten- en stierenkeuringen, meer betrouwbare marktberichten en vooral meer leerstof en practische wenken. In 29 afdeelingen werden proefvelden aan gelegd. De pluimveeteelt wordt meer behar tigd dau vroeger. In 21 afdeelingen wordt coöperatie toegepast. De lieer G. Vas Visser opende de ver gadering met een toespraak, waarna de werk zaamheden een aanvang namen.Tegenwoordig waren 75 afdeelingen. De zuivelcoDSulent voor Noord-Holland, dr. S. F. C. Schejj deed eenige mededeelin- gen over sde verhouding van de kaasfabrie- ken en de melkleveranciers". Met 3 zaken moet men vooral rekening houden lo. De tegenwoordigheid van iemand die op de hoogte is van melken en die goed toe ziet tijdens het_ melken, kan aan 't licht brengen welke koeien afwijken en veidacht zijn2o. de melkbehandeling tijdens en na het melken en het melkgereedschap oefenen grooteo invloed uit en kunnen goede melk ondeugdelijk maken; 3o. om ondeugdelijke melk te vinden moet men de melk der koeien afzonderlijk onderzoeken. Ten slotte werd er op gewezen, hoe wen schelijk het is dat men zich vertrouwd maakt met de eenvoudige eigenschappen van melk, omdat het soms voorkomt dat by gemis van die kennis, zooals bv. van het monster nemen van melk, de zuivelconsulent geen voldoende me iewerking heeft om eene zaak uit te voeren. De heer Bos, zuivelconsulent van Zuid- Holland, wees op den wedstrijd met melk- staten en de tentoonstelling van productief melkvee, melkteekenen enz. Na de pauze weid de uitslag van de stem ming medegedeeld Als hd van het Hoofdbestuur voor Noord- Holland in plaats van den heer K, de Boer Cz(niet herkiesbaar) werd eerst geen vol strekte meerderheid verkregen, doch by tweede, vrije stemming, gekozen de heer 3, M. H. Evelein, te Hoofddorp (Haarlemmer meer). die de benoeming aannam. Als lid van Zuid-Holland, in plaats van den heer A. Nebberis Sterling, (niet herkies baar) werd gekozen de heer P. Loopuit, te Schiedam, die de benoeming ook aannam. Tot lid der financieele commissie werd benoemd de heer H. Schuurman te 's Gra venhage. Tot algemeenen secretaris werd met alge meen© stemmen herkozen de heer S. C Korteweg, Hierna kwam in behandeling de volgende motie, ingediend door den heer P. Loopnyt van Schiedam. «De vergadering, gehoord de mededeelingen en plannen, betrekking hebbende op het kosteloos verschaffen van jong fokvee aan de door den oorlog behoeftig geworden Zuid- afrikaansche boeren, en hare volle sympathie daarmede betuigende, noodigt het hoofdbe stuur uit zich zoo spoedig mogeiijk in ver binding te stellen met de hoofdbesturen der Zustervereenigingen van alle provinciën in Nederland, met het doel hen uit te noodigen, gezamenlijk een hoofdcomité uit den Neder- landschen landbouw te vormen, dat in overleg met de dezer dagen opgerichte Zuid-Afri- kaansche vereeniging voor Landbouw en "Vee teelt, zoo spoedig mogeiijk uitvoering aan bovengenoemde plannen zal geven. De heer Loopuyt lichtte de motie aldus toeOp het platteland bestaat zeer veel sympathie voor de Boeren in Z.-Afrika, en het deed hem goed toen hij vernam dat op een vergadering in den polder Koegras door de landbouwers was besloten om 14 stuks fokvee aan de Boeren aan te bieden. Het vee, dat gegeven zal worden moet zijn goed en waardig. Het is hem eerst gebleken uit een gesprek met den heer Wolmarans, dat er een ver eeniging zou kunnen worden opgericht, die de belangen van de veehouders in Z.-Afrika zal behartigen. Eenige dagen later z'y'n toen bij elkaar gekomen eenige heeren en is er opgericht een Genootschap voor "Veeteelt voor Transvaal en Oranje-Yry staat, waarvan het bestuur bestaat uit de heerenDe Wet Botha, Wessels en Wolmarans. liet vee, dat gezonden zal worden, zal dus op le goede plaats aankomen en naar behooren worden verdeeld. En nu is het maar zaak, dat onze warme sympathieën van voor twee jaar worden omgezet in krachtige daden, want wat wy willen is practbch uitvoerbaar. Wat wij moeten doen is het kosteloos ver schaffen van jong fokvee. Hoe zullen wy nu verder gaan Ons hoofdbestuur is bij machte een comité te vormen, dit is noodig, nuttig en uitvoer baar. Ook onze veehouders hebben er belang bij want als de Boeren in Z.-Afrika eenmaal bekend zijn met ons vee, dan zullen zij later met or.0 in connectie blijven. De Zuid-Afrikaansche Landbouwmaatschap- pij kan dan als tusschenpersoon optreden. Ook de handel in landbouwwerktuigen en kunstmeststoffen zou kunnen worden be vorderd. De voorzitter meent, dat als de veruade- ring de motie aanneemt, het hoofdbestuur gaarne die opdracht zal aanvaarden. De heer De Bruine, voorzitter van 't Land- bouw-comité, viel de motie bij en beval haar zeer aan. Bij het Landbouw comité was reeds voor drie weken een rapport ingekomen van den consul uit Z.-Afrika. waarin op de zaak werd gewezen, maar gaarne geeft hij deze zaak over aan 't hoofdbestuur. Onder zeer luid applaus werd toen de motie met algemeene stemmen aangenomen. Binnen enkele weken zullen nu alle land- bouwmantschappjjen worden bijeengeroepen. Hierna werd medegedeeld dat tot lid van 't hoofdbestuur voor Noord-Holland is gekozen de heer J. H. M. Evelein te Haailemmermeer Tot plaats, waar het volgend jaar de alg. vergadering zal gehouden worden, werd ge kozen Het Westland. IJselmonde wenschte het beschikbaarstel len van entstoffen tegen veeziekten voor de afdeelingen. Het Hoofdbestuur antwoordde, dat dit met tuberculins nu reeds geschiedt. Nog enkele afdeelingen geven verschillende wenschen te kennen, ook omtrent het in de bres springen voor suiker fabrikanten. Het Hoofdbestuur is tegen protectie en verklaarde, dat de contracten nu reeds gesloten zijn. De voorzitter bedankte de aftredende leden van het Hoofdbestuur en den heer West- stayn (assistent-secretaris) voor alles, wat zij voor de Hollandsche Maatschappij van Land bouw deden. De heer De Bruïoe stelde als algemeen lip der vergadering voor, het Hoofdbestuur volmacht te geven tot het uitreiken van een huldeblijk aan den heer Weststeyn. Hiertoe werd besloten. Hierop werd de vergadering gesloten. Intern. Tor. voor bescherm, van arbeiders. Voor de vergadering van gedelegeerden der internationale Vereeniging voor bescher ming der arbeiders die 23 dezer te Keulen zal samenkomen, hebben Oostenrijk, Frank rijk, België, Italië, Nederland en Zwitserland tot nu toe vertegenwoordigers in het comité der Vereeniging benoemd. Bovendien zijn nog ter Keulsche conferentie commissarissen gedelegeerd door de Duitsche Pruisische, Lotharinhsche, Belgische, Fran- sehe, Luxemburgsche en Baselsche regeering. Voor Nederland treedt als gedelegeerde op de heer A. S Talma, lid der Tweede Kamer. De Nederlandsche aldeeling der Vereeniging zal behalve door haar Bestuur nog worden vertegenwoordigd door jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouek, ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Maastricht en den heer II. P. Vooys, adjunct-inspecteur van den arbeid te Breda. Seeretatis is mr. J. D. van Ketwich Verschuur, adjunct-com mies aan het Departement van Buitenlandsche Zaken, te 's-Gravenhage. Op het programma staat de quaestie van den vrouwen-nachtarbeid, van de regeling der voor de gezondheid gevaarlijke iodu»triën, voornamelijk van die welke phosphor en lood wit vervaardigen of aanwenden en de quaestie van een internationale statistiek van de oor zaken der ongevallen. In 37 rapporten, eerst na de vergadering openbaar te maken, zijn deze punten voir- bereid. Rijkstelegraaf. De Directeur van het Telegraafkentoor deelt ons mede dat met ingang van morgen de diensturen van dit Kantoor op Zon- eo Feestdagen zijn geregeld als. volgtvan 7 30 lot 8.30 vm. en van 12.30 tot 1 30 nm. en met het oog op de scheepvaait- en visschery- belangen dezer gemeente op weikdagen, met ingang van 23 dezer, van 15 Juli tot 30 No vember: van 6.30 vm. tot 9.30 nm.; van 1 December tot 14 Juli: van 7.30 vin. tot 9.30 nm. Den 29en September a.s. zal de hoofd- gasfitter aan de Gasfabriek alhier den dag herdenken waarop hij vóór 40 jaren aan deze fabriek in dienst trad. Gisteravond omstreeks 83/,! uur stootte de 15-jorige M. Suisse, wonende in de Heeren straat, door een ruit der woning van G. B. J, Merten aan de Brccrsvest, uitkomende aan het Groenendal, waar zij met andere meisjes aan het spelen was. Zij bekwam daardoor aan de linkerhand verschillende kwetsuren. By het inhangen van een deur aan de R.-K. keik aan de Nieuwe Haven klemde zich hedenmorgen te 73/4, uur de daaraan werkzame J. van Wachtendonk, wonende in het Groenendal, met het gevolg dat van 3 vingers de toppen werden afgeklemd. Hij heeft zich onder geneeskundige behandeling gesteld. Terwijl de werkman A. van Dussen, wo nende te Dordrecht, stond te kijken' naaf het raderwerk der Hoofdbrug, kreeg |nj onverhoeds een slag van den lier, tengevolge waarvan hy achterover te water \?el. Hij werd daaruit behouden op het droge ge- hoipen door den brugwachter en een schipper De politie deelt mede, dat alhier valsche rijksdaalders en guldens in omloop z'yn, zeer kenbaar nnn hun loodkleur en het ontbreken van het randschrift. Men zij dus op zijn hoede en waarschuwe onmiddellijk de politie als dergelijke voor werpen door onbekenden in betaling worden gegeven. CJevondcn voorwerpen. Aanwezig aan het Commissariaat van Politie: Een R.-K. keikboekje, een zilveren doekspeld, een koperen gewichtje. Terug le bekomen aan de volgende adressen: Een zilveren broche by J. v. Dfjk, Buiten havenweg 176l!, een rozenkrans bij H. Leen- <brs, Dam 33; een dito bij J. Dries, Groen- weegje 1een doublé potloodhouder bij H. v. d. Hoeven, Villastraat 23; eenfleschje met watten by A. M. Schoof, Appelmarkt 4, Met ingang van 1 October e. k. isdeheer J. van den Berg, ccmmies 2e kl. bij 's rijks dir. bel. invoerr. en accijnzen alhier verplaatst naar Amsterdam, terwijl met dienzelfden datum de heer J. S. de Nes, commies 3e klasse dierzelfde middelen, van Nijmegen naar hier verplaatst wordt. 'A.s. Maandag, 22 dezer, zal alhier de Oranjecoliecte gehouden worden in het be lang der christelijke scholen in de Hofjes- straat en de Koningstraat. 'Door de Chr. Jongel, Ver. «Liefde en Vrede" zijn op 15 Sept. uitgeloot de aan- deelen No. 65 en 104, rentegevend, en No, 11 en 29, renteloos, eik ad f 25. 'Woensdag 24 Sept., des avonds te 8 uur, zal er in het lokaal Hofjesstraat een vergade ring worden gehouden ten einde te geraken tot de opriehtiog van eene chr. muziekver- eeniging. De Afdeeling Maassluis en 0. van den Bond van Ned. Ond. heeft besloten zich te wenden tot H, M. de Koningin om vernie tiging te vragen van het besluit van Ged. Staten, waarbij goedkeuring verleend wordt aan de regeling door den Gemeenteraad vastgesteld van de jaarwedden der openbare onderwijzers. Met ingang van 23 dezer zal hel post-en telegraafkantoor alhier op werkdagen van 6.30 uur v.m. tot 8.30 n.m. (Greenwichtijd) geopend zyn. 'Voor f127 is de heer N. Haasnoot alhier tot wederopzegging huurder geworden van het onlangs door de gemeente aangekochte stuk grond aan de Govert van Wijnkarfe. In -do gisteravond gehouden raadszitting waren 12 leden tegenwoordig. Afwezig de heer J. v. d. Spek, wethouder. Na voorlezing der notulen zegt de Voor zitter, dat in zake do rioleoring van den Jokweg, omstreeks October a.s. do desbetref- t fende plannen kunnen worden verwacht. Goedgekeurd is terug ontvangen het ho- hier* van schoolgeld' voor school B 2a kwartaal en een raadsbesluit tot uitgifte van grond aan do heeren Poortman en Vm der Endt. Van den Min. van Binnenl. Zaken is be- richt ingekomen, dait gocn temen zijn ge- vonden om gelden op de Sfcaatsbegrooting uit te trekken, voor do stichting van eeu Rijks ïloogere Burgerschool met ó-jarig® cursus te Maassluis. Al deze stukken worden aangenomenvwr kennisgeving. Aan W. Kortenbout en P. Mosterd worat elk 4 maanden afschrijving verleend vaa hun aanslag in den H. O., wegens verto uit do gemeente en aan do erven A. te 7 maanden wegens overlijden. Vervolgens worden aangeboden de bcgn» tingen van de gemeente, der schutterij en - van bot Burg. Armb., dienst 1903. j Do Voorzitter stolt voor, deze te grootingon te stellen in handen van de ej®' missie; die do rekeningen over 1901 hebben onderzocht. i Do heer Doelman zegt geen tijd n 'hebben om lid dier commissie te zijn, was na in zijn plaata wordt gekozen de heer v. d. Lee, die mot de heeren Overman ca Poortman do commissie zullen uitmaken. 4 Daarna komt in behandeling de 0£ffi«P verordening op het brandwezen. Dei Voorzitter zégt, dat deze 19 ff", steld geweest in handen van. een missie on van het college van brandmeester De wijzigingen, door dezen wensckelip ff; acht, zijn op den kant dor verordening Tt meld'. Do heer Doei mau wensebt de ven> ring on bijlagen te doen. drukken en beden rond te deelen, ten einde thuis <kv dening op hun gemak ua te kunnen g®-® D'e Voorzitter zegt, dat de *'ör0 ning voor do loden hoeft ter visie gelcg® dat het drukken niet goedkoop z® waarop do heer Doelman antwoord j

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2