BINNENLAND. STADSNIEUWS, YLAARDINUEN. MAASSLUIS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaten. Kerk en Scliool. Gemengd Nieuws. na hi Macedonië veld wint in de vilayet Mona stic en dat de stad Monastic, vaar do bevol king zich sterk heeft verschanst, belegerd is door de Tnrkseke troepen. Dit behoeft edi tor nog nadere bevestiging, want een ander bericht meldt dat de oproerige beweging in Monastir heeft schipbreuk geleden. Uit Constantinopel zal zich deze maand een bijzonder gezantschap naar Livadia be geven om een beleefdheidsbetuiging aan den Czaar te brengen. Men heeft getracht den Sultan te 'bewegen ditmaal aan het gezant schap een Tnrksclien prins van den bloede too te voegen en waarschijnlijk zal de Sultan daaraan gevolg geven en Boerlian-Eddiu, den lievelingszoon. aanvijzen, lu dit geval zou do prins vergezeld zijn door Toerklian- pacha. Uit Saloniki wordt de gevangenneming gemold van een. veertigtal roovers, die bij Yonitcli, in de vilayet Saloniki, het land onveilig maakten. Griekenland. De toestand van den Kroonprins, die de zer dagen bij' een automobiel-ongeluk licht aan het oog werd verwond, is bevredigend. Ver. S t a b en. De Londtensche bladen vernemen uit New- York dab Mitohell, do leider van de Arbei ders-Unie, president Roosevelt's voorstel, 't benoemen van een commissie van onderzoek en voortzetting van den arbeid, heeft van do hand gewezen. In Pennsylvanië wordt de toestand steeds ernstiger. Door de oproeping der nationale garde zijn thans 7000 man troepen op de been, die voor de veiligheid der niet-staken- den znllen waken en de oproerkraaiers ar resteeren. In verscheiden districten was de toestand onhoudbaar. De goedgezinde arbei ders en hun gezinnen werden mishandeld, naar spoortreinen werd met steeneu gewor pen of rails werden opgebroken. In Schotland zijn voor Amerikaansche re kening weer 40,000 ton kolen besteld. Da Mijnwerkers-Unie te Southport (Lan cashire) heeft den Amerikaansohen stakers 1000 pond' sterling gestuurd. Brazilië. Aan de „New-York Herald" wordt uit Rio de Janeiro geseind dat volgens berich ten uit Para de Boliviaansclie troepen de Braziliaansdie grens hebben overschreden en een aanval deden op veischeidene dorpen. Twee Braziliaansche kooplieden zijn in hech tenis genomen onder verdenking van mede plichtigheid aan den opstand in het district d'Aoro. Hofbericht H. M, de Koningin-Moeder is gisteren te Apeldoorn aangekomen. H. M. werd door Koningin YVilhelmina van den trein afgehaald. Consuls. De heer A. E. C. Darrell, ingevolge Kon. machtiging benoemd tot vice-consul te St. Georges, Bermuda, is in die hoedanigheid door de Britsche Regeering erkend. Audiënties. De gewone audiëntie van den Minister van Buitenlandsche Zaken zal deze week niet plaats hebben. Tweede Kamer. Tot rapporteurs over Hoofdstuk III (Bui tenlandsche Zaken) der Staatsbegrooting voor 1903 zijn door de afdeelingen der Tweede Kamer gekozen de heeren Van Bylandt, Van Karnebeek, De Savornin Lobman, Van der Borch van Verwolde en Zijlma; en tot rap porteurs over Hoofdstuk IV (Justitie) der genoemde begrooting en over de wetsont werpen tot verhooging der jaarwedden van het personeel van de rechtbanken en de kan tonrechters te Amsterdam en te Rotterdam en tot wijziging van de Justitiebegrooting voor 1901, de heeren Van Veen, Van Sasse van IJsselt, Van Nispen tot Se venaer, Lucasse en Rink. De Wet. Generaal de Wet is reeds hedenochtend uit België in het hotel der Oude Doelen te 's-Gravenhage teruggekeerd. Toelatingsbewijzen, Naar aanleiding van ter zake ingekomen aanvragen wordt de aandacht van belang hebbenden er op gevestigd dat ook nu in de Kaapkolonie en in Natal de krijgswet is op geheven, reizigers niet worden toegelaten in Transvaal en de Oranjerivier-kolonie tenzij voorzien van een Permit. Het consulaat-generaal der Nederlanden te Pretoria blijft zich, gelijk tot dusver, op rechtstreoksch verzoek van belanghebbenden met het aanvragen dier toelatingsbewijzen belasten. Ongevallenverzekering. Men bericht, van zeer betrouwbare zijde dat de Nederlandsche Drukkersbond op 16 dezer beslissing neemt omtrent de oprichting eener Onderlinge Verzekering-Maatschappij tegen de gevolgen der Ongevallenwet, uit sluitend voor leden van den Bond. Is tot de oprichting besloten dan wordt den vakgenooten in Nederland daarvan on verwijld kennis gegeven met verzoek zich te willen verklaren vóór of tegen aansluiting, De grafelijke zalen te 's-Gravenhage. Met de afdekking van de bekapping der Ridderzaal op hel Binnenhof te 's-Graven hage hoopt men nog dit jaar gereed te komen. Daarna vangt de inwendige restauratie aan, waartoe behoort het aanbrengen van ver warmingstoestellen, Eerst in Sept. 1904 zou het gebouw geheel voltooid en voor de ver- eenigde vergadering der Staten-Generaal bij de opening der zitting ingericht zijn. De automatische steuimachlne. De stemmachine, door den uitvinder den heer K. de Vries Czn. in het dep. van Binnenl. Zaken ter bezichtiging gesteld van de leden der Staten-Generaal is zeer ver nuftig samengesteld. Zij bestaat uit een cylinder met een kruk diaaibaar in een ge sloten metalen trommel, aan welks voorzijde eene langwerpige opening over de lengte is aangebracht, waardoor de namen der can- didaten, op stronken geplaatst op den cylinder, bij het ronddraaien daarvan achtereenvolgens zichtbaar worden. Naast iederen naam bevindt zich een knop welke wanneer de naam zichtbaar is, door een opening naast die, waarvoor de naam komt te staan, met den duim kan worden nedergedrukt, waardoor een der cijfers ver springt aan den zjjkant van den cylinder aangebracht. De machine kan zóó gesteld worden dat tot op S enndidateu kan °e«tpmd worden. Do stemmachine, door den uitvinder szelf- stemmei" genaamd, kost f 400, Tegenspraak. Naar aanleiding van het bericht als zoude het grasland aan den hoek van den Wasse- naarschen weg te 's-Gravenhage, toebehoord hebbende aan wijlen mr. C. Gianf van Bylandt, bestemd zijn voor verkoop van bouwgrond, wordt medegedeeld, dat de eenige eifgename van Graaf van Bijlaadt, zijne dochter, er niet aan deukt eenige ver andering te brengen in den toestand waarin haar vader het land steeds heeft willen be houden. De dochter heeft besloten, stipt naar de bedoelingen van haar vader te handelen, ook ten opzichte van het vele goede dat Graaf Van B. deed tot steun en aanmoediging van tnllooze instellingen. Elect rische trams te Rotterdam. De 'lieeren Bos en consorten hebben aan B. en W. van Rotterdam concessie aange vraagd' voor een electrisclie tram mot bo-ven- grondsdie geleiding. Bij deze concessieaan vraag zijn bedoeld de volgende lijnen I. Standplaats Plan C, door Hoofdstee-g, Hoogstraat, Oostzeedijk, Plantageweg, Lust hofstraat, Avenuo Concordia, Lage Oostzee- dij'k tot Hofiaan en terug. II. Standplaats Plan C, door Hoofdsteeg, Hoogstraat, Goudscheweg, Goudsclierijweg (langs Veemarkt), Boezemstraat tot stads- abattoir en terug. III. Standplaats Beursplein, Zuidblaak, Posthoorns,teeg, Regenlessebrug, Wijnhaven, over de brug, Leuvehaven, Wijde Nieuw- steeg, Vasteland, Westzeedij'k, Vollenhoven- straat, Westpiein, Zeemanstraafc, Westerka de tot Harwiclibooten en terug. IV. Standplaats Boymansplein, Binnen weg, Westersingel, West-Kruiskade, Bélle- voystraab, Sdhietbaanlaan, Claes de Vriese- laan, Heemraadstraab tot Nieuwe Binnen weg en terug. V. Standplaats Hofdijk, Sfcrooveer, Kats- hoek, Hofkade, Noordplein (langs Groente markt), Noordmolenstraab, Zwart Jans straat, Eerste Pijnaokerstraat, Blokland straat, Benthuizerstraat- tot Bergweg en te rug- De aanvragers verklaren zich bereid, om trent de regeling der diensturen, waolithuis- jes voor 'ïalten, tarieven en, zoo noodig, wij- ziging i de routes, nader met B. en W. in overleg t© treden OVERSCHIE, 9 October. Door den Com missaris der Koningin zijn alhier voor de directe en indirecte belastingen tot zetters benoemd, in plaats van den heer W. Hooger- brugge Lz., L. Hoogerbrugge Vz,, in plaats van den heer J. De Kroes, d'e bedankt had, J. v. der Moor, die de benoeming niet heeft aangenomen. Herkozen de heer Jacs. Post. Mej. M. F. Dun, Heiligersberg is benoemd tot onderwijzeres aan de school met den Bijbel alhier. Bij Kon. Besluit is de heer mr. J. E. van der Boon, griffier bij het kantongerecht alhier, benoemd tot griffier bij het kanton gerecht te Haarlem. 25-jarfg jubileum. Heden is het 25 jaar dat de heer Jac. v. Rhijn Gz. de functie heeft vervuld van be stuurslid van Schiedam's Mannenkoor Orpheus. Da groote verdienste van den jubilaris en de voortdurende ver en lust waarmede deze steeds zooveel hij kon en dat was veel de belangen van dit gezelschap heeft behar tigd, waren zoovele motieven om op dezen dag te toonen dat zijn werken in het belang van het gezelschap werden op prijs gesteld. Het bestuur van nOrpheus" maakte dan ook hedenmiddag zijn opwachting bjj het hooggewaardeerde medelid, waarbij de voor zitter, de heer Honnerlage Grete, hem in recht hartelijke en welgemeende woorden toesprak, hem ten slotte namens de leden en den directeur een fraaie pendule met candelabres aanbiedende. Dit geschenk zal zeker voor den heer v, Rhijn blijven een aangename herinnering aan dezen dag_ en wij wenschen hem toe dat hij nog vele jaren door dezen tijdaanwijzer zal worden herinnerd aan het uur waarop hij zich naar de repetities of naar de ver gaderingen van ïOrpheus" moet begeven. "Wij verwijzen naar de in dit nummer opgenomen annopce, volgens welke de gas fabriek binnen de kom der gemeente ge klopte cokes franco in huis levert. De prijs is tot nadere aankondiging 55 cents contant per mud in geplombeerde zak ken, met '1 cent verhooging voor elke ver dieping boven de eerste. D'e 30-jarige A. da V. is gisteravond door do politie naar 'heb bureau gebracht, omdat hij weder, zooals dit reeds meermalen, voor kwam, aan do deur der woning van zijn ouders spektakel' maakte met liet vorlaugen om to worden binnengelaten, hoewel dc.cn hem niet wensehten too te laten. Heden zijn op last der poliltie twee hond jes door verstikking met gas afgemaakt. Do hondjes waren onbeheerd op straat aange troffen, terwijl' geen eigenaar zich aanmeld de om ze terug te erlangen. Hedenmorgen werden aan de vischmarkt aangevoerd schol en bot. De prijzen waren voor schol vanaf f0.45 tot f 0.771/2, bot vanaf f 0.45 tot f 1.55, alles per koop. Hedenavond 7 uur afslag van schol. Opgaven van brieven en briefkaarten, over de 2e helft der innand Sept. aan het post kantoor ter post bezorgd, welke wegens on- bekt-ndheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. Verzonden geweest aan Briefkaarten Ab Hekelaar, 's-Gravenhage N. van Bessesse, 's-HertogenboschDuif, Volendam. Uit het buitenland terug ontvangen Scherring Mink, Giaet YarmouthHenri Booijen, Grimsby. tfïevontlen voorwerpen. Te bevragen aan onderstaande adressen Een vrouwenschorb bij C. Terldt, Hofjes- straat 26; een speld met zilveren knop bij C. Oostveen, Callenburgstraat 111een ijze ren hoepel bij Wed. Ni col ai, WiTIembeu'kels- zoonstraat 39; een blauwe sjaal1 bij C. v. Baalde, Eendrachtstraab 85eeu koperen hectogram bij A Post, Callenburgstraat 98 een gouden oorbel bij M. Boerdam, Callen burgstraat 60een fietsbel' bij T. Maat, Callenburgstraat 33een portemonnaie bij A. v. d. Schaft, Emmastraab 31eeu platte kruiwagen in Je haringpakkerij van den heer Yzermans, Oosthavon'kadeeen zilve ren broche bij U. den Boor, Oosthavenkade; een gouden oorbel bij J. Sjouikes, Schiedam- scho steeg 6; een gouden ring bij W. de Blois, AmoTd HoogvKetstraat 67een mes bij J. Vis, 'Landstraat 45een zak, inhou dende twee portemonnaies, bij P. v. d. Windt, Prins Hendrikstraat 57 een kinder- knooplaarsje bijl A. v. d. Hoeven, Nieuw- sfcraat 9een kinderskandsdhoen bij H. Bak ker, Solaavenburch 4eeu leesboek bijl W. 't Hart, Callonburgstraat 130; een cein tuur bij D. de Zeeuw, Achterstraat 40. 'Tot zetters der directe belastingen zijn door den commis«aris der Koningin in deze pro vincie herbenoemd de heeren Th. van der Doll en J. Y. Sonneveld alhier. "Door de afdeeling van het sGroene Kruis" alhier wordt onder jonggehuwden een boekje verspreid, getiteldvHoe verzorg ik mijn kleintje?" handleiding voor moeders bij de verpleging van het kind in het eerste levens jaar, door dr. C. C. van der Heide, kinder arts te Arnhem. Deze handleiding is ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijgbaar en wordt uitgereikt aan hen, die hun eerste kind bij den burger lijken stand aangeven. Jon. Orelio. Men meldt ons Ook te Rotterdam heeft zich eene com missie gevormd om Orelio een huldeblijk aan te bieden op 19 Nov. a.s. bij de viering aldaar van zijn 25-jarig jubileum. D'e „Nederlander" meldt dab liet thans absoluut zeker is, dat binnenkort zal ver schijnen „De Christen-Democraat" onder re dactie der heeren Staalman en mr. T. de Vries. Zola's Jood. Mevrouw Zola, wier gezondheidstoestand bevredigend is, heeft een bezoek gebracht aan de graftombe van haar echtgenoot op Imt kerkhof van Montmartre, vergezeld van mevrouw Laborde en dokter Larat. De bedevaart van Zola's vereerders heeft in 't begin der week scharen menschen naar het graf gevoerd, die er bloemen en kransen kwamen offeren zoodat de grafkelder letter lijk bedolven is onder bloemen, meest viooltjes des schrijvers lievelingsbloem. De inschrijving voor een Zola-monument bedraagt reeds 26,858 francs. Bjj Kon. besluit is benoemd tot rechter in de arr.-recbtbank te Brada mr. W. P, A. Hellegers, advocaat en procureur te Amster dam. By Kon. besluit is benoemd tot griffier bjj het Kantongerecht te Zutphen mr. L, Boekhoudt, thans griffier bij het Kantonge recht te "Woerden, De Rechtbank te Rotterdam veroordeelde heden Th. J. R., die te Rotterdam in de Westerstraat poging tot oplichting pleegde, voorgevende vice-consul van Zweden en Noor wegen te Amsterdam te zijn, tot 2 jaar ge vangenisstraf. T. J. v. d. P., logementhouder aan den Sehiedamscheudijk te Rotterdam, werd we gens verduistering van gelden ten nadeele van vreemde zeelieden, tot 6 maanden gev.- straf veroordeeld. Bekl. had in gesloten couverten, wnarde- looze stukken papier verkocht voor een reis van Liverpool naar New-York. Het gerechtshof te 's-Gravenhage verhoogde heden de straf van f25 boete van de vijf Dfciftsche studenten opgelegd wegens 'tonder een waterkraan houden van een oud-student, lot (100, met instandhouding overigens van het vormis a quo. De kantonrechter te Haarlem deed gisteren uitspraak in de zaak van Andrïes van Oos terzee, beschuldigd van het houden van een huis waarin gelegenheid werd gegeven tot hazardspel te Zandvoort, De ambtenaar had 6 maanden hechtenis- straf geëischt. De kantonrechter, het bewezen achtende dat hier hazardspel was gespeeld, oordeelde het ten laste gelegde bewezen en veroordeelde hem deswege tot een boete van f500, subs. 3 maanden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te "Wervershoof (toez.) de heer J. A. van Krieken, cand. te Leiden te Gorredjjk (toez.) de heer A. van Iterson, cand. te Leiden. Geref. Kerken. Aangenomen: het beroep te Hendrik- Ido-Ambaclit door ds. Chr. Biuins teNeder- horst den Berg. Chr. Gereform. Kerk. Beroepen: te Rotterdam ds. P. J. M. de Bruin te Apeldoorn. Aangenomen: het beroep te Delft door den heer L. H. Beekamp, eand. te Apel doorn. R.-K. Kerk. De aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Rhenoy den heer A. A. Hogen- boom, tot pastoor te Veendam den heer A, G. Suurenbroek, tot pastoor te Neede den heer G. G. Batenburg en tot pastoor te Compas- cuum den heer B. H. Weninck. Hooqer Onderwijs. Amsterdam. Beiorderd tot doctor in de rechtswetenschap, op proefschrift: Beschou wingen over het ontwerp-wetboek van straf recht voor Inlanders in Nederlandsch-Indië, de heer J. W. G. Kruseman, geboren te Soerabaja. Alaatsphappij Zeeland. Wij ontvingen de winterdienstrsgeling (een Duitsche en een Eugelsche uitgave) van de maatschappij Zeeland met de verbindingen met Duitschiand, Denemarken, Zweden, Noor wegen, Rusland, Oostenrijk, België, Zwitser land en Italië. Gelijk men weet varen de booten tweemaal per dag van en naar Vlissingen en Queensboro. De Hollandsche Lelie. Uit de correspondentie van Anna d© Sa vornin Lobman met de aibonnés van „De Ilol'landsohe Lelie" wordt het volgend'© kos telijke briefje overgenomen „Aoh ja, waarde mevrouw, ik mag u wel bedanken voor uw goed© bedoelingen, mij „ter will© van den kring waart-oe ik belioor" te waarschuwen voor hetgeen „men van mij denken moet". Ik kan u nog eenige détails geven, die mijn portret volmakenYerbeeld nik ben ongehuwd, en de 'heeren, die ik ontmoet, zijn nog zoo beleefd te d'ocn alsof ze mij voor „jong" houden. En, onder die omstandigheden, durf ik zeggen, dat ik bet voor don normalen, geluksstaat der vrouw houdgetrouwd te wezen. Ik vraag u, wat anders kan daaruit Volgen, dan dat ik belust ben per se een man aan te haken, en er all© mogelijke moeite toe doe nog een op t© schommelen, desnoods een met twee hor relvoeten en een bochel en géén hei sens, als het maar een man ie Dan ook durf ik beweren, dat, naar mijn overtuig' ig, de vrouw d'e natuurbestemming heeft kin neren te 'krijgen en to verzorgen, en dat zij, die aan deze bestemming voldoet, benijdbaar mag hecten. Ik vraag u alwe der: Wat anders kan daaruit logisoh volgen dan d'at ik „zinnelijk ben aangelegd", „lage neigingen koester", toegeef aan de „begeer te des vleezes". Ja, waarde mevrouw, het wordt hoog tijd, dat u zich mijner aantrekt. Ik begrijp vol komen, dat het is „ter wille van den kring waartoe ik behoor", dat u zoo genadig zijit. Zich met „burgermensehen" inlaten zou im mers zijn beneden uw aristocratische waar digheid Ik kan me levendig voorstellen lioe zeer het n „smarten" moet bij de alge meen bekende strenge zedelijkheid, reinheid van levenswandel', en onkreukbare huwe lijkstrouw der „eerste klassen" (lat een onkruidpl'ant als ik bon, is opgeschoten tus- schcu zooveel sohoone, reino bloemenEn daarom waardeer ik heb ook zeer, dat uw witte handjes zich willen bezoedelen, om mij uit te wieden, maar ik vrees, dat uw moeito vergeefsch zail' zijn, ik wortel nogal stevig!" jKnoeierijen. Men schiyft aan het 2>Hbld.": iHet met de noorderzon verdwijnen van den gem.-seoretaris-ontvnnger van Koudekerk, heeft aldaar eene groote ontroering teweeg gebracht, want volgens geruchten moet het deficit zeer aanzienlijk wezen en zijn tal van menschen opgelicht en is geld verkregen door valsche handteekeningen. Het is thans aan het licht gekomen, dat reeds voor esn jaar of drie, door den voor- maligen burgemeester van Koudekerk, eea belangrijk tekort in de gemeentekas 'wérd ontdekt, doch om het gezin te redden, noemde burgemeester de wethouders 'wist te bewegen, nadat hét tekort vrij spoedig door den borg was aangezuiverd, er gseJ justitiezaak van te maken en de zaak geheim te houden. By het ontdekken van dat tekort kwam men toen tevens tot de wetenschap dat die malversatiën reeds over enkele jaren liepen en een notabel aldaar reeds lang daar. van had kennis gedragen en tot die knoeie- rijen vrijwel had medegewerkt. »Bij de treurige gewoonte toch van alle gemeentebesturen ten platlenlande om dep gemeente-ontvanger vooraf kennis te ge\eE wanneer de boeken en kas bq hem zullen worden opgenomen, leende de ontvanger bfi dien notabel steeds het vereischte bedrag zoodat by de verificatie de vereischte gelfe! aanwezig waren. »Het is te hopen, dat Ged. Staten der verschillende provinciën thans eindelijk de gemeentebesturen eens zullen :»anschrjjveD die verderfelijke gewoonte niet langer r blijven volgen." Geen moordaanslag. Het verhaal van de kellnerin te Rotterdai die beweerde dat zjj in het water was g( worpen schjjnt minder juist. De Duitscherdi dit euvel zou hebben begaan ontkent dit ten stelligste. De kwestie is volgens het verhaal van den man van poëtischer aard. Zewarer, samen uit Baden gekomen en hadden nu hel voornemen zich samen te gaan verdrinken Zij schijnt daar echter voorioopig meer idee in gehad te hebben den hijwant zj sprong in 't water en hij wv.delde door. Well van de twee verhalen h, - verste van de on- waarheid af is, is moeilijk uit temaken, In overleg met de justitie zijn de kellnerin C. Forster uit Baden, en C. A. Baier uil Mannheim, een gewezen sergeant van politie, naar het huis van bewaring overgebracht om vervolgens over de grenzen des rijks te wor den getransporteerd. Een goede vangst. Toen de gemeente-veldwachter Schotvanger te Heemsstede gisternacht surveilleerde bij het buiten van jhr, van Merlen aan de brug by Bennebroek, zag hij daar drie verdachte personen, Met een hem toegevoegd burger hield hjj die aan en het bleken te zyn de beruchte Rijf uit Amsterdam, benevens de zich noemende Koopziek en Waldeck. Alle drie waren zij in het bezit van een splinternieuw stel inbrekers-werktuigen, waaronder center, boren, ijzerboren, breekijzers enz. Zij zijn overgebracht naar het Paleis van justitie te Haarlem, waar zij in cellen zijn opge sloten, hun ontevredenheid daarover luchtende door te probeeren daarvan de deuren stuk le trappen. Rijf, die de vorige week werd aangeduid als niet vreemd te zqn aan den moord op de weduwe Dijkshoorn te Amsterdam, gaf op op weg te zijn naar den officier van justitie, om een aanklacht in te dienen tegen een past Haarlemsche bladen, die dit hadden gemeld Een vreetgd geval. In de uLeeuwarder Crt." wordt meldinj gemaakt van hel volgende geval, dat zeker niet veel voorkomt al is er niets verander lijker dan de mensch. De heer G. Dijkstra heeft ontslag genomen als lid van den raad der gemeente Bolsward en als voogd van het algemeen Stadsarmen huis aldaar, doch was daarop teruggekomen en had toen den Raad verzocht, zijn out' slag uit beide betrekkingen niet aan te nemen, waarop evenwel door den Raad afwjjzend was beslist. Hij wendde zich daarop tot Ged. Staten met verzoek, 's Raads beslissing ongedaan ie maken. Door Ged. Staten is hierop aan den adres sant te kennen gegeven, dat zij, wat betrek het ontslag nemen als raadslid, in het sla dium, waarin de zaak verkeerde, daaromtre® geen beslissing nemen, noch een oordee uitspieken konden, dewijl zij later, krachten, de artt. 3335 der gemeentewet, geroeper zullen kunnen worden of zich geroepen zullen kunnen achten ten aanzien van 's Raads ba- slissing omtrent de toelating van den, inge volge de thans uitgeschreven verkiezing verkozerie een uitspraak te doen, bij welk' uitspraak ook geschillen welke aangaande verkiezing zelve oprijzen en derhalve ook® vraag, ol al dan niet terecht een verkiezing is uitgeschreven, eventueel een oplossing al moeten vinden, en dat, wat aangaat tó ontriag riemen als armvoogd, dat waar betrekkelijk reglement voor het burger# armbestuur niet eene bepaling bevat, ingy volge welke een armvoogd die heeft bedankt in functie blijft tot zijn opvolger is benoemt adre-sant moet worden geacht, sinds M ontslag geen armvoogd meer ta zijn. Verlrand. Uit Langeveen, gem, Tubbergen schriji men aan de »Zw, Ct." Terwijl Maandag F. B. en zijn vrouw o( het land werkzaam waren, bevonden® hun 3-jurige kinderen (tweelingen) huis terwyl het vuur brandde. YVaarschyn# is een der kinderen al spelende met het vui in aanraking gekomen, althans de kleerij-- van het ongelukkige meisje stonden in"0 vlam. In haar benauwdheid en dooaang^ snelde het naar buiten. De ouders vlog too en doofden de vlammen, maar helaas te laatwant het kind_ gaf "JU weinige minuten onder onbeschrijfelijk H J den geest. Aangereden. Aan het station te Maastricht is door werkiiedentrein van Aken de treinjL]s Meussen aangereden en aan hoofd en verwond. Het laatstgenoemde lichaam moest worden afgezet. Nabij Barendrecht werd de heer J- VeHjjJj door een goederentrein aangereden en ge r

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2