1, 56*" Jaargang. Zondag 19 en Maandag 20 October 1902. No. 10986 Tweede Blad De laatste Oorlocsöaflen ia liet Wasten m fle Kaapkolonie. 3D. BiyNENLAim Illg' ezGTideii Mcdetlceliiigen. Het zittende leven. epds onr- SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoer Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs perweek: Voor S.chiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan liet bureau bezorgd zjjn. Bureau i Botersiraat OS. Prijs der Advertentiën: Van 1—6 regels fl. 0.92; iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote lettersnaar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van z\jn gratis aan bet Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Ttleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon No. 133. VII. 6 April. Met eon klompje van 29 bur gers stonden wij dus voor do kleine mijn werkersstand Concordia, die zeer sterk verde digd was. Een blokhuis stond te haror ver dediging op een verhevenheid m hot mid den der stad; 2 stonden er m het Oosten, twee fa het Westen, en. bovendien was do wal die de in staat van verdediging gebrach te kerk, omringde, versterkt met schanskor ven en zakken zand' en daarachter hield ecu gedeelte van het garnizoen zich schuil. Do vijandelijke schildwachten te paard hebben ons reeds in de gaten en do geheele stad komt in bewoging. Van onzen observa tie-post uit kunnen we opmerken dat de vrouwen en de kinderen zich binnen do vei lige kerkmuren begeven, terwijl van alle zij den soldaten in khaki-uniform op oen gege ven signaal naar de blokhuizen terugkoeren. Daarginds, in het Oosten, teekenen zich de silhouetben. van de mijngebouwen af, waar men het kopor bewerkt. Ook aan deze zijde heerscht onrust Alle geëmployeer den 250 a 300 man sterk laten hun bezigheden in den steek cn loopen uit alle macht naar hun woningen toe. 'b Is een for- meelo paniek. G-elooft men dan dat wij dui zenden in aantal zijp? Intusschen heeft de vijand het vuur nog niet op ons geopend. Hij wacht zonder twij fel onzen aanval af. Ma rit/, en Smuts die op fluisterenden toon met elkaar spraken, wenkten mijl. „Gij gaat met een witte vlag dezen brief brengen aan den commandant van Concor dia." Ik begreep er niets van, maar onthield mij wijselijk van elke informatie. Na mijn wapenen zorgvuldig nagezien re hebben, maakte ik een witten zakdoek aan liet einde van mijn rijzweep vast dib arme Boeren moesten tot him vlaggen toe improv'secvcn en voorwaarts ging het, moederzalig al leen naar do Engolsclio versterking. Spoe dig had ik een versperring van ijzer-prikkel draad bereikt. Een eind verder zag ik nog een dubbele en dergelijke draad vei sp e rri n g met leelijk-venijnig-scherpo punten drom mels, het garnizoen van Concordia was zoo veilig al3 in Abram's schoot! Na veel kleerscheuren sta ik ton slotte zwaaiende met mijn doekje, voor do omwal ling, waar oen gewapende inboorling in de Engelsclio khaki-unifonn, mij aanhoudt. „Wat wensoht gel" „Ik weuscli den commandant tc spreken." Nauwolijks heb ik deze woorden uitge sproken of oen Engelschman komt te voor schijn, oveneens gewapend mot een witte dag. Het i(s do officier dien ik zoek, den commandant. Hij leest do dépêche, die ik hem ter hand stel cn ontroering, bijna angst teekent zlcli op zijn gelaat Om zijn verwarring ie voltooien, over drijf ik met een brutaal gezicht, dat de ge heele stad door Boeren is omsingeld', waar van de omtrek wemelt en wanneer men ücih niet binnen tien minuten gewonnen geeft, zal onmiddellijk oen stormaanval plaats hebben. JXeb een veelbcteekcnende handbeweging wijst de officier mij de verschillende b!ok- huizen aan en voegt er bij „Zie eens! De zaken zullen niet zoo van leien dakje loopen als te Spriugbok.Wij j'J" gereed om u. een warme onWangst te hordden." Bij dit antwoord maakte ik rechtsom keert, toen de commandant mij terug riep Èri vei7.o-oht om ecu mondgesprek met gene ral Smuts. Ik beloofde bet verzoek over te rengeti, maar de Engelschman stond er - r "■t hij mij walde vergezellen. Twee paarden werden opgezadeld en aanstonds roden wij aan rij in de richting van het kopje, dat oor ons geringe aan tail burgers werd bezet, adanveg overdacht ik dat ik loelijik mijn ONT. "61JS "Voorbijgepraat. Do vijand zou die. ®J>0^dig tob do ontdekking komen, dat wij ha een handjevol mannen bijl ons had- te Op welke wijze 'hem een rad voor de °°ien te draaien Op 300 meter van- liet kopje verzocht ik i«n Engelsohman. een ©ogenblik te wachten, dien tusacheatijd zou ik mijn chef van ure. T ^enn'a göven. ïfhQi achter hem daarna koon 11.37* 'k ®muts en Maritz in zdjto. js [JER* i ION ter Klaarblijkelijk komt do militaire verte genwoordiger van GrooteBrittaiuric in ver band met den roep die van onze beide ohefs aldaar uitging, fa den waan, dat ik waar heid gesproken heb en dat de Boeren mot al hun beschikbare mannen Concordia om singeld houden. Hij vraagt wat do voorwaar den van overgaaf in zijn geval zouden zijn. „Wanneer gij u overgeeft, zullen particu liere eigendommen gespaard blijven. Na tuurlijk geeft gij ons af uw wapens, muni tie, paarden, zadels, het dynamiet dat in de mijnon gebruikt wordt, uw provitand, ijl één woord, al uw oorlogsmateriaal en verdedi gingswerken. Capituleert gij niet, dan ne men wij do stad stormenderhand en steken haar aan vier hoeken in 'brand. Do Engelschman herhaalt, dat hiji geen lafaard is, dat de stad in go-eden staat van verdediging is gebracht en een aanval van buiten krachtig zal worden afgeslagen. „Zooals gij wilt," antwoordt Maritz. „In allo geval moeten wij uw antwoord op staan- den voet vernomen. Wij branden van ver langen om onze bommen er in te werpen, want wijl hebben nog veel af te doen van daag. Hoe zijb gij dus besloten, geeft gij u over, ja of neen?" Do onbeschaamdheid van Maritz grensde aan heb krankzinnige. Kapitein Phillipps zoo heette de commandant van Concordia lachte op een zonderlinge wijze. Hoe verbaasd stond ik op te kijken, toen hij droogweg zeidei: „Ik geef miji ovoi\" Aldus gaf Concordia, do sterke stelling, zich met het gelieclo garnizoen over aan een 30-tal Boeren zonder een schot te lossen en zonder zelfs den minsten schijin van tegen stand to bieden om de Britsehe eer te red den. Smuts en Maritz, die in hun dépêche ook do noodigo bedreigingen en overdrijving hadden gezet, vergenoegden zicli er mede door hun „voorhoede" (dat wil zeggen huil effectieve legermacht van 29 man op dat oogenblik) de stad to laten bezetten. Toen, voorafgegaan door een ordonnans au commandant Phillipps, die het bevel tot overgaaf aan de bezetting had ovorgebraoht en vergezeld van den kapitein zelf, deden wij onzen roemruchten intocht in Concor dia, in ons vuistje lachend over de gemakke lijk beet te nemen Engclsclven. Op het uitgestrekte plein vóór da kerk stonden 250 inlandsche soldaten ongewapend in tweë gelederen geschaard, gekleed in kha ki-uniform en aangevoerd door Britsclio of ficieren en onder-officiereu. De geweren la gen op een hoop vóór den troep. Maritz gaf order de bezetting in de kerk onder te brengen, dito in een forteres was horschapen en nu als gevangenis diensten kon bewijzen. Een viertal burgei's te paard hield do wacht. Nu was d'o oorlogsbuit die ons bij deze vredelievende overwinning was te beurt ge vallen, met gering. 300 fonkelnieuwe Lee- Metford-goweren, zoo uit de fabriek, waren m elk van de 5 blokhuizen aanwezig, 6 kis ten met ammunitie ieder mot 1100 patro nen, totaal dus 33,000 patronen, paaiden en levensmiddelen in overvloed, alles viel in on ze handen. Bij wijze van waarschuwing werd, nu do telegrafische verbinding nog met was ge stoord, een draadbericht naar den Engel sclicn kolonel Slieldon gezonden, die het be vel voerde over de stad Ook iep. Het luidde „Concordia heeft met liet geheele garni zoen moeten capituleeren met de Boeren-ge- ncraals Smuts en Maritz. Tot weerziens. Ieder op zijn beurt!" Daarna, sneden wij' de draden door. Zoo geschiedde de inneming van Concor dia. Later vernamen wij dat Engelsclio mi litaire autoriteiten, verontwaardigd over deze vernederende capitulatie, een onder zoek in d'oze quaestie gelastten nooit ver nam men daaromtrent iets naders. Bij elke gebeurtenis van dien. aard beval lord Kit chener een strenge enquête, maar nader hand werd er over de bewuste zaak geen woord meer gerept. Nog lang vóór de over gave van Concordia was een besluit van de hand van den Sirdar sir Kitchener, den held van Khartoem en Omdiuman, ver schonen, waarbij ieder Britsck officier, die zich zonder slag of stoot overgaf, bedreigd word voor den krijgsraad gedaagd te zullen worden, die met zijii doodvonnissen, niet ka rig zrai wezen Die verschrikkelijke bet- dreiging miste in heb westen van de Kaap kolonie jairmiorlijk haar effect. 7 April. Na den nacht te Concordia te hébben doorgebracht, waar vooraf een. godsdienstoefening werd gehouden tor eere van onze zege, begaven Maritz en ik ons naar Springbok. Hier doet zich een incident voor. Maritz ontdekt in de geledereu van 't Schoeman-commando een zoogenaamden Amerikaan, met name Dorringcr, i';c opgaf naar de Kaap te zijn gekomen en zich uit pu re sympatlno voor de Boerenzaak in onze ge lederen tc hebben geschaard.Eenmaal was hij door do Engelschen „gevangen genomen", doch liij had naar zijn zeggen gelegen heid gevonden „stilletjes weg tc sluipen". Maritz had dit individu reeds lang in het oog gehouden en uit particuliere corrcspon- denties die in liet schrijfbureau van den voormaligcn commandant van Springbok werden gevonden, bleek op onmiskenbare wijze dat deze „Aineri'kaansclie" vrijwilli ger een Engelsclio spion was. Maritz gaf be vel den schurk in de gevangenis tc worpen. (Wordt vervolgd.) Hofbericht Naar men verneemt za! II. M. de Koningin- Moeder Maandag een bezoek btengen aan de industrieschool voor meisjes te Arnhem, mede ter bezichtiging van de tentoonstelling van door de leeilingen vervaardigde werkstukken. isolatoren, waaraan in hoofdzaak de schooljeugd zich schuldig maakt, zoovee! mogelijk te be- pei ken. Mr. A. J. Dijekmeester. De toestand van mr. A. J. Dijekmeester, lid der Eerste Kamer, bljjft vooruitgaande. Onze oorlogsvloot. Blijkens bij het depart, vau marine ont vangen bericht, is Hr. Ms. pantserdek«chip Holland, onder bevel van den kapitein ter zee J. Wenlholt, 16 dezer van Ponta Delgada vertrokken, ter voortzetting van de reis naar West-Indië. Kamers van Arbeid. Door minister Kuyper is liet volgende sehrjjven aan de K. v. A. verzonden. ïVan de zijde van enkele Kamers is er op gewezen, dat de vraag, welk loon en welke arbeidstijd in een bedrijfstak het meest voorkomt, alleen met zekerheid te beant woorden is door een onderzoek in te stellen naar het loon en den arbeidstijd van eiken arbeider, in dien bedrijfstak werkzaam, m.a.w. door het veikiijgen mu gegevens, als bedoeld in staat E, bein fïende alle onder nemingen, waarin hut bediijf woidt uitge oefend. Daas uit zou dan Joor vergelijking kunnen worden gevonden, welke loonen en arbeidstijden het meest voorkomen. »0m redenen van practischen aard meende ik intusschen de Kamers van Arbeid niet tot zulk een onderzoek te moeten vei plichten. Al zijn enkele Kamers blijkbaar met groote inspanning er in geslaagd omttent zeer vele of bijna alle tot haar ressort behoorende ondernemingen gegevens, als op staat E be doeld, te verzamelen, welke zeer op prijs wor den gesteld, toch heeft de tot dusver opge dane oudervinding mij versterkt in mijne meening, dat aan de Kamers in het algemeen zulk een eisch niet kan gesteld worden. »In verband hiermede is aan de Kamers alleen de verplichting opgelegd om mede te deelen, welk loon en arbeidstijden naar haar oordeel in de vertegenwooidigde bedrijven als de meest vooikomende zijn aan te merken. Dit ooi deel zal, naar ik meen tc mogen aannemen, niet veel verschillen van langs den bovenanngegeven weg verkregen uitkomsten, terwijl de Kameis het zich zonder veel moeite zullen kunnen votmen. Immers hebben zij te beschikken over de bekendheid barer leden met de toestanden iri alle of sommige door haar vertegenwoor digde bedrijven, over hunne ondervinding omtrent door hen zeiven en veelal ook door andeien uitbetaalde ot ontvangen loonen, terwijl zy zich voor zooveel noodig nog in verbinding kunnen stellen met personen, die ter zake kundig en ook beteid zijn haar in te lichten." Het »Soc. Weekbl", dat het schrijven mededeelt, maakt de opmerking, dat in deze woorden juist het gevaar gelegen is voor een zuivere statistiek. Zoo'n belangiijk punt als deze statistiek mag niet gevormd worden naar het oordeel van verirouweoswaardige menschen, doch moet berusten louter en alleen op de feiten. En die feilen kiygt men bij dr. Kuyper's opvatting van de statistiek niet te zien. Isolatoren in telegraaf- en telefoonlijnen. Het is gebleken, dat de isolatoren in de tele graaf- en telefoonlijnen, waar die lynen niet langs spoorwegen zijn aangelegd, veelvuldig worden stukgeworpen, waardoor belangrijke materieele schade aan het rijk wordt berok kend en de gemeenschap langs de betrokken geleidingen dikwy Is nadeelige gevolgen onder vindt. De minister van binnenlandsche zaken heeft daarom den commissarissen der Koningin in de onderscheidene provinciën verzocht, de burgemeesters, en, door bemiddeling van dezen, ook de hoofden der scholen uit te noodigen om op de, door hen het meest dienstig geachte wyze hun medewerking te verleenen, ten einde het stukwerpan van Dir. Bol., Invoerr. en Acc. Bij do rijks-directe belastingen benoemd, ingang 15 dezer tob deurwaarder der directe belastingen te Kampen, C. A. Veltkamp, thans klerk ter inspectie Amersfoort. Benoemd, ingang 22 dezer tot kommies der 4e klasse ter tijdelijke standplaats: J. Rijnooij, te Roosendaal, W. Dorre te Lo- bith, J. C. Mcnge te Roosendaal, A. J. Pie- ké te Ter Haar, P. II. Muusze to Dinxpev- loo, L. J. E. P. Vermaas te Roosendaal, II. H. TIannsen to Roosendaal, II. J. Wolff to Ottersum, G. Sanderson te Roosendaal, K. Hart te Roosendaal, B. J. Kmger to Luijiks- g es tel, M. Roege to Roosendaal, W. P. Ger ritsen te Bergen (Limburg), A. H, Wem- mcrslager tc Ilontenisse; II. J. Witkop te Venlo, W. S. Swarts te Zevenaar, M. G. van Loon te Borkol cn Schaft, J. Marlens te Bergen op Zoom, H. A. H. M. Wcrmersla- ger te Ebben, E. Eekma te Venlo, W. F. tor Beek to Schinveld, W. Beekman to Budol, P. A. Tiel te Rueplion, K. II. J. de Boer te Huijbergen, J. Veldkamp te Roosendaal, L. O. van Splunter te Nispen, H. J. Houwen to Glauerbrugge, J. B. Dijken te Losser, L. J. C. Kok ta Nispen, C. J. van Oldenho- veu te Berg (Limburg), D. Vcldhufe te Ze- v en aar, A. Engborts te Gulpen, D. Brou wer te Rijsborgen, J. Roukema te Weil, G. van der Sar te Stevensweerl, II. Tissing to Tubbergen, J. F. Zeebuib to Iloijon, J. Fos- sen te> Wall, J. II. B. Dcllcvoot to Maten, J. de Vroom to Ottersum, A. Losekoob te Echt, J. van Keulen te Breskens, G. Hids- kea te Millingen, F. H. Wolfs te Schinveld, I. Bodderij1 te1 Oosbburg, K. Burgers to Buude, B. II. J. Iliudoriuk te Mill, W, K. van Lunzen tei Ottersum, A. Feenstra te 's-Heerenbcrg, A. G. Niekamp te Kerkrade, J. van Zon te Roosendaal, A. Dekkers te Roosendaal, L. Holstoiii te Iluijbcrgen, T. Bultsma te Bergen op Zoom en H. Lugt- meijcr ba Babberik. Verplaatst, 15 dezer: H. v. d. 'Ham, van Losser naar Naaldwijk (b.)F. do Roo, van Gennep naar Gorinchem (b.), beilde 'kom. 4e klasse. Ingang 1 Nov.X. L. F. Noujean, van Bergen naar Well; T. G. v. d. Ilam, van Eibergen naar Babbenk; S. M. de Gronc- kel, van Holtkeme naar Roermond, D. M. Welp, van Haxmelen naar Kampen, J. de Jong, van Terschelling naar Arob. recher- clio (le afd.), allen kom. 3o kl. Ingetrokken verplaatsingenJ. L. Adams, kom. 3o k!., van Eindhoven naar Vlagfc- woddo (t.), G. Wieling, van Schinveld naar Naaldwijk (I.), A. G. L. v. d. Mast, van Lo- bith naar Gorinchem (t.), G. Nijbnliuis, van Tubbergen naar Arnhem (t.), allen kom. 4e klasso. Uit het hierop volgend debat bleek dat het betoog slechts gedeeltelijk instemming vond. Door een der voorstanders werd voor gesteld zich in verband met deze zaak tot de Synode te wenden. Het Kamerlid Graaf van Bylaudt in de bijeenkomst tegenwoordig, drong aan op flinke samenwerking op het gebied der zending, daarbij wijzende op de groote uitbreiding van de macht der R.-K. kerk in Indiö, waartegenover hij krachtige satnenweiking zou wensehen. Nadat ds. Roose zijn stellingen verdedigd had, werd het woord gegeven aan den heer W. R. Vaullaire, zendeling der Evangelische Broedergemeente, die sprak over de Javaan- sche koelies in Sutiuame. Na een historisch overzicht van de bevolking van vreemde koelies in de West in het algemeen te heb ben gegeven, deelde spreker mede dat het aantal Javaansche koelies thans 5500 be draagt. Na den gang van zaken betreflende de zending daar te hebben geschetst, deed spreker een dringend beroep op de zendingsvrienden om in de toekomst mede te werken dat genoegzame middelen worden opgebracht om het zendingswerk daar met kracht te kunnen voortzetten. Enkele vragen werden den spreker gedaan, waarna de conferentie gesloten werd. 30 cent per regel. ZIEKEN VOE® SEE, De tijden, waarin men de koortsachtige ziekten in betrekking tot het dieet op gelijke, en zelfs onverstan dige en nadeelige wijze behandelde, waarin men geloofde dat men den patiënten slechts dunne watersoepjes moest geven, zijn geluk kig voorbij. De tegenwoordige leer der stof wisseling heeft vastgesteld dat bij alle ziekten- verloopen, die met verval van krachten samengaau, de hoofdzaak daarin gelegen is, het lichaamsgewicht te onderhouden en zoo veel mogelyk er naar te streven dat het toegenomen verbruik van de lichaamsstof zoo mogelijk geheel worde aangevuld. Dit kan slechts geschieden door een licht ver teerbaar hoog eiwithoudend voedsel, zooals dit in de Somatose aan het ideale grenst. Dit bereikt het doel om zeer voedzame stoffen zelfs in een zwakke maag aan het organisme toe te voeren. Zij wekt in buitengewone mate den eetlust op en bezit het voordeel ge makkelijk oplosbaar, reuk- en smaakloos te zijn, zoodat de patiënten het zelfs zonder het te weten, zonder hinder kunnen gebruiken. Zcndingsconfcrcntie. Te 's-Gravenhage werd gisteren gehouden de 16a algemeene NederSandsche Zendings- conferentie. Leider was ds. M. A. Adriani, afgevaardigde der Utrechtsche Zendings-Ver- eemging. Als vertegenwoordiger van den minister van koloniën, verhinderd te komen, was aan wezig jhr. De Jonge, wien de voorzitter vooraf verzocht den minister te verzekeren dat meri van diens optreden de beste verwachtingen koesteit voor het zendingswezeo, waarna de president de nagedachtenis van den minister van koloniën Van Asch van Wijck huldigde, aan wien de zending zooveel te danken had. Dr. J. R. Cailenbach uit Rotterdam het onderwerp inleidende»De inrichting der Inlandsche Chrisien-gemeenten in Neder- iandsch-Indië" gaf als doel der zending aan het vormen van inlandsche Christengemeen ten, die tot zelfstandigheid moeten gebiach! en opgevoed worden. By het debat sloot men zich vry algemeen bij de inleiding aan. Daarna was het woord aan ds. A. H. Roose voor zijn referaatDe Zending en de Neder!. Hervormde Herk. Hij verdedigde in verband hiermede de volgende stellingen 1. De Chr, Zending behoort tot de natuur lijke uiting van gezond kerkelijk leven. II Bij Kerkelijke Zending is een voordeel voor de Keik dat zy een voorland voorde Zending dat zy een achterland heeft. III. De regeling van het Kerkeljjk Zendings werk zij zoo vry mogelijk, maar houde reke ning met de Bestuursorganisatie van da Kerk, Spreker drong er op aan de Zending te willen brengen in het kerkelijk verband. De Zending neme in een plaats in de Hervormde kerk. Onder de veie beroepen is zeker dat waarbij een zittende houding vereischt wordt wel het ongezondste, want, de spijsvertering wordt door de lichaamsbeweging bevorderd en een slechte spijsvertering is dikwijls de oorzaak van vele ongemakken in het raenschelijk lichaam, liet beroep van kleermaker, waarby eene bijzonder zittende houding moet aan genomen worden, is zeker niet bevorderlijk voor een goede spijsvertering, zulks heeft de Heer II, J. A. Zegers, kleermaker, wonende 56 Egelantiersgracht Amsterdam, ook onder vonden. Genoemde Heer schreef ons dat het bezoek van onzen verslaggever hem hoogst aangenaam zou zijn teneinde op die wijze iets bij te dragen ter bevordering tot het algemeen gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams. Hij verhaalde alzoo aan onzen ver slaggever bij zijn bezoek, dat hij sedert 3 jaren lijdende was aan lievige hartkloppingen en dat het loopen hem moeilijk vielik begryp heel goed, zoo ging de Heer Zegers voort, dat myne zittende houding, welke mijn beroep vordert, niet veel zal bijdragen tot een geregelden bloedsomloop en van lieverlede begon ik dit reeds voor ongeveer 3 jaar ge leden te bemerkenhoewel de eetlust tame lijk goed was, liet de spijsvertering veel te wensehen over; ik had ook veel tast van maagkrampen, steken in de zijde, duizelig heden en was dikwyls door hoofdpyn geplaagd. Op aanbeveling van andere personen die de heilzame uitwerking der Pink Pillen op hun zelve ondervonden hadden, ben ik er ook toe overgegaan en na verloop van eenigen tijd gevoelde ik mij van dag tot dag beter, werd opgeruimder en deed met lust mijn werk. Deze beterschap vermeerderde van dag tot dag ea thans ben ik van al de ongemakken die ik U zoo even opnoemde geheel en al bevrijd. Ik kan met niet genoeg lof over de Pink Pillen mij uitlaten en machtig U myn attest te publiceeren zooals U het goed vindt. En inderdaad men las op het gelaat van den Heer Zegers zoowel de levendigste tevreden heid als wel de grootste oprechtheid. Ik gevoel me gelukkig het onderhoud dat i met hem had te doen kennen en opnieuw te herhalen de krachtige werking der Pink Pillen om de zenuwen te versterken en het bloed te hernieuwen en wanneer deze her nieuwing zal vervuld zijn, zal men de bloed armoede, bleekzucht, zenuwpijnen, rheuma- thiek, hartkloppingen enz. enz. zien verdwij-

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 5