Kunst en Wetenschap. Rechtzak en. Kerk en School. Landbouw en Yeeteelt. Go me n gd 2ï ieiiws. ALLERLEI. Koloniën. Handel en Bedrijf. No. 337004 1022902 900637 954276 916130 171637 Fr. 250000 100000 10000 10000 5000 5000 6827 15302 53171 17584 10000 5000 5000 2000 109331 139682 161505 nen, ze zijn eveneens onovertreflelijk en zeer werkdadig voor uitgeputte mannen en ver zwakte vrouwen en geven een gewaarwording in liet menschelijk lichaam als of men een nieuwe jeugd ware ingetreden. Wij kunnen er echter niet genoeg op aan dringen, dat men wei acht geve de echte Pmk pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede producten worden ook de Pink pillen reeds op eene gtove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk tien schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestnnddet'len bezitten ze in geenen deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aan gegeven ot zoo gij maareenigen twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den lloofd- depothouder komen, den Heer Snabilé. Prijs '1,75 de doos, ƒ9.per 6 donzen. Verkrijgbaar bij Sn .vim. ik, Steiger '27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland eu Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Do X eclerlandsc.li e Tooneel vereend ging lieeffc tor opvoering aangenomenVerle den", tooueelspel iu 3 bedrijven van mevr. Iua BoudierBakker. (..Het Volk.") Xaar men verneemt, wordt een onder zoek ingesteld naar den toestand der geest vermogens van Xellv Lockerse, de vrouw, die onlangs iu het gebouw van het Kanton gerecht te 's-Gravenhage een revolverschot loste op deu zaakwaarnemer Burghout. Zij bevindt zich thans iu het huis van bewaring. Gisteren werd voor de arrondissements rechtbank te Middelburg behandeld de zaak tegen B. J. A. Tz., oud 57 jaar. thans zon der beroep, geboren eu wone-ntle to Middel burg en aldaar in hechtenis. Hij werd beklaagd dat hij, als bezoldigd boekhouder der naaml. vennootschap „De Middelburgsche Crt."', tussclien 13 April 1901 eu 12 Febr. 1902 ecu bedrag van on geveer ƒ1003.71 heeft verduisterd eu in zijn kasboek verschillende valschheden heeft gepleegd. Do '.mbtcnaar van het O. M. eischto ver oordeeling van den beklaagde tot 2 jaar en 6 maanden. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Berg- Ambacht (toez.) door fis. F. G. C. Rappard te Mijnsheerenland. Bedankt voor het beroep te Wissekerke door dr. W. H. Weeda te Cadzand. Ev. Luth. Kerk. Drietal te Utrecht, ter voorziening in de bestaande vacature ds. J. W. Bras te Pekela, ds, A. Evelein te Leiden, ds. L. Schutte te Monnikendam. Geref. Kerken. Beroepen te Poortvliet Js. J. Meuünk te Dussen. Fokvee voor de Boeren. Naar aanleiding der aangenomen motie- Loopuyl op de algetneene vergadering te Alkmaar, heeft het Hoofdbestuur der Hol- landsche Maatschappij van Landbouw den loen October te Amsterdam, vertegenwoor digers der verschillende landbouwmaatschap- pijen en het Dagelijkse!) Bestuur van het Nederfandsclt Landbouw-Comité saamgeroe pen, ten einde de uitvoering dezer motie vooi te nemen. De meeste landbouwmaatschappijen hebben welwillend tot dat doel afgevaardigden ge zonden, andere schriftelijk hunne verhinde ring toegelicht. De motie luidt aldus »De vergadering, gehoord de mededeelingen »en plannen, betrekking hebbende op het sbosteloos verschaffen van jong fokvee aan tode door den oorlog behoeftig geworden ïZuid-Afrikaansehe Boeren, en hare volle ssympathie daarmede betuigende, noodigt shet Hoofdbestuur uit zich zoo spoedig moge- nlijk in verbinding te stellen met de Hoofd besturen der Zusterverenigingen van alle ^provinciën in Nederland, met het doel hen >uit te noodigen, gezamenlijk eeu hoofd- ïcomtnissie uit den Nederlandschen Land- sbouw te vormen, die in overleg met de dezer sdagen opgerichte Zuid-Afrikaansche Ver- leeniging voor Landbouw en Veeteelt, zoo ïspoedig mogelijk uitvoering aan bovenge- snoemde plannen zal geven." Zij werd ter vergadering, gehouden onder leiding van den voorzitter der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, nader toege licht door den heer Loopuyt, die o.a. mede- deeling deed, dat er is opgericht eene Zuid-Afrikaansche Vereniging voor Land bouw en Veeteelt, waarin zitting hebben de heeren Wolmarans, Wes.seIs, Botha en de Wet, met recht van bijvoeging van meerdere leden. Uit besprekingen, hierna gehouden, bleek, dat over het algemeen vee! sympathie voor de zaak zelve bestaat, alhoewel het meerendeel der afgevaardigden zich voorbehield nader met hunne respectieve besturen overleg te plegen. In 't bijzonder werd ook de aandacht ge vestigd op de waarschijnlijkheid dat hieruit aanleiding zou ontstaan voor de Afrikaansche boeren, die wel over geld beschikken, maar geen of weinig vee bezitten, door middel der zelfde commissie zullen trachten voorlichting te krijgen voor eigen aankoopen. Daarna werd besloten eene voorloopige Hoofdcommissie te benoemen, waarin de meeste der aanwezige leden der verschillende maatschappijen, behoudens nadere goedkeu ring hunner besturen, zitting zullen hebben. Binnen korten tjjd zal eene tweede ver gadering worden belegd ter verdere uitvoering. Vanwege de Dliitsoho Regoering wordt tegenwoordig oen onderzoek, ingesteld naar heb fokvee in Nederland. De lieer Karl. Hof maan, adsietent aan de „Kon. iandwirt- sehaftliche A'kademio", to Bonn, bezocht daartoe reeds Noord-Holand, do IJselstro- ken, Groningen, Friesland en do omstreken van Meppol. In laatstgenoemde streek bezichtigde hij op aanraden van den Rijkslamlbouwleeraar iu Drente, den heer J. Elema ,de boerderijen van do hoeren J. Derks, Brouwer eu W Arends. Hij betuigd© zijn bijzondere ingeno menheid over den veestapel dezer boerderij en. Van enk el o fraaie diereu worden photo- graphieën gonomeu. Ook omtrent het Ned. Rund -eu Stamboek werden door den heer llofmann inliehtftisren O ingewonnen. Het doel van den 'bezoeker was, zooals deze. mededeelde, to onderzoeken welk Nc- derlandsch veeslag hot beste bij 't Duitsclic past, om dan later daarvan aan to koopen. Verleden jaar was o. a. voor 20.000 Mark fokmateriaal aangekocht uit- Zwitserland. Do bezoeker stelde bijzonder veel belang in gelijkkleurig vee. bijv. stallen uitsluitend met zwart-bonten, rood-bonten, valen, blaar koppen, enz., welke hij daar echter niet aan trof. („N. v. d. DA) Bóeren-sympathie, Toen eenige dagen geleden te Haarlem collecte voor de Boeren werd gehouden kwam men natuurlijk huis aan huis. Wat gegeven is, is nog niet bekend, maai' dat gegeven is met milde hand, is zeker, als allen er zoo over gedacht hebben als een arme viouw. Toen men bij haar kwam, zeide ze5>Ja wat moet ik geven, ik heb niets anders meer dan een kwartje, dat is voor de bosbode", en na eenig nadenken voegde ze er bij nHierdan, voor de boeren heb ik alles over, dan breng ik mijn goed maar in de Bank van Leening I" en Haar laatste kwartje kwam in de collectebus. (sHaarl. D.") Naar een trein geworpen. Nabij den Middelweg te Deventer is met een grooten steen naar den trein geworpen, die 's ochtends om 9.26 uit Zwolle te Deventer aankomt. Een der reizigers is vrij ernstig aan het hoofd gekwetst. De politie doet ijverig onderzoek. Bruiaal, Onder het oog der politie is te Budapest een merkwaardige diefstal gepleegd. De magistraat liet ter eere van het Int. Congres- van hotelhouders de oevers van den Donau verlichten. De illuminatie gelukte zoo mooi, dat zij nog eens vertoond zou worden, Dus bleven de 4000 lampions hangen en een sterke macht politie werd er bij geplaatst om dieven op behoorlijken afstand te houden. De tweede illuminatie ging echter niet door en de magistraat besloot dus de lam pions te laten afnemen. Van dit besluit werd de wacht in kennis gesteld. Om 4 uur, heel in de vroegte, het was nog vrij donker, verscheen een sterke troep werklieden en pakte ijverig en beleidvol aan. Eik man bracht zoowat 100 lampions bij elkaar, tilde het vrachtje op den rug en eclipseerde. Binnen 10 minuten was de heeie oever onttakeld. De agenten zagen kalm op den nijveren arbeid toe en vroegen niets, in de waan dat zij gemeente-werklieden voor zich hadden. Maar een uur later rukten de arbeiders, die werkelijk door de magistraten besteld waren, aan en ter plaatse gekomen, vonden zij wel verblufte roodkragen-gezichteu, maar niet het kleinste lampionnetje meer. Ben historisch woord van De Wet. Van genei-aal De Vet vertelt men, dat hij toen hij tijdens zijn bezoek aan Parijs dc Vendóme-znil bezichtigde, dio door Nar poleon I van de op de vijanden veroverde kanonnen werd gegot-m, z»ide: „Met de kanonnen, die wij den Eugri- sehen «afnamen zouden \vi ecu zuil hebben kunnen gieten die nog een derde gedeelte hooger was..." Sverdrup's Poolreis. Deze tweede Noorweegsche Poolexpeditie van Nansen's Fram kwam den 19en Sep tember j.l. in het vaderland terug, rijk belar den met nieuwe ervaringen on onderzoekin gen in het belang der wetenschap. Zij bracht onschatbare mededeelingen van de uitge strekte Noord poolstrek en en Frithjof Nan sen's gezegde „dat hij' niet uittrok om het mathematische punt te zoeken, dat liet noor delijkste eindpunt der denkbeeldige aardas vormt, want dat feit op zichzelf zou weinig waarde hebben," bevat veel waarheid. De Poolreizen geschieden veel meer om weten schappelijke ontdekkingen te doen in die groote, onbekende streken der aarde die de pool omgeven, en aan deze onderzoekingen kan oven zoo groote beteekenis worden ge hecht als wanneer de reis ging over de Pool zelf. Niemand zal ook deze waarheid dor erva ren Noordpoolreizigers betwisten. Otto Sverdrup's expeditie verrijkte de kennis omtrent dab onbekende land met een aanzienlijke hoeveelheid. Alleen de mine- ralogische verzameling nam ongeveer 50 groote colli's in beslag. Onder deze verschil lende steensoorten bevindt zich een menigte versteende planten uit het tertiaire tijdperk die licht kunnen ontsteken over vroegere klimaat-verhoudingen van heb poolgebied Door vorige expedities naar Spitsbergen werd 't, aan de hand van do goologisclio ont dekkingen aldaar gedaan, mogelijk zich een denkbeeld te vormen van do rijiko flora op Spitzbergon en die zich slechts ondter den in vloed van een eenmaal tropisch klimaat al daar kon ontwikkolen. Aan Greenland's oostkust werden vroeger reeds versteeningen waargenomen, die van een tropischen plan tengroei jaren en jaren her blijk geven en in liet westelijk deel van noord-Groenland het vruchtbaar arbeidsveld van Sverdrup's poolreis zijn door hem bergen van plantcn- fossielen ontdekt. De hoogst merkwaardige verzameling die Sverdrup medebracht word bezorgd door den geoloog Sohei. Behalve dezen namen als wetenschappelijk ontwik kelde mannen deel aan do expeditie kapitein Sverdrup en luitenant Isaaclison, de zoö loog Bay, de botanicus Simmons en dokter Svendsen. D'o Groenlandsche plantengroei was in liet noord-westelijk deel niet bijzonder rijk aan soorten. Volgens Simmons omvat de flo ra circa 100 verschillende gewassen. Door de afgelegenheid van het door Sver drup bezochte gebied, waar na Benjamin Fianklin zich geen mensch om bekommerde*,' winnen Sverdrup's onderzoekingen natuur lijk aan belangrijkheid voor de wetenschap. Deze arctische archipel vormt bovendien een dor weinige poolstreken, die volkomen onbekend waren en wat het- ontdekken van land aangaat staat nog slechts het grind tnsse.hen het noordelijk deel der ('r,.enland- sclie oostkust vanaf de Indepondancc-baai, waar Peary's beroemde ski-tochten eindig den, tob aan Kaap Bismarck, to doortrok ken. Dank zij1 do veie en gevaarlijke tochten op sneeuwselioenen waarbij, men in streken belandde waar de thermometer 45 a 50 gr. Celsius onder 0 wees, heeft do menscli op 't. grootste deel van den arctischen archipel in het Noorden der Vereenigde Staten, den voet gezet en door organiseering en leiding der gelieele onderneming lieeft Otto Sver drup zich als een ervaren Poolreiziger loe ren kennen. Over het algemeen beschrijft Sverdrup het nieuwe poolgebied als eeu prachtige landstreek en een rijk jachtgebied. Iti den zomer is zij met dichten bloementooi be dekt. De gezondheidstoestand der expeditie was steeds uitmuntend. Een gezonde luchtstreek en de uitstekende inrichting aan boord droeg bet hare daartoe bij. „Ik ben overtuigd", zegt Sverdrup, „dat deze vier jaren vele jaren aan ons leven heb ben toegevoegd, en wij zijp. nooit frisseher en sterker geweest dan op onze reis." Sverdrup werd gewond doordien een wolfs hond, die een been in de keel had' dat met do hand moest verwijderd worden, een vin ger van zijn linkerhand doorbeet. Schei, de aardkundige boette er een paar zijner tee- nen bij in, die doodvroren. Overigons be vonden de leden der expeditie zich in Wa kenden -welstand. De vele dier- en plantkundige verzamelin gen zullen aan de universiteit te Christia- nia worden geschonken uit dankbaarheid voor de ondersteuning van wege het Rijk. Zola en Benan. Ronan was een groot tegenstander van Zola en heeft diens lidmaatschap van do Académie Fra^aise steeds tegen gewerkt. Maar Zola heeft ditARenan niet kwalijk genomen. Een paar dagen voor zijn dood antwoordde hij. op een uitnoodiging om deel uit te maken van het comité voor een stand beeld van Renan te Tróguier, dat hij zeer dankbaar was voor do uitnoodigihg eu kaar van ganscher harte aannam. Zola's hoofdeigenschap, zeid'e Bruneau dezer dagen, was goedheid', goedhartigheid jegens allen en alles, menschen en dieren en do lieole natuur een goedheid, die hem ongolukkigen, noderigen, lijdenden deed be grijpen en zijn vijanden vergiffenis schen ken. De Hindoe en het rijwiel. Een rijwiel, door een Engelsch reiziger in bewaring gegeven aan een afgelegen station van een spoorlijn in Britsch-Indië, wekte in den boezem van een irilandreh jonkman, leerling der hoogere school van het plaatsje, zulke begeerten op dat lig den eigenaar den volgenden smeekbrief schreef: nllooggeachte heer, ik werp mij neder voor uw voeten. Ik bid u, red mijn leven en maak mij ge- lukkig. Een onbeschrijfelijke begeerte om uw rijwiel te bezitten en er op te rijden, vervult mijn boezem. Na het eenmaal aanschouwd te hebben, kan ik daags noch 's nachts meer slapen. Ik ben vermagerd tot een schaduw van mijzelf, en als dat zoo voortgaat, weet ik niet wat het noodlot over mij zal beschikken. Ik heb geen geld om het rijwiel te koopen. Vroom heid is riooit ijdel gebleken en ook edelmoe dige mildheid zal het niet zijn. Uwedelacht- bare moet niet denken dat wij slechts een rijwiel vereeren van negen roepijen maar mijn leven is er mede gemoeid. Nu ben ik als een hulpelooze ziek en uedelachtbare is de dokter. Geeft mij medicyn, dan zal ik beter wor den, en anders zal ik sterven. De engelen in den hemel zullen met welgevallen op u neder- zien en dit is voor een mensch onontbeerlijk om gelukkig te wezen. Laat uwe groote, vriendelijke en edele geest uw milde handen bevelen om dezen ongelukkigen man uw prachtig rijwiel te schenken." Tuberculose. Dr. Paul Garnault te Parijs heeft, zooals men zich zal herinneren, d!oor zichzelf met bacillen van runderfcubereulose in te spui ten, professor Koch's bewering dat runder- tuberculose geen invloed heeft op don menschdaadwerkelijk willen logenstraffen. Tob nu toe zijn er geen symptonen waarge nomen dio professor Koch's meening weer leggen. Garnault is niet tuberculeus ge worden, m. a. w. beeft niet de tering gekre gen, ja hij is zelfs volgens ooggetuigen een toonbeeld van gezondheid en mannelijke 'kracht. D'o tot heden waargenomen ver schijnselen als gevo-g van do inspuitng zijn sreriner sroweest doch het kon Gamault's overtuiging niet aan het wankel;u brengen. Do Frauscho dokter is editor zoo loyaal te erkennen dat do onderzoekingen dio in zijn kliniek plaats hebben geen directe weerleg ging van de* stelling van professor Koch uit wijzen. In heb helang der wetenschap zotten do beide voorname teringbestrijders 'hun kamp tegen dio gevreesde ziokto voort. Parijsche piccolo's. De catogorio van jeugdige kollners dio men in groote steden met den naam „picco lo" bestempelt, doen to Parijs van zich spre ken. Vereenigd lot een aantal van circa 2000 hebben zij dezor dagen in eon bijeenkomst in de arbeidsbeurs heftig protest aangetcc- kend tegen een belasting die vele patroons liun opleggen, een belasting die somtijds 9 francs per dag bedraagt. Na la-ngdurigo en opgewonden discussies over en weer werd met algemccne stemmen de volgende motie aangenomen „lo. Iedere piccolo, dio gedwongen wordt de fooien-belasting te betalen, zal zich nog deuzelfdeu dag 'bijl den rechter van instruc tie ito zijn arrondissement aanmelden met verzoek om restitutie; 2o. Vanwege de verecuiging zullen dui zenden circulaires worden gedrukt. Een exemplaar zal tegelijk met de bestelling aan den café-bezoeker worden aangeboden, dat hem zal waarschuwen dat db fooi die hij van plan is te geven, voor drie vierden in don zak van don patroon zal verdwijnen. Onkruid op de spoorwegen. Op de Amerikaansche spoorwegen heeft men een nieuw middel te baat genomen om in 't wild groeiende planten te verdelgen die op sommige gedeelten van de spoorljjn zoo welig tieren, dat zg zelfs de voortbe weging der treinen bemoeilijken. Een borstel met ijzeren pinnen, dio een eindje boven den grond uitstekend aan de buffers der locomotief is bevestigd, wordt zwaar wet riectriciteit geladen. Hoe groot en welig de plant ook zijn moge, wanneer zij met dit werktuig in aanraking komt, wordt zij onmiddellijk gedood. De uitwerking der electriciteit op de planten komt overeen met die van strenge vorst. Op die wijze kan men vijf mijlen per uur van onkruid zuiveren en het werk kost weinig terwijl het schoonmaken van den weg de maatschappij jaarlijks duizenden guldens kostte. Automobielen met vloeibare lucht. Op de jongste tentoonstelling in Agricul tural Hall te Londen was een automobiel te zien, die gedreven werd door vloeibare lucht. De fabrikant beweerde, dat zij 32 K M. in het uur kon loopen. Intussehen zag niemand haar looperi, daar de auto niet buiten het terrein der tentoonstelling is geweest. Dit nu strekte niet om de belangstelling voor dit voertuig te verhoogen. Doch al had zij gelonpen, deze berekening viel iu elk geval te maken, dat zij veel te duur in het gebruik zou zijn. Immers lever den de ter Parijsche wereldtentoonstelling algemeen bewonderde machines tot het ma ken van vloeibare lucht slechts een weinig meer dan 11% liter vloeibare lucht per uur en per paardekrncht. En deze machines wa ren nog de voordeeligste van alle toen be kende. Sedert, evenwel is de productie van vloei bare lucht veel goedkouper geworden. Een jong ingenieur, Georges Claude, heeft eene machine bedacht, die 20 liter vloeibare lucht levert per uur en per 25 pkr. En dus is veel goedkooper de vloeibare lucht te fabriceeren, waarmede de reservoirs van de lucht-auto zijn te vullen. Gevaarlijk is het gebruik van vloeibare lucht geenszins. Alleen is dit vocht moetljjk te bewaren, daar het groote neiging heeft om in gewone lucht over te gaan. Maar het is te bewaren in metalen bussen, die met vilt bekleed zijn. En daar men niet anders te doen heeft dan een beetje van die vloei bare lucht af te tappen, die dan, vtggekomen, eene drukking van verscheidene atmosphee- ren uitoefent, ligt het voor de hand, dat de vloeibare lucht is aangewezen voor industrieel gebruik. Voorloopig zal de vloeibare lucht nog wel geen gemeengoed zijn, maar het is niet on waarschijnlijk, dat zij eenmaal de drijfkracht wordt. De grondstof toch waaruit zij verkregen w 't en waartoe zij terugkeert, kost totaal .ads en is overal te vinden. En, eenmaal op den weg der goedkoopere productie, zal de listige mensch er we! in slagen die productie kosten tot een minimum te brengen. Vloeibaar koolzuur is ook wel een heel gewoon iets geworden. Waarom zou niet, evenals nu elke kastelein, zjjn tube koolzuur, straks elke industrieel zijn tube vloeibare lucht thuis gestuurd kunnen krqgen En als het maar eerst zoo ver is dat de automobilist onderweg zijn ledige tube verwisselen kan voor een volle met vloeibare lucht, dan zal hij, als 't zijn beurs ook niet al te veel be zwaart, er graag toe overgaan zich van deze ïbrandstof" te bedienen. (»Fiets".) Kunst in een poolstreek. De schouwburg, die er op kan bogen van alle het dichtst nabij de Noordpool uilvoe ringen te geven is die welke onlangs te Dawson-City, de hoofdstad van het goudland Klondyke opende. De artisten-groep bestaat uit 25 personen en zij geeft drama's even vlot als opera's. Op het répertoire staan voor dit seizoen vermeld sCarmen", nSapho", »la Tour de Neslo", etc. De prijzen der plaatsen zjjn berekend naar den geografi-chen breedtegraad waarop de stad aan den aardbol te vinden is, althans een eenvoudige parterre-plaats kost de kleini», heid van vijf en twintig gulden. Oost-Indië. Cholera. Do „Locomotief" van 15 Sept. schrijft; De regens blijven weg. Over dag ia 't heet eii do nachten en ochtenden zijn koud. Qj> Pctolougan en Djagallan kregen twee Chi- neozen gisteren de cholera on op Darat werd ook een inlander aangetast. Allo drie wer den in hot cliolera-hospitaal' van Kali-Baros dood binnengebracht. In do huurt van Am- bengau stierven gisterenmorgen twee Man dei-s aan dio gevreesde ziekte. D'o politie waa er dadelijk bij en zorgde voor behoorlijke desinfectie. Onze correspondent te Soerabaja schrijft dato 17 September: Do cholera schijnt de 'laatste week weer wat te minderen, men hoort ten minste wei nig van gevallen. Intussehen blijft het up and down gaan, zonder dat uitzicht op spoe dig verdwijnen schijnt te bestaan. („N. R. Ct.") LEEUWARDEN, 17 October. Boter. Borreboter f 44.a f Aanvoer 41 1/4, 13 i/b en 5 Vje vaten. Fabrieksboter f41.50 a f46.Aanvoer 18 'li, 30 7e en Vu vaten, Noteering van de Commissie. Ie kwal. Fabrieks boter f 46, Landb. 1U vat: le keur f44.tot f 2e keur f43tot f3e keur f42.— tot f4e keur f41.tot f 1A vat; le keur (44.tot f2e keur f 42.50 tot f 3e keur f 42.— tot f 4e kour (41. Aanvoer 9 ht, 10 i/8 en 3 Vis vaten. Fabrieksboter f44 Af45.Aanvoer on vaten. BUDAPEST. 17 October. Tarwe. October 7.29 kr. Mais. Mei 5.74 kr. HAMBURG, 17 October Petroleum loco 6.65 brie!, dito geld, Sptritio kalm, per Oct. 11'/j, Nov./Dee. ID/j. T a 1 we M a i 5. NEW-VOKK, 17 October. Oct. Dec Jan. Mrt. Mei. 773/4771/, Oct. Dec. Jan. Mrt Mei. 681/s 58 525/4491/4 e-AlIilANecneiuteit. Uii dt Staats-Oourani- U i tgetproken: A. H, Feis, winkelier in heeren-modearti- keien, te Arnhem. Rechter-commissaris mr. H. J. v. d. Poel Hiddingh, curator mr. Ch.C, Beelaeits. F, B. Jansen, koopman in haar, te Amster dam, (handelende onder de firma Fr. B. Jansen). Rochter-commissaris mr. T. Henny, curator mr. Z. van den Bergh. J. van Veen, particulier te Zaandam. Rech- ter-comwissaris jhr. mr. R. de Marees van Swiuderen, curator mr. M, Mendels. Dirk Stor Dz., winkelier in kruideniers waren, te Assendellt, Rechter-commissaris jhr. mr, R. de Marees van Swinderen, curator mr. A. Moens. Jacobus Smit, boekhandelaar, te Haarlem. Rechter-cominissaris jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, curator mr. H. C. Obreen, Aanvrage om surséance van betaling: Door de commanditaire vereeniging Louis Sprenger en Zoon, het bankiers- en kassiers- bedrijf uitoefenende, gevestigd en kantoor houdende te Arnhem. Opgeheven: G. van de Linde, schoenmaker, te Am sterdam, en S. van Galen, eertijds boter- handelaar, te Amsterdam. Geëindigd: Anna Maria Adams, weduwe van Christi- aan de Leeuw, koopvrouw te Alphen a./d. Maas. Cltlotf ngen. LOTEN VAN PANAMA van 1888. Trekking 15 October. Betaalbaar 15 Nov. No. 648231 1193702 40454 1202541 496518 Fr. 2000 2000 2000 2000 2000 De volgende Nos. elk fr. 1000: 662501 1732077 1241431 971138 1409510 787419 1 632013 1 636253 1 76044 1142112 111217 700507 907385 405300 898310 380286 66 .'326 622648 673338 727389 1600259 713572 1244517 195340 1532151 1559538 95659 701871 1756666 1938**8 145706 1713008 834316 1668414 1056876 49391 715530 1414l"84 1944401 125204b 949470 1260894 1870735 553558 57670b 1538207 469218 1370179 274183 96228 LOTEN NATIONALE BANK VAN GRIEKEN LAND 4 pet. a fr. 400 van 1880. Trekking 1 October. Betaalbaar 15 Decern No. 154363 fr.'70000 No. 100898 fr.2000 2000 2000 2000 VLAARDJNGEN, 17 October. Binnen van1 de haringvisscherij stm. M. v. d. Horst met ton pekelharing, stm. M. Mos met 3t5, s C. Roeleveld roet 210, stm. Jn. Bos met W stm, P. Verheij met 504,' stm. Jb. Seen 266, stm. 'N. Hoogerworf «net 308, si®- Pronk met 224, stm. KI. Pronk met ton, 10,000 stuks steurharing en stro-I-* met 224 en 42 ton.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 6