Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Ingezonden Mededeelingen. ALLERLEI. INGEZONKEN. Handel en Bedrijf. M oncforsdhe idem© provinciën kot volgend schrijven gericht: Ingevolge de Tl oor de Belgische regeering verleende toestemming zal door daartoe van wege de Xedcrla udsch e regeering aangewe zen deskundigen twee maal per jaar een be zoek worden gebracht aan de kolonie to Gkeel, teneinde ten aanzien, van de krank zinnigen, voor wier verpleging aldaar aan Nederlandsehe gemeenten uit 's Rijks kas subsidie wordt verleend, na to gaan: lo. of zij daar werkelijk verpleegd wor den; 2o. hoedanig do staat van krankzinnigheid van deze patiënten is; 3o. of do in do kolonie gevolgde wijze van behandeling voor ieder hunner geschikt is 4o. of or geen dwangmiddelen worden aangevoerd om hou in de kolonie to houden. Nu dientengevolge ook voor de gemeen tebesturen meer zekerheid zal bestaan om trent do wijze van verpleging van hun pa tiënten, acht ik het niot meer noodig dat bij het doen van een aanvrage, 0111 een rijkssub sidie to mogen genieten overeenkomstig art. 2, eerste zinsnede, van het Koninklijk be sluit van 2-1 Xovember 1900, no, 40, voor de verpleging van een kehoeftigen krank zinnige in de kolonio to Gheol, inlichtingen worde verstrekt omtrent do volgende pun ten: a. of er gelegenheid is of was den lijder op hot tijdstip waarop men verlangt, dat het subsidie inga, hier te lande in liet krankzinnigengesticht of in een gezin op de wijze bedoeld m art. 2, tweede zinsnede van voornoemd Koninklijk besluit ter verple ging to doen opnemen b. of er zekerheid beslaat voor een goedo verzorging in bedoeld© kolonie. Ik heb de eer Uw college te verzoeken de besturen der gemeenten in Uw provincie hiermedo in kennis te stellen. Onderwijs in Handenarbeid. Het bestuur der «Vereeniging lot Bevorde ring van het Onderwijs in Handenarbeid in Nederland" koos tot voorzitter den heer P. F. van der Meulen te Den Haag, herkoos den heer J. van 't Hof te Melisaut tot penningmeester en den heer A. van Waart, te Rotterdam, tot secretaris. Het besloot dit jaar examen te houden op '23 en 24 Decem ber te Haaiiem, en benoemde tot leden der commissie de heeren P. T. van der Meulen en J. van Biudel te Den Haag, W. Svvart, D. Been en M. J. Langeveld te Haailero. Federatie van beambten der gcmeente-polltie. De Leidsche Politievereeniging heeft een circulaire verzonden, waarin de politiever- eenigingen opgeroepen worden tot het zenden van afgevaardigden naar eene, op Dinsdag 25 November te Leiden te houden verga dering, teneinde te komen tot een federatie van beambten der gemeente-politie. De poli- tievereenigingen te Amsterdam, Rotterdam 's-Gravenhage. Utrecht en Hilversum en de Vereeniging van gemeente-veldwachters in de provincie Zuid-Holland hebben zich reeds in b-ginsel verklaard voor samenwerking. «Zorgvliet.** Men deelt mede, dat het landgoed «Zorg vliet," door de Maatschappij die daarvan thans eigenaresse is, voor den duur van 7 jaren is veihuurd aan mr. Goedkoop, die Cats' huis zal gaan bewonen. OVERSCHIE, 1 Xov. De „Staatset." no. 256 bevat o. a. de statuten der naamlooze vennootschap Ovexschiesch© Mbtorenfabriek, alhier. Doelhet vervaardigen, repareeren en verkoopen van motoren, stoom- en andere werktuigen en al hetgeen daarmede in ver band staat. Duur 30 jaren. Kapitaal ƒ60,000 verdeeld in 60 aandeden, elk groot 1000. Het wordt uitgegeven in 3 serieën, elk van 20 aancleelen. Inbreng in do naamlooze ven nootschap vanperceelen in deze gemeente, machinerieën, werktuigen en materialen, uitmakende den inventaris on voorraad van een bestaande fabriek en werkplaats. "Foor do eerste maal zijn tot directeuren benoemd de heeren P. P. van Roon en C. G. Hol ders, en tot commissaris de heer A. J. van Dam. I Querido is bezig met een roman over het landleven in de vier jaargetijden, waarvan het eerste gedeelte weldra zal vei schijnen bij de Erven Bohn. (»N. Ct.") Tegen Januari zal de eerste aflevering ver schijnen van «Groot Mederlund", letterkun dig maandschrift voor den Nederiandschen stam, onder redactie van Cyr iel Buysse, Louis Couperus en W. G. van Nouthuys, met me dewerking van een aantal letterkundigen. «Groot-Uederland" zal worden uitgegeven door de firma Van Hlkema en Warendorf te Amsterdam. Binnenkort zal er een «Tweutsch Dag blad" verschijnen. Van Jerome K. Jerome is een nieuwe roman verschenen: Paul Keiver (2 deelen). Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hellouw (toez.) de heer H. van Eist, cand, te Bunnink bij Utrecht. Te Scherpenzeel c. a. (Fr.) de heer Justus A. van Krieken, cand. te Leiden. Te Kolderveen en Dinxterveen (toez.) de heer N. A. Becht Jr., cand. te 's-Giavenhage. wetenschap op «Stellingen", de heer R. H. de Vos van Steenwijk, geboren te De Wijk. Leiden. Bevorderd tot arts) de heer S. Brandes. 80 cent per regel. Geschiedenis van cen inwoonster van Almelo. Het is gedurende de laatste reis in Nederland dat ik het volgende vernomen heb; en ik laat het woord aan Mejuffrouw Johanna Aremis, inwonende bij den Heer A. J. v. Dyk Sluitersveldt, to Almelo Ik was, zoo ving zij aan, sedeit een jaar lijdende aan hevige maagpijnen gepaaid gaande met benauwdheid en van tijd tot tijd brakingen, de eetlust was niet noemens waard, het geiingsto voedsel dat ik nam eroorznakte maagkrampen en steken in de zjjde, ook had ik veel last van schele hoofd pijn en oorsuizingen en daar ik katoen- weefster ben in een der groote weverijen bier ter stede kunt U wel begrijpen dat het leven in een weverij mijn toestand met verbeterde, liet werd zelfs zoo erg dat alle lust tot werken mij ontbiak. Op aanraden en tengevolge van liet lezen der attesten die door personen waren afgegeven die even zoo leden als dat ik leed ben ik tot liet gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams over gegaan, en ik moet TT werkelijk ver klaren dat al de ongemakken die ik U opnoemde thans verdwenen zijn, ik ben vroolijk en opgeruimd en verricht met lust mijn werk. De tijd ontbiak haar om mij nog verdere inlichtingen omtrent haar geval te geven, alleen voegde zjj mij nog toe dat zij ten hoogste dankbaar was over het bekomen resultaat. Eenige oogenblikken later begaf zy zich naar de weverij en was het weikelyk een pleizier voor mij te zien met welk een vroolyke en opgeruimde tred zjj naar haar werk toe ging, men kon de dankbaarheid uit haar oogen lezen en alvorens de werk plaats binnen te gaan keerde zij zich ver scheidene malen om, om mij met een glim lach van dankbaarheid vaarwel toe te roepen. Door dit voorbeeld, waarvan men de oprechtheid kan nagaan door zich tot deze persoon te wenden zal men zich rekenschap kunnen geven van de krachtige werking der Pink Pillen op de herstelling van het bloed waarvan de armoede de ooi zaak is van zoo vele ziekten, gelijk bloedarmoede, bleekzucht, reumatiek en algemeene zwakte welke aan de behandeling met de Pink Pillen geen weerstand kunnen bieden. Wij kunnen er echter niet genoeg op aan dringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen vart Dr, Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende be- standdeelen bezitten ze in geeoen deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eenigen twijfel mocht hebben, laat ze recht streeks van den Hoofddepothouder komen, den Heer Snabilié. Piijs ƒ1 75 de doos, ƒ9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepótliouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Hooger Onderwijs. Utrecht. Bevorderd lot doctor in de rechts- Boereniooningen. In 'b Museum voor land- en volkenkunde m het Maritiem Museum „Prins Hendrik" to Rotterdam is tentoongesteld een uitge breide verzameling prenten, toekeningen, fotografieën en kaarten, betrekking hebben de op het boerenhuis in Nederland. Deze zeer belangrijke collectie is bijeengebracht door en de eigendom van professor J. H. Gallée te Utrecht, die zelf haar in het Mu seum heeft gerangschikt en opgehangen. De stam omtrent wiens woonplaats de mcesto zekerheid' bestaat, is de stam der Friezen, die, wat ons land betreft, van het noorden van Groningen over Friesland en Noord-Holland en verder langs de zeekust tot zuidelijk van de Schelde zich uitstrekte. Do landschappen van Drenthe tot de Waal, benevens het midden des lands (Zuid-Hol land en Utrecht) hadden een oorspronkelijk Frankische bevolking, die nogal van plaats verwisseld heeft, vooral toen door de Sak sische veroveringsoorlogen tusschen de lsto en de 4e eeuw na Chr. Overijssel en de late re graafschap Zutfen onder Saksische over- heersoking kwam. Een groote massa Fran ken is toen van de IJselstreken zuidwaarts getogen en heeft zich door de vroeger Kelti sche streken van Maas en Waal, Brabant en Limburg naar het noorden van Frank rijk begeven. De wisseling der stammen en de overheer- sohing door de Saksen, hebben in dit deel' des lands de oorspronkelijke eigenaardighe den in volkstypen en -gewoonten moeilijk herkenbaar gemaakt. Dit komt ook uit bij onderzoekingen naar den woningbouw dier streken, want hier is noch die eenheid noch die sterke typeering die in het Friesche ge deelte van ons land wordt aangetroffen. Het doel' dezer verzameling is om allengs tot een meer nauwkeurige kennis te komen van de menschen die deze streken bewonen. Om de eigenaardigheden en de uitbreiding van grondgebied der verschillende stammen te bepalen, is nauwkeurige beschrijving van den huisbouw vooral' belangrijk, daar de boer in bijna geen ding zoo behoudend is als in de wijze waarop hij zijn huis bouwt. Dit blijkt o. a. uit afbeeldingen en platte gron den van boerenhuizen, door ïïollandseho emigranten in Amerika, bijv. in Michigan, Holland U S., gebouwd, waarin het Friesche type zeer duidelijk te herkennen is. Wanneer men op de kaarten de uitbrei ding van heb Friesche, Frankisch© en Saksi sche huistype ziet, en de eigenaardigheden in dracht en dialect daarbij in 't oog houdt, dan zal men tot do overtuiging komen, dat de Friesche en Frankische stammen de heide hoofdstammen in ons land' geweest zijn en dat het Saksisch in het oosten van ons land niet ver is doorgedrongen westelijk van de Regge toch vertoont 'het Saksische typo zich zeer gemengd' met Frankische huistypen en eigenaardigheden van kleeding. Tal van afbeeldingen van de kleerder- draehten der bewoners zijn. mede opgehan gen om to doen zien waar zekere eigenaar digheden van huishouw en dracht samen gaan. Zoo is bijtv. overal) waar de Friesche huisbouw zich vertoont, een oorijzer te vin den. Voorvaderen. Keizer Wilhelm is in den laatsten t'ijd druk bezig de afstamming van het doorluch tige huis Hohenzotlorn na to gaan en de kro nieken wezen uit, dat nog een verre bloed verwant van hem, de admiraal de Coligny, in de Parijsche bloedbruiloft is gebleven. Deze treurige bijzonderheid roept do herin nering aan nog een anderen voorvader van Wilhelm en ook van czaar Nieolaas wakker. liet stoffelijk overschot van dezen auto1 craat rust op den doodenakker van het klei ne dorp Dolden, in de nabijheid van de Sak sische hoofdstad Dresden. Op dit dorpskerk- hof liggen oen menigte vertegenwoordigers '.an oude Saksische adellijke families, waar onder ook de keizer- en koninklijke voorva der, heer Christoph von Zeutsch. De dorps geestelijke Wolf ontdekte in het jaar 1881 de grafzerk met wapenschild, reliefbeeld en opschrift en in overleg met den bekenden historicus Guxlitt, ziju do grafplaten van die oude familie van do omliggende landgoe deren Brugh, Döhlen en Potsahappol in een oude kapel' opgeborgen welker bouw Ba ron Burgh en czaar Nieolaas II bekostigden. Do wandelaar, die toevallig de kapel op het rustige kerkhof van het kleine. Saksi sche dorpje binnentreedt leest met verbazing op een der grafplaten het opschrift onder een relief-beeld van een geharnastcn ridder „Christoph von. Zeutsch tob Burgh, voorva der in den vierden graad van mevrouw Christian© Eleonoro, vorstin van Anhalt- Zerbsb, moeder van Christian August, vorst van Anhalt-Zerbsb, gehuwd met Johanna ^Elizabeth, prinses van Sleeswijk-Holsteln- Gottorp, wier dochter Sophie August© Frio- derike huwde met czaar Peter III van Rus land en den 17en November 1796 als kei zerin Katharina van Rusland stierf. Vau haar stammen afle. De Russische Czaren- dynastie; 2e. de groothertogen van Meck- lenburg-Schwerin; 3e. de groothertogen van Saksen-Weimar4e. het Nederlandsehe Ko ningshuis 5e. Wilhelm II, koning van Pruisen, keizer van. Duitschland, prins Hein- rich en prins Leopold' van Pruisen6e. enz. enz. Men zou zeggen, als we nu nog eon eindje verder in do geschiedenis teruggaan, dat Zeutsch de stamvader van alle regeerende vorstenhuizen van Europa was Luchtscheepvaart. Graham Bell, de beroemde uitvinder van de telefoon, wijdt zich tegenwoordig volgens de „Aëronautical World", een nieuw Ame- rikaansch tijdschrift, ook: aan de studie der luchtvaart. Reeds heeft hiji een nieuwen vorm van den bestuurbaren luchtballon uit gedacht en onder professor Bell's leiding wordt de bouw uitgevoerd. De vorm van den ballon moet geheel verschillen van, dien dor luchtschepen van Santos Dumont. Het ge- heelo toestel 'heeft een lengte van 20 voet en bestaat uit 25 afzonderlijke deelen. Vlug recht. Het vermogen van den uitvinder der te legrafie, Samuel Morse, is onlangs bij von nis van het gerechtshof in 'hoogste ressort te Washington aan de rechtmatige erfgena men uitgekeerd. Er zijn 30 jaren verloopcn sedert de beroemde ingenieur stierf. Oor spronkelijk bcdroe-g het vermogen 542,000 dollar. Na de uitspraak van den rechter,die niet niet telegrafische vlugheid geschiedde, is er zooveel aan de gerechtelijike vingers blijven kleven dat er thans nog 346,000 dol lars te verdeelen zijn. Leoncavallo. De nieuwe opera „Roland von Berlin" van dezen componist, waarvoor de Duitsohe Keizer het libretto leverde, is bijna vol tooid en in 'het begin van het volgende jaar zal d'e Italiaansche musicus 'het zware werk voltooid hebben. In Maart hoopt hij1 een audiëntie hij den Keizer aan te vragen en zal hem. zal hem dan compositie en tekst overhandigen. Voordat de keizer van den inhoud nota genomen heeft, wil hij geen in lichtingen daaromtrent publiceeren. Infcus- schen is het reeds bekend, dat do opera uit vier acten bestaat, die te Berlijp. spelen. Burgemeester Rathenau is de hoofdfiguur en te midden, van verschrikkelijk volksru moer zal! de vernieling van het Rolands- standbeëld door markgraaf Frederik op het tooneel te zien zijn. Do dochter van den bur gemeester heet geen Alexis maar Elsa Leoncavallo heeft haar herdoopt om herin nering aan Lohengrin te vermijden. Overigens verklaart Leoncavallo dab alle geruchten, als zou hij ongaarne heb keizer lijk libretto hebben bewerkt, onwaar zijn; hij zegt dat hiji nog nooit een zoo goed dra- matisck-suiver libretto heeft 'bewerkt. nisfc, die onlangs zijjn tournee door de Nieu we "Wereld aanving, had voor zijn vertrek een interview met oen medewerker van een Engelsen, blad op muziekgebied. Het ge sprek liep over Maseagni's nieuwste wer ken. „Ik heb beloofd," zei de componist, bij do opvoering van mr. Hall Caine's „The Eternal Oity", waarvan ik d'e muziek com poneerde, den 6en October te Washington tegenwoordig te ziju. Als do muziek zonder oponthoud of pauzeering in. eens af van be gin tot 'heb einde door een. orkest wordt ge speeld, dan zou dit naar mijn berekening slechts veertig minuten' duren. Ik compo neerde do muziek aan de hand' van een Ita liaansche vertaling van het manuscript. Ik ben een levendig bewonderaar van Hall Cai- ne en zou gaarne nog cen opera componee- ren naar een libretto van zij(n hand. Het manuscript wees zoo op een meesterlijke be vatting der tooneeltcclmiük, dat het mij ge makkelijk viel er de muziek aan te passen en ik donk ook dat het publiek ze passend bij de handeling zal vinden. „The Eternal City" is echter niet do drijfveer, die mij naar Amerika doet oversteken. De reeks van door mij te dirigeoren opera's in den New- Yorksclien schouwburg begint 8 October on ik hob do medewerksters en medewerkers persoonlijk uitgekozen. Do troep bestaat uit 20 artisten, 60 orchestleden! en 50 koorzan gers. Op het repertoire staan onder meer: Cavalier ia Rustioana". „Zanetto", „Iris", „Radcli'ffo". Totaal zal ik honderd uitvoeringen diri georen en d'o voornaamst© steden der Ver- cenigde Staten bezoeken. De aandeelhou ders van Rossini-thoater te Pesaro1 veiiang- :lcn wel is waar, dat ik mijn betrekking als directeur neerlegde, doch door tusschen- kornsb van don minister van schoono kun sten zijn zijl van hun besluit teruggekomen. Na mijn tournee zal ik dus mij}n oude plich ten te Pesaro weder gaan vervullen." In den loop van liet onderhoud' verhaalde Mascagni zoor interessante bizonderheden van de eerst© opvoering zijner „Cavalleria," to Rome: „Onuitwisbaar is zij in mijn ge dachten gegrift daar de overgang naar den roem to plotseling, te onverwacht kwam. Don dag van de uitvoering 'kwam ik geheel vreemd te Romo aan, en vond 's avonds in het opera-gebouw een dood-alledaagsoh pu bliek. Doch zio don tweeden avond woonde koningin Margaretha do uitvoering reeds bij, hot ging voor een uitverkocht liuifs, het enthousiasme was zeer groot en do met geddelij'ke moeilijkheden kampende jonge maestro, die onbekend, vol van zor gen, en zonder vriend in d'e hoofdstad kwam en het tooneel betrad, werd' met jnbeleude geestdrift ontvangen." Inderdaad, Maseagni's roem schitterde, maar het was slechts een vuurpijl. Toch kan men van hem getuigen naar het woord van lord Byron, dat deze aan zichzelf wijd de „I rose one morning, and' found my self famous". („Eens werd ik wakker en ik bevond, dat ik een beroemd man was.") Mascagni' zeide verder- nog„Het was het keerpunt in mijn loopbaan. Ik was do held van den d'ag. Doch het was een aangrijpend oogenblik, dat slechts eenmaal in een man nenleven voorkomt. Nn gaan die zaken niet meer zoo vlot en al vind ik in mijn geboor testad! vele vriend'en en bewonderaars, ik heb ook verscheidene tegenstanders. In de oogen van laatstgenoemden ben ik revolu- iionnair op muziek-gebied ja, het is ge vaarlijk, zich te emancipeeron van. het een maal ingeslagen pad en slechts de originali teit na te streven De EngeTsche en Ame- rikaansche critici houd ik voor eerlijke IJ© den en dat stelt mij gerust. Gij ook hebt mijn werken niet onvoorwaardelijk gepre zen, ik zeg u daarbij dat ik d'o laatste zal zijn, die een verstandige en eerlijke critiek veroordeelt! Ik schat zo integendeel op lioo- gen prijs Thans hen ik bezig aan een ope ra, waarin Marie-Antoinette de hoofdrol ven-uit en waarvan het libretto aan de ge schiedenis is ontleend. Het muziekstuk ver keert ec-htcr nog in staat van wording." Mascagni. Pietro Mascagni, de Italiaanaehe oompo- Met opneming wordt geen instemming der Redactie, bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven. Vreugde-avond voor zieken. De herfst heeft al flink zijn intocht gedaan met regen en mist, kou en iri de verte nevelt nog meer kou, nog meer wind, ja zelfs sneeuw en vorst. Ook nevelt in de verte Kerstfeest en een vreugdeavond in 't ziekenhuis te Schiedam, ulnar vreugde-avond met kleine geschenken, lekkers, een Kerstboom en zonder geld dal gaat niet. Laten wij dus eens gauw naar do bekende groene bu-jes zien. Popelend maak ik ze open Zou er evenveel als verleden jaar in zitten, ja misschien nog meer Zouden de Schie dammers eens flink in de beurzen getast hebben Maar o wee, wat teleurstelling in sommigen bijna niets, in anderen enkel koperstukken. Hè, dacht ik, waren dat nu eens zilverstukken en dan nog niet van de kleinste afmeting. Maar moed gehouden. Nog 2 maanden voor 't Kerstfeest daar is. In 2 maanden kunnen nog vele handen iets door 't gleufje der busjes laten glijden. En 't allerprettigste is van die geldstukjes, die niet zoo heel ge makkelijk door 't gleufje gaan. 't Is zoo mooi wat vrengde te geven aan zieken. Len Zuster. Noteering van de Commissie. lokwal.Fabrieks- boter 147. Landb. 1/4 vat: le keur f40.tot f 2e keur f45.tot f 3e keur f44.-J tot f4e keur f.tot f i/a vat: le keur f46.— tot f2ekeur f44.50 tot f3e keur f43.tot f- 4e keur f Aanvoer 9 1/4, 9 Vs en 3 1/10 vaten. Fabriekbbotor f47 50 h fAanv er - Vs ou ilt vaten. BUDAPEST, 31 October. Tarwe. October 7.47 kr. Mais. Mei 5,71 kr HAMJJURG, 31 October Petroleum loco 6.65 brief, dito ge),), Sp'rit'-t kalm, par Oct. 11 )/3, Nov./Dec. 11i/s, NEW-ÏORH, 3i October. Oct. Dec Jan. Mrt. Mei Tarwe 79%80s/a 783/' Oct. Dec. Jan. Mrt Mei. Mais. 556/a 51 Va47 :/s" JF c, i 1 I S s s e m «ceo. Uit de Staati-Courant. Surséance van betaling Bij beschikking der arrondissements-recht- bank te Amsterdam, de naamlooze vennoot- .-chap NedetlandsclieZuid AfrikaanscheSpoor wegmaatschappij, voor den tijd van een en een balt jaar, gerekend van 23 Juni j.!., den dag waarop baar voorloopige surséance is toegestaan, 1 tgeeprokea: Sara Dorothea Btand, winkelierster in ma nufacturen, te Hilversum rechter-commis- mris mr. J. Deking Duia, curator mr, C, J. Pekelharing. W. H. Ileerkes, koopman te den Huls!, gemeente Nieuwleusen; rechter-commissaris mr. W. II. Roijer, curator mr. J.W. N. van Royen. Geëindigd: Bein. H. llijmans; J. van Hoeve, koopman te 's-Giavenhage; M. Moscoviter te Amster dam. YLAARDfNGEN, 30 Octobor. Binnen van ds baringvissclierij stm. W. Gioen met 224 ton pekelhaiing en 8 ton steuiharing, stra. S. v, Deventer roet 308 011 70, stm. L. v. d. Hoeve met 280, stm. G. Blok met 238. stm. M. Keus met 280, stm. Re' Bot mei 154 (Donkey detect), stm, L. IloogBndijk met 242 en 10, stm, V. v. d. Boon met 252 ton en bom SCtl 20 met 232 kan'jes pekel- en 23 kantjes steuiharing. 31 .October. Binnen van de haiingvisscherij stm D. v Haren met 364 ton pekelharing, stm, J. Zuurmond met 238 on 28 ton steurharing, stm. L, Pionk nuet 266, stm. Jb. Veldheermpt 210, stm. \Y. Pronk, met 266, stm. Nico Buis met 196 en 56, stm VV. Knoesler met 545, stm. A. Papeveld me: 322, stm. II. Rog met 182 (Donkey defect), stm. A. Buitenlid* met 280 ton, vetder de volgende Schcveningselie bomschuitenNo. 51 met 230 kantjes pekel haring, No 211 met 255 en 17 kantjes steur- liaring, No. 170 met 255 en 8, No. 275 met 204, No. 35 met 187 en 63, No 32 met 255 No. 145 met 296, No. 55 niet 272, No. 218 met 187 en 51, Nu. 219 mot 157 en 30, No. 98 met 257 en 27. No. 80 met 280 en 32, No. 139 met 207, No. 172 met 255 en NW 29 met 272 k sntjes pekelharing Statistiek der imringvisbcherij tot en met 29 dezer. Aangevoeld weiden in 1899 door 768 loggers 116,849 ton, 470 bommen 46,928 ton, te zamon 163,777 ton; in 1900 door 939 log- gets 214 912 ion, 552 bommen 91,701 ton, te zamen 306,613 ton; in 1901 door 1026 loggers 280,453 ton, 510 bommen 106,670 ton, te zamen 387,123 ton; in 1902 door 1375 loggets 395,155 ton, 613 Lommen 146,575 ton, te zamen 541,730 ton, De prijzen warenin 1899 30 dezer VII. f23, YH. Ew. f22, YH MO; in 1900 VII. 115.75, Vil. Ew. f 15, f14 50, YH. f 12.75 in 1901 VH, f 14, VU. Ew. f 13, YH. f9.25. MAASSLUIS, 31 October. Binnen van da batingvishclierij MA 136 met 182, MA 170 met 252, MA 17 met 182 ton. iïoog water te ScfiSednioa. Nov. 2v.m. 4.58 naus. 5.13 d 3t 5.32 5.43 4; 65 6.15 Hoogte tan bet water op de Rivieren. Berichten van 31 October. OBITH. 2 m.i 's mui-!. 10.56 Gev, 6.11 EOBLENZ, 6 uurmorg. 2.11 Gev. 0.04 V. I RIEfï, 12 uur 's muld. 0.44 Gev. 0.0311. iC6.Uf.EN, 11 uur's moi» 1.98 Gev. 0.11 M. RUU KORT, 8 uur S raorg 1.50 Gev O.UM. Strut en 53 f>£it« 'wiwipg Nov. 2: 6.58 v.m. onderg. 4.28 n.m. 37.— 4.26 v 4: 7. 2 4.25 31 Oct. N. Maan. 8 Nov. E. kwartier. LEEUWARDEN, 31 October. Boter. Boereboter f 47.a f Aanvoer 25 1/4, 11 en 5 i/m vaten. Fabrieksboter f43.a f47.50. Aanvoer 7 l/?i 28 en Via vaten. Familieberichten. (Uit aeniga courmteH.) Gehuwd: 30 Oct.F. Hopman en T. Moulin, Amsterdam. J. O. Vis en T. A. Honig, Zaandijk. J. J. van der Grient en C. D. Godvliet, Oudekerk. L.vanMoppes en EL Couiant, Amsterdam, G. van Rijn berk en-II. Wennekeridorik, Amsterdam.-" B. Visser en C. J. W. Visser, Buiksloot. -- K. de Jong en B. A. L. Calkoen, Wa^t- graafsmeer J. Goedhuis en T. 0. v. Ploeg, Amsterdam. Overleden: 27 Oct.: J. E. Ruys- Jaütze, 66 jHilversum. 28 Oct.li. de Jong, 54 j., Apeldoorn, J-A. Hoving' 68 j., Amsterdam. 29 Oct.: T. Schut maker, 42 j., Amsteidarn. A s* m 2 Nov. Gr. Sohouwb. Rotterdam, 8 uur, Ned. Opera, Cavalleria Rusticana, Paljas. 3 s Musis Sacrum, uitv. Zangvere'. «Polyhymnia", 8 uur, 3 s Gr. Schouwb, Rotterdam, uui, Twee "Weezen. 6 Gr. Schouwb. Rotterdam, «U1' Tooneel ver. van Amsterdam. At» de Telefoon. De erfgenamen van Rabourdin. Te Rotterdam eiken avond Circus vat Stationsplein, 8 uur.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 6