STADSNIEUWS. VLAAK DINGES. Gemeenteraad. MAASSLUIS." Kunst en Wetenschap. Zij in de helft van de loopende maand van Soestdyk vertrekt. Keizer Wilhelm door Nederland. Indien de Duitsche Keizer op zijn reis naar Engeland te "Vlissingen aan boord gaat, zal Hr. Ms. pantserschip Evertsen,comman dant kapt. t/zee Van Rossum, bij die gele genheid terreede van Vlissingen aanwezig zijn. Arbitragehof. "Woensdag 19 dezer vergadert de Raad van Beheer van het Hof van Arbitrage. Yrljgesprokeu. De correspondendent van de sN. R. Ct." te Batavia seint: De raad van justitie te Makasser heett den assistent-resident Van Hasselt vrijgesproken. Het blad teekent hierbij aan Deze vrijspraak van den heer J. 0. van Has selt, assistent-resident der afdeeling Banda (Amboina), heeft vermoedelijk betrekking op de bevoegdheidsovertreding, waarvan sprake was in de IS October jl. te Amsteidara ga- houden algemeene vergadering van aandeel houders der Crediet- en Handeisvereeniging nBanda". Den 2den Dec. a. s. zal de schout-bij-nacht Derx optreden als marine-commandant te Amsterdam en zal hij te Hellevoetsluis wor den vervangen door schout-bij-nacht Van Nes. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is aan de na te noemen personen vergunning verleend tot het aanue- men der onderscheidingen achter hun namen vermeld, te weten W. L. F. Ch. ridder Van Rappard, gezantschapssecretaris der le ki, te "Weenen, commandeur der orde van St. Sta nislaus van Rusland den heer H. O. Ypey, consul der Nederlanden, ridder 4e kl. der orde van Osmanie van Turkijeden lieer R. Lehmann, consul-generaal van Griekenland te Amsterdam, sOfficier de l'Instruction Pu- blique"den heer H, P. de Vries, te Mara- caibo, ridder 3e kl, der orde van het Borst beeld van den Bevrijder Simon Bolivar van Venezuela. Prof. van Calker. G-isfceren was het 25 jaar geleden dat prof. F. J. P, van Calker het ambt van liooglee- rsar aan do Groningsche universiteit aan vaardde. Dr. Friedrich Julius Peter van Calker, geb. te Bonn a/Rb. op 29 Aug. 1841, ont ving gymnasiaal onderwijs en werd! daarna student in zijn. geboorteplaats (najaar 1859). De professors Beer, Bischof, Landolt, Noeg- gerath en Plüeker werden zijn voornaamste leermeesters en toen hij later naar Berlijn ging, droegen Bacyer, Dove en Rammels- berg vooral bij ot zijn vorming. Den 20en Juni 1S63 promoveer4e hij te Bonn op een proefschrift, na vanaf I860 ad- sistent te zijn. geweest, eerst in physica (tot '62), daarna in mineralogie. Na zijn promo tie werd hij adsistent in de natuurkunde te Berlijn.vervolgens (van 186466) te Leiden. "Van hieruit benoemd tot 1eeraar aan do H. B. S. te Tilburg, ging hij, in 1874 in dezelfde betrekking over naar Arnhem, vanwaar hij den Sen Nov. 1877 to Groningen zijn oratie hield als hoogleeraar. Prof. Van Calker publiceerde verschillen de wetenschappelijke verhandelingen in on derscheidene vaktijdschriften, handelende voornamelijk over de vakken, waarin hij on derwijs geeft: Kristallografie, Miheralogie, Geologie, Paiaeontologfe en Physische aard rijkskunde. Vooral deed prof. Van Calker onderzoekingen over het diluvium van Gro ningen. Op de intern, ge oiogen con gressen te Berlijn (1S85) en te 'Zurich (1894) was hij dan ook vice-voorzitter (vertegenwoordiger van Nederland). Afschaffing van rietslagen. Stbl. no. 191 bevat een Kon. besl. van 25 October jl., houdende afschaffing van de straf van rietsiagen by het strafdetachement in Nederlandsch-Indië. De artikelen van het besluit zijn Art. 1. Ten aanzien van de ingelijfden bij een strafdetachement in Nederlandsch-Indië worden de strat van rietslagen en de overige straffen van het Reglement van Kiijgstucht of Discipline voor het krijgsvolk te lande ver vangen door a. opsluiting voor den tijd van ten minste twee en ten hoogste acht dagen b. opsluiting voor den tijd van ten minste twee en ten hoogste acht dagen, met ver strekking om den anderen dag van water en rijst in plaats van het gewone voedselc. eenzame ops'uiting voor den tijd van ten minste acht en ten hoogste acht-eu-twintig dagen, met bepaling, dat den gearresteerde, die zich schuldig maakt aan ongeregeldheden, op bevel van den commandant van het straf detachement om den anderen dag water en rijst in plaats van het gewone voedsel kan worden verstrekt. Art. 2. Dit besluit treedt in werking op een door den Gouverneur-Generaal te bepalen tijdstip. Algem. regiem, voor 't vervoer op spoorwegen. Met 1 Nov. e.k. is bet algemeen reglement voor het vervoer op spoorwegen ook geldend verklaard voor spoorwegen waarop geen ver voer plaats heeft dan met eene snelheid van ten hoogste 50 Kilometer per uur, behoudens uitzonderingen. Met betrekking tot spoorwegen waarop geen vervoer plaats heeft dan met eene snel heid van ten hoogste 35 kilometer per uur, geldt mdien zulks door den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid op verzoek van bestuurders op hun spoorweg van toe passing is verklaard een geheel nieuw regle ment, waarin o.a. is bepaald dat de reizigers kleine gemakkelijk draagbare voorwerpen op eigen verantwoordelijkheid kosteloos bij zich mogen houden voor zoover de wetteiyke bepalingen bij overgang van 's Rijks grenzen zulks toelatendat alle van buitenslands komende reizigers verplicht zjjn aan de sta tions tevens kantoren der in- en uitgaande rechten op aanzegging van spoorwegbeambten of ambtenaren der Rijksbelastingen zich aan visitatie te onderwerpendat als bagage in den regel slechts wordt beschouwd al hetgeen de reizigers als reisbenoodigdheden mede- neemt, en dat goederen waarvan het vervoer met spoortreinen verboden is, in geen geval als bagage mogen worden aangenomen, en goederen waarvan het vervoer slechts onder bijzondere voorwaarden wordt toegelaten, ook slechts met inachtnemiug van die voorwaarden als bagage mogen worden aangenomen. Tweede Kamer. Staatsbegrooting voor 1903. VIIe Hoofdstuk (Financiën.) Aangedrongen werd in de afdeelingen op vervanging van vermogens- en bedrijfsbelas ting door één ryksinkomstenbelasting, ook omdat hierin een doeltreffend middel zou gelegen zijn om de gemeenteu uit haren financieelen nood te helpen. Enkele leden vroegen of het juist is, dat aan de ambtenaren der registratie vanwege het Dep. van Financiën is medegedeeld, dat alle aangiften iu de Vermogensbelasting van meer dan vijf jaren lier, kunnen worden vernietigd en zoo ja, dan wenschte men terugkoming op deze aanschrijving. De wenschelijkheid werd betoogd van eene wijziging in de wet op de bedrijfsbelasting, die het mogelijk zoude maken buiterilandsche schippers te treffen, ook indien zij minder dan drie maanden hier te lande hun bedrijf uitoe fenen. Sommige leden juichten de aangekondigde indiening van een gedeeltelijke herziening van de wet op de personeeie belasting zeer toe. Men wenschte te vernemen het tijdstip van indiening van een wetsontwerp tot herziening van de wet van 2 Mei 1897 (iStbl." no. 124) tot herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen. Nu in de jongste Troonrede van de her ziening van het tarief van invoerrechten geen melding wordt gemaakt, was men van ver schillende "zijden van oordeel, dat de wet \an 20 April 1895, houdende nadere bepa lingen omtrent de heffing van invoerrecht naar de waarde der goederen, afzonderlijk en dan hoe eer hoe beter moet worden her zien, vooral omdat het voorschrift van art. 34 te lang reeds is verwaarloosd. Gevraagd werd, of de minister niet maat regelen zou willen nemen tegen ontduiking van de zegelbelasting. Gevraagd werd, of de meting van schepen voortaan niet kosteloos zou kunnen plaats vinden. Men vroeg, of de minister de zoo hoog noodige herziening van de wetgeving op de registratie, spoedig ter hand zal nemen. Somnvge leden klaagden over het feit, dat, de commiezen te Lobilh, belast met de in- en uitklaring van schepen, thans geen Zon dagsrust meer genieten. Men drong aan op vermeerdering van eenig personeel. Op vaste salarieering der deurwaarders der dir. belastingen, werd wederom aangedrongen. Men vroeg, of de minister geen maatregelen zou kunnen nemen tegen het steeds grooier wordend gebruik als drank van gemethyleerd gedistilleerd. Men vroeg naar 's ministers bedoeling met het overschot van het Pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren. Men drong aan op eene spoedige beslissing. Men meende te moeten opmaken uit de toelichting, dat het niet in d» bedoeling ligt ten aanzien van de verzekering der werk lieden, onder Financiën ressorteerende, eigen risico te dragen. Men drong op het volgen van éen gedragslijn door de onderscheidene Depar tementen, aan. Binnenlandsche Zaken. Sommige leden klaagden bij het af-dce- lingsonderzoek over bet 'hooge eindcijfer dezer begrooting dat 1,642,152 meer be draagt dan dat der begrooting over bet loo pende dienstjaar. Gepaste zninigbeid meen de men dat moest worden, betracht vooral met bet oog.op de toekomst. Door verschillende leden werd geklaagd dat het aantal' stemdistricten, vooral op het platteland te gering is. Gevraagd werd of de Reg. reeds iets zou kunnen mededeelen omtrent den omvang en de strekking der in de Troonrede toege- zegde herziening der Provinciale wet. Som mige leden wenschten gebroken te zien met het stelsel van verdeeling der gemeenten van boven de 15000 zielen, in. kiesdistricten. Aangedrongen werd op het geven van meer vrijheid van beweging ten aanzien van het beheer en bestuur van gemeentelijk© bedrije ven. Gevraagd werd of reeds een. onderzoek heeft plaats gehad tet herziening der ge meen tewet met betrekking tot de regeling der gemeente-ontvangers. De beschikbaarstelling van golden uit d!e gemeentekas (het besluit van den Gemeente raad van. Waalwijk) voor kerkelijke doelein den werd door sommige leden bestreden. Opnieuw werd aangedrongen op benoe ming van burgemeesters uifc de ingezetenen. Do aandacht werd! gevestigd! op do Haar- iexnsche politiet-veroidening die heb houden van vergaderingen belemmert. Geklaagd werd over 'het bemoeilijken van politieke vergaderingen door burgemees ters. Bedenkingen werden geopperd tegen het verleenen van vergunning tot het hou den van politieke optochten bijj verkiezin gen. Gewezen werd op Amsterdam bij de jongste verkiezing in district IX. Geklaagd werd ook door sommige leden over heb weigeren tot het houden van col lecten voor werkstakers. Gevraagd' werd tot welk resultaat het on derzoek naar de pensionneering der gemeen te-ambtenaren en 'hun weduwen en weezen heeft geleid. Ook werd gevraagd hoe het staat met do banken van leernng en het toezicht op le vensverzekeringmaatschappijen en begrafe nis-fondsen. Door sommige leden werd de vraag gedaan of niet de wet tot regeling van het Staats toezicht op 'krankzinnigen behoort te wor den gewijzigd' eni van verschillend© zijjden weid do aandacht gevestigd op do in den laatston tijd vernomen klachten ovetr ver pleging van krankzinnigen. Ook werd ge wezen op het gebrek aan ruimte in dé go- stichten, 's Ministers voornemen tot reor ganisatie van het verplegingspersomeel in do R ij'iksk rankzinni gon gesti ch ton to Medem- blik en Grave werd vrij algemeen toege juicht. Door enkele leden warden bedenkingen geopperd tegen dei subsidiën tob bestrijding van drankmisbruik terwijl da Staat aan den anderen kant groote sommen put uit den drank-accijns. Gevraagd werd' wat do Reg. dtenkt te doen voer bet lager vaikonderwijp. Ook werd gevraagd of de in uitzicht gestelde, meer dere vrijmaking van het hooger-ondorwijs bodoelt subsidieering der bijizondere gym nasia. Wederom werd aangedrongen op een leer stoel in de homoeopathic aan een der Rijks universiteiten. Andermaal' word ook aange drongen op do benoeming van een hooglee raar in do Maleisclio taal aan de Universi teit te Leiden. Opnieuw werd aangedrongen op medodee- ling van hetgeen ten aanzien van de toela ting van onvermogend© leerlingen op de Rijks H. B. S. in het begin van den cursus 1902/1903 is voorgevallen. Aangedrongen werd op hot verleenen van gelijken steun aan openbaar en bijzonder onderwijs. Gevraagd werd naar de resulta ten van liet onderzoek naar d'ö werking der Leerplichtweb en gewezen werd op het plaatsgebrek op de openbare scholen, Ook werd gewezen op den grooten overvloed van beschikbare onderwijskrachten. Opnieuw werd gewezen op het gevaar dat het onderwijs zou lijden indien theorieën als sociaal-democratische op school werden ver kondigd. Ter sprake kwam hi« -b'de var- 'kiezingscirculaire van openbare onderwijzers te Amsterdam. Enkele leden drongen aan op het ver plicht stellen van overheidssteun voor Kin dervoeding en kind ar Weeding. Aangedrongen weid! op versterking der rechtspositie van den bijfconderen onder wijzer Men vroeg om tegemoetkoming van de bijzondere scbolen voor het onderwijs aan achterlijke kind-eren. Enkele leden wenschtor dat da Staat zich het onderwijs van spntakg ebrekkigen aan- trekike en daarvoor geldalijken steun ver leen e. Door sommige leden werd aangedrongen op reorganisatie van het schooltoezicht. Men vroeg of da eischen voor het examen hoofdakte niet te hoog zijn. De instelling eener commissie om voorstel len te doen tot reorganisatie van hot on- derwijis werd van verschillende rijden toege juicht. Aangedrongen werd op reorganisatie van arbeidsbeurzen Op stipte handhaving der Arbeidswet werd aangedrongen. Naar de uitkomsten van het onderzoek op 'b laden en lossen van schepen werd ge vraagd. Nog werd aangedrongen op aanvullen en handhaving der Veiligheidswet. Gevraagd werd) of niet dei Minister de herziening der wet op do Kamers van Ar beid spoedig zou willen ter hand nemen. Van versohilelnde rijden werd1 aangedron gen op toevoeging van de zeevaart, de aeo- visscherij! den landbouw en het bedrijf van handelsreizigers aan de verzekeringsp'.ich- tige 'bedrijven in de Ongevallenwet. Op spoe dige uitvaardiging van d'o veredschte maat regelen van bestuur voor uitvoering dier \fefc werd aangedrongen en door sommige leden werd gewezen op do urgentie van wij ziging dor militaire en burgerlijk© pensioen wetten in verband met die invoering. Tot bun leedwezen hadden verschillende leden de aankondiging in de Troonrede ge mist van een wetsontwerp betreffende ver plichte ziekte-verzekering. Ook het belang der ouderdoms- en invaliditeitsverzekering werd door velen bepleit. Opnieuw gaven vele leden den wensch' te kennen dat in alk nummer der „Staatscou rant" een kort© inhoudsopgaaf worde opge nomen. Andermaal werd gewezen op de wensche- lijlkheid de quaesbie der wachtgelden bij het Lager Onderwijs op beteren voet te regelen. Bond fan Ned. Indnstrfeelen en Handelslieden De Ap oldoornsch e Handeisvereeniging heeft met algemeene stemmen besloten tot aansluiting hij den Bond' van Nederl. Indus- fcrieelen en .handelslieden, gevestigd te Rot terdam. De Apeldoomsdbe Handeisvereeni ging telt ruimt 80 leden. Door Burgemeester en Wethouders is benoemd tot klerk aan de gemeente-secretarie (afd. bevolking en burgerlijken stand) de heer J. Verboon alhier. Door de commissie voor de Gemeente-reini ging was aan verschillende hier gevestigde ververs prijsopgave gevraagd voor 't uitvoeren van eenige verfwerken aan de gebouwen voor de reiniging. Het werk is gegund aan den laagste in schrijvers, Gebr. v. d. Hammen toegewezen voor de som van f39.50. Kamer jan Koophandel en Fabrieken, Woensdag 5 November 1.1. hield boven genoemde Kamer onder voorzitterschap van den heer Mr. W. H. Jansen vergadering. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Goedgekeurd werd het door de in een vorige vergadering daartoe benoemde com missie met den secretaris ontworpen adres in zake de verhooging van den accijns op het gedistilleerd, welke de Regeering van plan is voor te stellen, en na eenige discussie be sloten dat adres te zenden aan Zijn Excellentie den Minister van financiën en tegelijkertijd een audiëntie bij dien Minister aan te vragen voor den Voorzitter, een der leden en den secretaris der Kamer om het mondeling toe te lichten. Een verzoek der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Meppel om adhaesie aan een adres, door haar gezonden aan der. Minister van W„ II. en N. ten einde wijziging te verkrijgen in enkele bepalingen omtrent het postwezen en wei in die betreffende de rechten verschuldigd voor het overmaken van geld per postwissel en voor de invorde ring van geiden op kwitantiën en handels papier van kleine bedragen, zoomede de kosten der verrekenpakketten, werd voor kennisgeving aangenomen. Daar by de rondvraag niemand meer het woord verlangde, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. By geruchte vernemen wy dat de firma v. d. Lugt Zoon in onderhandeling is om haar bedryf naar deze gemeente te ver plaatsen en de terreinen aan de Prins Hen drikkade voor bouwgrond te verkoopen. Een der firmunten was gisteren te Schie dam. Tot eene beslissing is het nog niet ge komen. Te Rotterdam zyn onderhandelingen over een terrein aan den Zwaanshals afgestuit. Voor de betrekking van onderwijzer en ond-rwijzeres aan school D. (hoofd de heer A. W. Vaandrager) hebben zich respectievelijk 28 en 13 sollicitanten aangemeld. ^Morgenavond te 8 uur zal in »Musis Sacrum" een bijeenkomst worden gehouden van de leden van het Alg. Ned. Verbond en de Ned. Z.-Afr. Vereeniging met hunne dames waarin de commandanten Moll en Slegtkamp mededeelingen zullen doen omtrent hunne ervaringen in den Z.-Afr, oorlog. De eerste werd gedurende den oorlog meer malen (laatstelijk bij de bestorming van het fort Pisani) zwaar gewond. De laatste is bij ons bekend als de held van Spioenskop en by de Engelschen als de treinvernieler. De afd, Schiedam der Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken verzond heden een adhaesieadres aan het door het hoofdbestuur van voormelde ver eeniging verzonden adres aan Hare Majesteit de Koningin, houdende verzoek het wetsont werp voor verhoogden drankaccyns niet by de Kamei in te dienen. De ruïne der panden, die door den enormen brand op Feijenoord zyn vernietigd, trekken natuurlijk zeer velen naar dat terrein, niet alleen grooten maar ook kleinen. Onder deze laatsten komen er natuurlijk wel voor vooral waar er zoo reien uit andere gemeen ten heen trekken die den weg naar huis niet meer kunnen vinden. Dat schijnt ook het geval geweest te zyn met den 12-jarigen J. H, van hier, die door de Rotterdamsche politie aan de Schiedamsche politie werd gebracht om aan zijn ouders te worden teruggegeven. Toen tijdens de raadszitting bet verzoek schrift van Sloekers om kwijtschelding van ƒ4.50 aan achterstallige belasting, afstuitte op te late indiening, gaf een lid een. bewijs van zijn menschliewndheid door onder-de- hand een inzameling te doen houden, wel ker opbrengst den adressant, d!ie reeds we ken riek ligt, ruimschoots mi staat stelde 't nog verschuldigde bedrag te voldoen. Cevondcn voorwerpen. Te bevragen aan. onderstaand© adressen: Een portemonnai© inhoudende 1.75 bijl De Heer, 3e Achtersteegeen portemoimaio inhoudende 2 bij P. Verduin, Viaardinger- Ambacht; een zweep bij1 G. Gulik, BI eek straat 57een ceintuur bijl D. Torn, Wil- helminastraat 8eeu goud'en dames-horloge ketting bij T. Bastemeijer, Van LeijjdenÜiof- je- Vergadering op Woensdag 5 No». 1902, des avonds te 7 uur. Voorzitter de 'heer R. A. Verploegh Chas- sé, burgemeester. Aanwezig 15 leden, afwezig met kennis geving de heeron C. H. Hum mei in ck en L. van Gelderen. De Voorzitter opent de vergadering en doet mededeeling van de ingekomen stuk ken, o. m. missive van Ged. Staten, houden de goedkeuring van. 'het raadsbesluit tot toe kenning van do subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur en missivea van dat zelfde col lege, houdende goedkeuring van de beslui ten van den raad! van 3 Oct. jl. Missive van den Man. van Binnonl. Zaken, waarin hij berust iim da benoeming Van leeraren aan de B. A. S. Deze mededeelingen worden voor kennis geving aangenomen. Adres van de gymnastiek- en scherm var eend ging „Leonidas", waarbij rij verzoekt om vergunning tot het gebruik van de gym- nastiekschool' op de Mankt. Idem van den gemeente-ontvanger in za ke verhooging zijner jaarwedde (f 1450) met het oog op de uitbreiding dor administratie der comptabiliteit en het financiewezen der gemeente. Idem van L. Drop en J. Goedikneoht om uitgifte van gemeentegrond' in erfpacht. Idem van M, de Hoer, idem. Idem van Bete en Van Hoost, idem. Idem van Gobrs. Van Buuren van Heyst idem. Idem van Van der Windt, met verzoek tot wijziging der erfpaohtsvoorwaanden. Idem van J. d'e Priëelle om uitgifte van gemeentegrond in erfpacht. Idem van G. J. van. Leeuwen, idem. All deze adressen worden gesteld in han den van B. ©n W. om advies. Bezwaarschrift van J. Sloékers tegen zijn aanslag in den H. O. wordt onontvankelijk verklaard! omdat het niet binnen den daar voor bestemden termijn was ingediend. Benoeming havenbeambte. Tot havenbeambte wordt benoemd de heer C. D. van Krieken, te Rotterdam, met 8 stemmen. Voorstel van B. en W. op het verzoek van de Harmonie-vereenigïng „Oud-muziekkorps d'er d.d. Schutterij'', om Vergunning tot ge bruik van do gymnastioksdkool op do Maiikt. Ontwerp-besluit tot af- en overschrijving van 700 op de gemeentobegrooting, dienst 1902. Ontworp-besluit tot betaling Van ƒ248.55 uit den post voor onvoorziene uitgaven der gemeonto-begrooting, dienst 1902. Voorstel! van B. cm W. om heb aan de Vereeniging voor Ziekenverpleging alhier toegekende: jaarlijjksehe subsidie uit de ge meentekas, met ingang van 1903 te Verhoo- gen met 1000 en aan die vereeniging tot dek'ki ng van het vermoedelijk tekort over 1902 een erediet toe te staan van 1400. Rapport van de commissie voor financiën omtrent het ondbrzoek der begrooting van de Vereeniging voor Ziekenverpleging dienst 1903. Ontworp-besluit tot het verleenen van re missie op de pacht van gemeente-landerijen. Voorstel' van B. en W. op het verzoek van J. J. van Raait, te 's-Gravenhage, om vergunning tot het hebben van een gebouw met andere d'an steenen wanden. Voorstel van B. en W. op heb verzoek van D1. Luijendijfc om wijziging van erf- pachtsvoorwaarden. Idem 'op iheb verzoek van D. Luijendijk om vergunning tot het hebben van een ge bouw mot andere dan steenen wanden. Idem op het verzoek van A, Maarlerold Azn. om wijziging van erfpachtsvoorwaar- den. Idem op het verzoek van Gebrs. van den Berg, als voren. Idem op heb verzoek van J. van d'er Vel den, als voren. Idem op het Verzoek van J. van der Vel den, om vergunning tot heb hebben van een gebouw met andere dan steenen wanden. Idem tot versterking van het personeel aan school A met één onderwijzer. Idem op het verzoek van H. Post om ge meentegrond in erfpacht. Idem op het verzoek Van de firma Joost Pot, als voren. Idem op het Verzoek van Joh. van den Berg D'zn. om goedkeuring van den aanleg van ©en straat. Idem op het verzoek van J. Proost, om ge meentegrond in erfpacht. Idem op het verzoek van F. M. G. Har- ting, om vergunning tot het gébruik van het gymnastieklokaal op do Markt. Al' deze voorstellen en ontwerpbesluiten worden goedgekeurd. Ontworp-besluit tot verbooging der ge meente-begrooting, dienst 1902, in ontvang en uitgaaf met 9980 (gewoon) en met 88,300 (buitengewoon). Do heer IJzermans doet de vraag, naar aanleiding van een verhooging met 2000 voor meerder onderhond van den straatweg over den Schiedamsclien Dijk of het onderhoud' van dien dijk voor enkele j.v ren niet is aanbesteed. De Voorzitter antwoordt hierop toestemmend, doch deelt mede dat er meer bijwerk moest geleverd worden dan waarop gerekend was en dat er meer "gedaan moest worden d'an in het bestek omschreven was. Hot ontwerp-besluit wordt daarna goed gekeurd. Ontwerp-besluit tot wijziging der verorde ning, regelende do inrichting van do gemeen te-secretarie. Do heer Schappers aoh't da regeling van zoo ingrijpenden aard', wat de finan- cieele gevolgen betreft, dab zijl eerst goed onder do ©ogen moet gezien, worden. Spr. doet heb voorstel, dit punt aan te houden en in comité-generaal' te behandelen. Do Raad kan zich daarmedd vereenigen on na afloop der agenda wordt de openbare zitting in oom gesloten veranderd. Na heropening der zitting komt heb ont werp-besluit artikelsgewijzo in behandeling en wordt daarna in zijln geheel' vastgesteld met bijbelioorend' sdhema. Do vergadering wordt daarop gesloten. *De collecte voor de Boeren heeft gisteren in deze gemeente opgebracht f574.—. 'Gisteren viel de 19-jarige A. F. van de derde bintlaag van één der in aanbouw zqnde pakhuizen aan de Govert van Wynkade. Zonder de tweede en eerste bintlaag te raiken, viel hjj door deze heen en kwam gelukkig terecht in een hoop zand, waardoor l>y ,?r met een lichte kneuzing afkwam. 'Gistermorgen werd op da rivier voor dez gemeente opgevischt het lijk van een mans persoon, dat naar het lijkenhuis op de craafplaals overgebracht, werd herkend a te zij a van den 34-jarigen Hendrik Weste berg, wonende te Rotterdam, die behoor bij da bemanning van da op 14 Oct. J- verongelukte vlet. Door het Groot-Herlogeiyk Museum te

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2