Ingezonden Mededeelingen. Bij een Broodbakker. Kerk en School. (lemengd Nieuws. Handel en Bedrijf. zitter van de Commissie ter voorlichting van den Minister van Oorlog omtieut de meest oeconomische wijze, waarop ware te voorzien in de behoefte aan brand- en lichtstoffen by een eventueele insluiting van de Stelling van Amsterdam, de generaal-majoor P. C. Kool, kommandant der Stelling van Amsterdam, lid der Commissie; 2o. tot lid \an de onder lo. genoemde commissie dp kapitein-intendant B, H, Goudriaan, die tevens belast blijft met de function van secretaris der Commissie. R. K. Knmerclub. Naar aan de nMaasbode" uit 's Graven- hage wordt medegedeeld, heeft de R. K. Kamerclub een vergadering gehouden, en is daarin ter sprake gekomen de missive, door de redacties der R. K. dagbladen aan liet bestuur dier club gericht in zake het ver strekken van haar mededeelingen aan de pers. Tiviseetfe. De Nedeilandsche Bond ter bestrijding der vivisectie heeft zich in een breed gemotiveerd adres gewend tot H. M. de Koningin met verzoek, om ofschoon zich bü voortduring plaatsend op het standpunt d'-r algeheeie afschaffing eener onderzoekemethode, die de folteringen van zooveel gevoelende wezens ten gevolge heeft en op den duur verhardend moet werken op beoefenaars en toeschouwers de nu schier volkomen vrijheid der per sonen bij het nemen van pijnlijke proeven op dieren door wettelijke regeling der vivi sectie met strafbepalingen te willen beperken. Deen Uerlialiiigsonderwijs. De sBode", het orgaan van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers schiijft: $Te Losser wordt geen herhalingsonderwijs gegeven. "Volgens de wet is liet gemeentebestuur niet verplicht kennis te geven, dat er gelegen heid is het herhalingsonderwijs bij te wonen. Verschillende ouders die, nu dit onderwijs dit jaar voor 't eerst in vele gemeenten ge geven wordt, niet op de hoogte zijn, hebben afgewacht of B, en W. ook eenige kennis geving zouden doen van den tijd waarop en plaats waar dit onderwijs gegeven zou worden. B. en TV. hebben zich echter ïvan den domme gehouden" en daar niemand zich aanmeldde, wordt er geen onderwijs gegeven. Indien er nu ouders zijn, die voor hunne kinderen herhalingsonde) wijs wenscheu, moe ten zij daarvan kennis geven aan B, en W., tevens meldende aan den districtsschoolop ziener en aan Ged. Staten, hoe de vork in den steel zit. Nader vernemen wij, dat toeslanden als te Losser eveneens bestaan te Maastricht, Venlo, Roermond en omstreken (behalve Tegelen), Weert, Kerkrade en vele andere plaatsen in Limburg. Het is o. i. zaak, dat de collega's de ouders eens op de hoogte brengen en hun aanraden, hun kinderen aan te geven bij 't gemeentebestuur, want 't schuilvinkje spe len van die gemeenteraden ligt zeker niet in de bedoeling van den wetgever". De heer Ifardie in de Tweede Kamer. Het Engelsche Parlementslid Keir llardie ■woonde gisteren in een der loges een ge deelte van de vergadering der Staten-Gene- raal bij. Dir. Bel., InToerr. en Ace. Bij de directe belastingen, enz. is be noemd'; ingang 1 Deo. tot kommies-on tvan- ger te KapellebrugA. van d'e Zande, thans tijdelijk aldaar; zijn bevorderd: ingang 1 Dec. a. tob verificateur der le categorie J. Alfiug te Groningen en I. Alkema, te Rot terdam; b. tot verificateur der 2e categorie L. van. .Dorp te Delft en. K. H. L. Budding, te Rotterdamc. tot Verif. 3e cat de kom.- verif. le cat.: P. A. Steegmans te Amster dam. (tijd.) en P. Oomen te Vemocl. rot kommies-verificateur le cat.: J. Wolff, te Rotterdam en H. J. de Ruijtor te Amster- „Hoog? hoog?" vroeg Jochem, argwanend zijn buurman aanziende. „Wat meen je daarmede, Hein?" „Och. niets, Jochem, ik versprak raij," ant woordde Hein verlegen. Na een poosje viel ook Joehem door do mand en riep driftig: „Dio vervloekte keizer Verder kwam hij niet, want hij kreeg opeens een hoestbui. .'Keizer? keizer? Wat wil je daarmee zeg gen, Jochem?" riep Hein, weer stilstaande, terwijl hij zijn vribnd mistroostig aankeek. „Och niets, ik wil zeggen dat die vervloek te hoest mij zoo te pakken heeft. Maar maar ik zou wel willen weten hoe mijn heer Schimpanskï het maakt!" „Ja, ja ik hen hang „Ben je bang? Waarvoor?" „Wel, dat zij hem gevat hebben 1" flapte Hein er uit, die niet langer zwijgen kon. „Gevat hebben?" schreeuwde Jochem. „Lieve hemel en mijn vierhonderd gul den naar de maan!" „Wat vierhonderd gulden V' vroeg Hein verbaasd. „Nu, die heeft hij van mij geleend „Heb jij hem vierhonderd gulden geleend en de kerel heeft bij) mij nog vijfhondea-d pop schuld'!" „Onze Russische vorst V' riep Jochem. „Wat, weet jij) dat ook V' „Hij heeft mij de geheele geschiedenis in vertrouwen meegedeeld." „En mij) ook!" „En ik heb de hand er op moeten geven, dat ifc geen mensch er één woord' van zou laten merken." „En ik ook!" „Hein," begon Jochem na een pauze, „ik geloof dat we ons als een paar echte stom merikken bij den neus hebben laten nemen. Geloof me, buur, de kerel heeft ons bedro gen „Ik weet het nog niet, Jochem, Heeft hij dam e. tob komm.-vorificateur 2c cat.II. Kruger, te Lobiih. Verplaatst, ingang 1 December: M. Bac- ten, verif. 3e cat. van Maastricht naar Am sterdam; N. Linsson, id. van Venlo naai' RotterdamP. O omen, id. van Rotterdam naar Venlo; B. Hoving, kom.-verif. 3e cat. van Oldenzaal naar MeppolD'. Boven, id. van Lobiih naar Winterswijk; L. Scholten, adspir.-verif. van Winterswijk naar LobSth. Eervol entslagen, ingang 1 Januari e.k. J. J. van den Burg, Icomm. le ld. to Hel mond. liet vijftigjarig bestaan der Rijkstelegraaf. Naar wij vernemen heeft het comité op het telegraafkantooi te Amsterdam, dat zich ten doel stelde liet 50-jaiig bestaan der Nederland sche Rgkslelegraaf op 1 Dec. a. s. feestelijk te herdenken, door gebrek aan deelneming, van dit plan afgezien. Daarentegen bestaat het voornemen op Zondag 30 Nov., daags voor den gedenk- watirdigen datum, een krans te leggen op het graf van haren stichter, den heer E. Wenckenbach, te Wjjk-bij-Duurstede. Deze plechtigheid gaat uit van de Broeder schap van commiezen der Telegraphic in vereeniging met den Neder!, Pod- en Tele graafbond, op initiatief van don heer A. Bech Jr., commies der telegraphie te Amsterdam (sOentrum".) Straatbelasting. Do Vereeniging van Grondeigenaren te Rotterdam heeft, een adires gericht aan Ge deputeerde Staten van Zuid-IIelland, waar in. zij dezen verzoekt in hot verslag aan II. M. do Koningin omtrent de door den ge meenteraad aangenomen straatbel astilng wel te willen rekening houden, met, do te dezer zake geopperde bezwaren en H. M. in over weging te geven hot gemeenteraadsbesluit, waarbij deze belasting is vastgesteld, te ver nietigen, althans te bevelen, dat deze plaat selijke belasting niet zal worden geheven of •zoo noodig afgeschaft. Adressante is van oordeel, dat d'o straab- belasting is in strijd met de gemeentewet en met het algemeen belang. In strijd met db gemeentewet acht zij haar, omdat zij, niet voldoet aan het bij die web bepaalde voreischbe, dat de gemeente deze belasting mag heffen, mits naar grond slagen, volgens welke van d'c belastingschul digen in billijke evenredigheid een bij drage gevorderd wordt in de kosten voor aanleg en onderhoud van straten en wegen, voor hun verlichting en voor afvoer van wa ter en vuil van d'e in do hc-lasting vallend© eigendommen. En in strijd mot het algemeen belang oor deelt adressante deze belasting, omdat het al gemeen belang eischt, dat een belasting drulit gelijkmatig en niet de belangen van één deel der ingezetenen worden opgeofferd aan die van een ander deel, wat met deze belasting het geval fe; terwijl ook de volks huisvesting. het algemeen belang bij uitne mendheid, door de heffing dezer belasting ten zeerste wordt geschaad, daar de prijzen der woningen, vooral die voor d'e minder be deelden, natuurlijk moeten stijgen. Een en ander wordt in het adres uitvoe rig toegelicht. De hoofdcommissaris van polilio. De »Opr. Haarl. Ct." verneemt, dat het nu zeker en stellig is, dat de commissaris van politie te Amsterdam, de heer Frank en, met 4 April, thans met verlof te Dieren tot 1 April e.k., den politiedienst zal verlaten. Er is geen sprake van, zegt het blad, dat de heer ^Voormolen, thans als zoodanig te Rotterdam ook hij is physiek niet sterk hem zal opvolgen. Men noemt, volgens de Haarlemmer", als zijn opvolger den heer Vermeulen, officier der marechaussees. je ook niet verteld van den czaar van Rus land' en dia verliefde prinses?" „Zeker, maar dat zijp, ook allemaal leu gens 1" „Kalm wat, vriend. Ik kan je nog wat meer vertellenwees maar niet bezorgd' voor je vierhonderd guldenYoor zijn reis heeft zijne hoogheid mij een klein pakje gegeven en gezegd dat als liij binnen veertieu dagen niet terug was gekomen, dan zonden de Rus sen hem gevat hebben en dan mocht ik het pakket door het gerecht laten openbreken. Twee banknooten zijn er in, één van 20,000 roebel, die voor mij is, en één van 10,000 roebel, die voor jou bestemd is." „Yoor mij 10,000? Waarom heb jij twee maal zooveel als ik Is dat billijk riep Jochem geërgerd. „Ja, waarom, dat weet ik niet, Jochem, maar hiji is mij, 100 gulden meer schuldig en dan voor kost en logies!" „Nu, voor inijn part, ik vind 'het anders niet netjes van hom, dat moet ik zeg gen!" Toen de veertion dagen verstreken waren, meldden de twee hoeren zich met heb bewus te pakje hij. den rechter. Met zenuwachtige spanning zagen zij toe naar het verbreken der zegels. Eindelijk viel hot laatste omhul sel. Dö .kantonrechter begon te lachen, de griffier deed mede, alleen Hein en Jochem bleven ernstig. In het pakje was niets an ders dan oen oud boek dat den weidschen titel droeg: „Beckei-s Wereldgeschiedenis, 2e deel". „Schud het hoek eens, mijnheer de kan tonrechter, „er ligt misschien wat tusschen de bladen!" verzocht Hein. Het gebeurde en uit het boek vielen een paar papieren, geen bankpapier, maar ge ïmproviseerde leesteekons. Hein nam het dure boek onder den arm betaalde de 'kos ten en ontmoedigd verlieten beiden de ge rechtszaal, 80 cent per regel. Het beroep van broodbakker is zeker wel een van de zwaarste beroepen die bestaan, niet alleen dat men krachtig en flink moet zijn, maar bovendien is het een weik dat steeds des nachts plaats heeft. Wanneer men nu eenmaal dat beroep heeft uitgekozen om er zijn bestaan van te maken dan kan men zeker aan de gewone nachtrust voor zjjn geheele leven wel vaarwel zeggen, want hoe wel de bakkers overdag uitrusten en slapen, is de rust en slaap gedurende den dag in geenen deele zoo verkwikkend als do' gewone nachtrust; men moet dus bepaald van een sterk gestel zijn om zulk een leven vol te houden. Maar als men dan nog tot overmaat van smart door lichamelijke ongesteldheden gekweld wordt dan wordt dat beroep zeker wel een zware last. Wij ontvingen daaromtrent een treffend schtijven van den Heer H, Hoogland, brood bakker, 2de Bothof dwarsstraat No. 35, te Enschedé, (provincie Overijssel). Reeds meer dan een jaar, zoo ving hij aan, was ik lijdende aan heupjicht, waardoor ik dikwijls niet in staat was te ioopen en bjj gevolg niet kon werken. De Heer HOOGLAND volgens portret. Onze verslaggever bracht hem hierop onlangs een bezoek en ontmoette by het binnenkomen de eehtgenoote van den Heer Hoogland, die hem in korte woorden het lijden van haren man mededeelde, maar, zeide zij tevens, het zou mij een groot ge noegen doen als U hem persoonlijk eens sprak, ik zal hem even gaan wekken, want, zooals U weet, is hij bakker en slaapt over dag. Alhoewel onze verslaggever er bepaald op aandrong hem zijn rust te laten genieten, kon hij juffrouw Hoogland er niet toe be wegen. Io minder dan vijf minuten stond de Heer Hoogland voor hem, een flinke jonge man van 23 jaar. Komaan zeide onze ver slaggever, gij zijt de persoon die zoo aan heupjicht geleden hebt Maar U hebt vol strekt niet het vooi komen van lijdende te zijn geweest. Ja, zoo antwoordde hij hierop, dat kan ik U met een paar woorden uitleg gen, het is n.l. door het lezen van een boekje waaraan ik mijn herstel te danken heb, want na het lezen van hetzelve ben ik ook, gelijk zoovele anderen, tot het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams over gegaan. Voor hun gebruik had ik een vreeselijke heupjicht, welke mij treurig en droefgeestig maakte en m\j niet alleen de lust tot wei ken benam, maar het mij zelfs onmogelijk maakte. Daar wij nog niet lang getrouwd zijn, kunt U wel begrijpen dat die hoopvolle toekomst die wij ons voorgespiegeld hadden zich minder schitterend liet aanzien, maar dank zij het geregeld gebruik der Pink Pillen gedurende een zekeren tijd is mijn heupjicht geheel en al verdwenen mijne vrouw en ik gevoelen ons veel opgeruimder en wij vei zoeken U bij Uw terugkomst in Parijs onzen besten dank aan den uitvinder over te brengen. Wij kunnen er echter niet genoeg op aan dringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want geSijk alle goede produkten worden Buiten geikomen stonden ze een ©ogenblik s-il om aan hun ergernis lucht te geven. „Wel wat zeg je nu wan je hoogheid riep Jochean grimmig. „Man, wat zal ik er nog van zeggen", meende Hein onverschillig. „Ik begrijp nu op eens de theorie van het boerenbedrog waarover hij' altijd den mond vol had!" „Ja, zeg dat wel! Waarachtig voor zoo dom had ik mezelf toch niet gehouden „Jo hebt gelijk we zijn een paar groote botterik.kexi geweest! 'Maar kom 't was toch een dirommelsoke kerel, die mijnheer von Sehimpanski „W© .'hebben veel gelachen met hem om zijn grappen die mij soms toch ergerden." Dezen dag gingen de beide buren niet wandelen. Jochem bleef thuis uit ergernis. Hein greep uit vertwijfeling naar het onge- luks-boek en begon te lezen. Weldra was hij er zoo in verdiept dat zijn vrouw meermalen tob hem zeide: ,,'IIoud dan toch eindolijik op met lezen Hein, gij zuilt do oogeti bederven!" Den volgenden d'ag was de wandeling weca- aam de orde. Jochem wilde hot gesprak weer op zijn. hoogheid brengen doch Hein gaf een wending aan het gesprek en vertel de hom van de oude Bgyptonaren. Eerst was Joehem verbluft en dadelijk riep hij. uit: „'Maar Hein, waar haal je dat alles van daan? In de school hebben ave dat toch niet geleerd'!" „D'at vertelt het dure boek van zijn hoog heid „Zoo! Nu dan hebben we wat voor ons geld, geef mijt d'at boelk ook eens, Voor mijn vi'erhondord gulden heb ik daar toch ook recht op Ook Jochem verslond! heb hoek. Het mees te interesseerde hem hot gedeelte d'at over zielsverhuizing handelde. D'at was werkelijk ook de Pink Pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterljjk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestand- deelen bezitten ze in geenen deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eenigen twijfel mocht hebben, laat ze recht streeks van den Hoofddepothouder komen, den Heer Snabilié. Piijs 4 75 de doos, ƒ9.— per doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóLhouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Vrouwenpolder (Wal cheren) de heer P. J. Ilage, caud. te St. Maartensdijk. Geref. Kerken. Beroepen: te Schoonhoven (kerk B) ds. J. A. Donner Jr., te Nieuwdorpte Anna-Jacobapolder ds. G. Elshove, te Breu- kelen. Hooger Onderwijs, Lelden. Bevorderd tot doctor in de genees kunde de heer A. Kypperda Wierdsma, geboren te Amsterdam, met academisch proefschrift, getiteld ïOver den aard van den phloridzine diabetes in verband met het vraagstuk van den sRenalen diabetes". Utrecht. Bevorderd lot arts de heer J. B. Wolff, JE en jong ijsbeer/je. Als een groote metkwaardigheid kan ge meld worden dat in de Rotterdamsche dier gaarde de familie van den ijsbeer vermeerderd is en bet jong, reeds 40 dagen oud, zich in goeden welstand schijnt te bevinden. De moeder verzorgt het met bijzondere liefde. Hoogst zelden, wellicht nimmer heeft men noch hier te lande noch in het buitenland een in gevangenschap geboren ijsbeer in het leven kunnen houdeD. Het is te hopen dat men met dit ijsbeertje, dat ten minste al een aantal dagen langer in leven bleef dan zijn broertjes en zu«jes, gelukkiger zal zijn. Ongeluk. Eenigen tijd nadat de landbouwer J. S., wethouder der gpmeente Ambt-Doetincliem, met kar en paard het huis verlaten had, kwamen kar en paard bij een buurman aan hollen. Na eenig zoeken von! men den man bewusteloos en met een verbrijz-ld hoofd aan den weg liggen. Na ingeroepen genees kundige hulp werd hij terstond met i gtuig naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Tentoonstelling van Voedingsmiddelen te Gent. Eene internationale tentoonstelling van voedingsmiddelen en kookkunst, met bijzon dere afdeeling van brood- en pasteibakkerij, en de aanverwante nijverheden zal in de maand Maart aanstaande, met de medewer king der Gentsche afdeeling van den bond der patroons pasteibakkers van België en de maatschappij der vereenigde broodbakkers, te Gent plaats hebben. Deze tentoonstelling, (van Donderdag 42 tot Maandag 30 Maart), is ingericht onder de bescherming van den heer Minister van Nijverheid en Arbeid, en onder het eere voorzitterschap van den heer Gouverneur der Provincie en van den heer Burgemeester der stad Gent. Behalve de voortbrengselen der brood-, pastei-, en suikerbakkerij, zal deze tentoon stelling bijzondere afdeelingen bevatten voor de melkerij en de er van voorkomende pro ducten, van de verduurzaamde levensmiddelen, de kolon>ale waren en kruidenierderijen, de brouwerij, de stokerij, de wijnsoorten, likeu ren en sterke dranken, het spuitwater, de geheel nieuw voor hom. Ja, dab liet zich wel lioor en I Al vaster en vaster werden ze er van over tuigd, dab dit, de oplossing van heb geheim zinnige raadsel mo-cst wezen dfat zich na den dood opwerpt. Op éen dag logden zij1 elkaar plechtig db belofte af clafc d'ogcne, die het eerst zou sterven, een jaar na zijn dood om twaalf uur 's nachts op zijn grafheuvel zou verschijnen voor den ovorlovendb in welke gestalte ook. Op den voorgrond, gesteld na tuurlijk dab heb in hun macht stond'. Geen vau beiden vermoedde dat de doods engel reeds in dit oogenblik over hen heen zweefde. De anders zoo stoer© Hein ging fti lint najaar sukkelen. Hij! 'hechtte aan zijn ziekte eerst weinig waarde, het was slechts een verkoudheid!. Doch spoedig moest de dok ter er bij gehaald worden en vier weken la ter 'lag ,Hoin op zijn sterfbed. Op ecu avond' kreeg Jochem de treurige mededëolirg, dat zijn oude vriend den ande- ïen morgei niet meer halen zou. Aanstonds ging hiji naar hem toe en nam afscheid. „Hoe gaat 't jo oude jongen?" vroeg Jochem deelnemend de slap po hand1 van den stervende drukkend. „Wel goed," zei Hein zacht, „alleen die hoest ik ben bang dab ik 'b niet lang meer maak!" „Dat moet je nibt denken, jo bont spoe dig weer op da been," troostte Jochem. „Och ik geloof vannacht reeds dat ik „Apropos, dat valt me juist in, denk nu aan onze afspraak 1" „Jawel Jochem vertrouw op mijl als ik kan dan ben ilk een jaar nai dezen dag klokslag twaalf uur op mijn grai Een 'hoestbui overviel den armen Hein en •belette hem verd'cr to spreken. Jooheua nam afscheid „Nu adjuus d'an ...1" vleescbhouvverij, de spekslagerij en peoserij den vischhandel, het gevogelte, de natuur lijke gronriproduclen, de meubeieering van koffiehuizen, hotels en restaurants, het tafel- materieel, het beroepsonderwijs in betrekking met deze verschillige vakken, de ingemaakte spijzen voor koloniën, het inpakken voor den uitvoer, enz., zonder eenige bijzondere "wed strijden le rekenen. Van nu af mag het Uitvoerend Comileit zich in talrjjke toetredingen verheugen. Ook duidt alles aan dat de tentoonstelling onder alle opzichten zal slagen. Het programma-reglement en alle andere inlichtingen zijn te verkrijgen in het Secre tariaat van het Comiteit, Scheldelaan 51 te Gent. Fall over den aanstaanden winter. Falb blijft ondanks alles een zachten winter voorspellen. Hij heeft zich aldus uitgelaten ïUil het weer van den afgeloopen zomer heeft men gevolgtrekkingen gemaakt voor den aanstaanden winter. Zoo heeft een Wee- ner meteoroloog voorspeld, dat deze zeer strem* zoude zijn, kouder en rijker aan sneeuwbuien dan één van zijn 50 voorgangers. Ik kan mij bij deze prognose niet aansluiten, maar trek de gevolgtrekking uit mijn waarnemingen, volgens de door mij gehuldigde meteorologi sche theorie, dat ook deze winter, evenals de vorige, zacht zal zijn. Alle teekenen wijzen hierop. Enkele korte koude perioden zijn daarom natuurlijk niet uitgesloten. Het is te hopen, dat Falb het aan het goede eind heeft. Intusschen genieten wij alvast van een koude periode, Van uit Berlijn vernemen wij, dat pro-' fessor Ledochowski te Weenen beweert, dat deze winter de strengste zal zijn, die wij sedert 50 jaren gehad hebben. Men vergelijke hiermede wat de heer Falb ons wil doen gelooven 1 Ingerekend, Volgens de aPopolo Romano" moeten ruim 200 personen in hechtenis zijn genomen, in verband met de na-poringen naar den roover Varsalona, bij Palermo. Onder die verdachten zijn vier burgemees ters alsook de schatrijke markies Di Cordova, met het geheele personeel van zijn landgoed bij Vallo. Russische goden-offers. Een blad to Kazan (Rusland) bevat een verhaal van een lieidetnscihen offerdienst, welke onlangs in een dorp van de provincie Kazan heeft plaats gehad. Door de priesters worden bijdragen in bo ter, molk, zont en meel van de dorpsbewo ners opgevraagd' en op een daarvoor gunsti- gen dag ging do geheele bevolking uit naai den oever der rivier, waai' gebeden tot d'a re- geugodon werden opgezonden en een zwa luw, die men gevangen en met boter be smeerd h'ad, word losgelaten, opdat zij om hoog zou vliegen en liun gebeden, tot de ooren der goden zoude brengen. De d'ienst eindigde met oen maaltijd,waar na de priesters elkaar van den oever in de rivier begonnen te duwen en water over do schare wierpen. LEEUWARDEN, 21 Novomber. Boter, Boereboter f 49.a f Aanvoer 15 t/4, 14 t/j, en 4 1/w vaten. Fabrieksboter f47.a f49,Aanvoer 26 */s. -42 'U en Vii vaten. Noteering van de Commissie, lekvva). Fabrieks boter f49. Landb. i/i vat: fe keur f49.tot f 2e keur f 48.tot f 3e keur f 45 tot f4e keur f.tot f Vg vat: le keur f49.tot f—2ekeur f47,tot f48.3e keur f46.-totf— 4s keur f Aanvoer 4 ifi, 7 >/u en 3 Vis vaten. Fabrieksboter f49fAanv er '/j en vaten. „Adjuus Jochem!" fluisterde Hein bijna onhoorbaar. Nog eens keken zij elkaar in de oogen, toen vca-Ket Jochem da sterf ka nica'. Hein 8 vrouw bra-k in tranen uit toen hiji zei ,,'IIein fe or slecht aan toe vanavond. Goeden avond vrouwtje!" Den volgenden morgen was 'Hein dood. Jochem miste 'hem zeer den eersten tijd, maar een mensch gewent zich aan alles en ook aan smart. De 'herinnering aan zijn ouden 'buurman word daarbij nog levendig gehouden door do belofte. Eind'elijjk was het jaar verstreken, Jochem werd Van dag tot dag zenuwachtiger. Komen zou Hein in ieder geval ais l'ij gelegenheid er too had!, daarvan was hiji overtuigd. Maar in welke gestalte zou hij zich, aan zijh. ouden vriend verboonen? D'aar was d© bewust© verjaardag van ■Hein/s d'ood. Circa kwart voor twaalf uur des nachts ging Joch om stilletjes naar het kerkhof cum met klokslag twaalf uur op zijn post te zijn want de geesten wachten niet. Eon oogenblik van te voren was do kc van don dood'graver uit den stal ontsnapt ©n toon Joohem bij hot graf 'kwam wierp de maan juist oon reusachtig schaduwbeeld voor 's mans voeten een groot© zwarte kop met 'horens I Yerschrikt sprong Jochem achteruit, sloeg do handen voor hot gezicht en waagde liet oen oogenhlifc later nog eens te (kijken naar da plok waar hiji Hein's geest nog a ij dacht te vinden. Do tko© waa echter in e nachtelijke dhistemis verdwenen Joohem zag van de geestverschijning niet 'het goring- stö spoor me'cr ©n weemoedig schudde! hij heb hoofd O Hein Hein 1" riep hij uit op droe ven toon, „wat hen jij veranderd

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 6