BINNENLAND. STADSNIEUWSr" VLAAIiDINGEN. MAASSLUIS. Staten-Generaal, Gemengd Nieuws. meerderheid oen hid em ui t© ft swe t voor vier maanden aan. Rusland. Op 22 Dec. keert liet Russische hof van Livadia naar Tr.u'koje 8elo terug:, om na hot kerstfeest tc Petersburg- to komen. Bumcnië. D-e PI ewua-f eesten worden te Bucharest niet- groot-en luister gevierd. Do koning heeft bij deze gelegenheid allen bannelingen en deserteurs gratie geschonken en in do Ka merzitting werd besloten een crediet van 500,000 Lei toe te staan voor de oprichting te Bucharest van een gedenkteeken aan den onafhankelijkheidsoorlog tegen de Turken. Columbia. Do „Times"' verneemt uit "Washington dat- de zaakgelastigde van Columbia wacht op zijn volmacht uit. Bogota om de onderhande lingen te horopenen over hot Panama-ka naal met staatssecretaris llav. Hofbcrichtm. H. M. de Koningin-Moeder zal zich Maan dag a.s. bij do begrafenis van den Minister van Marine, doen vertegenwoordigen door Hr, Ms. Kamerheer Jhr, G. 3. va» Tets. Ook H. M. de Koningin-Moeder zal. althans voor een gedeelte, de uitvoering op 23 dezer in het Gebouw voor K. en W. te'sGiaven- hage, ten bate der noodlijdende Javanen bij wonen. Corps diiilomatïqne. De Amerikaansche gezant bij ons Hof is voor drie weken naar Parijs. G. Krujs. -j- De begrafenis van den Minister van Marine is thans bepaald op 11 uur Maandagochtend van het sterfhuis, Regentcseplein, naar Nieuw Eik en Duinen, zonder militaire honneurs. De Minister van Marine. Naar de j>N. Ct." verneemt, is liet zoo goed als zeker dat in de plaat» van den heerKniys, tot hoofd van het departement \an Marine zal benoemd worden de heer G. van Her waarden, gep. kapitein-luitenant ter zee. De heer Van Herwaarden werd geboren in 1842 en is dus zestig jaar ou i. Hij werd in November 1884 tot kapt.-luit. ter zee benoemd en verliet den dienst op i Dec. 1886. Hij be hoort tot de Christelijk-historïsche richting. Kamerverslag: Tengevolge van ongesteldheid kon de Mi nister van Justitie de kopy van zijn redevoe ringen in de vergadering der Tweede Kamer van Woensdag 10 dezer niet nazien. Aan de leden is thans bericht dat een gedeelte van het verslag dier vergadering later zal ver schijnen. Ned. Hotelhondersbond. De Nederlandsche Hotelhoudersbond ver gadert Dinsdag 6 Januari 1903 in het gebouw ïEensgezindheid" te Amsterdam. Op de agenda komt o.a, behalve de be noeming van een nieuwen redacteur voor het bondsorgaan voor, een lezing van het eerelid, den heer M. G. A. Wenrips, over ïBelasting in verbond met Gemeente-eiploi- tatie," Bond van Gemeente-ambtenaren. In de algemeene vergadering van de afd. Zuid-Holland van den Neder]. Bond van Gemeente-ambtenaren, gehouden dien 25 Mei jl., legde de heer S. R. von Frank, die ten gevolge van het hem op zijn verzoek ver leend eervol ontslag als commies ter Ge meente-Secretarie van 's Gravenhage, ophield gemeente-ambtenaar te zijn, ingevolge het reglement, zijne functie van voorzitter der afdeeling neder. De wijze waarop de lieer Von Franck een reeks van jaren de belangen der afleeiing had voorgestaan, deed bij enkele leden het plan rijpen hem door eenig aandenken een bewijs van erkenning hunner waardeering en dankbaarheid te schenken. Van de gelegenheid om daarvoor iets bij te dragen, vvaaitoe zich eeD comité had ge vormd, bestaande uit de heeren G. Montfoort, Schiedam, voorzitter, IJ. Schuitmaker, Vlaar- dingen, penningm., H. de Vringer, Schiedam, secretaris, N. T. Habraken, Vlaardirigen en G. H. Schuurman, Rijswijk, maakten zeer velen gebruik, waardoor het comité in staat werd gesteld aan te koopeo een prachtig bronzen beeld sl'Iris", staande op een mar meren zuil. Den 12den December j.l. werd den heer Von Franck door bedoeld comité, bij monde van zynen voorzitter, dat huldeblijk aange boden, waarbij gevoegd was een album, gevat in een band van zwart marocco leder, waarop het wapen van Zuid-Holland, in zilver, uit de fabriek van de firma J. M. van Kempen Zonen, te Voorschoten, waarin de namen van de deelnemers waren vermeld. De heer Von Franck was door dit bewys van waardeering zeer verrast en getroffen, betuigde zijn dank aan het comité voor de moeitevolle taak die het zich in deze had getroost en verzocht zrjn welgemeenden dank aan de deelnemers te willen overbrengen. Gemeenteraad Tan Oversehie. Vergadering van Zaterdag 13 December 1902, des voormiddags te 10 uur. De voorzitter opent d© vergadering waar na de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Afwezig is de heer de Kroes. Ingekomen zijn eenige goedkeuringen, van Ged. Staten. Vorder is ingekomen een schrijven van dat college waarbij- op de omzetting van een i.ge posten op do begrooting voor 1553 wordt aangedrongen. Do wijzigingen zijn van administratiovcn aard en hebben geeu invloed op het eind cijfer der begrooting, dio gewijzigd als werd verlangd weder ter goedkeuring zal worden ingezonden. Besloten wordt do begrooting 1902 to wij zigen en wel met liet oog op do uit onvoor ziene uitgave te betalen bedragen noodig ge- bic ken voor het voorbereidend militair on derricht. to weten do aanschaffing van eon klimtouw en ecu matras a /'-ll eu van een geweerrok a 52.35. De voorzitter deelt mede dat een ontwerp van de grensregeling tier gemeente Rotter dam en Oversehie door de regeering is inge diend. Hierbij doet zich het vreemde geval voor dat er aan 't oorspronkelijk ont.wea-p een ar tikel is toegevoegd tengevolge waarvan de gemeente Oversehie f 600 a /'TOO minder van het rijk zon krijgen uitgekeerd. Toch hadden Ged. Staten indertijd geschreven dat er van vermindering der Rijksuitkee-ring geen sprake kon zijn. Bij het afdeoüngsonderzoek werd. opge merkt, dat voorstellen tot wijziging van ge meentelijke grenzen liun grond niet mogen vinden in ter zake bestaande overeenstem ming tusschen de besturen der betrokken gemeenten, doch uitsluitend moeten steunen op de eischen van liet algemeen belang. "Wil de Regeering, waar zij spreekt, van „aan het openbaar belang ontleende eischen van ac- tueelen aard", den klemtoon op het voord „actueelen" gelegd zien en wil zij' dus doen uitkomen, dat het motief voor de hier voor gedragen grensregeling gelogen is in eischen van algemeen belang, die eerst in de toe komst zich zullen doen golden, dan wenschte men er op te- wijzen, dat ook het gemis van actualiteit ten aanzien van die eischen in geenen dee-'.e wordt opgewogen door bedoel de overeenstemming tusschen de betrokken gemeentebesturen. Krachtens art. 7 der wet van 24 Mei 1897 daal't de uitkeering volgens art. 1 dier wet niet beneden de som, waarover do gemeente over 1897 heeft kunnen beschikken ingevol ge de wet van 26 Juli 18S5. Voor de gemeen te Oversehie bedroeg de uitkeoring over 1902 het daarbodoeude minimum. Ingevolge art. 8 van dit wetsontwerp zal echter na tot standkoming der voorgestelde grensregeling genoemde gemeente minder dan dat mini mum ontvangen. Bij dit ont-werp wordt dus van de wet van 24 Mei 1S97 op een belang rijk punt afgeweken. iHertegen bestond bij vele leden bezwaar. Deze leden waren van oordeel, dat omtrent een zoo gewichtige aan gelegenheid niet incidenteel behoort to wor den beslist. Met de voorgestelde regeling konden zij zich to minder vereenigen, waar, naar zij hadden vernomen, tijdens d© voorbereiding dezer grensregeling, door Ged. Staten aan het gemeentebestuur van Oversehie schrifte lijk is medegedeeld dat de grenswijziging gec-nerloi verandering ten gevolge zou -heb ben in de financieel© verhouding tusschen het Rijk en die gemeente en dab deze meer- bedoeld. minimum-bedrag uit 'sRijiks kas zou blijven ontvangen. Het bestuur der ge meente is op deze verzekering van Ged. Sta ten afgegaan. Op voorstel van den voorzitter wordt na eenige discussie met algemeene stemmen be sloten aan de Tweede Kamer der Staten-Ge- nc-raai een adirc-s to richten verzoekende bij amendement te trachten het voor Oversehie nadeelige, er bij gevoegde artikel te laten vervallen. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering gesloten. Naar wij vernemen heeft de heer J. O. Bender heden zijn ontslag ingediend als lid der G, v. T. o. h. L. 0. Aan de beurt van atireding zijn de heeren dr. C. Vinkenstein en dr. J. L. Liezenberg, waarvan laatstgenoemde zich voor een her benoeming niet meer beschikbaar stelt. Er bestaan dus nu, behalve de periodieke aftreding van dr. C. Vinkenstein drie vaca tures door het bedanken van de heeren P. C. M. Jansen, dr. J. L. Liezenberg en J. O. Bender. De Arbeidsbeurs. Omtrent de resultaten van de werking van de Arbeidsbeurs valt het volgende te melden (Opgave 13 December *1902.) Gevraagde werkkrachten. 2 ondermouters. 2 jongens io branderyen. 1 timmerman (halfwas.) 1 smid (halfwas.) leerjongens voor het rijwielvak. werklieden in een rijwieifabriek. 1 werkvrouw voor eenige dagen per week. 4 kuipers. Aangeboden werkkraqhten. 1 tabaksbewerker. 1 distillateursknecht. 2 ververs. 1 houtkoopersknecht. 1 machinist-stoker. personen voor licht werk of loopwerk, sjouwerlieden. 1 schippersknecht. 1 kantoorbediende, timmerlieden. De commissie van administratie voor het Stads-Ziekenbu'm maakt bekend, dat de aan besteding van de levering gedurende 1903 van vleesch, vet, brood, melk, en kruideniers-, grutters- en koloniale waren, ten dienste van het gesticht, zal plaats hebben op Vrydag 19 dezer. De inschrijvings-biljetten moeten, zooveel mogelijk vergezeld van monsters, op den dag der aanbesteding, vóór 's middags 12 uur, aan het Ziekenhuis bezorgd zijn. De voorwaarden van aanbesteding, liggen aldaar ter lezing op aile werkdagen van 's morgens 9-12 uur. Naar wij vernemen heeft de gemengde zangvereeniging sPolyhymnia" alhier de Ko ninklijke Goedkeuring verkregen. Woensdag a.s., 17 dezer, zal er des avonds ie 8 uur in j>Patrimonium" een vergadering gehouden worden tot oprichting van een anti-revolutionaire propagandaclub. Op de 9 le Internationale Tentoonstelling van pluimgedierte en konynen vanwege de vereeuiging ïOrnithophilia" te Utrecht, be haalde de heer P. B. Gerlach met zijn patrijs leghorn haan een len prijs en met zijn patrijs leghorn hen een 2en prijs, tei wyl de heer W. K, Gerlach met zijn inzending zwart bantams en len prijs met specialen prijs behaalde. Solréo. De Zangvereeniging ïSt. Cecilia", onder afdeling van den Ned. R. K. Volksbond alhier, aangemoedigd door het succes dat haar in het begin van dit jaar ten deel viel met het geven van eene soirée amusante, besloot ook thans weder eene dergelijke soiiée te orga- niseeren. Terwijl do ropetitiën hiervoor reeds gehouden werden, oveikwam een barer leden, 11. van den Heuvel, een vreeselyk ongeluk, aan welks noodlottige gevolgen hij spoedig oveileed, eene viouw met negen kinderen in zeer behoeftige omstandigheden achterlatend. Dat de nood hier groot is en door den stren gen winter met zijn vinnige boude nog ver groot wordt, iaat zich gemakkelijk bezrijpen. De zangvere-nisring nam dan ook het be sluit, met de welwillende medewerking van het harmonie-orkest »St. Ambrosius", deze soirée te doen plaats hebb-n ten voordeele van dit hulpbehoevend gezin, en wel op Zon dag 2S December e.k. in de zaal der officie- ren-vereetiiging. Binnen enkele dagen zal een lijst ter teekening aan de ingezetenen wor den aangeboden. Wij vertrouwen, dat, waar zooveel geld werd ingezameld voor onze Transvaalsche broeders, eene eigen sta Igenoote met haar in kommervolle omstandigheden verkeerend gezin niet zal vergeten worden. Behalve dat men een goed en nuttig weik verricht, verzekert men zich een aangenomen avond. De Winkeliemereeniging heeft ziclt tot de Directie der Schied. Tram weg-Maatschy. gewend om indien deze mocht besluiten haar wagens beschikbaar te stellen voor reclamebiljetten dit slechts te doen voor de Schiedamsche ingezetenen. Heden heeft zij daarop van de Directie bericht ontvangen dat aan haar verzoek zal worden voldaan. Voor het oog van de tramwagens is het echter te hopen dat in het geheel geen reclamebiljetten de ruiten zullen ontsieren. IJs. Met de eb is thans de Voorhaven alhier met een sluitboom afgesloten opdat het ijs uit de rivier niet naar binnen zal kunnen gaan. Met het spuien wordt nu telkens heel wat drijfys uit de Schie en de havens op de Maas geloosd, terwijl de Mentor zyn diensten verleent wanneer het afdrijvende ijs op eenige plaats mocht opstoppen. Van morgen is de Harwichboot weder met zulk een gang voorbij onze haven gevaren dat van eenige in de haven gemeerde schepen de trossen braken en van andere los gingen, zoodat zij tegen elkander voeren, gelukkig zonder verdere onheilen te veroorzaken. Gevonden voorwerpen a. Aanwezig aan het commisaariaat Tan politie Een "bont schort; twee sleutels aan. oen touwtje; oen sleutel; een 1 ode-ren pantoffel. b. Terug te bekomen aan de volgende adressen Een kussensloop bij J. Voogd', St. Anna- Zusterstraat 17©eu rijzweep bij G. Plooij, Oostersbraat 71zes witte zakdoeken bij J. Puttere, Westmolenstraat 9 ecu staart van een damesbont bij A. Trouwborst, Singel 193een zak met spruitjes bij B. Maltha, Hoogstraat 6een paar vrouwenpantoffels bij S. Molenbroek, Proveniershuis 1een bok bij wed. Difejen, Noordvestsingol 61; twee sleutels aan oen touwtje biji J. v. d. Slot, Hoofdstdaat 79een zak lijnzaad,'brug wachter Varkensbrug. 'Hedenmiddag had alhier plaats de ver pachting van het pontgeld voor het jaar 1903. Ingekomen 2 biljetten, t.w. A. v. d. Vlis f504.Jar. Kornaat f531, De gunning is aangehouden. 'Den 22 December a.s. zal door kerk voogden der Ned. Herv. Gemeente worden aanbesteed het éénjarig onderhoud met bij komende werken aan de eigendommen dier gemeente. 'De 16e openbare vergadering der Chr. Jongelings-Vereeriiging sLiefde en "Vrede", zal worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk op Maandag 15 dezer des avonds te 8 uur. Feestredenaar zal zijn Ds. J. Schryver van Schiedam. Mej. D. Slot alhier, die sedert eenigen tyd als volontaire werkzaam was aan de Openb. School te Maasland, is, met ingang van 1 Jan. a.s. benoemd als onderwijzeres te Haring huizen. (»N.-H.") Onze stadgenoot, de heer J. L. B. Gribling, heeft te Utrecht met goed gevolg het arts examen, eerste gedeelte, afgelegd, TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 12 Dec. Vervolg). Binnenl. Zaken. In het vervolg van zijn rede zegde de MINISTER VAN BINNENL. ZAKEN nog toe, dat hjj het verzoek om justitieel onder zoek inzake Melser, door den heer Schaper gedaan, aan zyn ambtgenoot van justitie te zullen overbrengen. Ook de heer DE SAVORNIN LOBMAN drong ten krachtigste aan op een justitieel onderzoek naar de gepleegde mishandeling op een verpleegde in het Zutfensche gesticht, waaraan deze gestorven is. Den heer Ter Laan, die op subsidie voor drankbestrijding aandrong, ook voor plaatse lijke vereenigingen, die drankbestrijding ten doel hebben, gaf de MINISTER te kennen, slechts groole vereenigingen te kunnen steu nen, die bekend zijn en waarvan kracht uit gaat. Het denkbeeld van den heer Taltna om steun aan asylen van voor genezing vatbare drankzuchtigen, wil de minister wel overwegen. Tegenover den heer Van Asch van Wyek, die aandrong op een homoeopatische kliniek aan eer. onzer universiteiten, betoogde de MINISTER de wenscheiykheid dat de ge goede klassen zelf geld bijeenbrengen voor zoo een kliniek, of dat in gemeentezieken huizen een deel der bedden wordt afgestaan voor homoeopatisch te behandelen zieken. Vivbektie wil de minister toelaten voor ge neeskundigen doeleinden, doch voor zooieei -trikt noodig, en onder narkot-e. Moigen 10 uur voortzetting. Zitting van Zaterdag 13 December 1902. Te half elf bleken slechts 48 Kamerleden aanwezig, waarom de vergadering werd ge schorst tot 11 uur. Alstoen werd voortgezet de behandeling van Hoofdstuk V, Binnenlandsche Zaken. De MINISTER VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN verklaarde den heeien Cremer en de Stuers, by de Commissie ad hoe nogmaals te zullen aandringen zoo spoedig mogelijk voor den dag te komen met haar voorstellen n zake verplaatsing van het Rijks Ethno- grafi-ch Museum te Leiden, waarvoor Am- stetdam reeds voor 2 jaar een gebouw heeft aangeboden. Naar aanleiding van een klacht van den heer HELSDINGÈN, betreffende de lage loonen aan de Rijkswerklieden bij de Uni versiteitsgebouwen te Utrecht, wees de MI NISTER er op dat het loon zich heelt te regelen naar den plsatselykeu loonstandnnrd. De heer NOLTING achtte het billijk dat het Rijk zich regelde naar het van gemeentewege uitgekeerd loon, voor zoover hieromtrent loon regelingen bestaan. De heer VAN WIJCK zeide de Minister toe, op spoed bij den bouw van het Groninger ziekenhuis te zullen aandringen, voorzoover zulks niet de deugdelijkheid van dien bouw in gevaar brengt. De heer TER LAAN hield eene interpel latie, waarin hij geiyk recht bepleitte voor betalende en kostelooze leerlingen van de Rijks Hoogere Burgerscholen. Ook de heer BOS wenschte zulks. Beiden bepleitten met den heer VERHEIJ (die ook meer gymnastiek onderwijs wenschte) jtoe- lating van meisjes op Rijks Hoogere Burger scholen, zoomede op Gymnasia. De minister wees den heer Ter Laan op de conseqaentie van zijn stelseldat de overheid verplicht zou zyn een ieder gelegen heid te geven aan de universiteit te studee- renuitsluiting van onvermogenden wegens gebrek aan plaatsruimte heeft zijn grond in de ongeproportioneerd groote uitgaven voor uitbreiding dezer scholen gevorderd, die oor spronkelijk slechts waren ingericht voor de gegoede burgerklasse. Overigens geeft het middelbaar ondetwijs aan het volk niet wat het behoeft en kan dus een radicale verbetering niet worden toe gezegd. De Minuter verdedigt de toelating van meisjes op de H. B. Scholen by uitzondering. De heer Troelstra wordt na aflegging van beloften geïnstalleerd. Delltscbe Slaolie-kwartetspel. Van do direct io der 01'ie fabriek te Delft ontvingen wij eon oxemplaair van haar jong ste reclame-middel voor do bekende „Delft- scho Slaolie". Hot -bestaat in het aloude ge zelschapsspel, dab zéker een, ieder in zijn jon ge dagen, hoeft -gespeeld', thans echter geheel en al toegepast op de Ddftsche Slaolie, liet spel bestaat uit 60 kaarten, waarvan, tik een afbeelding vertoont, do verschillende bedrij ven in do fabrikatie, don venkoop ou het ge bruik der olie voorstellende; vanaf de grondnotenplantagc in Egypte, dm zwarten ploeger, de grondnotenstraik en don gr.-nd- noot, tot aan de verschillende gebruikers, den ikok, den banketbakker, den margarine- fabrikant, toe. Tot dö laatste serie be- kooren de rijke kruidenier, do go/.onde mensch, de verarmde doktor en de bekranste flesoh. De-lftsdhe slaolie. Een beschrijving van het spel is in het deksel van de doos, waarin het bewaard wordt, aangebracht. De wed-kantoren. Naar dio ,,Miidd'. Courant" vernoemt, moot de justitie te Middelburg ook op een ander „Engelsch kantoor" te dier stede dan het veelbesprokene, een onderzoek ingesteld heb ben naar ooüc daar voorgekomen malversa tiën. YeraehilTond o dlaar werkzame of vroeger werkzaam geweest zijnde bedienden werden reeds gehoord en Donderdag moet de justitie op het -kantoor zolf oen onderzook ingesteld hebben. Wat er eigenlijk is voorgevallen, valt niot met zekerheid to zeggen, maar er wordt be weerd dat ook daar brieven zijn verdonkere maand en willens en wotons door een be diende golden uitbetaald aan person m die geen recht daarop hadden, maar met deu "bediende onder een hoedje spoelden. Omtrent do andere zaak valt voorloopiu nog niets te melden. a Yan den sinds langen tijd'op zoo vreemdo wijtw verdwenen persoon, die gesigiialeoid is, werd tot nu toe goen spoor ontdekt. Aan een gevaar ontsnapt. Ht! stoomschip Roynilorsz, kapitein E. C. Groot, van do Koninklijke Paket- vaart Maatschappij, is aan een groot gevaar ontsnapt en wol ter gelegenheid van den brand van het tankschip Geneffo to l'ladjoo (Oostkust Sumatra), hetwelk mot benzine geladen daar te gronde ging. Dto Royniersz lag slechts 60 meters benedenstrooms en beneden don wind van do Genoffe toen de brand', dio ontzettend! snol in 'hevigheid toenam, uitbrak. De ma- chiner van do Royniersz was, wegens een klein© reparatie, niet dadelijk in werking te stollen, zood'aifc het een poosje duurde voor het schip weg kon. Achteruit stoomon ging niet, omdat heb geblokkeerd was door taak- prauwen. Tien man vau do iulandsche equi page sprongen aan wal on vord'wenenStuur- liedm eu machinfeton bleven met een Djoe>- Toomocdi (Ln.landseh kwartiermeester) op de brug op .hun post. Heb eonige rediniddri was om tusschen de op 60 meters afstand liggen de Geneffo, een brandenden steiger en een op het water drijvende brandende ben- zino-massa van. 15 meters hoog en 20 meters lang door te stoonaen, hetgeen gelukte, of schoon de temperatuur ontzettend was. De Royniersz bleef hierdoor behouden. Eenmaal boven wind on stroom zijnde, heeft de gezagvoerder nog kans gezien den zonder stoom bovenstrooms aan den steilger liggend'en tankstoomer Attaka op sleep touw to nomen en een mijl varder ten anker to brongen. Ijstoestand. 12 December: Lobith, drie-vierde dryfys. NÜ'.1?<;?en> i(iera- St. Andries (Waal), vol drijfijs, Arnhem, twee-derde dryfys. Vreeswyk, ijs vast. Westervoort, een tweede dryfys. Deventer, ijs vast. Kampen, idem. Maastricht (hoofdslais), een-tweede dryfijs, Venfo, twee-derde dryfys. -• Grave, vol drijfys. St, Andries (Maas), ijs vast. Hoogwater. Goriricliem, een-tweede dryfys. Schoonhoven, ijs vast. Krimpen, vol dryfys. Dordrecht; ijs vast. Moerdyk, een-tweede drijfys. Heflevoetsluis, vol dryfys. Brunmse, vier vijfde drijfys. Hoek van Holland, vol drijfys. (ïSt.-Ct.") Het Voornsche kanaal is Woensdag voor het laatst bevarenbehalve de gewone hooien passeerden toen ook nog 2 vrachtbooten van Antwerpen naar Rotterdam. De Vlaar/lingsche booten varen nu nog van Nieuwerriuis naar Vlaardingen op ongeregelde tijden, voor namelijk om de port te vervoeren. Als liet door blijft vriezen, verwacht men, dat dit ook niet fang zal duren. Het Haringvliet is overdekt met dryfijs, zoodat de gemeenschap met Flakkee alleen onderhouden wordt door de postboot Antoi nette. Diefstal aan een postkantoor. Eergisteren werd de Amsterdamsche po litie namens den directeur van het Postkan toor per telephoon in keunis gesteld, dat een aangeteekende brief met Duitsch geld werd vermist. Gisteren weid weer aangifte gedaan dat een aangeteekende brief, waarin ongeveer f-100 Hollandsch, ontvreemd was. Door de centrale recherche werd een onderzoek inge steld, en dientengevolge is een van de beamb ten aangehouden, en in voorioopig arrest gesteld. Voor luie menschen. Uit het ïKamper Dagblad" ontkenen wij de volgende advertentie: »Te koop aangeboden een zwarte, langhari ge hond, oud 1 jaar, ook genegen huiselijke bezigheden te verrichten als pantoffels aan geven, boodschappen doen, enz. enz. Z»er geschikt voor luie menschen." Brand te IJmuiden. Biji 'het overgieten van spiritus ontstond gisteren brand in den drogist-winkel van den -hoer H. Sant op het Willemsplem to IJmuiden. Hoewd do vlammen, gevoed door de véle aanwezige brandbare stoffen, re "duchtig om zich been grepen, werden zij zoor spoedig door eenige naar binnen gesnel de burgers met een paar emmers water ge doofd. Dit braxidjei met geringe maocrieek scbade, heeft toch treurige gevolgen gehad. De eigenaar, d;ie eon gedeelte van dtn ge in ore ten spiritus aan de klccrcn kreeg, stand zeer spoedig in vlammen gehuld. Een "Urker visschetr, het gevaar ziende waarin de her Bant verkeerd©, vloog naar binnen en wik kelde hom in hot eerste kleedmgstuk dat hij vond, waardoor de vlammen onmiddel lijk gebluscht werden. Dit snelle handelen 'heeft toch niet -kunnen beletten dat do man vroeselijjko brandwonden bekwam aan ge zicht, armen, handen en beenen. Zijn toe stand ia ernstig. Usongelukken. Bij het Pikmeer (Fr.) zyn vier personen in een wak gereden. Twee konden er slechts gered worden. Bij het schaatsenrijden op de Giessen, onder Giessen-Nieuwkerk, heeft een allertreurigst ongeluk plaats gehad. Twee personen, ko mende uit een tegenovergestelde richting, reden aldaar tegen elkaar aan, met het nood*

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2