PIET Dl SMEERPOETS BINNENLAND. STADSNIEUWS. VLAAItDINGEN. Rechtzak en. Kerk e u School. Laiulhouw en Yeetcelt. Stateii-Gcncraal. Ingezonden Mcdedeelingen. THÉRÈSE VAN DER MEULEN. H. S. ftl. RQELANTS, e Schiedam. Gemengd Nieuws. troepen werden aangevoerd door de generaals Roforono en Castillo. ®esser»s«Je Hededeeiiarei. Engeland. Lord Curzon »de onderkoning van Britsch- Indië heelt vergezeld van den hertog en de hertogin van Connaught gisteren zijn plech- tigen intocht in Delhi gehouden te midden van een groote Oostersche menigte, die ge vormd werd door de inland-ehe vorsten met hun vo'geüngen, aüen gezeten op tijk-bekleede olifanten. De optocht was twee mijlen lang en leverde het meest groot--chen schouw spel op. dat ooit in het Oosten is aanschouwd. De sDaily Mail" ontvangt uit Delhi bericht dat het groote tentenkamp aldaar voor de durbar opgeslagen dagelijks het tooneel is van talrijke branden. Reeds is een 20-tal tenten vernield. De bewaarplaats van wild van de ondei koning is eveneens afgebrand. Het schyut onmogelijk de branden te voor komen. Daarbij lieerscht >tleuge koude. Een duizendtal sikhs kwam de stad binnen in de hoop op buit, doch zij kregen bevel naar huis terug te koeren. Met Balfour gaat het goed. Hij zal eeo dag of wat in hnis moeten blijven om de in fluenza kwijt te raken, maar de ongesteld heid verloopt normaal. Zondag heeft koningin Alexandra een groot feestmaal aangericht voor de weduwen en weezen der in Zuid-Afrika gevallen Engelsche soldaten. Er zaten aan G27 vrouwen en S3S kinderen, totaal 1465 gasten. Het feest had plaats in het reusachtige volksrestaurant »Alexandra Trust", de stichting vau sir Tho mas Lipton te Londen. De aanzittenden werden gul onthaald en elk kreeg een pakje chocolade of een stuk speelgoed. Een concert besloot het feest. B o 1' g i Het internationaal sociaal-democratisch bureau te Brussel besloot gisteren op ver zoek der Duitsche afgevaardigden, die wezen op de belangrijkheid, bet Internationaal Socialisten-Congres te Amsterdam een jaar uit te stellen. In de namiddagzitting behandelde het bureau het voorstel van den Britschen afgevaardigde Hyndman betredende den internationaal staat kundigen toestand en de gevolgen van den econoraischen strijd, waarmede de Vereenigde Staten Europa bedreigen. Het bureau besloot een motie op te stellen, welke later bekend zal worden gemankt. Zwitserland. De juweelen van prinses Louise Antoinette van Saksen zijn door de posterijen aan den heer André Giron gezonden en door dezen gisteravond in goede orde te Genève ont vangen. De heer Giron stelt zich voor officieel het bewijs te doen leveren dat deze juweelen het persoonlijk eigendom van prinses Louise Antoinette zijn. R umenië. Het appél van de \ereenigde Staten aan de Europeesche mogendheden om bij Rume- nië op een betere behandeling zijner Israë- lietische onderdanen aan te dringen, schijnt toch zijn uitwerking niet te missen. De Ru- meensche Senaat heeft thans een wet tot naturalisatie der Israëlieten aangenomen. Ge lijk bekend is, werden dezen eenvoudig weg in het koninkrijk als vreemdelingen be schouwd, en stonden daardoor aan allerlei willekeur* bloot. Wel deed een der senatoren nog pogin gen om de Israëlieten in een slecht daglicht te stellen door hen er van te beschuldigen lasterlijke dingen omtrent de Rumeensche regeering in het buitenland verspreid te hebben. Maar minister Haret legde hem het zwijgen op. De voorgestelde wet tot natura lisatie der Israëlieten werd daarna aange nomen. Servië. Een van de eerste gevolgen van het be zoek van den Russischen minister, graaf Lams- dorfl zal waarschijnlijk een minister ïeele cri sis zrjo. De m'nister van buitenlandsche za ken zou zijn ontslag reeds hebben gevraagd. Overigens twijfelt men niet of er zal wel een nieuwe toenadering tusschen Servië en Rus land volgeD, en over het bezoek van het Ser vische vorstenpaar aan Petersburg wordt weer hoopvol gesproken. B u 1 g a r i j e. Te Sofia zijn bijzonderheden ontvangen omtrent den reeds vermeiden en officieel tegengesproken moord van 24 christenen door Tiïrksche soldaten in Macedonië. De slacht offers waren metselaars die naar Bulgarije waren gegaan om wat te verdienen voor hun gezinnen en op de terugreis werden zij aan de grens door Turksehe soldaten overvallen, mishandeld, vermoord en uitgeplunderd. Tal van getuigen hebben deze feiten bevestigd. r k ij e. raltan laat uitvoerige rapporten omtrent de g-meurtenissen in Macedonië opmaken. Verscheidene hooggeplaatste ambtenaren zijn ontslagen omdat zij bericht hadden dat de orde iri de bewuste provincie volmaakt was. De Engelsche "gezant te Constantinopel, die van plan was zijn ontslag in te dienen, heeft op persoonlijk verlangen van den sultan, daarvan afgezien. Japan. Het ministerie heeft in een bijeenkomst met de leiders der verschillende partgen in het parlement het voorstel gedaan om de be lasting op de onroerende goederen te verla gen, er/ de mindere ontvangst te dekken door bezuinigingen. Dit voorstel is algemeen slecht ontvangen en werd door de oppositie verworpen. Het parlement is tengevolce daarvan ont bonden. De nieuwe vei kiezingen zuilen in Februari plaats hebben. Hofberichten II. M. de Koningin zal op Nieuwjaarsdag, des middags te 1 uur, seceptie verleenen aan de Ministers, hoofden der Departementen, aan de Voorzitters der Hooge Siaatscollegiën en aan de leden van Ilr. Ms. Civiele en Militaiie Huis. H. M. de Koningin-Moeder ontvangt heden avond den Duitschen gezant, (Kn heer Yon Sehlözcr, in audiëntie. Onderschei dingen. Bij Kon. besluit van 22 dezer is aan rar. A. L. E. ridder de Stneis, Ur. Ms. buiten gewoon gezant en gevolmachtigd Minister by de Fransche Republiek, vergunning verleend tot het aannemen der versierselen van riclder- grootkruis der orde van de Poolster van Zweden, en aan den heer J. C, Oswald, consul der Nederlanden te Poochow, tot het aannemen van die der le kl. van den 3den graad der orde van den Dubbelen Dinak van China. Benoeming ambtenai en rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van den 29 Dec. 1902, is benoemd tot kantonreehter te Goes, mr. C. Lucasse, lid van Ged. Staten «Ier provincie Zeeland, wonende te Middelburg. Wanneer de heer L. de benoeming aan neemt, zal hij ophouden lid van de Tweede Kamer te zijn voor Middelburg en er in dat district een verkiezing noodig worden. Mr. Lucasse, zal zich weer voor het Kameilidmaatschap verkiesbaar stellen. Hjj moet echter aftreden als lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, aangezien dit ambt met een bezoldigde landsbetrekking onvereenig- baar is. Audiënties. De gewone audiënties van de Ministers van Oorlog en Koloniën zullen deze week niet plaats hebben. Dr. Schaepman. Het »Centrum" meldt, dat dr. Schaepman, die tot herstel van gezondheid naar Italië vertrokken is, vermoedelijk een paar maan den zal wegblijven en zich meestal zal ophou den in een der kleinere steden van Toscane, waar des winters het klimaat zeer gunstig is. Eerste Kamer. Eindverslag over hoofdstuk I der Staatsbegrooting. De overweging van dit hoofdstuk der Staats begrooting leidde niet tot gedachtenwisseling. Men behield zich voor om naar aanleiding van de behandeling der volgende hoofdstuk ken van de Staatsbegrooting in staatkundige en financieele beschouwingen te treden. Soc. Dem, Onderwijzers-Yereeniglng. Te Groningen is Zondag gehouden de 13e algemeene vergadering, voorgezeten door den heer C. Bijkerk. De volgende voorstellen kwamen in behandeling Kunnen wij in den Bond er toe meewer ken, dat deze een onderwijzer-niet-socianl- democraat in de Kamer tracht te krijgen Nadat luim ai derhalf uur over dit onder werp is gedebatteerd, werd besloten dit jaar geen conclusie te nemen, doch dit uit te stellen tot het volgend jaar. Omdat de S. D. A. P. zich verklaard heeft voor de vrije school, wordt voorgesteld uit het program der Vereenigmg te lichten het puntVerplichte staatsschool, neutraal in godsdienstig en politiek opzicht." Het voorstel werd met kleine meerderheid aangenomen. Hierna kwam in bespreking het voorstel van de afd. Amsterdam, dat de leden van de S. D. O. V, zullen ijveren in den Bond voor het beginselDe voordeelen van de vakvereeniging kornen alleen den leden ten goede, voor zoover dit geen schade doet aan de algemeene belangen." Bij stemming werd de bindendverklaring worpen, zoodat de ieden zoowel vóór als tegen gelijke salarieering kunnen ijveren. Het punt om een onderzoek in te stellen naar de bij bet Christelijk onderwys gebruikte lees- en leerboeken, kwam hierna in be handeling. Het werd met algemeene stemmen aan genomen. Besloten werd nog, dat de besluiten van de S. D. O. V. niet bindend zijn voor 't op treden van de leden in de S. 1). A. P. De nog restende voorstellen waren meer van huishoudelijken aard. Yereenlglng toot Paedogoglek. De Vereeniging voor Paedagogiek hield gisteren te Utrecht haar 46ste algemeene vergadering, onder presidium van den heer J. Versluys van Amsterdam, die bij de ope ning hulde bracht aan de groote verdiensten van den overleden oud-voorzitter, wijlen den heer C. H. den Hertog. De vergadering be sloot f50 bij te dragen voor het gedenk- teeken voor den heer Den Hertog. Uit het jaarverslag blijktdat de Vereeniging in bloeienden toestand verkeert. De ontvang sten bedroegen f438.47, de uitgaven f374.555, het batig saldo 163.915 met vorige saldo's f 1256.54 Tot Ieden van het bestuur werden ge kozen de heeren W, Jansen te Utrecht en K. de "Vries te Enschede. Boni', van Ned. Onderwijzers. Te Groningen werd gisteren de 27e alge meene vergadering van den Bond van Ned. Onderwijzers geopend b(j ontstentenis van den voorzitter onder leiding van den heer Crnmerus. Alvorens de vergadering te openen gaf deze een overzicht vnn het afgeloopen vereeni- gingsjaar. Hieruit bleek dat het leden'nl gestegen was en de Bond overigens ook in bloei was toegenomen. Tegenover veel wat in de goede richting gedreven wordt, stnat echter, dat de regee ring niet toeschietelijk is wat betreft de bezwaren tegen de in de wet neergelegde salarisregeling. Een blijde boodschap vond spr. de ver klaring van den minister van binnenlandsche zaken, dat de regeering er niet aan denkt de Leerplichtwet in te trekken. Eveneens een blijde boodschap achtte spr, de toezegging, dat de weduwen en weezen van onderwijzers niet meer onverzorgd zullen nchterblijven bij den dood van den man en vader. Spr. hoopte, dat in de staatscommissie tot meerdere ineenschakeling der verschil lende takken van onderwijs ook klasse-onder wijzers zullen benoemd worden. Na de warm toegejuichte openingsrede voerden nog de heeren Zeivehfer en Ketelaar het woord, die o. a. vermeldde, dat de Bond telt 191 nfdeelingen roet CG04 leden, 223 algemeene leden en 24S voorzitters, totaal 7075, waaronder 1801 onderwijzeressen. Vei volgens werd behandeld het programma vnn den Boud, dat, na aanneming van een voorstel van Hoorn, om gelijkheid in sala rieering van onderwijzers en onderwijzeressen en geen invloed van het al of niet gehuwd zijn daarop, werd aangenomen. Hierop kwam in behandeling hel st'-yd- programma. Na discussie sprak de Bond als zijn mee ning uit, dat hij zal blijven meedoen aan de verkiezingen. Ook werd aangenomen de her ziening der statuten. Aangenomen werd voorts liet voorstel van Amsterdam, waarbij de algemeene ver gadering zich ten sterkste verklaard tegen elke beperkende bepaling omtrent de toelating van gehuwde onderwijzeressen is de school geamendeerd door Groningen, dat deze wijzi ging bevat: dat de algem. verg. zich ten sterkste verklaart tegen alle maatregelen ten doel hebbende het weren van gehuwde onder wijzeressen uit de scholen. Ten slotte werd aangenomen een voorstel- Kampen, waarbij het H. B. wordt opgedragen samen te stellen een lijst vermeldende de salaris-regelirigen in Nederlandof de hoof den ambulant zijn of nietwaar kinder-voe- ding en -kleeding, schoolartsen en verplichte schoolvergaderingen bestaan. Hierna was de eerste vergaderingsdag geëindigd. Mij. tot Nut van 't Algemeen. De departementen der Mij. tot Nut van 't Algemeen hebben met overgroote meerder heid tot leden van het hoofdbestuur, die 1 Juli 1903 in functie zullen treden, gekozen mr. D. J. van Stockum, notaris te Amster dam, den heer R, van Zinderen Bakker te Kortezwaag en mej. J. Kooistra, directrice der kweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn, die de benoeming hebben aan genomen, wat mej. Kooistra betreft, onder voorwaarde, dat hare aanvankelijke herstelling moge biijken zich te bestendigen. Groene Kruis. Te Bleiswyk is een afdeeling van het Groene Kruis opgericht. Finanfieel Nieuws. De Minister van Financiën maakt bekend dat het saldo van 's rijks schatkist op 27 Dec. jl. bedroeg bij de Nederl. Bankf 7,208,099.151/2 bij de betaalmeesters. - 2,788.341.271/2 Te zamen t 9,996,440.43 Brnndersbond. De Brandersbond ontving van den Minister van Financiën het volgende antwoord in zake zijn adres betreffende de borgtochten De Minister, Gezien een adres, waarbij de Brandersbond te Schiedam verzoekt 1. van Regeeringswege een vorm vast te stellen voor de acten van zekerheid van branders 2. het bedrag der door de branders te stellen of gestelde zekerheid te veriagen, door een sneller zuivering van vervoet biljetten van gedistilleerd te bevorderen 3o. den branders te vergunnen zich solidair voor den door hen verschuldigden accijns aansprakelijk te stellen Gelet op het bericht van den Directeur der directe belastingen enz. te Rotterdam dd. 10 October jl. No. 2000; Heeft goedgevonden en verstaan Aan den adressant bij afschrift dezer te kennen gegeven ad. 1, dat art. 267 der algemeene wet de beslissing over den vorm der acten van zekerheidstelling in handen van den ontvanger heeft gelegd, doch dat de ontvanger in Schiedam in kennis zal worden gesteld met het eenvoudige model, gebezigd voor acten van borgtocht, die dezerzijds ten behoeve van accijnsplichligen met naamlooze vennoot schappen worden afgesloten; ad. 2. dat art. 6 van het onlangs ingediende wetsontwerp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd (gedrukte stukken 1902/1903 no. 98) beoogt de bepaling van het bedrag der zekerheid aan den Minister van Financiën voor te behouden dat het in de bedoeling ligt, wanneer dit ontwerp tot wet mocht worden verheven, ook de zekerheid voor brandergen aanmer kelijk te verlagen, zoodat, vermits alsdan die 'ekerheid geen gelijken tred meer zal hou den met het bedrag van den verschuldigden accijns, de grond voor het sub 2 gedaan verzoek zal vervallen. ad 3. dat, indien na de beoogde verlaging vnn zekeiheid, nog behoefte mocht worden gevoeld aan een andere wijze van borgstelling, do Minister geen bedenking zal maken om, zoo dienaangaande zijn beslissing wordt inge roepen, een vereeniging van branders als borg aan te nemen, mits een dergelijke ver eeniging, behalve aan algemeene eisclien van soliditeit voldoet aan soortgelijke voorwaarden als in de vierde afdeeling der borgtochten wet (Stbl. 1898, no. 180) voor vereenigingen van borgtochtplichtige ambtenaren zijn gesteld. Volkshuis. Zondag 4 Januari a. s. zal in de groote zaal van Musis Sacrum den leden met vrouwelijke huisgenooten een liederenavond worden aan geboden. De dames Quispel van Rotterdam en mej. A. Vei kerk van Rijswijk zullen zich doen hoeren. Mevrouw Roelofs van Rotter dam zal voordrachten houden. Vermoedelijk zullen ook nog eenige num mers voor viool met pianobegeleiding wor den ten gehoore gebracht. It.-K. Volksbond. Tol bestuurslid der Afdeeling Schiedam in de plaats van het aftredend lid den lieer Ililkhujjzen is gekozen de heer F. J, Smit. In de Zondag gehouden gewone maande- lijksche vergadering is medegedeeld dat het jaarfeest zal plaats hebben op 4 en 11 Januari n.%, terwijl een kinderfeest op Drie koningen wordt voorbereid. De tooneelver- eeniging sAiberdingh Thijm" en de Broeders hebben hunne medewerking toegezegd. Door de zangschool van de zangvereni ging sGemengd koor," directeur de heer Bernard Diamant te Rotterdam zullen in 't bpgin van Januari a. s. uitgevoerd worden n. sDe Wereld in," van P. Benoit. b. »De Liskoningin, van v, Hollander, cantates voor soli, kinder- en dameskoor, c. La Folia (va riaties voor viooRolo) Carelli, te spelen door den heer B. Stad nit Rotterdam. De lieer H. W. G. van Nieuwenhuizen uit Rotterdam heeft weder de pianobegeleiding op zich genomen. Hedenmiddag meldde zich een stoker bij de K. N, Marine bij de poiilie alhier aan, wiens verloftijd was verstreken doch die geen geld had om weer naar zijn schip, dat te Nieuwediep lag, terug te keeren. Hij is naar Rotterdam gebracht en ter beschikking gesteld van den commandant van het wachtschip aldaar om naar zijn garnizoens plaats te worden getransporteerd. 'Sollicitanten naar de betrekking van brug wachter aan de havenbrug, worden opge roepen hunne stukken bij gezegeld adres in te zenden aan den gemeenteraad voor 9 Januari 1903. Aan deze betrekking is verbonden eene jaarwedde van f G00.zonder vrije woning, terwijl voor een adsistent zelf gezorgd moet worden, naar genoegen van burg. en weth. De benoeming geschiedt aaDvankeljjk voor een jaar. Niet Zondag 11 Februari, doch Zondag 11 Januari worden de oud-leerlingen der Zondagsschool in het schoollokaal aan het AVest-Nieuwland verwacht. De jFich Trades Gazette" meldt, dat men alhier, waar het giootste gedeelte van de haringschepen des winters stil ligt, het plan heeft opgevat om in Januari a, s. loggers naar de Shetlandsche wateren te zenden mét Lerwick als aanlegplaats om aldaar de win- terharingvisscherij uit te oefenen. ftevomlen voorwerpen. Een sjaal bij J. de Vries, Emmastraab 11 een sloutol, bij,' C. Post, 6o Nieuw] andstoeg 4oen bont vrouwenscTiort, bij Van. Santen, Soliiedamscho weg 24oen beursje met geld bij, M. dc Koning, adres Ai Poot Pator- straat; oen flacon, bij, P. Langbroek, Oran jestraat 18aan 'het bureau van politie eon paar groene vilten kindcrpantoffelsdrio palen, 2 lang 9 Motors, 1 lang 10 M. en di'k 30 a 40 cM., 2 ongemerkt, 1 gemerkt 849 KN 12891 M, bijl Wilhelm Soil, woonsohip, Wühelminahaven; een paal', lang 9 a 10 Af., gemerkt W HB P 452 NV V 1242, bij G. do Ruij,t«r, BoVendaijlor, kapt. Vlaaxding- sclie boot; een handdoek en tweo zakdoe ken, 'bijl T. Wijnhorst, Jacob van Dijikstraat 11; een portcmonnaie. bij) A. Moerkerken, Eend'rachtstraat 37eon rood' zijjd'cn hals- das, bij J. Roodenbung, Waalstraat 32eon zwarte damesh'andschocn, I>ij P. van Afinnen, Reliobothstraaf 14een bont fcind'exschoat, bij J. ff. Mcrscli, Oosbhavenkadë 97een onderstuk van een. gouden, oorbel, bijl Af. Rodenburg, Gedempte Biersloot 17een trokhond (snookgrauw) bij' P. v. d'. End, Prins Hendrikstraat 34een grijze 'kinder- hand'mof bij C. Poot, Zomers teeg 3een R.- K. kerkboekje bij' C. Afaat, Achtersta-, 30. Het O. M. bij de Rott. Rechtbank eischte heden 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis tegen den 42-ja- rigen los werkman P. B., te Vlaardingen, die uit een haringlogger op 17 Nov. 11. een partijtje haring had ontvreemd. Het bleek, dat de man tot de misdaad was gekomen door zijn vrouw, die meermalen weigerde hem te eten te geven, ofschoon hij zijn volle weekgeld aan haar afdroeg. .Vandaar dan ook het humane requisitoir, niettegenstaande de man recidivist was. De verdediger vroeg onmiddellijke invrijheid stelling, wat door de rechtbank werd toe gestaan. Uitspraak over 8 dagen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ileenvliet ds. U. J, Wit kop to Beets (N.-U,)." Bedankt voor het beroep te Mijns- heerenland (toez.) koor ds. M. Jongebreur te Jaarsveld. Be hoofdbesturen van den Veenkolonialen Landbouwbond en den Noord-Nederlandschen Boerenbond hebben in beginsel besloten tot ineensmelting. EERSTE KAMER. Zitting van Dinsdag 30 December. Do afdeelingon benoemden tot haar voor zitters de heeren Gleichman, Van Zinriicq Bergmann, Bosch van Drakenstejjn, Vening Meinesz en v. d. Biesen. Indische Begrooting. De heer VAN ALPI1EN besprak onder scheidene defensiebelangen tot handhaving onzer heerschappij in den Archipel eu be pleitte voor de bemanning der vloot beter kazerneering ziekeninricliting, en meer afwis seling in voeding. De heer VAN DER DOES DE WILLE- LiOIS wensebte dat de Minister op het Indische Gouvernement zijn invloed zou uit oefenen in het belang van de Katholieke zending in dc Minahnssa. Do heer 's JACOB kwam hier tegen op en schreef den economischen achteruitgang van den Javaan voor een groot deel toe aan de grootere vrijheid der vreemde Ooster lingen waarvan hij aan den Minister beper king in overweging gai, en bevordering van de Indische industrie. Ook de heer VAN DER BIESEN wenschto alle Chineezen naar liet Hemels h Rijk terug. De MINISTER VAN KOL. schetst,, de roeping van het moederland tegenover de koloniën van geestelijke en stoffelijke zyde hij betoogde ook het belang uit een politiek oogpunt van een inwerken van het christen dom op de inlandsche maatschappij. De Indische begrooting werd aangenomen evenals vele kleine wetsontwerpen. 80 cent per regel. Aan bet Bureau van de SOHIKDAM- SOHB COURANT worden AIWER.TE.N- TIBN ter plaatsing aangenomen voor allo Binnon- en Bui tonIan dache Dag en Woekbladen. GEAIAK: "Van een advertentie, welko mon in verschillende Couranten wensdit go- plaatst te bobben, is slecbts één afschrift noodig. Men heeft slechts ééne rekening. Do kos ten zijn niet hoogor dan bij eigen in zending. EN ANDERE VERSJES VAN W. P. RAZOUX, voor Kinderen, op eenvoudige Zangwijzen, met gemakkelijk Piano-Accompagnemcnt, go- schreven door Dit alleraardigst Zangbundelije is, in alle Boek- en Muziekwinkels, voor Zestig Cents verkrijgbaar, en wordt ook, tegen inzending van dat bedrag, franco geleverd door den Uitgever Geknipt. Te Rotterdam zijn in arrest gesteld ten gevolge van aangifte door een juwelier die uit zyn winkel gouden ringen vermiste, twee Fransche vrouwen die op straat werden aan gehouden. Door een briefkaart, in den zak van een dier Fransche dames gevonden, is der politie een man, vergezeld van een drie-jarig kind, onder lievig verzet in handen gevallen. Vermoedelijk heeft de politie hiermede drie individuen van een internationale dieven bende, zetelend te Parijs, in handen. De man, ook een Franschman, had een 20-tal ringen in zijn bezit, waarvan enkele reeds zijn herkend. Onbestelbaar. Voor het venster van het postkantoor te Velp staat bij de onbestelbare brieven een ep rosepapier geschreven brief met Ameri- kaansch postzegel, geadresseerd aan sSint Nicolaas in Spanje."

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2