BmiiXLAm STADSNIEUWS. VLAAItlHNGEN. MAASSLUIS. Kunst en Wetenseliap. Rechtzaken, den. Maar do machinist, reed mob grootoren spoed voort, waarop de aanranders begon nen te vuren. Van uit Snlonia werd dadelijk een onderzoek begonnen en men zoekt na- tmniijk in de richting der opstandelingen. Do jonge Armeniër, die den aanslag op den Armenische» patriarch deed. keet Agoh Ilatehikian. Zijn daad sproot niet voort uit politieke beweegredenen, maar uit persoon lijke wraakzucht, waarschijnlijk wijl hij ziel) verongelijkt waande door den patriarch. Marokko. De ..Köln. Ztg." verneemt uit Tanger. dat do bctcekenis van het laatste gevecht bij Fez sterk is overdreven. Een feit is het dat de hoofden van zes gedorde vijanden in triomf naar Fez zijn gebracht en twee aan paarden gebonden gevangenen door de stra ten zijn gesleept. De troepen van den sultan hebben op 15 Januari vele dotpeu der weste lijke Hyainas verwoest en vele gevangenen waarschijnlijk noncombattanten - ge maakt. Da troepen van den sultan zijn nog niet met die van den pretendent in botsing ge komen. To Fez is de Engelsclie vice-consul met steeuen geworpen. De daders zijn gearres teerd en 'bestraft. Do Times-correspondent te Tanger seint gunstige berichten over den toestand in die plaats en in de omgeving. De correspondent van de ..Agence Havas" te Tanger mcklt, dat de meeste door Engel sclie cn Spaansc.lie bladen over Marokko ge publiceerde berichten slechts praatjes zijn. De correspondent van de ..Times'' was de eerste die zulke valsche berichten de wereld inzond, door te vertellen, dat Fez in vlam men stond cn er een bloedbad was aange richt, terwijl er integendeel volstrekt, niets was voorgevallen. Columbia. Do Amerikaausche staatssecretaris heeft, volgens een telegram aan het ..Bcrl. Tage- blatt'". in zake de Panamaquaestie een ulti matum tot de Columbiaansclie regeeriug ge richt. Columbia echter weigerde de aanne ming van de Amerikaausche voorstellen. Het plan van de Ver. Staten 0111 het Panama kanaal te exploiteeren zal nu wel van de baan zijn. China. In het antwoord dor Ckineeseko regeering op de jongst-e nota der mogendheden wordt gewezen op de mogelijkheid oxu de noodigc betalingen te doen. De ondcr-kouingen heb ben bericht, dat liet onmogelijk is, door een verhoogde belasting, meer geld te krijgen, daar het land verarmd is. China verzoekt de gezanten, bij hun regeering vergemakkelij- kingen te bewerken. China hernieuwt de aanbieding liet toltarief in goud te bere kenen. Hofberichten. De Ned. Herv. Diakonessen-Inrichting, Prinsengiacbt 097 te Amsterdam, ontving van H. M, de Koningin een gift van f TOO, terwijl 11. M. weder f2000 schonk aan het (Ned. Herv.) Fonds voor noodlijdende kerken en personen, en een gift van f 750 voor het Fonds ter voorziening in de geestelijke behoeften der gemeenten, waar eigen mid delen ontbreken. Arbitragehof. De Belgische regeeriug beeft den heer Polvdore de Parpe, honor air raadsheer in het hof van cassatie, benoemd tot lid van het Hnagsche arbitracehof, ter vervanging van wijlen den heer Rolin Jacquemijns. Eerste Kamer. In de buitengewone zitting der Provinciale Staten van Groningen, bijeen ter verkiezing van een lid der Eerste Kamer, hield de commissaris der Koningin een toespraak, waarin hij o.m. zeide, dat niet alleen door de leden dezer vergadering, maar ',rn veel wijder kring het bericht, dat de heer Alberda van Ekenstein door den minder gunstigen toestand van zijne gezondheid zich genoopt zag als lid der Eerste Kamer te bedanken, en zjine ambten en bedieningen neer te leggen, met groot leedwezen zal zijn ver nomen. Tot op zeer hoogen leeftijd heeft hij met groote toewijding en warme overtuiging de hem toevertrouwde belangen, waaronder de zorg voor het openbaar onderwijs eene eerste plaats innam, behartigd. Yerkiezing Eerste Kamer. Nader kunnen wij nog het volgende mede- deelen Bij de verkiezing varr een lid der Eerste Kamer door de Prov. Staten van Groningen kreeg bij de tweede vrije stemming de heer R. Pi Dojes 15 stemmen, jhr. mr. E.Tjaar- da van Starkenborgh, burgemeester van Gro ningen 14, en jhr. mr. J. JE, A. van Pan- liuys 14. Bij de derde stemming viel jhr. vau Starkenborgh af eri bij de vierde stem ming werd de beer Dojes gekozen. Deze wensehte gebruik te maken van den tijd van beraad. Minister van Marine. De sMiddelb. Ct.'" vernam uit Den Haag bij geiiu-lite dal een oplossing in de marine- quaestie (het vinden vaneen nieuwen Minister) daarin gezocht zou worden, dat beide rnih- aire Departementen onder eén chef zouden kom'-n. Bij marine is men volgens den eorr. daar natuurlijk niet van gediend, maar de gedachte is niet nieuw en dr. Kuyper, men weet het, is er niet de man naar om zich hierdoor te laten afschrikken. Dr. II. J. A. SI. Scliaepman. Nedetland heeft een groot man vei toren. Hedenmorgen kwam hier te lande het bericht dat Dr. Scliaepman te 4 uur inden ochtend tengevolge eener hartverlamming is gestorven. De oveil.-dene bereikte den leeftijd van 58 jaar. De slag is niet onvei wacht gevallen. Tot herstel van gezondheid naar Rome gegaan, is zijn toestand daar bijna dadelijk na zyn aankomst veieigenl, zoodat het einde spoedig werd verwacht. Echter, een keer kwam in de ziekte, zuodut men algemeen gelooide wat men hoopte; dat hij weder zou herstellen. Een aanval van jicht gaf aan deri toestand weer een ongunstige wending die den dood tengevolge had. Monseigneur Scliaepman werd den 2en Maart 1844 te Tubbergen in Oveiijsei ge boren, wa.'r zijn vader burgemeester was. Hij genoot zijn opvoeding eerst aan het nyintwrium te Oldenzaal, later aan hut setni- tmirie te Kuilenburg en te Rijsenburg, Drie- beigen, en weid den 15 Augustus 1867 tot priester gewijd te Utrecht. Van 186S tot 1870 vei toefde de jonge priester in Rome en werd daar in lSt>9 doctor in de theologie. In 1870 weid hij aangesteld tot hoogleeraar te Rijsenburg, In 18SS weid de heer Scliaepman voor de eerste maal afgevaardigd naar de Tweede Kamer door het district Breda en "Wijk-bij- Duurstedevoor welk laatste district bij opteerde. Later nam liy voor Almelo zitting en zijn mandaat werd in 1897 en 1901 vernieuwd. In de Tweede Kamer heeft dr. Scliaepman een eervolle plaats ingenomen en was hij daar de leider der Katholieke Kamerclub. Als redenaar was hij een der inaehiigsten. Met het orgaan, nllet Centrum" heeft hij bovendien veel invloed op zijn parlijgenooten uitgeoefend. Maar ook als dichtst heelt dr. Scliaepman zich een groote naam verworven; wij herinneren slechts aan zijn weik »Aya Sofia". Zijn laatste, werk op polemisch gebied lo- ver-de de uitnemende stylist en invloedrijke staatsman op ongezette tijden in Chronica over Staatkunde cn Letteren'', vertoogen en betcogen, welke steeds boeiden door het oor spronkelijke van gedaehtengang, frischlieid en kuischheid van vorm en bovenal waar- dcoring van gevoelen van andersdenkenden, hoe vlijmend en geducht hij' ook voor zijn te genstander kon zijn. Deken van 's-Gravenhage. Tot pastoor der H, Jacobuskerk in de Park straat, tevens deken van 's Gravenhage, is benoemd iri de plaats van wijlen Mgr. Hey- liger-, de ZeetEesvv. heer J. M. van Erven Dot en--, pastoor der Ketk van het H. Hart van Jezus aan de Nobbernestiaat. Uit den Haagselten gemeenteraad. De gemeentel aad te 's-Gravenhage heeft gi-teren met 15 tegen 18 stemmen aange nomen het voorstel oer Commissie ad hoe, om aan H. M. de Koningin te verzoeken de gemeente 's-Gravenhage, als werkgeefster, toe te laten om liet risico der bij de Onge vallenwet geregelde verzekering harer werk lieden te mogen overdragen aan de nCentrale Werkgevets Risico-Bank" en om B. en W. te machtigen, liet noodige te verrichten tot aansluiting aan genoemde Bank; tot fmanci- eele regeling der daataan verbonden uitgaaf. Uit den Dordtselien gemeenteraad, In de gisteren gehouden vetgadering van den gemeenteraad te Dordrecht is besloten zich voor de risico der ongevallenwet te verzekeren bij de Rijksverzekeringsbank, voorloopig tot 1 Jan. 1905. Voorts werden aangenomen de wijzigingen in de politie verordeningen waarmede het mogelijk zal zijn op te treden tegen straat- colportage en aanplakken. Deze wijziging werd reeds afgekondigd tijdens de vergadering voortduurde. Het schoolgeld aan het gymnasium werd verhoogd vim f72 op 1100. Begrooting gezondheids-commissie. De bijdrage voor de gezondheidscommissie van de gemeente Dordrecht is vo'gens de begrooting f 770. Electr. Spw. Amsterdam Haarlem. Vanwege het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid zijn in de ïStaatsct," no. 17 hekend gemaakt de voorwaarden van con cessie voor een spoorweg vau Amsterdam naar Hanilem, verleend aan F. Anderheggen Jr. en L. J. Neumeijer Jr, te Amsterdam. De spoor wpg moet voltooid zijn binnen twee jaren na de dagteekening van de con- cessie. Vereen, v. BtirgemSecr. en Ontv. De vereeniging van burgemeesters, secre tarissen en ontvangers vau gemeenten in de graafschap Zutphen en op de Vela we zal Woensdag 4 Februari een vergadering hou den. Dan zal aan de orde zijn de benoeming eener commissie tot het ontwerpen van een verordening op het venten en het staan van woonwagens op gemeentewegen. lied. Mij. t. bev. van Fabrieks- en Handvrerks nijvethcid. Gisteren had in de Eugelsche kerk te Amsterdam de buitengevvone algerneene ver gadering plaats der met de Maatschappij van nijverheid samengesmolten Ned. Maatschappij tot bevordering der nijverheid en de Ver eeniging tot bevordering van fabrieks- en handwerksnjjverheid, ter verkiezing van een hoofdbestuur. De vergadering werd gepresideerd door jhr. C. F. van de Pol, die in zijn openingsrede herdacht den oud-voorzitter den heer Conrad. Uit hetgeen door beide vereenigingen ten nutte van het algemeen is gedaan was gebleken hoezeer zy meestal dezelfde belangen zochten te behartigen. Uit mededeelingen van den secretaris bleek, dat ter vergadering vertegenwoordigd zijn 25 departementen uitgebracht werden 230 stemmen. Mr, Fokker, bracht hulde aan de aange name wijze, waarop de fusie is tot stand gekomen. Spreker licht de totstandkoming toe van de door gedelegeerden ingediende candida- tenlijst. Hij ontkent dat de gedelegeerden door het indienen dier lyst hunne bevoegdheid te bui ten zijn gegaan. 4Vel was dat hun niet uit drukkelijk opgedragen, maar de vrjjheid om het te doen, was hun vergund zoo goed als aan elk lid individueel. Tot leden van het Hoofdbestuur zy'n ge- hozen ,de heeren: jhr. Clts. F. van de Poll, F. W. Westerouen van Meeteren, mr. J. Enschedé, G. Salomonson Hzn., mr. E. Fokker, J. A. Laan, C. Buudewijnse, mr. M. Tydetnan Jr., G. J. van de Pol, 11. A. van Beuningen, B, van Drooge en dr. II. Yssel de Schepper, waaruil tot voorzitter werd benoemd: jhr. Clts. F. van de Poli met 197 van de 221 stemmen. Nadat de heer Fokker in zijn kwa liteit als oud-voorzitter van de Vereenigiug voor Fabrieks- en Handwerksnijverheid, de eerste was geweest, die den nieuwen voor zitter met zijne benoeming geluk wenschte, werd de vergadering, onder de gewone plicht plegingen gesloten. Afgeni. Winkellers-vcreenlglng, De Algerneene Winkeliersvereeniging hield gisteravond te Amsterdam een vergadering. Het ledental is met 100 procent vermeer derd. Tot afgevaardigden voor de op 29 dezer te Utrecht te houden constitueeiende ver gadering van een bond van middenstand-> vereenigingen werden benoemd de heeren C. H, v. d. Velde, G. Muller en G. Schumacher, Socialisme en Mithienstnnd Door dr. Bos werd gisteiavond in een vergadering van het socialistisch leesgezel schap te Amsterdam een lezing gehouden over x>het Socialisme en den Middenstand". Wij ontleenen aan een verslag daarom trent het volgende Na eenige algerneene beschouwingen en statistische overzichten komt spr. tot de con clusie dat men. te oordeelen naar de cijfers, niet mag zeggen dat de plattelands bevolking door de steden wordt opgezogen die kleine landbouwers waren nl. door den spr. vooraf by den middenstand ingedeeld. De groote vijandin van den winkelstand is de verbruikscoöperatie. Voor het publiek werkt de verbruikscoöperatie als een deugdelijk cor rectief tegen te hooge prysopvoering en tegen te roekeloozen ondernemingsgeest. Iotusschen. voor zoover men er over oordeelen kan, wordt de socialistische theorie der algerneene be- drijfsconcentratie niet door de geschiedenis van den dag bevestigd. Ook toont de statistiek onzer sueeessie- 1 echten aan, dat de samenstelling van ons nationaal vermogen in 20 jaar tyds zoo goed als niet veranderd is, waaruit dus vak te concludeeren, dat een kapitaal-krachtige mid delstand zich heeft w>*ten te handhaven in een tijd, waarin men zoozeer het-ft geloofd in den aanwas der groote kapitaien ten nadeele der geringe. De spreker ziet in de toekomst geene eenvormigheid maar verscheidenheid, en een bedrijfs-groepeering, waarin groot industrie en klein-bedrijf elkander in even wicht zullen houden in dit evenwicht ziet hij de onmisbare voorwaarde voor de ecouo- mische vrijheid van het individu. Echter, gelooft men in een toekomst van bedrijfveracheidenheid, zoo kan men niet tevens gelooven in het socialisme, omdat dit onderstelt, dat eenmaal naasting van alle productiemiddelen door de gemeenschap ais een natuurlijk recht zal worden beschouwd. Deze rechtsopvatting zal imrriers geen gemeen goed kunnen worden, zoolang individueele klachten zich blijven inspannen om het aan geduide evenwicht in de voortbrengingswijzen te behouden. Er werd geen gebruik gemaakt van de gelegenheid tot gedaciitenw,sselingde ver gadering werd na de toespraak van dr. Bos gesloten. Bond van vereenigingen uit den Handel - drijvenden middenstand. Aan de ontwerp-statuten van den Ned. Bond van Vereenigingen van den handel- drijvenden middenstand is het-volgende ont leend Er bestaat een Nederlandsche Bond van Vereenigingen van den Handeldrijvende!) Mid denstand. Deze heeft zijn zetel te Utrecht, en is samengesteld uit een onbepaald aantal Vereenigingen van den handeldryvonden mid denstand. De Bortd stelt zich ten doe!in federatieve samenwerking de zedelijke en stoffelijke be langen van den handeldrijvenden midden stand te behartigen en te bevorderen. De Bond onthoudt zich van alle bemoeiing op godsdienstig en staatkundig gebied. Elke Vereeniging welke zich ten doel stelt de behartiging der belangen van den handel drijvende!) middenstand, en krachtens de Ko ninklijke goedkeuring harer statuten rechts persoonlijkheid verkregen heelt, kan lid worden van den Bond. De commissie van voorbereiding bestaat uit de heerenprof. M. Noordtzij, voorzitter mr. Anne Anema, A. A. Collenteur, J. Das Dzn., dr. H. F. R, Hubrecht, dr. J. Nouwens, Thijs Plet, mr. J. G. Schülvinck, E. G. Scltür- mann, mr. J. P. de Wilde en J. S. Meuwsen, secretaris. Tot oplossing der geschillen. Een Comité onder voorzitterschap van den lieer J. H. C, Schwencke, heeft het plan opgevat om een Bond op te richten uit de wettig erkende vereenigingen te 's-Graven hage en Scheveniogen, tot vorming van een Raad van Beroep, genaamd, tode Scheids rechter", met het doel om de geschillen in de aangesloten vereenigingen ontstaan, na einduitspraak der besturen en der vergade ringen dier vereenigingen, langs vredelieven- den weg op te lossen. Om verkiesbaar te zyn tot lid van den Raad moet men 25 jaar zijn. De pretendent-sultan van Atjeh. De correspondent te Batavia van hetsllan- delsblad" seint onder dagteekening van gisteren Heden wordt bevestigd dat de pretendent- Sultan van Atjeh zich onvoorwaardelijk heeft overgegeven. De gouverneur van Atjeh, generaal van Heutz, verzocht den pretendent te willen medewerken om den oorlog te doen be ëindigen en de vyandige hoofden te doen terugkeeren. De zoon van den pretendent is naar Batavia gezonden om een opvoeding te genieten. Bjj het departement van koloniën is heden van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië telegrafisch bericht ontvangen, dat de gouver neur van Atjeh is gemachtigd om den preten dent-Sultan voorloopig een maandgeld van duizend gulden toe te kennen en om des pietendents zoon voor zjjne opvoeding naar Batavia te zenden. Pro-Boer-Yereenlging. De Haagsclte Pro-Boer-Vereeniging heeft uit Bombay ontvangen een kist met curiosi- tei'°n, vervaardigd door Boerenkrijgsgevan- geneno.a. schermen en coulissen, afkomstig van een toonee! in het krijgsgevangenkamp. De Pio-Boer-Vereeniging heelt nu ook ver gunning gekregen, ioten te verkoopeu in het groothertogdom Hessen. De trekking is be paald op 15 April, Flnantleel Nieuws. Nom dbiabantsche Bank. In plaats van den heer Aug. Bisdom, fa brikant te Eindhoven, die bedankt voor de benoeming tot lid der in art. 75 van de faillissementswet bedoelde definitieve com missie van schuldeischers in het faillissement Noordbrabantsche Bank, is thans door de rechtbank benoemd de heer August Sassen, notaris te Helmond. De Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. 1 leerjongen rijwielvak. personen bekend met rijwielvak. gelegenheid voor een jongen ter oplei ding wagenmakerij. 1 schoenmakersjongen. barbiersleerlingen. 1 boerenknecht (inwonend). 1 kuiper (hafwas), 1 joogen ter opleiding tuiniersvak. dienstboden en schoonmaaksters. Aangeboden werkkrachten. 1 kleermaker, brandersknechts, distillateursknechts, boerenknechts. 1 tabaksbewerker, kistenmakers, ververs. houtkoopersknechts. 1 machinist-stoker. 1 borstelmaker, schippersknechts, mouters, koetsiers, schippersknechts. personen voor lichte werkzaamheden, personen voor schrijfwerk, 5> loopwerk. 5 loswerk, gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding ia kuiperij en smederij. Aanbesteding1 van drnkwerk. In huishoudelijk© vergadering; dor afd. Schiedam van den Al gem. Ned. Typografen bond werd, na 'besprakingen van do hier ge houden aanbesteding door B. en W. van het gemeentedrukwerk, do volgende motie ge stold en met algemeen© stemmen aangeno men „De vergadering der afd. Schiedam van den A. N. T. B. op Maandag 19 Januari 1903 „gehoord de besprekingen aangaande dc alhier gehouden aanbesteding van het ge nt een tedrukwerk „kennis nemende van de feitendat in do voorwaarden van inschrijving voor bedoel de aanbesteding geen bepalingen voorkwa men omtrent minimum-loon en maximum arbeidstijd; dat geen modol-len tor inzage werden verstrekt, alsmede dat do tijd voor de openstelling der inschrijving veel to kort was gestold'; „betreurt in dezen ten zeerste d'e onbil lijke bonding van B. en W. tegenover do Schicdamsche arbeiders en partoons in do typografie, en gaat over tot de orde van den dag." Yerhooging accijns. De. Hamer van Koophandel te Middel burg heeft adihaesio geschonken aan het be kende adres, door do Kamer alhier aan de Tweod'o Kamer gezonden om niet goed te keuren het regeoringsvoorstel tot verhoo- ging van den accijns op gedistilleerd. Het departement „Schiedam." van de Maatschappij' tot nut van 't algemeen zal een. vergadering hebben van de leden op Vrijdag 23 Jan. 's avonds 81 uur, in het ge bouw „Musis Sacrum". Do punten ter behandeling zijn benoe mingen en uitvoering van oen vroeger be sluit omtrent do Volksbibliotheek. "Benoemd tot ambteuaar ter secretaris dezer gemeente de heer A.de Koning, thans werkzaam aan de secretarie te Oud-Beier- - land. Gemeenteraad. In de gisteravond gehouden raadszitting waren alle leden tegenwoordig. Na opening der vergadering, de eerste in dit jaar, herdacht de voorzitter hetgeen in liet afgeloopen jaar is tot stand gebracht de goede resultaten der visscherij en de uit breiding der vloot, die thans tot 100 schepen is gestegen, en ten slotte uitte spreker den wensch, dat het den leden onder Gods zegen in hunne gezinnen moge welgaan en dat zy met lust werkzaam zouden bljjven inhei belang der gemeente. (Applaus,) De notulen van de vorige zitting worden daarna gelezen en onveranderd vastgesteld, Zyn ingekomen Yan Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluit lot verkoop van grond aan A. L, Poortman de rekening over 1901 en begrooting voor 1903, de verordeningen op de brandweer het heffen van havengeld en de heffing van rechien voor het gebruik der weegwerktuigen van de kaasmarkt. Al deze stukken worden aangenomen voor kennisgeving. Van Gerl. Staten, afschrift van het kon, besluit van 2 Nov. j.l., houdende dispensatie van het verbod in art. 1506 Burg. Wetb, genoemd, voor den heer L. v. d, EndtJbzn, wethouder. Mededeeling van Ged. Staten dat de ryks- uitkeenng, ingevolge de wet van 24 Mei 1899 voor deze gemeente bedioeg 117l3i.64l/2, Aan H, de Neef wordt 1 maand afschrij ving H. O. en 2 maanden restitutie school- geld, en aan P. NieuWanltuyze 1 maand af schrijving H.O. verleend wegens vertrek uit de gemeente. Vervolgens werden goedgekeurd een be sluit van den schuttersraad tot hetdoenvan af- en overschrijving op de begrooting der schutterij, dienst 1902 en 3 ontwerpbesluiten van gelijke strekking voor de gem.-begroo- ting 1902. Op voorste! van B. en W. wordt besloten aan H. M. de Koningin vergunning te ver zoeken de werklieden der gemeente ingevolge de ongevallenwet te verzekeren by de Eerste Nederl. "Verz.-My. te 's-Gravenhage. Tot onderwijzeres aan school B wordt daarna met algerneene stemmen benoemd niej. A.M, Wemelsfelder, onderwijzeres te Breskens, Tot lid in bet Burger!. Armbestuur wordt gekozen do lieer C. Karreman en tot lidinde Plaatselijks Schoolcommissie herbenoemd de heer G. v, Megchelen. Vervolgens is aan de orde de plannen voor het bouwen van een nieuwe school B en de oude school B te verbouwen voor school A. De nieuwe school wordt ingericht voor 350 kinderen, zal bestaan uit 7 lokolen en eau overdekte speelplaats en .bomt op de plaats waar nu school A staat. De kosten worden geraamd op f 24 000. De vloer van de bestaande school B zal worden opgehoogd, de indeeling wordt ge wijzigd, terwijl dit gebouw ook een speel plaats krijgt, enz. Raming f 4000. B. en W. worden gemachtigd tot het op maken van bestek en teekening en de sub sidie, gewone en buitengewoneaan te vragen, Daarna gaat de vergadering over in een zitting met gesloten deuren. Zaterdag 24 Januari zal te Utrecht op een concert der Nederiandsche Mozartvereeniging worden uitgevoerd de z.g. Galimathia Musi- cum, een stuk voor 9 instrumenten door den 10-jatigen Mozart in 1766 te's-Graven hage gecomponeerd, tijdens zyn verblijf aldaar ter gelegenheid van de meerderjarigheids- vei klaring van Pt ins Willem V, en sedert dat jaar nooit weer ten gehoore gebracht. Het eigenhandig [ontwerp, geruimen tijd in liet bezit van Mozarts weduwe, is na eenige omzwervingen in particulier bezit hier te lande gekomen en zal in de pauze tentoon gesteld worden met eenige Mozartiana, waar onder 50 portretten. Het stuk, een aaneen schakeling van kleine nummers, eindigt met een fuga op liet Wilhelmus, de melodie die Mozart, volgens een brief hier in de feestdagen door iedereen hoorde zingen, biazen of fluiten. Kantongerecht te Schiedam. Vonnissen uitgesproken 21 Jan. 19Ö3. Schiedam: Verwekken, van nachtrumoer: F. S. Jr. f 3 boete subs. 3 d. h. Overtreding "van de Leerplichtwet: B. v. dl. W. f 0.50 boete subs. 1 d. k. Overtreding van de boterwet: A. L. V. f 2 boete subs. 1 d. h. Overtreding van do drankwet:! J. M. N. f 2 boete subs. 2 d. 'h. Politic-Overtreding J. S-, M. v. d. T. P. A. R„ C. .S, S. R. A. W„ L. J. P. ieder f 0.50 boeto subs. 1 d. li.; F. C. C. d. W., J. *H. d. W, J. J. J. B., C. S., J. A v. V., ieder f 1 boete subs. 1 d. li.F. N. N., N. O., D. J. v. C. v. G. ieder f 3 boeter subs, 1 dl h.H. 3- v. d. T. f 5 boert» subs. 5 d. h. V1 a a r d i n g e n Straatschenderij' IR. v. d'. B. f 3 boete subs. 3 d. h. Openbare dronkenschap K. B., W. d. K„ J. P., P. J. Gr., f 3 'boete subs. 3 d. 'k. Verwekken van nachtrumoer P. J. G-. f 3 boot© subs. 3 d. k. Overtreding van do Leerplichtwet A. V. f 0.50 boet© subs. 1 d. ih. Overtreding van do bo'terwefc: A. i. 't V. f 3 boeter cubs. 3 d. 'h.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2