iv. h. rijis. f Te Maasstricht is op S5-jarigen leeftijd overleden de oud-burgemeester PijNvan 1880 tot 1S99 lid in de Eerste Kamer der Staten-Generaal. STADSNIEUWS. YLAARDINGEN. ^"'MAASSLUIS. LCerk on Se hooi. Ingezonden Mededeelingen. Gemengd Nieuws. sen State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, op Woensdag 11 Februari 1903, des voormiddags te halftwee uur. (St.-Ct.) Eerste Kamer. De heer R. P. Dojes, van Uithuizen, beeft zijn benoeming tot lid der Eerde Kamer aangenomen. Het zal dientengevolge noodig zijn een buitengewone vergadering van Pro vinciale Staten van Groningen te doen plaats hebben ter verkiezing van een lid in het col lege van Ged. Stnteru Van 1S5I tot 1899 alzoo 48 jaar was de overledene onafgebroken lid van den Gemeen teraad van Maastricht en in '1861 werd hij benoemd tot burgemeester. Met een tusschenruimte van 8 jaar (18671875) vervulde hij deze betrekking tot 1900 toen hij wegens vermindering van phvsieke krach ten ontslag nam. De overledene was ridder in de orde van den Ned. Leeuw en officier in de orde van Oranje-Nassau, van de Leopoldsorde, enz. enz. De tentoonstelling te St.-Lonls, In Hotel des Indes te 's-Giavenhage is aangekomen de commissaris-generaal der tentoonstelling te St.-Louis voor Azië en Australië, de heer lohn Barrett. Oproeping voor den werkelijken dienst. De miliciens-verlofgangers van de lichting 1897 behoorende tot de le, 2e en 3e com pagnie hospitaal-soldalen, worden onderschei denlijk van 2 tot en met 21 Maartvan 23 Maart tot en met 11 April en van 14 April tot en met 4 Mei, en die van de lich ting 1S98 behoorende tot de le comp. van 4 Mei tet en met 30 Mei2e comp. van 2 Juni tot en met 29 Juni en 3e comp. van 29 Juni tot en met 25 Juli voor herhalings oefeningen tot den werkelijken dienst opge roepen. De verlofgangers der lichting 1899 die van de regimenten huzaren bij de treinafdeelin- gen van de regimenten veld-attiilerie zijn overgeplaatst, zullen worden opgeroepen voor den werkelijken dienst in voege als hieronder vermeld die van het le reg. veld-art. 5/i van 2 tot en met 21 Maart, Vs van 23 Maart tot en met 9 April en 13 van 14 April tot en met 2 Meien die van het 2e en 3e reg. vdd- art. V3 van 16 Maart tot en met 4 April, 1'j van 14 April tot en met 2 Mei en Vj van 4 Mei tot en met 23 Mei. Militair onderricht. Het voorbereidend militair onderricht en cursussen reservekader zijn tot nader order gestaakt. Onder antirevolutionairen. In de gisteravond te 's-Giavenhagc ge houden vergadering van de A. R, kiesveree- niging sNedeiland en Oranje" öistiict III werd o. m. uitvoerig besproken de houding van rar, T. de Vries, den bekenden redacteur van de ^Christendemocraat" en lid der kies- vereeniging, die algemeen werd afgekeurd, zoowel als redacteur als in de hoedanigheid van propagandist. Een motie werd aangenomen waarin dit optreden ongemotiveerd en te kort schietend aan nobelen zin wordt genoemd, terwijl een commissie van drie leden wordt benoemd, die in een mondeling onderhoud zullen trachten den heer De Vries van een en ander te over tuigen. Yoedermeel vervalscliingen. Door eene commissie, bestaande uit de heeren Dr. G. W. Bruinsma, vooizitter, Jhr. Mr. L- H. J. M. van Asch van "W'yck, K. de Boer Czn., J. van Dusseldorp A. M.zn., A. van Leeuwen, Dr. Adolf Mayer en Mr. A. Ferf, secretaris, is in opdracht van het Ne- derlandsche Landbouw-Comité een rapport uitgebracht over den vraag: Welke maatregelen er te nemen zijn om de gebleken grove vervalschingen van de meelsoorten tegen te gaan". De Commissie komt tot de conclusie dat de handel in voedermeelsoorten klaarblijkelijk in een treurigen toestand verkeert. De eenige weg ter vei betering is, naar de commissie meent, eene speciale wetgeving tegen vervalschtng van voedermiddelen, zoo als in andere landen bestaat. De wetgeving van België komt haar het meest aanbevelenswaardig voor. De goeden werking zou moeten verzekerd worden door betrekkelijk strenge strafbepa lingen. Blijkens ingewonnen inlichtingen hebben zoowel de Engelsche als Belgische wetten een bevredigden invloed uitgeoefend op het tegengaan van vervalschingen. Tentoonstelling te Waalwijk. De in Augustus a. s. te houden tentoon stelling van schoen- en lederindustrie en aanverwante vakken zal ook haar nclou" hebben. Het comité heeft namelijk besloten tot de oprichting van een afzonderlijk pavil joen, waarin eene zoo compleet mogelijke collectie laarzen lederen kleedingstukken rijzadels, paardentuigen, enz., welke gebruikt zijn door de Boeren in den jongsten oorlog, een en ander met de noodige documenten, waardoor de echtheid der origine wordt ge staafd. De noodige stappen zijn hiertoe gedaan en men twijfelt niet aan het succes. Het voornemen bestaat om dit paviljoen open te stellen tegen een zeker entréegeid en dit af te dragen aan het Generale Boe- renhuipfonds. Gemeenteraad van Overschie. J Terg adering op Zaterdag 7 Februari. De voorzitter opent te lOi uur de verga dering. Afwezig is de beer de Kroes, Dö notulen der voorgaande! vergadering worden golezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen zijn oen proces-verbaal van kasopname en het staatsblad waar hij do grens tussohen Rotterdam en Oversohio wordt geregeld'. Naar aanleiding hiervan deelt de v o o r- z i 11 e r mede dat hot geld door de bouw maatschappij verschuldigd' is voldaan en op het grootboek is gebracht. Op zijn verzoek wegens vertrek naar el ders wordt eervol ontslag verleend aam den heer J. v. Batenburg als onderwijzer aan de herhalingsschool. Daar er geen leerlingen zijn wordt besloten niet in do vacturc to voorzien. B. en W. hebben aan moj. A. IJkenta, onderwijzeres, wegens ziekte verlof moeten verlootten van een maand); dit verlof zal met een maand verlengd moeten worden, in do waarneming der lessen wordt voorzien en do salariecring van deze onderwijskracht zal moeten geschieden uit d'eu post onvoor ziene uitgaven, waartoe de raad machtiging moet verleenen. Een lange discussie wordt gevoerd over het al of niet vast stellen van een bepaling dat do ouderwijzer met verlof mede betaalt aan de hulp. Hot eerste voorstel dat bij verlof eerst twee maanden de gemeente bet gebeele trac- tement betaalt, en do volgende twee jaren slechts do helft, terwijl het andere godedto van het salaris van den zieken onderwijzer woi'db afgenomen, vindt bestrijding bij do beer Rultaak en Van Vliet. Ten slotte wordt op voorstel van den hoer Hoogcrbrugge bepaald dat zoo dit ver lof van niej. IJ. langer mocht duren, aan baar gedurende 3 maanden vol, daarna 3 maanden lialf zal worden betaald, terwijl bij onverhoopt nog langer termijn, opnieuw be sloten zal' worden. Op zijn verzoek wordt eervol ontslag ver leend aan da nbeer J. v. Vessem, gem.-ar- chitect. Hot kohier der hondeubalasting, dienst 1903 wordt vastgesteld tot een. bedrag van f436. Het kohier der schoolbelasting dienst 1903 (le kwartaal) is tot een bedrag van f 151,95 vastgesteld. D'e voorzitter deelt hierbijl mede dat het regel is dat huiten Overschie wonenden in de hoogste klasse worden aangeslagen, doch dat deze bepaling voorloopig tot 1 April niet zal gël'den, voor de ouders die vóór d© grensregeling in Overschie woonden, waarvan aan belanghebbenden kennis is ge geven. Ingekomen is de begrooting van de com missie voor dö Volksgezondheid te Zoeter- meer, volgens welke Overschie f 171,44 zou moeten bijdragen, dat is 4 ct, per hoofd. Door den voorzitor wordt er op gewezen dat de post, reis- en verblijjfkosten wel wat groot is f 1050 waaronder f 10 presentie geld. Getracht zal worden dit bedrag vermin derd te krijgen. Verd'er werd de hegrooting goedgekeurd. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. Telegraafkantoor. Naar men ons mededeelt ral het telegraaf kantoor alhier weder evenals de vorige week morgen, Zondag, den geheeien dag voor het publiek geopend zijn. Op de 17de internationale tentoonstelling van pluimgedierte van sAvicultura" te 's-Gravenhage behaalde de heer P. B. Gerlach op zijn patrijs leghorn haan een le prijs en eere-prijs en op zijn patrijs leghorn hen een 2e prijs en de heer IV. K. Gerlach op zijn zwart Bantam haan een 3e prijs en zijn zwart Bantam hen een zeer eervolle vermelding. De biesvereeniging nSchiedam" zal een vergadering houden op op Woensdag 11 Febr. des avonds ten 81/2 ure in het Volkshuis Lange Haven 55, De agenda bevat o. m. Verslag afge vaardigden Amsterdam. Stellen twee candi- daten Gemeenteraad district II, wegens bedanken der heeren Vürtheim en Pinster. S, K. O. Door Schiedams Mannenkoor sOrpheus" is een reglement ontworpen en vastgesteld voor adspirant-wei kende leden, leden van den opleidingscursus voor mannenzang. Art. 1 bevat het besluit tot oprichting van den cursusart. 2 het doel er van art. 3 regelt het geven van onderwijs; art. 4 de eischen tot toelatingart. 5 spreekt van het aantal leden art, 6 van de te geven lessenart. 7 regelt het verwijderen van den cursus bij onvoldoenden ijverart. 8 regelt den overgang van adspirant-werkend iid tot werkend lidart. 9 bepaalt het leer geld op fl.50 per kwartaal. Voor hen die wenschen lid van S. M. O. te worden doch onvoldoende theoretische opleiding genoten zal deze cursus dus de ladder zijn om tot werkend lid van S. M. O. te klimmen. Wij verwijzen voorts naar achterstaande advertentie. De heer Lambert Melchers alhier behoort tot de inzenders der automobielen-tentoon stelling te Amsterdam. Aanbesteding. Blijkens vorenstaande mededeeling van den Burgemeester za! op 14 Februari a.s. worden aanbesteed de levering der uniformkleeding voor politie en brugwachters. De perceelen griend-, riet- en biesland der gemeente, welke de vorige week in het open baar zijn verhuurd, doch waaromtrent B. en W. de beslissing over de al of niet gunning nog aanhielden, zijn nu toegewezen aan den hoogsten mjjner den heer S. Boelhouwer te Giesendam voor de som van f 1490 per jaar. Firma "Vb. v. d. Lugt Zoon. Door de firma "W. v. d. Lugt en Zoon, wier fabriek aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam onlangs afbrandde en die sinds haar bedrijf voorloopig in van de gemeente gehuurde gebouwen voortzette, is thans een groot terrein aangekocht van de Bouwmaat schappij »MaasIand", van welke door den gemeenteraad het voorloopig contract is goed gekeurd beti effende het in exploitatie brengen van haar gronden. Door dezen aankoop wordt de twijfel die nog bestond of de firma haar groot bedrijf, waarin luim 600 man geëm- ployeerd worden, naar hier zou verplaatsen, weggenomen. N. C. G. O. V. Op Woensdag 18 Februari a.s.. zal een voordracht in het Vereenigingslokaal op de Broersvest worden gehouden, vanwege ie Nat. Chr. Geli. onth. Vereen, waarvoor bewijzen te bekomen zjjn in den boekhandel van den heer J, A. de Heer. De heer M. van Breu- keleveen, Technoloog en Essaieur, assistent aan de Polytechnische School te Delft, zal liet onderwerp behandelen: ïüe scheikunde van den alcohol voor den geheelonthouder", en zijn voonhacht toelichten met natuurkun dige proeven. Veel van hetgeen men in onthouderstoe spraken dikwijls ter loops hoon aanstippen betreffende de werking van den alcohol, zal men nu met eigen oog kunuen zien. Aan schouwelijk onderlijs is een eisch van onzen tijd, en dat ouderwijs zal hier gegeven wor den door een alleszins bevoegd pers-'on. Ten kantore van den ontvanger der invoer rechten en accijnzen is een vatsche rijks daalder in beslag genomen. Ook in andere gemeenten komen herhaal delijk valsche munten voor, zoodat wij aan raden voorzichtig te zijn, Door da politie is gisteravond op verzoek van een vreemden zeeman hier opgespoord diens vrouwwelke hem had verlaten in gezelschap van een anderen man. Zij is met haar echtgenoot teruggekeerd. Hedenmorgen omstreeks 91/2 uur is het paard gespannen voor een vrachtwagen van den heer C. Klein door de gladheid op de Hoogstraat gevallen. Met zeer veel moeite werd het dier weer op de beenen geholpen, zonder dat er ongelukken hadden plaats gehad. De Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens rrjwielvak. Personen be kend met rijwiel vak. Barbiersleerling. Behangersjongen. Eenige personen bekend met vijlen, 1 kuiper (halfwas) en kuipers jongen. 1 loodgieter (hekend met fitters- werk). 1 loodgietersjongen. Boeren knechts. 1 Schoenmakersjongen.Dienst boden. Aangeboden werkkrachten. Brandersknechts. Distillateursknechts. Houtkoopersknechta. Schippersknechts. Koetsiers. Tabaksbewerkers. 1 borstelmaker. Kantoorbedienden. 1 kleermaker. 1 loodgieter. Boeren knechts. Mouters. 1 schoenmaker. 1 schoenmakersjongen. 1 slagersknecht. Kistenmakers. Ververs. Personen voor lichte werkzaamheden. Personen voor schrijfwerk. - Personen voor loopwerk. Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding ia kuiperij en smederij. Schoon maaksters. - Iemand voor breiwerk. Gevonden voorwerpen. a. Aanwezig aan het commissariaat van politie Een kindersokje, een kinderzak met zak doek -enz., oen jongensjasje, een sleutel. b. Terug te bekomen aan de Tolgendo adressen Een zwart Rondje bij, C. de Jong, Lange Nieuwstraat 41/1een la.p en een mauw van een 'kinderjurkje biji J. v. d. Berg, Nieuwe Haven 163/9; een schilders-diamant bij W. Elgers, Polderstraat 32een! paar 'bruine 'handschoenen bij Wed. v. D'ijik, Rotterdam- sche dijk 1/2; oen staart van een boa, bij P. Groenendaal, Broeresvest 81een gouden damesring, bij J. Bijtel, "Villastraat 20. De commissaris van politie alhier verzoekt aan alle burgemeesters van kustplaatsen eventueel telegrafisch bericht bij het vinden van lijken, naar aanleiding van het vergaan van het zeevisschersvaartuig Triton Vlaar- dingen 55, welk schip in den nacht van 28 op 29 Januari nabq Sluisduinen met man en muis is vergaan. 'Door Burgemeester en Wethouders alhier werd heden ten Raadhuize aanbesteed het verrichten van baggerwerk in en het onder houd van de oude haven der gemeente Ylaardingen, gedurende 1903 tot en met 1907. Ingekomen waren 4 biljetten. Per jaar. J. A. v. Hattum, te Zalt-Bommel, f5428. D. Visser, te Sliedrecht, - 4450, T. v. Haaften, te Zalt-Bommel, - 5200. D, O. Bons, te Sliedrecht, -3250, Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. 'Door de Gezondheids-commissie alhier is in de plaatselijke bladen een verzoek gericht tot alle ingezetenen om haar schriftelijk of mondeling in kennis te stellen met klachten over verontreiniging der lucht door riekende stoffen, klachten over wegen, slooten, riolen, bouwvalligheid en vochtigheid van woningen enz. 'Gisteravond werd in de zaal ïllarmonie" alhier een volkslezing gehouden vanwege de Maatsch. tot Nut van 't Algemeen. Als spre ker trad op de heer dr. H. Remmelts, rijks veearts alhier, met de volgende onderwerpen: le. Bacteriën, haar wezen en werken, 2o. Een Liefde-bacillus en ten 3e. Tongen. De spreker werd met aandacht gevolgd, terwijl de zaal goed was bezet. 'De afdeeling Vlaardingen van het Nederl. Werkliedenverbond ^Patrimonium" zal óp 9 Febr. a.s. hare 13e jaarvergadering houden. Op deze veigadering zal behandeld worden j>de verhouding tusschen arbeider en werk gever", in te leiden door den lieer J. Pool. Ter voorziening in de 3o vacature werd het volgende zestal opgemaakt: dr. J. P. de Bie te Kethel, ds. den Breems te Charlois, ds, Draaisma te Zuid-Beierland, ds. Eringa te "Workman, ds. Posthumus Meyes te Dubbel dam en dr. Scliokking te Koudum, HoOGER OlVDERWIJS. Utrecht. Bevorderd tot arts: J. L. B. Engel hard, Th. M. van Leeuwen, Chr. M. F. L. Nujjens en II. J. Overbeek. 80 cent per regel, SBagkatliarrca co andere maag ziekten ontslaan gewoonlijk tengevolge van voedingsfüuteu, n.l, door overlading van de maag met moeilijk vei teerbare, vette spijzen, door het haastig gebruik van te warme of te koude dranken. Heeft zich zulk een maag lijder! vertoond, dan is een gemakkelijk ver teerbare, niet prikkelende maar toch kiach- lige voeding een hoofdvereischte. Voor dit doei is zeer aaubevelenswaardig, ook van de zijde der artsen is dit erkend, de SOMA TOME. Somatose is uit vleesch bereid, bevat meer dan 90 pCt. bcht verieeibaar eiwit, en het voor hel lichaamsonderhoud noodzakelijke voedingszout en verwekt reeds bij hel gebruik van kleine hoeveelheden de eetlust. Het wordt door de lichaamssappen snel opgenomen, zonder de maag of darmen te vermoeien, en draagt voor een belangrijk deel bij tot de bevordering van de krachten en van de aigemeenen toestand despaliënts. Men neme zyne maatregelen alvorens het te Iaat Is. De influenza de ziekte d!i© in. do laatste jaren, zoo veel verwoestingen heeft aange richt zou op zichzelf nog niet zoo gevaarlijk zijn waxen het nikst do govdl'gen waartegen men zijn maatregelen niet genomen* heeft die de meeste slachtoffers vordert. Wij laten hieronder volgen een treffend geval dat vele personen tot leering Jean strekken, n.l. dat van do dochter van den heer W. van Man nen, kleermaker, wonende in de Schoolstraat C no. 7, Velp. Het voorgevallene was zoo be kend dat onze verslaggever te Arnhem het adres van den heer van Maanen bekwam, hij' begaf cr zich heen en had het geluk dat de vader en de broeder Van juffrouw van Maanen hem. de noodige inlichtingen, wilden verstrekken. Wat u omtrent mijn dochter vernomen heeft is de zuivere waarheid. Voor ongeveer 5 jaren heeft mijn dochter influenza gehad on van dat oogenblik af aan is zoo nooit meer gezond geweest. Gedurende drie jaren was zij 'bedlegerig on kon alleen van het bed op den stoel gaan zitten en op een stoel naar 'bed gaan, de eetlust was van geen beteeike- nis, zij klaagde steeds over stokon in de lin ker zijde, had duizeligheden, sliep steekt, de weiniga nachtrust werd nog gestoord' door voortdurende hoofdpijn. Wat wij voor ouzo geliefde dochter en zustor hebben aange wend voegde do vader on zoon al!s uit een mond onzen verslaggever toe, kunnen wij u niet opnoemen, maar dat as zeker, d'at geen potje of flesdijei in de Apotheek onaange roerd is gebleven. Dbor het lezen van een almanak, die bier in Velp verspreid werd, weiden wij bekend met dte wondervolle ge nezingen verkregen door het gebruik dor Pink Pillen. Wiji_ dtaaiMem dan ook geen oogenblfk zo ook te bestollen, 011 hetzelfde geluk dat zoovele anderen hebben mogen smaken ward ook ons deel en het beate be wijs, d'at ik u de oprechte waarheid vertel is, dat mijn dochter op 't oogenblik ni'et te huis is, zij is niet meer bedlegerig en gaat met pleizier dagelijks 'haar werk verrichten. Va der en broeder gevoelden zieh dankbaar door de publiceering van hun attest misschien ook nog anderen gelukkig te Jcumien maken. Wij kunnen er echter niet genoog op aan dringen, d'at men wel' acht gave de echt© Pink Pillen van dr. Williams te bekomen, want gelijk allo goed'e produkten wordon ook de Pink Pillen reeds op een grove ma- nibr nagemaakt, zelfs zoodanig d'at rij uiter lijk den schijn hebben van da echte te zijn, doch d'a heilzame en genezende bestanddee- l'e n bezitten zei in ge on en deeile. Koopt ze slechts bij de depothouders dia onder de at testen rijn aangegeven of zoo gij, maar eoni- gem twijfel mocht hobben, laat ze recht streeks van den hoofddepothouder komen, d'en heer Snabilié. Pr(js f 1.75 de doos, f 9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken, Franco toezending tegen post wissel. Staking te Ameterdam uitgesteld. In een heden gehouden vergadering van bet Bestuur van den Centralen Bond van Gemeente-ambtenaren te Amsterdam is be sloten dat Maandag geen enkele tak van het gemeente-bedrijf het' werk zal staken. Ook zal er niet door de wai gestaakt worden. Do fatale termijn is dus aigetnee, lengd. if Fe staking van koetsiers te Amteria<- De s taking der koetsiers zal denkeiijksl dig geëindigd zijn. Naar ons de heer sZ mededeelt, heeft hij vrjjwillig als koetsier der rqluigmaatsehappfi LPlO ia de hoop dat de directie thans bereid ,i zijn de overige eischen in te willigen De heer Schouw blijft echter voonk der organisatie.(Hldbld») Fa de staking. Het de ronde doende bericht, betreffend, een verplaatsing van de kantoren der'li™ Wm. II. Müller, is onjuist. De firma isreej te Antwerpen vertegenwoordigd en denkt niet aan hare zaken hier op te heften Ooi van het vertrek van eenige tabaksfi'rtna's hier ter stede naar Bremen, was ter beura niets bekend. Weer wat anders. Gistermorgen moest oen schuit met gn» bestemd voor dö Amstel-bierbrouwariji lost worden. D!it geschiedt gewoonlijk; losse werklieden tegen een loon van 20 «afe per uur. Dit werd to weinig geoordeeld 55 cent per uur werd gevraagd, deze eisdnrerl toegestaan. Nu wordt dit graan opgehesohen en Her- voor gebruikt men een d'er paardenvang brouwerij. D'a werklieden Vonden echt® dit dit paard in zeker opzicht voor onderkniit» speelde daar, wanneer .heb beest er niet minstens zes man voor dab werk noodig zot den rijn. Bij! namen derhalve een motie m waarbij ten sterkste! werd! geproclameerd ie- gen een dergdijik© belaging van htm recht® en waarin zij» edscliteoi onmiddellijk ontslag van den onderkruiper. Do directeur van brouweriji, d'o heer Bienfait, meende dezen eisch ni'et te moeten inwilligen. De organisatie kwam er aan te pas. Een der bestuursleden liet rich do zaak uitle gen; deze confereerde daarna met rijn ow rige bestuurders en het resultaat was dat ge lukkig do directeur „verlof" kreeg rijs paard ta laten wenken. („TeL") Politie en brandweer te 's-Gravmhgs, Een deputatie uit de vereeniging van 's-Gra- venhaagsche politieagenten ïdoor Eendracht saam verbonden", werd hedenochtend door den burgemeester ontvangen, die beloofde de wenschen der agenten betreffende Donsver- hooging te zullen overwegen, doch in de eerste twee maanden zich niet met de quaestie te kunnen onledig houden, wegens anderen noodzakelijken arbeid. Door den bond van werklieden in dienst der gemeente 's-Gravenhage is een adres aan den gemeenteraad ingediend waarin medegedeeld wordt, dat in December 1® de afdeeling joBrandweer" zich tot den Basil heeft gewend met het verzoek om een voor hen betere regeling van den diensttijd en een betere regeling van den schafttijd te willen samensteltenop dit adres, waarin om spoe dige voorziening in beide zaken wordt ge vraagd, werd tot heden niets vernomen. Hun is echter bekend dat de commandant der brandweer, geheel buiten hen om, eene commissie heeft benoemd, bestaande uitéén brandwacht ie, één 2e, en één 3e klasse, om een regeling samen te stellen. De vereeniging protesteert tegen deze niet- erkenning van hun vakvereeniging door den commandant, verzoekt den Raad, den com mandant te gelasten met de afgevaardigden van het bestuur der afdeeling ^Brandweer" te overleggen over de regeling van dienst en schafttijd en dringt nogmaals aan op spoedige afdoening harer voorstellen. Mishandeling met doodelijken afloop. De; 25-jariga gehuwdo vrouw O. Balteram, vrouw van A. J. van Ilout, die gisteren naar 'het Huis van Bewaring te Rotterdam, word overgebracht, verdacht van doodslag op het 3-jarig dochtertje van haar zuuter te Am sterdam, heeft, naar wij vernemen, thans be kend da misdaad gepleegd to hebben. Het 3-jarig meisje was lijdende aan buikloop en had zij het daarvoor duchtig gdkasteid, bij wol'ke gelegenheid het ikind gevallen was, waardoor liet don volgenden dlag overleed- D'o vrouw die zelf geen kinderen heeft, etaat bekend als erg ruw en allen takt missende om met kinderen om tei gaan. Bovendien maakt rij misbruik van sterken draak. Zij hield) oveiiigens zeer Veol van heb 3-janga meisje. Zang niet arm. Voor een paar dagen as te Groningen m een woning aan den 'Zwarten "Weg een oude vrouw overleden, dfe voor behoeftig door ging en dan ook zeer armoedig leefde van den steun, haar verleend dbor hot Burger lijk Armbestuur, door do kerkelijke/ gemeen te en door een zoon, die als broodvonter mei zijn kar ,,'Bbcii Haczor" haul werkte om iets mee to Verdienen. Na het overlijden van d'e oude vrouw Vond1 men tot alter verbazing ongeveer f 600 aan klein geld en tienguldenstukken verbor gen. in den voet van een oud'e lamp en op verschillende plaatsen in een kabinet- M* 'kabinet bracht echter nog meer verrassin gen. Toen d'a hear Factors, taxateur aldaar, die den 'geheeien inboedel gekookt had': doeldl kabinet opende, vond hij daarin drie spaarbankboekjes Van dö NutespaarbMi» waarop samen! ongeveer f 1800 was ing^ schreven, en -waarop gedeeltelijk nog 20 ja* jren rente tel goed! was. Genoemde heer B'®" tera heeft da boekjes dadelijk doen terugge ven aan d'en zoon, iemand mat vrij beprikD geestvermogens, dia nu gahael onverwacht gekomen as in liet berit van een Mean kapt* taaltje, d'at op f 3000 wordt geschat. Kort aangebonden Ta Helium (Gron.) verweet dó iknedht VW

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2