BEÜSS 7AS AMSTERDAM V Koloniën. Handel en Bedrijf. Burgerlijke Stand. verbood, waarop later terug werd gekomen, mBnr toen was de kooptijd om. Te^cn de Huizer vischboeren, de zgn. «bot boeren", die wel aan den Gemeentelijken visclmfslag koopen willen, is door de Ver- eeniging van Amsterdamsche Vischhandelaars den steun der burgerij ingeroepen in een manifest, waarbij zij beleefd verzoekt geen ,,jSch te koopen van de vischboeren (de zoo genaamde botboeren), daar dezen, geen inwo ners van Amsterdam zijnde, hen bemoeilijken in den rechtvaardigen strijd, de markt weder Daar haar vroegere plaats terug te brengen. Ook tegen andeie vischventers. die van morgen wel aan de De Ruyterkade visch kochten, werden door de «stakende" visch- koopers- en vensters bedreigingen geuit, zoo dat er velen met hun visch den hal niet durfden verlaten. Stakende sleenlossers te s-'Qravenhage Te 's-Gravenhage heerscht werkstaking onder de steenlossers. Enkele schuiten met steenen werden heden onder bescherming der politie gelost. Onder de bouwwerken, die de gevolgen van de staking ondervinden behooren de grafelijke zalen op het Binnenhof, Voor de lossing der schuiten met steenen, bestemd voor dien bouw, waren tot nu toe geen andere werklieden aan het werk ge steld. Arme kleine, Het 4-jarig dochtertje van II. te Sittard wist in een onbewaakt oogenblik <le koffiekan te bereiken, zette die aan den mond, met het treurig gevolg dat het kind zich inwendig zoo brandde, dat het eenige oogenblikken daarna bezweek. Schecpsongeluk. De loodskotter Texel no. 9, schipper F. Nieman, gisteren te Nieuwediep aangekomen, heeft gisteren in de peiling Kijkduin N, 0. I. O. 1/2 G, 9 min. afstand, en Callantsoog 0. Z. O. 5 min afstand, drijvende aange troffen een zijde van een logger. De ver schansing was groen geverfd, met breede witte lijst en daaronder smalle roode lijst. Verdronken. Te Nieuwe Pekela is bericht ontvangen, dat de daar tbuisbehoorende stuurman Hen drik II. Smilde, aan boord van het Neder- landsche driemast-schoenerschip A r c a d i II, op reis vau Trinidad naar Rotterdam, bij aanvaring met het Eogelsche stoomschip Gogo, zijn graf in de golven heeft gevonden. Ongelukken. In de olieslagerij te ICootsterhille (Fr.) geraakte de werkman W. tussehen de raderen der machine en werd zoo deerlijk gewond, dat hij spoedig stierf. Vergaan. Volgens een telegram uit Leith (Schotland) te Bremerhaven ontvangen is de vermiste stoomtrawler F r i e d r i c h Albert op de zuidkust van IJsland gestrand en totaal wrak geslagen. De stuurman, de eerste ma chinist en een matroos hebben er het leven bij ingeschoten. De eerste heet Rudolf Bojahr, de tweede Hermann Strieker, beide uit Geeste- münde afkomstig; de naam van het derde slachtoffer is niet bekend. De overige negen personen der bemanning werden gered en werden in een boerenhoeve op IJsland gastvrij opgenomen. Carnaval. De carnavalsfeesten te Fice in 't Zuiden van Frankrijk zyn Zondag met een schitte renden optocht begonnen. Sedert jaren zijn de feestelijkheden niet zoo goed van stapel geioopen als thans. Oratie voor Syndon. President Loubet heeft gisteren mr. Decori, de advocaat van de schilder Syndon, in audiëntie ontvangen. Decori kwam spreken ten gunste van zijn cliënt, die twee maanden geleden zooals men weet, tot 10 jaar gevan genisstraf is veroordeeld wegens moord op den bankier David te Etretat. Een overstrooming. In Gallicië is de Weiehsel ten gevolge der menigvuldige jjsschotsen buiten hare oevers getreden. De aangrenzende landerijen ?gn ondergeloopentien derpen en een paar steden zijn overstroomd. De inwoners zochten hun heil op de daken. Hun toestand is hoogst beklagenswaardig; bijna al hun bezittingen zijn door de golven verzwolgen. Honderden families zijn dakloos. De schade is zelfs niet bij benadering te schatten. De Standard Oil. Het kwartaaldividend van de Standard Oil Company bedraagt twintig dollars per aan deel. Uitgekeerd worden twintig millioen dollars, waarvan Rockefeller acht ontvangt. De moord te Koniiz. Men zal zich herinneren tot welke treurige gevolgen de moord op een knaap te Konitz in Pruisen aanleiding heeft gegeven. De dader is tot dusver echter niet ontdekt. Thans ver neemt men dat een arts te Danzig, dr. Wit tig, op het spoor zou zgn gekomen en daarvan aan de justitie mededeeling heeft gedaan. Bijzonderheden ontbreken nog en schijnen te worden geheim gehouden in het belang van het onderzoek der justitie. In een blad van Danzig verklaart dr. W. dat als zijn be vinding waar blijkt te zijn, gelijk hij gelooft, «de wereld ten hoogste verbaasd zal staan". Of hij inderdaad ernstige aanwijzingen heeft gevonden, zal dus nog moeten bljjken. De Humberts. Mevrouw Humbert die Zaterdag een nieuw verhoor moest ondergaan liet op het laatste oogenblik den instructie-rechter Leydet weten dat zij ziek was en dat de geneesheer haar de meeste rust had aanbevolen. Onder deze omstandigheden kon het verhoor niet plaats hebben. Naar gemeld wordt zal Maria Daurignnc niet voor de rechters verschijnen tijdens de zitting van het Assisehof der Seine, waar voor het Humbert-pioces zal worden gevoerd. Inderdaad heeft rechter Leydet op nan- dtingen van mr. Chenu, den advocaat vun de beklaagde, Zaterdag drie geneesheeren benoemd om Maria's al of niet toerekenbaar heid uit te wijzen. Mevrouw Humbert lijdt sedert twee dagen aan keelontsteking en haar toestand is naar gemeld wordt viij ernstig. De rechter van instructie Leydet heeft gisternamiddag verscheidene seliuldeischers- der Humberts in verhoor genomen en twee schriftkundig aangewezen om rapport uit te brengen over de brieven geteekend «Craw- ford", die blijkens het rapport van de schrift kundige Stein aan Romain Daurignac worden toegeschreven. Het «Petit Journal" deelt mede hoe de Humberts te werk gingen om zich het noodige geld te verschaffen ten einde bet verkwistende leventje te kunnen volhouden voor hun ge vangenneming en sedert den tijd dat bun crediet was geschokt. In het begin van 1901 besloot mevrouw Humbert, die begreep dat de verkiezing van Waldeck Rousseau tot minister-president, die nog tijdens hij advocaat was oplichterij aan de kaak had gesteld, alles in de war zou sturen, hare kostbaarheden te gelde te maken voor den hoogst mogelyken piijs. De verkoop kon te Parijs niet plaats heb ben daar ze te groot opzien zou verwekken, het aantal en de prijs der kleinoodiën in aanmerking genomen. Romain Daurignac werd er toen op uitge stuurd die de kostbaarheden to Londen aan den man te brengen. Men heeft thans de sporen van dien ver koop ontdekt en het is gebleken dat den Ien en den 18 Juli 1901 op de Londensclie markt voor 950,000 francs aan juweelen werd verkocht voor rekening van een aanzienlijke Fransche dame (Thérèse Humbert). 10-urigen werkdag De gemeenteraad van "Wiesbaden heeft zich vereenigd met het vooistel om den werktijd der werklieden bij de gemeentelijke bedrijven op 10 uren daags te bepalen, met de bijvoeging dat het dagloon niet mag da len en overweik zooveel mogelijk vermeden moet worden. Bankbreuk. Gisteren is voor de jury te Leipzig voor den tweeden keer de vervolging behandeld, ingesteld tegen de directeuren en commissa rissen der gefailleerde Leipziger Bank. In Ju ni jl. was de directeur Exner tot 5 jaar tuchthuisstraf en zijn collega dr. Gentsch tot 3 jaren gevangenisstraf veroordeeld, terwijl de commissarissen er met boeten van 5000 tot 18,000 mark afkwamen. Alleen de heer Exner en een (intusschen overleden) commis saris kwamen in bet beioep bij het hoogste gerechtshof, dat het vonnis wegens eenfor- meele reden vernietigde. De aanklacht we gens bedriegelijk bankbreuk tegen Exner moet daarom geheel opnieuw worden behandeld, waarmede vermoedelijk 3 weken zullen ge moeid zjjn. Men verwachtte, dat de beklaagde wra king zou opwerpen van den voorzitter, als niet onpartijdigwordt dit toegewezen, dan zou de behandeling moeten worden verdaagd, totdat een andere voorzitter zich op de hoogte heeft gesteld, wat wegens het inge wikkelde van dit proces maanden kan kan duren. Een Parijsch drama. Een «echt Parysch" drama heeft zich in de nabijheid van het ministerie van buiten- landsche zaken afgespeeld. Dr. Boucher, die juist met gravin de Conlades-Mery uit het hotel d'Orsay kwam, ontmoette plotseling den echtgenoot van genoemde dame. De graaf loste a bout portent een revolverschot op dr. Boucher, waardoor deze licht verwond werd. Hij verklaarde, dat hij uit jaloezie zoo ge handeld had. De gravin is onmiddellijk na het drama verdwenen en men weet niet wat er verder van haar geworden is. Een roover op Sicilië, Over Varsalonn, den origrypbaren Siciliaan- sclien bandiet, blijven zeer romaneske ver halen de ronde doen. Een boerenarbeider, zoo beweert men 0. a., die tot voor korten tijd met den struikroover o:> gang had, wilde hem onlangs met do ntedehlup van zg'nen heer, baron Castelluzzo, .en de overheden in eene val lokken, Ook zijn lief, Liboria, wist van het plan en hielp aan de toebereidselen. Varsalona echter kreeg er de lucht van en besloot zich te wreken. 's Avonds verscheen hg onverwacht in de woning van den arbeiderte midden zijner vrienden eischte hij wijn. Hoewel vermoe dende wat hem te wachten stond, gehoor zaamde de man, en nauwelijks had liij zich naar de kraan van het vat gebogen, of Var salona bracht hem met de kolf van zijn geweer een geweldigen slag toe. Met een lichten kreet viel hij ter aarde en een paar dolksteken maakten hem verder al. Daaiop begaf zich de bandiet naar de woning van Liboria, Het meisje, meenende dat het haar lief was, deed open, maar sprong verschrikt achteruit toen zij den met bloed- bevlekten moordenaar zag. Zij poogde naar boven te vluchten, om vau daar om hulp te loepen, maar Varsalona haalde haar met een paar sprongen in, sloeg den linkerarm om haar middel en stak haar den dolk in het hart. Zijne wraaklust scheen daardoor nog niet gestild, want hij bracht haar nog ver scheidene wonden toe. Thans moest hij nog met den baron afre kenen. Deze had evenwel reeds bericht ge kregen van het gebeurde, en, daar hij geen lust had naar Palermo te vluchten en zjjne bezittingen aan den bandiet prjjs ie geven, besloot hij zich met Varsalona te verzoenen. Door een «gemeensehappelijken" vriend deed hg dezen «gehoor" vragen en dit werd hem toegestaan. Onbevreesd maar waarschijnlijk niet zonder voorzorgsmaatregelen, verscheen Varsalona by den baron, tot wien hij eene hevige straf predikatie hield, ofschoon tot verzoening ge neigd. Een vrooiyk banket volgde en bij het heengaan zegde Varsalona den baron zjjne hooge bescherming toe. Draadlcoze telegraphic aan tafel. Te New-York hebben Marconi en Edison een telegraphisch gesprek aan tafel gehouden. Dit geschiedde bij een feestmaal dat ter eere van Marconi in de Metropolitan Club gegeven werd. Aan het eene einde der tafel, waar Marconi zat, verhief zich een Gloemenver- sieririg, die uiteen klein afzendstation bestond, en nan den nnderen kant bij Edison een soortgelijk ontvangstation. De overige gasten, meestal geleerden, be wonderden deze nieuwe versieringen, maar begrepen eerst bij het dessert de beteekenis, toen Marconi ze gebruikte om Edison de vraag over te brengen: «Hebt ge goed ge geten waarop het antwoord kwam «Dat gaat vrij wel; en U Daarbij bleef het, maar men begrijpt hoe verrast de gasten waren, die nog bij het opstaan een naboot sing van een station in 'tklein als aandenken ontvingen. Verkoop van een vloot. De «Evening Post" zegt bevestiging te hebben ontvangen van den verkoop van Elder Dempster's Atlantische vloot aan de Canadian Pacific Railway. De schuld van een hond. Honden hebben in den laatston tijd nogal rollen gespeeld. Ze verschijnen op het too- 11 eel, begaan zelfmoord of veroorzaken auto mobiel-ongelukken. Nu heeft een Mein hond je weer op zijd geweten; dat in Parijs oen aantal personen voor de politie moesten ver schijnen. Hot diertje hinderde een eigenaar van een wilnikel, door togen hem te blaffen en met zijin modderige pootcn het goed,dat op straat was uitgestald, te bevuilen. Do man gaf den hond' een sehop, zoodat 't dier terecht kwam tussehen. do voeten van een meisje, dat oen kan melk droeg. t' Meisje viel. Een oude heer sprong haar galant te hulp,' maai" gloed uit, brak door zijn val1 de melkkan, waarvan d'e inhoud' over beider kloeren stroomde. Terwijl 'boilden poogden op te staan, kwam een fietser aan, d'fc niet gauw genoeg remde en over do groep viel. Zoo lagen bo ven elkaar heb mei'ije, de melkkan, do oude lieer, die fiets en do rijder. Toen de knoop ontward1 was, 'bleek dat de rijder zijn pols ontwricht had, dat heb meis je een bebloed g'olaat had en de oude heer zijn voet verstuikt. Alle drie keerden ziich tob den winkelman, dien zei met verwijten overstelpten. Er kwam zulk ecu, toeloop van mensclicn, dat de poli tie tusselienbeide kwam en alle betrokken personen worden meegenomen naar bet bu reau. Na onderzoek werd 'hier uitgemaakt wie de schuldige wasde hond. Maai- die was al lang verdwenen. Niemand had meer aan den houd gedacht, en do verminkten besloten el kaar ma-ar te vergeven en scheidden in vrede. Atjeh. Een vreeseiijke tocht. Namens den civ. en mil. gouverneur van Atjeh is, naar het Adv.bi. v. Atjeh meldt, bij commandements-or.der, dd. 6 Januari 1903, no. 1. door den mil. commandant dank betuigd aan de marechaussee-colonne onder bevel van den le-luitenant J. J. Burger en in het bijzonder aan dien officier en aan den sergeant brigade commandant Terbeest, voor de groote geestkracht door allen betoond in de uiterst moeilijke omstandigheden, waarin zij gedurende den marsch van Tangsé naar de Westkust door het inslaan van een ver keerd pad hebben verkeerd. Van dezen tocht hebben wij in ons nummer van 11 dezer eene beschrijving opgenomen, ontleend aan de «Java-Bode". Zijn hoofd verkoopen. Men herinneut zich nog dat een zeker Amerikaan, wiens hoofd1 het dikste en kolos saalste ter wereld zou zijln, dat wonderding voor veel geld aan d'a Universiteit van.' zijn. vaderstad verkocht had, die het 11a zijn dood in eigendom zou krijgen. In het „Journal des Débats" vordert nu een Russisch inzen der voor zijn land de prioriteit van zulk soort van zaken doen. Ten jare 1865 ver haalt hij kon men te Kief een man zien •loopen met een reuzenhoofd, waartoe dat van den bewusten Amerikaan stond als een envt staat tot oen voetbal. Daar de gelukki ge bezitter van dit phenoaneen arm was, ver kocht hij hot aan een professor in do ana tomie voor 500 roebel. De zaak verwekto groot schandaal. Zelfs de1 geestelijkheid' be moeide er zich mede, maar de professor hield vol dat 'hijl hot recht had zoovele hoofden te koopen als hij betalen kon. Nu gebeulde hot, dat de drager van den kostbaren kop plotseling een groote erfenis kreeg. IIoo speet het hem nu dat zijn hoofd aan een ander bohoorde! Hij, bood den pro fessor 1000, 1500, 2000 roebel als deze don koop wilde herroepen, maar de taaie gelecr- db was niet to vermurwen en do beklagens waardige vondermensch bleef, trots hij nu rijk was, gedoemd tö "blijven loven in de on aangename zekerheid, dat zïjti ontzaglijk dik hoofd 11a zijln dood aan heb mes van den ana toom zou vervallen. (te öears van Ichfedam. DINSDAG 17 FEBRUARI. Officiêele noteering van de Commissie uxl Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: f 7.25 per Hectoliter cont.,ion dar fust on zonder belasting. ROGGEzonder handel. GERSTzonder handel. MAÏS: zonder handel. Namens de Comm. voor de noteenng, D. F. W. Prins. Noteering der Vereeniging t>Bond van Distil lateurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN f 8.— per RL; JENEVER -12.— AMST. PROEF. -13.50 3 De Commissie voor de noteering. MOUTWIJN Stemming vast. SPOELING: f 1.70. SPIRITUS: f 14.50 a 116.—, AMbTERDAM, 17 Februari. Koffie goed ord. Java 28, Santos 17%. Suiker prijshoudend. Tarwe zonder noteering. Rogge op levering zonder noteering. ROTTERDAM 17 Febr. Koffie. Java 28 ets., Santos 18 ct. Suiker, stemming vast, aanbod gering. ROTTERDAM, 17 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd38 paarden, veulon, ezel, 1091 magere runderen, 545 vette runderen, 170 vette en graskalverên, 422 nuchtere dito, 5 schapen of lammeren, 9 varkens, 85 biggen, 1 bok of geit. Vette runderen le qua!. 72 ct., 2e qual, 61 ct., 3e qual. 54 c.ossen le qual. 68 c., 2e qual. 60 c., 3e qual. 55 c.stieren le qual. 58 c., 2e qua!. 52 c., 3e qual. 46c.; kalveren le qual. 112 c., 2o qua! 100 c., 3a qual. 89 c. per kil j. Handel in runderen, ossen en stieren vrij goed, in kalveren zeer vlug. Mager vee. Melkkoeien f 100—240, kalf- koeien f130260, stieren (55190, pinken f 65—85, graskalveren fvaarzen f70145, biggen fpaarden f55135. Handel matig. Op de botermarkt werden heden aangevoerd 43/8 en 46/10 vaten en 400 stukken van i/s> Ulo. Prijzen: lo qual. f60.2e qual. f56. 3e qual. f52.Per !/s kilo werd 65 a 70 ct. betaald. UAMbUKG, 17 Febr. Kolfie. Maart 27%, Mei 28%, Sept, Dec. 293/*, HAVRE, 17 Febr. Koffie. Maart 34, Mei 34%, Juli Sept. 35% V. HAMBURG, 17 Febr, Suiker. Biet- prijsh.; Maart 16.20, Mei 16.50, Aug. 10.85, Oct./Dec. 17.85. 29%, 35 BERLIJN, 17 Februari. Spiritus por loco. ros. Battenplaag. Volgens de „Daily Mail", om haar onge loofwaardigheid berucht-, is de noordzijde van het Strand te Londen, tengevolge van 't vorbreeden van de Holbomsche straat en hot daarvoor nood'ige afbreken van huizen, door ratten, overweldigd. Een groot restau rant bij' den Gailóty-schouwburg heeft zijn lo kalen -gelijkvloers en op de eerste verdieping moeten duiten, nadat diet gedierte 1700 ser vetten verkilaagd en vele flesscüien wijn en bier omvergeworpen en verbrijzeld had. Alle ■levensmiddelen in de drankhuizen in den omtrek zijn wegggegetem en voor sigaretten hebben deze ratten een zonderlinge voor keur. Een als ratbendoodter vermaarde ihond, des nachts in eeni lokaal opgesloten, werd des ochtends dood en half verscheurd' gevon den, onder- de overmacht bezweken. Spiritus. 4 maanden den fr. 34. PARIJS, 17 Februari. Febr. fr. 43.Maart fr. 43.50. van Mei fr. 43.75, 4 laatste maan- KRAL1NGSCHE VEER, 17 Febr. Heden werden alhier ter markl aangevoerd86 winterzalmen f 1 45 a 1.55, zalm a ct,, St. Jacobs- zaltn f a per KG,, benevens steur. DINSDAG 17 FEBRUARI, gttatsieeafogea. pCt. 16 Febr. nitddeu c SOn/is «38/s 93% Nederl. N. W. Sch. Cert, 21/» dito Obl,3 dito Cert3 Hongarije, Bel. v.Str. Kr. 100/ 1000 1892/1902 Italië. Inschrijving 1862-81 5 Oostenrijk. Obl i. Z Jan./Jli. b dito tri Goud 1870/93. 4 Portugal O. '53/31. 3 dito fr. 25-5000 afgesi. 4% Tabaksinon. dito Leen. O. 4% fluSLANi). twang Dombr. G.R. 125 04% Idem G. R. 625 04% Obl. Binnl. leen. '94 4 dito '80 gee. G. R. 625 4 dito Hope Co. '89/90 G.R. 625 4 dito '94/6e Kin. R. 625 4 Oblig. Leen. '07/69 (£20) 4 Gr. Sp.w. M. '88 04 dito '80 ZR. 625S Zuid-W. Sp.w. Z.R. 1254 dito Z.R. 625 4 Obl. Transc. L. '89 G.R.125 3 dito in Goud '845 Spanje. Oblig. Buit. (Perp.) 4 Turkije. Gepiiv. oblig. 4 Oblig. Geconv. Schuld ser. D Egypte. Oblig. Leening '76 4 China. Goudl. 1895 6 Zilverleeuing 18947 Mexico. Zilverl. Binnl. sch. afl. Oblig. ($100/1000). 5 Brazil.Fund. L.'98£i20/100 5 Colum b. Gee, Bt. S. 100/5001 Dominico 4 pCt- 2% O. m. t. 2% Venezuela. Obl, 1881 £100 4 101 97% 84% 102 32 49% 7% 99% 101 %8 62% 97% 98 Vu 98% 101% «7% 85 96% 97% 81 98% 80% C2% 30 107% 1053/* 90 37% 1023/16 24li(i6 14% 383/16 17 Febr, 86% 957/1» 93% 98 84% 497/g 99% 62% 99% 83 Vg 97 30% 90% 37% 1027/jg 25 387/u llGMieffAlli Geboren:' 13 Febr. Wiihelmina en Willempje, doch ters van J. de Koning en J. Slavenburg, Doelehoefje. Gerrit Willem, zoon van A. van Bergen Walraven en B. de Zanger, Spuis'raat. 14 Febr. Maria Magdalena, dochter van A. Gordijn en S. C. Geeven, Kleine Baan. 16 Febr. Arie, zoon van G. van der Most en M. Pronk, Plnegstraat. Alida, dochter van A. Osephuis en J. H. Reine, Lange NitwiostraatAdriana, dochter van M. C. Kerklaan en C. van Wel, Oudendijk. Johannes Jacobus Gerardus, zoon vanJ.A.J. Nolet en A. M. J. van Gent, Tuinlaan. Overleden: 14 Febr. Martinus van Geyl, oud 76 jaar en 6 maanden, Qroenelaan. Willem Frudiger, oud 40 jaar en 7 maanden, Lelie straat. 16 Febr. Johanna Catharina van Everdink, oud 51 jaar en 8 maatiden, echtgenoot van Pieter Adriaan Tempelaars, Singel. VLAAUOIHICI £1». Geboren: 16 Febr. Maria, v. T. Smits en van A. A. Bolleboom, Éijkestraat. Wiihelmina Emmerika Johanna, d. v. A. Stuurman en van A. L. in 't Veldt, Krugerstraat. Overled en: 15 Febr. Bastiaan Wiggers, oud 30 jaren, Fapendrecht. 17 Febr. Willempje de Bruyn, oud 64 jaren, Kortedijk. Stedelijke LccRlngun. Amsterdam 1895 3 89% Rotterdam 1894/973 89 89% Schiedam 1895 3 Indasfr. en fifiu. Wadernee». Nederl. en Kol. Amst. Bnk a 187% 187% Ned. Bank-Aand180 180 's-Grav. Ilyp.-bnk. Pandbr. 4 100% Ned. Hypb. Vcendam Pndb. 4 100 dito Pandbrieven 3% 95 N.-W. Pae. Hyp.bnk pdbr. met aand,(fl00 of 50) 3% 128% Westl. Hyp.-bank Pandbr. 4 100% Cult.-Mij. Vorstl. sand.38 Ned. Hand.-Mij.a. opd.resc. 5 143 Amst. Deli-Mij. aand614 Deli-Maatsehappij aand. 450 Senembah tabak.-mij aand. 4)2 Kon, Paketv.maatschij. aand. 170 Ned. Amerik. Stoomv. aand. 9 4 Stoomv.-Mij. Nederl. aand. 141 s/* Dord. Petr. Ind. Mij. aand. 119% Java Petrol.-Maatsch. aand. 27% Kon. M. t. E. v. Petrbr.aand. 425 Moeara Enim Pctr.-M. aand, 89% Moesi Her Petr. Mij. aand. 85% Suin. Palemb. Piet.-M.aand, 59 Nieuwe Afrik. H.-V. aand, 87 V. S. v. N.-Amer. Maxw L. Gr. Prior. Cert6 08 dito dito afgest. G. v. A. 7n/;6 dito Prior Cert. v. Incom.b, 11% PERU. Corp. first M. B. 6 79 dito dito Cert. v. aand. 4 dito dito Cert. v. pref, aand. 18 %6 gpoorwc^eenlniicn. Nederl. H. IJ. Sp. Mij. aand. 98 Mij. t. Ex. v. St. Sp. aand. 1037% Ned. fnd. Sprw. aand. 215 Ned. Xuid.-Afr. Spw. aand. 1 dito Certf. v. aand.. 6 150 dito Cert. v aand4% 120 tri -li*. !ii>r. '75/80 geit. 89 Italië. Spw. '87/89 Obl. A-K 3 t6% Zuid-Hal. dito. Oblig. A-H 3 65 Polen. VVrs-Weec.(Z.R.100) a. 120% Portug. Kon. Port. spw, Obl. 3 72% RusLAND.Mosk.-Wind.-Ryb.ü 4 99 -/9 Rjasan Uralsk G. R 625 O. 4 S68/* Wladikawk. Ft. 625 Oblig, 4 97% V. S. v. N.-Am. Atcli, Top. c. v. a. 877/„ dito cert. van pref. aand. 101% dito Aig. hypotheek Ob. 100% Denv. en RioGrando C. v. a, 42 3% Erie spoorwegmij. gew. aand. 40%; Kansas City S. R. C. v. a. 34 dito Cert. v. lo35% dito pref. do58% dito Cert. do57% dito le Ilyp, O. 3 69 %8 St. Louis Southw, Obl. 4 95% Louisv. en Noshv. C. v. a. 128 St, Louis Fr. C. v, gew. a. 81 dito dito v. 2e pref. aand. 72 dito dito Gec. Ilyp. Oblig, 4 Miss. Kans. Tex. C. v. a.2815/15 idem le hypotheek Oblig. 4 98% idem 2e r> s 4 828/* N.Y.Ont. enWest.Sp.Com.bew. 33ib/16 Norf. en West. Crt. v. gew. a. 74ie/16 idem C. 4 pet. Adj. pr. st. 90 Oregon Calif, le H. 0. 5 1017/ls South. Pac. Comp. gew, aand. 65 dito Goud Oblig. 4 91% Union Pac. Railr. Cert. v. a. 1017/a idem pref. aandeelen 94 idem Goud Onug4 1037/ö Wabash afg. Cert. v. p. a. 51% W. N. Y. Pns. afg. Cert.v. a. 187/s idem Inc. Mortg. bonds 5 38 Canada. Canadian Pac. C. v. a. 137 VramwegnQaatschftpjrigcir. st. Electr. Tram mij. aand. 24% Rotterd. Tramw.mij. aand. 195% Semarang Cher. Stmtr. aand. 145 PremtciecnSngen. 1001/* 143% 017 414 1703% 119 25% 425 90 86 59% 86 79% 4% 977/a 212 89 6613/ia 65% 122 97 97 s/m 88% 100% 42% 40% 34% 59 69 s/l6 80% 291% 98% 33 Vu 74% 1013/* 657/g 91% 1021/1» 93% 52% 137% 107 1077/18 Nfderl. Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet N.-Holl. Ver. Witte Kruis Paleis v. Volksvlijt 1867 idem idem 1869 België. Antw. 1887. Brussel 1886 Hongarije Staatsl. 1870 Theis3. Regul. Loten Oostenr. Staatsl. 1854 idem 1860 dito 1866 Z.R 100 Spanje. Madrid 1868 Turkije. Spoorwegleening' Prolongatie3 10'. fr|jzcn van Coupon**, Amsterdam. 17 Februari OosLPap. p.fl.21 21.12% Diversen i. K.m. 58.70 s Zilv.Jsn.21 21.12% Russen in G.R, 1.90 Eug. met aflid. 11.90 Fransche 47.65 3 10511% 3 1028/* 77 77 167% f 2.35 2% 10416/ia 105 2% 1047/g 172% 168% 4 1351/s 4 159s/* b 129 130 6 28S% 5 229 3 46% 46 3 30 %6 308/8 Belgische 47,60 Idem in Z. R, 1.251/, Amer. Dol!. Goud 2.46% Overzicht van ös Beurs van ü.-r dus-. Voor slechts enkele soorten was lieden de Amerikaansche spoorwegmarkt vast gestemd. Nat. Staatsf. varieerden weinig. Buit. Staatsf. kalm maar ptijshoudend,

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3