BInSeNLANI). V STADSNIEUWS. TLAARDINUEN!'3^ Nooit was godsdienst een resultaat van we tenschap, doch een uitvloeisel des harten en het wezen van den mensch uit zijn vei keer met God. De keizer zegt in een P. S., dat van zijn schrijven een zoo ruim gebruik kan gemankt worden als men wilswie wil, kan het lezen." Keizer Wilhelm heelt het volgende tele gram gezonden aan den commandant Scheder van het Duitsche eskader in de Yenero- laonsche wateren na de opheffing van de blokkade ïMet voldoening heb ik de overtuiging verkregen uit uwe rapporten dat gij, de commandanten en de equipage der Duit-clie schepen in de Venezoiaansche water en, tijdens de blokkade, uwe taak goed hebt volbracht onder deze moeilijke omstandigheden. Met blijdschap grijp ik de gelegenheid aan om thans u en allen die onder n stonden, dank te zeggen voor de bewezen diensten. Ik ver zoek van den inhoud van dit telegram merP- deeling te doen aan allen, die onder uwe bevelen staan". Beioren. De staatsraad van het ministerie voor eere- dienst, dr. Wehner, is tot minister van eeredienst benoemd. Marokko. "Volgens een telegram uit Melilla aan de Madridsche jtleraido", is de pretendent den loen Februari opnieuw verslagen. Het ge vecht werd geleverd lunchen de regeerings- troepen en de Riata-Kabylen aan de eene zijde, en den Senhaca-stam aan de andere. "Volgens geruchten zou de pretendent alweer gesneuveld zijn in dezen slag. Twijfel is in hooge mate gerechtvaardigd, als men er op let dat dit gevecht den 15en plaats had, en vijf dagen later eerst meldiug wordt gemaakt van zoo'n belangrijke gebeurtenis als de dood van Bou Hamara zou ziju, De nMorning Leader" verneemt uit Tanger dat den 14en Febr. een groot gevecht plaat" gehad heeft bij Iluara, waai in de rebellen 600 en de suitanstroepen 1000 man verloten. De sultan krijgt van vele zijden ver sterkingen van troepen en ammunitie. Overal heerscht groote activiteit, en spoedig kan een beslissende slag verwacht worden. "Voor de hoeveelste maal zou de beslis sende" slag al geleverd zijn. "Ver. Staten. Piesident Roosevelt lijdt aan laryngitis (ontsteking van het strottenhoofd) en is onder behandeling van een specialiteit. V enezuela. In Caracas is uit Maracaïbo beticht ont vangen dat de opstandelingen-generaals Man- tilo en Solagnio bij Urachichi verslagen zijn door generaal Gonzalez Pacheo. Na eeu ge vecht van drie uren, was het terrein bezaaid met dooden en gewonden. De regeeringstroe- pen hebben vele wapens, ammunitie en een kanon buit gemaakt. De koopwaren in La Guayia verscheept door de stoom boo ten Merida, Caracas en Prins der Nederlanden hebben aan douane-inkomsten opgebracht een som van 250,800 bolivares. China. Te Tientsin heerscht een financieele crisis. Het geld is schaars. De onderkoning heeft maatregelen genomen tegen de vreemde ban kiers, met het doe! den buitenlandschen handel le verrretigen, zoo meldt de «Standard". Een bankier is met de noorderzon vertrokken, een passief van een millioen dollars achterlatend. Hofberichten H. M. de Koningin geeft -Dinsdag een diner, waartoe uitgenoodigd zijn de adju danten in buitengewonen dienst, met den rang van opperoffieier te 's-Hage wonende, zoo mede de opper- en vlagofficieren van land en zeemacht daar in functie. De Koninklijke Militaire kapel zal gedurende hel duier con cert geven. H. M, de Koningin en Z. K. H, de Piins woonden gistervoormiddag de godsdienstoefe ning bij in de Duitsche Kerk. De Prins der Nederlanden is Zaterdag middag per Staatsspoor van Het Loo in de residentie teruggekeerd. De Koningin en de Prins woonden dien avond de uitvoering van het sBöhinische Streichquartet" in «Diligeritia" bij De vorstelijke personen kwamen te kwartier voor negen uur. Audiënties. De gewone audiënties van de ministers van justitie, oorlog, waterstaat zullen deze week niet plaats hebben. Receptie. De avondreceptie bij den minister van buitenlandsche zaken op a.s. Donderdag gaat niet door. Consuls. Erkend is door de Grieksche Regeering graaf R. de Hochepied, als consul der Nederlanden te Piraeus. Tweede Kamer. -Wyziging Indische Comptabiliteitswet. Ter voldoening aan den in de vergaderingen der Tweede Kamer uiigespioker, wensch, heeft de minister van koloniën thans een Nota aan de Kamer doen toekomen over de verhouding tusscheu de finnnciën van Neder land en Indië. De voorzitter der Tweede Kamer heelt aan de leden der Kamer medegedeeld, dat hij van plan is voor te stellen Woensdag a. s. in behandeling ie nemen het wetsontwerp tot goedkeuring der overeenkomst met België omtrent het kanaal GentTerneuzen. Vergadering van Kamergroepon. Hedenmiddag vergaderde in het Tweede Kamergebouw de groepen van socialistische Kamerleden. Morgenavond vergadert de onder leiding van mr. Goeman Borgesius staande club van vooruitstrevende liberalen. Hof Tan justitie Suriname. Nu door het overlijden van mr. D. Juda, president van bet Hof van Justitie in Suri name, hel aantal leden van dat college ge slonken is tot het getal, dat daarin na de voorgenomen reoiganisatie zal zitting hebben, en dus de reden voor de ontbinding van dat Hol is vervallen, heelt de minister van koloniën het wetsontwerp tot ontbinding van het Hof van Justitie in Suriname ingetrokken. Inspecteur L. O. Bij beschikking van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken is met ingang van l Mei 1903, de gemeente 's-Gravenhage aangewe zen als woonplaats van den Inspecteur van het lager onder wjjs in de tweede inspectie. Landweer. Men verwacht binnenkort de benoeming van een zestal hoofdofficieren en kapiteins van het leger tot district-commandanten bij de landweer. (sN. R. C.") Bureau v. handels- en nijvorheldsinliclitiogen. De Kamer van koophandel te Zwolle heeft haar voorkeur uitgesproken voor een particu lier bureau boven een bureau van rijkswege op de gronden ontwikkeld door de Iiamer te Oldenzaal. N. Z.-A. T. In de vergadering dezer vereeniging, waarvan wij het resultaat reedsin ons nummer van Zate-dagavond mededeelden, werd nog door den heer Tasman van Amsterdam een motie voorgesteld waarbij de beslissing van het bestuur werd veroordeeld en wijziging der statuten voor de voorschotkas gewenscht zou worden. Prof. de Goeije stelde een motie voor- ten doel hebbende meer verband te houden tusschen de kas en de vereeniging. Beide moties werden onaannemelijk ver klaard en verworpen. Hierna werd nog gesproken over de be slissing der resteerende f 90000. Eenerzqds wenschte mpn de taal- anderzijds de mate- rieele bpiaogen behartigd te zien. Ook werd aanbevolen het uitzenden van vee. De voor zitter antwoordde, dat reeds een proef wordt genomen met het uitzenden van vee, welke uitzending echter ca. f200 per rund kost. De heer Loopuyt uit Schiedam, achtte dat bedrag te hnog. Van een proef kon men niet meer spreken. Immers, het Hollandsche vee is reeds sinds U/o eeuw naar de Kaap ge zonden en het ras tiert daar nog steeds. De groote quaestie is maar, dat het uitge zonden vee (liefst fokvee) behoorlijk in ont vangst genomen wordt en verzorgd om eerst te acchrnatiseeren. Spreker zou wenschen dat de Vereeniging voor het doel een flink bedrog, bijv. f50,000. beschikbaar stelde. Het hoofdbestuur gaf te kennen met de ver schillende opmerkingen en wenschen reke ning te zullen houden. Is ons vee geschikt voor Znld-Afrlka? Vrijdag kwam in de vergadering der Geid.- Overijselsche Maatschappij voor Landbouw, te Arnhem gehouden, de vraag ter sprake, of ods vee geschikt is voor Zuid-Afrika. De heer II. C. Reimers, veearts en leeraar aan de Landbouwschool te "Wageningen, ver klaarde, dat 't niet gewenscht is, vee naar de Boeren te zendenwant 't wil daar toch niet voort, Eerst moet 't in de Kaapkolonie gewend zijn geraakt aan het klimaat, en dan nog zuilen alleen de afstammelingen van deze dieren geschikt zijn voor Transvaal, waar het klimaat warmer is. De heer Pauwen, uit "West Pannerden, melde, dat de heer Wesseis (Vrijstaat) hem had medegedeeld op de tentoonstelling ie Alk maar, dat ons vee slechts bij uitzondering zal geschikt zijn voor Zuid-Afrika; het Gelder- sche vee is totaal ongeschikt. "Waar de zaken zóo staan, is 't gewenscht eerst deze quaestie op te lossen, vóór men verder ga met geld inzamelen voor het aan- koopen van fokvee. Er is beweerd, dat de hulp die wij aan de Boeren zoudpn verkenen met veezen dingen, aanleiding zou kunnen geven tot een levendigen uitvoerhandel. Men voelt thans, dat die bewering zwak staat. Hoe goed ook bedoeld door den heer Loopuyt (van Schie dam), die het eerst de veezendingen in de IIoU, Maatsch. van Landbouw ter sprake bracht, zullen wij ons doel dan toch niet kunnen bereiken. Maar het geld kan men sturen. Wat wellicht nog verstandiger is. Woensdag 4 Maart komt deze zaak ook te Amsterdam in de Hoil. Maatsch. v. Landb. weer ter sprake 't is te hopen, dat dan een officieel antwoord voor goed alle onzekerheid zal doen verdwijnen. 't Moge dan ten slotte onuitvoerbaar zijn, het plan pleit toch voor het goede hart van den heer Loopuyt en allen, die hem steunen. (>N. v. d. D.") Hollandsche Fabrikanten. Op verzoek, van den heer W. M.v.Haarst consul-generaal voor Denemarken te Koppen hagen, heeft de heer J. J. B. v. d.GhqsJr., voorz. der Vereen, t. bev, v. d. Nederl. Export, te 's-Hage, een schrijven verspreid waarin h(j mededeeling doet van het voor nemen tot het inrichten van een winkel in oud-Hollandscbe stijl van speciaal Hollandsche artikelen, ter gelegenheid eener daar te stede te houden bazar. Daarmede wordt bereikt lo. het steunen van een goed doel2o, het maken van reclame voor de daar ten verkoop aan te bieden artikelen. Hij noodigt alle Hollandsche fabrikanten uit daartoe artikelen ter beschikking te stellen. Het adres van den heer v. d. Chijs is Stationsplein 20 A, te 's-Hage. Carnegie ea Zorgvliet. Een verslaggever van de Westminster Gazette" heeft een vriend, een vertrouwde van Carnegie gevraagd, wat er waar is van het bericht, dat Carnegie in onderhandeling is met de eigenaars van Zorgvliet in den Haag om daar een vredespaleis te zetten. De vriend zeideNadat in den Haag de vredesconventie onderteekend was, dacht de heer Carnegie er over om die gebeurtenis te vieren door de stichting van een groote internationale recht'geleerde boekerjj ten dienste van het Haagsche hol. De oorlogen in Zuid-Afrika en op de Filippijnen vertraag den de uitvoering. Toen het weer vrede vms kwam de heer Carnegie op het denkbeeld terug, en naar het nu heet, denkt hij er over een nog uitgebreider plan uit te voeren. Yoor het oogenblik kan er niet meer van gezegd worden. De verslaggever zegt verder, dat er reden is het bericht betreffende Zorg vliet voor juist te houden. Waarop die mee- ning berust, blijkt niet. Zorgvliet. Naar de nN. O." verneemt, heeft de over dracht van het buitengoed «Zorgvliet" thans definitief plaats gehad. De acte van overdracht is 20 Februari, des voortniddags te halfzeven, verleden voor notaris Eikendal, en nog dienzelfden dag ge registreerd en overgeschreven. Men koos dit vroege uur, omdat nog dien zelfden dag op het verkochte een hypotheek gevestigd moest worden. De wijziging der gemeentewet. De afd. N.-Holland van den Nederl. Bond van gemeente-ambtenaren hield Zatermiddag een buitengewone nlgemeene vergadering te Amsterdam, onder presidium van den heer W. J. van Wngtendonk. In deze vergadering trad als spreker op de heer Ch. Miseroy, met het onderwerp «Het ontvverp-wet tot wijziging van de gemeentewet, meer in het bijzonder wat be treft den Burgerlijken Stand." Handelsbetrekkingen. Aan belanghebbenden wordt aangeraden om, alvorens betrekkingen aan te knoopen niet de firma Louis Pirson-& Co., ook wel genoemd L. Levy Co., te Cardiff, zich om rnformatlën te wenden tot het Departement van Btritenlandsche Zaken, Buitenhof 's-Gra venhage. (sSt.-Ct-'j He postwet. Door den directeur van 't Postkantoor te Winschoten is een ongefrankeerde brtef in beslag genomen. Deze brief was met de stoom tram op een boodschapkaart verzonden door den heer De Wijk van Pekela aan een inge zetene van Winschoten. De directeur heeft den brief aan den heer Officier van Justitie aldaar ter hand gesteld. OVERSCHIE. 23 Febr. Gisteren heerschte hier vreugde onder de bevolking, toen zij zagen dat dikke wolken langs den hemel zich verzamelden en dat een flinke regenbui kon worden verwacht. Immers bij bijna de meeste inwoners z(jn de regenputten leeg en moet men zich dus behelpen met water, waarvan wij de bestanddeeien niet nader behoeven te beschrijven, wanneer wy zeggen dat het uit de Schie komt. Gelukkig zal dit jaar de gemeente worden aangesloten aan de Rotterdarnsche water leiding. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens in fraaie handwerken is o. m. geslaagd mej, R. van der Velde alhier. Mej. M. v. d. Kooy, alhier, legde in Den Haag met gunstig gevolg examen af in de nuttige handwerken. Yisschera. "Wij verwijzen de liefhebbers van visschen naar vorenstaande publicatie van Gedep. Staten. In de week van 1 8 Maart a.s. hoopt de brugwachter aan de Spoehngbrug alhier, J. van Nieuwenburg, de vervulling van zijn 30-jarigen diensttijd te herdenken. In 1873 als aardewerker in dienst der gemeente aangesteld, werd hij later naar de werk zaamheden der metselwerf overgeplaatst om vervolgens in 1887 benoemd te worden lot brugwachter aan de Spoelingbrug, in welke betrekking hij zich steeds ah ijverig en oppassend ambtenaar heeft doen kennen. YolksUuls. Voor een stampvolle zaal gaf gisteravond het Volkshuis weder een van hare muziek-, zang en voordrachtavonden zelfs was er zoo'n toeloop dat niet-leden geen plaats konden krijgen, 't Was ook wel de moeite waard de dames Quispel, Ida van Dantzig en Jean- nette Verhaar, vormden een keurig trio. Vooral kwam dit uit in i>Im Frühling" en nEngelstimmen" terzet uit Eiias, doch ook de overige nummers van deze dames kwamen goed tot hun recht en welverdiend was het daverend applaus. Het strijkkwartet bestaande uit de heeren J. Schreuder, M. v. d. Linde, W. A. van Gulden en S. Polak, nam met zyn twee nummers een groot gedeelte van den avond in beslag; de luide bijvalsbetuigingen die de executanten bij ieder nummer inoogstten bewezen dat hun spel succes had en dat hun moeitevol werk zeer gewaardeerd werd. De twee voordrachten van den heer L. v, d. Have, lid van het Volkshuis, werden uit stekend voorgedragen, het 2e nummer «Een gewichtige rol", naar het Fransch van W. Coelaar, verdiende vooral lof. In édn woord het mag een uitstekend geslaagden avond heeten en de dank door den voorzitter aan het slot namens de leden aan de executanten gebracht, was wel ver diend. De voorzitter deelde voorts mede dat op 18 Maart a.s. voor de kinderen der leden in het «Volkshuis" een voorstelling met lichtbeelden van den tooverlantaarn zal wor den gegeven, waarbjj onzo vroegere stadge- noote mevr. MakSmith, oud-bestuurslid van het «Volkshuis", zal verhalen uit het bekende boek «Alleen op de wereld," van Hector Malot. E. V. en O. In de vergadering der R. IC. kiesvereeni- ging R. P. en O. werd Vrijdagavond de eerste spreekbeurt vervult door den heer A. Vetter uit Rotterdam. Uit het verslag daaromtrent van de »N. Sell. Ct," zien wjj dat deze besprak doctor Scbaepman als dichter, en dat hij daarbij wees op diens groote verdiensten op het gebied van taal en stijl. Spr. droeg eenige zijner gedichten voor en wees daarbij op de schoonheden die daarin voorkomen. S. A. P. In een vergadering uitgeschreven door de S. D, A. P. afd. Schiedam traden Zaterdag avond op de beide candidaten voor deri ge meenteraad, de heeren v. Dijk en de Ligt, De voorzitter, de heer H. Verkerk, opende de vergadering en gaf na een korte inleiding het woord aan den heer Spiekman, soc.- dem. lid van den gemeentelaad te Rotterdam. Deze spr. had zich, zooals hij mededeelde, ten doel gesteld, niet om een paar personen te helpen om bij de verkiezing voor lid van den gem°enteraad succes te hebben, maar alleen om het goed recht en de noodzakelijk heid aan te toonen dat de arbeiders in de verschillende bestuurslichamen vertegenwoor digd worden door een der hunnen. Hij wees er op hoe de taak van het ge- meentebeuuur zich meer en meer uitbreidt, zoowel door den drang der gemeenschap zelve als voor de verplichtingen, die door de Rijksregeering telkens weer op de gemeenten worden gelegd. Meer en meer treedt de gemeente op als werkgeefsters door het in beheer nemen van industnëo en ondernemingen van algemeen nut; een noodzakelijkheid voortvloeiende uit de verplichting om te waken voor de belangen der inwoners, die anders zouden zjjo over geleverd aan den willekeur van particuliere exploitanten. Maar daardoor worden ook de gemeenten de grootste werkgeefsters en hebben de werk nemers, de arbeideis, het grootste belang er by om op de regeling dier ondernemingen invloed uit te oefenen. Zij toch kennen het best de behoeften der arbeiders en bet is dus billgk dat zij hun stem doen hooren bij de regeling dier be langen. Spr. gaat vervolgens na wat tot hel beheer der gemeentebesturen behoort en wijst dan in de eerste plaats op het onderwijs, speciaal op het lager onderwijs. De lagere school is de eenige piaais waai de arbeiderskinderen hunne kennis kunnen opdoen; het is dus in het belang der arbei ders dat dit onderwijs zoo goed en zoo uit gebreid mogelijk zij. De bourgeoisie kan haar kinderen na de lagere school, meerdere kennis doen krijgen op Hoogere of Middelbare scholen, zoodat zij aan de ontwikkeling van het lager onderwijs niet zoo'n dringende behoefte heeft; de voortstuwende kracht moet komen van de belanghebbenden, de at beiders, die dat slechts kunnen wanneer zij deel uitmaken van het bestuurslichaam dat daaromtrent de beslissing heeft. Daarna be"preekt hy de armenzorg en wijst er op hoe die nog volkomen ontoereikend is. Ook daarbij zijn de arbeiders de belang hebbenden, zoodat van hen alleen te ver wachten is een deugdelijke verbetering die groote uitgaven zal vorderen. Ten slotte beweert spr. dat de S. D. A. P. de partij is die met een behoorlijk gemeente program optreedt en die den kiezers gele genheid geeft met de candidaten kennis te maken hij is echter overtuigd dat de bour geoispartijen dezen weg wel zullen volgen. Dan verkrijgt de heer Van D ij k het woord. Deze gaat na wat door den Schie- damschen gemeenteraad alzoo is gedaan en niet gedaan, waar het de belangen der arbeiders geldt. Daarbij bespreekt hij achtereenvolgens de paardentram die door particulieren in exploi tatie is gebracht; de gemeente-reiniging, thans in gemeente-beheer, doch waar nog arbeibers zijn die f9 per week ontvangende werkeloosheid in verband met den brand der- Kraton, waarbij de particuliere liefdadigheid moest worden ingeroepen om de werkeloos geworden arbeiders in het leven te houden ook wijst hij er hierbij op dat door de ge meente f5000 was bescnikbaar gesteld tot het aanleggen van twee wegen ter tegemoet koming in de werkeloosheid de arbeidsbeurs die, hoe goed ook bedoeld door den voorsteller, tot resultaat had dat de patroons nog ge makkelijker aan goedkoopere arbeidskrachten konden komen. Hij wees er vervolgens op dat, nu de firma Smulders zich hier zal komen vestigen met een paar honderd arbeiders, de tijd gekomen is voor de gemeente om over te gaan tot woningbouw voor arbeiders en de woningwet thans gelegenheid geeft tot het doen vervallen van onbewoonbare pandjes. Ook wees hij op verhoogingen van hooge salarissen zonder verbetering, of een die onvoldoende kan geacht worden, van de lagere bezoldigingen op het onderwpop de volks gezondheid enz, enz., daarbij tot de slotsom komende dat slechts wanneer de arbeiders partij in den raad vertegenwoordigd is aan de door hem als misstanden aangewezen feiten een einde zal worden gemaakt. De volgende spr., de heer De Ligt, sprak meer bijzonder over den grond, die hij onder geen voorwendsel uit handen van de gemeente in die van particulieren door verkoop zou willen laten overgeven, doch slechts zou willen uitgeven in tijdelijke erfpacht. Verder zou hij wenschen dat het bezit waar mogelijk, werd uitgebreid SI°ni" Enkele onjuiste verklaringen in d'„ voenrgen der beide candidaten wr/Ji mej. v Warneten en den heer» gerectificeerd, H Dan werd gelegenheid gegeven tot en het vragen van inlichtingen Di» voor dit doel aanmeldden voerden echter debat nóch vroegen zij om inlichting lichtten nader toe wat blijkbaar hunst niet voldoende was besproken. De heer 8 t e r k wees er op dat dn meente hier volstrekt niets deed vo r f' z.g. voorbereidend onderwijs (de bewaar. len) en zelfs door den Raad afwijzend beschikt op een verzoek van het départs?! Schiedam der M. t. N. v. 't A, onT suhe voor een verbouwing der bewaarJÜl aan de Nieuwstraat. Voorts wees bi on7 schoolgeldheffingen in verschillendeeemeent^ in ons land waar een clericate meerder J was gekomen en teo slotte op het voor. dat thans bij den Raad was ingekomen instelling van schoolartsen. 1 Hij achtte het noodzakelijk omeenlidfc S. D. A. P, m den Raad te brengen om a waken voor de belangen van het !ageronder wijs. De heer Krommenhoek gaf „nt, willen spreken over de arbeidsbeurs, drf begon met een particuliere kwestie te bekn delen tusschen hem en den heer De Groei" waarom hem door den voorzitter het woord werd ontnomen. De heer De Groot, in de zaal aanvveii» verklaarde er geen bezwaar tegen tehebb dal die zaak hier besproken werd. De voorzitter bleef echter bij zè besluit dat daarvoor thans geen gelegenheid bestond. De heer dr. v, Leeuwen deed mede deeling van het artikeltje in de «N.Scb. Cl." waarin dit blad zijn aanbeveling van de door de R.-k. party gestelde candidaten motiveert Die aanbeveling berustte op de verklaringvan' den eenerr candidnat dat hij de uitgaven voor onderwijs zou beperkenvan den anderen candidaat werd gezegd dat hij zich meermalen tot de autoriteiten had gevoerd om een stink- sloot op te nemen. Spr. wees op het gevaarlijke voor de arbei ders van personen dip, op zulke gronden worden aanbevolen. De heer Verkerk sloot daarna de ver- gadering met een opwekking aan de arbeiders om de candidaten der S. D, A. P. bjjdea.s, verkiezing te steunen. Drie jongens van 12 tot 15 jarigen leef tijd zijn Zaterdagmiddag door de politie aan gehouden, verdacht van diefstal van lood van het paDd van den heer J. H. Ris aan de Noord vest. Het lood werd in beslaggenomen, De jongens zijn na verhoor aan hunne ouders teruggegeven. Zaterdagnacht kreeg de werkman J. Hille, werkzaam in de fabriek van Chemische pro ducten aan den Noord vestsingel bij zijn arbeid spatten zwavelzuur in het gelaat, waardoor hij brandwonden bekwam. Hij heelt zich cr.der geneeskundige behandeling gesteld. liet paard gespannen voor een wagen van de firma v. Hattern te Dellshaven sloeg heden morgen op holdoch werd in de Lange Nieuwstraat gegrepen en lot slaan gebracht door P, van Ruiven. Geveilde en verkochte onroerende goederen Verkocht21 Februari. NotarisW. A. van Doldcr Dz. Een winkel- en woonhuis met vrjje boven woning, erve en open plaatsje, aan de Lang) Kerkstraat no. 44, groot 53 centiaren, met een onverdeeld aandeel in de belendende gang, in veiling f 3000 Een woning en erve met open plaatsje, achter en gemeenschap hebbende met per ceel I en uitkomende door voormelde gang in de Lange Kerkstraat, grooi 22 centiaren, niet een onverdeeld aandeel in die gang, in vei ling f 260, gecombineerd verkocht voor f 3560- Een winkel- en woonhuis met broodbakken] en erve, ann de Noordmolenstraat no. 62, gioot 50 centiaren, in veiling f 500, verkocht voor f 700. Een pakhuis met bovenwoning, erve en open grond, aan de Noord molenstraat no. 30, groot 62 centiaren, in veiling f 260, ver kocht voor f 410. Een woonhuis, waariu vroeger vleesch- houwerij, met zijgang en erve, aan de Breed- straat no. 12, en achter uitkomende aan de Zjjisloot, groot 66 centiaren, in veiling f1390, niet verkocht. Een winkel- en woonhuis, met overdekte plaats en erve, aan da Broersvest no. 15', groot 38 centiaren, in veiling f1300, ver kocht voor f 1370. NotarisVV. A. van Dorper Dz. en Makelaar J. F. W. Meijer. Een winkei- en woonhuis met open plaatsje en erve, aan den Korten Achterweg no. 0, groot 44 centiaren, in veiling {1940, opge houden op f 2240. n Een huis, waarin winkel en grossieriier'y w koloniale waren, en erve, aan de Breedstraat no. 20, strekkende tot aan de Zylsloot, groot 62 centiare, in veiling f 1500, opgehouden op f1750. Een huis met bovenwoning, met afzonder lijken opgang, plaatsje en erve, aan de Raam no, 25, groot 80 centiaren, benevens een onverdeeld aandeel in een daarachter gelegen gang, in veiling f 1249, gemijnd op flW gunning voorbehouden. Een pand, in verschillende gedeelten ver deeld (vroeger zes woningen), en erve, i"een gang achter de Teerstoof, nrs. 284, 28s, 28 en 281", te zamen groot 73 centiaren, in veiling f300, daarvoor verkocht. Dlei -heer Mblchors, lid1 der Tweede Kanier, zal' a.s, Zaterdag 28 Februari in 'b -

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2